Muži "A" 2010

Soutěž v roce 2010: Extraliga mužů
Tabulky a statistiky www.softball.cz
Vedoucí družstva: Pavel Křivák, tel.: 608 960 093 , e-mail: krivakpavel@seznam.cz
Trenér: Pavel Křivák, tel.: 608 960 093 , e-mail: krivakpavel@seznam.cz
Asistent trenéra: Přemysl Beránek, tel.:777 250 673, e-mail: prema@geometri.cz
Asistent trenéra: Milan Zednik, e-mail: milan.zednik@seznam.czhorní řada zleva: Pavel Křivák, Kamil Polehňa, Přemysl Beránek, Milan Zedník, Jiří Dohnal, Ondřej Bartoněk, Radim Sládek
spodní řada zleva: Marek Lapčík, Ondřej Blaha, Rostislav Klimánek, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek

HRÁČI

foto jméno post číslo dresu pálkařský box
Bartoněk Ondřej 3B, OF 43 P
Beránek Přemysl C, OF 18 P
Blaha Ondřej 1B, 2B 28 L
Dohnal Jiří C, OF 77 P
Duda David 2B L
Fecko Peter C, OF 71 P
Klimánek Rostislav C, 1B 15 L
Kotásek Michal 3B 81 P
Kratochvíl Bronislav P, SS, OF 45 P
Lapčík Marek P, 1B 66 L
Orálek Ondřej OF
Polehňa Kamil SS, OF 61 L
Sládek Radim OF 87 L
Zábranský Milan OF P
Zedník Milan 2B 7 L

MUŽI "A" - zprávy z průběhu sezony 2010

Play-out - Kunovice (11.- 12.9.2010)

O tomto víkendu vyvrcholila play-out série o záchranu s Tempem Praha. Naši muži si z Prahy přivezli nadějný stav 1:1 na zápasy. V sobotu je ale čekala nelehká situace, protože na programu byly dva zápasy. A to hovořilo jasně pro našeho soupeře, který disponuje větším počtem nadhazovačů. Navíc vytáhl tajný trumf v podobě Tomáše Bendy, který celou sezónu nehrál pro zranění. Přesto byl v sobotu možná nejlepším pálkařem soupeře.

Snails – Tempo 6:4 (3.zápas)

Soupeř začal pěkně zostra a hned na úvod bodoval. Naštěstí jenom jednou, i když to vypadalo daleko hůř. Ale naše obrana za včas udělala třetí aut. Soupeř začal na nadhozu s Bedlou a ten nás dost dlouho držel při zdi. Navíc přidal další body a stav 0:3 už začínal vypadat hrozivě. Naštěstí hned v zápětí přichází naše rázná odpověď v podobě 6 bodů, kdy se obrana soupeře totálně rozsypala. Soupeř nasazuje Brábu a tím je náš útok až do konce zápasu zatlačen do defenzivy. K tomu se soupeřovy pálkaři začínají Markovi dost přizpůsobovat a tak i obrana je obtížnější. Vše vrcholí v 7.směně, kdy má soupeř plné pole za stavu 4:6. Naštěstí se mu již skórovat nepodaří. Ale diváci, kterých bohužel není tolik jako jindy, mají za sebou první kolaps.

Velmi vyrovnaný zápas, který rozhodovaly obrany. Ani jedna si nepočínala nijak prvotřídně. Ale naštěstí naše v pravou chvíli zabrala a to utkání rozhodlo. Bylo ale jasné, že další zápas bude mimořádně těžký. Už vzhledem k tomu, že pálkaři Tempa budou stát na našeho nadhazovače více než 10x.

Lineup: Zedník 4, Polehňa 6, Blaha 3, Kotásek 5, Klimánek 2, Lapčík 1, Beránek DP, Fecko 9, Dohnal 7, Kuřimský 8.

Snails – Tempo 5:4 (4.zápas)

A to se plně potvrdilo. První bod zaznamenává soupeř ve druhé směně, když po BB přichází přehozené SO a to tak dobře, že je z něj bod na 0:1. Hned v další směně navíc pálí Bendič HR. Naštěstí také jen za bod. My odpovídáme Mejlou, který dokáže dostat míček také až do kopřiv (nenalezen). Stále však prohráváme 1:2. Soupeř navíc opět zatlačí a má plné pole. Na pálku opět Bendič. A to je dost nemilé. Do jeho dlouhého odpalu však trochu foukne správný vítr a tak ho tentokrát náš horolezec chytne na plotě. A ani šplhat nemusel. Ostatně, kdoví jak na tom se šplhem je. Nikdo ho na stěně neviděl. To je ale jedno. Hlavně, že to chytl.

A tak můžeme konečně zatlačit. V 6.směně Mára začíná nabíhaným odpalem, který končí v rohu a on na třetí metě. Z té ho stáhne Berry. Pak se nám podaří soupeře rozložit kontaktní hrou a přidáváme další 2 body. Rázem vedeme 4:2 a je to veselejší. Moc dlouho se ale neradujeme. Hned v následující 7.směně totiž soupeř vyrovnává. A můžeme být rádi, že jenom to. Opět bráníme plné pole.

Naštěstí se to ale podaří a máme dohrávku zápasu. Každému se asi začíná vybavovat prohraný tie-break na Tempu. A tak nechceme riskovat. Navíc Berry hlásí, že už má jenom jeden hit na sezónu a hodlá ho použít právě teď. Což se hodí, protože jde první na pálku. Ještě navíc nezapomene dodat, že by jsme ho tedy tentokrát mohli dostat domů. Protože už v nedělním zápase na Tempu v 7.směně za stavu 1:1 odpálil, ale pro bod jsme ho nedostali. Kauč ho tedy uklidní, že když se dostane, tak ho domů donese. Berry skutečně začne hitem. Peter má jasný úkol ho posunout. A to se podaří. Bohužel Čuňas věší do vnitřního a máme dva auty. Náš nejlepší hráč Mejla dostává pochopitelně IB. Navíc za ním jde Kamil, který má zatím 3xSO. Dohrávka 7.směny, dva auty, 1-2 obsazená. Co víc by si mohli diváci a Kamil přát? Kauč si bere time a jde mu promluvit do duše. Výhružky zabraly a Kamil se trefuje do míče. Ten letí na osmičku a zdá se být rozhodnuto. Náhle se však za míčem objevuje rukavice, která patří rybující spojce. Ta ho chytá a tossuje míč do nuceného autu na dvojce. Berry je točen domů a svým strojovým tempem se blíží k domácí metě. Míč je na dvojce v nejasné situaci. Už už to vypadá, že rozhodne rozhodčí, ale nakonec vezme zodpovědnost na svá bedra druhý metař a přihrávku pouští. Berry tak pohodlně skóruje. Diváci si tak v klidu mohou zavolat sanitku. Bábovka do porodnice, ostatní s infarktem.

Lineup: Mejla 4, Nehňa 6, Bláža 3, Pamela 5, Klokánek 2, Fízl 1, Berry DP, Peter 9, Čuňas 7, HIllary 8.

Celá série byla velmi vyrovnaná. Až na první zápas, který jsme jasně rozhodli v začátku, se ve všech zápasech bojovalo až do posledního nadhozu. Naštěstí se nám podařilo vyhrát v sobotu dva zápasy a nepřipustit nedělní lotérii. Škoda nedělního utkání na Tempu, ve kterém jsme byli blíž vítězství než soupeř, ale nakonec ho nevyhráli. Situace mohla být jednodušší. Myslím si však, že jsme si výhru v sérii zasloužili, protože jsme byli o kousek lepší než soupeř.

Obsazujeme tak konečné 7.místo. A tak byl cíl sezóny splněn. I přesto, že situace v týmu nebyla po posledním kolem základní části jednoduchá. Na větší hodnocení je čas. A rozhodně ho bude lepší udělat s odstupem. Přesto chci všem, kteří se na činnosti mužů A podíleli nebo se jí účastnili, poděkovat.

Křivin

Play-out - Tempo (4.- 5.9.2010)

Muži zahájili sérii s Tempem Praha v bojích o záchranu Extraligy. V sobotu a v neděli je čekal na pražském Jižním Městě těžký soupeř, který v loňském roce bojoval o medaile. Navíc měl za sebou úspěšné vystoupení na turnaji PVP. Také letošní vzájemné výsledky slibovaly vyrovnaný boj.

První utkání bylo na programu v sobotu od 15,30 hodin. Situace byla navíc mimořádná v tom, že ve stejnou dobu bojovaly o postup do play-off 2.ČSL žen i ženy Snails na ligovém turnaji v pražské Krči. Naštěstí jsou oba areály od sebe vzdáleny jen několik minut jízdy a tak se ihned po vítězném zápase žen 7:0 s domácími Eagles (v 5.směně rozdílem) vydal kauč na Tempo. Zde již sice probíhala rozcvička týmu pod vedením asistentů, ale to nejdůležitější z taktických pokynů přišlo až těsně před zápasem. Náš tým připravil na soupeře několik taktických prvků a velká většina z nich se vyplatila. Největší změnou byl skauting soupeře v útoku a následné zařazení určování signálů z lavičky. A stejně jako u žen tato taktika slavila úspěch.

Úvod zápasu nám vyšel dokonale. Slepení několika hitů vedlo ke střídání soupeřova nadhazovače a tak za Milana Humaje šel velmi brzy Jiří Brabec. I tak končí náš útok až po třech dobězích. První obrana nám také vychází a můžeme znovu útočit. A druhý útok je ještě lepší než první. Tentokrát skórujeme 4x. Naše obrana pokračuje v bezchybném výkonu, který stojí na dobrém nadhozu Máry. A tak je po 2.směně stav utkání 7:0 v náš prospěch. A to nečekal ani největší optimista. Na nadhozu už má soupeř Petra Bednáře a tak nám musel během dvou směn ukázat všechny své nadhazovače. Tím je náš útok sice zabrzděn, ale je to dílem i uspokojení z výsledků. Navíc naše obrana stále funguje, a i když se soupeř na mety občas dostane, k bodování ho nepouštíme. Zápas je tak ukončen, stejně jako několik hodin předtím u žen, v páté směně za stavu 7:0. A kauč může vyrazit zpět na utkání s Joudrs B, které rozhoduje o postupu na turnaji.

Náš sobotní výkon lze označit za výborným. Obrovský pálkařský nástup v úvodu soupeře totálně zlomil. Nedokázal na něj po celý zápas odpovědět. Je třeba pochválit celý tým, a to jak v útoku, tak v obraně. Je ale jasné, že všechny zápasy tak lehké nebudou a soupeř bude klást daleko větší odpor.

Sestava:

Zedník 4

Polehňa 6

Blaha 3

Kotásek 5

Klimánek 2

Lapčík 1

Beránek 9

Fecko 8

Dohnal 7

A to se potvrdilo hned v neděli. Kdo čekal, že náš tým si poradí se soupeřem stejně hladce, ten se mýlil. Náš útok začíná opět dobře a hned v úvodu bodujeme. Škoda jen, že na metách necháváme ještě další body. A to nás provází celý zápas. Nedaří se nám tentokrát spojit hity k sobě. A i když téměř v každé směně máme běžce na metách, další body už se nám nepodaří dát. Soupeř vyrovnává hned v první směně. Když se nám nepodaří zahrát double, ale jen jeden aut. Následný přehoz jedničky však znamená obsazenou dvojku, kterou na hit do vnějšího neubráníme. Další průběh už žádný bod nepřinese ani ze soupeřovy strany. A tak musí rozhodnout tie-beak.

My sice posuneme běžce na třetí metu, ale ani jeden z našich nejlepších pálkařů nedokáže dát hit a tak neskórujeme ani tentokrát. Soupeř rozhodne na jeden nadhoz. Prvnímu pálkaři dáme úmyslnou metu zdarma a chceme hrát úlivku od třetí mety. To se však nepodaří, míč letí do sejfu a navíc mimo, takže soupeř pohodlně skóruje na přehoz a je rozhodnuto.

Ani v neděli jsme nehráli špatně, ale tentokrát se nám nedařilo stahovat body. A to rozhodlo. Soupeř však také zlepšil svoji hru a hrál mnohem pozorněji a neudělal v obraně prakticky chybu. Naše obrana jich pár udělala a to znamenalo body pro soupeře. To byl rozhodující faktor zápasu.

Sestava:

Zedník 4

Polehňa 6

Blaha 3

Kotásek 5

Klimánek 2

Beránek 9

Fecko 8

Kolůch DP

Dohnal 7

Lapčík 1

Tento víkend nás tak čeká další boj. V sobotu jsou na programu dva zápasy. Od 12,00 hod a od 14,30hod na našem hřišti. Případný rozhodující 5 zápas se hraje v neděli od 11 hodin.

8.extraligový víkend - Praha

Muži absolvovali poslední hrací víkend v Praze. Ten měl rozhodnout o konečném pořadí. A je třeba říct, že jsme měli postup do play-off ve svých rukou. Bohužel se ho však nakonec nepodařilo vybojovat. Naší vlastní vinou. Měli jsem celkem 3 možnosti k tomu, abychom postup utrhli. Ani v jedné se nám to však nepodařilo.

Snails – SVŠ Plzeň 4:5

Snails – Tempo 4:1

Snails – Příbram 8:1

Radotín –Snails 4:3

Havlíčkův Brod – Snails 6:3

I když výsledky vypadají těsně, byly naše porážky zasloužené. Tým neměl sílu na to, aby si vítězství vybojoval. Především pak morální. Bohužel se v plné nahotě projevilo, že na rozdíl od žen, berou muži přípravu na lehkou váhu. Je sice pravda, že utkání s Plzní mohlo dopadnout i jinak, ale soupeř v rozhodující chvíli vytáhl excelentní play-offový zákrok. V našem případě se spíše vytahovaly chyby. A to na play-off nestačí.

Dvě povinné výhry sice tým zvládl, ale to je na postup málo. V nedělních zápasech už hrál tým křečovitě a i když v šesté směně otočil zápas s Radotínem, hned v dohrávce ho zase pustil. Naprosto nám scházela bojovnost, kterou by automaticky každý v takových zápasech čekal.

Čeká nás tak boj o záchranu. A jestli si to hráči neuvědomí, může dojít k nejhoršímu. Věřme, že k tomu nedojde a bude dost sil a chuti se o extraligu poprat.

7.extraligový víkend 7.- 8.8.2010 v Praze

V sobotu ráno to vypadalo 300km špatně. Celou cestu do Prahy silně pršelo a tak jen bláznivý optimista mohl doufat, že se bude hrát. V Průhonicích však déšť zeslábl a na Chodově ustál. A tak už nebylo velkým překvapením, že naši soupeři svůj vzájemný zápas rozehráli. I náš tým se tedy začal připravovat na utkání, ale počasí se nakonec rozhodlo tomu zabránit. Zápas Eagles a Příbram se navíc protáhl na 9.směn a v závěru byl již terén velmi špatný. A tak na naše zápasy nakonec nedošlo. Tým se tak odjel ubytovat a soustředit se na nedělní program. Předběžná dohoda s Eagles totiž plánovala dohrání zápasu v neděli večer. Tím se nedělní program stal náročným.

V neděli ráno se tým přesunul do Svoboda parku na Joudrs, kde na něj čekali dva silní soupeři, bojující o čelo tabulky. Bohužel po dlouhých deštích byly obě hrací plochy v dost špatném stavu. Naštěstí se podařilo připravit hřiště B i za cenu silně podmáčeného vnějšího pole. A tak se mohlo hrát.

Spectrum Praha – Snails Kunovice 11:7

Náš tým do utkání nasadil na prkno Marcela Kráťu a ten se chopil šance. Po výborném útoku jsem nastoupili do dohrávky za stavu 2:0. Dobře házejícího Marcela však pole nepodrželo a tak soupeř hned otočil na 2:3. Ani to nás však nesrazilo do kolen a opět jsme výborným útokem otočili na 6:3. Ani tentokrát však naše obrana nedokázala zahrát bezchybně a tak šel soupeř znovu do vedení 7:6. Tím bodové dostihy ustaly a zápas se uklidnil. V 5.směně šel na prkno Fantomas a za stavu 6:10 již soupeřův útok vyprodukoval do konce zápasu pouze bod. Bohužel také náš útok také jen jednou bodoval a tak zápas skončil 7:11. Nám se utkání příliš nevydařilo v obraně. Útok dokázal dát již tradičně dost bodů, ale ani počet 7 na vítězství nestačil. Náš poněkud nesoustředěný výkon hlavně v začátku zápasu k vítězství s takovým soupeřem nemohl vést. Jinak bylo utkání okořeněno a pár „excelentních“ rybiček v zadním poli. Díky podmáčenému terénu se podařilo vnějším polařům několikrát uklouznout. Je třeba objektivně vyhodnotit, že se náš tým v této činnosti neztratil a především díky “opavské velrybě“ na sedmičce držel se soupeřem krok. Dokonce bych se nebál říct, že jsme v této činnosti zvítězili.

Chomutov – Snails Kunovice 7:0

Několikanásobný mistr neponechal nic náhodě a nasadil na nás Legendu. A navíc házející ve výborné formě. A to byl pro nás tvrdý oříšek. Až do 4.směny jsme sice drželi stav 0:0 a dokonce se i začali dostávat na mety, ale bohužel soupeř začal bodovat. A to náš útok až do konce nedokázal. A tak utkání skončilo v 6.směně zaslouženou výhrou soupeře 7:0. Chomutov je pro nás dalším silným soupeře, s kterým můžeme v budoucnu vyhrát jen bezchybným nadstandardním výkonem. A to především v obraně. A ten se nám v letošním roce ani jednou nepodařil.

Snails Kunovice – Eagles Praha 3:2

Náš tým se rozhodl zariskovat a dohrát utkání ze soboty v neděli odpoledne jako 3 zápas dne. Ale také pro soupeře to byl již 3 zápas v pořadí, takže síly byly vyrovnané. A tak po utkání s Chomutovem tým nasedl do aut a přesunul se na Krč, kde místní Eagles dohrávali své zápasy s Tempem a Radotínem. Kauč se pokusil tým nabudit kvalitním rozběháním a to se podařilo. Soupeř v prvním útoku neobsadil ani jedničku. Nám se naopak hned podařilo skórovat na 1:0, když Bláža stáhl Mejlu sebeobětovacím odpalem. Druhá směna byla jako přes kopírák. Soupeř ani jednička a my bod, když Pamelu tentokrát stáhl Rosťa. Bohužel se příliš kochal doběhem na domácí metu a zapomněl si vzít dvojku, kterou si už předtím dávno měl uběhnout na dvoumeťák. A tak je zbytečný aut na dva a náš útok je zabržděn. Ale i tak vedeme 2:0. A tak třetí směna může proběhnout stejně jako ty předchozí. Soupeř jedníčku sice obsadí při hitu, ale pálkař chce víc a běží na dvojku, kde je vyautován. My však opět bodujeme, když Blážův další luft do vnějšku stáhne Petera. Bohužel nám další běžci zůstanou na metách a tak je to po třech směnách jen 3:0. Soupeř naštěstí nezklame a na dobře házejícího Marka se na jedničku ani ve čtvrtém útoku nedostane. My sice máme plné pole s jedním autem, ale ani to nám bod nepřinese. Abychom neurazili štěstí? Soupeř poprvé dlouhodoběji obsadí první metu. Situace ale řešíme dablem a tak končíme v 5. směně po 15 soupeřových pálkařích. A kauč se jde podívat do peněženky, jestli na ty nanuky má. Náš pátý útok mu však přidává šediny na hlavu. Místo bodu přichází běžecká chyba, která znamená aut na domácí metě. A ani zbylé dva běžce nedokážeme dostat domů. To už je na pováženou. Místo potvrzení výsledku a doražení soupeře ho necháváme na dostřel a hrozí nervózní závěr. V šestce pokračuje Mára ve výborném výkonu a všichni 3 pálkaři jsou aut. 6.směn 18 pálkařů je super vizitka. Tentokrát však ani náš útok na jedničku nedosáhne. A tak jdeme do sedmičky. A světe div se, nebyla jednoduchá. Kdo by to taky čekal? První pálkař je sice SO. Pak však přichází BB. Následuje zasloužený trest našeho útoku. Dvoumetový odpal posouvá běžce na 2-3 s jedním autem. Mára však znovu zapne a hází další SO. Soupeř střídá a kvalitně. Náhradníkův odpal letí na plot a znamená snížení na 3:2 a vyrovnání na dvojce. Následuje tvrdý odpal ke druhé metě, který však Mejla výborně vyběhne a zahraje vítězný aut na jedna.

Díky tomuto vítězství jsou naše šance na play-off stále velmi dobré. Rozhodnutí přinese pravděpodobně sobota, kdy hrajeme s Plzní a Tempem. Navíc nás večer čeká dohrávka s Příbramí.

Kondiční soustředění v Kunovicích
Ve dnech 16.- 18.července 2010 proběhlo na Mlatevni a v blízkém okolí kondiční soustředění týmu mužů a žen. Je škoda, že především ze strany mužů byla účast velmi slabá.
Trenér naplánoval náročný program, který měl do těla hráčů a hráček po pauze napumpovat novou sílu a energii. Na programu tak bylo celkem 6 tréninkových jednotek. 4 jednotky se konaly v areálu hřiště, 2 pak na cyklostezkách v okolí.
Především bruslařské tréninky zvládli účastníci na výbornou a zaslouží si trenérovu pochvalu. Brilantní technika byla základem ke kvalitnímu absolvování plánovaného programu. Tréninky na hřišti byly doplněny o softbalové dovednosti tak, aby byl program co nezábavnější.
Jak moc se všichni bavili můžete vidět zde.

Šestý extraligový víkend 26. - 27. června v Praze a Příbrami

Kunovice - Havlíčkův Brod 1:5
V sobotu měli Kunovice na svém softbalovém menu těžké soupeře a to HavlBrod a Spectrum Praha. První zápas s HB začal nepříliš dobře pro šneky. 4 body v první směně znamenaly téměř jistou prohru, ale bojovat se musí a proto kunovjané flintu do žita nehodili. Od druhé směny začal poměrněvyrovnaný zápas, kdy padl pouze jeden další bod HB a jeden bod Kunovic. Na nadhozu se v našem týmu prostřídal Broňa Kratochvíl a Honza Verbík. Honzovi tento zápas vyšel dobře jak na nadhozu tak i v útoku, kdy prvním svým startem na pálce nechal proběhnout hrochy k homerunovému plotu, kde se jeho děsivá rána zastavila. Poté ještě Jirka Čuňas Dohnal svým krásným dvoumetovým hitem na osmičku stahuje Hanze pro náš první a jediný bod. Stav utkání skončil poměrně slušným výsledkem, ale hlavní opory našeho útoku bohužel tentokrát nic velkého nepředvedly.

Kunovice - Spectrum 10:0
Spectrum jsou prostě silní na pálce a v jejich obraně se příliš erorů nevidí. První dvě směny jsme zvládli bez toho aniž by nám soupeř uštědřil bod. Poté však přišla smršt několika bodů, která jasně ukončila naděje na vyrovnaný zápas. Kunovice na pálce bezzubé a Spectrum šavlozubé přidávalo každou další směnou řádku bodů, kdy v páté směně zápas skončil rozdílem 10:0 pro kluky z Prahy.

Příbram - Kunovice 8:0
V neděli ráno jsme z Prahy odcestovali do Příbrami, kde nás v prvním zápase čekala Příbram a v zápase druhém pak Plzeň. Počasí bylo pravé letní a nebránilo nic tomu abychom zahájili zápas s domácími. Příbram jsme od začátku pálkařsky převyšovali a postupným tlakem jsme přídavali bod za bodem. V zápase se dařilo Mejlovi, kterému neděle vyšla neuvěřitelným způsobem. Příbram na pálce nepředvedla nic co by naše obrana nedokázala pochytat a tak se na jejich bodovém zisku skore nehnulo až do konce zápasu. Zápas byl v 5. směně ukončen rozdílem za stavu 8:0 pro šneky. Byl to pro nás jeden ze dvou důležitých zápasů tohoto víkendu a nic jsme neponechali náhodě. Ještě bych doplnil, že na prkně Příbrami se objevil nový nadhazovač, který byl pro nás určitě menší překážkou než Eman, který se šetřil na Plzeň.

Plzeň - Kunovice 1:4
Dalším soupeřem nám byla Plzeň. Je to tým, se kterým mnoho vyhraných zápasů nemáme a tak jsme museli podat maximální výkon k tomu, aby jsme urvali druhé nedělní vítězství. Náš první útok začínal na pálce Mejla a nezačal vůbec špatně. Druhý míč nadhazovače Lukáše Nejedlého poslal za homerunový plot. Přesněji řečeno míč letěl do koruny stromů za homerunovým plotem a Mejla tak potvrdil, že lepší než slapovat je odpálit si HR. V první směně to bylo od nás vše a tak došlo na útok Plzně. Ta nezaznamenala žádný bod i když k tomu neměla daleko a tak jsme šli do druhého útoku s cílem přidat bodík další. To se nám zadařilo a tak jsme vedli nad Plzní 2:0. Obratem na to však Plzeň stáhla na 1:2 a opět jsme se začali strachovat o drama, které by mohlo na konci zápasu přijít. Toto drama však Zedníkovi BOYS nechtěli připustit a proto BOY Kotásek svým dalším startem odpálil míč k plotu a při chybě kečra při outování na domácí metě na svůj odpal také doběhl. Plzeň věděla, že je nejvyšší čas skorovat, ale to se jim i přes tvrdé odpaly nepodařilo. Naše obrana s vynikajícím Kamilem na šortovi dokázala tlak udržet a přiblížit se k závěru zápasu. Stav 3:1, který byl těsně před koncem utkání ještě upravil kdo jiný než BOY Zedník. Ten si asi řekl, že je na čase udělat slap ať to nevypadá tak blbě, že pálí jeden HR za druhým. Mejla na první metě. Mara pálí do vnitřního pole, ale error spojky pro nás znamená 1. a 2. metu obsazenou. Bláža pálí hit do zadního pole a stahuje Mejlu domů, Mara zůstává na tři, Bláža na jedna. Následná krádež druhé mety končí autem. V poli zahrajeme rychlé tři auty a tím pro nás končí úspěšná neděle. Výhra s Plzní nám tedy zaručuje zatím 6 místo a můžeme si ted v klidu pár týdnů od extraligy odpočinout.

Po zápasech následovalo osvěžení v nedalekém přírodním koupališti - vše zdokumentováno Zedníkovou GIRL. Všichni si dopřávali úžasné vody až na Oncka "rychlého jak prase", který řval jak prase a rychle pobíhal kolem vody, aby našel svůj mobil. Ten se po celostátním pátrání našel v jeho botě. Případ uzavřen.
Snad z Příbrami nepřijdou stížnosti na neoprávněné vniknutí nudistů na přírodní koupaliště bo to jsme byli asi my.

Pátý hrací víkend 19. - 20.6. června v Kunovicích

Kunovice - Eagles 2:13

Další softbalové klání v domácím prostředí nás čekalo pátý hrací víkend. I přes to, že nikde nepršelo, tak na mlatevni jsme udiveně zírali na louže, které bylo potřeba vysušit. Toho jsme s vypětím sil dosáhli a mohlo se začít hrát. Prvním soupeřem nám byli hošani z Krče. Není s nimi jednoduché hrát a už vůbec ne vyhrávat. Jejich pálkaři jsou velezkušení, stejně jako jejich velezkušená obrana. Zahájení bylo proto z naší strany v sestavě, do které zasáhlo několik staronových hráčů. Mateřanka, Schlinger, Fecko i Honza Verbík si mohli opět vyzkoušet, jaké to je hrát extraligu. Smůla je, že tito hráči a to Verbík, Fecko, Bartoněk a jiní dostávají šanci jen v zápasech kde jsou soupeři i nad síly jiných velezkušených borců z Kunovic. Je pak jisté, že své statistiky si žádný z těchto mladých hráčů nikdy nevylepší a nebudou nasazováni do zápasů, kde hrají "hvězdy" Kunovic a kde se jim samozřejmě daří lépe. No ale přejděme k zápasu. Úvod zápasu se zdál být ještě vyrovnaný, jenže jako vždy přišlo hned ve druhé směně několik chyb našeho pole a poté také série tvrdých odpalů, které rozhodly o celém zápase. Když pole nepodpoří nadhazovače v tomto případě Broňu Kratochvíla, tak se body od soupeře jen hrnou. Série asi 8 bodů od Eagles znamenalo to, že zápas opět jen dohráváme a končíme prohrou s rozdílem 2:13. Jediný světlý okamžik byl odpal Zdeňka Mateřanky, který si odpálil single homerun jaký svět neviděl.

Příbram - Kunovice 1:6

Příbram, která se nachází na chvostu extraligové tabulky s jednou výhrou byla pro nás tím očekávaným zápasem. Výhry nad Příbramí nám totiž zaručují neustálý kontakt s 6. místem, které zaručuje postup do playoffu. Zápas byl ze strany obou týmu velice vyrovnaný a bylo vidět, že se o výhru budeme s Příbramí přetahovat. Tak se také stalo a do 4 směny jsme dokonce prohrávali 0:1. Došla však směna pátá a tlak Kunovic byl tak velký, že se nám podařilo prolomit obranou bariéru v čele s Emanem na nadhozu a dosáhnout tak několika bodů na které Příbram již nedokázala odpovědět. Myslím, že to byl velice hezký zápas a diváci mohli být spokojení.

Kunovice - Příbram 8:0

Neděle byla chladná, občas i zapršelo a nebylo se čemu divit, že diváků tentokrát mnoho nepřišlo. Příbram po sobotním večeru nevstala správnou nohou z postele a hned v úvodu zápasu dostatala od šneků nadílku v podobě 4 bodů. Na tyto body Příbram nedokázala odpovědět v žádné následující směně,a tak Kunovice naopak bod za bodíkem mohli zvyšovat náskok. Ten se zastavil na čísle 8, které znamenalo výhru šneků rozdílem. V tomto zápase Kunovičtí hráli opravdu pěknou pálkařskou hru a v obraně bylo zahráno vše bez chyb, takže můžeme být s naší hrou velice spokojeni.

Eagles - Kunovice 7:2

Závěrečný zápas jsme zkoušeli na pražáky vytáhnout naši zakladní sestavu, ale i tak to bohužel nestačilo. Z počátku zápas opět vyrovnaný a vypadalo, že bychom snad mohli pražany potrápit. To se však potvrzovalo jen ve 4 směnách, kdy jsme drželi krok. Poté opět pár erorů v poli a řádka pěkných odpalů znamenala, že vítězství nám není souzeno. V závěru zápasu dostalo opět šanci si zahrát několik hráčů určovaných pro těžké a prohrané zápasy a tito předvedli, že hrají také kvalitní soft a Eagles nedovolili již nic.

Čtvrtý extraligový víkend 5. - 6. června v Kunovicích

Kunovice - Spectrum 1:12

Po 3 týdenní pauze a propršeném posledním týdnu se nám opět moc nezadařilo potrénovat, a tak to na našem výkonu v zápasech bylo znát. Začal dlouhý a horký v pořadí čtvrtý extraligový víkend. V prvním zápase jsme nastoupili proti Spectru, které je známo svojí kvalitní hrou v poli i na pálce. Kunovice tak trochu zápas vypouštěly, aby pošetřily síly na zápas s Tempem. Proto se není čemu divit, že výsledek skončil tak vysoko. Nebylo to však zásluhou nechytatelných trvdých odpalů, ale tím, že naše pole opět zahrálo velký podprůměr. Broňa na prkně to neměl jednoduché a z míčů, které byly jasné auty se zahrály erory. Taková hra pak opravdu nebaví a bere to sílu všem. Na prkně se ukázal v závěru také Michal Kolůch, který každým startem v extralize ukazuje, že je platným hráčem. V sobotu myslím byl tím nejplatnějším a zahrál nejlépe ze všech.

Tempo - Kunovice 2:8

Přišel na řadu druhý zápas s Tempem, které pro nás loni bývalo snadným soupeřem. Letos je to o poznání těžší a bohužel s nimi máme zápornou bilanci. Tento zápas nám opravdu vyšel a můžeme být se svojí hrou opravdu spokojeni. Lapčík na nadhozu zahrál tentokrát jeden ze svých lepších výkonů a v obraně se upustilo od chyb, které nás trápí od počátku sezony. Začátek byl vyrovnaný a nebylo zřejmé kdo nakonec vítězství přetáhne na svoji stranu. Nastalo však něco nečekaného. V závěru zápasu se Kunovice opřely do nadhozů Jiřího Brabce a hit za hitem zvyšovaly svůj bodový náskok. Nahazovač Tempa poté trochu rezignoval a bylo vidět, že soupeř už nevěří že by zápas dokázal zvrátit na svoji stranu. Kunovice poté poslední útok Tempa dokázaly udržet na uzdě a po třech snadných autech ukončily zápas za stavu 8:2 pro šneky. Je potřeba pochválit hlavně Michala Kotáska, který má neskutečnou formu na pálce a dokazuje že jeho píle na tréninku, poctivý přístup k němu a také osobní individuální příprava ho posouvá nad všechny ostatní. Jen tak dál Pamela.

Kunovice - Tempo 7:10

Z počátku vyrovaný zápas. Každou směnu se skore přelévalo a nebylo vůbec snadné určit kdo je lepší. Kunovice se však v jedné směně chopily šance a dokázaly zvrátit souboj titánů na svoji stranu. Stav 7:4 pro šneky bral každý jako nezvratný a všichni se těšili na 2 výhry, které byly našim cílem. Jenže ouvej. Tempo s vypětím všech sil a štěstí srovnalo stav na 7:7 a poté nás bohužel v závěru zápasu posadilo zpět do židle, když nám uštědřilo ještě další 3 body. Stav 10:7 byl v dohráce zápasu Kunovským velkou překážkou a nikdo z pálkařů ho nedokázal zvrátit. Byl to hezký atraktivní zápas plný odpalů, jen smůla, že s vítězným koncem pro Tempo. Opět chválím Pamelu. Super výkon.

Spectrum - Kunovice 8:1

Zápas který jsme chtěli vyhrát a odčinit tak jednu prohu s Tempem. Cíl se nám však nesplnil. Z počátku to vypadalo nadějně, ale po odpalu Petra Váchy a to homerunu, který zvýšil na 3:0 ve zvrat už asi nikdo nevěřil. Pole opět průměr. Pálka taktéž.

Třetí extraligový víkend 15. - 16.května v Havl. Brodě

Havlíčkův Brod - Kunovice 1:2
První sobotní zápas začal v pravé poledne proti domácím hrochům, toho času vedoucí extraligovou tabulku. Počasí nebylo zrovna typicky květnové, ale i tak se mohlo hrát a můžeme být rádi, že za celý víkend nezapršelo. Chladné počasí asi prospělo tomu, aby se náš tým dokonale rozcvičil a nastoupil tak do zápasu s chutí a elánem. První útok nám ještě nevyšel, ale ve druhé směně kunovjané zaznamenali 2 body, které se později ukázaly jako rozhodující. O tyto body se postarala trojice hráčů Beránek, Kotásek, Klimánek a můžou být na svůj výkon právem hrdí. Rosťa se tím chlubit sám nebude, ale musím prozradit, že v tomto zápase měl ze 3 startů 3 hity a jeho oblíbená položka statistik bude upravena k jeho prospěchu a radosti. Co se týká útoku hrochů, tak tito byli mírně podráždění, ale šnekovu tvrdou ulitu nedokázali rozbít ani přes velký tlak v 5 směně, kdy ji jen naštípli a zaznamenali svůj jediný a také poslední bod. Stav 2:1 pro Kunovice totiž vydržel až do závěru zápasu a radost na nás byla vidět dloooouhou dobu - asi 30 minut do zápasu s Plzní:)

Plzeň - Kunovice 7:0
Proti Plzni, která nás dlouhodobě trápí a proti které se nedokážeme prosazovat, nás v tomto opět utvrdila. Náš výkon byl od začátku průměrný a na pálce téměř nulový. Lukáš Nejedlý, nadhoz Plzně, nás k ničemu nepustil a uspávací hra západočechů nás uvedla přímo do komatu, které vydrželo až do konce zápasu. Do 3 směny se myslím, nic hrozného nestalo a stav byl neustále 0:0. Ve směně 4. však útok Plzně zaznamenal několik dobrých a prudkých odpalů a ve spojení s několika erory našeho pole se objevil na tabuli stav 5:0. Tento se změnil po další směně na 7:0 pro Plzeň, když
Kamil Koukolík svým čtyřmetovým odpalem do hřiště stahoval poslední dva rozdílové body.


Kunovice - Plzeň 6:5
Po hezkém večeru na ubytovně s restaurací a dlouhém odpočinku až do desáté hodiny nedělního dopoledne se náš tým probral do dobré nálady. Ale začneme o zápasu - Ze začátku pohoda na konci neuvěřitelné drama. Vzhledem k tomu, že Lukáš Nejedlý nadhazoval čtvrtý zápas, bylo na něm vidět, že by se náš útok mohl uchopit šance a od začátku Plzeň nakrmit pár body. To se také stalo a po pár pěkných odpalech jsme vedli 4:1. Všichni už začali v polovině zápasu přemýšlet nad tím jak ještě porazíme v posledním zápase Havlíčkův Brod a zápas s Plzní brali za jasnou věc. Opak byl ale pravdou. Plzeň nám dala studenou sprchu a opět jsme museli myšlenky přesunout do zápasu. Dvoubodový homerun znamenal stav 4:3 pro šneky a proto byl čas makat, aby se nestalo něco co nikdo z nás nechtěl ani vyslovit (PROHRÁT). Plzeň s nasazením všech sil srovnala v poslední směně na 4:4 a dokonce i zaznamenal bod pátý. Před dohrávkou zápasu se skóre zastavuje na stavu 5:4 pro Plzeň. Nikdo tomu nevěří. Všichni jsou jak opaření. Musíme to přece vyhrát, vždyť to byl náš zápas. Mohutné skandování v našem dagoutu posouvá šneky na mety. Všichni věří, že zlomíme prokletí s Plzní a že vyhrajeme. Klimánek na pálce rozhoduje o zápasu svým krásným odpalem na sedmičku, dobíhá náš šestý bod a my přepisujeme dějiny!!!! Byl to fakt hezký zápas i s dramatickým závěrem na konci.

Kunovice - Havlíčkův Brod 0:14
Havlíčkův Brod, který nevěřil. že už po druhé prohrál s chvostem extraligové tabulky vypjal své síly k tomu, aby neponechal nic náhodě. Na nadhoz hrochů se postavil Michal Parkán, který pěkně zaházel a my si nedokázali s jeho nadhozy poradit. U šneků se na nadhozu vystřídalo trio nadhazovačů Lapčík, Kratochvíl, Kolůch. Po 7 bodech v počátku zápasu Lapčík opustil prkno a nastoupil Broňa. Ten si odházel také pár pálkařů a když bylo vidět, že útok hrochů naše ulity tentokrát nevydrží, vyzkoušeli jsme na prkně nováčka a to kadetského nadhazovače Michala Kolůcha, který měl svoji premiéru v extralize společně s Janem Vlachynským. Michal kolůch nastoupil na prkno hned proti jednomu z největších a nejlepších hrochů, Patriku Kolkusovi, který zaznamenal HR na druhý nadhoz. To ale nemusí být Michal zklamaný protože máme ještě jednoho nadhazovače, který zaznamenal HR na první nadhoz (Mejla Zedník) :). Abych to neprodlužoval - konec zápasu skončil výsledkem 14:0 po řadě odpalů východočechů a my jsme s vyrovnanou bilancí mohli jet spokojeně domů.

Víkend si myslím byl super a můžeme být se svým výkonem spokojení. Je taky výborné, že se zapojil Jencek a Mišina, kteří budou do budoucna určitě velkým přinosem.

Druhý extraligový víkend 1.-2.května v Kunovicích

Kunovice - Radotín 5:4
Kunovice chtěli v prvním zápase vyhrát nad celkem Radotína, který nám v minulém víkendu uštědřil rozdíl,a proto nás čekal nelehký úkol. Začátek jsme jako domácí tým využili dostatečně a připsali si pár bodů. Radotín jsme nepustili do ničeho velkolepého a v útoku jsme jejich pálkaře držely dlouhou dobu na uzdě. Zápas vypadal na začátku a také těsně před koncem jako jasné vítězství kunovických, ale opak byl pravdou. Drama kdy za stavu 5:1 pro Kunovice, nejlepší pálkař Radotína Lukáš Holub stáhnul svým homerunem 3 doběhy a změnil tak stav na 5:4 se probrala i tribuna s diváky.. Přestali se zajímat o klobásky z našeho nového buféééé a mexickou vlnou mohutně tým Kunovic hecovali k poslednímu autu. To se povedlo a tak si šneci připsali své první vítězství v extralize. Hurá - bylo na čase.

Kunovice - Chomutov Beavers 4:9
Rozjeté a nabuzené Kunovice z prvního vítězství chtěli zopakovat podobný výkon i s chomutovskými bobry, a proto se šlo do zápasu opět na 110 procent. Chomutov nastoupil do obrany s Jardou Mikulcem na prkně a začalo se dít to, co vždy. Kunovice na pálce zaznamenali několik bodů a dokonce se ujali vedení 4:3 což se po nějaké třetí směně přestalo líbit bobrovi s velkým B Luboši Vrbenskému. Šnek na pálce věděl, že bobr to s míčem umí a tak si na své konto už body nepřipsal. Je ale potřeba dodat, že několik kontaktů a snad i jeden nebo dva hity se na Luboše kunovickým podařilo udělat. Chomutov do konce zápasu ještě uštědřil pár tvrdých odpalů do vnitřního i zadního pole našim polařům, a tak se výsledek zastavil na stavu 4:9 pro Chomutovské. Myslím, že diváci mohli být s oběma zápasy sobotního odpoledne spokojení,a také mohli doufat ve stejně hezkou neděli.

Chomutov - Kunovice 10 : 2
Vzhledem k tomu, že náš hlavní cíl byl skalp Radotína, byl první zápas s Chomutovem tímto malinko poznamenán. Na pálce bylo pár světlých okamžiků a to single homerun Michala Kotáska a Ondry Blahy, ale s Chomutovem jsme krok dlouho nedrželi. Bobři se do nás pustili od začátku a po asi 6 bodech v úvodu bylo jasné, že chomutovské tentokrát šneci nepotrápí. V tomto zápase se nám nedařilo ani na pálce a obrana zahrála svůj slabý průměr. Nezbývalo než se po tomto zápase připravit na Radotín a vzít mu tak další bod i v nedělním zápase.

Radotín - Kunovice 8:0
Nevím čím začít. Asi tím, že to byl velice slabý výkon za který se může stydět celý tým. Nadhazovač, obrana i útok totálně vyhořeli a diváci tak místo kvalitní hry svých oblíbenců viděli neschopnost celého týmu aspoň udržovat krok s vyhecovaným Radotínem. Radotín jako rozjetý vlak ničil naše poslední naděje ve vítězství a my se tak mohli modlit aspoň za to, aby to nebyla až tak velká ostuda. První směna dá se říct rozhodla o všem. 3 body které Radotín v 1 směně udělal nás položily a už jsme se nedokázali zvednout.Poté radotínská smršť odpalů znamenala rychlý závěr utkání, které skončilo rozdílem třídy po 5 směně.

Z víkendu si tak odvážíme alespoň jedno cenné vítězství, ale pokud chceme pomýšlet na play-off, což se pomalu zdá být nereálné je potřeba začít hrát uplně jinou hru, než jsme předváděli v nedělních zápasech.

Tabule je na svém místě.

V pátek se na hřišti sešla skupinka zkušených harcovníků. Kromě několika bezvýznamných prací si dali za úkol zavěšení nové světelné výsledkové tabule.
Členové týmu: Ing. Beránek – řídící pracovník akce, hledač šroubků, lan a žebříků, Ing. Kratochvíl – odborník na práci ve výškách, Ing. Klimánek – odborník na práci s těžkými předměty, Ing. Křivák – odborník na práci s lanem a protizávaží
Ještě několik hodin před začátkem měla akce mnoho neznámých. Dorazí všichni inženýři? Protože každá ruka dobrá. Bude dostatek lan? Protože jinak to tam nedostaneme. Budou dostatečně silné (lana)? Protože jak to spadne, tak je 30 litrů v p….. Budou dostatečně silní (inženýři)? Protože jestli to nevytáhnou, tak se budete dívat leda tak na žluté tyčky. Bude dostatek žebříků? Z jednoho to tam nedáme, to je jasné. Budou dostatečně pevné (žebříky)? Protože inženýři jsou svalnatí. A mnoho dalších otázek trápilo řídícího pracovníka Ing.Berryho.
Naštěstí se ukázala jeho kvalita a všechny otázky byly uspokojivě zodpovězeny a vyřešeny. A tak vše mohlo začít. Již dříve snad kvalitně zabetonovaný stožár, tyčící se k nebesům do ohromující výšky 5m, očekával své nové vylepšení. Dále již přenášíme přesný záznam celé akce.
Berry: „ Tak ji přineste!“
Rosťa a Broňa přinášejí špinavou tabuli.
Broňa: „ Je hrozně špinavá!“
Berry: „ Tož ju opucuj!“
Broňa: „Čím?“
Berry: „ Hadrú, čím jiným?“
Tak to tady budeme do noci. Po dalších 5 minutách špekulování, jestli Rosťa sám udrží tabuli, vyráží Broňa hledat hadru. Za dalších 10 minut je připravena k zavěšení.
Berry: „ Teď si na každou stranu, Broňo, přivážeme žebřík. Přivaž si to pořádně, ať nás to udrží.“
U každé tyčky stojí za 2 minuty žebříky. Jeden dosahuje až na vrchol, druhý však končí 1,5m pod koncem tyče. Čahoun Berry si později pochopitelně vybere ten nižší.
Berry: „Fčíl si ju přivážeme tím lanem, Rosťa s Křivínem ju vytáhnou nahoru a my ju tam pověsíme.“
Křivin: „Pomalu, pomalu, vědátore. My ju vytáhneme jenom po tu tyčku. A to bude ještě tak půl metru chybět. Vzhledem k tomu, že to dva lidi nesou jen taktak po zemi, chci vás vidět, jak to tam hážete v těch 5m? A navíc si tím tam ten provaz skřípneme k té tyčce. A co pak s ním?“
Berry: „ Vytáhneme, uvidíme,“ nastolil šéf tradiční řešení situace.
První kritické místo operace přichází při uvazování lana. To nevypadá nijak silně, vzhledem k tomu, že pamatuje horolezecké začátky Hillaryho. Ve 2.světové válce sice sloužilo k přivazování koní u dělostřeleckého pluku, ale ty časy už jsou dávno pryč. Navíc se inženýrům nedaří zvolit správný suk z velké škály jejich skautských uzlovacích dovedností. Nakonec je po několikanásobném omotání tabule, které se v závěrečné fázi sundávání lana ukáže jako omyl, provaz ukončen jednoduchým jedním sukem.
Berry: „ To stačí. Nahoru!“
Ostatní pracovníci se po sobě vystrašeně podívají. Ten, který myslí na bezpečnost ze všech nejvíc, chce tuto drahou věc poslat do té výšky takto nezajištěnou? Rosťa se opatrně zeptá, jestli tam radši neuděláme ještě jeden. Berry mizí na žebříku s odpovědí: „Na co?“. Rosťa tam tedy tajně udělá ještě dva.
Berry: „Tahejte!“
Rosťa a Křivin se pověsí do lana a …….NIC. Kvalitní ošuntělé lano a váha tabule jsou natolik silným soupeřem, že se i těmto dvěma silákům ji podaří dostat do výšky pouze 0,25m. Tabule se tak již vesele houpe ve vzduchu. Bohužel schází ještě 4,75m. Po napnutí všech sil gladiátorů se podařilo přidat dalších úctyhodných 20 čísel. Jsme tak už v 0,45m. Je tedy jasné, že takto to nepůjde.
Křivin: „ Musíte nám to pozvednout, my to pak udržíme, vy si povylezete a zase to kousek vytáhneme.“
Výškový pracovníci tak lezou dolů a snaží se tabuli za něco uchopit. Po několika pokusech se dostáváme do výšky 1,5m. Dalším návrhem je vzít ji na tyčku a na žebříku to na ní držet. Vzhledem k úchytům na tabuli se však musí jednat o tenkou, ale silnou trubku. Berry odchází hledat, Rosťa a Křivin visí na laně, tabule se vesele houpe!
Broňa: „ Pustíme to dolů?“
Rosťa: „ Si b…, dobrý metr a půl.“
To jsme ovšem netušili, že se Berry vrátí za 10 minut. A navíc s tím, že nic nenašel. Paráda. Tabule se vesele houpe na laně. Po krátké rychle a efektivní diskuzi je po 15 minutách zvoleno jako náhrada autolano. Tabule se vesele houpe a Berry vyráží hledat autolano.
Čekání se ale vyplatilo. Žebříkáři si tabuli navlečou na lano a jde se na věc. Systém je stále dokonalejší. Všichni čtyři zaráz zaberou, tabule se vyšvihne o úctyhodných 30cm. Pak dvě kvalitní závaží udrží tabuli na místě, horolezci si povylezou a následuje další kolo. Po 15 kolech jako v ringu jsme všichni K.O. Ale tabule je na místě. Tedy, 4,5m vysoko, v maximálně vytažitelné pozici. Přesněji v pozici „Vytáhneme, uvidíme“. Vytáhli jsme a vidíme, že je to v pr…. Na provazu už ji dál nedostaneme. A když ji nasadíme, tak ten provaz nesundáme. Dva špekulanti na žebřících, dva na laně.
Berry: „Když nám to, Rosťo, pomožeš pozvednout, tak si to nějak hodíme na ty spodní úchyty a pak se uvidí.“ Zase to kouzelné slovo.
Křivin: „ To jako, že to budu tady dole držet sám? Co když je ta tabule těžší než já a vystřelí mě k tenistům?“ Ještě že jsou žebříky dobře přivázané. Jinak by se pod návaly smíchu mohly zhroutit. Když se všichni uklidnili, našel se další plán.
Berry: „Když to lano provlečeme a budete ho tahat od tenistů, tak to dostaneme ještě o kousek výš.“
Křivin: „To jako že to nebude na provaze? Že to budete držet chvilku jenom v rukách? Toto radši na chvilku přivážeme k backstopu a vylezeme tam všichni a nahodíme to tam.“
Berry: „ A kdo nám bude volat sanitku, když spadneme?“
Křivin: „ Kdo? Tenisti. Myslíš, že si nevšimnou, když jim bude uprostřed kurtu ležet rozsekaná tabule, stožár, dva žebříky a čtyři odborníci?“
Návrh je však zamítnut. Nakonec se podaří tabuli vysadit na tyčku a rychle provléct lano. A tak se veškeré závaží, tedy Křivin, přesunuje k tenistům a tahá z druhé strany.
Rosťa už je na žebříku s Berrym a tím byl definitivně přesunut do skupiny odborníků na výškové práce. Po usilovném tahání, hekání a skučení se podaří tabuli položit na vzpěry, kde má být usazena. Nasazení však brání nejprve autolano na Berryho straně, které se zaklínilo okem mezi tabulí a vzpěrou. Oříšek, který se podaří rozlousknout po 5 minutách tím, že všechny Popelky pokračují v hekání, tahání a skučení, během kterých se tabule vesele houpe. Naštěstí už naposledy.
Blížíme se k závěru. Nyní je třeba povolit a vyvléct provaz, na kterém je doposud předsednické protizávaží. Nejnáročnější část operace, kdy bude tabule volně ležet na stožáru nezajištěná a pak jenom rukama nasazena. Podle předpokladů se ukáže důmyslné omotání a zašněrování lana jako velký problém. Navíc se ukazuje, že také toto lano zůstalo zaklíněno mezi tabulí a stožárem a bude nutno tabuli ještě pozvednout bez jištění, tedy veselého houpání. Kritická chvíle je doprovázena pohybem žebříku, na kterém stojí Bronimír. Asi si ho dobře přivázal a tak žebřík mění svoji pozici. S ním i Broňa. Naštěstí ne tabule. Uff.
Závěrečné poposunutí a zapadnutí do úchytů je již jenom třešinka na dortu. Má ho tam a usmívá se.
A všichni čtyři inženýři taky. Po 2 hodinách práce.

První extraligový víkend 17.-18. dubna.

Tak jsme opět potvrdili každoroční špatný vstup do sezóny a prohráli jsme všechny čtyři zápasy.

Kunovice - Chomutov 7:12
Na prkně proti sobě nastoupili Broňa Kratochvíl proti chomutovskému Luboši Vrbenskému. Nad naše očekávání se kunovský tým prosadil v úvodu utkání na reprezantačního nadhazovače L. Vrbenského. Bohužel Broňa Kratochvíl soupeři velké problémy nedělal. Chomutov se tak díky tomu dostal do vedení a od začátku jsme bohužel tahali za kratší konec. První bod z naší strany přišel díky Michalu Kotáskovi, který krásným odpalem do zadního pole doběhl až na třetí metu. Z této ho na metu domácí a to nejcenější dotlačil po urputném boji na pálce Přemysl Beránek, který na prošvihnutý nadhoz a PB kečra Jakuba Vrby doběhl na první metu a zároveň Michal Kotásek doběhl domů. Na prkno ve 3 směně přišlo ze strany Chomutova střídání kdy se na nadhoz postavil Jaroslav Mikulec. Kunovice se probrali a útok výrazně zlepšili. Krátkou hrou a tvrdými odpaly bod po bodu stahovali náskok Chomutova který ve 4 směně vedl asi 7:1. V závěru utkání se Kunovice dotahli až na rozdíl 2 bodů, ale prohře již nedokázali zabránit. V 7 směně byla hra ukončena za stavu 7:12, což pro nás znamenalo první prohru v extraligové sezoně 2010.

Kunovice - Radotín 4:9
Na prkně proti sobě nastoupili Marek Lapčík a nový nadhazovač Radotína. Nad očekávání se naše hra na pálce nečekaně zhoršila a do konce zápasu se již nezlepšila. Sice se Kunovice ve druhém zápase ujali vedení 1:0 v první směně, ale tento náskok si udržela bohužel jen krátkou dobu. Radotín se dostal do vedení 4:1 a to zásluhou ne vlastní, ale zásluhou hráčů Kunovic, kteří po několika chybách v obraně ukázali, že absence tréninku v propršeném týdnu vzala za své. Nesehranost a horký brambor v podobě softbalového míče nás provázel celý zápas. Bohužel se na svém postu neukázal v dobrém světle ani nadhazovač Marek Lapčík, který svému týmu nedokázal být v obraně oporou. V závěru zápasu Radotína ještě proběhla změna na prkně, ale to byla jen kosmetická úprava, která kunovicím nijak nepomohla. Skore se tak v závěru zastavilo na stavu 4:9 pro radotínské a Kunovice tak završili druhý prohraný zápas sobotního extraligového odpoledne.

Tempo - Kunovice 2:9
Po sobotních prohrách na radotínském hřišti si kunovští chtěli vylepšit náladu na Tempu a tak v 10 hod dopoledne nastoupili
proti domácím. Do kruhu se postavil za Tempaře Milan Humaj, který kunovským pálkařům nic fenomenálního nepovolil a tak se zápas do 4 směny nesl ve vyrovnaném duchu. za stavu 3:2 pro Tempo proběhla změna nadhazovače a Petr Bednář vzal otěže do svých rukou. Kunovice se na pálce výrazně nezlepšili ale za to pálkaři Tempa ukázali svoji sílu. Krátká hra a odpaly směřující mezi vnitřní a zadní pole byla smrtelná kombinace pro obranu Kunovic. V 5. směně se útok Tempa nedal zastavit a po 6 obdržených bodech jsme se museli jen smutně podívat na skore které znamenalo rozdíl o 7 bodů a prohra Kunovic 2:9.

Krč - Kunovice 5:9
Poslední zápas víkendu nás čekal mistr české republiky Eagles, kteří jsou jistě favority pro letošní sezonu na obhájení titulu. Vzhledem k tomu, že jsme opravdu neměli co ztratit, pustili jsme se od 1. směny do nadhazovače Martina Svobody s velkou chutí. 4 body po první směně a zároveň množství krásných odpalů nám zvedlo sebevědomí a do obrany jsme šli s úsměvem na tvářích. Bohužel nám úsměv nevydržel příliš dlouho. Bronislav Kratochvíl ač se snažil co mu síly stačily nedokázal jedny z nejlepších pálkařů ligy udržet na uzdě a po několika chybách a 2 homerunech jsme odcházeli po 3 autech z hřiště s bodovým deficitem.Stav 4:9 po první směně nás netěšil, ale nic jsme nevzdávali. Po pár dalších povedených odpalech našeho týmu se do kruhu za Eagles postavil výborný nadhazovač Jonáš Mach. I přes toto střídání se nám podařilo několik dobrých odpalů nebo kontaků s míčem, ale na to abychom bodovali to bylo málo. V závěru se skore jen kosmeticky změnilo na stav 5:9 pro Eagles a náš tým se tak po prvním víkendu rozloučil s Prahou se čtyřmi prohrami, které nás sice netěší, ale určitě motivují k tomu, abychom v domácím prostředí za 14 dní ukázali našim divákům, že umíme i vyhrávat.


O víkendu 3.-4.5.2010 se muži "A" zúčastnili tradičního turnaje O velikonoční pomlázku (pořadatel Tempo Praha).

Na začátku dubna nás čekal jediný plánovaný přípravný turnaj a to v Praze na Tempu. Postupně jsme měli změřit síly s Juniory ČR (mladší výběr), Tempem, dvěma týmy Spektra a Radotínem. Pro mnohé znás to bylo vůbec první letošní setkání s hřištěm, tvrdým míčem a hlavně dvěma listů papíru A4 popsaných novými signály.
Jako první nás čekal zápas s Juniory ČR. Na prkne začal Mara Lapčík a v podstatě celý zápas nedovolil juniorům dostat se od domácí mety. Díky tomu mělo pole minimum práce. Na pálce bylo znát, že jsme po dlouhé době viděli letět míček proti sobě. Nepříliš přesvědčivým výkonem jsme dokázali dát soupeři pouhé tři body a tak z toho bylo těsné vítezství 3:0.

V dalším zápase jsme se střetli s domácím Tempem. K překvapení všech náš zápas začal úplně odlišně od toho předchozího. Tvrdýmy odpaly a nabíhanými hramy jsme soupeři v první směně nadělili pět bodů, Michal Kotásek se blýskl tříbodovým HR. Za nás začal na prkně Broňa kratochvíl, který povoloval soupeři v průmeru pouhý bod za směnu. Za stavu 6:5 pro nás přišla kritická směna, kdy při plných metách odpálilo Tempo grandslam a dostalo se do vedení 9:6. Na tento úder jsme už nedokázali zareagovat a při dvou autech a dvou obsazených metách jsme ukončili zápas luftem do zadního pole.
V posledním sobotním utkání nás čekal jeden ze dvou týmů Spektra.Po dvou předchozích utkáních na nás už byla znát únava a v tomto duchu se nesl i celý zápas. Na pálce jsme se nedokázali prosadit přes nadhazovače soupeře a za celý zápas se nám podařilo dát jen jeden bod. Za nás začal na prkně Mara Lapčík.Soupeře se nám podařilo svou hrou úplně uspat a díky tomu jsme drželi po celou dobu remízu 1:1. V poslední směně jsme svými chybami v poli soupeři umožnili navýšit na konečné skóre 5:1.

Nedělní ráno jsme začínali proti druhému týmu Spektra. K vidění byl nadhazovačský souboj mezi Ondrou Malečkem a Marou Lapčíkem, ze kterého nakonec vyšel vítezně Mara Lapčík. Na HR to byla remíza 1:1. Po celý zápas se nám dobrou hrou na nadhozu a v poli dařilo eliminovat útoky soupeřě. Díky HR Bláži se nám podařilo srovnat na 1:1 a serií krátkých her dlouhého odpalu jsme se dostali do vedení. Za Spektrum snížil homerunem Kramář, ale to už bylo ze strany soupeře vše. Zápas skončil naším vítězstvím 5:2.
Hned poté nás čekal zápas proti Radotínu. Na prkně začal Milan Zedník a hned první nadhoz letící za plot naznačil, že zápas bude probíhat ve velmi poklidném duchu:D. My jsme se za celý zápas nedokazali ani jednou prosadit v útoku a soupeř dlouhými odpaly navyšoval skóre až na konečných 12:0.
V závěrečném utkání o umístění na 5.-6. místě nás čekal zápas s juniory ČR. Na prkně dobrě hazející Borňa Kratochvíl soupeři nedovolil ani jednou skórovat. Náš útok nadělil i díky soupeřovým chybám v poli 15bodů a tak jsme zakončili naše vystoupení na turnaji výsledkem 15:0 a konečným 5. místem na turnaji.

Do začátku ligy zbývá ještě 14dní a je nutné ještě hodně potrénovat hru v poli, na pálce, ale i souhru s novým kaučem a jeho záludnými signály, protože mnohé skryté signály zůstaly skryty hlavně pro nás:-)

Více fotek z turnaje zde.

UMÍSTĚNÍ V PŘEDCHOZÍCH LETECH

2009 - Extraliga mužů, 6. místo

2008 - Extraliga (1. liga) mužů, 8. místo

2007 - 2. liga mužů, 1. místo

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie