Muži "A" 2011

Extraliga mužů – 5.víkend – Plzeň, Tempo

Další víkend mají za sebou muži Snails v Extralize. V sobotu cestovali do Plzně, kde zakončili první polovinu soutěže, aby pak v neděli na Tempu zahájili druhou část. Nakonec domů přivezli 2 výhry a 2 prohry, což je bohužel málo. Ať už vzhledem k soupeřům, tak k výkonům. Tradičně problematická obrana totiž zahrála velmi dobře, ale tradičně slabá pálka zůstala slabou.

SVŠ Plzeň – Snails Kunovice 4:5 5:3

V plzeňském areálu byly k vidění dva vyrovnané zápasy, které rozhodovaly maličkosti. První zápas začal házet Marcel, ale bohužel si nepřivezl formu. A tak na prkně nevydržel příliš dlouho. I tak jsme ve 2.směně vedli 4:3. Nebylo to však ani moc díky našim hitům, ale spíše využíváním slabých míst soupeřovy obrany. V šestce jsme dokonce přidali další bod a tak vše spělo k dramatickému závěru. Soupeř v dohrávce zápasu zatlačil. Začal směnu hitem. Následující první aut nás uklidnil. Z klidu nás však vytrhl Mára, protože pustil vyrovnávací bod na metu BBéčkem. Následuje hit na 7 a je to 5:4. Vyrovnávací bod na trojce a vítězný na dva. Dáváme úmyslnou metu zdarma, ale na pálku jde Kamil Koukolík. Odpaluje koníček na Máru, ten taktak chytá nad hlavou a hází domů. A světe div se, otáčíme ještě na jedna, kde Kamila stíháme také aut a vítězství je doma.

Ve druhém zápase dostává druhou šanci Marcel, ale je to ještě horší než v prvním zápase. Ve 2.směně musí být střídán po třech BB a jednom HB. Bohužel se nám nedaří ušetřit Máru. A možná na to v neděli doplatíme. Prohráváme sice jenom 2:3, ale zdaleka se na metách neprosazujeme jako v prvním zápase, protože soupeř hraje v obraně výrazně lépe. A tak je konečný výsledek zasloužený.

Tempo Praha – Snails Kunovice 2:4 3:1

V neděli dopoledne nás čekají dva zápasy s tradičním rivalem. My začínáme s Markem, soupeř s Brábou. A oba hází velmi dobře, takže zápas rychle utíká. Soupeř boduje ve čtverce, když na dva auty slepí dva vícemetové hity. My odpovíme stejnou mincí v šestce. Lemur dá hit a po posunu ho stáhne Kuřa. A je vyrovnáno na 1:1. Vzhledem k tomu, že sedmička je planá z obou stran, jdeme podruhé letos do tie-breaku. A zahrajeme ho opět výborně. Na metě máme rychlého Petera. Koluči i když neulije, tak dá kontakt hit na zem a splní. Navíc se po chybě polaře dostane na jedničku. Lemur je však SO. Čuňas pálí do vnitřního, Peter jde domů a dobře to dopadne. Bod a 1-2 obsazená. Berry jenom posunem odpalem dovnitř na 2-3. A na pálku jde opět Kuřa, který tentokrát nabíhaným odpalem lobuje za dvojku. Devítka běží, skáče, ale nechytá a tak máme další dva body. Na následný odpal Bláži jde Kuřa ze dvojky až domů a díky drobnému zaváhání je třetí aut. Vedeme však 4:1 a to by mohlo stačit. První pálkař soupeře je aut z luftu. Druhý je aut po úlivce. Běžec na tři nám vůbec nevadí. Pak však jde na hit domů. Máme jedničku obsazenou, dva auty a vedeme o dva. Následuje PB, což by tolik nevadilo, kdyby Mára nepustil opět vyrovnávací bod na BB. Další PB už posílá vyrovnávací bod na dvojku. Navíc je na pálce Brába, takže ani to nám jako včera moc dobře nevychází. Tvrdý odpal na Pamelu, však Michal zastavuje vleže a navíc ještě dokáže přihodit na jedničku. Takže opět vítězíme po výborné hře v poli.

I tentokrát však v odvetě nemáme sílu. Na některých hráčích je vidět nedostatek kondice. Navíc jsme moc nepošetřili ani Máru, který však i přesto hází dobře. Ujmeme se sice vedení 1:0, ale soupeř rychle vyrovná. Svoji šanci promarníme ve 3.směně. Máme 2-3 bez autu a na pálku jde Bláža, Pamela a Rosťa. Ani jeden však nedokáže stáhnout body. A to je pravděpodobně rozhodující chvíle zápasu. Soupeř ve 4.směně po chybě jde do vedení, které potvrdí v šestce. A opět po chybě.

Z celkového se jednalo asi o náš nejlepší víkend. Konečně zahrála slušně obrana a kdyby se nám dařilo víc na pálce, mohlo být bodů víc. Na druhou stranu je pravda, že oba zápasy jsme vyhráli velmi těsně.

PK

Extraliga mužů – 4.víkend – Radotín, Eagles

Naše extraligové mužské hvězdy se vydaly na víkend do Prahy. Vzhledem k postavení v tabulce a dosavadním výkonům odjížděly s cílem vyhrát alespoň jeden zápas. Což se nakonec podařilo. Ale i tak nevládla na zpáteční cestě spokojenost. Většina hráčů asi cítila, že tým neodehrál dobré zápasy a vítězství mohlo být víc. Bohužel nás v poslední době neprovází ideální forma. A to ani v obraně, ani v útoku. Děláme velké množství hrubých chyb. Nedokážeme stáhnout body v rozhodujících chvílích. A to ani zkušení pálkaři na průměrné nadhazovače. A to nás již stálo několik vítězství.

Radotínský SK – Snails Kunovice 9:2 3:4

První zápas trval jen 5.směn. A rozhodla ho druhá a čtvrtá směna, ve které jsme dostali vždy 4 body. Náš útok se po celou dobu na Jardu Breníka nedokázal prosadit, takže jsme si k vítězství ani nečuchli. Slabý výkon jak v obraně, tak v útoku a tak i na nadhozu. Ani Mára na začátku, ani Marcel po něm. Utkání skončilo BéBéčkem na plné pole.

Ve druhém zápase jsme začali lépe. I když nám soupeř dost pomohl, když nervózně házející Čučka nám situaci v první směně dost ulehčil. Úvodní 3 body tak slibovaly solidní základ. Bohužel soupeř odpověděl dvěma, takže se náš náskok rozplynul, jako pára nad hrncem. Od té chvíle oba týmy pálky odložily a rozhodly se nepálit. Tedy obrazně. Změnit se to rozhodla až naše obrana v 6.směně, která utkání vyrovnala na 3:3 díky dvěma chybám. A vzhledem k tomu, že ani 7.směna nerozhodla, šli jsme letos poprvé do tie-breaku. Nám se podařilo skórovat na odpal do vnitřního pole. Soupeř měl naopak plné pole a jeden aut. Naštěstí dva odpaly na Kamila, hrající na druhé metě, utkání ukončily.

Eagles Praha – Snails Kunovice 6:1 6:4

Neděle byla velmi podobná sobotě. Náš útok zůstal schouleně sedět na lavičce, takže v dobré náladě házející Jonáš Mach, ani nemusel vytahovat svoje nejlepší zbraně. Obsadit metu se nám povedlo až v 5.směně, ale vzhledem k tomu, že obrana už „odvedla svoji práci“, to již nic neřešilo.

Komu by se mohlo zdát, že ve druhém zápase bychom mohli mít šanci na Svobodu, tak se pletl. Bod jsme sice ve druhé směně dali, ale to bylo na dlouho všechno. Proti průměrnému ligovému nadhozu jsme se trochu chytili až v poslední směně, ale to už bylo pozdě. Za zmínku tak stojí homerun Filipa Tabačka, protože se zdá, že takové odpaly budou pro náš tým čím dál vzácnější. Pokud si tedy hráči neuvědomí vážnost situace.

Extraliga mužů - 3.víkend - Kunovice

Podruhé se domácímu publiku představili naši muži. A po tragickém výkonu proti juniorům ČR, měli v plánu odčinit špatný dojem, který na hřišti zanechali. V sobotu se utkali ve dvou zápasech proti aktuálně nejlepšímu tabulky Spectru Praha. V neděli na ně naopak čekal dvojboj s Hrochy z Havlíčkova Brodu, kteří jsou na místě třetím. A tak bylo jasné, že k vítězství vede cesta přes zodpovědný a bezchybný výkon v obraně, podpořený kvalitní pálkou. Ani v jednom utkání se však uvedené skutečnosti nepotkaly a tak si do tabulky Šneci připisují pouze 4 porážky.

Snails Kunovice – Spectrum Praha 4:11

První utkání se Šnekům nepodařilo. Soupeř využil hned v 1.směně nervózně házejícího Marcela, který se nedokázal se soupeřem vůbec porovnat. Po pěti bodech se zdálo být o výsledku utkání rozhodnuto. Ale hned v dohrávce však také domácí pálkaři využili nervozitu soupeřova nadhozu a snížili na 3:5. Soupeř však i nadále trestal chyby domácích a to už šnečí útok kompenzovat nedokázal.

Snails Kunovice – Spectrum Praha 4:5

Druhý zápas byl naopak velmi vyrovnaný, když si Mára daleko lépe poradil se soupeřem. A tak jsme se mohli ujmout vedení 2:0. Ve 4.směně však útok Spectra ukázal svoji sílu a zaznamenal 4 body. Ani to nás však nedokázalo od premiérové výhry nad tímto soupeřem odradit a podařilo se nám vyrovnat. Zápas tak spěl k dramatickému konci. Ani jednu ze svých možností však naši pálkaři nedokázali využít a tak se nakonec radoval soupeř.

Ve druhém zápase jsme se Spectrem odehráli jedno z nejlepších utkání v historii. Vítězství bylo opravdu blízko. Škoda, že nejzkušenější pálkaři týmu nedokázali proměnit naše šance.

Snails Kunovice – Hroši Havlíčkův Brod 0:1

Nedělní boje se sobotním podobaly jako vejce vejci. Jen v obráceném pořadí. V prvním zápase se Šneci nedokázali prosadit proti reprezentačnímu nadhazovači Müllerovi, stejně jako soupeř proti Lapčíkovi. A tak zápas rozhodla chyba kunovické obrany při krádeži soupeře. Prohození trojky poslalo Kolkuse pro vítězství. Opět však je zklamáním především náš útok. Nefunguje nám krátká hra a stažení bodů v rozhodující chvíli.

Snails Kunovice – Hroši Havlíčkův Brod 4:11

V odvetě jsme se již nedokázali vyrovnat se soupeřem téměř v žádném směru a ten utkání naprosto ovládl. Ani jeden z kunovických nadhazovačů nedokázal zastavit bodostroj soupeře. A když to nešlo ani na pálce, soupeř si lehce připsal i druhé vítězství.

Úvodní zápas byl, i přes nepřízeň počasí, velmi kvalitní. Obrany jasně dominovaly. Bohužel jsme opět nedokázali proměnit několik šancí na bod. V odvetě nás soupeř doslova převálcoval. Zklamáním je hlavně náš výkon v útoku po celý víkend. Především zkušení hráči nesplnili očekávání. Tento víkend se navíc nedařilo ani druhému nadhazovači Kratochvílovi. Je třeba udělat hodně práce. Někteří hráči stále neumí signály a to je velmi špatné. A když už nějaký signál přečteme, máme velké problémy ho úspěšně splnit.

Extraliga mužů - 2.víkend – Kunovice

Poprvé se domácím fanouškům představil v Extralize také tým mužů Snails Kunovice. A na premiéru dorazil v poslední době oblíbený soupeř Tempo Praha, se kterým domácí tým loňskou sezónu před domácími fanoušky končil. A úspěšně. Záchranou. Tým soupeře se však do nové sezóny posílil. Jeden novozélandský nadhazovač a především novozélandský kauč pozměnili tvář týmu. Tempo vypadalo daleko více motivovaně a disciplinovaně.

Snails – Tempo 3:9

A to se také hned projevilo v prvním zápase. Soupeř vyrukoval s taktikou čtení našich signálů a tím nás lehce rozhodil. Tato taktika není příliš běžná a v našich zemích se nenosí téměř vůbec. Především nadhazovač Lapčík lehce znervózněl. A tak rozhodující pro vývoj zápasu byla hned 2.směna, kdy právě slabší chvilky Lapčíka znamenaly 2xBB a 2xHB. Soupeř k tomu přidal hit a byly na světě 4 body. V další směně pak Tempo přidalo bod sólohomerunem a my jsme střídali na prkně. Po celou první část zápasu se nám navíc nedařilo na pálce. Až teprve od 4 směny jsme se začali prosazovat, ale bylo již bohužel pozdě. Soupeř drama nepřipustil a zaslouženě zvítězil, protože udělal méně chyb. Na hity jsme nakonec vyhráli, ale to nestačí. Pokud se k pálce nepřidá obrana nelze vyhrávat.

Snails – Tempo 5:3

Následná odveta byla naštěstí podle jiných not. Přesně opačných. Soupeř sice zvítězil na hity, ale naše obrana nic dalšího nepřipustila. Postupně se nám podařilo 3x skórovat. Soupeř odpověděl v 6.směně. Na jeden aut pustilo naše vnější pole lehký míč a byl z toho oběh. Pak následovala meta zdarma za trefení a vzápětí úspěšná krádež. Přestože naše obrana chtěla bránit bod z druhé mety, tak se na následující odpal soupeři podařilo snížit na 3:2. Další hit utkání vyrovnal. Víc naštěstí naše obrana neumožnila, ale i to „málo“ stačilo. Naše odpověď však byla rychlá. Ondra Blaha vystojí BB a následující dva odpaly znamenají dva body. V posledním útoku již soupeř neobsadí ani metu.

Extraliga mužů 2011 - 1. hrací víkend


Zahájení extraligy 2011 a zároveň pro nás již čtvrtý rok v této soutěži nám do prvního hracího víkendu přinesl dva soupeře odlišných parametrů. Na straně jedné proti nám stál nováček extraligy Most a na straně druhé desetinásobný mistr republiky v podobě bobrů z Chomutova.

Most - Kunovice 3:6

První zápas sobotního odpoledne začal ve 14 hod na hřišti domácího týmu z Mostu. Někteří z nás na tomto hříšti za svoji softbalovou kariéru stáli poprvé a několik dalších si jen nostalgicky zavzpomínalo na druholigové souboje před dááávnou dobou. Zápas začínáme poměrně kvalitním útokem. Několik odpalů na nadhazovače Štýse znamenalo stažení prvních extraligových bodů a Kunovice se tak ujali vedení hned v první směně. Obrana Kunovic s nadhazovačem Lapčíkem byla pro soupeře těžkým oříškem, ale i přesto se mosteckým pálkařům podařilo skórovat a šnekům tak mírně znepříjemnit zápas. Stav 6:3 pro Kunovice v závěru zápasu byl celkem dobrým začátkem a vstupem do sezony.

Most - Kunovice 11:1

Druhý vzájemný zápas se stejným soupeřem, šlo vidět, že se kunovjané zahřáli na provozní teplotu. Smršť bodů v první směně na mladého mosteckého nadhazovače znamenala konec nadějí severočechů na první extraligovou výhru. Kunovice dokazovaly, že pálit umí a obrana také hrála téměř bezchybně. Most na pálce zaznamenává pouze jeden čestný bod. Obě vítězství ze sobotního odpoledne byly vlastně povinnost, kterou Kunovice dokázaly splnit. Most, s omlazeným týmem, to v extralize nebude mít jednoduché, ale držíme jim palce a přejeme výhru v co nejkratší době. My dobře víme, že to není nic snadného.

Chomutov - Kunovice 1:0

V neděli dopoledne opouštíme Most a přejíždíme do nedalekého Chomutova. Město několikanásobného mistra republiky nás vítá příjemným počasím a tak se můžeme těšit na dobrý soft. Na prkno nastupuje za Kunovice Lapčík a za Chomutov kdo jiný, než evropská jednička Lubomír Vrbenský. Bylo nám jasné, že pokud chceme vyhrát tak je potřeba zahrát excelentně v obraně a jakýmkoliv způsobem udělit soupeři bod. Oba týmy hrály výbornou hru v obraně, ale v útoku šlo vidět, že Chomutov je lepší a je jen otázkou času, kdy se jim podaří prolomit ulitu kunovského šneka. Naše pálka se Lubošových míčů dotýkala jen náhodně a tak jediný hit od Petera Fecka byl radostným okamžikem kunovjanů. Chomutovští pálkaři se po pár odpalech a poté divokém nadhozu dostávají pro první a také poslední bod v tomto utkání. Stačilo trošku štěstí a možná bychom slavili první výhru nad Chomutovem. Snad příště.

Chomutov - Kunovice 7:3

Zápas kde proti sobě nastoupili na nadhozu Jarda Mikulec a Bronislav Kratochvíl. Oba dobře házející nadhazovači neumožňují v prvních směnách bodovat ani na jedné straně a my cítíme šanci na možnou výhru. Někdy v polovině zápasu se nám však plány hroutí a to díky několika nezahraným situacím v obraně. Poté přichází smůla v podobě grand slamu Jiřího Nezbedy, který pálí těsně za homerunový plot. 4 body po homerunu a 2 předchozí nás však nepoloží. Kunovice se za stavu 0:6 nadechují k pořádnému útoku a po několika krásných odpalech stahují náskok Chomutova jen na 3 body. Stav 3:6 z pohledu Kunovic je nadějný. Tento však Kunovice nevyužívají a navíc ještě jeden bod obdrží. Zápas se dal také vyhrát, ale asi nebylo už tolik síly na závěrečný tlak,který by soupeře donutil chybovat.

Pochvalu si zaslouží celý tým a to z toho důvodu, že odehrál celý víkend pouze v 9 hráčích. Pro někoho únavné, pro jiného výborné, protože si dostatečně zahrál. Bronislav Kratochvíl i Marek Lapčík splnili plán, když dobře zaházeli a mladí hráči jako je Koluči a Lemur začínají sbírat extraligové zkušenosti, které přinesou již brzy ovoce.

LM

VELIKONOČNÍ POMLÁZKA 2011

Horní řada zleva: Beránek, Dohnal, Zedník, Kolůch, Tabaček, Fecko

Dolní řada zleva: Blaha, Kratochvíl, Lapčík, Klimánek, Jura

Kunovice - Tempo B (1:9)
V sobotu k prvnímu zápasu nastoupily Kunovice proti Tempu B, které mělo ve svých řadách spíše mladé hráče doplněné o dva nebo tři zkušenější extraligové borce. Na nadhoz se postavil na straně šneků Bronislav Kratochvíl a na straně Tempa B Jiří Brabec. Tento zápas se nám již od začátku nedařil podle představ a i přes poměrně slušně házejícího Broňu se naše vnitřní i zadní pole potýkalo s velkým množstvím chyb. V podobném duchu se nesl i náš útok, který nepřinutil soupeře k žádným chybám. Nebylo to z důvodu, že by Tempo mělo tak dokonalou obranu, ale spíše proto, že náše pálka byla tak trochu chabrus. Tempo na pálce předvádělo poměrně dobrou kontaktní hru, která přinášela své ovoce. Výsledek 9:1 pro hráče Tempa byl zasloužený a my tak měli pár minut na to vyhodnotit chyby a pustit se do týmu Spectra.

Kunovice - Spectrum (2:0)
Druhý zápas Kunovjané nabrali sílu a zahájili souboj se Spectrem Praha. Spectrum mělo ve svém týmu mnoho mladých hráčů a ze základní extraligové sestavy se prakticky neobjevil ani jeden hráč. Na nadhoz se postavil za tým Spectra Novák a za Kunovice Lapčík. Tento zápas byl na slušné úrovni a i přes ne mnoho odpalů mohl divák vidět pěknou hru obrany. Minimum erorů a extraligové zkušenosti šnekům přineslo ovoce v podobě dvou bodů. Spectrum nedokázalo skórovat ani jednou a tak Kunovjané mohli slavit své první jarní vítězství v podobě výsledku 2:0.

MFF - Kunovice (8:1)
První nedělní zápas nás čekal dlouholetý soupeř z dob naší druholigové historie a to MFF Praha. Na nadhozu za Kunovice Lapčík, za MFF mladý nadhazovač (jméno bohužel neznám). Kunovice se začínají pálkařsky probírat a mnoho odpalů již směřuje těsně za vnitřní pole. Tyto krátké odpaly dělají soupeřům problém a poté co se nedokážou prosadit na pálce se jejich snaha projeví pouze jednobodovým výsledkem. Kunovice v každé směně přidavají bod za bodem a své vítězství si vzít již nenechají.

Radotín - Kunovice (2:11)
Další zápas nás čekal první extraligový soupeř v plné sestavě a to Radotín. Nikdo z nás netušil, že průběh zápasu bude tak snadný a že tým, se kterým jsou naše zápasy vždy plné nervů do poslední chvíle bude tak lehkým soupeřem. Na nadhozu začíná Čučka na kterého jsme nikdy mnoho bodů neudělali a tak nás doslova překvapuje naše výborná hra na pálce. Kunovice hitují hned od začátku a skvělou pálkou postupně stahují jeden bod za druhým. V první směně Radotín inkasuje 6 bodů, které se mu budou v průběhu zápasu těžko rozdýchávat. Na prkno se za šneky postavil Broňa Marcel Kratochvíl, který výborně hází a drží hráče Radotína dlouho dobu na uzdě. Odpaly radotínských které občas zahrozí svojí razancí a délkou vždy končí v rukavicích dobře postavených vnějších polařů. Kunovice jsou na pálce stále ve výborné formě a každou směnu se jim podaří skórovat a tak svůj náskok postupně navyšují. Radotín v závěru tohoto extraligového souboje koriguje výsledek v podobě dvou doběhů a tak konečný stav 11:2 pro Kunovice je výborným výsledkem, který nás posouvá do finále.

Kunovice - Tempo A (2:3)
Finále turnaje, které mohlo být pro nás třešničkou na dortu v podobě výhry...Tohoto jsme však nedosáhli i přes vedení 2:0. Tempo, za které nadhazuje Humaj nám na začátku nečiní takové problémy a proto se ujímáme vedení. Pravděpodně uspokojeni výsledkem 2:0 se šnek hodí do pohody a místo toho aby tlačil a přidával body v každé směně zaleze do ulity a odpočívá. Tempo se dostává jen zřídka na mety a uspává tak již rozespalého šneka. Jakmile Šnek usnul tak Tempo využívá své šance a přidává v poslední směně dva rozhodující body, na které Kunovjané v dohrávce zápasu nemají odpověď. Prohra s Tempem 3:2 nás odsunuje na druhé místo, ale celkově můžeme být s vlastním výkonem spokojeni.

V souhrnu bych ještě napsal, že si zahrál opravdu každý (mladý, starý, tlustý i hubený) a to dostatečně. Mělo by se vyzvednout několik hráčů a to spíše nováčků, kteří se ujali skvěle své šance. Lemur dokázal svým pálkařským uměním a hrou v poli, že bude velkým přínosem pro tým mužů A. Také nová juniorská posila Filip Fífa Tabaček ukázal že naše juniorská reprezentace má velmi dobré hráče a můžeme se jen těšit na jeho další extraligové učinkování za Snails Kunovice.

Naši muži zahájili novou sezónu 2.místem na Pomlázce

Muži se představili na tradičním turnaji O velikonoční pomlázku na pražském Tempu. Po dobrých výkonech se probojovali až do finále.
Kunovice - Tempo B (1:9)
V sobotu k prvnímu zápasu nastoupily Kunovice proti Tempu B, které mělo ve svých řadách spíše mladé hráče doplněné o dva nebo tři
zkušenější extraligové borce. Na nadhoz se postavil na straně šneků Bronislav Kratochvíl a na straně Tempa B Jiří Brabec. Tento zápas
se nám již od začátku nedařil podle představ a i přes poměrně slušně házejícího Broňu se naše vnitřní i zadní pole potýkalo s velkým
množstvím chyb. V podobném duchu se nesl i náš útok, který nepřinutil soupeře k žádným chybám. Nebylo to z důvodu, že by Tempo mělo tak
dokonalou obranu, ale spíše proto, že náše pálka byla tak trochu chabrus. Tempo na pálce předvádělo poměrně dobrou kontaktní hru, která
přinášela své ovoce. Výsledek 9:1 pro hráče Tempa byl zasloužený a my tak měli pár minut na to vyhodnotit chyby a pustit se do týmu Spectra.
Kunovice - Spectrum (2:0)
Druhý zápas Kunovjané nabrali sílu a zahájili souboj se Spectrem Praha. Spectrum mělo ve svém týmu mnoho mladých hráčů a ze základní extraligové sestavy
se prakticky neobjevil ani jeden hráč. Na nadhoz se postavil za tým Spectra Novák a za Kunovice Lapčík. Tento zápas byl na slušné úrovni a i přes ne mnoho
odpalů mohl divák vidět pěknou hru obrany. Minimum erorů a extraligové zkušenosti šnekům přineslo ovoce v podobě dvou bodů. Spectrum nedokázalo skórovat ani
jednou a tak Kunovjané mohli slavit své první jarní vítězství v podobě výsledku 2:0.
MFF - Kunovice (8:1)
První nedělní zápas nás čekal dlouholetý soupeř z dob naší druholigové historie a to MFF Praha. Na nadhozu za Kunovice Lapčík, za MFF mladý nadhazovač
(jméno bohužel neznám). Kunovice se začínají pálkařsky probírat a mnoho odpalů již směřuje těsně za vnitřní pole. Tyto krátké odpaly dělají soupeřům problém
a poté co se nedokážou prosadit na pálce se jejich snaha projeví pouze jednobodovým výsledkem. Kunovice v každé směně přidavají bod za bodem a své vítězství
si vzít již nenechají.
Radotín - Kunovice (2:11)
Další zápas nás čekal první extraligový soupeř v plné sestavě a to Radotín. Nikdo z nás netušil, že průběh zápasu bude tak snadný a že tým, se kterým jsou
naše zápasy vždy plné nervů do poslední chvíle bude tak lehkým soupeřem. Na nadhozu začíná Čučka na kterého jsme nikdy mnoho bodů neudělali a tak nás
doslova překvapuje naše výborná hra na pálce. Kunovice hitují hned od začátku a skvělou pálkou postupně stahují jeden bod za druhým. V první směně Radotín
inkasuje 6 bodů, které se mu budou v průběhu zápasu těžko rozdýchávat. Na prkno se za šneky postavil Broňa Marcel Kratochvíl, který výborně hází a drží
hráče Radotína dlouho dobu na uzdě. Odpaly radotínských které občas zahrozí svojí razancí a délkou vždy končí v rukavicích dobře postavených vnějších polařů.
Kunovice jsou na pálce stále ve výborné formě a každou směnu se jim podaří skórovat a tak svůj náskok postupně navyšují. Radotín v závěru tohoto extraligového
souboje koriguje výsledek v podobě dvou doběhů a tak konečný stav 11:2 pro Kunovice je výborným výsledkem, který nás posouvá do finále.
Kunovice - Tempo A (2:3)
Finále turnaje, které mohlo být pro nás třešničkou na dortu v podobě výhry...Tohoto jsme však nedosáhli i přes vedení 2:0. Tempo, za které
nadhazuje Humaj nám na začátku nečiní takové problémy a proto se ujímáme vedení. Pravděpodně uspokojeni výsledkem 2:0 se šnek hodí do pohody a místo toho
aby tlačil a přidával body v každé směně zaleze do ulity a odpočívá. Tempo se dostává jen zřídka na mety a uspává tak již rozespalého šneka. Jakmile šnek
usnul tak Tempo využívá své šance a přidává v poslední směně dva rozhodující body, na které Kunovjané v dohrávce zápasu nemají odpověď. Prohra s Tempem 3:2
nás odsunuje na druhé místo, ale celkově můžeme být s vlastním výkonem spokojeni.
V souhrnu bych ještě napsal, že si zahrál opravdu každý (mladý, starý, tlustý i hubený) a to dostatečně. Mělo by se vyzvednout několik hráčů a to spíše
nováčků, kteří se ujali skvěle své šance. Lemur dokázal svým pálkařským uměním a hrou v poli, že bude velkým přínosem pro tým mužů A.
Také nová juniorská posila Filip Fífa Tabaček ukázal že naše juniorská reprezentace má velmi dobré hráče a můžeme se jen těšit na jeho další extraligové
učinkování za Snails Kunovice.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie