MUŽI "A" - zprávy z průběhu sezony 2012

Soutěž v roce 2012: EXTRALIGA
Tabulky a statistiky www.softball.cz
Vedoucí družstva: Přemysl Beránek, tel.: +420 777 250 673, e-mail: prema@geometri.cz
Trenér: Přemysl Beránek
Asistent trenéra: Milan Zedník
Tréninky:

úterý 17oo - 18oo, Mlatevňa Kunovice (nadhoz)

středa 17oo - 19oo, Mlatevňa Kunovice

čtvrtek 16oo - 17oo, Mlatevňa Kunovice (nadhoz)

čtvrtek 17oo - 19oo, Mlatevňa Kunovice

25.-26.8.2012 7. kolo extraligy (Havlíčkův Brod, Chomutov)

Softbalisté Snails Kunovice se už mohou připravovat na play-out! Po víkendovém čtyřboji s Havlíčkovým Brodem a Chomutovem se už z bojů o záchranu v nejvyšší soutěži nevymaní. O extraligovou příslušnost se poperou s Plní. A před soubojem roku si zvedli seběvědomí skalpem Chomutova.

Snails Kunovice - Havlíčkův Brod 1:8,0:14
Šneci nastoupili bez nadhazovačů Lapčíka a Kratochvíla, takže se nelehké role zhostili Zedník s Kolúchem a proti havlíčkobrodským pálkařům neměli šanci. „Soupeř pálil jako u Verdunu, nasázel několik homerunů a po šesté směně bylo hotovo,“ shrnul v kostce dění na Mlatevni Rostislav Klimánek, zkušený kunovický catcher.
Odveta se nesla ve stejném duchu, domácí tahali za kratší konec a jediný rozdíl byl v tom, že zápas skončil už po páté směně...

Snails Kunovice - Chomutov 0:8,8:7
V bitvě s několikanásobným šampionem republiky se postavil na nadhoz Kratochvíl a až do páté směny drželi domácí přijatelný stav 0:3. „Jenže pak se to zlomilo. Hlavní roli sehrála chomutovská megastar Luboš Vrbenský, nadhazovač světové extratřídy, který nás držel zkrátka. Maximálně jsme se dostali na druhou metu,“ uvedl Klimánek.
V posledním víkendovém vystoupení si letošní premiéru odbyl elitní nadhazovač šneků Marek Lapčík, zatímco Chomutov místo Vrbenského vsadil na Mikulce. A hosté se nestačili divit, když na začátku čtvrté směny prohrávali 6:0. „Jenže pak jsme si vybrali slabou chvilku, soupeř v dohrávce směny sedmi doběhy skóre otočil a poslal na nadhoz Vrbenského, který měl za úkol vedení udržet,“ popisuje zrod dramatu Klimánek. Kunovičtí však dokázali srovnat krok a vynutili si prodloužení. O vítězi nakonec rozhodla až desátá směna... „Ve třetím prodloužení jsme na dva auty s obsazenou druhou metou trefili odpal a stáhli vítězný doběh. Chomutov už odpovědět nedokázal,“ usmívá se spokojeně zkušený chytač, který spoluhráče pochválil za minimum chyb.

I přes vítězství mají Kunovice jistotu účasti v play-out, ve kterém se za tři týdny utkají na čtyři vítězné zápasy s Plzní.

KUNOVICE: Lapčík, Klimánek, Zedník, Kolúch, Blaha, Kuřímský, Kratochvíl, Taft, Fecko, Bárta, Jura

28.-29.4.2012 2. kolo extraligy (Chomutov, Plzeň)

Zápas přinesl 42 doběhů a 8 homerunů!

Softbalisté Snails Kunovice si opět připsali jen jedno vítězství

Foto: mao
02. 05. 2012 00:00:00 - Vyšlo v čísle: 18/2012, Dobrý den s kurýrem
KUNOVICE - Softbalisté Snails Kunovice aspirují na zápis do historických tabulek extraligy! Na Mlatevni se totiž zrodil zřejmě rekordní výsledek. Beránkovi boys padli s Plzní po divoké přestřelce 19:23! Zápas navíc okořenilo 8 homerunů. O neuvěřitelný počet doběhů se lví měrou postaral vítr, který foukal pákařům do zad...
Kunovice - Chomutov 1:10
Chomutov je nejlepším týmem české historie, za posledních jedenáct sezon získal devětkrát titul mistra republiky. A v Kunovicích potvrdil roli jasného favorita. Hosté přitom neponechali nic náhodě, když přicestovali i s jedním z nejlepších evropských nadhazovačů Vrbenským. „V extralize jsme pátou sezonu, ale zatím jsme Severočechy porazili jen jednou. Je to trošku jiný level,“ říká sportovně Rostislav Klimánek, catcher Snails. Jelikož domácí chybovali i v poli, nebylo o vítězi pochyb.
Kunovice - Chomutov 3:19
Odveta se nesla ve stejném duchu. Legendární nadhazovačsko-chytačské duo Vrbenský, Přibyl domácí totálně rozložili, a tak skóre utěšeně narůstalo. Náladu si Kunovičtí částečně spravili na pálce, kde Fecko s Blahou zaznamenali homerun. Na zdramatizování zápasu to však nestačilo... „I kdybychom se vyvarovali chyb v poli, asi stejně prohrajeme. To by soupeř musel zahrát hodně špatně,“ ví Klimánek.
Kunovice - Plzeň 19:23
Extraligové statistiky se otřásají v základech. Na Mlatevni se totiž děly věci nevídané... „Foukal hodně silný vítr a správným směrem, pálkařům do zad. Nadhazovači už nevěděli co dělat, pálkaři měli jasně navrch,“ komentoval neuvěřitelné skóre zkušený chytač. 42 doběhů a 8 homeranů, to je konečný účet. Kunovičtí se blýskli čtyřmi homeruny (Fecko 2, Kolúch, Klimánek). „Bohužel jsme pořád jen dotahovali. Před dohrávkou poslední směny jsme měli osmibodové manko, z něhož jsme ukrojili jen polovinu. Udělat 19 doběhů, 4 homeruny a ještě prohrát, to je opravdu šílené,“ kroutí hlavou Klimánek.
Kunovice - Plzeň 3:2
Když se Západočeši ujali vedení 2:0, s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Jenže postupně zvedli hlavu, ve čtvrté směně snížili, v šesté vyrovnali a v sedmé odmítli prodloužení. „Skvělými zákroky Beránka a Zedníka v poli jsme ubránili útok soupeře a sami pak udeřili. Když jsme obsadili všechny mety, přišel na pálku Tabaček, jehož odpal plzeňská spojka procedila mezi nohy a Taft zaznamenal vítězný doběh,“ vylíčil závěrečné drama Klimánek, který si připsal druhý víkendový homerun. Na nadhozu válel Michal Kolůch.
KUNOVICE: Beránek, Kratochvíl, Fecko, Klimánek, Taft, Bárta, Tabaček, Kolůch, Blaha, Jura, Zedník, Tenk.
Autor: PETR ČECH

14.-15.4.2012 - 1. kolo extraligy (Radotín, Tempo)

Extraligový tým mužů má za sebou první hrací víkend. A jak se nám vedlo pod novým trenérem?

Radotín – Snails Kunovice 11:1 a 12:11

Hned na úvod nás čekal velmi silný soupeř s reprezentačním nadhazovačem Jardou Breníkem. Bohužel se přes něj nedokážeme prosazovat (ze 12 autů bylo 8 SO) a to se na výsledku jasně projevuje. Soupeř dává dva body v první směně, další čtyři body přidává ve 3. směně, kdy se homerunem za dva body blýskl L. Holub. Dohrávka 4. směny je pro nás kritická, Radotín stahuje pět bodů a vyhrává zápas předčasně rozdílem o deset bodů po 4. směně.

Ve druhém zápase proti sobě nastupují noví nadhazovači, Michal Kolůch za Kunovice a za Radotín Jan Čučka. Ihned v první směně využíváme pálkařského tlaku a ujímáme se vedení 4:1. Po 3. směně je stav 9:4 pro nás a soupeř vrací všechny své opory zpět do hry, včetně prvního nadhazovače Breníka. A to se projevuje v další směně, ve které dochází k velké korekci stavu, kterou nezastaví ani změna nadhazovače, a my prohráváme 9:10. V pětce srovnáváme na 10:10, ale HR J. Breníka nás posílá do sedmé směny se dvoubodovou ztrátou. A jak s takovou situací naložíme my? Petr (Lemur) Jura aut ve vnitřním poli. David (drei wetter) Taft dostává BB. Ondřej (Bláža) Blaha hituje, obsazená první a druhá meta. Broňa (... ještě něco vymyslíme) Kratochvíl hituje, stahuje jeden bod, obsazená třetí a první meta. Na pálku jde Michal (houmranář Kolucci) Kolůch, který zkušeně strikeoutem zahrobaří zápas. Po sympatickém pálkařském výkonu prohráváme 11:12

Tempo – Snails Kunovice 5:2 a 5:6

V nedělním chladném počasí držíme s Tempem dlouho vyrovnaný výsledek 2:2, o který bohužel přicházíme v závěru zápasu díky soupeřovým dobrým odpalům. Na soupeřuv tlak nedokážeme odpovědět a tak prohráváme 5:2, kdy to na pálce opět hrobaří Kolucci. Na 9 hitů dáváme pouze dva body, zatímco soupeřovi stačí 6 hitů na pět bodů. Na prkně se vystrídal Michal Kolůch i Broňa Kratochvíl.

Mnohem větší drama nabídl až druhý nedělní zápas, ze kterého jsme na konec vyšli vítězně my. Od první směny vedeme 2:0, soupeř ve 3. směně snižuje po hitech Práta a Brabce na 2:1. V šesté směně si bereme dvoubodový naskok zpět, když se po errorech prosazuje Filip Tabaček. V dohrávce 7. směny nastává pořádné drama, Tempo dává na hity dva body, srovnává skóre a s obsazenou první a druhou metou doufá v obrat zápase. Ten se ale nekoná, David Taft zahraje 3. aut ve vnitřním poli a jdeme do prvního tie-breaku. Na pálce jeden bod stahuje, ale to je povinnost. Víc bodů se nám přidat bohužel nepodaří. V obraně se nám podaří po chybě běžce udělat aut mezi 3. a domácí metou, nicméně další běžec Tempa po hitu dobíhá pro vyrovnávací bod. Podaří se nám zahrát aut od domácí mety a David Taft opět autem ve vnitřím poli končí směnu za vyrovnaného stavu. Ve druhém tie-breaku dáváme dva body, Petr Jura ubránil SO krátkým odpalem do vnitřního pole, polař přehazuje a Petr s Rosťou obíhají všechny mety na chybu soupeře. A jdeme bránit. Bíža hituje a stahuje Brabce z druhé mety pro bod. Následuje úlivka na F. Tabačka a pokus záhrát bežce na třetí metě těsně nevychází. Pak se opět blýskne David Taft dvojautem(luft + 1. meta) a následný 5-3 aut končí zápas. Konečně máme na kontě první výhru a díky velmi sympatickému výkonu v průběhu celého víkendu i velký příslib do dalších zápasů.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie