Coach:

Pavel Němec

Hráči:

Patrik Bárta
Ondřej Bartoněk
Ondřej Blaha
Peter Fecko
Michal Hrubý
Michal Kotásek
Michal Kolůch
Bronislav Kratochvíl
Miroslav Kuřímský
Marek Lapčík
Radim Schlnger
David Taft
Jiří Vyoral
Milan Zábranský

27.-28.9.2014 - semifinále play-off - Chemie-Kotlářka na Mlatevni


13.-14.9.2014 - semifinále play-off - Chemie-Kotlářka v Praze

……. A začalo nám Play off
13.9.2014 nám začalo Play off. Po základní části jsme skončili druzí a systém nám přiřadil třetí celek – Chemii-Kotlářku. Obě první utkání se hrála v Praze na Kotlářce a díky náhodě tam s námi hráli i šnečice a tak co se týká divácké podpory – byly znát jejich a později i naše hlasivky a všechny ostatní údy, které na sebe narážely a vydávali rozličné zvuky.
V základní části jsme Kotlářku 4x porazili, ale vždy to byly velmi vyrovnané utkání a rozhodoval jeden odpal v závěru utkání. Doteď ten odpal jsme měli my, ale bude to tak i po 14. září ?
První utkání : sobota 13.9
V tomto utkání jsme začali v útoku a začali jsme dobře. Peter hned prvním startem odpálil dvoumetový odpal. Bohužel další pálkařské baterii se nedaří ho stáhnout domů. Útok Kotlářky skvěle eliminujeme : 3 pálkaři – 3 auty a první směna je bez bodů. Druhý útok už je nezadržitelný a nejprve Mára bébéčkem obsadi první metu. Rosťa ho hitem na 6 posune na 1 a 2 meta obsazená a Mira Kuřimský stahuje druhým hitem Máru domů pro první bod. Toho se podaří taky ještě dostat domů po Pameličově tvrdém odpalu a chybě polařů. Kotlářka odpovídá sólo homerunem a to je všechno. Po druhé směně 2:1 pro nás. Ve třetí směně je náš útok velmi rychle vymazán a Kotlářka předvedla šnekům čemu se říká černá směna. Přišla série odpalů, bébéček a chyb v poli a vynutila si střídání doposud výborně házejícího Marka. Při pozdějším rozboru přiznal, že ve druhé směně došlo k fyzickému kontaktu s hráčem u první mety a způsobil si bolestivé zranění na předloktí házecí ruky. To mu neumožňovalo takové rotace míčů jako předtím a stačila taková změna a Kotlářka se chytla na pálce. Ani Broňovi se chvíli nedařilo útok zastavit a tak po třetí směně se otočil stav na 13:2 pro Kotlářku. Nehodlali jsme se s tím ale smířit a hned v další směně se nám podařil silný útok, kdy po odpalech Máry, Kuři a Rendyho snižujeme na 13:6. Navíc dohrávka Kotlářky je bez doběhu a my věříme, že to stáhneme. Bohužel v dalších třech útocích se nám podařil jeden bod po Rendyho třímetovém odpalu. Naopak Kotlářka ještě boduje po Homerunu a několika hitech na konečných :
16 : 7 pro Kotlářku
Druhé utkání : neděle 14.9
Po nezdařené sobotě měli hráči nařízeno resetovat a bylo opravdu zajímavé, jak odlišně každý resetoval :o)))
Márova ruka na tom nebyla úplně nejlíp a proto jsme se domluvili, že ji schováme na eventuelní doházení zápasu a začneme s Broňou na prkně. Opět jsme byli hosté a začínáme v útoku a byl to útok opravdu excelentní. Peter získává metu zdarma a pak následuje série odpalů a počitadlo se zastavuje až na 6. Euforie sílí a každý ví, že nejlepší nadhazovač Kotlářky nemá dnes dobrý den a je střídaný. Přichází však útok Kotlářky a začíná opět nezastavitelně. Homerun a dvojmeťáky. Naštěstí se nepřidaly chyby v poli a konec pálky eliminujeme a po první směně je to 6:4. V druhé směně na nového nadhazovače nebodujeme a Kotlářka opět do nás buší homerunem. Nedáváme Márovi šanci a jde na prkno. Naštěstí ruka drží a útok Kotlářky je zastaven. Stav po druhé směně 7:6 pro Kotlářku. Třetí směna je lichá a ve čtvrté bodujeme jen mi sólo homerunem v podání Michala Kolůcha. 7:7. V páté směně ožívá opět naše pálka a po chybě v poli stahujeme Dejva třímetovým odpalem Křupína. Mára i jeho ruka drží a třemi esóčkama uzavírá pátou směnu 8:7 pro šneky. Utkání graduje a diváci se dostávají do varu. Tady bych chtěl moc poděkovat všem šnečicím, které se snažili překřičet fanoušky Kotlářky a tak povzbudit šneky ve vypjatém zápase. Opravdu to pomohlo. Koluči si tvrdým odpalem na spojku vynutí chybu pole a na třetí metu ho posune Bláža hitem na 4. nechceme riskovat – máme jeden aut a tak volíme úlyvku ve spojení velmi rychlých noho Broni. Volba úspěšná – máme obsazenou 1 a 2 metu a Koluči je doma. Dejv první strike pálí mimo hřiště a na druhý strike máme stínění a krádež druhé a třetí mety. Bláža asi nepřečetl dobře signály a trošku zaváhá. Kečr Kotlářky to zkusí, ale naštěstí nehodí rychle a Bláža jde až domů a Broňa je na tři. Kečr je naštvaný a míč vrací nadhazovačovi dost nepřesně. Tohoto drobného zaváhání využívá pozorný Broňa a úspěšně jim krade domácí metu. Kotlářka vypadá na ručník. Ale bohužel tomu tak není. Hráči jdou do sebe a podaří se jim dvěma hity prorazit Márův nadhoz a snižují po šesté směně na 11:10. Jsme si vědomi, že jeden bod nemusí stačit a tak v posledním útoku se snažíme a snažíme a je z toho Křupův doběh na 12:10. Jdeme do obrany a všichni si klademe otázku zda ty dva body budou stačit.
První pálkař je aut. Druhý je HB a drobná chybka Bláži a je obsazena 1 a 3 meta. Máme poradu a utahujeme nervy do uzlíku. Hru soustředíme na pálkaře a hráče u první mety. Odpal na Blážu – tentokrát je to velmi cenný aut a je obsazena 2 a 3 meta. Přichází nejlepší pálkař Kotlářky, který dnes odpálil dva homeruny. Zvažujeme metu zdarma, ale po něm jsou taky dobří ranaři. Mára si na něho věří a to rozhoduje. Zkusíme ho hrát. Případný odpal znamená minimálně prodloužení. Ozývá se rána odpáleného míče, který směřuje rovno při třetí metě do hřiště. Naštěstí Ondra Bartoněk jako kouzlem položí rukavici do dráhy odpalu a je dobojováno. Vítězíme
12:10
Sestava : Lapčík, Kratochvíl, Fecko, Klimánek, Taft, Blaha, Kotásek, Bartoněk, Hrubý, Kolůch, Kuřimský, Schlinger, Němec a naše milé šnečice
zapsal: Pavel Němec st.

Rozhovor s Michalem Kolůchem o účasti na Super cupu

1) Michale, hrál jsi na nejlepším týmovém turnaji v Evropě. Mohl bys čtenářům přiblížit oč jde, jakou měl turnaj úroveň a zmínil největší hráčské hvězdy, na které ses před turnajem těšil?

Super Cup je vlastně turnaj, který vznikl spojením PMEZ a PVP. Jde o to, že se tam sjedou ty nejlepší týmy evropy doplněné o zámořské hráče ( nejčastěji nadhazovače) např. Adam Folkard, Jeremy Manley, Sebastian Gervassutti a další. A právě tyhle posily ze zámoří dávají turnaji opravdovou kvalitu. A tak, když přijedete na Super Cup, je jistota, že uvidíte ten nejkvalitnější turnaj v Evropě. Týmy se po základní části rozdělí na dvě poloviny. Nejlepších 8 týmů po základní části hraje své vlastní play-off o absolutního výtěze. Pro spodních 8 týmů je připraveno jejich vlastní play-off s tím, že týmy na prvních třech místech (čili 9., 10. a 11. místo celkově) jsou opět ohodnoceni.

2) Turnaj jsi absolvoval za tým ČR-U23. Můžeš nám ho trochu popsat a zmínit, s jakým cílem jste vyjížděli na tento turnaj?

Jel jsem za tým do 23 let, ale většina kluků byli junioři do 19let doplnění o pár starších hráčů. Zbytek starších hráčů mé věkové skupiny hrálo za jiné týmy. Na turnaj jsme nejeli s velkými ambicemi. Chtěli jsme odehrát dobrý turnaj a hlavně nabrat zkušenosti od nejlepších hráču evropy a světa. Což se povedlo.

3) Jak tedy hodnotíš výsledky reprezetace do 23let? Který zápas se Vám podle tebe nejvíce povedl?

Tak výsledky by mohly být lepší. Ale na to, jak jsme měli mladý tým, tak jsme hráli dobře. Nakonec jsme skončili 4. ve spodní skupině. Minulý rok jsme dokonce postoupili do té horní, lepší skupiny, a tam jsme skončili tuším 8.

Letos se mi nejvíc líbil asi uplně první zápas co jsme na Super Cupu hráli. Bylo to s Hoofddorpem ( Holandsko). Hráli jsme celý zapas hodně vyrovnaně a rozhodl až tiebreak, kde jsme o bod vyhráli. Ale smutné je, že se stejným týmem jsme v bojích o medajle ve spodní skupině prohráli.

4) Každý tým se tedy muže posílit o několik cizích hráčů. Objevilo se na turnaji několik dalších hráčů z ČR?

Ano. Řekl bych, že v 80% týmů hrál nějaký český hráč. Tím můžeme vidět, že v ČR máme opravdu kvalitní hráče. A ve vítězném týmu celého turnaje hráli dokonce dva češi po boku nejlepšího nadhazovače světa.

5) Byl Adam Folkard opravdu nepřekonatelnou překážkou pro hráče z Evropy nebo bylo videt, že se po týdnu dokázali na jeho rychlost a rotace adaptovat?

Myslím, že po týdnu už bylo kontaktů míče proti němu víc. Ale i tak těm hráčům nedovolil skoro nic. Je to prostě nejlepší nadhazovač světa. A jakmile k vám letí míč ve 140 km/h rychlosti v ruzných rotacích, je přímo nadlidský výkon ho trefit. Já sám jsem se bohužel proti Folkardovi nepostavil, což mě trošku mrzí. Ale myslím si, že kdybych měl tu možnost, tak bych si třikrát švihnul někam do strikezony a šel si sednou. Ale i tak by to pro mě byl obrovský zážitek. Tak snad se mi to jednou podaří.

6) Jaké zážitky si z turnaje odvážíš?

Tak největším zážitkem byl pro mě určitě Adam Folkard. To nevidíš každý den nadhazovat nejlepšího nadhazovače světa. Byla to pro mě taky obrovská motivaci začít znovu házet.

7) Už dvakrát jsi hrál na nejlepším turnaji v Evropě, jaké plány máš na příští ročník tohoto turnaje?

Příští rok je možnost, že na Super Cup pojedeme s Tempem. A kdyby nejelo Tempo, tak chci určitě hrát za nějaký evopský tým. Hlavně bych chtěl bojovat o přední příčky, a tak si zahrát ten nejlepší softball, co v evropě je. A hlavně se postavit proti kvalitním světovým nadhazovačům.


30.-31.8.2014 - Snails x Most a Chemmie-Kotlářka

Z Kunovic neodvezeš nic!
Poslední ligový hrací víkend „A“ týmu mužů vyšel na jedničku. Ve zkratce - čtyři zápasy, čtyři výhry. Váha těchto vítězství je značná, neboť jsme nastoupili proti kvalitním mančaftům – v sobotu proti Painbusters Most, v neděli nám soupeřem byl tým SK Kotlářka – VSK VŠCHT Praha. A zejména v utkáních s Pražany jsme se pořádně zapotili:

Snails Kunovice – Painbusters Most 6:2
První sobotní zápas (a vlastně i ten druhý) se nesl v duchu obran (těch našich, samozřejmě) pevných jako zeď. Bronislav „Bezmozek“ Kratochvíl na prkně předváděl skvělý výkon, a pole, co stálo za ním, ho drželo po celý zápas (jediný error zaznamenal pouze Michal „Křupíno“ Hrubý v 6. směně). Marcel za sedm směn dovolil jen 3 hity, dvě mety zdarma a hodil 7 strikeoutů. Skvělá vizitka obrany, vskutku.
Naopak náš útok koncentrovaně plnil trenérovy myšlenky do puntíku a my jsme se postupně ujali vedení 2:0 po první směně, 4:0 po třetí, a 6:0 po šesté směně. Most byl na pálce nečekaně tragický a nekoncentrovaný, shutout si Broněček pokazil sám v sedmičce, dvěma BBčky po sobě, po kterých následoval vyčišťovací odpal. Pak jsme si vše ale již pohlídali a zvítězili jsme pohodlně 6:2. V poli se ve velmi dobrém světle ukázal David „dvanáct set“ Taft, který zahrál dva krásné dvojany.

Snails Kunovice – Painbusters Most 2:0
Ve druhém zápase jsme čekali nějaký odvetný tlak hostů, ale žádný nepřišel (v tomto zápase jen 4 hity). Most byl celou sobotu v útoku překvapivě jakoby zakřiknutý, nesoustředěný a roztěkaný. My jsme naopak opět šli za svým cílem – co nejméně errorů v poli a trpělivost v útoku, přidávání bodu po bodu. Obrana tentokrát nevytvořila ani jednu chybu, a i když náš útok byl o trošku horší než v prvním zápase, stihli jsme bodovat ve čtvrté (skóroval Bc. Ondřej Blaha) a v šesté (skóroval Marcel). Oba dva stahoval Rostislav „milovník odpalů do foulballu“ Klimánek, když donutil obranu P’s k chybě. V obou dvou zápasech výtečně pálil Broňa, nicméně na neděli si nějakým způsobem vystřílel náboje a už mu to tolik nepálilo. Suprově pálili také po celý víkend Bláža a Dejv.
Sobotní sestava: Fecko, Kotásek, Taft, Blaha, Kratochvíl, Klimánek, Schlinger, Kuřímský, Bartoněk, Hrubý, Zábranský. Coach: Němec.

Snails Kunovice – SK Kotlářka – VSK VŠCHT Praha 5:4
Nedělní zápasy se ukázaly být jako mnohem tvrdší oříšek. Jenže na ulitu Kunovského šneka to ku radosti všech přítomných nemělo. Obě dvě přetahované o každičký doběh dokázali naši borci dotáhnout do vítězného konce a velmi tak potěšit hojnou diváckou kulisu.
Na prkně začal Marek „dochvilný“ Lapčík, sice ne zrovna skvěle (tři ze sedmi hitů Pražané napálili hned v úvodním útoku a šli do vedení 2:0), ale poté se Fízl rozházel a nadělil chlapcům od Vltavy (větší Olšava na západ) 13 SOček. Ani jedna meta zdarma, paráda Marečku!
Obrana si sice ten den vybrala sice slabší chvilky (4 errory; většinou nám dělala problém krátká hra Kotlářky), ale tak nějak jsme vždy dokázali bodově odpovědět. Stav zápasu se houpal z 0:2 na 2:2, pak 2:3, 3:3 a na začátku sedmé směny hosté zvýšili na 3:4 z našeho pohledu. Úkol na dohrávku zápasu zněl jasně – alespoň jeden bod. Na útok nastupuje „bluj-lajn“ Miroslav „úd“ Kuřímský, Jiří „Jersey“ Vyoral a Ondřej „špinavé prase“ Bartoněk. Kuřa se z tlaku dostává parádním dvoumeťákem, Jirka ho posunuje za cenu autu na třetí metu. Oncek vystojí metu zdarma a nastupuje baterie. Peter je však bohužel SO a Oncek úspěšně krade druhou metu. Dva auty a na pálku jde Michal „Pamel(a)“ Kotásek. Šup rup a má dva striky. Co teď? HBčko to řeší! Nikdo neví, jak tam tu nohu Míša nastrčil, každopádně se hraje dál. Pamelič si oddechne, nebude hrobař. Do boxu přichází David. Šup rup a má dva striky. Zas a opět vyhrocená situace do posledního nadhozu. Po pár foulballech to však přijde – Dejv přes druhou metu odpaluje do zadního pole a rozhoduje, Kuřa s Onckem peláší domů, jsou pohodlně safe a je rozhodnuto – David je hrdina a hlediště extaticky skanduje: „Kunovský harvard!“

Snails Kunovice – SK Kotlářka – VSK VŠCHT Praha 10:9
Už jsme si všichni chtěli odpočinout, když tu se objevil čtvrtý zápas víkendu. A navíc v porovnání s ostatními se ukázal jako neméně náročný.
Začalo se velmi obdobně – Máru rozpálili a tečeme 0:2. Bláža však říká: „NE!“ a dvoubodovým homerunem zvyšuje již na 3:2, když ještě před ním David stáhl Pamelu. Ve dvojce jsme však hluší a toho Kotlářka využívá a srovnává krok na 3:3. Ve třetí se však naši pálkaři ještě kousnou a Bláža s Broňou velí k obratu na 5:3, Marcel navíc velmi chytře využil zmatků v Pražské obraně a ukradnul domácí metu. Kotlářka pak vyrovná na 5:5, my dáme v další směně jeden, a v následující dva body. Střídáme Máru, jde to uzavřít Bronimír, vše se zdá být v pořádku až do šesté směny, kdy se do jeho nadhozu opře Mareš a dvoubodovým šlehem za plot snižuje na 8:7. Říkáme si, pohoda, pořád vedeme, v sedmičce to zavřeme třemi auty, a jdeme na párek (který už nebyl). Ale ono prdlajz. První pálkař je sice aut, ale druhý se již nasadil hitem. Třetí je SO. Čtvrtý a pátý ale hitují a je to 8:9 z našeho pohledu, takového docela nevěřícného. Úkol na dohrávku zápasu zněl jasně – alespoň jeden bod. Zase.
Jdou na to Blažej, Broněj a Rostěj – Blažej sype dvoumeťák, Bronějovi se maximálně sypou slzy po SOčku a Rostěj kopíruje Blažeje, ten díky tomu dobíhá a je to hned veselejší. Peter střídá Rosťu na metě – dotlačíme ho domů? Veškeré pochyby smazala hlava lesklá svítivá pomazaná, zvaná taktéž pod pseudonymem Velmistr Kuřímský. Údeřil tak mocně a silně, až jsme to zapomněli zapsat do zápisu; každopádně víme, že to Peter domů stihl. Vítězíme i v druhém zápase na walk-off hit! Odměna pro hitaře garantována, publiku poděkováno, a na újmě neutrpěl žádný tenista (alespoň na té fyzické).
Nedělní sestava: Fecko, Kotásek, Taft, Blaha, Kratochvíl, Klimánek, Schlinger, Kuřímský, Bartoněk, Lapčík, Zábranský, Vyoral. Coach: Němec.

Čtyři zápasy, čtyři výhry, co dodat. Bylo vidět, že nám soustředění něco dalo, a tak se můžeme v poklidu těšit na soupeře do play-off. I přes maličké chyby, se dá náš výkon hodnotit velmi kladně – obrana zahrála opravdu na výbornou (alespoň v sobotu), a útok i přes nějaké to škobrtnutí dokáže jakési ty body vytvořit, na čemž určitě můžeme ve finální fázi sezony stavět.

Vyřazovací část tedy začíná už 13. 9., ale soupeře a místo konání budeme určitě vědět až za týden, protože některé zápasy stále ještě nejsou odehrány, a možností, jak to všechno dopadne je opravdu přehršel. Jediné, co vám můžeme garantovat je, že se pokusíme alespoň ještě tři zápasy vyhrát.

22.-24.8.2014 - soustředění na Mlatevni

Fotografie zde.


14.-15.6.2014 - Snails x Spectrum Praha a Pardubice


24.-25.5.2014 - Snails x PV Praha a Univerzita Brno

Fotografie zde


11.5.2014 - Snails x Spectrum Praha B

Kunovický šneček vyrobil pár éček.... Tak by se dalo ve zkratce vyjádřit nedělní klání kunovických softbalistů :)

Zkusíme se na to podívat trošku blíž a přiblížit divákům co se vlastně na té naší Mlatevni odehrálo.
Do Kunovic totiž dorazil silný soupeř z matičky Prahy pod krycím názvem Spectrum B. Jedná se o záložní tým extraligového Áčka, který je pověstný velmi kvalitní hrou na pálce. Trenér Pavel Němec se o tom chtěl přesvědčit osobně a proto o den dříve zavítal do tatíčka Brna kde Spectrum Béé bojovalo s Brněnskými Black owls. Pověst byla pravdivá. Praha dala Brnu co proto. Pavel Němec (krycím jménem Medvěd) pozorujíc zápasy z nedalekého lesa přemýšlel jakou taktiku na nedělního soupeře vymyslet.....:)
Ráno moudřejší večera řekl si a tak udělal.
Po probuzení se v neděli všem hráčům týmů Snails Kunovice naskýtal za okny jejich příbytků mírně zamračený den a tak se s úsměvem postupně scházeli na domácí softbalové ploše.
První klání šneků proti Spectru Praha B začínalo v 11:00 hod. Taktika byla jasná - Nedělat chyby v obraně, pálit v útoku a neumožnit pražákům žádný doběh. Tato taktika vydržela několik směn. Výborně házející Broňek Kratochvíl držel soupeře na uzdě a náš útok zaznamenal první body už ve druhé směně. Ve třetí směně další bod a za stavu 3:0, který vydržel až do začátku páté směny se kunovští pomalu připravovali na mohutné oslavy a na první skalp pražského týmu. Radost však byla předčasná. Chapadla osudu zatahala za drátky a první vlaštovka v podobě prvního bodu pražského celku naznačovala nezvyklý obrat zápasu. Do šesté směny se mírně změnila sestava a na prkno nastoupil Mára Lapčík. Tuto směnu jsme přežili bez poskvrny... Sedmá směna však začala zcela jinak. Chapadla osudu tahající za ruce našich hráčů předvedla úctyhodný výkon kdy Lapčík mocným nápřahem po ulejvce hodil míč prvnímu metaři pod nohy a míč tak putoval až do zadního pole. První pálkař Spectra se tak dostal až na třetí metu. Další pálkař aut. Máme jeden aut a skóre 3:1 pro kunky. Po prvním autu se stahují mračna nad Mlatevňou a chapadla osudu pouští déšť na šneky, kterým křehnou ruce i ulity. Následují dva hity po sobě a pak několik erorů v podobě žonglování a přehazování míče za které by se nemusel stydět ani cirkus Humberto znamenají další a další doběhy. Skore se na začátku sedmé směny zastavilo na stavu 5:3 pro Spectrum Praha. Tým šneků má ještě možnost vše zvrátit v dohrávce zápasu. Náš útok se však dostává pouze na 2 metu a bodu se nedočká.
V zápase je potřeba pochválit Broňka Kratochvíla, který podával velmi kvalitní výkon na nadhozu ale také v útoku kdy ze čtyř startů se dostal třikrát na metu stejně tak jako Peter Fecko.
Druhé klání začínalo ve 13 hodin. Tribuny na mlatevni se mírně zaplnili a tak se šneci z Kunovic chtějí předvést divákům v lepším světle než v předchozím zápase kde nezvládli koncovku.
Domácí tým nastupuje do obrany. Lapčík na prkně. Na pálce Jan Čech nejlepší pálkař a zároveň nadhazovač číslo jedna v týmu soupeře. Jednoduchý nadhoz do středu strikezony Čech trestá a posílá ho za plot. Vedení 1:0 pro soupeře po chvíli další bod a stav po první směně 2:0. V dohrávce první směny reagujeme rychle. Kratochvíl se dostává na metu a po několika chybách první mety dobíhá pro náš první bod. Stav 2:1 pro soupeře. Ve druhé směně neznamenává ani jeden tým žádný bod. Třetí směna nám opět nevychází. Soupeř po jednom hitu dvou metách zdarma a čtyřech erorech v kunovského týmu navyšuje náskok na 5:1. V dohrávce třetí směny odpovídáme jedním bodem. Skore 5:2 pro Spectrum. Od této chvíle šnek zatahuje oči do ulity a nastavuje tvrdou skořápku svého ulitího domečku. Tvrdá skořápka obrany kunovic nedává žádnou šanci soupeři na další bod a likviduje vše co jí přijde pod ruce. V páté směně přidáváme další dva body o které se zasluhují Radim Schlinger (krycí jména - RONDO, Orlí dráp, Lojzův pán) a také Michal Kotásek (krycí jména - Pamela, Kotas, Kozopich). Dva body nás tedy přbližují k soupeři a vrací zpět do hry. Stav 4:5 z našeho pohledu dává naději na zvrat zápasu v posledních dvou směnách. Soupeř však šneky drží pevně za ulitu a nedovolí přesun k domácí metě, která by znamenala vyrovnávací bod. Kunovice mají tedy ze dvou zápasů dvě prohry. Vzhledem k tomu, že Spectrum Praha B je dlouhodobě nejlepším týmem 2 ligy a náš tým se postupně rozehrává a zlepšuje své výkony tak není určitě důvod k pláči. Naopak se domnívám že náš tým má dobrou partu lidí, která hraje pro radost a díky tomu se naše výkony mohou jen a jen zlepšovat :)
Ještě bych rád opět pochválil Marcela Bronislava Kratochvíla, Pamelu Kotáska a Rondo Schlingera , kteří ve druhém zápase předvedli nejlepší výkony ze všech hráčů.

Ostatním hráčům také patří dík za přístup ke hře a rozhodně naše velké díky patří i divákům, kteří v ne příliš dobrém počasí zavítali na kunovskou Mlatevňu podpořit náš tým. Děkujeme :)

Fotografie zde (5. fotografie - David představuje oživlého Zombíka, který se pokouší dojít k Onckovi a ukousnout mu palici... Oncek však vidí, že Zombík David je zabržděný a bezmocný a tak ho aspon povzbuzuje tleskáním..Broněk jim k tomu tancuje kankán :)

zapsal Marek Lapčík


1.5.2014 - Snails x Univerzita Brno

1.5.2014 – Kunovice, hřistě Mlatevňa

V rámci pokračování 2.ČSLM se tým mužů představil na Svátek práce před domácím publikem, kdy na domácí kunovickou Mlatevňu zavítal soupeř z Brna. Šneci byli dle papírových předpokladů výrazným favoritem a do zápasu tak mohli nastoupit v naprostém klidu a herní pohodě. Zároveň byla očekávána početná divácká kulisa a ani v této rovině se odborníci nemýlili. Coachi Němcovi se sešlo 13 sportovců, což dávalo na výběr z více variant složení týmu.

Marketingovou perličkou bylo rozdávání praktického kalendáře s daty utkání mužského týmu, včetně týmové fotografie, kdy tento kalendář slouží zároveň také jako slevový poukaz na chmelový mok.

Tým rozhodčích tvořili zkušení „blue“ a všem zainteresovaným dobře známá dvojice Radomír Tůma a Kamil Dostálek.

Game 1:

První zápas začíná ve 13. hodin úvodní směnou, kdy Šneci zvládli obranu bezchybně stylem 3 pálkaři, 3 auty a jdou na pálku s touhou začít významně lépe než brněnští. Hned v první směně dochází k málo vídané situaci, kdy Fecko na pálce je trefen nadhozem, Schlinger pokládá úlejvku, kdy Brno chybuje v přihrávce na první metu, míč končí v zadním poli a oba jmenovaní dobíhají pro 2 body. Další body získávají Taft, Blaha a Lapčík. Ve druhé směně je Brno stejně bezzubé jako v první. Šneci získávají pouze 1 bod díky Schlingerovi. Ani ve třetí směně se Brnu pálkařsky nedaří, zato Šneci se opřeli do pálek a získávají 7 bodů (Fecko, Schlinger, Taft, Blaha, Kratochvíl, Kotásek a Kuřimský).

V týmu domácích dochází po třetí směně ke střídáním na první metě (Hrubý za Lapčíka), na druhé metě (Bárta za Tafta), na třetí metě (Zábranský za Bartoňka) a v levém zadním poli (Vyoral za Kuřimského).

Ve čtvrté směně si domácí obrana vybírá slabší chvilku a brněnští po několika školáckých chybách obrany (Hrubý 2x error), dobrém odpalu a trefení pálkaře nadhazovačem první 3 body a mírně korigují prozatímní výsledek. Domácí tým odpovídá dalšími 4 body (Schlinger, Taft, Blaha, Kratochvíl).V páté směně získává tým Brna ještě jeden bod a v tomto zápase svůj poslední. Díky rozdílu větším než 10 bodů po páté směně tým domácích již do dohrávky nenastupuje a zápas končí předčasně právě tzv. rozdílem při celkovém skóre 17:4.

V rámci hodnocení zápasu bych rád vyzdvihl velmi zkušený pálkařský výkon Ondřeje Blahy (4 odpaly ze 4 startů) a Davida Tafta (3 ze 4). I přes výraznou převahu na pálce Šneků je stále možné předvést soustředěnější výkon a výbírat si lepší a více vyhovující nadhozy, byť z omezeného počtu rychlých a přesných nadhozů. Spolehlivý výkon předvedla osa nadhazovač – zadák. Otevírá se však prostor pro čistější a jistější hru obrany, i přestože v úvodu sezóny dochází k testováním a hledání optimální varianty pro pozdější již výrazně těžší zápasy.

Sestava: Fecko (C), Kratochvíl (P), Schlinger (RF), Taft (2B-3inn), Bárta (2B-od 4inn), Blaha (SS), Lapčík (1B-3inn), Hrubý (1B-od 4inn), Bartoněk (3B-3inn), Zábranský (3B-od 4inn), Kotásek (CF), Kuřímský (LF-3inn), Vyoral (LF-od 4inn), Němec (coach)

Game 2:

Druhý zápas začal krátce po nezbytné úpravě hřistě mezi zápasy. Složení týmu doznalo změny oproti prvnímu zápasu především na ose nadhazovač – zadák, kdy se do středového kruhu vnitřního pole postavila živoucí legenda moravského softballu Marek Lapčík, kterému zadačil Michal Kotásek.

V první směně neviděli diváci bod ani na jedné straně. Ve druhé směně Brno získává svůj první a zároveň poslední bod zápasu po dvou dlouhých odpalech mezi obranu zadního pole. Domácí obrana zahrála pro oko diváka alespoň solidní dvojaut na první a následně domácí metě, nicméně v následném útoku vychází naprázdno. Je vidět, že ještě pomalejší a ještě méně přesnější nadhoz dělá jisté problémy a dokonce přidáváme dva z celkových čtyř strike-outů. Tato situace už začíná být k zamyšlení a dochází ke střídáním na třetí metě, kdy za Vyorala nastupuje Fecko a Blaha střídá pravého pólaře Bartoňka. Ve třetí směně je Brno na pálce nulové a Šneci získávají tři body (Kuřimský, Kratochvíl, Kotásek). Ani čtvrtou směnou si tým Brna nevylepšuje skóre a domácí získávají další tři body (Taft, Kratochvíl, Kotásek). Pátá směna je pro Brno opět beze změny a kunovští přidávají potřebných pět bodů (Fecko, Blaha, Taft, Kuřimský, Kratochvíl) k dalšímu předčasnému ukončení zápasu z důvodu rozdílu bodů větším než 10 po páté směně.

Druhý zápas byl již výrazně jistější z pohledu obranu, nicméně z pohledu pálky se zde objevily rezervy. Pravdou zůstává, že pálíme lépe a spolehlivěji na rychlejší nadhozy než na ty, které předváděl soupeř z Brna. Z pálkařů bych rád vyzdvihl Kratochvíla (3 odpaly ze 4) a dále solidně zafungovala i druhá osa nadhoz – zadák, kdy nadhazovač domácích nedovolil soupeři prakticky žádnou zajímavější hru a už vůbec ne bodový zisk.

Sestava: Kotásek (C), Lapčík (P), Taft (2B), Bárta (LF-4inn), Zábranský (LF-od 5inn), Kratochvíl (SS), Hrubý (1B), Bartoněk (RF-2inn), Blaha (RF-od 3inn), Kuřímský (CF), Vyoral (3B-2inn), Fecko (3B-od 3inn), Němec (coach)

Na závěr bych rád poděkoval početným divákům a fanouškům, že si i přes státní svátek našli cestu do kunovské Mlatevni, podpořili slušným fanděním domácí tým a věřím, že nás budou podporovat i nadále, stejně jako ostatní kategorie týmu Snails Kunovice.

Fotografie zde.

Autor článku: M.Hrubý


26.-27.4.2014 2. liga mužů - 1. kolo (Most, Chemie-Kotlářka)

26.4.2014 – Most

V sobotu 26.4. jsme přijeli do Mostu na první ligové utkání. Statistiky z loňska varovaly před kvalitními mosteckými pálkaři a já jsem byl zvědavý, jak se s nimi popasují nadhazovači a rychlé zadní pole.

V prvním utkání hned v úvodní směně, na dva auty v zadním poli, Bláža hitnul a krádeží 2 mety byl ve skórovaní pozici, kde ho později Pamela stáhnul domů pro první bod. Vše vypadalo slibně. Pak šel na prkno Broňa, házel velmi dobře, ale dva pálkaři se nám natlačili na mety a Jaroslav Němec je homerunem poslal na domácí metu a prohrávali jsme 3:1. Ve třetí směně několik slepených hitů a bylo to 6:1. Čtvrtá směna jak se později ukázalo byla rozhodující a bohužel díky špatnému výroku rozhodčích nás stála minimálně prodloužení. Na jeden aut přišel dvoumetrový odpal Černého a pak Kasal pálil těsně před homerunový plot a míč v hřišti plot přeskočil. Bohužel rozhodčí tuto situaci vyhodnotili jako homerun a ne jako dvoumetový odpal a přes protesty nechtěli tuto situaci změnit. Most tedy měl dva body místo jednoho a ten nám v závěru chyběl. Pak už jsme Mostu jen umožnily jeden bod v šesté směně po třímetovém odpalu Svatoně. Naší pálce chyběl ten konečný odpal. Obsazovali jsme mety, ale místo stáhnutí domů přišel aut. Prolomení přišlo až v šesté směně, kdy se náš útok rozjel nevídanou silou a vyžádal si střídání nadhazovače. Podařilo se nám urvat 6 bodů a snížit stav na 9:8 . Bohužel v sedmé směně se nám nepodařilo získat kýžený vyrovnávací bod.

V druhém utkání se pokusil Marek Lapčík zastavit mosteckou pálku, ale přestože nelze jeho nadhozu nic vytknout, tak Most byl i nad jeho síly. Několika dalekonosnými odpaly a dvěma homeruny se hned v úvodu ujal vedení 7:0, které si pak udržel až do konce. Naši borci dokázali na mladého mosteckého nadhazovače pálit, ale odpaly neměly dostatečnou razanci a mostecké pole bylo skoro nepropustné. Pouze ve třetí směně po Křupavém dvojmeťáku ho Kuřa úlyvkou posunul na tři a Rendy hitem na 8 stáhnul domů. Rendyho posunul David HB a Ondra Bartoněk hitem na 7 vybídl k cestě na domácí metu. 9:2

Sestava : Bronislav Kratochvíl, Marek Lapčík, Michal Kotásek, David Taft, Ondra Bartoněk, Ondra Blaha, Michal Hrubý, Miroslav Kuřimský, Radim Schlinger a Pavel Němec

27.4. 2014 - Kotlářka (Radotín)

Po dvou prohrách v Mostu jsme moc chtěli urvat nějakou výhru. Na prkně opět začal Marcel. Po dvou směnách to nevypadalo dobře, prohrávali jsme 0:1, ale dobrou náladu ani chuť po vítězství jsme neztratili. Třetí směnu rozjel Mára a hitnul to na 6 a po PB byl na dvojce a pak i na trojce. Domů ho pak poslal sebeobětovacím odpalem do zadního pole Kuřa a bylo vyrovnáno. Nezůstali jsme ale u jednoho bodu a hity přidali – Peter, Koluči a Bláža a vedli jsme 3:1. Broňa na prkně ještě přidal na rychlosti a Kotlářka měla velké problémy se do jeho nadhozů trefit. Navíc velmi dobře střídal rychlost nadhozů a byl metlou pražského celku. Celkem za zápas hodil 10x SO a případné odpaly jen zřídka opustily vnitřní pole. V šesté směně jsme opět nastřílely 3 body a vedli jsme 6:1 a zdálo se vše hotovo, ale v té chvíli si naše pole vybralo slabší chvilku a několika chybami se Kotlářce podařilo uzavřít šestou směnu 4 body a stáhnout na 6:5. Do poslední směny se vrátili do hry. V té jsme prudkými odpaly a ulitou přinutili kotláře k chybám a David doběhl pro zvyšující bod na 7:5. Nastala dohrávka. Snad nervozita, snad trocha smůly a červeným hochům z Kotlářky se podařilo vyrovnat na 7:7. Nastalo prodloužení. Podařilo se nám stáhnout jen běžce z druhé mety a po třech autech ze vzduchu jsme se připravovali na útok Kotlářky. Hodně jsem zvažoval střídání nadhozu, ale Broňa házel pořád rychlým tempem a nejevil známky únavy, navíc bylo vidět nervozitu soupeřových pálkařů. Jeho kondice a obavy soupeře rozhodly o jeho setrvání na prkně i do prodloužení. Kotlářka mezitím už měla vystřídaného druhého nadhazovače. Taky jim se ale podařilo stáhnout jen běžce z druhé mety a tak byl stav 8:8 a druhé prodloužení. S tím asi trenér Kotlářky nepočítal a tak si netakticky vystřídal nadhazovače a musel házet někdo jiný. Přišel sice kvalitní, ale málo rozházený a připravený nadhazovač. Ten našim pálkařům tak vyhovoval, že to bylo jako na střelnici a nasekali Kotlářce 6 bodů a už jen v klidu si dohráli prodloužení a oslavili první výhru v lize. 14:9

Tak jako v Mostě do druhého zápasu nadhazoval Mára. Svými technickými nadhozy přiváděl nalomené, červené kluky k šílenství a teprve ve čtvrté směně je pustil na metu. To už náš útok po dvou hitech Davida a Máry vedl 2:0. Kotlářka za celý zápas nenašla recept na Márovi nadhozy a skvěle hrající pole. Naopak nám se podařilo opět v šesté směně krátkou hrou (úlyvkami) dotlačit 3 body a zvýšit na konečných 5:0

Sestava : Bronislav Kratochvíl, Marek Lapčík, Michal Kotásek, David Taft, Ondra Bartoněk, Ondra Blaha, Michal Hrubý, Miroslav Kuřimský, Radim Schlinger, Pavel Němec + posílení o Petera Fecka a Michala Kolůcha

Medvěd

Fotografie ze zápasů zde.
Článek v Dobrý den s kurýrem.


19.-20.4.2014 Šneci „sežrali“ perníkovou chaloupku

Dne 19-20.4.2014 se mužské áčko zúčastnilo prestižního turnaje v Pardubicích – O perníkovou chaloupku. Pro nás to byl přípravný turnaj před soutěží a svou úlohu beze zbytku splnil.

Snails Kunovice : Pardubice 1:5

První utkání s domácími Pardubicemi bylo plné nervozity a nepřesností. Na hráčích byla znát nervozita prvního utkání v sezóně a vše bylo nutné aby si nejprve sedlo. To se začalo uskutečňovat až v druhé polovině zápasu, který už nebylo možné zvrátit a tak Pardubice zaslouženě vyhrály 5:1.

Po krátkém rozboru hry a doladění některých taktických změn došlo v družstvu k obratu. Začal do puntíku plnit taktické zadání a získával stále větší jistotu ve hře. Působil uceleným, nezlomným dojmem a začal své soupeře přehrávat o celou třídu.

První to odnesl Mistrál Praha.

Snails Kunovice : Mistrál Praha 17 : 2

Snails Kunovice : Hradec Králové 22 : 1

Snails Kunovice : Chomutov „B“ 19 :3

Tyto výsledky dovedli naše hráče až do finále, kde se utkali se Sezimovým Ústím. Celek Sez. ‚Ústí je velmi zkušený a ve svých řadách se ještě vyztužil několika hráči Pardubic. Zpočátku se nedařilo kunovskému útoku překonat jejich obranu. Chybělo kousek štěstí, protože většina odpalů dopadala přímo do soupeřových rukavic a tak stav po třech směnách byl 1:1.

Ve čtvrté směně konečně došlo k obratu, ke kterému zavelel kapitán družstva Bronislav Kratochvíl, který sólo homerunem zvýšil na 2:1 a postupně po něm začali skórovat i další hráči až ke konečnému stavu 5:1.

Finále

Snails Kunovice : Sezimovo Ústí 5:1

Turnaj splnil vše co jsem od něho očekával. Družstvo se sehrálo a hráči si zvykli jak na nové posty, tak na práci nového coacha. Nezklamal nikdo a výkony některých hráčů byli jen příjemným překvapením.

Na nadhozu byl Bronislav Kratochvíl a Marek Lapčík.

Na kečrovi - Peter Fecko a Michal Kotásek.

Polaři – Ondra Bartoněk, David Taft, Ondra Blaha, Jiří Vyoral, Radim Schlinger a Michaela.

Za první místo jsme získali tradiční pardubickou perníkovou chaloupku, kterou jsme celou sežrali.

Medvěd

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Fotografie z turnaje najdee ve fotogalerii.


25.1.2014 - Otrokovický slajd, II. ročník

Druhý ročník otrokovického halového turnaje nebyl na účastníky tak bohatý, jako předcházející rok. Na poslední chvíli se nepochopitelně odhlásila druholigová Univerzita Brno, která si (podle vyjádření pořadatele) myslela, že se turnaj nekoná. Svoji loňskou účast nezopakoval nakonec ani Mistrál Praha. Otrokovickým se ale podařilo seskládat tým z mladých domácích a břeclavských softballistů. Utkalo se tedy nakonec pět týmů. Kromě domácích mužů a mladíků taky Bulldogs Lednice, Sever Brno a Snails Kunovice. Místo dvoučlenných skupin se tedy hrálo každý s každým na 45 minut.

Hned v úvodním zápase nastoupili Buldoci proti Šnekům, kteří letos bohužel neudrželi mužskou extraligu, a bylo to vlastně takové předčasné finále. Ze začátku zápasu dominovali s velkou převahou nadhazovači. Jak kunovický Michal Kolůch, tak lednický Michal Holobrádek nepouštěli pálkaře na mety a dlouho vypadalo, že zápas skončí nerozhodně. Nestalo se tak. Nejprve se na mety dostaly Kunovice a díky chybě lednické obrany dotáhly jeden bod. Následná dohrávka znamenala pro Buldoky poslední šanci na otočení vývoje zápasu. Na dva outy získali Jihomoravané druhou a třetí metu a zkrat kunovské spojky dovolil oběma běžcům skórovat. Pěkný zápas tedy dopadl lépe pro Lednici a ta měla otevřenou cestu k turnajovému vítězství.

„Je velká škoda, že se několik dnů před turnajem odhlásily dva kvalitní týmy. Na jednu stranu se tím ochudili soupeři a na druhou stranu přišla naše pořadatelská práce vniveč,“ stěžoval si pořadatel Libor Kasperčík. „Museli jsme poskládat pátý tým, aby tu nebyly pouhé čtyři, ale mladí kluci zatím nejsou moc konkurence schopní,“ dodal Kasperčík.

Jenže mladíci nakonec ukázali, že nejsou pouhým týmem do počtu. Díky kvalitní práci dvojice nadhoz – catcher a solidnímu útoku se jim podařilo těsně porazit Sever Brno, který nasadil do tohoto zápasu ženskou enklávu soupisky.

Celý turnaj tedy ovládli Buldoci z Lednice, kteří zbytek soupeřů bez problémů porazili. Výrazně si tak polepšili proti loňskému třetímu místu, když soupeřům dovolili skórovat během celé soboty pouze dvakrát. Pohár za druhou příčku si odvezly Kunovice a o dalším pořadí muselo rozhodnout až kolečko. Brno, Otrokovice i mladíci měli každý po jedné výhře a o pořadí tedy rozhodly získané body. Těch mělo nejvíce Brno, čtvrtí skončili domácí muži a mladíci poslední.

„Takový turnaj je výborné zpestření dlouhé zimní přípravy. Jeli jsme sem s tím, že chceme podat solidní výkon, o umístění nám nešlo. To, že jsme turnaj vyhráli, je ale samozřejmě pozitivní,“ hodnotil Otrokovický Slajd vedoucí Buldoků Stanislav Straškrába.

Převzato z http://www.bulldogslednice.net/products/vitezstvi-na-ii-otrokovickem-slajdu/

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie