5.-6.9.2015 - 7. kolo Most a Pardubice

Poslední hrací víkend se muži A vydali na výlet do Mostu a Pardubic, kde se mělo rozhodnout o jejich účasti či neúčasti ve vyřazovací části sezony. Ve stále oslabené sestavě jsme se chtěli více než zúčastnit těchto těžkých zápasů – pole již hrálo svou, ale pálka nebyla to pravé ořechové, a tak jsme z posledního venkovního tripu odjeli poraženi ve všech čtyřech zápasech.

Snails Kunovice – Painbusters Most 5:13 (0:1, 1:1, 2:6, 0:2, 1:0, 0:3, 1:X)

Se Západočechy jsme drželi krok do třetí směny, kdy se sešli Mosteckým hity a Máru na prkně rozpálili. Občasný error tomu sice napomohl (za zápas 4), ale hra v obraně už začala připomínat softball – jeden super dvojaut po ose Marcel-Mára-Rosťa a Márových 6 SO během 3 a 1/3 směny. Střídající Broňa na kopci tlak soupeře podržel, ale naše pálka byla slabá (pouze 10 hitů a 5 doběhů), což je na Most, jak víme, prostě málo.

Snails Kunovice – Painbusters Most 1:7 (0:2, 0:0, 0:2, 0:0, 0:0, 0:3, 1:X)

Druhý mač byl jako pěst na oko. Jediný Rendyho čestný doběh v sedmičce má dostatečnou vypovídající hodnotu. Pouze 4 hity! Pole vypadalo pevně, ale podpořeno dobrou útočnou fází nebylo. Další skvělou událostí za sobotu bylo zranění Petera ve druhém zápase. Jako by na nás někdo sesílal rány.

Snails Kunovice – Pasos Pardubice 1:6 (0:2, 0:1, 0:1, 0:0, 0:2, 0:0, 1:X)

Scénář jako byste jej zkopírovali z předchozího zápasu. Pole jakžtakž, pálka strašná. Mára na prkně dělal, co mohl, pole dělalo, co mohlo, ale na pálce na Pavla Šimona, našeho oblíbeného nadhazovače jsme udělali opět pouze 4 hity. Na takový bodový příděl, který jsme v posledních dvou zápasech dostali, by se normálně odpovídalo snadno. Ale s naší palebnou silou, těžko.

Snails Kunovice – Pasos Pardubice 6:12 (3:0, 0:0, 2:0, 1:6, 0:2, 0:4,0:X)

Poslední zápas sezony jakoby v sedmi směnách nastínil, jakým způsobem byla tato sezona námi odehrána. Famózní nástup následovaný krutým a tvrdým pádem. Začátek se nám opravdu povedl a ještě ve čtvrté směně jsme vedli 6:0. Broňa na kopci dominoval a stejně tak pole. Jenomže v dohrávce čtvrté směny jsme zaváhali a nechali Pardubické sednout na koně, ze kterého jsme je již neshodili. Postupně nás přepálili, dostali se do psychické pohody, kterou jsme jim umožnili, a bylo vymalováno.

Celou sezonu jsme se trápili s marodkou – David, Pamela, poté chvíli Broňa, Peter. Je smutné, že v okamžicích nejvyšší potřeby nedokázali náhradní hráči tým podržet a alespoň uhrát těsný výsledek. Protože alespoň na toto tým měl. Nabízí se otázka, jestli to bylo nedostatečnou vůlí, či nějakou herní apatií ke konci sezony, která byla samozřejmě více než opodstatněná. Je velice těžké hrát každý víkend ve stejné sestavě všechny čtyři zápasy. Ta hladovost po výsledku tam poté chybí a hráči s vědomím, že nemohou být vystřídáni, snad nemají motivaci netvořit chyby a být na pálce agresivnější. Na příští sezonu se musíme dát do kupy a snažit se rozšířit kádr, jinak výsledky nemohou přijít.

Sestava: Marek Lapčík, Bronislav Kratochvíl, Peter Fecko, Rostislav Klimánek, Radim Schlinger, Milan Zábranský, Jakub Ertl, Ondřej Bartoněk, Pavel Němec ml.

Hrající trenér: Pavel Němec st.

Zapsal: Oncek


22.-23.8.2015 - 6. kolo PV Praha a Ledenice B

Oslabený tým mužů A musel tento víkend spolknout pořádně hořkou pilulku, když nedokázal ani z jediného zápasu ze čtyř vytěžit výhru. Soupeři nám přitom nebyly týmy z nejsilnějších. Postup do play-off je tak v reálném ohrožení.

Snails Kunovice – PV Praha 3:4 (0:0, 0:0, 1:0, 0:0, 2:0, 0:3, 0:1)

Jediný lepší zápas jsme odehráli hned v sobotu. Prvních pět směn držel Mára PVčka na uzdě, pole šlapalo jako hodinky a na pálce jsme začali lépe. Hned v první směně jsme obsadili pozice po metách zdarma, ale kýžený odpal přišel až ve třetí směně, kdy Peter stahoval Kuřu. V páté jsme přidali další dva. Rosťa dvoumeťákem dotlačil domů Oncka s Kuřou. V šestce si však vybíráme slabší chvilky po pár zaváháních v poli Pražští plní mety a jeden odpal vše čistí. Po našem sedmém bezzubém útoku stačil Pankáčům jeden sebeobětovací odpal, který ani Mirek nedokázal včas na domácí přihodit.

Snails Kunovice – PV Praha 4:14 (3:5, 1:1, 0:0, 0:0, 0:8, -:-, -:-)

Nadějný stav 4:6 s Rendym na prkně jsme drželi do dohrávky páté směny, kdy jsme se totálně sesypali po errorech, přehozech a hitech PVček bylo brzy rozhodnuto rozdílem. Jediný světlý okamžik přišel ve třetí směně, kdy se nám po ose Jura-Oncek-Rosťa podařilo zahrát doubleplay!

Snails Kunovice – Žraloci Ledenice B 4:10 (0:0, 1:0, 2:0, 0:8, 0:0, 0:2, 1:X)

Vědomi toho, že bychom měli vyhrát, nebo bude zle, jsme první tři směny v rámci možností tlačili hlavně na pálce. Peter se blýskl homerunem, my jsme naplňovali mety, ale za čtyři směny jsme dotlačili domů z devíti nasazených běžců jen tři. Ledeničtí tak v dohrávce čtvrté směny Máru rozcupovali (i díky bolavému rameni) a bylo hotovo. Nadechli jsme se ještě k finálnímu obratu v poslední směně, ale mety plné běžců zůstaly bohužel plné.

Snails Kunovice – Žraloci Ledenice B 4:15 (1:5, 1:7, 0:0, 0:3, 2:X, -:-, -:-)

V tomto divadelním představení jsme chtěli hrát co nejkratší dobu, mentálně jsme všichni už chtěli být někde jinde a Žraloci si z nás udělali trhací kalendář.

Příští hrací víkend (5. a 6. 9.) tedy musíme dvakrát vyhrát, abychom se do play-off dostali. Jelikož máme Most a Pardubice, bude to jistojistě velice těžké. Musíme se vzchopit a dát do toho všechno, protože především v těchto zápasech budeme mimo jiné hájit i svou čest a hrdost, v některých případech i důstojnost. Dáme do toho maximum a uvidíme.

Sestava: Marek Lapčík, Peter Fecko, Rostislav Klimánek, Radim Schlinger, Ondřej Bartoněk, Jiří Vyoral, Milan Zábranský, Miroslav Kuřímský ml., Pavel Němec ml.

Coach: nyní již hrající Pavel Němec st.


27.6.2015 - 5. kolo na Mlatevni s Pardubicemi

Poslední hrací den celku Mužů „A“ na Mlatevni v základní části soutěže předznamenával zajímavý dvojzápas s Východočechy. Těšili jsme se minimálně na dva vyrovnané souboje a netajili jsme se záluskem na dvě vítězství. To však vzalo za své již v prvním zápase. Sobota plná errorů, mentálních zkratů a beznaděje skončila dvěma ostudnými prohrami.

Pasos Pardubice – Snails Kunovice 12:2 (1:0, 2:0, 3:0, 1:0, 4:2, 1:0, -:-)

V prvních směnách držíme ještě s Pardubicemi krok, ale v půlce třetí směny se něco pokazilo a začneme kupit errory. Slabší chvilky si vybírá hlavně Oncek. V páté směně se hecujeme a odvracíme rozdíl. Po šesté se nám to už nepodařilo. Jediným pozitivem tohoto zápasu bylo to, že nepršelo.

Pasos Pardubice – Snails Kunovice 13:9 (3:0, 0:0, 3:5, 0:0, 1:0, 6:4, 0:0)

Druhý zápas je už z naší strany lepší. Nepřipouštíme chyby v poli, až do šesté směny, ve které jsme se opět pohřbili. Pálka pálí a stále s Východočechy držíme krok. Škoda čtvrté směny, kdy se na mety dostal i chvost line-upu. Nikdo ze začátku je nedokázal stáhnout. Po páté směne je stav ještě sice 7:5 a věříme si na obrat, jenomže tragická šestá nám sebere vítr z plachet. Pardubičtí otočí line-up. My sice korigujeme čtyřmi body, na které soupeř reaguje střídáním na kopci, ale na Pavla Šimona si poté téměř ani neškrtneme. Celou sobotu se nám na něj pálilo velmi špatně. V sedmé si již Pardubice pohlídají náskok a nám zbydou tak maximálně oči pro pláč.

Sečteno, podtrženo – zapomeňme na tento den a dívejme se dopředu. Vše máme totiž ještě ve svých rukách. Pokud poslední dva venkovní víkendy zabereme a probereme se z letního tlení, můžeme pořád uhrát solidní umístění v tabulce. Do play-offu se dostat chceme a tak by ten herní projev taky měl vypadat. Doufejme, že se přes prázdniny správně naladíme na důležité zápasy a v posledních zápasech sezony, jak již bývá tradicí, vše doženeme.

Sestava: Marek Lapčík (P; 0:1), Bronislav Kratochvíl (P; 0:1), Peter Fecko (C), Rostislav Klimánek, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský, Jakub Ertl, Milan Zábranský.

Coach: Pavel Němec st.


13.-14.6.2015 - 4. kolo Most a Plzeň

První pořádný venkovní výlet kunovští šohaji jeli daleko předaleko do západních Čech ve dnech 13. a 14. června. Ukázalo se, že sobotní zápasy s Mostem jsme raději měli odehrát ve vodním pólu a v neděli nás čekal o několik německých hráčů bohatší kádr Plzně. Marodka stále odvádí své, po jalové pálce jsme ze dvou odehraných mačů vyhráli jen jeden.

Snails Kunovice – Painbusters Most -:-, -:- (zápasy nehrány pro déšť)

Místo sobotních zápasů s Mostem, na který jsme si celých 90 km brousili zuby (někteří 360 km), popíši raději strasti a peripetie, jež nás tento den potkaly. Rozcvička trvala asi dvacet minut. Nebe se trhá, blesky střílejí rány jednu za druhou a tragače padají po stovkách – tísníme se tedy na střídačce jak slepice v kurníku a čekáme, až se zoficializuje nemožnost hrát na Chomutovském diamantu (přeloženo vč. hracích časů, kvůli úpravě Mosteckého greenu – bude tam probíhat ME juniorů). Někteří chtěli hrát již zmiňované pólo, ale rozmysleli si to, když na ně spadly první z mnoha krup velkých jako nehet u palce.

Jedeme se tedy ubytovat – taky žádný med. Slečna nám chce za každou cenu prodat 12 postelí, když nás je jen devět. Chyba v komunikaci! Bronimír to samozřejmě rezolutně odmítá (jen na oko). Divadlo zapůsobilo (zvlášť když jsme začali vynášet tašky ven a teatrálně si brát zpět předložené občanské průkazy. Zaplatíme tedy jen tři pokoje po třech postelích a jdeme se umýt. Ale co se nestalo. Medvěd, který mezitím odvážel Máru na autobus do Prahy (jel ten večer do práce – ale i tak díky Máro; 0 ERA, 0 H a 0 WHIP) a odtud putoval do Českého Krumlova vyzvednout syna, aby nás bylo i na neděli devět, se rozhodl, že se ještě ten den vrátí do Chomutova. Což Broňkovi nebylo sděleno. Abychom nebyli za talířky, Méďa při příjezdu na ubytovnu dostává příkaz neznat se k nám a měnit tričko.

Snails Kunovice – Slavia VŠ Plzeň 2:6 (1:0, 0:0, 1:4, 0:0, 0:2, 0:0, 0:-)

Po příjezdu do Plzně se i přes vlhčí hřiště dá hrát. Devět neohrožených se po ranní jízdě – extrému blížícímu se očistci – nedokáže srovnat s místním časovým pásmem (hlavně na pálce). Výtečně hrající pole (0 E, 7 H, Broňa 10 SO) není podpořeno pálkou, a tak homeruny Hudce a Svobody rozhodují toto na body poněkud skoupé utkání. Rozhodně jsme ale měli na víc. Druhý jmenovaný nás navíc dokázal v tomto mači velmi dobře držet na pálce v šachu – prosadili se na něj jen Pamela, Blažena a Kuřimír. Nutno podotknout, že si Plzeň po tolika prohraných utkáních vyhrát zasloužila.

Snails Kunovice – Slavia VŠ Plzeň 6:2 (2:0, 0:0, 1:0, 0:0, 2:0, 0:0, 1:2)

Odvetný zápas zvládáme s grácií – celý zápas udržujeme vedení a západočeši bodují až v poslední směně. Obrana hrála snad ještě lépe než v zápase předchozím. Broněk háže sice jen 6 SO, ale umožnil jen 2 hity! 5 směn si Plzeň ani neškrtla (3 pálkaři – 3 outy); na metách bylo od nich za celý zápas jen 6 hráčů. Absolutorium si zaslouží Pamela, který v tomto dvojutkání debutoval na dvojce; díru po zraněném Davidovi zaplnil skvěle. Prostor, který pokryl, byl neuvěřitelný.

Pálka už byla mnohem lepší. Zaskvěl se Rosťa s Peterem a i díky nim a občasné krátké hře jsme postupně zvyšovali náskok až na 6:0. V dohrávce jsme sice umožnili 2 korigující doběhy, ale to bylo ze strany soupeře vše a my jsme si zbytek zápasu pohlídali.

Tento víkend jsme si vybrali poněkud slabší útočnou fázi, což můžeme vidět i na skóre – 8:8. Doufejme, že to takto chudé bylo na dlouho naposledy, proti Pardubicím za 14 dní budeme potřebovat více než dobrou pálku. Ambiciózní Východočechy se pokusíme zastavit u nás na Mlatevni poslední červnovou sobotu. Rozhodně si to nenechte ujít, bude se jednat o poslední domácí zápasy základní části.

Sestava: Marek Lapčík (P; 0:0), Bronislav Kratochvíl (P; 1:1), Peter Fecko (C), Rostislav Klimánek, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský, Pavel Němec ml., Milan Zábranský.

Coach: Pavel Němec st.


30.-31.5.2015 - 3. kolo na Mlatevni (Ledenice B a PV Praha)

Podruhé za sebou se mužský A-tým jal bránit domácí půdu před nájezdy bodůchtivých soupeřů. O posledním květnovém víkendu Kunovice čekal reparát proti Ledenicím „B“, když v Kostelci dostali kunovičtí napráskáno, a zápasy proti Přírodovědcům ze stověžaté Prahe. Z minulého víkendu jsme neporušili tradici 75% úspěšnosti, což je vzhledem k tomu, že máme spoustu zraněných, úspěch.

Žraloci Ledenice „B“ – Snails Kunovice 2:12 (0:5, 2:1, 0:2, 0:1, 0:3, -:-, -:-)

Juniorská slátanina pod hlavičkou Žraloků se už v úvodu srazila na kolena tím, že přijela o 15 minut později, než byl oficiální začátek zápasu. Skreči jsme se chtěli vyhnout – měli jsme chuť hrát, a to se hned projevilo v první směně na pálce. Trpělivý začátek line-upu stahují Klimánek s Němcem ml. a hned zpočátku zápasu rozhodujeme. Pětibodové manko mladíci již nedokážou stáhnout. Skvělý Mára sám vyřídí sedm pálkařů a dovoluje jen čtyři hity za pět směn. Tolik stačí a i díky Pamelově hitu vítězíme rozdílem.

Žraloci Ledenice „B“ – Snails Kunovice 7:8 (0:0, 3:0, 1:5, 0:0, 2:2, 0:1, 1:-)

Druhý zápas byl však o mnoho vyrovnanější a tím pádem i zajímavější. Házel Marccello a i když nasázel 10 SO za sedm směn (první směnu si Broněček uhrál zcela sám!), Žraloci jej trefovali podstatně více, než Máru. To se projevilo samozřejmě bodově. V půlce třetí směny tečeme 0:4. „BLUJ-LAJN“ však v dohrávce této směny zahajuje drtivou ofenzívu, kterou završuje ústřední postava tohoto střetnutí – Bronislav Kratochvíl si nechá naplnit mety a poté trefuje ideálně za tři doběhy (jinak by prý spal ve vaně). Otáčí tím na 5:4. Zbytek zápasu je vyrovnaný jak herně, tak i na body a my si tak připisujeme další cenný skalp. V sobotu jsme vytvořili relativně málo chyb – pouze pět za oba zápasy, což bylo dobrou vizitkou obrany.

PV Praha – Snails Kunovice 5:6 (0:0, 0:3, 2:0, 0:0, 0:2, 3:1, 0:-)

Pražáci i s ex-Snailsem Michalem Hrubým v sestavě vypadali po ránu docela čerstvě, a to se ukázalo být klíčové, hlavně pro druhý zápas. V tom prvním jsme však byli o něco lepší, ač se nám zpočátku nedařilo ideálně trefovat soupeřova nadhazovače. Skóre však otevíráme my v druhé směně. Rosťu střídající Kryštof je sice na domácí tečovaný, ale i na dva outy se dalo hrát a Oncek stahuje Kuřu a Reného. PVčka se drží v kontaktu, nicméně v páté odskočíme na 5:2 díky Blážovi a Márovi. Pražští ještě vyrovnají, ale vitálním doběhem se ukáže být Rendyho heroický slajd na PB v šestce. Hecujeme se na poslední směnu a daří se – SO a dva outy ve vnitřním. Těsné vítězství máme v kapse.

PV Praha – Snails Kunovice 15:8 (8:1, 0:3, 0:2, 2:2, 3:0, 0:0, 2:0)

Druhý zápas popisujeme jako vraždění neviňátek. První směnu i přes dobrou náladu na střídačce nedokážeme vymazat. Nutno ovšem podotknout, že za to mohl především Hrubý, který pomohl hostům dvěma homeruny. Ještě ve čtvrté směně jsme laškovali s myšlenkou na vítězství, ale to vzalo za své, když jsme se v posledních směnách nedokázali ani dostat na metu.

Víkend hodnocený jako 3:1 je pozitivní zprávou vzhledem k faktu, že jsme hráli v sobotu v devíti a v neděli v deseti hráčích. Marodka se podepsala na výkonu, především v posledním zápase, když byl Medvěd nucen vytahovat esa rukávu jako na běžícím pásu. I přesto jsme s nastoleným trendem spokojeni a příští, tentokráte venkovní, víkend se pokusíme zahrát neméně úspěšně.

Sestava: Marek Lapčík (P;2:1), Bronislav Kratochvíl (P; 1:0), Rostislav Klimánek (C), Radim Schlinger, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský, Pavel Němec ml., Kryštof Prokeš.

Fotografie z víkendu zde.

Coach: Pavel Němec st.


16.-17.5.2015 - 2. kolo na Mlatevni (Plzeň a Most)

Druhé ligové kolo muži A zůstali doma a uvítali na Mlatevni v sobotu Plzeň a v neděli Most. Zejména duely s Mostem byly velmi vypjaté, a jak bývá zvykem, o vítězi rozhodovaly maličkosti.

Slavia VŠ Plzeň – Snails Kunovice 2:10 (0:3, 0:0, 0:0, 1:5, 1:2, 0:0, 0:-)

Ex-extraligová Plzeň letos své kvality moc neukazuje, v sobotu nebylo co řešit. Dvě přestřelky vyřešily dělbu bodů. I přes to, že jsme se ze začátku zahřívali. Broňa Kratochvíl na kopci byl skvělý, pouze 5 hitů a 8 SO, z toho poslední 3 si nechal na poslední tři pálkaře. Stylově tak zakončil utkání, v němž naše obrana dominovala. Oporami byli tradičně na spojce a trojce Ondřejové Blaha a Bartoněk.

Slavia VŠ Plzeň – Snails Kunovice 16:2 (0:2, 0:0, 0:3, 2:11, 0:-, -:-, -:-)

Druhý zápas ještě odevzdanější Plzeň vzdorovala jen pět směn. Neuvěřitelnou pálkařskou smršť jsme si nachystali na čtverku, kdy jsme zaznamenali 11 doběhů a téměř otočili dvakrát line-up. Velmi trefně to komentoval Lukáš Juriga slovy: „Máme my vůbec jezdit zejtra do tudletěch Ledenic? Myslim, že by to vyšlo na stejno, kdybychom jeli domu.“ Mára hodil 10 SO a shut-out mu pokazil jen dvoubodový homerun Hudce. K sobotním bodovým žním velmi výrazně přispěli výtečně pálící Peter Fecko a David Taft.

Painbusters Most – Snails Kunovice 9:12 (3:1, 1:1, 0:4, 0:0, 4:3, 1:3, 0:-)

Mostečtí na nás sice vyrukovali bez nadhazovače Štýse, ale my jsme i přes to na začátku pálky byli jacísi zakřiknutí. Naštěstí jsme se probudili ve správnou chvíli. Za stavu 2:4 se chytá úvod line-upu a dobíhá Kotásek, Taft, Blaha i Schlinger. Otáčíme na 6:4 a od té doby již jen adekvátně odpovídáme na útok soupeře. Severočeši jsou však výteční na pálce a nedávají nám nic zadarmo. Vyhrocený finiš zápasu rozhoduje Blaha sólokaprem a především Kratochvíl tříbodovým záploťákem. Skládají se však zranění: Pamela je dvakrát trefený do nohy a Kuřa má odřené kolínko. Vydržíme ve výtečném pálkařském tempu i do posledního zápasu?

Painbusters Most – Snails Kunovice 17:13 (1:1, 4:0, 2:3, 2:3, 0:1, 2:0, 2:5, 4:0)

Osmisměnovou tahanici jsme nakonec neutahali, ač jsme měli velice blizoučko k tomu, abychom víkend dotáhli na 4:0. Každopádně musíme uznat, že Most si toto vítězství z Kunovic odvezl zaslouženě. V dramatické koncovce zápasu nás prostě přepálili a my jsme už nedokázali i přes naši nezlomnou vůli odpovědět.

Klíčovým faktorem se ukázala být sedmá směna. Nepříznivý stav 13:8 dotahujeme heroickým výkonem spodku line-upu: Kuřa hituje, Schlinger, Klimánek, Ertl velice trpělivě vystojí metu zdarma a Pamela je stahuje trojmetrovou ránou na devítku. Prohráváme pouze o bod. Mostečtí se berou time-out a Blahu s Kratochvílem posílají na mety bez boje. Jsou již tradičně dva outy. Když však zaváhá catcher mosteckých, je Pamela doma na PB za neuvěřitelného jásotu všech. Alespoň tie-break. Rendy má však stále nabito ostrými. Vysílá krásnou rovnou čáru přes nadhoz, všichni se radují, ale Rendyho odpal velice pěkným zákrokem likviduje Matouš Kasal na spojce.

V osmé směně nám soupeř nadělí čtyři body, ze kterých si nic neděláme, ale nedokážeme na ně ani kontaktně odpovědět.

Velmi nepříjemnou zprávou pro mančaft a fanoušky je však zranění Davida Tafta, který, jak se zdá, nebude schopen nějakou dobu hrát, kvůli zraněnému kolenu z druhého zápasu proti Mostu. Celkově se tento víkend na nás podepsal nejrůznějšími zraněními. Ale nějaké body jsme urvali – a to je také důležité. Pálka byla tento víkend úplně něco jiného než v Kostelci. A z toho bychom měli čerpat i nadále – fakt, že jsme málem dvakrát přepálili Most, je více než příjemný. Obrana často chyby nevytváří, a tak se velice těšíme, jak dopadnou další zápasy.

Fotografie ze zápasů s Mostem zde.

Sestava: Marek Lapčík (P;1:0), Bronislav Kratochvíl (P; 2:1), Peter Fecko (C), Rostislav Klimánek (C), Radim Schlinger, David Taft, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský, Milan Zábranský, Jakub Ertl, Jiří Vyoral, Pavel Němec ml.

Coach: Pavel Němec st.


1.-3.5.2015 - 1. kolo v Kostelci nad Orlicí

Prvního májového víkendu vycestovalo mužské „Áčko“ na první hrací víkend do Kostelce nad Orlicí. Jelikož 1. květen připadl na pátek, během tří dnů zvládlo všech šest druholigových týmů sehrát po zápase s každým soupeřem.

Pasos Pardubice – Snails Kunovice 16:1 (9:0, 0:0, 3:1, 4:0, -:-, -:-, -:-)

V pátek bylo všechno špatně. Házel Marek „Fízl“ Lapčík, nicméně asi se mu pod nohama až přespříliš bořila antuka, a tak jeho ERA teď šplhá do dosud nevídaných výšin. Jediným světlým momentem byl solohomerun v podání Petera „Taty“ Fecka. Na debakl stačily čtyři směny. Máme kamarádům perníkářům co vracet. Hlavně jejich novému holandskému nadhazovači Baanenovi. Markovi jsme pěkně poděkovali a poslali ho do práce.

Snails Kunovice – PV Praha 5:3 (1:0, 1:0, 2:1, 0:0, 0:0, 0:2, 1:0)

V sobotu se již dařilo více. Obrana už hrála, to co měla, a už jsme dokonce nebyli nikomu pro smích. David „4:52“ Taft by se býval byl dokonce propracoval díky svým zákrokům do videorubriky Must C na mlb.com, ale to by musel hrát jiný sport. Nicméně jeho příspěvek právě v tomto zápase byl značný, snad i tím to nakoplo obranu, včetně pitchera Bronislava „stále bezmozka“ Kratochvíla. Ten odházel solidní utkání, dovolil jen tři hity.
Na pálce se opět zaskvěl Pítr, vyhnal to téměř až do Orlice. To už bylo 2:0 a pojišťováka zařídili Dejv s Ondřejem „strůjcem půlnočních vtípků a vynikajícím navigátorem v jedné osobě“ Blahou po sérii BB a ukradených met. Celý víkend se vůbec nesl ve znamení mála hitů, na což jsme v konečném důsledku asi doplatili. Tento mač jsme i přesto ale urvali na svou stranu v poměru 5:3.

Snails Kunovice – Slavia VŠ Plzeň 4:1 (2:1, 0:0, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0, 0:0)

I druhý sobotní zápas nám vyšel. Obrana se tentokrát zaskvěla ještě více, Marcel hodil 8 SO a naše obrana eliminovala jednoho Plzeňáka za druhým. Útok trestal chyby soupeře a doběhy nám pomalu, ale jistě naskakovaly. V první se po hitech prosadily tradičně dobře pálící Fecko a Taft. Ve čtverce se prosadila i „bluj-lajn“, pochybách soupeře zvyšoval Ondřej „driver“ Bartoněk. V šesté směně na konečných 4:1 upravil Radim „orlí dráp“ Schlinger, ve stylu udělej si sám: sám odpálil, sám doběhl.

Snails Kunovice – Painbusters Most 12:13 (1:2, 1:1, 1:4, 6:0, 0:0, 0:1, 3:5)

Přestřelku s Mostem jsme nakonec do vítězného konce nedotáhli. I přes špatný začátek, kdy se Rendymu na prkně moc nedařilo, jsme se dokázali zvednout a skóre otočit, a to více než příznivě. Každopádně naše neschopnost pustit slabší pálkaře maximálně do pálicího boxu nás stála v poslední směně vítězství.
Ve třetí směně za stavu 3:7 jsme tedy střídali nadhoz – robot Bronimír si prostě ten víkend neodpočinul. Útok se však probudil – čtverku zahajuje Oncek a velí k obratu – hituje on a dalších 5 borců a otáčíme na 9:7. Most koriguje pouze solohomerunem a jde se do ošidné sedmičky. Přidáme tři body zásluhou Tafta, Blahy a i Kratochvíla a je to veselejší. Slovy Miroslava „kréma“ Kuřímského ml.: „Talířek tož toto esli talířek prohrajeme talířek, tož to budeme za úplné talířky!“ Tak se dívej Kuřo, jak se to dělá. Ale ty jsi tam vlastně byl, takže jsi nevěřil vlastním očím jako my ostatní. Nemůže se stát, že z posledních čtyř pálkařů soupeřova line-upu zahrajeme out jen jednoho. Tam se stala chyba. To, že následuje hit dozadu k lajně na plné mety při dvou autech, je už věc jiná.

Žraloci Ledenice B – SnailsKunovice 14:2 (0:0, 0:0, 7:0, 5:0, 2:2, -:-, -:-)

Další zápas, co nepotřebuje komentář. Mladíci z Ledenic si chtěli ještě hezky potrénovat, a my už jsme se viděli v autech, na cestě domů. Pět směn jsme trpěli, pak se šlo na párek.
Rozhodně máme nad čím přemýšlet. I když zimní příprava nebyla ideální, někteří z nás hrají natolik dlouho, že by jejich koncentrace v klíčových pasážích zápasu (byť ze začátku sezony) mohla být lepší. Bylo by záhodno se opravdu lépe soustředit – konzistentněji, dávat do toho více a v klíčových chvílích hrát jako za normálního stavu. Je začátek sezony, rozhodně nepanikaříme a se vztyčenými hlavami jdeme dál. Dvě výhry určitě bereme.
Sestava: Marek Lapčík (P), Bronislav Kratochvíl (P), Peter Fecko (C), Rostislav Klimánek (C), Radim Schlinger (P), David Taft, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský, Milan Zábranský, Jakub Ertl.

Zapsal: Ondřej Bartoněk

Coach: Pavel Němec.


18.-19.4.2015 - Perníková chaloupka v Pardubicích

Mužský A-tým zahájil venkovní sezonu

Kunovičtí Šneci poprvé letos vyběhli ven ověřit své herní dovednosti na víkendový turnaj s názvem Perníková chaloupka do Pardubic ve dnech 18. a 19. dubna. Snails zde obhajovali vítězství z minulého ročníku, takže naše pozice nebyla úplně jednoduchá. Alespoň prvních pár směn (především na pálce), kdy bylo vidět, že se většina hráčů ještě otrkávala. Nicméně svou situaci jsme zvládli, když jsme ani jednou neprohráli, a v zajímavém a dramatickém finále porazili druholigový domácí celek.

Na turnaji se představilo celkem osm týmů, rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Nám los přiřadil Hladové Hrochy ze Sezimova Ústí, pražský Mistrál a neznámý tým TJ Olympia Blansko. V další fázi turnaje hráli dva nejlepší týmy obou skupin semifinále, vítězové těchto zápasů pak finále.

Hladoví Hroši Sezimovo Ústí – Snails Kunovice 0:10 (0:0, 0:1, 0:0, 0:9)

Až do čtvrté směny jsme čekali na pořádný útok žlutomodrých. První směny byly totiž ve znamení snad přílišného respektu z prvního většího venkovního zápasu. Bezchybné pole pálka podpořila až poté, co všichni prošli jedním startem (do té doby na světelné tabuli svítil stav 0:1 pro nás) – to k velkolepému bodostroji zavelel monstrózním homerunem Ondřej Blaha (3/3). Skóre se poté zastavilo až na konečných 10:0 pro Kunovice. Výborně také pálil Michal Kotásek (2/3).

Mistrál Praha – Snails Kunovice 0:12 (0:5, 0:5, 0:2)

Druhý zápas soboty jsme ovládli taktéž s grácií, když k našemu vítězství tentokráte stačily jen tři směny. Nabuzeni z předešlé vysoké výhry jsme tým z Prahy nešetřili. Nutno ovšem podotknout, že nám k tomu hlavně v první směně pomohl nadhazovač Mistrálu, když z prvních tří pálkařů trefil nadhozem dva. Trest přišel vzápětí, když naplněné mety vyčistil odpalem Miroslav Kuřímský. Toho stihnul posunout domů Radim Schlinger. První směnu jsme, opět po bezchybné obraně, vyhráli 5:0. Další doběhy přibývaly díky naší trpělivé útočné hře a chybách soupeře v obraně. Konečný stav 12:0 pro nás mluví za vše. Na metách se v tomto zápase v dobrém světle ukázal David Taft (doběhy 3/3).

Snails Kunovice – TJ Olympia Blansko 11:1 (1:0, 4:0, 4:0, 2:1, -:0)

Ranní nedělní zápas se ukázal být prakticky jako nejtěžší, když nám soupeřem byly povětšinou dívky z kategorie kadetek. Zápasy proti něžnému pohlaví bývají velmi záludné, natož proti mladšímu týmu. Snažili jsme se tedy hrát v drtivé většině pouze krátkou hru, jen velmi zřídka proloženou odpaly. Dívky však, i přes velmi sympatickou hru na pálce (jejich doběh byl opravdu zasloužený), obrannou fázi hry moc nezvládly a i díky tomu se nám podařilo tolikrát skórovat. Umístili jsme se tak s přehledem první ve skupině.

Snails Kunovice – Pikes Praha 7:1 (1:0, 0:0, 6:0, -:1)

Semifinále první dvě směny znamenalo oboustranné oťukávání. Premiéru proti neznámému soupeři jsme však nakonec zvládli. Ve třetí směně jsme opět slepili několik velmi dobrých odpalů (Blaha, Kratochvíl, Kuřímský, Fecko, Bartoněk) a zvýšili již na7:0. Pražský tým pouze kosmeticky upravil na konečných 7:1 ve čtvrté směně. Solidně vypadající Pikes nechybovali mnohokrát, my jsme však jejich chyby dokázali zkušeně potrestat.

Snails Kunovice – Pasos Pardubice 5:4 (2:1, 0:0, 3:0, 0:0, -:3)

Pardubice v semifinále hladce porazily Sezimovo ústí, a tak se město perníku mohlo těšit na pikantní druholigovou předehru. Tu jsme ze začátku lépe zvládli my, po první směně jsme se ujali vedení 2:1, když pro body doběhli Kotásek s Lapčíkem. Vypadalo to na další jasné vítězství, obzvláště když jsme se opět sešli s odpaly a zaznamenali tři další body. Pátou směnu se však pardubičtí nadechli k obratu, trefili nemálo Kratochvílových nadhozů a téměř srovnali krok. Za stavu 5:4 pro Snails, dvou obsazených metách a jednom outu Kratochvíl zařídil důležitý strike-out a poté předložil Kotáskovi jednoduchý out ze vzduchu. Do ošidné dohrávky jsme tak naštěstí nemuseli.

Turnaj jsme tak, dá se říct s přehledem, vyhráli, i když jsme ke konci ještě pořádně museli zabrat. Pole zahrálo kvalitní standard, nicméně žádnou větší prověrkou neprošlo, pálka se u většiny hráčů taktéž nemá za co stydět, což je do začátku sezony příslibem. Více samozřejmě napoví až ostrý turnaj 2. ČSLM v Kostelci nad Orlicí, kam tým mužů odcestuje první májový prodloužený víkend.

Konečné pořadí:

1. Snails Kunovice

2. Pasos Pardubice

3. Hladoví Hroši Sezimovo Ústí

4. Pikes Praha

5. Mistrál Praha SK

6. Spectrum Praha B

7. Sofťáci Hradec Králové

8. TJ Olympia Blansko

Sestava: Marek Lapčík (P), Bronislav Kratochvíl (P), Peter Fecko (C), Radim Schlinger, David Taft, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Ondřej Bartoněk, Miroslav Kuřímský.

Coach: Pavel Němec.

Zapsal: Ondřej Bartoněk


31.1.2015 Otrokovický slajd

Po zimním spánku se kunovský šnek jal vylézt ulity na třetím ročníku turnaje s názvem Otrokovický slajd. Již tradičně v sobotu, tentokráte 31. 1. 2015 jsme jeli změřit síly do tělocvičny ne nepodobné kvádru na samém kraji tohoto města.

Na turnaji, kde už nemají domácí tlačenky, ale párky v rohlíku, se sešlo celkem šest týmů. Tři mančafty z Brna, poté Buldoci z Lednice, domácí špílmachři a my. Los, či spíše nějaké techtle mechtle, nám do skupiny přiřadil SK Sever Brno B a domácí tým. Druhá skupina byla naplněna skvadrami Lednice, VUT Brna a Severu Brna A.

První zápas proti Otrokovicím jsme začali docela ospale na pálce. Což se dá možná vysvětlit tak, že někteří přijeli deset minut před začátkem mače, ale to je vedlejší. Kunovský šnek je totiž nadšnek, musí být připraven na vše. A tak bylo pole alespoň perfektní, sehrané a pevné jako skála. David nám všem ukázal, jak se má pálit, a i díky jemu jsme si zapsali dva brzké doběhy. Tento stav vydržel do konce 50minutového zápasového limitu, a tak jsme utrpěli první výhru. Výbornou partii předvedl Ondra Blaha na kečrovi (!).

Náš druhý zápas byl jiný. Proti Severu Brno jsme nekompromisně úřadovali celý zápas. Pálkařskou dovednost jsme pozvedli na vyšší úroveň a odměnou nám bylo vítězství 9:0. Logicky jsme tak vyhráli skupinu. Výhodou tedy bylo, že jsme prošli rovnou do polofinále. Nevýhodou bylo, že jsme na to museli čekat tři hodiny.

Po třech hodinách, které jsme víceméně strávili v restauraci na obědě, nebo na žíněnce tělocvičně, se započalo semifinále mezi šneky z Kunovic a vysokoškolskými techniky z Brniska. Nějak se nám podařilo soupeře podcenit a velmi brzy prohrávat 0:2, což bylo docela překvapivé. Nicméně senzaci jsme odmítli, a v druhém tie-breaku nám to mlaďoši vystříleli a my tak utrpěli další výhru 3:2. Opravdu musím podotknout, že tahouny tohoto zápasu byli kluci Ertlovi a kluk Kuřímský jr. Samozřejmě hráli velmi dobře, nebojácně a bez respektu celý turnaj, ale v tomto zápase vynikli nejvíce a dali starým polenům mnoho podnětů k přemýšlení.

Dostali jsme se tak do finále. Výhodou tedy bylo, že už zbývala jen 50% šance, že uděláme ostudu v podobě druhého místa. Nevýhodou bylo, že jsme na to museli čekat tři hodiny.

V 18:00 SEČ jdeme na finále proti Buldokům z Lednice. Hází Mára. Vyrovnané tahání o první doběh lámeme my – 1:0. V poslední směně však Oncek nechytí Blážův nadýchaný příhoz při dvou outech a umožní tak soupeřům vyrovnat. V dohrávce však naplníme mety a máme možnost ukončit trápení. Nikdo už nechce čmuchat Kuřův biodeodorant. To se stane, když se Oncek konečně probere ze zimního spánku a pálí přes vnitřní. Vítězíme 2:1.

Konečné pořadí:

1. Snails Kunovice

2. Bulldogs Lednice

3. VUT Brno

4. Predators Otrokovice

5. – 6. SK Sever Brno A + B

Fotografie z turnaje zde.

Sestava: Adam Kuřímský (P), Marek Lapčík (P), Milan Zábranský (C), Pavel Němec (C), Ondřej Blaha (C), Ondřej Bartoněk, David Taft, Miroslav Kuřímský, Jakub Ertl, Vojtěch Ertl.

Cheerleader: Venda Uhlířová.

OB

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie