23.-24.9.2017 - 3. liga v Otrokovicích

Tým mužů se vydal na poslední turnaj sezóny 3. ligy do Otrokovic, kam se až na tým Spectra sjely všechny týmy 3. ligy. Jelikož jsme se jednoho turnaje nezúčastnili, tak už bylo o celkovém umístění předem rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že kadeti s Markem hráli svůj turnaj v Chomutově a několika zraněným, jsme na sobotu vyráželi opět se zajímavou sestavou. V neděli nás posílil Broňa s Peterem a hned to bylo znát.

Po celotýdenním dešti nám počasí nepřálo i v sobotu, když v průběhu celého dne pršelo.

Dvakrát jsme hráli proti Otrokovicím a v obou případech byl výsledek podobný. První sobotní zápas proti nim nastupuje na prkně Bláža a chytá mu Rosťa. Na pálce dáváme v první směně 7 bodů a o výsledku je v podstatě rozhodnuto. Stejný průběh má nakonec i nedělní zápas o 3. místo, když na nadhozu Broňa soupeře k ničemu nepouští a naše pálka se nakonec rozjela a uštědřila soupeři 15 bodů.

Druhým sobotním soupeřem je nám Most B, proti kterému hrajeme za celou sezónu poprvé. Opět na prkně Bláža, kterému chytá Rosťa. Soupeř nám každou směnu mírně uskakuje. První směnu sice prohráváme pouze 2:3, ale dál už se na soupeřova nadhazovače nechytáme a prohráváme 2:7.

Posledním sobotním soupeřem je pro nás Břeclav. Na prkno se tentokrát staví Křup, kterému chytá Pamela. V první směně dáváme soupeři 7 bodů a vypadá to hladký průběh. To se nám bohužel vymstí. Na pálce polevujeme a už žádné body nepřidáváme, zatímco soupeř zvládl vyrovnat a v dohrávce zápasu dvoubodovým HR i vyhrát.

Sezóna pro nás tímto turnajem končí a bude potřeba se zamyslet, jak naložit s tou nadcházející.

Hráli: Skalp (sobota), Kuřa (sobota), Martin Kubiš, Staňa Horák, Křup, Pamela, Krtek, Bláža, Rosťa, Jirka Vyoral, Peter a Broňa (oba jen v neděli).

17.-18.6.2017 - 3. liga v Kunovicích

Po roční pauze se na domácí Mlatevni představili i muži, kteří v nově zrekonstruovaném areálu pořádali turnaj 3. ligy mužů. Díky kolizi s kadetskou ligou jsme museli najít za naše mladé náhradu. V sestavě se tak nakonec blýsklo hned několik borců, kteří oprášili své dlouholeté zkušenosti. Turnaje se neúčastnily dva týmy, takže jsme všichni přijali za vhod poptávku od slovenského reprezentačního týmu žen, který náš turnaj bral jako přípravu na blížící se ME žen v Itálii. Turnaj se hrál systémem „každý s každým - sobota“ a v neděli page systémem o umístění.

Kunovice vs Otrokovice

Celý zápas na pálce soupeře doslova válcujeme a skóre se brzy přehoupne přes dvouciferné číslo, zatímco v obraně držíme nulu. Homeruny se blýskl i Peter Fecko. Výsledek XXX mluví za vše. Výsledek 16:1.

Kunovice vs. Břeclav

Zápas s Břeclaví má podobný průběh jako ten s Otrokovicemi, jen ne s takovým rozdílem ve skóre. Břeclavi se v sobotu příliš nedaří, před námi jim uštědří porážku i slovenská reprezentace žen. Nám se daří dobře trefovat nadhozy soupeřova nadhazovače a každou chybu v poli využíváme ve svůj prospěch. Výsledek 7:5

Kunovice vs. Repre ženy SK

Aby si mohl Broňa na nadhozu aspoň chvíli odpočinout, musel oprášit svoji nadhazovačskou formu Bláža. Soupeřky se mu daří držet daleko od domácí mety a naše pálka je k nezastavení. Jedním HR se blýskl Broňa. Zápas vyhráváme poměrem 10:2 a do nedělního page systému vstupujeme z prvního místa.

V nedělním page se nakonec potkáme dvakrát s Břeclaví, která se přes opravu dostala k nám do finále. První souboj o finále zvládáme vyhrát rozdílem bez zaváhání 14:1. Břeclav musí do opravy proti slovenské reprezentaci, kterou i úspěšně poráží. A tak se tedy setkáváme znova. Oba týmy už toho mají za celý víkend dost, což se podepisuje hlavně na výkonech v poli. Oba týmy dobře trefují soupeřovi nadhazovače a obě obrany kupí spousty chyb. Nakonec je z toho přetahování o vedení každou směnu, kdy v dohrávce zápasu nakonec vítězíme 11:10.

Domácí turnaj nakonec proběhl bez větších komplikací. Díky dešti jsme byli nuceni vyzkoušet obě naše hřiště a i fanoušci nás dorazili podpořit. Velký dík patří rozhodčím, kteří nakonec na naše pozvání kývli a pomohli nám. Takže mockrát díky taky Oťanovi, Kamilovi Dostálkovi, Téře, Medvědovi ml., Cárovi a Mámovi.

Na turnaji za nás hrál: Rendy, Rosťa, Peter, Bláža, Broňa, Martin, Jirka V., Staňa, Paťa Bárta, Přema Vícha, Přema Beránek,

20. - 21. května 2017 - 3. liga v Břeclavi

První kolo 3. ligy mužů v Mostě bylo zrušeno, a tak jsme naši sezónu začali jako poslední tým Snails. O víkendu jsme vyrazili na turnaj do Břeclavi, kde nás kromě regionálních derby proti Otrokovicím a Břeclavi čekal i zápas s pražským Spectrem B.

Do týmu jsme letos přibrali dva kadety (Matyho Kolůcha a Adama Luňáka), kteří doplnili Martina Kubiše, který se připojil už loni. Doufáme, že další je budou co nejdříve následovat.

Na sobotní zápasy vyrážíme i se zkušenými hráči a nadhazovači Broňou a Markem, kteří se rovným dílem podělí o nadhazování právě s Adamem.

V prvním zápase nastupujeme proti Břeclavi, která na nás postupně staví celkem 4 nadhazovače. Body průběžně přidáváme, ale ne v takovém tempo jako soupeř, kterému to v poli značně usnadňujeme. Po prohraném zápase nastupujeme ihned proti Otrokovicím. Na nadhozu se otrkává Adam, do kterého soupeř buší hned od začátku. V poli Adamovi moc nepomáháme, a tak body rychle naskakují. Což nám ale nevadí, protože v útoku se taky činíme. Taktika je jasná, čím déle budeme v útoku aktivní, tím déle bude Adam nadhazovat. Jenže na pálce nám to už tolik „nelepí“ a svá kouzla musí předvést na nadhozu i Marek Lapčík. Zápas vítězíme a tak nás už čeká jen nováček soutěže pražské Spectrum B.

Pro mladé kluky ze Spectra je to hned první zápas po příjezdu, takže než se všichni srovnají, už prohrávají o 10 bodů. Zápas nakonec vyhráváme rozdílem 15bodů a jedeme domů.

I když ne tak úplně. Rendy se potřebuje zastavit u kamaráda ve vinném sklepě, takže spolu s ním vyráží i celá skupina. Co Vám budu vyprávět, smutnější pohled na návštěvníky vinného sklípku na Moravě ještě nikdy nikdo neviděl:D Kadeti zůstávají v autě, Bláža řidič, Rendy řidič, Pamela nepič, takže jedinému Rosťovi jiskří oči…

V neděli už bez Marka a Broni potvrzujeme sobotní formu, když v poli kupíme hodně chyb a finále nakonec prohráváme proti domácí Břeclavi rozdílem asi 16:6.

Další kolo mužské ligy je KONEČNĚ v domácím areálu 17. – 18. 6. 2017, kde nejspíš připravíme i večerní grilovačku. Přijďte nás navštívit a vyvenčit sebe i své ratolesti do nového areálu. Ten zažije svou premiéru víkend před námiJ

24.1.2017 - Zimní halový turnaj v Otrokovicích

V rámci zimní přípravy jsme vyrazili na tradiční halový turnaj do Otrokovic, kterého se účastnilo celkem 6 týmu a obzvláště pikantní byla účast holek ze Snails.

Náš tým se schází v zimní přípravě úplně poprvé, takže jsou všichni plní očekávání na společné zápasy. Tradičně hrajeme hned první ranní zápas a jak se ukazuje, tak pozvánku nedostalo jen 6 týmu, ale i místní oddíl městské policie, který všechna naše auta pokutuje za projetí zákazu vjezdu co vede na parkoviště.

Na prkně proti domácím Otrokovicích začíná Adam Luňák a soupeře bez větších problému drží. My v útoku přidáváme body poctivě každou směnu a zápas si bezpečně pohlídáme až do konce. Druhý zápas ve skupině proti Českému Těšínu dominujeme na pálce, kde nás dvakrát zastavuje až bodový limit za jednu směnu. Kryštof odháže celý zápas a bez větších problému končíme na první místě ve skupině - což ná sposílá přímo do semifinále.

O to větší překvapení nás čeká, když se z druhé skupiny probojovaly k nám do semifinále ženy Snails. Všechny čeká pikantní souboj. Nadhazovačský souboj bude Kryštof Prokeš vs Dominika Rampáčková. V první směně nebodujeme zato soupeřky ano. Tak to vypadá i další směnu a rázem prohráváme už 0:4. Do posledního útoku ještě vložíme všechny síly, ale víc jak na snížení na 2:4 se nezmůžeme a ženy tak postupují do finále.

Na nás čekají v boji o třetí místo Otrokovice, stejně jako minulý rok. A stejně jako minulý rok s nimi těsně prohráváme. Na nadhozu nastupuje poprvé za celý den Broňa Kratochvíl, aby soupeře v útoku vynuloval. To se mu daří a dostáváme pouze dva body. Jenže naše pálka je v posledním zápase jalová a na víc jak jeden bod se nezmůžeme. Je to smutné, ale je to tak. Stejně jako loni prohráváme. Snad tuto tradici v příštím roce přerušíme.

kdo hrál: Ondra Blaha, Radim Schlinger, Kryštof Prokeš, Maty Kolůch, Martin Kubiš, Adam Luňák, Jirka Vyoral, Staňa Horák, Broňa Kratochvíl, Michal Kotásek, Marek Lapčík (doprovod)

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie