16. září 2018 - Vyhráváme 3. ligu mužů

Máme za sebou konec další třetiligové sezony. Tentokrát jsme se na ni v zimě poctivě pripravovali a neslo to své ovoce. Celou třetí ligu se nám nakonec podařilo vyhrát a tím i pravo postupu do druhé ligy.

Jarní přípravný turnaj vyhráváme bez porážky a získali jsme i skalp extraligového nováčka z Pardubic - dvakrát.

První ligový víkend v Neratovicích potkáváme všechny své budoucí soupeře z celé ligy. Vyhráváme všechny zápasy rozdílem.

Druhý ligový víkend se Ostravě pro déšť neodehrál kompletně, ale i průběžné výsledky nám stačily na vitězství v turnaji.

Třetí ligový vikend hraný v Mostě nás potkaly první napínavé zápasy proti domácímu týmu z Mostu. Ten, posílen o bývalé hráče z Extraligy/druhé ligy včtně dobrého nadhazovače, byl jediným zdatným soupeřem v celé sezoně. Vypovídaly o tom dva velmi vyrovnané zápasy, kde jsme nejprve prohráli, abychom jim nakonec prohru oplatili ve finále. Šňůru vítězných turnajů jsme tak natáhli na tři v řadě.

Jako každý rok, tak i letos jsme se těšili na jediný domácí turnaj na kunovské Mlatevni. Do domácích zápasů jdeme s 15 hráči v line upu, takže si domácí atmosféru mohlo vyzkoušet spousta hráčů včetně tří kadetů. Domácí turnaj vyhráváme bez ztráty jediného zápasu. Příjemně nás překvapil divácký zájem, který vyvrcholil sobotním posledním zápasem proti Pikes Praha. Všem fanouškům mockrát děkujeme.

Závěreřný turnaj v Otrokovicích už pro nás byl pouze formalita. Diky vyhraným všem předchozím tunrajům už se stačilo turnaje jen zúčastnit a celkové vítězství bylo naše. Nakonec jsme si v neděli vybrali slabší chvilku, nešťastně rovnou ve finále, kdy nás Pikes Praha o bod porazili. Turnaj v Otrokovicích se nám tak jako jediný vyhrát nepodařilo.

Celou sezonu se nám podařilo personálně zabezpečit. Zjistili jsme, ze i v Brně zbylo několik kluků, kteří si stále chtějí zahrát organizovaný softball. A i zimní víkendová soustředění se osvědčila.

Teď nám začíná náročné organizační období, abychom zvládli postavit nové mužstvo na další sezonu. Tak co, bude v Kunovicích zase liga nebo ne? To se dozvíte v dalším článku.

Aktivní účastníci sezony 2018:

Michal Hrubý, Tomáš Kotulan, Jan Kukol, Matěj Urbánek, Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Zdeněk Křapa, Jiří Vyoral, Martin Kubiš, Stanislav Horák, Roman Šumbera, Peter Fecko, Radim Schlinger, Adam Luňák, Matyáš Kolůch, Ondřej Hanáček


5. - 6. května 2018 - 1. turnaj = výhráváme o parník

Tak a je to tady. Začíná nám třetiligová sezóna. Po vyhraném přípravném turnaji, kde jsme dvakrát porazili i extraligového nováčka z Pardubic, vyrážíme na turnaj do Neratovic. Trocha nostalgie, je to už 11 let, kdy jsme tady byli naposledy v rámci 2. ligy (několik pamětníků je stále v týmu).

Turnaje se účastnilo celkem 5 ze 6 týmů ligy. Jmenovitě Kunovice, Ostrava, Otrokovice, Pikes Praha, Most B. Hrálo se v jedné skupině systémem "každý s každým" s následnými zápasy o 3. místo a finále. Tentokrát nás vyrazilo pouze 11 kusů, protože kadeti hráli svoji Extraligu.

Nejprve jdeme do utkání s Otrokovicemi. Na prkně začíná Broňa (na Matěje), který po celý zbytek zápasu (2 směny) soupeři povoluje pouze 1 bod. My na pálce do soupeře bušíme a využíváme jeho nepřesnostní na nadhozu i v poli. Skóre rychle narůstá, a proto ve třetí směně kompletně měníme sestavu. Po našem útoku ve 3. směně svítí na tabuli skóre 19:1 a jdeme ubránit dohrávku. Na prkně je už dohazující Bláža (na Petera), který na 12 nadhozů končí utkání.

V dalším zápase se poprvé potkáváme s mladými kluky z Ostravy. Na prkně je po celý zápas Bláža (na Petera), který spolu s obranou povoluje pouze 3 body v první směně, dál už nic. Na pálce opět bušíme a využíváme soupeřových nepřesných nadhozů. Jsme domácí a zápas končíme opět v třetí směně po rozdílu o 15 bodů výsledkem 18:3.

První den jsme si všichni užili, každý se několika odpaly dostal do pohody a dobrou softballovou premiéru ve svých téměř 40 letech zažil Zdena, který má za sebou už i trojmeťák:)

Aby to nostalgické vzpomínání bylo kompletní, tak se ubytováváme v kempu v Mělníku, kterým byl naší stálicí po celou éru druhé ligy. Došlo i na fotku s výhledem na soutok Labe a Vltavy a sledování hokeje CZE vs SVK.

V neděli nás čekaly dva ranní zápasy po sobě. První zahajujeme proti Mostu B. Na prkně je opět Broňa (na Petera). Někteří bývalí extraligový hráči soupeře nám dělají drobné problémy, ale naše pálkařská baterie se zastavuje až na 13 bodech. Takže nám 3 obdržené body vůbec nevadí a vítězíme rozdílem o 10 bodů ve čtvrté směně.

Ihned poté je na řadě naše poslední utkání ve skupině s dosud též neporaženými Pikes Praha. Jisté finále pro oba týmy dáva týmům možnost zkoušet nové posty. Za nás odhází celý zápas Bláža (na Matěje) a celá obrana povoluje pouze jeden bod. Pro nás je to na pálce jako přes kopírák se všemi předchozími utkáními. Nízkou rychlost a nepřesnosti v obraně využíváme a ve čtyřech směnách opět vyhráváme rozdílem 12:1.

Ve finále se potkávají stejné týmy. Tentokrát už proti sobě na prkech nastupují první nadhazovači. My se na soupeřova nadhazovače Michala těšíme, jelikož je schopen hodit míč rychleji a v kombinaci se stoupákem a change upem to vypadá, že konečně využijeme zimní pálkařské tréninky. V naší obraně je to už klasika. Povolujeme pouze jeden bod. A na pálce všechno posíláme až na trávu, což v závěrečné čtvrté směně spolu s krátkou hrou končí zápas za stavu 11:1 rozdlem o 10 bodů.

Poslední zápas už měl díky obou nadhazovačům docela spád a musel se líbit i divákům. Takto bychom se chtěli prezentovat po celou sezónu, ale zřejmě moc příležitostí na podobné nadhazovače mít nebudeme.

Celý turnaj hodnotíme velmi pozitivně. Jeho organizace i rozhodčí stáli opravdu za to a domácímu týmu Pikes tímto děkujeme. Opravdu velkou pochvalu si zaslouží i správce neratovického hřiště, které je i po těch 11 letech, co jsme na něm hráli naposled, ve velmi dobrém stavu.

Tak hola všem čtenářům, už se těšíte na domácí turnaj v srpnu?

Kompletní přehled výsledků

Sestava:

(Horní řada zleva): Broňa Kratochvíl, Michal Hrubý, Ondra Blaha, Zdena Křapa, Matěj Urbánek, Rendy Schlinger

(Spodní řada zleva): Radim Šumbera, Peter Fecko, Martin Kubiš, Michal Kotásek, Jan Kukol

7. - 8. dubna 2018 - Vítězství na pardubické Perníkové chaloupce

Muži se po dvou letech ve 3. lize vzchopili a dali si přes zimu jasný plán jak se posunout o příčku výš. Pomohly pravidelné 2x2hod tréninky každý druhý víkend? Hned přípravný turnaj napověděl, že to byla po době temna ta správná cesta.

Na turnaj vyrážíme s cílem se rozehrát a postupně vyzkoušet nové hráče a dát příležitost úplným softballovým nováčkům (Zdena Křapa). Turnaje se účastní převážně třetiligové a interpohárové týmy a domácí Pardubice - nováček mužské Extraligy.

S Broňou na prkně nejprve porážíme tým Spectra Praha B, když se všichni předvedou dobrou hrou i pálkařskou formou. Adam Luňák se blýskl homerunem.

Druhým utkáním s týmem Povaleč jsme se protrápili do vítězného konce, když jsme se nedokázali prosadit na soupeřova nadhazovače. Nakonec jsme až při třetích startech na pálce zabrali a několikrát skórovali. Celý zápas odházel Křup.

Naším pomyslným fínále měl být sobotní zápas s vítězem druhé skupiny, a to s Pardubicemi. Nasadilli jsme nejsilnější sestavu v čele s Broňou Kratochvílem. Po celý zápas dominují hlavně obrany s nadhazovači, takže zápas končí v normální hrací době remízou 0:0. Až v tiebreaku nejdříve Pardubice jedenkrát skórují, ale my v dohrávce odpovídáme dvěma body, když rozhodující bod stahuje odpalem Adam. Zápas měl svou kvalitu a musel se všem aktérům i divákům líbit.

Sobotní výhra nás poslala rovnou do finále, kde se potkáváme opět s Pardubicemi. Naše pomyslné finále bylo už v sobotu, takže dáváme šanci hrát v základním sestavě všem, kteří předchozí zápasi začínali na lavičce. Na prkno jsme na zkoušku na tento zápas draftovali Míru Sejkoru z Kostelce. A ten si svým výkonem pozvánku do týmu zasloužil. V průběhu zápasu sice stále prohráváme, ale soupeř nikdy neodskočí na více než dvoubodové vedení. Za stavu 2:4 cítíme poslední šanci jak utkání zvrátit, a proto jde do hry z lavečky silný pálkařský lineup a Broňa na nadhoz. Po sérii hitů a Peterově HR vedeme 5:4. Soupeři se podaří vyrovnat a jdeme opět do tie-breaku. Stejně jako ve včerejším zápase, Pardubice skórují jen jednou, zatímco my dáváme 2 body a celý turnaj vyhráváme.

Vypadá to, že námi nastolená cesta se vyplácí a už se všichni těšíne na ligu. Jen je škoda, že se její zápasy kryjí s ligou kadetů či juniorů, kde nám odpadně několik nadějných mladých hráčů.

Sestava:

(Horní řada zleva) - Míra Sejkora, Matěj Urbánek, Tomáš Kotulan, Broňa Kratochvíl, Michal Hrubý, Ondřej Blaha, Zdena Křapa

(Spodní řada zleva) - Roman Šumbera, Michal Kotásek, Jan Kukol, Martin Kubiš, Adam Luňák, Peter Fecko, Staňa Horák

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie