1.6.2019 - 2. liga Havl. Brod

Snails Kunovice vs Hroši Havlíčkův Brod 2:1 a 6:4

Komentář M. Kolůcha:

Do Havlíčkova Brodu jsme jeli s hojným počtem hráčů což se nám naposledy povedlo u nás v Kunovicích. První zápas jsme hráli pěkně s nejlepším nadhazovačem Timmym, který nás podržel od začátku až do konce. Zápas byl vyrovnaný, což bylo asi aj tím, že Broďáci neměli full sestavu. Nakonec první zápas vyhráváme 2:1. Na druhý zápas jsme museli nadopovat Timmyho redbullama, aby perfektně odházel i druhý zápas. Jako v prvním zápase jsme od začátku prohrávali, na což Jouza pálí dvou bodový homerun, kterým nám vyrovnal zápas na 2:2. Zápas ukončujeme 6:4 a odvážíme si dvě výhry.

Hráči (horní řada zleva): Michal Kotásek, Jiří Vyoral, Staňa Horák, Zdeněk Křapa, Ondřej Blaha, Jan Martinec, Tomáš Kratochvíl, Radim Schlinger

(spodní řada zleva): Matyáš Kolůch, Tomáš Kotulan, Přema Horký, Peter Fecko, Ondřej Hanáček, Roman Šumbera

18.5.2019 - 3. kolo 2. ligy Joudrs Praha

Snails Kunovice vs Joudrs Praha 2:17 a 4:5

Komentář R. Schlingera:

Po čtrnáctidenní pauze odcestovali muži na sobotní dvojzápas na Joudrs Praha. Zlepšující se herní pohodu v týmu již před odjezdem pokazila hlášená neúčast některých hráčů a dvouhodinové zdržení na dálnici D1, které vedlo k příjezdu hráčů pouze minutu před zahájením prvního zápasu.

Protože tým byl již ze zmíněných důvodů dosti oslaben a pouze s jedním „oficiálním“ nadhazovačem, rozhodli jsme se, že v prvním zápase vyzkoušíme netradiční rozestavění zbylých hráčů s Ondřejem Blahou na postu nadhazovače. Od první směny však hráči Joudrs prokazovali lepší hru v obraně a větší „palebnou“ sílu v útoku. Již v první směně Joudrs přehráli náš tým o sedm proběhů. Oproti takřka vyrovnané pálce všech hráčů Joudrs, se pálka našeho týmu opírala pouze o herní um prvních čtyř hráčů z line upu. Ve čtvrté směně po řadě hitů Joudrs do vnějšího pole a tří fatálních erorů hráčů našeho vnitřního pole, byl zápas ukončen za stavu 17:2 v náš neprospěch. I když tento zápas končí velkou porážkou, tak nedošlo k možnému rozkladu našeho týmu, ba naopak. Pauzu mezi zápasy využili hráči k tréninku odpalů v kleci.

Do druhého zápasu nastoupil náš tým v lehce obměně. Na nadhazovací prkno se postavil levoruký nadhazovač Timy Kratochvíl se suplérem na pálce. No a tím jsme do hry zapojili všech deset přítomných hráčů. Asi riskantní krok, ale nebylo co ztratit. Velkou změnou v týmu Joudrs byla výměna nadhazovače, ale s touto změnou jsme počítali. Oproti prvnímu zápasu se obraz hry rapidně změnil. Po první směně, která skončila nula, muselo být všem jasné, že půjde o úplně jiný zápas. V druhé směně po šťastném odpalu Radima Schlingera došlo k obsazení první mety, dále nechyceným nadhozem došlo k posunu běžce na druhou metu a po nádherném odpalu Martina Kubiše do vnějšího pole Kunovice po druhé směně vedli jedna nula. Díky výbornému nadhozu Timyho se tým Joudrs první tři směny nedostal pořádně na mety. Ve čtvrté směně došlo k otočení skoré, a to díky dlouhému odpalu do vnějšího pole s následnými dvěma doběhy. Tým Kunovic odpověděl v následující směně, kdy Peter Fecko s Ondrou Blahou dostali mety zdarma a Jan Martinec s Radimem Schlingerem je dlouhými odpaly poslali domů. Tým Joudrs na poslední dvě směny provedl změnu nadhazovače a bod po bodu, směnu po směně dorovnával skóre. Když jsme v poslední směně za stavu 4:4 neskórovali a po úvodním obsazení mety hráčem Joudrs, přišli dva rychlé auty, vypadalo to, že hra půjde do prodloužení. Stav nerozhodný, obsazená třetí meta a na pálce osmý pálkař z line up Joudrs, který za celý zápas neodpálil jediný míč. No a právě v tu chvíli, jak z blbého amerického filmu, tento hráč odpálil nádherný hit do vnějšího pole a tím umožnil pátý vítězný proběh hráčů Joudrs.

I přes tento smolný konec druhého zápasu, můžeme najít pár pozitiv v našem týmu. Jedná se o chuť, či hladu po hře, navýšení počtu pálících hráčů ze čtyř prvního zápasu na šest a obětavost hráčů a to především ve hře v poli.

Krom, mnoha pozitivním herním zážitkům bych rád konstatoval, že nejhorší postavou druhého zápasu byl hlavní rozhodčí. Nechci na něj házet vinu prohraného zápasu, to určitě ne, ale jeho neschopnost rozeznat dobrý nadhoz od špatného a to především na naší straně byla zarážející. Nechtěl bych být naším nadhazovačem, který zcela zoufalý byl nucen házet pouze středové míče a pak sledovat své kolegy na pálce, kterak jsou jim pískány strike zcela mino metu, či míč který letěl tak nízko, že snad zasáhl samotnou domácí metu. Ale tohle už je možná i nováčkovská daň. A jak říkají někteří státní zaměstnanci „mi to neděláme pro peníze, nás to prostě baví“.

Hráči: Ondřej Blaha, Matyáš Kolůch, Peter Fecko, Tomáš Kratochvíl, Jan Martinec, Michal Kotásek, Radim Schlinger, Martin Kubiš, Přemysl Horký, Matěj Urbánek.


4.-5.5.2019 - 2. kolo 2. ligy Ledenice/Sezimovo Ústí

Po čtyřech domácích prohrách jsme se vydali na první ligový výjezd s cílem zlepšit útok a vyhrát první zápasy. Tentokrát s komentářem O. Blahy a tentokrát i hráče T. Kotulana (každý víkend bude probíhat losovačka o komentář z víkendu:)).

Snails Kunovice vs Žraloci Ledenice 16:5 a 11:5

První půle zápasu je vyrovnaná, když některý z týmů odskočí o 2 body, tak ten druhý brzy srovnává. Velký zvrat nastává až v 5. směně, kdy soupeři naložíme 11 bodů a zápas je tím vicemeně rozhodnut v náš prospěch. Celý druhý zápas pršelo a byla fakt velká zima. Náš nadhazovač se s tím vypořádal mnohem líp než ten soupeřův, kterému to s mokrými míči moc nešlo. V útoku kromě dobrých odpalů využíváme všech nepřesností, které nám soupeř nabízí a zápas držíme jasně v naší režii. Jen rozdílový jeden bod se nám nedaří dotlačit a díky tomu musíme v té zimě dohrát zápas až do samého konce. Nakonec celý zápas trval 3 hodiny. První zápas nadhazoval Broňa Kratochvíl a druhý Tomáš Kratochvíl. Homerun dal tentokrát Ondřej Blaha

Snails Kunovice vs Hladový Hroši Sezimovo Ústí 3:12 a 3:9

Sobotní úspěšný útok v neděli úplně vymazal soupeřův nadhazovač Jan Čech. Nedokázali jsme se přes něj prosadit a druhý dohazovač s "pomalou točkou" nás v obou zápas už udržel na uzdě. Soupeřovi pálkaři nás dokázali tvrdě kontaktovat a z toho pramenilo i spousta chyb v poli. V každém zápase jsme soupeři polovinu (i víc) bodů darovali vlastními chybami.

Takže zpátky na zem, pálka sice lepší, ale tentokrát potřebujeme zabrat hlavně v obraně.

Zapsal: Ondřej Blaha

Komentář T. Kotulana

V první květnový víkend jsme vyrazili na jihočeský trip. V sobotu jsme zavítali do Žraločí zátoky. Oproti prosluněné Moravě nás přivítalo chladné počasí, a tak jsme víkend zahájili poctivou rozcvičkou. Areál v Ledenicích je pěkný, takže bylo dost prostoru se rozšvihat i rozpálit.

Do prvního zápasu vstupujeme s Marcelem na prkně. Náš první útok zvládne jen tři pálkaře, ale obrana oplatí soupeři stejnou mincí. První nadhoz druhé směny posílá krásným odpalem Bláža za plot a ujímáme se vedení 1:0. V dohrávce si ale nepřesnostmi dáme tři vlastňáky a začínáme se obávat, abychom se nesložili. Ve hned třetím útoku pochybnosti zaháníme a čtyřmi body jdeme do vedení. Obrana podpoří pálku a udrží další čistou směnu. Ve čtvrté vyjdeme naprázdno a tak soupeř vycítí šanci a serií hitů srovnává stav zápasu. V páté směně Koluči zavelí k útoku a 11 body rozhodujeme zápas. První letošní vítězství nás navnadí a všichni se těší na další zápas.

Pauzu mezi zápasy vyplníme Pikadorem a debatou, zda ta černá mračna se ženou na nás, nebo ne. Jasno máme hned v první směně, kdy začíná pršet a výhled není příliš optimistický. Zvládneme dát bod a hlavně, moc se nezdržet na dešti a jdeme znovu bušit. Tentokrát přidáme čtyři body a zase příliš nezmokneme. Další dva body ve třetí směně nám soupeř sice zvládne oplatit, ale ve čtyřce přidáme další čtyři body a chybí nám bod k druhému vítězství. Bohužel, déšť nám asi zmáčí prach, protože čtvrtou směnou náš útok končí a kýžený bod již nedáme. Naopak Žraloci ještě v šestce (dvakrát) a sedmičce kousnou a korigují výsledek na 5:11. Nutno přiznat, že tento zápas byl silně ovlivněn deštěm a hlavně domácí nadhazovač se potýkal s nepříjemnostmi padající vody. To instalatér Timmy se cítil jako doma a pozdravil Ledenické pálkaře 14 SO.

Ještě večer se přesouváme do Sezimova Ústí, kde nás v neděli čekají Hladoví Hroši. Hodíme si bagáž na pokoje u místní házenkářské haly a jdeme se konečně najíst. Krom párku v rohlíku jsme nejedli a tak se všichni těší na teplou večeři. Po malinko depresivní procházce nacházíme restauraci, kde se dozvíme, že se pan číšník zeptá, zda "tam" ještě kuchař je. Bohužel pro nás "tam" ještě kuchař je, protože večeře nebyl žádný gastrozážitek. Po dvou hodinách od objednávky dojídá i poslední z nás a utahaní se vydáváme zpět na ubikaci.

V neděli se přesouváme na hřiště. Z prkna soupeře se na nás směje Čelo a evidentně se vyspal lépe než my. Na pálce nepředvedeme nic a soupeř naopak trestá. Odpaly sice nemají nějakou obří razanci, ale jsou do míst, kde nikdo z nás být nemůže. A když už se někdo ze soupeřů trefí do míst, kam jsme schopni dosáhnout, gentlemansky pustíme pálkaře na metu.

První body stahujeme až v páte směně za stavu 0:8. Lehká korekce z naší strany na 3:12 už nemůže změnit vítěze zápasu. Soupeř nás tu zcela jasně přestřílel. Na hity 5:11 hovoří jasně. Nevěšíme hlavy, další zápas se začíná od nuly a pořád můžeme mít velmi úspěšný trip.

Jenže Čelo se vyspal fakt dobře, protože začíná i druhý zápas a opět nuluje naše pálkaře. Zato my se předvedeme, podržíme Broňka na prkně třemi errory a soupeři darujeme první čtyři body zápasu. Druhá směna proběhne bez bodů a ve třetí se na Čela konečně prosazujeme. (V prvním ‎zápase střídal po čtvrté směně.) Jeden čestný úspěch by snad mohla být první vlaštovka. Jenže jedna vlaštovka jaro nedělá. Ve čtvrté směně nám soupeř třemi hity stáhne tři body a my víme, že potřebujeme pořádně zabrat špónu, abychom zápas otočili. Jenže dvě SO a luft na kečra dávají znát, že dnes nemáme den. Navíc soupeř přidá další dva body a s námi už to vypadá zle. Na začátku šestky dáme sice dva body a i v obraně udržíme, ale před posledním útokem ztrácíme stále 6 bodů. Na dva auty se nám sice podaří obsadit mety, ale kýžený hit nepřijde a tak skóre zůstává 3:9.

Dvě výhry jsou důležité a je potřeba se připravit na další zápasy. V poli to zatím bez chyb neumíme a děláme jich cca 5 denně. To, pokud chceme myslet na dvě výhry, není zrovna málo. Zvlášť pokud necháváme 15, patnáct! běžců na metách. To je více jak jeden běžec ve směně, co ho necháme na metě. A tady je potřeba zapracovat, přijmout zodpovědnost a dokázat stahovat kamarády z met, když to nejvíc potřebujeme. Tím si zvýšíme i počet hitů a hned se nám bude v tabulce lépe dýchat.

Tabulka 2. ligy

Hráči: Ondřej Blaha, Matyáš Kolůch, Peter Fecko, Tomáš Kotulan, Tomáš Kratochvíl, Jan Martinec, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Roman Šumbera, Radim Schlinger, Lukáš Voříšek (jen neděle).


20.-21.4.2019 - 1. kolo 2. ligy na Mlatevni

Po dlouhém čekání se na kunovskou Mlatevňu vrátila opět 2. liga mužů. Na víkendové soupisce se objevilo 16 hráčů, z toho 3 noví junioři. A jak se nám dařilo?

Snails Kunovice vs Slavia Plzeň 8:13 a 3:5

První půle zápasu s Plzní byla velmi vyrovnaná. Až když se nám podařilo po dobrém útoku otočit skóre na 8:6 v náš prospěch, přišla smrtící směna v obraně a rázem byl výsledek 8:13. Druhý zápas nás celou dobu držel v obraně nadhazovač, když se soupeři nepodařilo odskočit na větší bodový rozdíl. Naopak, vítězství nám v podstatě leželo u nohou a stačilo ho jen "zvednou", ale i přes spoustu skórovacích pozic nepřišel odpal, který by zápas rozhodl v náš prospěch. V každém zápase jsme dali jeden homerun - Peter Fecko v prvním a Radim Schlinger ve druhém.

Snails Kunovice vs Radotín 2:15 a 1:3

Opět průběh jako přes kopírák. Slabý výkon na pálce. Soupeř nám v prvním utkání nadělil všechny body v pouhých dvou směnách, zatímco naše pálky zůstaly "hluché". I v tomto zápase padl homerun, kterým se blýskl junior Ondra Hanáček. Ve druhém zápase dominovaly hlavně obrany a trochu i pálkařská smůla na obou stranách. Většina odpalů končila přímo v rukavicích obou obran. Opět taháme celý zápas za kratší konec a odpal, který by stáhl body, nepřišel.

První konfrontace se druhou po několika letech je tak mírně hořká. Ale ukázala nám všem, na čem se dá zapracovat. Postupnými kroky se musíme dostat na vyšší uroveň, abychom mohli našim divákům v srpnu (hrajeme ještě 6 domácích zápasů) ukázat i nějaké výhry.

Hráči: Michal Hrubý, Ondřej Blaha, Michal Šumbera, Zdeněk Křapa, Jiří Vyoral, Tomáš Kotulan, Matěj Urbánek, Ondřej Hanáček, Adam Luňák, Tomáš Kratochvíl, Peter Fecko, Martin Kubiš, Matyáš Kolůch, Michal Kotásek, Broňa Kratochvíl, Radim Schlinger

Iscore: Staňa Horák

Zapsal: Ondřej Blaha

Reportáž TV Slovácko


30.-31.3.2019 - Pomlázka - turnaj na Tempu

Fanoušci mužského softballu, pozor! Sezóna návratu do druhé ligy je tady. První venkovní přípravný tunraj máme právě za sebou a první domácí ligový víkend se koná již tento víkend v Kunovicích - sobota 20. 4. 2019 v 13:00 a 15:00 proti Plzni, neděle 21. 4. 2019 v 12:00 a 14:00 proti Radotínu. Tak se příjďte podívat.

Ale hezky popořádku.

V sobotu nás na pražském Tempu čekaly hned tři zápasy.

Nejprve jsme se utkali s týmem Povaleč, který obráží turnaje Interpoháru. Nadhazoval celý zápas Broňa Kratochvíl, který soupeře do žádného velkého tlaku nepustil. Takže to bylo celé o tom, jak se začneme v prvním venkovním zápase prosazovat v útoku. Výsledkem bylo několik dobrých odpalů, ale i dost běžeckých chyb, takže jsme dokázali soupeři nasázet jen 5 bodů.V obraně ale dostváme za celý zápas pouze jeden bod, takže s jarní venkovní premiérou přichází i první výhra.

Druhý zápas nastupujeme proti Pikes Praha, které jsme celou loňskou sezónu potkávali ve 3. lize. Na prkno jde tentokrát Tomáš Kratochvíl. V útoku čelíme nadhazovači, který loní házel Extraligu za Pardubice, a tím je z naší strany zápas mírně nerzvoznější. Díky časovému limitu, který se musí přesně dodržovat (nehraje se na dohrávku), jde za stavu 4:4 a 3. meta obsazená na pálku poslední pálkař celého zápasu - Ondra Blaha, a hitem do zadního pole zařizuje naši výhru 5:4.

Poslední zápas dne před západem slunce už je na nás znát únava a nekoncentrovanost, takže v podstatě začínáme hrát až ve 3. směně za záporného stavu. Bedlu z Tempa nakonec rozpálíme a jsme rádi, že už máme celou sobotu za sebou. Díky vítezství ve skupině postupujeme rovnou do semifinále, kde se utkáme s druholigovým Joudrs. Druhou semifinálovou dvojicí je Břeclav - Tempo Praha A.

Joudrs v letošní sezóně aspirují na postup do Extraligy, takže konfrontace s takovým soupeřem už byla potřeba. Co naplat, se soupeřem držíme krok pouze v úvodu zápasu, ale po několika velmi tvrdých odpalech už se nám Joudrs vzdalují. Recept se nám na dobře házejícího nadhazovače nedaří najít a body v samotném závěru už jen korigujeme stav. Zbyl na nás "jen" boj o 3. místo, který v sobě nese pikantní nádech.

Tempo Praha A složilo svůj tým polovinou extraligových hráčů a polovinou mladých hráčů z jejich "B" týmu. Pikantní náboj tomu dodávají hráči, kteří z Kunovic do pražského Tempa hostují - Michal Kolůch a Ondra Bartoněk.

Pokracovat.....

Zapsal: Ondřej Blaha

Horní řada zleva: Michal Kotásek, Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Tomáš Kratochvíl, Ondřej Hanáček, Matěj Urbánek, Radim Schlinger

Spodní řada zleva: Tomáš Kotulan, Jan Kukol, Peter Fecko, Přemysl Horký


19. ledna 2019 - halový turnaj v Otrokovicích

V sobotu 19. ledna jsme vyrazili do Otrokovic na tradiční Otrokovický Slajd. Turnaj jsme pojali jako zpestření zimní přípravy a náhradu za tréninkovou jednotku. Aspoň vypadla úmorná kondička. 😉

Hned po příjezdu nás přivítala nově zrekonstruovaná městská hala se špičkovým zázemím. Po rozcvičce jsme se postavili domácím Predátorům, které dobře známe z třetí ligy. Ve skupině nás pak ještě čekal zápas s ženským týmem Cats Brno, který se loni probojoval do 2. ČSLŽ. Po dvou přesvědčivých výhrách jsme postoupili přímo do semifinále a měli jsme tak delší pauzu. Ze druhé skupiny se to samé povedlo Slovenské reprezentaci žen, které přehrály Sever Brno a Bulldogs Lednice.

Ze čtvrtfinále nám vzešel jako soupeř Bulldogs, jenž porazil Predátory. Ve druhém čtvrtfinále Cats přetlačily Sever a zařídily tak druhou semifinálovou dvojici ryze ženskou. V semifinále se projevily naše silné stránky a mohli jsme se těšit na finále proti Slovenkám, které Cats přehrály hlavně silnějším útokem. Boje o celkové umístění přinesly nejvyrovnanější zápasy a všechny tři zápasy byly nesmírně dramatické.

Nás ve finále prověřila nejlepší nadhazovačka loňského play-off Dominika Rampáčková. Podařilo se nám skórovat až ve třetí směně. Ve čtvrté jsme přidali další dva body, náskok si pohlídali a zvítězili. Přestože se Slovenky snažily hrát nátlakovou hru, naše obrana byla dobře připravena a zvládla pokrýt jak krátkou hru, tak tvrdé údery, které děvčata vyslala. K tomu pomohl i dobrý výkon na prkně a téměř bezchybné pole. Právě výkon pole byl asi největším pozitivem, protože v loňské sezóně to byla nejslabší část naší hry. Nyní jsme za celý turnaj nedostali bod, a to je dobrá vizitka kvalitní přípravy podpořená výkony obou nadhazovačů. V útoku si všichni s radostí bouchli, a tak i v útočné fázi můžeme být spokojeni. Celkově se jednalo o povedený turnaj, velice příjemné zpestření zimní přípravy a další trofej do bohaté klubové sbírky.

Zapsal: Tomáš Kotulan

Kompletní foto: Otrokovický slajd - přípravný turnaj

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie