16.10.2021 - 2. liga mužů - finále

vs. Žraloci Ledenice B

Finálová série u konce

Na domácí Mlateňu jsme přivezli finálovou sérii za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Soupeře tak dělila jediná výhra od celkového vítězství ve 2. lize mužů. Naším cílem bylo zkusit vyhrát zbylé 3 zápasy nebo alespoň soupeřovu radost co nejvíce oddálit. Nakonec jsme se zmohli jen na druhou variantu.

Snails Kunovice vs. Žraloci Ledenice B 4:3

V prvním zápase nasazujeme osvědčené duo Maty Zelinka nadhoz, David Jelínek kečr. Hned v první směně se ujímáme vedení 2:0. V obraně celou první polovinu zápasu soupeře nepouštíme blíže domácí metě a opět dvakrát skórujeme. Tím jsme ale v útoku nadobro usnuli. Soupeř nám po našich chybách v obraně obsazuje mety a odpaly v klíčové momenty běžce i stahuje. Zápas byl nakonec po stavu 4:0 pro nás mírně zdramatizován na 4:3, ale fanoušky to alespoň povzbudilo 😊 První zápas nakonec vítězíme 4:3 a s vítěznou náladou a před domácím publikem vstupujeme i do druhého zápasu.

Snails Kunovice vs. Žraloci Ledenice B 2:12

Tentokrát tvoří naší obrannou osu duo Broňa Kratochvíl na nadhozu, Peter Fecko kečr. Nejdříve si v první obraně naplníme všechny tři mety bez autu. Soupeřovy šance ale nekompromisně utnul Broňa třemi strikeouty v řadě. První náš útok a opět 2 body, tak jako v prvním zápase. Od této chvíle to ale mělo k průběhu prvního zápasu opravdu daleko. Ve druhé směně dostáváme na 2 auty po nekonečné sérii odpalů a chyb v obraně hrozivých 9 bodů. Na nadhozu už byl v tém době zpět i Maty Zelinka. V další směně soupeř přidává další 3 body a skóre se tím pádem vyšplhalo až na 2:12. Pořád věříme, že to můžeme tlakem v útoku změnit, přeci jen jsme byli teprve na začátku zápasu. Ten jsme nakonec vůbec žádný nepředvedli. Nepodařilo se nám ani jedním bodem odvrátit předčasný konec zápasu pro desetibodový rozdíl a proto prohráváme už po 4. směně 2:12.

Prohrát poslední zápas v sezóně je vždy smutné. Ovšem pro nás to byla letos sezóna hlavně vítězná. Poprvé ve větší míře spoléhala na naše mladé juniory a kadety, kteří měli možnost nabírat nejen zkušenosti mezi dospělými, ale rovnou i hrát klíčové role v týmu. Věříme, že se jim to podaří zúročit i v jějich reprezentační kariéře.

Děkujeme všem fanouškům, bufetářům, grillmanům a řidičům za celoroční báječnou kulisu při domácích zápasech.

Většinu z nás teď čeká do konce října softballové volno a od listopadu začíná příprava na další sezónu. Do té doby bude jistě rušno i při plánování sezóny nové...


10.10.2021 - 2. liga mužů - finále

vs. Žraloci Ledenice B

Úvodní finálové zápasy ve prospěch soupeře


Termíny finálové série se tvořily složitě. Soutěže se termínově překrývají s juniory, kterým se jejich termín zápasů měnil hned několikrát buď v důsledku covidu nebo žádosti soupeřů či obsazeností hřišť. Do toho ještě vstupovaly termíny extraligových týmů, které mají vliv na obsazenost hřišť. Nakonec jsme našli shodu jak to celé poskládat tak, aby i naše zápasy šly odehrát v dobrém složení. Spolu s absencemi to byl to ale nakonec pro mladé kluky až velký zápřah.

Ti nejvytíženější měli čtvrtek-pátek reprezentační soustředění, v pátek večer zápas Extraligy juniorů v Kunovicích, v sobotu dva zápasy Extraligy juniorů v Praze (velká gratulace k bronzové medaili), no a pak ještě další dva zápasy v neděli v jižních Čechách za muže.

Snails Kunovice vs Žraloci Ledenice B 6:13 a 1:3

Tentokrát máme k dispozici pouze jednoho ze dvou hlavních nadhazovačů, kterého šetříme na druhý zápas. V prvním zápase začíná na prkně Maty Kolůch a po 4. směně ho vystřídá mladý Štěpa Halámek. Soupeř povolal na soupisku i hráče s extraligovými zkušenostmi a jeho pálkařský lineup byl objektivně velmi silný. Nám se v útoku tolik nedařilo, bylo vidět, že to byl pro některé dlouhý víkend. Přesto jsme předčasnému ukončení zápasu o 7 bodů vzdorovali. Soupeři se to nakonec podařilo až v dohrávce 6. směny.

Pro druhý zápas jsme mobilozovali všechny síly. Na prkno šel Maty Zelinka a soupeře držel na uzdě. My jsme bohužel vyhořeli v útoku. Nedařilo se nám slepit více dobrých odpalů za sebou a to nás nakonec stálo vítězství. S jedním bodem se vyhrává těžko.

Všichni teď máme týden na to si odpočinout a o víkendu to Ledenicím rozhodně nedáme zadarmo. Pro vítězství ve finálové sérii musíme vyhrát všechny 3 domácí zápasy (2 v sobotu a 1 v neděli), tak nám držte palce a příjďte se s námi na Mlatevňu rozloučit se sezonou 2021.


Sestava: Ondřej Blaha, Peter Fecko, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, David Vícha, Štěpán Halámek, David Jelínek, Matyáš Zelinka, Vojtěch Kalný


25.09.2021 - 2. liga mužů - playoff - semifinále - Břeclav

vs. Locos Břeclav B

25. 9. 2021 – Postup do finále 2. ligy

Po prvních dvou vítězných zápasech semifinálové série jsme se tentokrát vydali na třetí zápas do Břeclavi. Za stavu 2:0 na zápasy zněl úkol jasně – vyhrát hned první zápas a sérii tak v co nejkratším termínu ukončit. Obzvlášť, když už jsme měli na neděli nahlášeny absence a někteří hráči chtěli vyjet do Havl. Brodu herně podpořit naše muže B.

Snails Kunovice vs Locos Břeclav B 15:7

Do zápasu nastupujeme v totožné sestavě jako poslední zápas. Broňa háže, Peter kečruje. Oproti minulému zápasu jsme chtěli zlepšit nasazení a vstoupit do zápasu útočně. Sice po první směně prohráváme 1:2, ale hned v druhé směně soupeři odskakujeme na stav 7:3. Může se zdát, že zápas právě teď probíhá podobně jako ty minulé, ale opak je pravdou. Další dvě směny skórujeme pouze dvakrát a nedaří se nám zápas ukončit rozdílem. Stále ale držíme náskok 9:5 a podaří se nám v páté směně napoprvé k předčasnému ukončení přiblížit. Do dohrávky 5. směny je stav 12:5 a soupeři hrozí předčasný konec. Ale nejsilnější dva břeclavští pálkaři řekli ‘NE’. Třímetovým odpalem obsazují metu a následným homerunem snižují na 12:7 a zápas pokračuje. V 6. směně skórujeme hned třikrát a soupeř musí opět odvracet předčasný konec. To se mu ale už nepodařilo. Vítězíme po 6. směně 15:7 a vyhráváme 3:0 na zápasy.
Mockrát děkujeme fanouškům za diváckou podporu při domácím zápase a i fanouškům, kteří přijeli na zápas do Břeclavi.

Ve finále se potkáme s Ledenicemi B. Termíny a forma finálové série se ještě řeší.

Paralelně s námi hráli v Chomutově mistrovství ČR i naši kadeti U16, kteří prohráli pouze s vítězem z Havl. Brodu a pro rok 2021 se stávají druhým nejlepším týmem v ČR. Gratulujeme nejen jim, ale i mužům B ke 3. místu na jejich finálovém turnaji 3. Ligy.

Sestava: Ondřej Blaha, Tomáš Kotulan, Michal Kotásek, Broňa Kratochvíl, Peter Fecko, David Vícha, Jirka Vyoral, Vašek Ohera, Michal Hrubý, Maty Kolůch

Foto z turnaje


11.-12.09.2021 - 2. liga mužů - playoff - Mlatevňa

vs. Locos Břeclav B

Dobře rozehrané playoff


Místo v playoff jsme měli jisté už před koncem sezony, zato náš čtvrtfinálový soupeř o něj bojoval až do posledního zápasu základní části. A nakonec až ten rozhodl, že se naším čtvrtfinálovým soupeřem nestanou Pardubice, ale béčko Břeclavi.

Jak jsem psal v hodnocení už posledně, v našem týmu mají zastoupení muži, junioři i kadeti. Vzhledem k tomu, že se na podzim tyto soutěže vzájemně kryjí, musíme počítat s určitými přejezdy či absencí některých hráčů, hrajících jinou soutěž.

Sobota, Snails Kunovice vs Locos Břeclav B 12:2

Čeká nás zápas před domácí kulisou dohrávaný pod světly. V sobotu spoléháme v sestavě i na kadetskou osu týmu nadhoz-kečr, kteří ale hrají svůj turnaj v Brně. Naštěstí je dojezdová vzdálenost krátká a časový rozpis zápasů nám přeje. Všichni jsou zpět v Kunovicích hodinu před naším zápasem.

Zelík v první obraně háže 3 SO a jdeme útočit. Bodově to odšpuntuje hned druhý pálkař Peter Fecko homerunem. Body v útoku postupně navyšujeme každou směnu k potěšení všech fanoušků, kterých na Mlatevňu dorazilo opravdu dost. U soupeře se blýskl jeden hráč dvěmi HR a na toho si budeme muset dát v dalších zápasech ještě pozor.

Zápas končíme předčasně v dohrávce 4. směny, když se nám daří na plné pole stánout rozhodující dva body. Diváci jásají, bufet nestačí vydávat, gril jede na plné obrátky. Tak, jak to má na domácích zápasech vypadat 😊

Neděle, Snails Kunovice vs Locos Břeclav B 10:2

Rozpis nám tentokrát nepřál, takže se musíme obejít bez kadetů. Ovšem mužská osa týmu nadhoz (Broňa) – kečr (Peter) se s tím vypořádala skvěle. Opět dostáváme jen 2 body, tentokrát na chybu v první směně. Soupeř též představil jiného nadhazovače a náš první útok napovídá (3 rychlé auty), že by to mohlo být větší drama. Ovšem hned v druhé směně skóruje hned třikrát bez jediného hitu a jdeme do vedení, které už nepouštíme.

Tento ranní zápas už neměl takový náboj a minimálně nasazení a přístup k zápasu musíme v dalších utkání zlepšit.
Vedeme 2:0 na zápasy, třetí zápas nás čeká 25.9. na hřišti soupeře, případné další zápasy se odehrají v neděli v Kunovicích.

Vedlejší semifinálová série mezi béčky Ledenic a Mostu se rozhodla bez jediného nadhozu. Most B se díky termínové kolizi všech soutězí a velkému počtu zranění nedokázal k zápasům 2. ligy vypravit. Ledenice B tak postupují přímo do finále a my už ted víme, že skončíme nejhůře na 3. místě. Chceme ale o stupínek výš...

Sestava: Maty Zelinka, David Jelínek, Broňa Kratochvíl, Peter Fecko, Tomáš Kotulan, Ondřej Blaha, Ondřej Hanáček, Jiří Vyoral, Maty Kolůch, David Vícha, Vašek Ohera, Michal Kotásek

Foto ze zápasů


28.-29.09.2021 - 2. liga mužů - Mlatevňa

vs. Pikes Praha, Žraloci Ledenice B

28. – 29. 9. 2021 – Vítězíme v základní části 2. ligy


Jsme vítězové základní části 2. ligy mužů. Z 28 zápasů základní části jsme 24 vyhráli. Mockrát děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli o víkendu podpořit.


Rekapitulaci si tentokrát dovolím již v úvodu. Nejvíce zápasů odehrál Maty Kolůch, který nastoupil do všech 28. Nejvíce dobrých odpalů nasbíral Michal Kotásek (36) a nejlepším pálkařem se stal Broňa Kratochvíl (32 dobrých odpalů, 6 homerunů, pálkařský průměr 0.571), který byl v homerunech a pálkařském průměru i nejlepší z celé 2. ligy.
V obraně jsme se letos nakonec mohli spolehnout hned na 3 nadhazovače, kteří si zápasy rovnoměrně rozdělili. Celkovému hodnocení 2. ligy vévodí Maty Zelinka, na druhém místě ho následuje Broňa Kratochvíl. Maty Kolůch nás zachránil v předposledním víkendu, kdy odházel všechny 4 zápasy a ještě k tomu vítězně.

Celkem nám do sezóny zasáhlo 21 hráčů (19 hráčů Snails a 2 na hostování). Z nich bylo 9 mužů, 6 kadetů U16 a 6 juniorů U20. Všem hráčům moc děkuji a věřím, že se bylo na Mlatevni opět na co dívat.

V průběhu září a října nás čekají zápasy playoff. Příjďte nás ještě podpořit.

Snails Kunovice vs Pikes Praha 10:0 a 9:10
První zápas byl z naší strany suveréní. Bohužel, ve druhém zápase jsme proti lepšímu z Pikes nadhazovačů, zaspali první půlku zápasu. Přestože jsme se nakonec dostali do průběžného vedení, tak Pikes zvádli třemi hity v poslední směně otočit a my jsme se už na závěrečný tlak nezmohli.


Komentář od Broni Kratochvíla:
“První zapás proti Pikes na nás nasadili pro nás ne moc lehkého nadhazovače, někteří z nás se s jeho rychlostí a stylem nemohli moc srovnat, ale i přes všechny problémy jsme byli schopni dát v každé směně pár bodů a dotáhli zápas do úspěšného konce a ve čtvrté směně vyhráli 10:0.
Druhý zápas Pikes vyměnili nadhazovače a srovnat se s jeho nadhozem nam dělalo problém až do třetí směny kdy jsme prohrávali 2:0. Ve čtvrté směně jsme dali 3 body a dostali se do vedení. Poté už souhra pár errorů v našem poli, dobrých odpalů a s Pikes jsme se začali v každé další směně přetahovat bod po bodu. V poslední sedmé směně, kdy jsme vyhrávali 9:7, se Pikes ještě nevzdali a bojovali až do konce a vyhráli 10:9.”

Snails Kunovice vs Žraloci Ledenice B 9:0 a 10:0
Věděli jsme, že se sobotní půlzápasový výpadek už nesmí opakovat. Nakonec měli oba dva nedělní zápasy stejný průběh. Dobrý výkon nadhazovačů soupeřům nepovolil ani jeden bod a náš útok tentokrát nepolevil.
Vítězíme 2. Ligu mužů a po zápase online sledujeme, jak se daří soupeřům v boji o 4. místo v tabulce. Nakonec se posledním zápasem víkendu štěstí přiklonilo k břeclavskému béčku, které se tak stalo naším soupeřem v semifinále druhé ligy.

Komentář od Vaška Ohery:
“Hráli jsme zápas proti Žralokům z Ledenic za krásného ranního né moc teplého počasí. Pálili jsme, chytali jsme, zkrátka jsme byli lepší a proto jsme vyhráli oba dva zápasy.”

Sestava: Vojtěch Kalný, Vašek Ohera, Maty Zelinka, Maty Kolůch, Ondra Hanáček, Štěpa Halámek, David Vícha, Jirka Vyoral, Rendy Schlinger, Broňa Kratochíl, Ondra Blaha, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Peter Fecko, David Jelínek

13.-15.08.2021 - 2. liga mužů - pětizápasový maraton

Poslední výjezd v základní části. Podařilo se nám do něj vměstnat ještě i dohrávané utkání s Chomutovem B, které jsme mohli díky pardubickému týmu odehrát v pátek večer pod světly u nich. Minulý víkend jsme si vyzkoušeli, jaké to je hrát bez dvou kečrů. Tento víkend nás čekal ještě složitější úkol – odehrát 5 zápasů bez prvních dvou nadhazovačů. Doufali jsme alespoň v nějaké výhry, ale celkový výsledek předčil všechna očekávání.

Snails Kunovice vs Beavers Chomutov B 4:3

Oba týmy měly za sebou dlouhou páteční cestu a hned po příjezdu se šlo rovnou na věc. Chomutovští v týdnu na soupisku dopsali Luboše Vrbenského a extraligového nadhazovače Kubu Petříka, takže jsme tušili, že pokud jeden z nich opravdu přijede, bude to velmi těžký zápas. Nakonec přijel Kuba Petřík a my jsme tak konečně měli možnost si zahrát proti skvělému nadhazovači. První půlku zápasu jsme v útoku tahali za kratší konec. Držela nás hlavně obrana, která zvládla zahrát 3x dvojout, a zamezila tak soupeři vícekrát skórovat (11 běžců zůstalo na metách). Pálkařsky se dařilo Filipu Víchovi a Michalu Kotáskovi. A právě druhý jmenovaný zápas rozhodl. V dohrávce 7. směny za stavu 3:3 propálil vnitřní pole a ze druhé mety stáhl vítězný bod. To byla euforie :) Takových těžkých zápasů bychom ve 2. lize potřebovali víc.

Snails Kunovice vs Pasos Pardubice 8:7 a 10:6

První zápas byl dramatický až do samého závěru. V první půlce vedeme, ale ve druhé nás soupeř přepálí a my vstupujeme do poslední směny za stavu 4:7. Nastěstí nám jde „hitovací blue lajn“ – Kolůch Hit, Kotásek Hit, Hanáček Hit, Blaha Hit, Jelínek stahuje bod dlouhý luftem. Vedeme 8:7 a už si zápas nenecháme utéct.
Maty Kolůch doházel už druhý zápas. Další zápas, ve velkém horku, záčíná na při premiéře na prkně v lize mužů, kadet, Gigi Hálámek. Za pomoci obrany a hlavně útoku to ustál celých 5 směn. Na poslední dvě směny to šel zavřít Maty Kolůch, který byl terminátorem víkendu. Už jsme byli z toho horka opravu uvaření.


Komentář od Davida Jelínka:
Páteční zápas s Chomutovem jsme ze začátku prohrávali 0:2. Po pár směnách jsme skóre začali pomalu otáčet a nakonec jsme zvítězili, což nám do dalších dnů dodalo sebevědomí a samozřejmě dobrou náladu. V sobotu jsme hráli proti Pasos Pardubice, které jsme dvakrát porazili. Koluči s Gigim oba zápasy odcházeli kvalitně. Večer jsme se přesunuli do kempu a spali v sudech.

Snails Kunovice vs Joudrs Praha B 10:5 a 6:1

Třetí zápasový den. V podstatě máme více než splněno. Opět velké horko dohromady s únavou už snižuje zápasovou koncentraci. Maty Kolůch opět s chutí na prkně. Celý zápas držíme mírné vedení a nakonec rozhodne až dalších 5 bodů v 7. směně. Soupeř sice sníží na konečných 10:5, ale další body už nepřidá.

Poslední zápas už jedeme setrvačností. Maty Kolůch se cítil i na 4. zápas, tak proč to nezkusit. Rozhodují drobné chyby nebo odpaly v pravý čas. Nám se daří každou druhou směnu jedenkrát skórovat, soupeř zůstal u jednoho bodu v první směně. Hubené vedení 3:1 jsme v závěru navýšili na 6:1 a už jsme soupeři nic nedovolili. Zápas končíme dvojautem – obrana o víkendu opravdu fungovala.
Velký dík všem, co přispěli k pěti výhrám. Opět jsme o něco silnější jako celek, jako tým.

Komentář od Jirky Vyorala:
„Po třech vyhraných zápasech a po noci v Mělníku, kdy 8 hráčů "dalo přes noc sud" nás čekal dvojzápas na Joudrs. Únava a absence hráčů už byla znát. Skvěle házející Koluči nás ale držel ve hře až do konce pátého zápasu. Celkem na prkně strávil 30 směn. Postupně jsme v zápasech přidávali nějaké body na pálce a náročný víkend zakončili výhrou č. 4 a 5. Osamostatnili jsme se na čele tabulky a máme před sebou poslední víkend základní části, který určí semifinálové dvojice.“


Sestava: Ondřej Blaha, Matyáš Kolůch, Michal Kotásek, Ondřej Hanáček, Jirka Vyoral, Peter Fecko, Radim Schlinger, Tomáš Kotulan, David Jelínek, Filip Vícha, David Vícha, Štěpán Halámek.

Foto z turnaje


31.07.-01.08.2021 - 2. liga mužů - Mlatevňa

31.7. – 1.8.2021 – potvrzujeme umístění na čele 2. ligy

Po třítýdenní pauze se opět rozjela 2. liga mužů. Někteří hráči měli ještě stale dovolenkový režim, takže byla otázka, jak se hlavně vypořádáme s absencí dvou kečrů. Nakonec to byly obavy zbytečné. Předvedenou hrou jsme potvrdili umístění na čele druholigové tabuky a všechny zápasy skončily rozdílem v náš prospěch. V sestavě jsme pro letošek přivítali i dva nováčky. Premiéru si za muže odbyl náš zlatý reprezentant z U16 Štěpán Halámek a konečně letos vyšel čas i Rendymu.

Též, všem pomocníkům z nedělního vysoušení moc děkujeme. Díky Cáro, Giome, Luboši, Berry...

Snails Kunovice vs Painbusters Most B 10:2 a 14:1

Soupeř se brzy ujímá vedení, ale úkol zněl jasně. Nepanikařit a věřit síle našeho útoku! Ten nás opět velmi rychle dotáhl k rozdílovým vítězstvím v obou zápasech. Nadhazovači s kečrem Kotáskem soupeře drželi daleko od domácí mety, a když už přišel nějaký odpal, tak ho obrana zvládla zlikvidovat. Vyzkoušeli jsme si hraní pod novými světly a společně rozebrali předvedené výkony při posezení s fanoušky. Na nedělní ráno jsme očekávali déšť a předpověď tentokrát nelhala.

Snails Kunovice vs Beavers Chomutov B 8:1

Komentář od “náčelníka Rendyho“:

1.8. měli hráči Snails Kunovice odehrát dva domácí zápasy s Chomutovem. Díky nepřízni počasí došlo k odehrání pouze jednoho zápasu a odložení druhého.
Do utkání vstoupili kunovičtí bez respektu k soupeři a brzy si vybojovali dostatečný náskok, který během hry navyšovali a samotný zápas ukončili předčasnou výhrou.

Domácí tým převážně těžil z nadhozu mladého a talentovaného nadhazovače Zelinky, který chomutovským nedovolil držet krok s domácím mužstvem. I když domácí tým neměl k dispozici ani jednoho z dvojice zadáků, tak až na pár divokých rozehrávek se tohoto postu se ctí zhostila opora týmu Michal Kotásek, kterému zcela určitě patří za to dík. Dobrou hru v obraně podpořila velmi dobrá pálka a to všech hráčů Snails, což je důležitá podmínka pro výhru týmu. Dále po celou dobu zápasu byla velmi dobrá hra mladých hráčů podpořena také dobrou hrou zkušených borců.

Z celého týmu nešel před ani během zápasu cítit respekt ze soupeře, ale jistota výhry domácího týmu. Neznamená to, že by hráči Snails podceňovali tým Chomutova, ale ukázalo to, že hráči Snails jsou si jistí svou vlastní hrou, silou a z fotbalové hantýrky určitým tahem na bránu, což pouze potvrzuje jejich momentální umístění v popředí druholigové tabulky.

Koncem zápasu předvedl velezkušený hráč Zdeněk Mateřanka vtipnou vložku, kdy jeho provedení tzv. Plejtváka obrovského při pokusu o chyt míče se vzduchu pobavilo nejen hráče, ale i publikum. Vážení přátelé ano, nejen pocit z výhry, ale i zábava je nutná pro nastolení dobrého a zdravého sportovního prostředí a to v Kunovicích je.

Sestava: Radim Schlinger, Ondřej Blaha, Zdeněk Mateřanka, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Ondřej Hanáček, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, David Vícha, Štěpán Halámek, Matyáš Zelinka, Jiří Vyoral

Foto zde


3.-4.7.2021 - Čtyřzápasový maraton s Břeclaví B

První víkend druhé ligy, který se nekryje se superligou kadetů. Díky tomu necháváme všechny kluky rovnoměrně zahrát. Po 10 letech si s námi opět zahrál i bývalý extraligový spoluhráč - Zdenek Mateřanka. Takže cíl byl jasný - 4 výhry.

Locos Břeclav B vs Snails Kunovice 4:19 a 1:18

Už po prvním útoku bylo po zápase. Skórujeme hned 11krát. Postupně body přidáváme a byť nám jedna směna v obraně nevyšla, nijak nás to nakonec nemuselo mrzet. Zápas totiž brzy končíme velkým rozdílem. Tento scénář se v podstatě opakoval postupně celý víkend. V druhém zápase proti nám nastupuje na prkně slovenský repre nadhazovač "Timmy" a první směnu se nám nepodaří skórovat. Na krítkou chvíli se zdá, že by mohlo jít o vyrovnanější utkání. Náš druhý útok skóroval hned 9krát a šance na vyrovnaná zápas v mžiku zmizely. Každý hráč si odpálil, nadhazovači Broňa a Zelík soupeře k ničemu nepustili, Zdenek si odbyl obnovenou premiéru v dresu Snails a Bláža dal homerun.
Po našich zápasech se zůstáváme dívat na extraligové utkání domácího "Áčka" s Chomutovem. Večer je opékání na hřišti.

Sobotní zápasy hodnotí básnickou formou Michal "Pamela" Kotásek:

V sobotu když ráno vstávám,
před Vaškovým třešně dávám.
Bláža, Zdena ve vozidlech,
ani jeden není na plech.

Cestou na jih pozorujem,
kudy kam šlo tornádo,
navigačka žene bokem,
co ju to zas napadlo.

V Břeclavi se dáme vpravo,
tam kde sídlí Lokotka,
hned u brány se to dalo,
tak začíná sobotka.

Šatna venku jako vždycky,
v 9. výběh, fyzicky!
Po hodině hlásí "playból",
na pálku jde další první playboy.

Myslím Mates, nemám tucha,
pálí dlouze, někam do vzducha.
Peter čeká na svůj míč,
nedočká se, nemá chtíč.

Obsazené jsou dvě mety,
beru první volným švihem,
zapráší se za opozitem.

Ondra stojí, Broňa pálí,
každý z nás dnes dobře válí.
Bodů dosti, soupeř ne,
rozdíl jasný, po páté.

Rychle tousty, zmrzku, kolu,
ať můžem jet rychle domů.
Druhý zápas skoro stejný,
jak je vidno, výhrám věrní!

Snails Kunovice vs Locos Břeclav B 12:1 a 8:0

Nedělní zápasy jsou jako přes kopírák. Spousta krásných odpalů, dobrý výkon v obraně. To se muselo fanouškům na Mlatevni líbit. Broňa se Zelíkem na prkně soupeři opět nic nedovolili. V útoku se tentokrát nejvíce blýskl Broňa, který odpálil 3 homeruny. Jedním homerunem ho napodopil i Zdena Mateřanka, takže po tomto víkendu jsme konečně zaplnili i tuto statistiku.

V pondělí a v úterý jsme ještě na dálku drželi palce našim mladším spoluhráčům, kteří hráli Extraligu juniorů (3 vítězství a 1 prohra, i homeruny byly!). A od této chvíle už nastává pro většinu z nás softballová letní přestávka. Ne pro reprezentace U18 a U16, kde máme 5 spoluhráčů, kterým držíme palce.

Nedělní zápasy hodnotí Peter "Johnny Sins" Fecko:

"Po sobote v Břeclavi sa na nedeľu presúvame späť do Kunovic, kde nás čakajú opäť dva zápasy s Locos. Zo zákulisných informácii vieme, že Locos príde v približne rovnakej zostave ako v sobotu a preto máme jasný cieľ, dve výhry a zísť z ihriska čo najskôr, aby mladí ušetrili sily na extraligu juniorov.
V zápasoch naši nahadzovači, Broňa a Zelík, súperovým pálkarom prakticky nič nedovolia a náš útok postupne pripisuje body. Nakoniec si pripisujeme dve výhry po 4. resp. 5. smene. Za zmienku stoja Broňove 3 HR, z toho jeden 3 RBI WALK-OFF a tiež homerun navrátilca Zdenka Mateřanky, ktorému jednoznačne prospelo sobotné homerun derby s Matym Kolúchom a Matym Zelinkom.
Celkovo končíme víkend s bilanciou 4:0 a celkovým skóre 57:6. Ale aj napriek jasným výsledkom sú v našej hre detaily, na ktorých musíme zapracovať ak chceme hrať o najvyššie priečky."

Sestava: Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, Ondřej Hanáček, Peter Fecko, Matyáš Zelinka, David Vícha, David Jelínek, Jiří Vyoral, Zdenek Mateřanka, Šimon Joura

26.-27.6.2021 - 2. liga mužů - výjezd do Mělníku

Díky souběžně hranému turnaji kadetů U16 a vojenské pohotovosti při spoušti po tornádu, jsme postrádali hned několik hráčů. Naopak nám na tento víkend vypomohl jinak za Břeclav hostující Adam Luňák. Cíl zněl jasně. Dvakrát porazit Pikes a v limitované sestavě se pokusit uhrát alespoň jedno vítězství s lídrem ligy - Žraloky z Ledenic.

Snails vs Žraloci Ledenice B 9:5 a 1:8

Broňa s Rendym museli zůstat doma a držet vojenskou pohotovost. Proto se nás do jednoho tranzitu natlačilo všech 9. V Ledenicích probíhalo celý týden ME mužů, které jste všichni mohli sledovat na obrazovkách ČT 4, proto byl náš zápas přeložen na náhradní hřiště do Českých Budějovic. Navíc na dopolední hodiny, takže jsme museli vyjíždět už v 5 ráno.

V prvním zápase se nám celou dobu dařilo v útoku, zatímco v obraně to skvěle držel Maty Kolůch. Soupeři dokázali dát sice dva HR, z toho jeden 3bodový v 7. směně, ale Maty to nakonec vyřešil dvěma strikouty a vyhráli jsme.

Druhý zápas už musel odházet na prkně Bláža. Soupeře dokázal udržet jen 5 směn a v součtu s naším slabým útokem skončil zápas rozdílem o 7 bodů v páté směně.

Držíme tradici mužů Snails (více jak 16let), takže při zápasu v Neratovicích opět bydlíme v chatkách mělnického kempu. Nesmí chybět ani návštěva vyhlídky na soutok Labe s Vltavou spolu s výhledem na horu Říp.

Zápasy se Žraloky hodnotí David "Dejv" Vícha:

"V sobotu jsme vyrazili do Českých Budějovic na utkání proti žralokům z Ledenic, dojeli jsme pouze v 9 lidech, takže jsme byli proti soupeři značně oslabeni. První zápas jsme vyhráli 9:5. V druhém zápase šlo vidět, že už nám docházejí síly, protože jsme neměli nikoho na střídání, a nakonec jsme prohráli 8:1. Za mě to byl povedený hrací den i když nás bylo jenom 9."

Snails vs Pikes Praha 18:1 a 13:0

Na neděli nám přijeli další 4 hráči, takže cíl nemohl být nižší než 2 výhry. Letošní premiéru si odbyl poslední ze čtveřice kadetů U16 David Jelínek. Tentokrát jsme měli k dispozici naše dva nejlepší nadhazovače (Zelík a Broňa), takže úkol byl co nejdříve v útoku bodovat a zápasy v klidu dohrát. Na prvního nadhazovače Pikes jsme se dokázali prosadit až ke konci zápasu, ale druhý zápas už byl v naší režii od samého začátku.

Zápasy s Pikes hodnotí Tomáš "Krtek" Kotulan:

"První zápas jsme se opřeli o excelentní obranu, které dominoval Zelík. Útoku trvalo poměrně dlouho, než zabral špónu. V 6. směně jsme ale rozjeli nevídaný kolotoč, kdy až 17 (sedmnáctý!) pálkař byl aut! Celkem jsme v teto směně protočili 20 pálkařů, dali 16 bodů, 13 hitů... Po takovém výkonu bylo důležité se zkoncentrovat a nemyslet si, že další zápas se vyhraje sám. Naštěstí jsme udrželi hlavy, tvrdě trestali, pevně drželi obranu a klidně ukončili druhý zápas. V panujícím vedru nám určitě pomohlo, že jsme zvládli zápas zakončit rychle a mohli jsme vyrazit na dlouhou cestu domů.

Výrok dne: Zelíku, já to mám s nulou! (Broňa)"

Sestava: Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, Ondřej Hanáček, Peter Fecko, Adam Luňák, Matyáš Zelinka, David Vícha, David Jelínek, Jiří Vyoral


12.-13.6.2021 - 2. liga mužů - Kunovice

Šneci poprvé pod světly na Mlatevni

Čekal nás první domácí víkend a pro některé hráče to byla první návštěva našeho areálu po zimní rekonstrukci. V sestavě máme téměř všechny muže, opět všechny juniory a 2 katedy, kteří takto oslabili svůj kadetský tým na jejich turnaji, ale nám vypomohli v 2. lize.


Snails vs Joudrs Praha B 6:4 a 5:0

Začínat jsme měli v 15hod, ale přišel vydatný déšť a muselo se téměř 2 hodiny vysoušet. Do zápasu jsme nastoupili s dvojicí Maty Zelinka - Peter Fecko, kteří od samého začátku drželi soupeře na uzdě. Maty nakonec hodil 16 strikeoutů a jen 5 dalších autů zbylo pro obranu. Postupně se dostáváme do vedení a po dvou směnách za stavu 6:0 věříme v brzký konec. Ten se ale nakonec nekonal. Obdržený dvoubodový HR a slabší chvilka v poli nás stály 4 body a zápas se nakonec hrál celých 7. směn. Výhru 6:4 jsme už ale nakonec udželi.

Druhý zápas začínal až v 19 hod, takže bylo jisté, že i my si vyzkoušíme, jak se hraje pod novým osvětlením. Obraně vévodí dvojice Brona Kratochvíl - Peter Fecko. Nám se daří bodovat každý útok, až se skóre postupně vyšplhá na 5:0. Broňa na prkně klukům z Joudrs nakonec žádný větší tlak nedovolit. V páte směně přichází, v ten den, už třetí déšť a hřiště se stává nehratelným. Po dohodě rozhodčích a obou týmů je zápas předčasně ukončen a vítězíme 5:0.


Snails vs Passos Pardubice 7:6 a 9:1

V neděli nás čekal nováček soutěže z Pardubic. Na prkně začíná opět Maty Zelinka, kterému chytá Michal Kotásek. Z poklidného zápasu za stavu 5:0 jsme si opět udelali drama. Chyby a nepozornosti v obraně spolu s několika odpaly znamenaly, že vstupujeme do dohrávky zápasu za stavu 5:6 s tím, že musíme minimálně jednou bodovat, aby zápas pokračoval dál. Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat. Peter vystál metu zdarma, Pamela pálí do vnitřního pole a po sérii 3 chyb v obraně oba dobíhají a my tak vítězíme 7:6.

Druhý zápas jde na prkno Broňa a nakonec obdrží pouze 1 bod. V útoku bodujeme průběžně a nakonec poprvé končíme zápas rozdílem skóre po 5. směně.

Sestava:Ondra Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Peter Fecko, Jiří Vyoral, Tomáš Kotulan, Ivo Karkan, Ondra Hanáček, Maty Kolůch, Vašek Ohera, David Vícha, Vojta Kalný, Maty Zelinka


29.-30.5.2021 - 2. liga mužů - Chomutov, Most

První víkend mužské softballové sezony jsme zahájili svým nejvzdálenějším výjezdem - do Kadaně, kde při rekonstrukci hřiště hraje Chomutov, a do Mostu. V sestavě máme 2 kadety, 4 juniory a 5 mužů.

Chomutov B - Snails 5:6 a 16:13

První zápas se oba týmy opíraly o dobře házející nadhazovače a své obrany. Skóre se kazdou směnu přelévalo ze strany na stranu a žádný větší výpadek se nás ani soupeře nekonal. Dohrávku zápasu jsme nakonec ubránili bez bodu a připsali jsme si tak první výhru.
Druhý zápas jsme začali velmi aktivně a ve druhé směně při vedení 7:0 jsme možná už pomýšleli i na vítězství. To se ale samo od sebe nedostaví. Po metách zdarma a chybách v obraně začal zápas postupně ovládat domácí tým. V závěru jsme už jen korigovali výsledek na 13:16.

Most B - Snails 9:10 a 15:8

První zápas s béčkem Mostu jsme zlomili v půlce, když se nám podařilo skórovat více bodů v jedné směně a už to vypadalo, že vedení 9:4 udržíme. Bylo to nakonec drama, jelikož nám jedna směna nevyšla a šli jsme v poslední směně bránit vítězství 10:9. Obrana zahrála první tři pálkaře aut, takže jsme mohli slavit těsné vítězství tak, jako předchozí den.
Druhé zápasy v neděli už bývají většinou o morálce a udržení koncetrace po celý zápas. Byť jsme byli domácímu týmu vyrovnaným soupeřem až do poslední směny, tak se nám vyhrát nepodařilo. Místo toho přišla hrozivá směna v obraně a zápas nakonec skončil rozdílem po 6. směně.

Mohli jsme vyhrát všechny 4 zápasy, ale též všechny 4 i prohrát. Takže mít po prvním výjezdu skóre 2:2 nakonec není až tak špatné. Napříště se musíme vyvarovat slabších chvilek, které přišly ve 3 zápasech.

Sestava: Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Jiří Vyoral, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, David Vícha, Šimon Joura, Vojtěch Kalný

Fotogalerie

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie