12.-13.6.2021 - 2. liga mužů - Kunovice

Šneci poprvé pod světly na Mlatevni

Čekal nás první domácí víkend a pro některé hráče to byla první návštěva našeho areálu po zimní rekonstrukci. V sestavě máme téměř všechny muže, opět všechny juniory a 2 katedy, kteří takto oslabili svůj kadetský tým na jejich turnaji, ale nám vypomohli v 2. lize.


Snails vs Joudrs Praha B 6:4 a 5:0

Začínat jsme měli v 15hod, ale přišel vydatný déšť a muselo se téměř 2 hodiny vysoušet. Do zápasu jsme nastoupili s dvojicí Maty Zelinka - Peter Fecko, kteří od samého začátku drželi soupeře na uzdě. Maty nakonec hodil 16 strikeoutů a jen 5 dalších autů zbylo pro obranu. Postupně se dostáváme do vedení a po dvou směnách za stavu 6:0 věříme v brzký konec. Ten se ale nakonec nekonal. Obdržený dvoubodový HR a slabší chvilka v poli nás stály 4 body a zápas se nakonec hrál celých 7. směn. Výhru 6:4 jsme už ale nakonec udželi.

Druhý zápas začínal až v 19 hod, takže bylo jisté, že i my si vyzkoušíme, jak se hraje pod novým osvětlením. Obraně vévodí dvojice Brona Kratochvíl - Peter Fecko. Nám se daří bodovat každý útok, až se skóre postupně vyšplhá na 5:0. Broňa na prkně klukům z Joudrs nakonec žádný větší tlak nedovolit. V páte směně přichází, v ten den, už třetí déšť a hřiště se stává nehratelným. Po dohodě rozhodčích a obou týmů je zápas předčasně ukončen a vítězíme 5:0.


Snails vs Passos Pardubice 7:6 a 9:1

V neděli nás čekal nováček soutěže z Pardubic. Na prkně začíná opět Maty Zelinka, kterému chytá Michal Kotásek. Z poklidného zápasu za stavu 5:0 jsme si opět udelali drama. Chyby a nepozornosti v obraně spolu s několika odpaly znamenaly, že vstupujeme do dohrávky zápasu za stavu 5:6 s tím, že musíme minimálně jednou bodovat, aby zápas pokračoval dál. Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat. Peter vystál metu zdarma, Pamela pálí do vnitřního pole a po sérii 3 chyb v obraně oba dobíhají a my tak vítězíme 7:6.

Druhý zápas jde na prkno Broňa a nakonec obdrží pouze 1 bod. V útoku bodujeme průběžně a nakonec poprvé končíme zápas rozdílem skóre po 5. směně.

Sestava:Ondra Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Peter Fecko, Jiří Vyoral, Tomáš Kotulan, Ivo Karkan, Ondra Hanáček, Maty Kolůch, Vašek Ohera, David Vícha, Vojta Kalný, Maty Zelinka

29.-30.5.2021 - 2. liga mužů - Chomutov, Most

První víkend mužské softballové sezony jsme zahájili svým nejvzdálenějším výjezdem - do Kadaně, kde při rekonstrukci hřiště hraje Chomutov, a do Mostu. V sestavě máme 2 kadety, 4 juniory a 5 mužů.

Chomutov B - Snails 5:6 a 16:13

První zápas se oba týmy opíraly o dobře házející nadhazovače a své obrany. Skóre se kazdou směnu přelévalo ze strany na stranu a žádný větší výpadek se nás ani soupeře nekonal. Dohrávku zápasu jsme nakonec ubránili bez bodu a připsali jsme si tak první výhru.
Druhý zápas jsme začali velmi aktivně a ve druhé směně při vedení 7:0 jsme možná už pomýšleli i na vítězství. To se ale samo od sebe nedostaví. Po metách zdarma a chybách v obraně začal zápas postupně ovládat domácí tým. V závěru jsme už jen korigovali výsledek na 13:16.

Most B - Snails 9:10 a 15:8

První zápas s béčkem Mostu jsme zlomili v půlce, když se nám podařilo skórovat více bodů v jedné směně a už to vypadalo, že vedení 9:4 udržíme. Bylo to nakonec drama, jelikož nám jedna směna nevyšla a šli jsme v poslední směně bránit vítězství 10:9. Obrana zahrála první tři pálkaře aut, takže jsme mohli slavit těsné vítězství tak, jako předchozí den.
Druhé zápasy v neděli už bývají většinou o morálce a udržení koncetrace po celý zápas. Byť jsme byli domácímu týmu vyrovnaným soupeřem až do poslední směny, tak se nám vyhrát nepodařilo. Místo toho přišla hrozivá směna v obraně a zápas nakonec skončil rozdílem po 6. směně.

Mohli jsme vyhrát všechny 4 zápasy, ale též všechny 4 i prohrát. Takže mít po prvním výjezdu skóre 2:2 nakonec není až tak špatné. Napříště se musíme vyvarovat slabších chvilek, které přišly ve 3 zápasech.

Sestava: Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Michal Kotásek, Tomáš Kotulan, Jiří Vyoral, Matyáš Kolůch, Václav Ohera, David Vícha, Šimon Joura, Vojtěch Kalný

Fotogalerie

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie