MUŽI "B" - zprávy z průběhu sezony 2011

30.9.2011

Tým B se minulý týden zúčastnil závěrečného play off turnaje hraného v Opavě. V sobotu jsme se postupně utkali s Opavou, se kterou jsme prohráli 20:5. Dále jsme hráli s Lednicí - opět prohra - 3:2 - až po dramatickém tiebreaku. Do posledního zápasu jsme nastoupili proti Severu Brno a po nerozhodném výsledku 7:7 jsme museli opět prodlužovat a to dokonce 2 x. Bohužel se špatným koncem pro nás. Po sobotě jsme byli poslední - tedy na čtvrtém místě. V neděli jsme nastoupili proti prvnímu - a to byla Lednice.
V neděli už s posilami (Broňa, Pamela a Paťa) jsme smetli Lednici 10:1 a tím pádem jsme si zajistili při daném systému postup do finále. Ve finále jsme podle předpokladů hráli proti Opavě. Postavili jsme hodně mladý tým, včetně všech kadetek. Utkání skončilo výhrou Opavy 8:2, ale musím říct, že i když na nadhozu Opavy stál Mateřanka, neměla to Opava vůbec jednoduché.
Celkový dojem ze hry našich mladých je velmi pozitivní. Bohužel se to nedá říct o systému celé soutěže, který se musí určitě změnit.

Výsledky všech našich zápasů:
HIT Opava - Snails B 20:5
Snails B - Lednice 2:3
Snails B - Sever Brno 7:8
Lednice - Snails B 1:10
Opava - Snails B 8:2 - finále

Celkové pořadí Mor. ligy mužů
1. HIT Opava
2. Snails Kunovice B
3. Bulldogs Lednice
4. Sever Brno

Zlín a Univerzita Brno se ze závěrečného turnaje odhlásili.

Sestava:
Mlha, Pegas, Bujoš, Marcel, Pamela, Paťa, Jencek, Oncek, Medvěd, Fornůsek Tomáš, Honza, Kačka, Verča, Denisa a Simča.

Děkuji všem , kteří byli ochotní nastoupit za béčko v jakémkoliv zápase.

MLHA

19.6.2011

Nazdárek. Dneska jenom stručně.

Zlín - Snails B 4:21

Nebylo co řešit a po páté směně byl konec. Radim Cukr Sládek zaznamel Grand Slam!!!!

Lednice - Snails B 5:6

Drama až do konce. Zápas jsme otáčeli z 6-3 až v 7.směně a v dohrávce jsme udrželi soupeře, i když měl obsazenou první a druhou metu a jeden aut. Homerun si přisal Broňa Marcel Kratochvíl!!!

Složení týmu: Vlachynský, Kolůch, Kratochvíl, Bárta, Bartoněk, Buják, Fornůsek, Jura, Popelka, Sládek, Zábranský, Kotásek.

12.6.2011

Muži Snails B si zahráli další kolo Moravské ligy mužů na domácí Mlatevni.

Snails B - Zlín 19:9

Domácí začali proti obnovenému Zlína velmi dobře. Hned při prvním startu v poli nedali slabému soupeři šanci na skórování. Při prvním startu na pálce jsme Zlín dokonale přehřáli jak na pálce, tak v běhu na metách. Brzy tak byl stav 5:0. Postupem času se ukázalo, že soupeř není schopen nějakého většího odporu. Při dalších pěkných hitech jsme přidali další body , a tak skóre bylo ve čtvrté směně 13:2. Bohužel jsme mysleli na rychlý konec, ale soupeři se podařilo odpálit pár hitů a při naší nepozornosti v poli dokázal soupeř snížit na 13:6.
Při dalším startu našeho mužstva na pálce se ukázala naše větší zkušenost. Tvrdými hity a hlavně tříbodovým homerunem od Broni Marcela Kratochvíla jsme Zlíňáky definitivně zlomili. Nakonec utkání skončilo po šesté směně 19:9.

Snails B - BO Brno 11:1

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti béčku University Brno. Bohužel jsme soupeře trochu podcenili a proti tréninkovému nadhozu jsme se dlouho nedokázali prosadit. Po dvou směnách svítilo na tabuli skóre 2:1 pro nás. Další směna ale byla z naší strany už o hodně lepší a soupeře jsme doslova rozstříleli. V poli se blýskl zkušený harcovník Petr Pegas Fornůsek, který chytl ze vzduchu těžkou ulívku zahranou na trojku, a přitom předvedl parádní rybičku. Utkání se pak za mírného deště v pohodě dohrálo. Po šesté směně skončilo 11:1 pro naše béčko. Největší hvězdou obou zápasů byl bezpochyby zkušený veterán Fornůsek, který předvedl parádní výkon na pálce i v poli a aspiruje na nováčka sezóny.

Sestava: Marcel, Jencek, Cukr, Paťa, Bujoš, Oncek, Pamela, Hanz, Luky, Mlha a Pegas.

22.5.2011

Muži B zavítali v neděli do Brna, kde sehráli další kolo Mor. ligy mužů proti Severu Brno a HITu Opava.

Sever Brno - Snails Kunovice B 6:16

První zápas proti Severu jsme začali na pálce a hned jsme se ujali vedení 5:0. Vedení jsme potvrdili i v silně omlazené a nezkušené sestavě v poli, kde jsme soupeře k ničemu nepustili. Dobře zahrál Honza Verbík na nadhozu, který si se slabými pálkaři z Brna dělal co chtěl.
Další průběh zápasu pokračoval ve stejných kolejích. Pěknými odpaly a chybami brňanů skóre narůstalo až na 14:4.
Třešničkou na dortu byl Pamelův sólo homerun a Broňův Kunovský homerun, kdy oběhl všechny mety při pěkném hitu do zadního pole.
Až v závěru, když už se dohrávalo, z naší strany v uvolněném tempu, soupeř upravil skóre na končených 16:6 pro Snails B.


Snails B - HIT Opava 1:19

Po vyhraném zápase a v úporném vedru jsme nastoupili s Broňou v nadhozu proti HITu. Utkání bylo vyrovnané pouze do konce druhé směny, kdy musel Broňa pro nevolnost odstoupit a nahradil ho Honza. Bohužel od tohoto okamžiku začala Opava pálit hit za hitem a skóre narůstalo. My jsme nedokázali na pálce proti Mateřankovi vůbec nic a tak zápas skončil debaklem 19:1.

Musím ovšem pochválit všechny kadety a kadetky, kteří s námi hráli.

Sestava: Kratochvíl, Kotásek, Verbík, Buják, Sládek, Popelka, Jura, Juřičková, Sedlářová, Zábranský

7.5.2011

Muži B sehráli v sobotu další dvojzápas v rámci Moravské ligy mužů. Tentokrát přivítali na domácí Mlatevni Lednici a Sever Brno. První zápas proti Lednici se vyvíjel od začátku ve prospěch Šneků a brzy vedli 5:0. Když potom přidali po pěkných hitech dalších 5 bodů, nebylo co řešit. V závěru naše mužstvo povolilo soupeři jen úpravu výsledku na 10:4 pro Šneky.

V dalším zápase proti Severu Brno se na nadhoz postavil Broňa Kratochvíl a nedal soupeři žádnou šanci pomýšlet na body. Když se k tomu přidala skvělá hra na pálce,bylo po 4. směně utkání za stavu 15:0 pro Šneky ukončeno.I když se vyskytly nějaké ty chyby, všichni zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Hlavně oba nadhazovači Michal Mišina Kolůch a Broňa Marcel Kratochvíl.

Děkujeme taky fanynkám, které odvedly dobrou práci.

Snails B - Bulldogs Lednice 10:4

Snails B - Sever Brno 15:0

Mlha

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie