25.-26.09.20217 - 3. liga mužů - Finálový turnaj - Havl. Brod

Závěrečný turnaj sezony čekal o víkendu 25.-26.09.2021 i muže B, kteří přes nečekaně problematickou sezonu zvládli odehrát celkově 12 zápasů a splnit tak podmínky pro postup na Finálový turnaj, který se konal v Havlíčkově Brodě. Předchozí tři turnaje jsme odehráli na travnatém hřišti v Otrokovicích, tak softballové hřiště s antukou bylo pro všechny vítanou změnou.

V Havlíčkově Brodě se hrálo systémem každý s každým a podle konečného umístění následoval zápas o umístění. Turnaje se zúčastnili 4 týmy: Snails Kunovice B, Hroši Havlíčkův Brod B, SK Sever Brno a Hladoví hroši Sezimovo Ústí B.

První sobotní zápas jsme odehráli proti Brnu. Od začátku se hrálo vyrovnaně na obou stranách. Bohužel jsme nestačili dostatečně reagovat na silný brněnský útok a prohráli 4:14.

Dalším našim soupeřem byli Hladový hroši, kteří nám díky skvělé pálce utekli od první směny na rozdíl 9 bodů. Nevzdali jsme se a bojovali. Postupně jsme jak my, tak soupeř přidávali body a zápas nakonec skončil v náš neprospěch 10:20.

I přes nepříznivé výsledky jsme nehráli špatně, chybám jsem se sice nevyhnuli, ale naše hra se oproti jaru o dost zlepšila.

V neděli nás přijeli posílit 4 hráči z mužů A (Pamela, Křup, Krtek a Jirka V.), kterým moc děkujeme.

Poslední zápas v základní části jsme v neděli dopoledne odehráli proti favoritům z Havlíčkova Brodu. Zápas měl očekávaný vývoj a prohráli jsme ho 0:15.

Veškeré naše soustředění bylo směřováno na zápas o 3. místo, ve kterém jsme hráli proti Sezimovu Ústí. V průběhu celého zápasu se hrálo velice vyrovnaně a rozhodovali maličkosti. V 6. směně jsme se dostali do těsného vedení 8:7, což se nám v 7. směně nepodařilo ubránit, soupeř vyrovnal a my tak šli do našeho letos prvního prodloužení. Vyhecování s touhou po vítězství jsme přidali tři body. Sezimovo Ústí nám, i přes veliký tlak, dali bod jenom jeden a my tak mohli slavit vítězství 11:9.

Celý tým hrál velice dobře a zodpovědně, kdy ale musím vyzvednout výkon Michala „Křupa“ Hrubého, který celý zápas o 3. místo odházel fantasticky a výkon Jendy Vlachynského, který Křupovi bezchybně odkečroval.

Ve 3. lize mužů končíme na celkovém 3. místě, což považuju za veliký úspěch, pro tým, který se v loni poskládal převážně z nováčků a fanoušků.

Děkuju všem, kteří se na letošní nelehké sezoně podíleli !!!

Sestava v sobotu

Sestava v neděliVýsledky

Foto zde


11.-12.09.2021 - Moravská liga - Otrokovice

O víkendu 11.-12.09.2021 se v Otrokovicích konal 3. turnaj Moravské ligy mužů. Do Otrokovic jsme přijeli s odhodláním ukončit sérii proher a nepřesvědčivých výkonů. V sobotu nás jako první soupeř čekal tým Predators Otrokovice. V zápase jsem se hned o první směny ujali vedení, které jsme díky zodpovědné hře v obraně, velmi dobrému nadhozu a kvalitní pálce udrželi a zápas vyhráli 16:6.

Druhým sobotním soupeřem byl tým Severu Brno. Po celou dobu se hrál velmi vyrovnaný zápas, ve kterém jsme bohužel nedokázali urvat vítězství a i přes náš závěrečný tlaky, jsme prohráli 5:8.
V neděli jsme první zápas odehráli znovu proti Severu Brno, se kterým jsme hned od začátku sváděli velké boje v obraně i v útoku. V zápase bylo znát, že se každým zápasem posouváme dopředu a lepšíme se. Díky našemu velmi dobrému nadhozu, kvalitní obraně a velmi aktivní pálce, jsme dokázali s Brnem držet krok a v nervy drásající koncovce jsme urvali vítězství 10:9.

Do posledního zápasu s Otrokovicemi jsme nastoupili s uspokojením po vyhraném zápase s Brnem, což se nám hned od první směny nevyplatilo. Místo plánovaného tlaku jsem se většinu zápasu s otrokovickými přetahovali o jednotlivé body. Nakonec jsme ve druhé polovině zabrali na pálce, nadhozu i v obraně a zápas jsme vyhráli 14:9.

Na turnaji jsme obsadili 1. místo.

S ohledem na to, že na rozdíl od ostatních týmů, je většina z nás nováčků bez dřívějších softballových zkušeností, si výsledků na posledním turnaji velice ceníme. Dokázali jsme , že nejsme jenom do počtu.. Každý turnaj nás posouvá dopředu a každým zápasem získáváme cenné zkušenosti..

Veliké díky všem zúčastněným.. hráčům i fanouškům…

Sestava sobota

Sestava neděle

Foto z turnaje

Výsledky Moravské ligy


28.-29.08.2021 - Moravská liga - Otrokovice

Muži B se po dvou měsících dočkali dalšího hracího ligového turnaje. Kvůli vytíženosti ostatních areálů se 2. turnaj Moravské ligy odehrál znovu v Otrokovicích. Hracího víkendu se zúčastnily týmy: Predators Otrokovice, SK Sever Brno a Snails Kunovice.

V sobotu jsme do Otrokovic přijeli v početné sestavě 14 hráčů. První zápas jsme odehráli proti domácím Otrokovicím. Do zápasu jsme vstoupili dobrou pálkou a kvalitní hrou v obraně. Od první směny jsme se ujali vedení a i přes závěrečný velký tlak soupeře jsme vedení udrželi a zvítězili 10:7.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti tradičně silnému Severu Brno. Začátek zápasu se nám podařilo úspěšně vzdorovat silné brněnské pálce, ale po několika chybách v obraně jsme nakonec hodně povolili a prohráli vysokým rozdílem 2:15.


V neděli dopoledne jsme první zápas odehráli proti Brnu. V zápase se nám od začátku do konce skoro nic nedařilo a po velmi špatné pálce, běžeckých chybách na metách a chybám v obraně, jsme prohráli rozdílem několika tříd 0:20.

Deku po prvním zápase jsme ze sebe neshodili ani ve druhém zápase proti Otrokovicím. Znovu se nám nedařilo na pálce ani v poli a po vlažném výkonu jsme prohráli 5:13.

I přes vysoké prohry je pro nás každý zápas zdrojem cenných zkušenosti a i výhra v prvním zápase naznačuje, že se postupně zlepšujeme a pomalu se stáváme konkurence schopným týmem.

Foto z turnaje


14.08.2021 - Slowpitchová summer series - Ostrava

Se smíšeným týmem Snails jsme se zúčastnili slowpitchového softballového turnaje Moravian-Slezian summer series. Turnaj se uskutečnil na hřišti Arrows Ostrava.

Výsledky:

Snails:Toucans 8:8

Górnik(PL):Snails 12:10

Snails:Arrows 1:8

Barons(PL):Snails 3:17

Snails:Casablanka 5:12

Camels:Snails 7:6

Turnaj z pohledu hráče Roberta Stojanova:

"Ve velmi horké sobotě 14.8.2021 se tým Snails Kunovice, složeném převážně z týmu mužů B, doplněný o ženy z řad hráček Snails a fanynek, zúčastnil mezinárodního turnaje ve slowpitchi Summer series na hřišti Ostrava Arrows, kde se utkal se sedmi soupeři. Přestože byly zápasy zkráceny na 45 minut, plus dohrávka, šest zápasů v horkém počasí byl náročný program.

Snails se však horka a ani soupeřů nezalekli a přestože dokázali uhrát pouze jednu remízu, dokázali, že softball umí hrát. Především první dva zápasy zbytečně remizovali, resp. těsně prohráli vinou několika chyb hry na pálce. S vítězem celého turnaje prohráli pouze o bod.
Největší devízou týmu byla bojovnost a dobrá týmová atmosféra, stejně tak jako touha hrát a nevzdat se. To hráčky i hráči opakovaně dokázali, když dotahovali náskok soupeřů, což se jim v koncovkách her téměř vždy podařilo.

K vítězství často stačilo jen trochu štěstí, dobré odpaly v posledních zápasech až příliš často mířily přímo na hráče soupeřů. Čestné je však přiznat, že většina soupeřů byla o trochu lepší. Do dalších zápasů musíme především zjednodušit hru ve vnitřním poli a odpaly směřovat do volných míst."


Děkuju všem hráčkám, hráčům, fanouškům a v neposlední řadě i manželém Davidovým za příkladnou péči o malého Jindříška po dobu zápasů.

Turnaj se vydařil, užili jsme si ho a příště přidáme i nějaké to vítězství :) Celkově jsme se umístili na posledním 7. místě.

Hofi

Foto z turnaje


26.-27.06.2021 - Moravská liga - Otrokovice

O víkendu 26.-27.06.2021 se v Otrokovicích uskutečnil první turnaj Moravské ligy mužů. Předchozí dva plánované turnaje 3. ligy mužů byly pro malou účast zrušeny, tak se jednalo o první ostrý start v sezoně pro hráče mužů B. Turnaje se zúčastnili tři týmy: Snails Kunovice B, Predators Otrokovice a SK Sever Brno. Oba dny se hrálo systémem každý s každým.

V sobotu jsme oba v prvním zápase nastoupili proti domácím Otrokovicím a ve druhém sobotním duelu proti Brnu. Oba zápasy se nesly ve stejném duchu, kdy nedokázali vzdorovat silnému útoku soupeřů a oba zápasy jsme prohráli.

V neděli jsme se sešli ve značně obměněné sestavě, což bylo znát i na celkovém výkonu. Jak v zápase proti Brnu, tak i proti Otrokovicích jsme se trápili v útoku i v obraně a oba jsme zápasy jsme jasně prohráli.

I přes nepříznivé výsledky jsme si z obou dnů odnesli cenné zkušenosti a odhodlání svoje výkony zlepšovat, aby jsme v příštích zápasech mohli soupeře více potrápit.

Hofi

Sestava sobota


Sestava neděle

Foto z turnaje


30.05.2021 - Přátelák vs SK Sever Brno

O víkendu 29.-30.05.2021 jsme měli odehrát 1. kolo 3. ligy. Díky zhuštění termínů a dalším problémům byl turnaj v naší divizi bohužel zrušený. Nakonec jsme dostali nabídku od mužů Severu Brno, jestli by jsme si nezahráli v neděli podvečer aspoň přátelák na našem hřišti, s čímž jsme samozřejmě souhlasili.


V neděli v 18:00 hod. jsme na Mlatevni letos poprvé nastoupili v proti mužskému týmu v sestavě, ve které odehrajeme převážnou část sezony. Hrálo se na 7 směn bez časového omezení a tak došlo i na využití nového osvětlení.


Zápas se sice nesl v přátelském duchu, ale nabídl spoustu zajímavých situací, zákroků v poli i odpalů. I když jsme nakonec prohráli v poměru 10:15, tak jsme ze hřiště odcházeli spokojení s předvedenou hrou i úrovní celého zápasu. Děkujeme za podporu všem fanouškům, kterým se hra obou týmů snad taky líbila a užili si tak nedělní podvečer u softballu.


Další turnaj 3. ligy nás čeká za dva týdny o víkendu 12.-13.06.2021. Kde by se mělo hrát stále nevíme, ale věříme, že se turnaj uskuteční a budeme tak konečně moct okusit soutěžní atmosféru.

Hofi

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie