26.-28.06.2020 - Open pohár žáků - Havlíčkův Brod, Radotín

V pátek 26.06.2020 jsme ráno vyrazili směr Havlíčkův Brod na Open pohár žáků U-13. Turnaj jsme nejeli vyhrát, ale načerpat na něm velmi potřebné zkušenosti s týmy z celé ČR.

V pátek nás čekaly všechny tři zápasy v naší skupině (Locos Břeclav, Joudrs B, Havlíčkův Brod „B“), které měly rozhodnout, jestli v sobotu budeme přejíždět do Prahy - Radotína, nebo zůstaneme v Havl. Brodě. Abychom zůstali v Havl. Brodě, tak jsme potřebovali dvě vítězství ze tří. Pojďme teda popořadě.

Pátek 26.06.2020

1. zápas vs. Locos Břeclav

Jako prvního nám los určil vítěze předcházejícího přípravného turnaje Locos Břeclav. V předchozím týdnu jsme s tímto týmem odehráli vyrovnaný zápas v rámci Moravské ligy, proto jsme věděli, že zápas nevzdáme a budeme bojovat do posledního nadhozu nebo odpalu. Nicméně všechny plány vzaly za své a po špatném výkonu na pálce a ospalé obraně jsme utrpěli porážku 1:11.

2. zápas vs. Hroši Havlíčkův Brod „B“

Řeklo by se povinná výhra.. Něco ale nesedí… I když se tým jmenuje Hroši B, jeho soupisku tvoří ti nejlepší hráči, které v žákovské kategorii Hroši HB mají… v hlavách neřešíme, hrajeme, chceme vyhrát… V první směně se ujímáme vedení 1:0, které velmi dobrou hrou v obraně držíme až do poslední 5. směny.. V poslední směně potřebujeme poslední out, abychom zápas vyhráli… „drb“ do vnitřního pole, pomalejší zpracování, špatný příhoz.. místo outu obsazená meta…další pálkař homerun z tossu.. Jak jedna chyba, jeden smolný zákrok, dokáže ovlivnit ráz celého zápasu. Nakonec jsme obdrželi 4 body. Vzhledem k přetrvávající mizérii na pálce jsme odpovědět nedokázali a zápas tak prohráli… tzn. sobotní přejezd do Prahy. Čert to vem…zápas to byl hezký, napínavý a bylo vidět, že chceme…a když chceme, tak můžeme hrát pěkný zápas s kýmkoliv..

3. zápas vs. Joudrs Praha B

Do posledního zápasu nastupujeme s vědomím, že toho ve vývoji skupiny z našeho pohledu už moc neovlivníme.. ale chceme vyhrát.. Celý zápas jsme byli pod tlakem soupeř nám každou směnou bodově utíkal. V předposlední směně se naše pálka razantně zlepšila a dotáhli jsme rozdíl na pár bodů a zápas tak ještě zdramatizovali. Bohužel jsme udělali několik dalších chyb, soupeř přidal několik bodů a my už nedokázali odpovědět. Prohra 6:12 nás mrzí, ale máme hlavu vztyčenou… I přes to, že jsme skončili ve skupině poslední, bylo zřejmé, že se herně zápas od zápasu zlepšujeme a máme chuť hrát…

Sobota 27.06.2020

Po ranním přesunu do Prahy – Radotína nás čeká zápas proti domácímu týmu.

4. zápas vs. Radotín

Zápas potřebujeme vyhrát, abychom měli možnost bojovat o celkové 9. místo. První směna je z naší strany jedna z nejhorších na turnaji. Je potřeba kluky probudit, povzbudit a jasně jim ukázat, že přijeli hrát softball.. Hororová první směna končí a nakonec odehrajeme jedno z nejpěknějších a nejnapínavějších utkání, ve kterém není nouze o těsné outy, krásné odpaly a vyhrocené situace.. prostě zápas, jak má být.. Nakonec duel prohráváme 7:12 díky naší slabší pálce a několika chybám v obraně… jde ale vidět, že jsme se posunuli o kus dál, zejména v psychice a celkovém přístupu...

V pauze mezi zápasy nás čeká měření dovedností v rámci akce Clash of skills. Všechny těší uznání od organizátorů soutěže, kteří oceňují náš přístup k soutěžím, ke svým soupeřům a také k chování mezi sebou.. Pochvala nás hřeje u srdce a hodně těší.

5. zápas vs. Hroši Havlíčkův Brod „A“

K poslednímu zápasu na turnaji nastupujeme proti Hrochům (mladším) a nic jiného než vítězství si nepřipouštíme.. Dle očekávání vyhráváme 11:3, připisujeme si tak 1. vítězství na turnaji a celkově se umisťujeme na 13. místě. Pro trenéry nebyla ani tak důležitá výhra jako to, že z kluků bylo cítit odhodlání vyhrát, fandili si celý zápas, měli pěkně odpaly a několik povedených zákroků v poli.

Po turnaji následovala koupačka v Berounce a přesun zpátky na ubytovnu do Havlíčkova Brodu.

V neděli jsme už sice nehráli, ale trenéři neplánovali náhradní program - překvapení. Při zpáteční cestě jsme navštívili Jumppark Brno, kde se kluci pořádně vyskákali, utužili svoji fyzičku, pilovali obratnost a výdrž..

Hrací víkend se podařil. Společně jsme prožili nezapomenutelné dny a už teď se těšíme na další turnaje, zápasy, zážitky..

Děkujeme všem, kteří nás přijeli podpořit:

Jindra, Kačka, Michal, Adam, Kamila, Giom

Děkujeme Štěpánovi „Gigimu“ Halámkovi za pomoc v průběhu celého turnaje.

Sestava:

Máta, Čiko, Vašek, Lukes, Jířa, Viky, Hofi, David, Maroš, Křupíno, Adam

Trenéři: Zuzka, Helča, Petr

Foto z turnaje


Přípravný turnaj v Havlíčkově Brodě - 06-07. června 2020

O víkendu 06-07. června 2020 vyrazili žáci na přípravný turnaj do Havlíčkova Brodu, vyzkoušet, jak si stojí v porovnání s ostatními týmy z celé ČR. Na turnaj se jelo v téměř plné sestavě, ve které chyběl jenom Křupíno (omluven z rodinných důvodů).

V prvním zápase žáci narazili na tým Joudrs A. Od začátku kluci doháněli ztrátu a po rozpačitém výkonu nakonec prohráli 3:6.

Ve druhém zápase jsme změřili síly s týmem Locos Břeclav, který měl lepší průběh jako první zápas a hrál se pěkný softball. Zápas skončil naší prohrou 2:8. V tomto zápase už bylo vidět, že se se kluci začínají víc sehrávat a k vidění byly pěkné odpaly i povedené zákroky v poli.

Posledním naším sobotním soupeřem byli Žraloci z Ledenic. Zápas, místo v plánových 18:15 hod., začínal s téměř hodinovým zpožděním, což mělo za následek to, že se od začátku hrálo za umělého osvětlení a ve stále sílícím dešti. Na hřišti ani na pálce se nepodařilo téměř nic a výkonu odpovídala i konečná prohra 0:10.

Promočení a unavení jsme se všichni přesunuli na nedalekou ubytovnu, kde jsem nabírali síly na druhý hrací den.

Počasí v neděli bylo pro softball příznivější, což se projevilo i na našem výkonu proti Havlíčkovu Brodu B. Na klucích bylo vidět odhodlání za každou cenu zvítězit. Zápas si všichni užili a zaslouženě zvítězili 7:0.

Poslední zápas o celkové 7. místo jsme hráli proti týmu Sever Brno. Celý zápas se z naší strany nesl v nervózním duchu, v poli jsme nadělali několik chyb a na pálce se nedařilo tak, jak bychom potřebovali. I tak jsme šli do poslední směny s hratelným skóre 4:7. Bohužel se nám koncovku nepodařilo zvládnout a prohráli jsme v poměru 4:13.

I přes nelichotivé výsledky a prohry, se jednalo o dobrý a povedený turnaj, který si všichni užili. Zjistili jsme, že hrát softball můžeme se všemi týmy a nikdy není o vítězi rozhodnuto předem. Z kluků se stává dobrá parta a to je důležitější než celkové pořadí. Sezona teprve začíná, víme, kde máme slabiny a na čem zapracovat. Óóó vaganiééé…

Děkujeme všem fanouškům: Jiřímu Jančíkovi, Igorovi Pavelkovi, Hance a Michalovi Bachanovým, Adamovi Koravasovi st.

Děkujeme i „vysloužilým“ žákům Štěpánovi „Gigimu“ Halámkovi a Kubovi „Tchibo“ Podškubkovi, za pomoc a podporu po celou dobu turnaje.

Sestava: Tobi, Máta, Čiko, Vašek, Lukes, Jířa, Hofi ml., Dave, Viky, Šíma, Maroš, Adam

Trenéři: Zuzka, Helča, Hofi st.

Foto z turnaje

Výsledky na webu ČSA

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie