17.-21.2.2012

Další letošní čtyřdenní lyžařský výcvik tentokrát pod taktovkou Přemy Skalpa byl, ještě dříve než začal, poznamenán velkou marodkou. Nicméně nakonec zvítězil chtíč a všichni přece jen dorazili (kromě jediného člena čtyřiceti členné skupiny – malé Marušky, kterou nechali rodiče nemocnou na pospas babičce). Z jednoho křídla námi okupovaného patra ubikace (a to je, myslím, docela výstižné slovo), se tak stala „nepsaná“ karanténa. Naštěstí děti to snášely statečně a během krátké chvíle nebyli marodi od nemarodů poznat. Samotné lyžování pak probíhalo ideálně. Sněhu dostatek, sjezdovky upravené, řady na vlek malé a počasí asi takové, jak nám ho hlásí na každý den naši odborníci na meteorologii – polojasno, místy oblačno a při zvětšené oblačnosti přeháňky - sněhové, naštěstí. Zkušenější závodníci brázdili již "dospělácké" sjezdovky a ti nejmenší se učili pokořit pomu a dětskou sjezdovku. Zlepšení zaznamenali obrovské a není tedy divu, že jim na konci zájezdu začala být dětská sjezdovka malá a mnozí si tak udělali první zářez na sjezdovce dospělácké. Samozřejmě nechyběl závod ve slalomu a k údivu všech ho sjeli i někteří dospěláci. Spokojení byli i ti úplně nejmenší - toho času ještě nelyžaři, protože došlo i na stavění sněhuláků, želv, labutí a medvědů. No rodičům, coby stavbyvedoucím, chyběly už jen špachtličky a majzlíčky;-) Každý večer pak probíhaly různé soutěže, karnevaly, tvořivé dílničky, diskošky i zpěvy při kytarách. Zkrátka až do úplného vyčerpaní těch malých, lyžováním už tak vysílených tělíček. Po jejich uložení ke spánku, pak nastávaly večery určené rodičům a nutno dodat, že v ojedinělých případech též do úplného vyčerpání a dokonce i k přetažení. Nicméně každé ráno se hrdinsky vstávalo a rovnýma nohama opět šup do lyžáků. Výcvik se tak chýlil k nelibosti všech ke konci, a už už to vypadalo, že se obejdeme bez úrazu, když ouha a my zíráme na taťku Libora, jak se k nám belhá o berlích. Při pádu to schytaly vazy nad kotníkem a na poslední den měl dolyžováno. Nicméně jsme si všichni oddechli, když jsme za sebou zavírali dveře od aut po posledním lyžováni s vědomím, že to byl náš jediný vážnější úraz (když nepočítám naraženou kyčel jednoho z účastníků po pádu z lanovky :-)) Závěrem můžu ještě dodat, že medaile i diplomy byly rozdány, a to nejenom všem malým lyžařům za excelentní výkony, ale také vyvoleným rodičům, kteří se během zájezdu blejskli nějakým nadstandardním, či nezapomenutelným výkonem :-) Sportu zdar, lyžování skol a softbalu 3x hurá!

Super G 2 - výsledné časy a VIDEO:

00:42:37 - David Vícha

00:43:26 - Bára Bachanová

00:44:13 - Lucka Zedníková

00:44:31 - Matěj Halík

00:47:69 - Zuzka Zedníková

00:49:20 - Klárka Halíková

00:51:26 - Filip Vícha

00:52:16 - Matyáš Zelinka

00:53:20 - Bětka Bělohradová

01:01:00 - Štěpán Halámek

01:26:00 - Lukáš Bachan

01:32:11 - Eliška Bělohradová

P.S. Alberto Tombo, boj se, boj! :-)
Účastníci zájezdu: Halámkovi, Mitáčkovi, Zelinkovi, Víchovi, Bělohradovi, Halíkovi, Langerovi, Sládkovi, Zedníkovi a Bachanovi
Další vzpomínky najdete ve fotogalerii.

26.-29.1.2012

O uplynulém, a téměř všemi účastníky prodlouženém víkendu, se naši nejmenší softbaloví členové v doprovodu svých rodičů zúčastnili lyžařského zájezdu v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Vzhledem k počasí, které neuvěřitelně přálo, se tak najezdilo mnoho kilometrů. Nechybělo ani téměř každodenní bobování, sáňkování i "zadkování". Mrzí nás jen jediné. A to, že jsme si nemohli postavit sněhuláka. Sněhu bylo sice dost, i osobní volno by se nějaké našlo, ale vzhledem k teplotám, které se i přes den pohybovaly výrazně pod nulou, to bylo nad naše síly. Ovšem na naši obhajobu nutno podotknout, že i nad síly ostatních kmenů, protože jsme sněhuláka nepotkali vůbec nikde. Ale zpět k naší tlupě. Naštěstí se těchto teplot nezalekli ani ti nejmenší, a spolu s rodiči, mnohdy posilněnými všelijakými léty prověřenými zahřívacími drinky, sjížděli místní sjezdovky hlava nehlava. Někteří dokonce až do totálního vyčerpání organismu, a jak my, znalí věci rádi říkáme: až na krev. Večery pak patřily především dospělému osazenstvu. Mnozí využívali večerního lyžování, jiní tužení kolektivu nad skleničkou něčeho dobrého a byli i tací, co skloubili obě tyto varianty. V den odjezdu se pak uskutečnilo velké rovnání lyžařského umu a zbylých sil všech malých závodníků v podobě super G (čti super dží). Ten, k údivu všech přihlížejících, sjeli všichni bez sebemenších potíží a ještě ke všemu v perfektních časech. Ostatně, posuďte sami ve videích pod tímto článkem a ve fotogalerii. Ti, co byli z jistých důvodů odkázáni na sáňky, měli dovoleno branky vynechat, a sjet sjezdovku šusem, což se později ukázalo jako velmi vtipné až nebezpečné, vzhledem k tomu, že jak známo, sáňky nedisponují brzdami. Naštěstí vše dobře dopadlo a tak se celý výcvik obešel bez zranění. Za takovýto výkon museli být pochopitelně všichni malí závodníci odměněni medailí, diplomem a nějakou sladkostí, či praktickou věcičkou. Spokojeni tak byli úplně všichni včetně rodičů, kterým se tak dostalo spokojených dětských úsměvů. Nutno přiznat, že se naše ratolesti od loňska markantně zlepšily a na další zlepšení se můžeme těšit už o jarních prázdninách, kdy tato skupina, posílena o další softbalové příznivce odjíždí ohromit Kubínskou hoĺu. A pakliže si tahle budoucí elita Kunovického softbalu bude i nadále udržovat tuhle vzrůstající tendenci, není vyloučeno, že za pár let nahradí Alberta Tombu. Přejeme, aby jim to takhle šlo i v softbalových dovednostech a věříme, že se o to jejich trenéři postarají. Ostatně, nějaký rádoby Vrbenský či Lisa Fernandez, by se v týmu náramně hodili. Sportu zdar, lyžování skol a softbalu 3x hurá!
Účastníci:
Zleva: family Sládkova, Halámkova, Víchova, Bělohradova, Langerova, Zedníkova, Kotáskova, Zábranská a Halíkova. Na fotce chybí family Mitáčkova a Zelinkova, kterým k vylepšení lyžařských dovedností stačil pouhý den, a bohužel jiný než ten, kdy byla tato fotka pořízena.

Super G - VIDEO:

Bětka Bělohradová - první jízda, druhá jízda

David Vícha - první jízda, druhá jízda

Eliška Bělohradová - první jízda, druhá jízda

Filip Vícha - první jízda, druhá jízda

Klárka Halíková - první jízda, druhá jízda

Kuba Langer s přívěsem - první jízda, druhá jízda

Lucka Zedníková - první jízda, druhá jízda

Štěpán Halámek - první jízda, druhá jízda

Zuzka Zedníková - první jízda, druhá jízda

Závěrečný společný sjezd

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie