28.9.2015 - Beeball Day

V pondělí 28. září od 10.00 hodin se celorepublikově rozjel projekt ČSA s názvem BeeBall Day. Kunovská Mlatevna nebyla výjimkou. Od rána realizační tým začal pracovat na tom, aby bylo vše připravené na zátěžový test, který se měl rozjet od 10.00 hodin.

Postavit hřiště, nalajnovat, připravit mety ve správné vzdálenosti, nafouknout hrad. Vše bylo připraveno. První vlna příchozích samozřejmě provedla test, zda je nafukovací hrad správně nafouknut. Ano, byl. Mohlo se jít hrát.

Čtyři týmy pod vedením zkušených trenérů i asistentek rozehráli turnaj v BeeBallu. Pro některé hráče nic nového a pro některé hráče první kontakt míče a pálky. Zatímco děti byly zaměstnány míčkem a pálkou nebo skákacím hradem, to rodiče a dospělí zkoušeli nadhazovací stroj v tunelu. A někteří se sami přesvědčili, že to není tak lehké jak to vypadá.

Celý den se vydařil, nakonec i to počasí vyšlo dobře. A tak nezbývá než jen říct, že už teď se všichni těší na další BeeBall Day!

Fotografie zde.

Více info o projektu - beeballday.softball.cz/


16.5.2015 - turnaj na Mlatevni

V sobotu 16. 5. 2015 se naši nejmladší šnečci dočkali prvního bee-ballového turnaje. Sobota 16. 5. 2015 byla na začátku sezóny určená jako termín, kdy se měl bee-ballový turnaj uskutečnit. Kunovská Mlatevňa byla z míst, kde se měl turnaj konat vyřazena, protože tento víkend byl určen pro konání 2. ČSL mužů. Protože ale žádný z týmů, se kterými jsme se v minulém roce utkávali, se k organizaci prvního turnaje neměl, rozhodli jsme uspořádat si dopolední miniturnaj sami. Znovu jsme oslovili naše soupeře a jediný, kdo si chtěl bee-ball tuto sobotu zahrát, bylo Brno. Byli jsme moc rádi, že si můžeme změřit síly i s někým jiným než jenom šnečci se šnečkama. Díky naší široké základně jsme vytvořili 3 týmy a s brňákama jsme si parádně zahráli. Nutno podotknout, že Brnu se v zápasech dařilo asi nejvíc, měli ale starší hráče než my a tak naše věkově namíchané týmy měly mnohem složitější úlohu. Hrály ale odhodlaněa se vší vervou. V nejmladší kategorii se nehraje o žádné umístění v tabulce. Nejdůležitější je mít radost ze hry a získat herní zkušenosti.
Bee- ball se týka dětí ve věku od 5-8 let. Se složitou hrou se v sobotu popraly i děti čtyřleté. Většina dětí odehrála všechny 3 zápasy, na některé přišla ale v průběhu únava a tak jsme byli rádi, že na tribuně seděli náhradníci, kteří ochotně a pohotově nastoupili a tím nám moc pomohli.
Turnaj se hrál na dvou hřištích o třech metách. Byly 4 týmy po 7-8 hráčích. Každý tým odehrál 3 oficiální zápasy. Třešničkou na dortu byl závěrečný turnaj mezi výběrem Snails a Brnem. Přestože se naši šnečci snažili, porazilo je Brno Sever 13:10.
Moc bychom chtěli všem poděkovat, za pomoc při přípravě a organizaci turnaje. Děkujeme tedy náhradním hráčům, pomáhající trenérce oranžového týmu, asistentům trenérů, zapisovatelce, rozhodčím, dámám v bufetu, rodičům za napečené buchty, za pomoc při organizaci, všem za přípravu hřiště a celého areálu. Bez vás by průběh turnaje nebyl ani z polovičky tak příjemný, jak nakonec byl. :-)

Fotografie z turnaje zde.

Děkují Bee-ballový šnečci :-)

Zuzka a Šárka


3.12.2014 - Mikuláš na tréninku

Více fotografií zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie