15.9.2018 - Kvalifikace na finálový turnaj, Blansko

V sobotu 15.9. jsme se zúčastnili s malými Tbalisty v Blansku kvalifikačního turnaje kategorie U9 o finálový turnaj v Hluboké nad Vltavou. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů a hrálo se o 4 postupová místa. Cílem bylo dostat se do horní poloviny pavouka a zkusit štěstí v závěrečném zápase. Taky si dobře zahrát a užít si naplno hezké softballové soboty v krásném areálu v Blansku.

To se nám splnilo bezezbytku. Postupně jsme odehráli tyto zápasy:

Snails - Hroši Brno : 2:11

Opava – Snails 5:15

Blansko – Snails 13:0

Snails – Kostelec 10:5

A tak jsme po základní části urvali 6 .místo a dostali šanci zkusit štěstíčko proti Hodonínu, který byl po základní části třetí. Zápas – vítěz bere vše (postup na Hlubokou :)). byl velmi hezký a vyrovnaný. Až v poslední směně nám Hodonín odskočil a zaslouženě vyhrál. To ale vůbec nevadí, hlavní byla předvedená hra, která snesla přísné parametry.

Coach Přema Beránek:

Super turnaj, který splnil naše očekávání. 5 zápasů v jednom dni – celkem rychta. Nejlepší nakonec. Co víc si přát. Snad jen ten postup. Ale Hodonín byl prostě lepší a taky trochu větší :). V průběhu turnaje jsme narazili na Hrochy Brno a Blansko – pozdější finalisty, kteří všechny ostatní týmy přejeli velkým rozdílem. S ostatníma jsme se mohli v pohodě měřit. Krásně jsme si zahráli a ukončili tak Rokieballovou sezónu na jedničku.

Sestava : Joha Beránková, Onďa Zelinka, Štěpa Křapa, Tom Koutný, Šimon Vaněk, Mája Pavelka, Áďa Víchová, Sofča Šuránská, Luke Hubík, Mirďa Holuj a Adámek Nemrava.

Trenéři : Přema Beránek, Lulu Pořtová, Peťa Zelinková


16.6.2018 - Rookie ball U9, 4. turnaj Frýdek-Místek

V sobotu 16.6. nás Rookieballový vítr odvál na 4.kolo tentokrát na nádherné nové hřiště do Frýdku-Místku.

V krásném počasí se náš tým tentokrát rozehrával poněkud pomaleji než v předchozích turnajích a tak jsme na úvod podlehli prvnímu ze soupeřů.

Snails Kunovice – Skokani Olomouc

Prospaný začátek a 0:5 po první směně. Pak už celkem dobré – v dalším průběhu dominovali obě obrany. Hrálo se na travnatém infieldu, což odpaly dost zpomalovalo a vnitřní pole obou týmů, to měla poněkud jednodušší než na antuce. Dalekých odpalů bylo pomálu, takže bodů už moc nepřibylo.

Arrows Ostrava – Snails Kunovice

Nejhezčí zápas turnaje. Drama až dokonce se šťastným koncem pro soupeře. Nakonec byly Arrows nad naše síly, ale poprvé jsme dokázali s tímto sympatickým soupeřem odehrát vyrovnaný zápas.

Snails Kunovice – Hit Opava

V tomto zápase jsme byli od začátku lepší na pálce i v poli a zaslouženě jsme si odnesli výhru, která je vždy dobrá pro sebevědomí našich dětí, i když v této soutěži o výsledky doopravdy nejde. Ale znáte to … .

Snails Kunovice – Klasik Frýdek Místek

Celkem hezký záaps až na první směnu, ve které jsme soupeře nechali trochu utéct, ale v závěru jsme ho přestřílelí sérií tvrdých odpalů. První výhra nad Klasikama se cení.

Coach Beránek

Krásný turnaj, krásné prostředí, krásné počasí, krásná hra – co dodat.

Sestava: Štěpán Křapa, Tomáš Koutný, Šimon Vaněk, Ondra Zelinka, Lukáš Hubík, Johana Beránková, Adéla Víchová, Kristýna Miklendová a Sofie Šuránská.

Coučové: Přema Beránek, Jana Pořtová, Peťa Zelinková.

Šofér: Jenda Miklenda

Přestávkový program: Míša Hubíková


19.5.2018 - Rookie ball U9, 3. turnaj Olomouc

V sobotu 19.5.2018 se konal 3. turnaj Rookie Ball, tentokrát v Olomouci.

Co napsat? Děti byly zase o kus lepší, neb si zvykly na nadhoz. Problémem byl paradoxně stativ 😊 Poslední, tedy pátý nadhoz, může být vyměněn za stativ a my toho využíváme, neb chceme, aby děti hrály. Bohužel, v některých případech odlétl stativ místo míče 😊

Pole bylo….nu.. řekněme, že odpovídající 😊 Děti se snaží moc. Stále věříme, že je to baví. Někdy je to chaos a někdy super hra. Někdy nerv a někdy pohoda. Stále si myslím, že i když se nehraje na výsledky, děti to prožívají stejně. A rodiče? Ty jsou myslím zatím v pohodě 😊

Do Allstars týmu se v Olomouci svým výkonem probojovali: Tomáš Koutný a Štěpán Křapa.

Cenu za pokrok získala Kristýnka Miklendová.

GRATULUJEME!

Díky patří tak jak pokaždé všem rodičům a speciálně těm fandícím. Díky za pomoc!

Děkujeme také Jakubovi Beránkovi a Matymu Zelinkovi za pomoc s koučováním a povzbuzováním! Byli jste super kluci.

Sestava: Lukáš Hubík, Tomáš Koutný, Kristýnka Miklendová, Johana Beránková, Onďa Zelík, Štěpán Křapa, Sofinka Šuranská, Mirda Holuj, Maroš Pavelka, Adélka Víchová, Šíma Vaněk – snad nikdo nevypadl 😊

Trenér a hlavní gauč: Přemysl Beránek

Asistent: Zdeňa Křapa

Pomocnice: Jana Pořtová, Petra Zelinková

Pozn. Autora článku: Omlouváme se, že jsme již po několikáté nestihli napsat článek dříve, než vyjde snekoběžník. Lulu a Peťa.


28.4.2018 - Rookie ball U9, 2. turnaj Kunovice

V sobotu 28.4.2018 se na domácí půdě konal 2. turnaj Rookie ball U9 a nutno podotknout, že se velice povedl. Počasí nám přálo, buchty byly napečeny, obsluha v bufetu perfektní a hřiště díky pomoci rodičů dokonale připraveno 😊

Oproti prvnímu turnaji, byl ten na domácí půdě o dost lepší…živější. Pálilo se a v poli bylo vidět občas krásnou hru. Zvykáme si na nové podmínky a bojujeme.

Rozebírat hru do detailů a zmiňovat výsledky nemá v Rookie ball žádnou váhu. Důležitý je, že se dětí baví a sportují. Snažíme se o to, aby je hra i nadále bavila, i když je dost těžké jim vysvětlit, že o výsledek nejde. Cítí to jinak 😊

Stejně jak na prvním turnaji, i na tom druhém byly na konci turnaji předány ceny All stars + cena za pokrok. Tentokrát se do Allstar týmu dostal Onďa Zelí Zelinka a z ceny za pokrok se radovala Adélka Víša Víchová. Gratulujeme!

Velice děkujeme za pomoc všem zúčastněným!!

Rodičům za buchty a pomoc s úklidem, obsluhu bufetu a celkovou podporu.

Děkujeme rozhodčím za dobře odvedenou práci! Holky a kluci, díky 😊

Sestava: Onďa Zelinka, Luky Hubík, Adélka Víchová, Tomáš Koutný, Šimon Vaněk, Kristýnka Miklendová, Sofinka Šuranská, Johča Beránková, Mája Pavelka, Mirda Holuj, Štěpa Křapa..

Hlavní gauč: Přemysl Beránek

Asistenti: Zdeněk Křapa, Petra Zelinková, Jana Pořtová


14.4.2018 - Rookie ball U9, 1. turnaj Ostrava

V sobotu 14.4. proběhl v Ostravě historicky první kolo v Rookie balle, což je nová soutěž pro děti do 9 let, která nahradila dosavadní T-ballovou ligu. Novinkou pro děti bylo, že se hraje bez našeho starého známého stativu a děti pálí z nadhozu (nadhazuje jejich trenér) Další změnou je, že se nehraje na body, takže není v zápase vítěze ani poraženého a tím pádem není ani žádné konečné pořadí turnaje.
Tím, že děti pálí z nadhozu se nám hra podstatně zpomalila a je těžké udržet u dětí pozornost, antuka láká ke kreslení, na tribuně je spousta diváku, okolo hřiště se děje tolik zajímavých věcí a ten pálkař je tam teda fakt už dost dlouho :-D. Ale i přes všechny tyto nástrahy se nám podařilo zahrát pár pěkných akcí, odpálit několi parádních odpalů a turnaj si užít. Na závěr turnaje byl vyhlášen All Star team, do kterého vybírali hráče trenéři všech týmu a i Šnečci zde měli své zastoupení jedním Šnekem - Mariánem Pavelkou a jednou Šnečicí - Johankou Beránkovou.Cenu Rookie star, kterou dostane v týmu hráč, který jde svým přístupem a svou snahou ostatní příkladem si z Ostravy odváží nováček týmu Adámek Nemrava .
Pokud se chcete dozvědět víc o nové soutěži Rookie ball,tak přijďte v sobotu 28.4.povzbudit naše nejmenší na tribunu.

Sestava : Marián Marošek Pavelka, Kristýnka Miklendová, Adélka Víša Víchová, Ondra Onďák Zelinka, Štěpán Křupíno Křapa,
Šimon Šíma Vaněk, Tomáš Koutný, Adam Áďa Nemrava, Johanka Joha Beránková, Luky Kevin Hubík

Děkujeme řidičům, že nás v pořádku dovezli i odvezli a rodičů za pomoc se vším .B-)

Trenérské kvarteto: Berry, Lulu, Peťa a nováček trenérského týmu Zdeňa

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie