14.9.2019 - Rookieball, kvalifikační turnaj M-ČR U9, Třebíč

V sobotu 14.9. odehráli naši malí šnečci kvalifikační turnaj na MČR v kategorii do devíti let. Soupeři byli tentokrát nad naše síly a turnajem jsme prosfištěli následovně:

Snails Kunovice – Hroši Brno 0:15

Olympia Blansko - Snails Kunovice 18:0

Pipas Brno - Snails Kunovice 10:5

Kouč Přema Beránek: I přes 3 prohry hodnotím sobotu v Třebíči velmi kladně. Na MČR sice nepostupujeme, ale nutno uznat, že soupeři si to zasloužili víc než my. Byli lepší ve všech směrech. Ale i přes první dvě kruté prohry jsme se zvedli k parádnímu výkonu v posledním zápase. Díky postupové matematice jsme v případě výhry mohli ještě na MČR postoupit.

Snažili jsme se co to šlo, pochytali těžké míče a k ještě lepšímu výsledku nám chyběla trochu lepší pálka. Všechny děti musím pochválit za vzorný přístup a snahu.

Musím pochválit i tým Pipas. Jejich smysl pro fair-play, kdy v momentu, kdy se mohl zápas zlomit v náš prospěch neváhali a požádali rozhodčího (který byl jinak velmi přesný), aby otočil své rozhodnutí, když vyhlásil původně našeho hráče v útoku aut na druhé mětě na safe. Tím se náš útok nazastavil a my jsme srovnali na 5:5 a zápas byl dál otevřený a mohlo se stát cokoliv. Nakonec Pipas vyhráli a já jim postup moc přeju. Koučové z Pipasu povýšili sport nad výhru a to se fakt cení.

Taky děkuji Třebíč Nuclears za supr uspořádaný turnaj v jejich krásném areálu.

Sestava: Ondra Zelinka, Joha Beránková, Áďa Víchová, Honza Zajíc, Míša Podolínský, Lukyn Hubík, Tom Koutný, Adam Juřík, Adam Nemrava a Jonáš Kuřímský

Koučové: Přema Beránek, Marian Nemrava a Petra Zelinková


15.5.2019 - Rookieball, 4. turnaj, na Arrows Ostrava

V sobotu za parného letního počasí odehráli naši nejmenší 4. kolo Rookieballové ligy v krásném prostředí na hřišti Arrows Ostrava. Zvládli odehrát 4 zápasy po sobě, takže byly na hřišti 4 hodiny v kuse s malou přestávkou na ledovou tříšť. Na výsledky se v Rookieballe nehraje, ale „mezinama“ - naši prcci všechno vyhráli :). A nutno dodat, že zaslouženě.

Coach Přema Beránek : Asi nejpovedenější víkend, co jsem kdy s „devítkama“ zažil - pokud by to tak mydlili pořád, vůbec bych se nezlobil. Zhruba 1 chyba v poli na zápas a pálili jak „pitralóni“ - za to by se nemuseli stydět ani dopsělí. Přes Kevina na nadhozu nic neprošlo, Joha na jedna všechno chytila, Víša lupla dvakrát double, Onďák už tradičně nejlepší na pálce, Tom, Lavina Adámek a Míša mu šlapali na paty, Valda si oběhl na svůj odpal z nadhozu až domů a Jony - to je prostě černý kůň. Celý turnaj perfektně odházel Maroš na jedničce odkoučovala Bára Kuřímská a lavičku bravurně zvládli Ondra a Mirka Koutní. Největší fanoušek, hlídač a zásobovač Mira Kuřa to taky zvládl na jedničku a já jsem snad taky něco málo přispěl :).

Tož tak

B18


18.5.2019 - Rookieball, 2. turnaj, na Mlatevni

V sobotu 18.5. proběhl na Mlatevni turnaj v Rookie ballu. Bylo krásné slunečné počasí a přesto, že jsme se o Mlatevňu dělili s juniorkama, naši malí snečci si to moc užili a my s nima. Hráli jsme celkem 4 zápasy, a ikdyž se na body nehrálo, tak bilance byla víc než příznivá. Všichni chtěli pálit a šli do toho na plno. Obrana se nám taky dařila, a když došlo na nějakou chybu, všichni se rychle vzpamatovali a snažili se o to víc.

Vzhledem k tomu, že se na body nehraje, nebyl na konci vyhlášen vítěz turnaje, ale udělovaly se individuální ceny. Z našeho šnečího týmu byla ohodnocena Adélka Víchová a Luky Hubík, jako Top hráči a jako nejlepší nováček dostal cenu Jonášek Kuřimský.

Přestože díky počasí jsme toho poslední dobou moc nenatrénovali, tak to byl hezký turnaj a pro nejmladší byl přínosem ve sbíraní zkušeností.

Hráči: Johča, Adélka, Onďa, Křupíno, Jonášek, Míša, Adámek, Lavi a Lukášek.

Trenéři: Berry, Petra, Marian, Lenka

Foto:

Rookieball, 2. turnaj, Mlatevňa

14.4.2019 - Rookieball, 1. turnaj, Olomouc

V neděli 14.4. odjeli naši nejmenší na první Rookie ballový turnaj sezóny do Olomouce. Oproti loňsku, ale ve značně pozměněné sestavě. K oporám týmu Onďákovi, Johance a Májovi, mazákům týmu Tomovi a Kevinovi, se přidalo několik nováčku, Honza,Lavi Míša a Valda.Turnaj se nám parádně vyvedl,tradičně nám šla pálka, Máňa si dal běžecký Homerun, Onďák odpálil téměř k "plotu" a Joška se blejskla parádním zákrokem v poli, kterému tleskal i soupeř. Opory prověřily, jak dobře na tom jsou před sezónou, mazáci nabrali další zkušenosti a nováčci se otrkali v prvním velkém turnaji a nutno říct, že si nevedli špatně ;-). Velkou pozornost soupeřů si získal výkonem na pálce i v poli nejmladší účastník Valda :-D :-D, který si zaslouží velkou pochvalu za celý turnaj. Ono udržet pozornost v zadním poli na 9 není žádná sranda, tráva je vysoká - je potřeba ji přetrhat, je tam nuda - tak si zatančíme a když už je to fakt opruz, tak je potřeba zajít se podívat k Johance na jedničku do vnitřního pole, jestli se tam neděje něco zajímavého ;-).
Turnaj se hrál na 3 hřištích, co hodina to zápas, takže se nám Šnečci nestihli ani zbytečně unavit ;-) a možná i to se projevilo na jejich dobrém výkonu. Na závěr turnaj proběhlo tradiční ocenění nejlepších hráčů,které vybírají ostatní trenéři, kdy z každého týmu byli vybrání 2 nejlepší hráči do All Stars týmu - za Šnečky si odnesli cenu Onďák s Johankou. Další individuální cenu si odnesl Honza Zajíc, je to cena Rookie Star a tuto cenu udělí trenéři týmu, za snahu, za zlepšení, za přínos týmu apod.

Děkujem Kačce Suchánkovic za trenérskou výpomoc - někdo musel zaskočit za trenérské duo Nemravovic, které si válí šunky na Bali B-) a nám tady mrznou zadky ve 2 stupních :-D :-D :-D . Díky řidičům Martinovi, Evči a Tomovi za odvoz a Janě Pavelkovic za bábovku - přišla velmi vhod.;-) ;-)

Tož tak

Peťa ;-) Berry B-) a Kačka :-)

Foto: Rookieball, 1. turnaj, Olomouc

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie