3.-4.10.2015 - Finálový turnaj, Praha - Joudrs

O víkendu 3.-4.10 kunovičtí t-ballisté odehráli finálový turnaj Mistrovství republiky v t-balle v softbalovém areálu Svoboda park v Praze. Účast na tomto turnaji si zajistili jako vítěz základní části 2. t-ballové ligy. Do Prahy odjeli s jasným cílem – postoupit do nedělních bojů o umístění v první šestce, což znamenalo umístnit se v základní čtyřčlenné skupině do druhého místa. V cestě za tímto cílem jim stáli týmy Rytíři Trutnov, Paintbusters Most a Chomutov Beavers.

Rytíři Trutnov – Snails Kunovice 8:22

Kunovičtí na soupeře doslova vletěli a na pálce nasázeli tolik bodů, že si mohli dovolit i pár zbytečně obdržených bodů v obraně, nicméně důležité vstupní utkání Šnečci zvládli a vytvořili si dobrou pozici pro další utkání.

Paintbusters Most – Snails Kunovice 11:24

Utkání se odvíjelo v podobném duchu jako to první a na konci bylo hjasné, že do nedělních bojů Kunovice zasáhnou.

Snails Kunovice – Chomutov Beavers 4:20

V boji o první místo ve skupině tentokrát Kunovice neobstáli. Soupeř byl lepší po všech stránkách. Ani na pálce Šneci bohužel nepředvedli svůj dlouhodobý standard. Prohra zanamenala, že si ve čtvrtfinále Kunovice zahrají proti Eagels Praha.

Eagels Praha – Snails Kunovice 13:4

Ikdyž šneci zlepšili v tomto zápase výrazně hru v obraně, nedokázali zvednout hru na pálce a s pozdějším finalistou prohráli a šli tak do zápasu o páté místo opět s Chomutovskými Beavers.

Snails Kunovice – Chomutov Beavers 4:22

Kunovičtí bohužel s chytře hrajícím Chomutovem opět prohráli. Krok dokázali držet pouze v první směně. Prohra tak znamenala pro Snails Kunovice celkové 6. místo v ČR.

Coach Přemysl Beránek: "Cíl postoupit do nedělních bojů jsme splnili. Tajně jsem doufal v postup do bojů o medaile a v zápase s Eagels Praha k tomu možná nebylo daleko. Musím ale sportovně uznat, že soupeři byli tentokrát lepší a naše 6. místo odpovídá průběhu utkání během turnaje. Škoda jen, že jsme na finálový turnaj nemohli odcestovat v plné síle. Absence dvou klíčových hráčů Matyáše Zelinky a Jakuba Beránka byla víc než citelná a jak se ukázalo se soupeři z horní části tabulky, tak i rozhodující. Nicméně 6.místo v republice považuju za velký úspěch. V podmínkách v jakých musíme s dětmi trénovat je to obdivuhodné. Velký dík patří obětavým rodičům, trenérskému týmu – Janě Pořtové a Petře Zelinkové a taky Přemyslu Víchovi (kouč Kunovských žáků) za výpomoc na finálovém turnaji."

Oddíl Snails Kunovice tímto děkuji Zlínskému kraji za podporu.

Sestava: Ondřej Nemrava, František Vaďura, Šimon Joura, Štěpán Halámek, Filip Vícha, Radek Hráček, Samuel Štefaník, Matyáš Hráček, Zuzana Zedníková, Klárka Halíková,Štěpán Jančík, Jůlie Dominiková a Deniska Štefaníková.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


26.9.2015 - 2. T-ball liga, 6. kolo, Pardubice - 3. MÍSTO

V sobotu 26.9.2015 kunovičtí t-balláci odehráli poslední turnaj základní části 2.ČSL T-ballu. Malí Šneci odjeli do Pardubic v poněkud oslabené sestavě, ale na jejich výkonech to nebylo znát.

Hned v prvním zápase deklasovali Spectrum Praha 18:4 a pokračovali vítězstvím nad domácími Pasos Pardubice 24:7. Poté přejeli Storms Praha 16:1. V posledním zápase skupiny narazili ale Šneci na notně posílené Hrochy Havlíčkův Brod a když se sečetl nedobrý výkon Šneků s vynikajícím výkonem Hrochů a k tomu se připočetla velká dávka smůly byl z toho výsledek 0:18.

To znamenalo, že si Šnečící na turnaji v Pardubicích tentokrát zahráli v posledním utkání s Joudrs Praha o bronz.

Po nepovedeném předchozím utkání se kunovičtí obdivuhodně zvedli a výhrou 14:1 si zajistili bronzové medaile, které byly tentokrát z perníku, ale o to byly sladší.

Coach Snails Přemysl Beránek: V Pardubicích jsme poprvé v sérii turnajů základní části neobsadili první místo. Bohužel jsme nebyli v kompletní sestavě a Hroši Havlíčkův Brod na nás předvedli opravdu skvělý výkon a zaslouženě si dokráčeli pro první místo na turnaji. Nicméně šlo o jedinou porážku v celé soutěži, takže po základní části nemůžu být nespokojený. Teď je důležité, abychom naše výkony z průběhu roku dokázali zopakovat na finálovém turnaji v Praze proti extraligovým týmům. Cílem je dostat se do nedělních zápasů o medaile. Bohužel nepojedem do Prahy v komplentní sestavě, jinak by byl cíl jednoznačný – medaile. Ale i s oslabeným týmem věřím, že by to mohlo na závěr roku zacinkat – bude důležité do jaké pohody se dostanem v prvním zápase a jestli předvedem skvělé pálkařské výkony z průběhu roku, které nám dávaly klid pro hru v obraně. Držte palce.

Berry

Fotky z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


12.9.2015 - 2. T-ball liga, 5. kolo, Svoboda Park Praha - 1. MÍSTO

Šnečí T-ballisti se po letní pauze vrhli do ligové soutěže a odehráli svůj 5. ligový turnaj na hřišti Joudrs Praha.
V prvním zápase se utkali s domácími Joudrs Royal a přes pomalejší rozjezd, se nakonec povedlo soupeře udolat a zápas skončil celkem jasným výsledkem 16:6. Ve druhém zápase Šnečci vyzvali opět pražský tým - Spectrum Praha. Šneky naštěstí ani v tomto zápase neopustila dobrá forma na pálce, přestože i tentokrát měli "svou" chvilku v obraně a od slabšího soupeře obdrželi zbytečně moc bodů, zápas vyhráli 15:7. Ve třetím zápase se postavili proti rozjetým Šnekům Storms Řepy. Šnečci předvedli bezchybný výkon a soupeře deklasovali 24:0.
V posledním zápase základní skupiny proti Pasos Pardubice si Kunovští mlsouni pardubického perníčku řádně naloupali a to v poměru 24:2 a byl to jejich nejlepší výkon turnaje. Ve finále na Šneky čekal netradiční soupeř - Hroši Havlíčkův Brod. Ani Hroši nedokázali rozjetý Kunovský expres zastavit, i když byli v celém turnaji šnekům nejzdatnějším soupeřem. Šnečci si vybrali slabší chvilky v obraně ve 2 prvních směnách a obdrželi od Hrochů zbytečných 9 bodu,naštěstí se ale mohli spolehnou na to, že všechny soupeře válcují na pálce, Hrochům nastříleli 16 bodů a nebylo co řešit.:-D

Kouč Přema Berry Beránek: Musím pochválit celý tým za dobrý výkon v celém turnaji. V obraně sice máme rezervy na kterých samozřejmě zapracujeme, ale v útoku naopak nemám co vytknou. Výkon byl naprosto podle mých představ, vždyť v 5 zápasech turnaje jsme soupeřům nastříleli neuvěřitelných 95 bodů. ;-) Jen tak dál. B-)

Sestava: Filip Lotoš Vícha, František Fany Vaďura, Matyáš Zelí Zelinka,Ondra Řízek Nemrava,Radek bez přezdívky Hráček, Šimon Jerry Joura, Matyáš Máta Hráček,Štěpán Gigi Halámek a to nejhezčí na konec Deniska Lili Štefaníková a Julie Olli Dominiková.

Trenérstvo : Přema Berry Beránek, Peťka Slavsonka Zelinková, zaskakující Ajka Alička Víchová, které móóóóć děkujem za pomoc

Fotograf : Jiří Zelí Zelinka

Fanoušci a řidiči : Zuzka, Roman, Mari a Ríša.

Vééééééééééééééééééééééééééééééliký pozdrav od všech letí ke Kubíčkovi a k Lulu.

Fotografie z turnaje zde.


20.6.2015 - 2. T-ball liga, 4. kolo, Praha Storms Řepy - 1. MÍSTO

Tak nám vyšlo i poslední předprázdninové kolo a opět vezeme první místo!!

Jsme neporaženi. :)

Co víc dodat?

Snad jen to, ŽE:

Něco málo k turnaji:

Toto kolo bylo opravdu nejslabší a musím říct i nejnudnější :). Do finále jsme prošli hladce a bez šrámů. Občas dělalo děckám problém nespat a umět si poradit i se slabším soupeřem. Pole se často obměňovalo a ve vnitřním poli si zahráli i ti nejmenší. Vyzkoušeli si, jaké to je být opravdu neustále ve střehu (bez trhání kytiček a civění po ptáčkách :)) ).

Jednotlivé zápasy zde probírat nebudu. Vyzdvihnu jen finále, které bylo opravdu moc pěkné, tak jako pokaždé. Chomutov je dobrý soupeř... aaa ..asi z nás bude mít deprese :). Máme lepší a tvrdší pálku. Umíme zabrat v každé chvíli, a to je dobře. Máme jistotu. Dívat se na šnečky v útoku je opravdu úžasný zážitek. Těšíme se na finálový turnaj. Tam budeme moci ukázat svou sílu v plném rozsahu. Čekají nás ale ještě dvě kola (v Praze a v Pardubicích).

Pole fungovalo. Hrálo se rozmanitě.Pár chyb se zatím ztrácí... :)

Jinak...jelo se v sobotu na otočku, takže žádný večůrek k dobru. Papalo se v čajna restaurant a moc nám nepršalo...v nedělu jsme jukli na baby (jen pár z nás, protože jsme zapůjčili našeho Berryho kauča a vezli ho tam), které hrály na Krči proti Krči :)). Domů projeli peklem a viděli nádhernou duhu..taky světlo na konci tunelu v ústním podání Peti "Zelí Slavson" Zelíkovic.

Výsledky:

Snail Kunovice - Joudrs Royal 12:0

Snails Kunovice - Spectrum Praha 11:6

Storms Řepy - Snails Kunovice 3:18

Pigs Trhové Sviny - Snails Kunovice 4:18

Snails Kunovice - Chomutov 11:7

Sestava:

Děkujeme doprovodu v podobě rodičů řidiců a fanoušků :). Víme, že bez nich by to cooo....no nešlooo!

Sportu ZDAR!!

Fotografie z turnaje jsou tady.


30.5.2015 - 2. T-ball liga. 3. kolo, Hluboká nad Vltavou - 1. MÍSTO

Tentokrát jsme odjížděli na další turnaji 2. T-ball ligy směr Hluboká. Odjíždělo se již v pátek odpoledne, ale některé rodinky vzhledem k předpovědi počasí a krásám Hluboké vyjely už v pátek ráno a udělaly si krásný den, spojený s prohlídkou zámku a ZOO. Po noclehu na ubytovně nás čekal přesun na hřiště, kde většině z účastníků spadla bradička z krásného areálu, který nás vítal. Kromě hřiště na softball, baseball a plážový volejbal, se v areálu nacházelo spousta atrakcí pro děti, od prolézaček, velké trampolíny, skluzavky, půjčovny koloběžek až po lanové centrum.

Počasí nám přálo a tak jsme v 10.15. nastoupili k prvnímu zápasu s Joudrs Royal. Skvělá pálka, soustředěné pole.. co víc dodat. Výsledek 13 : 1 hovoří za vše.

Hned další zápas se hrál opět s Joudrs, ale tentokrát Joudrs Navy. Opět parádní pálka, pár chybiček v poli - výsledek 16:3.

Přišla asi 1,5 hod pauzička, kterou jsme využili na oběd a během které, se nám pořádně zatáhlo,sprchlo a kapku se nám ochladilo. Bylo na čase sundat sluneční brýle a vytáhnout šustky. Po obědové pauze nás čekal soupeř, s kterým jsme se doposud nepotkali. Tím byl Sokol Hluboká. Do zápasu náš soupeř vletěl opravdu odvážně, nasázeli nám 5 bodů a na nás bylo, jak odpovíme. Naše pálka nás opět nezklamala! Šnečci pálili přesně dle instrukcí Berryho a byly to opravdu krásné rány. Takže po první směně stav 6 : 5. Druhá směna už nebyla tak úrodná na doběhy jako ta první a stav po druhé směně 6 : 6. Přišla třetí směna, která se nám opět povedla po útočné stránce. Připsali jsme si opět 6 bodů. Tentokrát se však vůbec nedařila obrana. Podařilo se nám zahrát poměrně rychle 2 auty, ale ten třetí byl zakletý. Děti udělaly spousty naprosto zbytečných chyb a stav po 3 směně byl 12:12 a šlo se do tiebreaku. Ještě předtím dostaly dětičky od Berryho na hřišti pořádně vyhubováno, ale nutno podotknout, že do dagoutu rozhodně nešly se sklopenýma ušima, ale právě naopak. Věděly, že zahrály špatně a že je potřeba s tím něco udělat, a taky to hned předvedly na pálce. Co hráč to parádní rána a soupeř naše odpaly sbíral až někde u plotu. No a bylo z toho 6 bodů. Pak už jen bylo potřeba zahrát dobře i v obraně, a to se nám povedlo . Soupeři jsme dovolili jen 1 doběh a mohli jsme se radovat z vítězství. Na jednu stranu to bylo kapku drama,ale na druhou stranu jsme rádi za dalšího soupeře, s kterým to má ty správné grády ;-).

Po tomto zápase přišla 2 hod pauzička, kterou děti využily k prozkoumání areálu a většina hráčů ke sledování turnaje v plážovém volejbale na již zmiňovaném hřišti,kde věkový průměr hráček byl cca 18 let :-D ;-) .

V 16 hod proběhlo semifinále s Joudrs Navy, které skončilo naší výhrou 17:1 a pak už jsme šli do finále, kde nás čekal opět Chomutov. No a jako už tradičně to bylo drama až do posledních chvil,které ale opět skončilo výhrou našich šnečků 14:11. Pálka byla hodně dobrá. Pochvaly se dostalo i od soupeře...čím prý je krmíme :).

Na závěr turnaje ještě pořadatelé vyhlásili z každého týmu nejlepšího pálkaře a nejužitečnějšího hráče, které vybrali trenéři daného týmu. Za Šnečky byl nejlepším pálkařem vyhlášen Štěpa GIGI Halámek a jako nejužitečnější hráč byl vyhlášen Maty Zelí Zelinka. Je ale potřeba říct,že vybrat nejlepšího pálkaře bylo velmi těžké,protože máme opravdu skvělou pálku a obzvláště na tomto turnaji se soupeři naběhali k plotu... a u některých odpalů i za plot. :-D To samé platí i o druhém ocenění. Na turnaji nám děti připravují spouty krásných sportovních zážitků a opravdu je na ně radost se dívat. Někdy je to sice na infarkt a v dagautu lítají čepice i s brýlema, ale jinak jsou to naše velké šikulky. Velká pochvala letí k Ráďovi Hráčkovi za výpomoc! Ten i když nemusí, tak vždy, když je potřeba jede a je velkou oporou a jistotou. Taky musíme pochválit naše nejmladší na pálce a to Denisku a Čika. Jejich odpaly, jsou čím dál lepší. Matymu Hráškovi foukáme na dálku naraženou nožku, díky které přišel o semifinále a o finále. Julču chválíme za parádní zabíhání na 9 .Ondrovi,Jerrymu a Kubovi děkujem za fakt brzký budíček, za zvuku plácání basketbalové míče se hned líp vstává :-D ;-) A Filípkovi díky za to, že je takové samostatné zlatíčko, že o něm ani nevíme :-D.

Závěrem bych chtěla podotknout, že tentokrát jsme na turnaj vyrazil konečně v kompletní trenérské sestavě. Děti se na Berryho hrozně těšily a taky mu k úspěšně zvládnuté maturitě ( mimochodem 1,1,1, ) pogratulovaly a předaly mu diplom s podpisama. Tímto ještě jednou děkujem Skalpovi za záskok na předchozích turnajích a velký díky opět patří rodičům za fandění,nošení, starání, dovezení, odvezení a skvělou trenérskorodičovskou poradu večer před turnajem ;-)

PS: ten oholený, ostřihaný, šikovný chlap na fotkách je Berry ;-)

Sestava: Denis Štefaníková, Julča Dominikovic, Maty Zelí Zelinkovic, Onďa Nemravovic, Filda Lotouš Víchovic, Kuba Berry Beránkovic, Maty Hrášek Hráčkovic, Radek Erkosmínusem Hráčkovic, Jerry Šimon Jourovic, Štěpa GIGI Halámkovic, Štěpa Chico Jančíkovic..

Trenérskě trio: Přema odmaturovaný Berry Beránkovic, Peťka Berlička Zelinkovic a Jana Lulu Pořtovic-patřící k Beránkovic :))

Fotografie z turnaje zde.

Sportu ZDAR!!!


1.5.2015 - 2. T-ball liga - druhé kolo, Havl. Brod – 1. MÍSTO

Až na finále, které bylo opět docela těsné, jsme s pohodou a klidem vyhráli i 2. turnaj.

Hrálo se v Havl.Brodu, takže se jelo v pátek ráno na otočku. I přesto, že celou cestu hodně pršelo, jsme doufali, že se turnaj odehraje.. a tak se i stalo. V Havl. Brodě sucho:-)

Skupina A: Snails Kunovice, Joudrs Praha Navy, Spectrum Praha, Pigs Trhové Sviny, Pasos Pardubice

Skupina B: SC 80 Chomutov, Hroši Havl.Brod, Joudrs Praha Royal, Joudrs Praha Grey

Hrací doba 30min+dohrávka

Do naší skupiny se přidaly i dva pro nás v podstatě nové týmy, Pigs Trhové Sviny a Pasos Pardubice. Ty na turnaji v Chomutově nebyly. Čekali jsme, co se z nich vyklube.

Systém hry byl daný dle umístění ve skupině, tzn. První s prvním, druhý s druhým….atd. :-)

PigsTrhové Sviny – Snails Kunovice 1:15

Hrálo se na hřišti B, které bylo nalajnováno na trávě. Povrch nic moc. Naše pálka opět luxus, pole i přes už zmíněný nekvalitní povrch sehrálo klasiku, a tak jsme soupeři dovolili pouze jeden bod. Fanoušci byli nadšeni. :-)

Snails Kunovice – Spectrum Praha 19:0

Co říct? Soupeř je ve většině věkově slabší a bez zkušeností. Naše pálka udržela klasiku a neustoupila. Je potřeba nepovolovat :-). Soupeřům jsme však povolili posílit tým a hrál nakonec tuším v 15- i v poli. :-) Byli to šušínci.

Pasos Pardubice – Snails Kunovice 2:18

Ani další nováček nás nepřekvapil. Snažil se, ale naši pálku nezastavil. :-) V poli se občas ukázal nerovný povrch a balónek nám skákal, jak neměl. Jinak vše ok.

Snails Kunovice – Joudrs Navy 14:4

Konečně jsme se přesunuli na hřiště A!

Věděli jsme, že když tento zápas dáme, jsme ve finále. Ano a jak jsme chtěli, tak se i stalo. Ovšem…musím se zmínit, že díky trenérům na druhé straně, jsme museli občas na metách zahrát „tvrdě“, protože i soupeř to na nás zkoušel. Prostě se běhalo i na to, na co se v této úrovni neběhá, nebo by se nemělo…neb je třeba udržovat v dětech féér pléj. :-) Toť můj názor.

Do finále dlouhá chvíle, tak bylo rozhodnuto, zajít na oběd do nedaleké restaurace, kde dobře vaří. Zavedla nás tam rodina Víchova a musím říct, že vařili opravdu dobře a obsluha byla vynikající. Děcka pojedly a dobrý oběd završily zmrzlinou.

Ve finále nás nepřekvapivě čekal opět Chomutov a musím říct, že jsme se na zápas velice těšili.

Snails Kunovice – SC Chomutov 5:4

Uuuf…že? :-) Chomutov je dobrý. Stává se z něj prozatím náš největší soupeř. Naše pole bylo i přes pár chybiček kvalitní. Jak je vidět na konečném skóre, i Chomutov nezůstal pozadu a nám se nepodařilo nastřílet tolik bodů. Hlavně jejich zadní pole fungovalo skvěle. Pochytalo nám pár dobrých odpalů. Už se asi ví, že na nás je třeba posílit zadní pole :-) My, jsme to ale nakonec z posledních sil zvládli a dramatický zápas ukončili a vyhráli. Musím podotknout, že i naše zadní pole začíná fungovat tak, jak má. Skvěle zabíhá, nespí a je stále ve střehu. Chválím.

Děkujeme všem rodičům za pomoc a hlavně za super fandění! Bylo to skoro jak na hokeji :-). Děcka si to užily a my také. Fandilo se jak se na finále fandit má.

Po skončení zůstalo pár z nás dívat se na extraligu chlapů. Byl to motivující pohled. Obzvlášť pro některé děti.

Děkujeme,děkujeme…hlavně Přemovi Víchovi Skalpovi, který opět zastoupil skvěle Přemu Berryho Beránka a moc nám tím pomohl. Klaníme se. :-)

Sestava: Filip Vícha, Fany Vaďura, Radek Hráček jako R-1, Zelinka Maty, Nemrava Ondřej, Joura Šimon, Halámek Štěpa, Hráček Mates, Štefaníková Denis, Dominiková Julča+zasádrovaný Jakub Berry Beránek, který po druhém zápas fandil se zbývajícími dětmi místnímu dětskému hřisti.

Fotografie z turnaje zde.

Sportu Zdar!

Peťa a Lulu+ Skalp nebo obráceně? :-)


18.4.2015 - 2. T-ball liga - první kolo, Chomutov – 1. MÍSTO

Tak máme za sebou první kolo 2.T-ball ligy, úspěšné a nadmíru uspokojující.

Konalo se v sobotu 18. 4. v dalekém Chomutově, a protože je to cesta úmorná, naplánoval se výjezd na pátek. Jízda proběhla v klidu, nikde nás nic nezdrželo a tak děti měly už ve 21,00 večerku.

První sobotní zápas nás čekal až v 10:15, takže času na odpočinek bylo dostatek.

Hrací doba 30min+dohrávka.

Skupina A: SC 80 Chomutov, Joudrs Navy, Joudrs Grey, Severní hvězdy

Skupina B: Hroši HB, Snails Kunovice, Spectrum Praha, Joudrs Royal

Nyní k zápasům:

Hroši HB – Snails Kunovice, 4:12

Vstup do prvního zápasu byl luxusní. První útok se nám povedl a do pole jsme nastupovali s velkým klidem. Šnečci předvedli hodně dobrý výkon a musím se přiznat, že už po prvním zápase, jsem věřila ve vítězství na turnaji. Vše proběhlo tak, jak mělo. Úporně se snažím si vzpomenout na to, zdali je potřeba něco vytknout. Nedaří se. Od tohoto prvního zápasu, který se nám povedl na jedničku, se odvíjel celý turnaj. Vyhráli jsme ho s klidem a na pohodu. Děti byli od začátku připravené a ve střehu. Byli jsme prostě více vzhůru než Hroši.

Snails Kunovice – Joudr Royal, 18:7

Už od konečného výsledku je vidět, že pálka byla dokonalá. V každé směně jsme nastříleli 6 bodů a nedali soupeři možnost zastavit náš útok běžnou autovací cestou :-). V poli tam byla chvilka zmatku. Soupeř to nebyl silný, ale nás překvapil. Díky již zmíněnému útoku, jsme se nemuseli obávat, že nás chvilkový zmatek ohrozí.

Snails Kunovice – Spectrum Praha, 15:1

O tomto zápasu je netřeba se rozepisovat. Opět skvělá pálka a téměř bezchybné pole. Soupeř byl věkově slabší. Vítězství ve skupině bylo naše. :-)

V teple místního bufetu jsme podřimovali (to doslova) a vyčkávali na našeho soupeře. Boj o přímý vstup do finále nás čekal v 16,00 a nakonec to bylo Joudrs Navy, proti kterým jsme nastoupili odpočinutí a znovunabytí.

Snails Kunovice – Joudrs Navy, 18:1

Zápas to byl jednoznačný. 3x6 bodů –není co vytknout. Pálka=luxus. Finále je naše!!!

Finalový zápas jsme hráli dle očekávání proti místním SC 80 Chomutov, vítězům skupiny A.

Snails Kunovice – SC 80 Chomutov, 11:10

Co říct? Nervozita byla. V první směně nám Chomutov nasázel pár bodů (tuším 4). Pole trošku zmatkovalo a nezahrálo se to, co se mělo zahrát :-). Ovšem už jen myšlenka na naší pálku byla velmi uklidňující. Prostě jsme věděli, že to napálíme. Co je nejuklidňující, věděly to i děti. Jak jsme předpokládali, tak se taky stalo. Co odpal, to rána do zadního pole. 6 bodů bylo doma. Stav 6:4 pro nás. Chomutov nebyl zdaleka tak jednoduchý soupeř, a něco nám vrátil zpátky. Přišlo pár odpalů do zadního pole, a Chomutov se rázem ocitl opět ve vedení. Nám poprvé za celý turnaj pálka nevyšla a do pole jsme se vraceli bez přidaných bodů. Nervozita byla, ale spíš na straně rodičů a trenérek :-). Děti to ustály a v útoku opět zabraly. Do poslední směny jsme nastupovali se skórem 11:9. Inkasovali pouze jeden bod a finálový zápas tím tedy vyhráli 11:10. Děti z toho byly tak v šoku, že se radovaly s 10vteřinovým zpožděním. :-) (Já s Peťou asi s 30).

Co na závěr? Je jasné, že 2.T-ball liga není Extraliga, ale úspěch a předvedená hra, ta naše, tomu odpovídala. Děti byly úžasné. Mají v sobě takovou sílu a zápal, že je to až neskutečný. Loňská extraligová zkušenost nám přinesla úspěch. Tak očekávaný a potřebný. Všechny moc a moc chválím za pálku. Byla neuvěřitelná. Rána za ránou.

Pole velice slušné. Víme, že je na čem pracovat, a to je dobře. Bylo tam i pár double autů. Hrálo se na všech metách a zadní pole fungovalo perfektně.

Díky všem. Dětem především. Rodičům za fandění a pomoc.

Skalpovi děkujeme za zástup Berryho. :-) Byl hodný, povzbuzující a potřebný.

Děkujeme.

Jana Lulu Pořtová, Petra Peťka Zelinková, Přemysl Skalp Vícha.

Fotografie z tunaje zde.

Sestava: Filip Vícha, Fany Vaďura, Jakub Beránek, Zelinka Maty, Nemrava Ondřej, Joura Šimon, Halámek Štěpa, Hráček Mates, Jančík Štěpa, Dominiková Julča

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie