4. kolo Moravské ligy T-ballu, 28.6.2015, Břeclav, 2. místo

Tak máme za sebou poslední turnaj Moravské ligy a musím podotknout, že byl nejtěžší.

Vyhráli jsme sice všechny zápasy ve skupině, pak i semifinále, ale na finále už jsme neměli.

Před odjezdem jsme museli řešit pár nemocí a neúčastí z jiných důvodů. Povolat odvolaného Filípka "Loutouše" Víchovic a Štěpu "Gigiho" Halámkovic, kteří měli povolenou pauzu v rámci rodinného Víchovo-Halámkovic volna :). Onemocněl nám Maty "Zelí" Zelinka a Štěpa "Čiko" Jančík. Štepánka se chystala na dovolenou. Na konec nás jelo 10 kusů a v oněch 10 kusech, jsme také odehráli celý turnaj.

Nedařilo se nám. Pole bylo nesoustředěné, nasekalo se spousty chyb hlavně ve formě přehozů a zbytečných hodů. Pálka byla slabší než je zvykem, a také už nás soupeři znají a postupně posilují zadní pole.

Šnečči už asi byli kdesi v lesích na prázdninách :). Táhli jsem to jak se dalo a bojovali ze všech zbývajících sil :). Pohled to někdy nebyl pěkný, ale budiž jim to dopřáno...prostě nám došli síly. :) Odpočinek přichází vítán a v pravou chvíli. Za jarní sezonu jsme toho odehráli a odjezdili dost.

Ještě než napíšu výsledky zápasů, tak musím soupeře pochválit. Byli dobří a lepší se. Olympia Blansko se posílila a Locos Břeclav na sobě hodně pracuje, stejně tak i SK Sever Brno.

Vkládám sem i jednu stížnost. Chyběla skórovací tabule. Už na začátku jsme tušili, že to bude problém, neb skóre nehlídali ani rozhodčí. Jak se ukázalo, problém to opravdu byl, a pro příste to budiž ponaučením pro všechny pořadatele.

Zde bylo pořadatelem SK Sever Brno.

O hřiště se skvěle starala Břeclav, která ho poskytla a díky níž se 4.turnaj i odehrál. Díky.

Díky patří opět i rodičům fanouškům, jsou skvělý! Díky i všem dětem. Jsou to bojovníci a super parta.

výsledky:

Olympia Blansko - Snails Kunovice 6:11
Snails Kunovice - Locos Břeclav 9:8
Snails Kunovice - SK Sever Brno 14:5
SK Sever Brno - Snails Kunovice 2:15
Snails Kunovice - Olympia Blansko 5:8

Sestava: Filip "Loutouš" Vícha, Štěpa "Gigi" Halámek, Maty "Máta" Hráčkovic, Radek "RmínusJednička" Hráčkovic, Jakub "Berry" Beránek, Deniska "vyptávačka" Štefaníkovic, Julča "krasavica" Dominikovic, Fanda "Fany" Vaďurovic, Onďa "Řízek" Nemravovic, Šimon "Jerry" Jourů.

Fota dodám. Dominikovic mi odvezli foťák.

Lulu


3. kolo Moravské ligy T-ballu, 17.5.2015, Blansko, 1. místo

Na třetí kolo Moravské ligy jsme se těšili, protože oproti předchozím "halovým kolám", se toto konalo konečně venku, a to na hřisti Olympia Blansko.

Locos Břeclav - Snails Kunovice 8:11

Ač jsme zápas dle výsledku vyhráli, nebylo to zdaleka tak jednoduché.

Na dětech byla vidět únava. Měly náročný víkend plný aktivního a pasivního sportování (nejen děti) :).

Chvilku trvalo než se dostaly do hry. Locos Břeclav se ukázal jako dobrý soupeř. Hra venku jim svědčila a v poli zahráli dobře. Tlak na pálce měli slušný, a tak děti musely zatnout :). Podařilo se a my jsme historicky poprvé končili zápas tie-breakem :). Soupeř body nedotáhl a my se radovali.

Snails Kunovice - Olympia Blansko 17:5

Olympia byla po celé dva předchozí turnaje v hale, našim hlavním soupeřem. Venku to bylo jiné. Zápas jsme zvládli dobře na pálce i v poli. Děti se probudily a podaly dobrý výkon. Olympia se neprosadila, a my vyhráli s velkým rozdílem.

Sever Brno - Snails Kunovice 5:13

I přesto, že se Sever lepší, tak jako ostatní týmy, na nás zatím nestačí. :) Myslím, že je věkově slabší.. v pár případech. Zápas jsme zvládli dobře a čekali tak na finále.

Finalový zápas byl rozepsán na 15:00, ale po domluvě s Locos a Brnem, nám bylo povoleno ho odehrát dřív.

Dle mých předpokladů se do boje o 1.místo propracovala Břeclav.

Locos Břeclav - Snails Kunovice 3:4

Břeclav se opravdu hodně zlepšila. Dobře jim pracovalo zadní pole. Pochytalo nám pár slušných odpalů a my nenastříleli tolik bodů. Dohrávka zápasu byla slušná :). Děcka si užily trošku nervů a jenom jim to prospěje. První místo je naše a musím říct, že trošku s odřenýma zadkama :)).

Celkově bych shrnula tento turnaj jako méně herně úspěšný. Ano děti jsou velice šikovné a zvládly to dobře, ale ta únava byla opravdu vidět. Tak...hokej už nám skončil :).

Chtěla bych moc poděkovat malému B-ballistovi Jiřímu Halámkovi, který odvážně doplnil naše řady a zapojil se tím předčasně mezi T-ball. Je šikovný a hru zná dobře. Kvalitní pálka a slušný běh po metách. Rukavice je na něj zatím trošku těžká, ale věřím, že do konce prázdnin už nebude.

Jiříčku díky :)

Díky patří samo i všem rodičům za jejich pomoc. Obzvláště pak Kačence Hračkovic za zástup Přemka a Peťi (koučing na jednotce) a Zuzce Halámkovic za pomoc v dugoutu.

Díky všem.

Fotografie z turnaje najdete zde.

sestava: Onďa Nemravů, Jerry Šíma Jourů, Štěpa "Čiko" Jančík, Štěpa "Gigi" Halámek, Jiříček Halámek, Jakub Beránků, Julča Dominiků, Maty "Zelí" Zelinků, Mates Hráčků, Filípek Víchů.

Lulu neoficiálně Beránkovo-Pořtovic

Sportu ZDAR!


2. kolo Moravské ligy v T-ballu, 29.3.2015, Kunovice, 1. místo

Šnečci opět vítězně!

Ani na druhém turnaji Moravské ligy nenašli naši T-ballisté přemožitele a opět slaví 1.místo.

Za veliké podpory fanoušků a výhody domácího hřiště šnečči všechny soupeře doslova přejeli :)).

Hned v prvním zápase jsme se do toho pořádně opřeli a Sever Brno porazili 16:5. V dalším zápase na nás čekala Olypmia Blansko,která nás potrápila trochu víc než Sever Brno ,ale i tak jsme opět vyhráli 16:8.Do třetího zápasu jsme nastoupili proti Locos Břeclav a i tento zápas byl vítězný 15:0. Pak nás čekal boj o finále a to opět proti Sever Brno,po výborné hře v poli
i na pálce jsme opět vyhráli 18:4 a čekalo nás finále proti Olympii Blansko. Do zápasu šli šnečci kapku nervozí,protože Olympia se už pěkně rozehrála a hned v první směně to vypadalo na vyrovnaný boj,když na ukazateli svítilo skóre 0:2 ve prospěch Olypmie,ale v další směně se naši šnečci opět parádně rozpálili, v poli již nedovolili soupeři ani bod a zápas skončil vítězně pro nás 12:2.

Za dnešní výkon není dětem co vytknout. Všechny podaly super výkon a to hlavně na pálce, což ukazuje vysoké konto nastřílených bodů.

V poli bylo chybiček pomálu a ani naše pověstná nervozita nebyla dnes tak hrozná.Dneska prostě chtěli vyhrát a taky se jim to podařilo.Doufejme,že jim ta fázona vydrží i do prvního turnaje v Chomutově a začneme vozit vítězství i z venkovních turnajů.Šikovní jsou na to dost. Nutno ještě podotknout, že náš tým má jednoznačně dva nejkrásnější kečry a to Denisku a Štěpu Čiko Jančíka. Nikomu jinému na celém turnaji to v kečrovském tak nesluší.Posíláme pozdrav nemocnému Štěpulovi GIGI Halámkovi který nám určitě na dálku držel všechny palečky.

Děkujeme VŠEM bufetářkám za skvělou obsluhu v bufetu, všem fanoušků a rodičů za atmošku a příště zase někdy ............

sestava: Ondra Nemrava,Deniska Štefaníková,Šťépa Čiko Jančík,Šimon Jerry Joura,Jakub Beránek,Štěpánka Němcová,Maty Zelinka,Fany Vaďura,Mates Hráček,Filip Vícha

Trenéři: Přema Beránek, Peťa Zelinková, Jana Pořtová

Fotografie z turnaje zde.


1.kolo Moravské ligy v T-ballu, 17.1.2015, Břeclav, 1.místo

Máme za sebou náš první letošní turnaj Moravské ligy a musím říct, že byl velice úspěšný!

Měl to být turnaj rozehrávací a zároveň sehrávací. Jak jistě všichni ví, do týmu nám přibylo pár nováčků a B-balloví špunti :).

Bylo tedy třeba, je co nejvíce zapojit do týmu a do hry. Tento úkol je myslím splněn. Nováčci se nejen skvěle zapojili do hry, ale hlavně ukázali, že nám budou posilou.

Naši zkušenější hráči jim pro změnu ukázali, jak má hra vypadat, ale hlavně to, jak funguje tým.

První zápas byl rozepsán na 9,40 proti Olympia Blansko. Díky ohromné síle na pálce a skvělému poli, byl konečný výsledek 13:3.

Druhý zápas jsme hráli proti Locos Břeclav. Tam jsme soupeři nasázeli bodů jen 7. Byli jsme domácí a nemuseli jsme využít dohrávky. Pole ok, pálka dobrá.

Po druhém zápase bylo jasné, že do semifinále půjdeme z prvního místa, a tak jsme do zápasu s SK Sever Brno nechali na lavičce nejzkušenější hráče a přesto ho vyhráli 11:2.

Semifinále:

Snails Kunovice - SK Sever Brno 18:0

V tomto zápase jsme nechtěli nic ponechat náhodě a na soupeře vletěli hned od začátku a vytvořili si dostatečný náskok, takže jsme mohli hned ve druhé směně prostřídat tak, aby si semifinále užili úplně všichni. I přesto nebo právě proto, jsme Brno rozdrtili 18:0. Cenná je hlavně nula v obraně, která se v T-Ballu moc často nevidí.

Finále:

Snails Kunovice - Olympia Blansko 11:10

Nejdramatičtější zápas celého turnaje jsme nezačali zrovna nejlépe a po sérii chyb v obraně a špatném útoku prohrávali 0:6. Byli jsme bezdůvodně nervózní a zbytečně jsme si připouštěli, že se jedná o finále. Ve druhé směně jsme obdrželi další 4 body, ale aspoň jsme soupeři 4 vrátili.

Zjistili jsme opět, že softball umíme a třetí směnu v obraně smázli s nulou.

V útoku se nám povedla 6tka a rázem byl stav utkání 10:10. Čtvrté směně dominovaly obrany obou týmů a po sérii hezkých zákroků na obou stranách, se šlo do závěrečné 5 směny za nezměněného stavu. My jsme si v páté směně nulu v obraně podrželi, naopak v útoku obsadili všechny mety při jednom autu. Prvním odpalem se nám ještě skórovat nepovedlo, protože soupeř zahrál aut na domácí metě. Při dvou autech jsme měli více štěstí a nakonec si doběhli pro kýžený vítězný bod. Pak už mohla propuknout radost z vítězného turnaje, a že nebyla malá. Nutno podotknout, že je třeba ocenit hru soupeře, který nám to nedal zadarmo. Olympia měla v týmu sedm děvčat a pouze 3 chlapce.

Jako vždy na závěr děkuji všem dětem a rodičům za účast. Pro některé to byla premiéra a zvládli ji dobře.

Sestava: Štěpa Halámek, Mates Zelinka, Kuba Beránek, Štěpa Jančík, Ondřej Nemrava, Maty Hráček, Deniska Štefaníková, Julča Dominiková, Štěpánka Němcová, Šimon Joura, Fany Vaďura

Trenéři: Přema Beránek, Peťa Zelinková, Jana Pořtová

Fotografie z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie