8.-9.10.2016 - Finálový turnaj v Chomutově

V pátek odpoledne vyjel tým T-ballu směr Chomutov na závěrečný turnaj sezóny, kde nás čekaly tuhé boje o mistra ČR. V koutku duše jsme si všichni přáli, aby to zacinkalo. A jak to dopadlo? To už asi víte ;-)V pátek jsme se ubytovali v naší staré známé ubytovně Delta a nahnali naše Šnečky co nejdřív do postelí, ať jsou ráno FIT. Ač jsme všichni čekali, že bude vééélká kosa tak nás v sobotu ráno přivítalo na Chomutov poměrně slušné počasí. V 10.30 jsme naklusali na hřiště a po vyrovnaném boji jsme nakonec porazili Žraloky z Ledenic 12:8.

V dalším zápase nás čekal MOST. Ten jsme v celku s přehledem porazili 16:3 a touto výhrou jsme si zajistili účast v semifinále.

Našim posledním sobotním soupeřem byl domácí Chomutov. Bohužel se nám moc nedařilo v útoku, naše pálka nebyla při síle a i pár chyb v obraně přispělo k tomu, že jsme Chomutovu podlehli 9:4

Pak už tradá na ubytovnu, do sprchy a šupem na nějakou dobrou véču. Celý den na hřišti a procházka na večeři a zpátky, téměř všechny Šnečky tak znavila, že nebylo ani třeba je večer hnát do postelí .

V neděli nás čekalo semifinále s Eagles. Pořádná rozcvička a v 10:30 jdeme na to. Bohužel nám utekla první směna, kde jsme nadělali pár chyb v obraně a soupeř nám nasázel 6 bodů. Naši Šnečci na to v útoku nedokázali odpovědět a už se to vezlo. Zápas jsme nakonec prohráli 13:6, a tím jsme bohužel přišli o účast ve finále a čekal nás boj o třetí místo s domácím Chomutovem.

Všichni jsme tajně doufali a pevně věřili, že to cinkne, že na Chomutov máme. Ale jak už to tak bývá : TRENÉR MÍNÍ A DĚTI MĚNÍ. ;-) ;-)

Co k tomuto zápasu napsat? Rozhodně nehodnotit, protože to snad ani nejde :)) ...poučit se z něj a co nejrychleji na něj zapomenout. To je asi tak všechno. Prohráli jsem 15:2. a zůstala na nás neoblíbená, ale u Šneků letos velmi populární BRAMBOROVÁ MEDAILE. Ale má to jednu pozitivní věc : díky Skalpovi máme natočeno instruktážní video 101 ERRORŮ ;-) ;-) ;-)

Závěrem chci říct, že celkové hodnocení turnaje je určitě pozitivní, vždyť jsme ČTVRTÍ v republice.
Všem dětem děkujeme za celou sezonu, ve které podávaly velice slušné výkony a netřeba plakat dlouho nad jedním nepovedeným zápasem...někdy to prostě nejde.

Je škoda, že to vyšlo na ten poslední zápas sezony, ale s tím se nedá nic dělat.

I tak jsou Šnečci dobří a všíchni víme, že z naší poměrně malou základnou, jsme podali slušný výkon.

Děkujeme i těm nejmenším dětem, které se nebály a s radostí doplnily ty starší.

Děkujeme Zuzce od Halámků a jejím dvoum synům Štěpánkovi Gigimu a Jiříčkovi, bez kterých by to rozhodně také nešlo. Nutno dodat, že nám celý turnaj chyběli!! :) (a to doslova).

Zuzko díky za pomoc hlavně v jarní sezoně.

Sestava: Lotouš,Čiko,Berry ml, Bugy, Zelí, Áďa,Jenda,Máta,Luky,Joha, Onďák, Flori

Děkujeme i Zlínskému kraji za podporu v sezoně 2016.

Foto z turnaje zde.


6. kolo TEX, 17.9.2016, Kostelec nad Orlicí, 4. místo

Po letní pauze jsme vyrazili na poslední kolo TEX, které se konalo v Kostelci nad Orlicí. Poslední příprava před finálovým turnajem, který nás čeká v říjnu v Chomutově. Dovezli jsme poprvé za tento rok z extraligy bramborovou!! :)

Nehráli jsme špatně, ale na jedničku to nebylo. Občas nám vypadla síla na pálce a pole umí taky zahrát lépe. Ovšem zhodnocení turnaje je určitě pozitívní. Rozehráli jsme se po dlouhé letní pauze a vyzkoušeli novou pálku. Víme na čem makat a tak nějak víme, co nás čeká.

Zkusíme se připravit na finalový turnaj a pořádně si ho užít!

Nikoho nic nebolelo (až na jedno odřené koleno) a myslím, že si to děcka jako pokaždé užily, což je nejdůležitější.

V tabulce jsme celkem neohroženě zůstali na konečném 2.místě, což je vynikajcí výsledek!!

Těšíme se na finalový turnaj a doufáme, že si ho užijeme do samého konce :)).

Výsledky:

Snails Kunovice - Eagles Praha 16:8

Painbusters Most - Snails Kunovice 1:15

Snails Kunovice - Klackaři Kostelec 5:13

Snails Kunovice - Žraloci Ledenice 9:10

Sestava: Matyáš Zelí Zelinka, Matyáš Máta Hřáček, Štěpán Čiko Jančík, Kuba Berry Beránek, Denis Štefaníková, Lea Friedlová, Filip Lotouš Vícha, Johana Beránková, Lukáš Burget, Adam Altrichter.

Myslíme na našeho GIGIHO Štěpána Halámka, který nám na turnaji moc chyběl a zřejmě bude chybět i na finalovém turnaji. Posíláme moc pozdravů a doufáme, že všechno bude v cajku!! Samozřejmě zdravíme i Jiříčka!!! Jiří aj ty si nám chyběl :).

Děkujeme Jindřichovi Hračičkovi za bezpečnou a pohodlnou jízdu v jeho superskvělé káře a díky taky Jurovi Jančíkovi, že odvezl všechny naše baby! :)

Sportu zdar, nazdar!!

Já Lulu a Přema Berry :))

Fotografie zde.


5. kolo TEX, 18.6.2016, Eagles Praha, 5. místo

V sobotu 18.6.2016 se naši Teebollový Šnečci vydali na svůj poslední předprázdninový extraligový turnaj do Prahy na Eagles.
Vzhledem k nemocím, školním výletům a jiným aktivitám našich šnečků, to byl spíše výjezd Beeballový :))). Věková i výšková hranice se nám sice značně snížila :-D ale nahradilo ji velké nadšení a bojovnost. Ze zkušených mazáků jeli tentokrát pouze 3 kusy, a to Filda Lotouš Vícha, Maty Zelí Zelinka a Mates Máta Hráček. Zkušené trio pak doplnili Johanka Beránková, Ondra "O.J." Zelinka, Luky Bachan, Mirda "Holub" Holuj, Libuška "Bíba" Oherová, Jířa "Jiřina" Halámek a Maxík Lakosil.

Turnaj se nám ale i tak povedl a vezeme parádní 5.místo.Dokázali jsme ze 4 odehraných zápasů i 2x vyhrát a to je pro nás veliký úspěch!

Kunovice - Eagles 2:12

První zápas se nám moc nepovedl. Naši "zkušeňáči" pod tíhou zodpovědnosti zbytečně chybovali, nezahráli jednoduché auty, Eagles (značně oslabeni) nám utekli a my to v útoku už nedohnali.

Most - Kunovice 5:7

Tento zápas byl už o něčem jiném. Pole fungovalo a pálka byla luxusní B-). Mrňousci pálili jak o život a běhali s úsměvem na líčku jako trysko šnečci ;-) Naše výhra byla zasloužená a zajistila nám druhé místo ve skupině.

Kunovice - Ledenice 4:9

Tento zápas byl naším nejlepším a to i přesto, že jsme ho prohráli.

Kluci "mazáci" makali jak o život :-D ( bylo až neskutečné, kde všude se vyskytli ) a ani naši malůšci nebyli rozhodně pozadu, měli spoustu krásných odpalů a snažili se pochytat co jim spadlo do rukavice ;-). Někteří se u toho na devítce občas schovali do stínu k plotu, páč to hrozně peklo a vypadali při tom jako kdyby houby sbírali ;-), ale to sa nedá nic dělat, horko je horko a na devítce je občas nuda.

Kunovice - Most 14:6

Prohráli jsme zápas s Ledenicema o postup do boje o vyšší příčky a potkali jsme se tak opět s Mostem v boji o 5.místo.Tento zápas jsme jednoznačně vyhráli, opět nám pomohla skvělá pálka, trysko běh po metách, fungujicí pole a hlavně chuť vyhrát..

Celkové hodnocení turnaje je rozhodně pozitivní.Všechny naše ŠNEČKY musíme pochválit, ty menší za bojovnost, nadšení, radost ze hry a úsměv na rtu a ty tři nejstarší za to, že se ctí unesli tíhu odpovědnosti a zabojovali. Bylo paráda se dívat, jak ti tři starší kluci pomáhají těm mladším radou i svým výkonem, no prostě to všechno fungovalo jako ve správném Šnečím týmu. Premiérovou účast v extralize mají po víkendu za sebou : Mirda Holub Holuj, Libuška " Bíba" Oherová a Ondřejek O.J.Zelinka

Pochvalu zaslouží všichni, Lukes za dobrou hru na 3, Maxík za snahu na nadhozu, Mirda za rány na pálce, Bíba za kečrování, Johanka za dobrou hru na 7 a zkrášlení zadního pole 8-), Ondrášek za běh po metách, Jířá za skvělou hru na 8 a Zelík, Máta a Filda za všechnu tu skvělou práci, kterou na hřišti odvedli.

Ještě posíláme véééééééééééliký pozdravu od všech Gigimu, držíme palce ať všecko dobře dopadne a těšíme se na tebe v září v plné síle.B-)

A abych nezapomněla, tak ještě chválíme naše fanoušky - no tentokrát spíše fanynky, které nám nejen že držely všechny palce a fandily nám, ale zároveň svou přítomností zkrášlovaly tribunu.Holky děkujem.Velký díky našemu T-balllovému řidiči Jindrovi ta bezpečný dovoz a odvoz a fotografovi Zelíkovi, který tentokrát zastoupil jinak dvorního fotografa J.J. Jančíka ;-)

Vaše trenérské trio

"kliďas" Berry

"opálená" Lulu

"dagautová" Peťa

Fotografie zde.


4. kolo TEX, 28.5.2016, Kunovice

V sobotu 28.5. se po dlouhé době konal na Mlatevni Extraligový turnaj T-ballistů!

V noci nám sprchlo a hřistě bylo ideální pro hru.

Těšili jsme se velice. :)

Snails Kunovice - Žraloci Ledenice 10:8

První ranní zápas bývá ospalý a ani tento nebyl jiný :). Na začátku bylo dost chyb - pár dětí nám ještě spinkalo :-D, ale pálka nezklamala a jen díky ní a slušnému běhu po metách jsme v dohrávce zápasu vyhráli .Uuuf. Byla to celkem práce. :)

Painbusters Most - Snails Kunovice 6:18

Z výsledku je jasné, že moc práce nám vítězství nedalo. Věkově nejmladší tým jsme bez problémů porazili, a zajistili si tak první místo ve skupině.

Snails Kunovice - Klackaři Kostelec 11:7

Klasický postupový zápas s Klackařema :). Nebyl zadarmo, ale zároveň jsme se ani moc nenadřeli. Pálka fungovala jak měla a pole pochytalo slušně. Jsme ve finále.

Joudrs Praha - Snails Kunovice 17:8

I když Joudrs tentokrát prohrálo všechny zápasy v základní skupině, nakonec se jim podařilo vybojovat finále a to také díky hodně kvalitnímu útoku i vyhrát. Naše zadní pole má stále slabiny, a to co by pochytat mohlo, nepochytá. Víme, že pokud chceme uspět, je potřeba na tom makat. Joudrs má jeden z nejlepších útoků.

Celkové hodnocení turnaje je pozitivní. Vše fungovalo jak mělo :).Děti byly slušné a hodné. Dělaly co se po nich chtělo i nechtělo :)))... voda stříkala po litrech a za buňkama bylo občas rušno.. :), jídla se prodalo mraky a malinovka tekla proudem..

Děkujeme:

Rozhodčím (Pepince,Kryštofovi a M. Kubišovi) za dobře odvedenou práci.

Zuzance Halámkovic a úřednici Blaženě za obsluhu bufetu.

Víchovcům za všelijakou pomoc :).

Jurovi Jančíkovi za ředitelování a fotografování

Všem rodičům pomahačům

Levné pracovní síle (děcka co chcou mýt špinavé nádobí)

A samozřejmě taky fasnouškům, kteří nás přišli na domácí půdě podpořit a vytvořili dětem krásnou atmosféru :-D

No a závěrem všem dětem, jak těm hrajícím tak i těm které je přišly povzbudit - a že jich tam bylo - DÍKY ;-)

Sestava: Štěpán Gigi Halámek, Jiříček Halámek, Štěpán Čiko Jančík, Filip Lotouš Vícha, Jakub Berry Beránek, Mates Máta Hráček, Leontýnka Friedlová, Lukáš Lukes Bachan, Denis Rosol Štefaníková, Adam Altrichter, Lukáš Burget, Jan Daněk

Za T-ball Lulu a spol. :)

Fotky z turnaje zde.

Kompletní výsledky zde.


3. kolo TEX, 7.5.2016, Most

Na třetí kolo T-ball Extraligy jsme vyrazili opět v pátek, a to do Mostu. Cesta byla dlouháá, ale celkově bez komplikací. Turnaj to byl jako každý jiný, ovšem s tím rozdílem, že jsme na něj odjeli i s nováčkama - tj. šušínkama :). Blansko s námi tentokrát nejelo. Hrálo se ráno v 9,00 a to proti domácím z Mostu.

Painbusters Most - Snails Kunovice 2:12

Zápas to byl svižný a jasný. Pálka suprová a pole fungovalo jak mělo. :) Na rozjezd slušný výkon.

Snails Kunovice - Žraloci Ledenice 10:9

Žraloci nám posilují a každým turnajem jsou lepší. Byl to krásný a velice napínavý zápas.

Šnečci bojovali až do uplného konce. Zápas se podařilo vyhrát za stavu 2 autů v dohrávce a při stavu 9:9 s běžcem na druhé metě. Závěrečný odpal byl vysoký, ale nakonec na zem padl :))). Úleva byla veliká - čekal na nás oběd :)). Vítězstvím proti Ledenicím, jsme si zajistili první místo ve skupině a čekal na nás zápas o postup do finále.

Snails Kunovice - Eagles Praha 6:12

Eagles dojelo v silné sestavě. Bylo těžké s ním udržet tempo, ale ze začátku zápasu se nám to i dařilo. V polovině zápasu začalo pole zmatkovat a nadělalo několik nesmyslných chyb - klasicky :).Pálka už to nedohnala a tak jsme poprvé letos do finále nepostoupili. Nevadí.

Snails Kunovice - Žraloci Ledenice 11:9

V boji o 3.místo jsme se potkali opět se Žralokama. Bylo jasné, že zápas to bude velice těžký. Na konečném stavu je to ostatně patrné :). Děcka ale zabojovaly a to hlavně na pálce. Podařilo se nám v poslední směně zápas obrátit a udržet se v útoku do konce časového limitu :). Jaká to radost. 3. místo je přece super!!! Obzvlášť pro naše šušínky. :)

Na závěr? No na závěr klasika. Poděkování.

Děkujeme velice našim nejmenším za to, že se nebáli turnaje zůčastnit, i když to pro ně musel být docela mazec. Jmenovitě: Maxík Lakosil, Jiříček Halámek (ten už zkušenosti má), Johanka Beránková - jsou statečný!! Ono když jim padá na hlavu balon z takové výšky.... :))

Díky patří samozřejmě všem! I těm našim nejstarším. Jsou prostě super.

Sestava: Filda Lotouš Vícha (anoooo a musím podotknout, že jsme po dlouhé době projížděli jeho vesnicí - Slaný Lotouš :))) ), Štěpa Gigi Halámek, Mates Máta Hráčků, Denis (statečná to žena mezi těma chlapama) Štefaníková, Jakub Berry Beránek, Štěpa Čiko Jančík, Maty Zelí Zelinků, Maxík Lakosil, Jiříček Halámek, Johanka Beránková.

Toť sestava.

Díky řidičům a fanouškům v jedné osobě :).

Děkujeme opět Zuzce Halámkové, která stabilně a kvalitně zaplňuje prázdně místo po Peťce Zelinkovic. Díky :). Naučím se šít a ty šaty ti spíchnu :)))).

Sportu zdar a nakonec musím připomenout, že další turnaj se koná u nás 28.5.2016!!!!! Hurá hurá huráááá!! Hlaste se dobrovolníci na pomoc!! :)

Lulu a Berry

Fotky z turnaje zde.


23.4.2016 - Extraliga T-Ball, Joudrs Praha, 2. turnaj

Most - Snails 5:16
Snails - Ledenice 18:5
Snails - Eagles 12:7
Snails - Joudrs 7:15

Už z výsledku je patrné, že i druhé kolo TEX proběhlo až na finále celkem hladce.
Celkem říkám proto, že jsme měli pár slabších chvil, ale ustáli jsme to a do finále prošli v klidu.. :)
Finále s Joudrs bylo očekávaně těžší a opět jsme ho prohráli. Tentokrát bylo o kousek více chyb a o malinko slabší pálka..ale pochvala dětem patří. Snažily se do úplného konce i přes bolest a slabší psychiku. :) Tím, jak celý turnaj probíhá hladce,prohru nesou hůře...touha po vítězství je veliká a je potřeba jim pořád připomínat, že 2.místo je v Extralize úspěch, a že jsou šikovné.
Děkujeme jim všem za touhu hrát a uspět. Určitě se jim vyplatí. Díky posíláme i do Blanska..počítám, že tento článek patří i jim.. :)

Počaší nám vyšlo.. o kousek..uuf...déšť a citelné ochlazení přišlo až po finále...ale to už se děcka soukaly do aut.. :)
Řidiči to zvládli na jedničku..děkujeme...tentokrát tam byla i jedna řidička..díky Zuzko.

Děkujeme všem rodičům za podporu!

Na další turnaj se jede do Mostu za 14 dní.

Těšíme se a odpočíváme.

Sestava: Štěpán Čiko Jančík, Deniska Štefaníková, Matyáš Máta Hráček, Mates Zelí Zelinka, Filda Lotouš Vícha, Jakub Berry Beránek, Štěpán Gigi Halámek, Jarda Krejčíř, Hedl Filip, Lukáš Burget, Jan Daněk

Trenéři,gauči a spol.: Přema Berry Beránek, Peťa Slavson Zelinková, Jana Lulu Pořtová

Fotografie z turnaje najdete zde.

Sportu zdar!


9.4.2016- Extraliga T-Ball, Ledenice, 1. turnaj

V pátek vycestovali extraligový šnečci na 1.kolo do Jihočeských Ledenic.
Po studené noci na karimatkách jsme v 11,00 vkročili vítězným zápasem do nové sezóny.

Žraloci Ledenice - Snails Kunovice 0:16

Už na začátku utkání bylo scela jasné, kdo je na hřišti pánem :).
Šnečci jistou hrou v obraně nepovolili Žralokům ani bod a útočnou smrští jednoznačně přejeli soupeře.

Snails Kunovice - Klackaři Kostelec 14:7

V tomto zápase Šnečci čisté konto neobdrželi, ale po celou dobu utkání si od Klackařů udržovali jasný odstup.
Utkání skončilo 14:7 a my jsme ani nemuseli využít výhodu domácího.

Semifinále: Snails Kunovice - Klackaři Kostelec 11:6

Po obědové pauze v místní restauraci, jsme v semifinále narazili opět na Klackaře. Tentokrát to bylo utkání z jiného soudku. Klackařům se povedl útok a v první směně nám udělali 4 body. Šnečči se ale zatrašit nenechali a ještě v téže směně otočili skóre na 6:4. Poté jsme v útoku 2x nebodovali, cehož Klackaři dobře využili a po 3.směně skóre srovnali na 6:6. Utkání tím slibovalo dramatický konec. Tuto vyhlídku jsme však ve 4.směně překazili, v útoku nastříleli krásných 5 bodů a soupeři už poté skórovat nedovolili. Utkání skončilo 11:6 a oznamovalo nám tím, že jsme se probojovali do finále! :)

Finále: Snails Kunovice - Joudrs Praha 8:15

Bylo vidět, že ve finále na sebe narazili 2 nejlepší týmy turnaje. V utkání bylo hodně tvrdých odpalů z obou stran, bohužel jsme však tento boj prohráli více chybama v obraně a to i přesto, že jsme předvedli spoustu nadstrandartních výkonů.
A teď shrnutí celého turnaje :)¨

Jsme rádi, že se nám první turnaj i přes velice studené a vhlké počasí velice povedl.

Na to, že máme za sebou pouze dva tréninky venku, spoustu nemocí a bolesti :))), jsme předvedli opravdu hodně slušný výkon a jsme nadšeni.
Náš tým letos do extraligových bojů také vhodně doplnilo Blansko o dost slušné kusy :). Kluci jsou šikovní.
Nutno říct, že jsme připraveni bojovat, ale že je pořád na čem pracovat.
Dětem díky...zima byla strašná.. (pro nás určitě :)) ).
Velké díky samozřejmě všem zúčastněným..takže díky za:
podporu,fandění, pomoc,řízení atd. atd. atd. ...šak vy víte, že bez vás by to nešlo :))
Těšíme se na další turnaj!!!
Sportu veliké zdar, NAZDAAAR!

Přema Kauč Beránek, Jana Lulu Pořtová, Zuza Gigi Halámková - zastupující pracující Peťu Zelí Zelinkovic

Sestava: Lukáš Burget, Štěpán Čiko Jančík, Jakub Berry Beránek, Matyáš Máta Hráček, Matyáš Zelí Zelinka, Štěpán Gigi Halámek, Adam Altrichter, Filip Lotouš Vícha, Jan Daněk a statečný pomocník a hráč Jiříček Halámek (díky aj Johušce Beránkovic za chuť hrát a pomoc v dugoutu :) ).

Fotografie zde.

Jana Lulu Pořtová

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie