15.5.2016 - Moravská liga T-ball - 4. turnaj v Břeclavi

V neděli 15.5.2016 proběhlo poslední kolo Moravské ligy T-ballu a tentokrát se frčelo směr Břeclav. Sestavu tvořili opět ti nejmladší, posílení o dva a půl extraligových mazáků - Zelíka, Gigiho, a Denis Rosol Štefaníkové ;-)

No a vezeme krááásné 4.místo, páč se nám podařilo konečně vyhrát a porazili jsme Blansko a to 11:7 B-) Radost byla vééééééééliká

Nasbírali jsme další zkušenosti, užili si pěknou neděli na čerstvém vzduchu, pohráli si na průlezkách, zaskákali na trampošce, dostali zmrzku, neskončili poslední,no prostě parádní den.:-D

Chválíme všechny dětičky za předvedený výkon i za snahu, jsou čím dál šikovnější ,kuřátka naše.

No a tady malé nahlédnutí co se jim při hře asi v těch hlavičkách odehrává : v zadním poli je kapku nuda, když tam jako dlouho nic neletí a já mám udržet pozornost, dá to jako dost práce -co tam dělají za tím plotem, asi hrabou trávu hmm, a co to sem letí,.... ty brďo to je míček, ježiš jak ho mám chytnout, rukavicu na pravo ,na levo, nahoru a když ho nechytnu tak mě praští do hlavy, no nechám ho spadnou na zem.. jééé kam se to odrazilo .. no nic mažu pro něj ,jako zastavit a chytit míček - to je peklo a to ho mám jako ještě někam hodit ?! Kam ?! Kde ?! Komu?! Něco na mě křičí, ale co? Mává na mě Maty, zkusím to hodit jemu, aj moc krátké, padá to na zem, ale Maty je borec, chytá to a hází na dvojku Gigimu a je z toho aut - týýýýýýýýýý brďo to sů šmíry, valím oči - to byla rychlost . No, budu muset možná víc potrénovat ,ať su dobrý jak kluci.
Pak tady máme pálku : NEodpálit na nadhoz - to snad ani nejde, co to po mně ten Berry chce, jak tam tu pálku mám jako poskládat abych to odpálil na jedna nebo na tři ?! No, něco se podařilo .... a nebude to náhodou luft, mám vůbec běžet za Peťou na jedničku ?! A kterou že to mám šlápnou metu, bílou , nebo oranžovou ? Tak, jsem na jedničce a co teď ? Počkám, Peťa mně řekne: jak Maty odpálí - běž, val, val, mazej, utíkej - ale kam, na dva nebo až na tři za Berrym ? Jak to poznám? Kouknu na Berryho, mává na mě, křičí, točí rukou - co to znamená, mám stát ,nebo běžet ?! Běžím, jsem na tři u Berryho - chválí mě, je to dobrý. Na pálce je GIGI, čekám, odpálí, Berry kříčí běž domů, tak běžím jak nejrychleji můžu - stihnu to ? a mám slajdovat nebo stačí šlápnout ? Slajduju, správný softbalista mám být špinavý ;-) a dávám bod,hurááááááááááááá, všichni mně tleskají, kuknu na mamku, skoro brečí,super ,su dobrej - ale byla to dřina B-)

Tolik z hlavičky malého softbalisty, jak vidíte nic jednoduchého a to byla jen jedna směna ;-) B-)

Je paráda pozorovat ty děti jak je softball baví, jak se těší ze hry a je jim v podstatě jedno jaké místo vezou. Vidět ty nejmenší jako je Johanka a Ondrášek s jakým nadšením pálí a běhají po metách, pozorovat ty kapku starší jako je Mireček,Luky, Jířa,Lea,Jolanka a Matěj jak se od podzimu zlepšili, jak už začínají cítit tu zodpovědnost, jak se snaží na pálce i v poli, a sledovat ty mazáky jak těm mladším méně zkušeným pomáhají a radí to je fakt super.

Děkujeme rodičům, řidičům, fanouškům v jedné osobě, za dovoz, odvoz a pomoc při všem co je potřeba ....... B-)

No a tady je sestava :

Johuška Beránková, Ondrášek Zelinka, Matěj Ertl, Lukášek Bachan, Jíříček Halámek,Mireček Holujovic, Leontýnka Friedlová,Jolanka Gomelská,
Maty Zelí Zelinka, Štěpa Gigi Halámek, Deniska Rosol Štefaníková

Trenérstvo : Berry, Peťa a Zuzka

A pár foteček je tady.


17.4.2016 - Moravská liga T-ball - 3. turnaj v Blansku

V neděli 17.4. proběhlo 3.kolo Moravské ligy T-ballu a jelo se tentokrát do Blanska. Cesta byla oproti dálkám v extralize naprosto luxusní :) Ovšem velikou změnou bylo to, že tento turnaj si odehráli především ti nejmladší.

I když jsme všechny zápasy prohráli a domů tedy odjeli s posledním místem, nutno podotknout, že turnaj splnil svůj účel. Do hry se zapojily všechny děti, kteří nemají moc herních zkušeností a je třeba, aby je nasbíraly. Chválíme je za velice dobrou a úspěšnou pálku, bodů bylo nastřílených opravdu dost. Soupeři dělalo problém, zahrát krátký odpal :) a tím, že skvěle běhaly po metách to vše dovršily. Na poli je třeba pracovat a to tvrdě, ale tak, to víme :). Někteří nedrží rukavici ani rok.

Díky všem a trénujte pozornost.. To byla naše největší slabina. Přestat kreslit do antuky a trhat kytičky, kousak si rukavici a nebo čumět po ptáčkách...toto už jsem někde viděla... :))) Děti se snažily a co je hlavní, těšily a ja doufám, ze i pořád těší :).

Sportu zdar a veliké díky rodičů řidičům!! A opět Zuzance Halámkovic za obrovskou pomoc v dugoutu :) Bez ní by to nešlo.

Těšíme (hlavně hlavní Gauč, hihi) na další turnaj!!

Lulu a spol.

Sestava:
Jolanka Gomelská, Mirda Holuj, Lukes Bachan, Max Lakosil, Lea Friedlová, Libuš Bíba Oherová, Denis Štefaníková, Štěpán Čiko Jančík, Jiříček Halámek, Štěpán Gigi Halámek, Johanka Beránková

Fotografie z turnaje zde.


7.2.2016 - Moravská liga T-ball - 2.turnaj v Kunovicích

V pořadí 2. turnaj Moravské ligy v T-ballu byl uspořádán v Kunovicích.
Týmu se sjelo dost. Celkem 6. Oproti turnaji v Břeclavi, bylo u nás narváno :).

Blansko - 2 týmy
Brno - 2 týmy
Břeclav
Kunovice

Rozhodla jsem se, že zde nebudu rozebírat zápasy jednotlivě a ani nebudu vypisovat výsledky :).
Prostě a jednoduše popíšu průběh turnaje.

Proběhl dobře. Náš tým oslaben o marody (Gigi a Jiří Halámci, Filda Víchů, Leontýna Friedlová, Jolana Gomelská) a posilněn o jednoho žáka (Radek Hráček - díky Radku :) ) sehrál celkem dobrou hru. Píšu celkem, protože tentokrát chyběla naše opora a teď nemluvím o marodech. Chyb byla spousta, a to hlavně v poli. Netřeba to zastírat, ale třeba se z toho poučit a jít dřív spát :) Příště...ano prosím??!!! :)
Myslím, že se dalo zahrát líp.
Občas jsme předvedli slušnou hru a občas to stálo za pytel :). Výsledek toho všeho ale je, že si všechny děcka dobře zahrály. Bylo nás málo a celkem to svištělo.

Pálka byla suprová. Pár úderů se nepovedlo..ovšem byly tu celkem 3 homeruny...což je hodně slušné. Své 2 si dal Matyáš Zelinka a jednoho k dobru Radek Hráček.

K těm nejmenším děckám: byly šikovný, poslušný a snažily se. Chválím je. Už začínají chápat, oč tu jde..hihihi.

Celkem 4 místo. Kokyna místo diplomů měly úspěch. :)

Nutno podotknout, že Blansko přijelo ve velmi slušné sestavě.

Hlavní je, že se všem u nás líbilo a že se děcka dobře bavily...hlavně o pauzách..jak jinak :))))

Organizace:
Moc a moc děkume všem!! Pomohli jste velice.

Jmenovitě:
Oťanovi za přilepení hřiště a za ochotu přijít - dííky :)
Terezce a Elišče za rozhodcování a zapisování (byla to fuška, já vím) a za úklid+přípravu hřiště
Kačence a Jindřichovi, Aleně od Zelinků za super bufet!
Všem rodičům za pomoc a úklid hřiště, fandění a podporu.

Děkuji taky nám tj. Peti, Lulu a Přemovi.

Sportu zdar, NAZDAR! :)

Já a spol. :)

Fotografie z turnaje zde.


10.1.2016 - Moravská liga T-ball - 1.turnaj v Břeclavi

Výrazně obměněný tým Šnečků vyrazil tuto neděli 10.1.2016 na první turnaj Moravské ligy T-ballu.
Cílem pro nás bylo zjistit herní možnosti v nadcházející sezoně. Do týmu přibilo na letošní sezonu celkem 7 nováčků mladších ročníků.

V prním zápase Šnečci narazili na Brno White a zakousli se do něj s chutí a zápas vyhráli 10:2.
Ve druhém zápase se už tolik nedařilo a s Locos Břeclav jsme prohráli 5:12.
V poslední zápase ve skupině Šnečci přehráli Brno Blue 16:10, a tím si zajistili první místo v základní části.

Semifinále: Snails Kunovice - Locos Břeclav 16:10
Jediného soupeře, se kterým jsme prohráli, jsme dostali i do semifinále. Poučeni předchozím zápasem s Locos se Šnečci více snažili a zápas nakonec vyhráli, a to především díky dobré hře na pálce.
Zústal nám i útok k dobru.

Brno White - Snails Kunovice 10:11
Finále přineslo asi nejdramatičtější zápas turnaje. Oba týmy měly výbornou pálku.
My jsme však v závěru zápasu prokázali vetší psychickou odolnost v poli a zápas ukončili za stavu 2 a 3 meta obsazená, krásným autem na první metě.

První místo na turnaji bylo neočekávané, ale zcela zasloužené. Šnečci překvapili dobrým výkonem hlavně na pálce a v běhu po metách. Nutno podotknout, že velmi dobře zahrály i stabilní opory týmu: hráči Maty Zelinka,Gigi Halámek,Jakub Beránek,Mates Hráček, od kterých se to už očekává. Svým výkonem a příkladem podpořili a podrželi mladší spoluhráče.

Všechny děti chválíme za dobrý přístup k zápasům a holky z B-ballu chválíme za dobrou průpravu pro T-ball hlavně co se běhu po metách týče - což je pro nás ve spoustě chvíli velice stěžejní.

Sestava: Max Lakosil, Denis Štefaníková,Mirek Holuj, Leontýna Frídlová, Máta Hráček, Mates Zelinka, Jakub Beránek, Čiko Štěpán Jančík, Gigi Štěpa Halámek, Jiříček Halámek, Bíba Libuš Oherová, Luky Bachan

Trenéři: Lulu a Berry + super výpomoc Zuzka Halámková (díky Zuzo)

Fotografie z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie