18.6.2017 - 3. kolo - Regionální soutěž U9 T-BALL (divize VÝCHOD) - Kostelec nad Orlicí, 3. místo

V sobotu 18.6.2017 odjeli T-ballisté na 3. kolo T-ligy do Kostelce nad Orlicí.

Ve značně oslabené sestavě, vzhledem ke KUNOVSKÉMU LÉTU, jeli zkusit uhrát co nejlepší výsledek a předvést co nejhezčí hru.

V prvním zápase se Šnečci utkali s Havl.Brodem a po statečném výkonu, kdy dlouho sahali po vítězství, nakonec podlehli 15:13. Ihned po tomto utkání nastoupili proti mladým Orlům z Chocně. Také v tomto utkání nepředvedli špatný výkon, i když dle výsledků to tak nevypadá. Nakonec Orlům podlehli 15:5.

Po dvou zápasové pauze je čekal soupeř z domácího prostředí Klackaři Kostelec. Vzhledem k výsledkům ve skupině, bylo jasné, že se s tímto soupeřem Šnečci utkají hned 2x po sobě.

Poprvé o umístnění v základní skupině:

Snails -Kostelec 5:14

V tomto zápse si Šnečci zahráli na netradičních postech a vyzkoušeli si sílu soupeře tak, aby v následujícím utkání v boji o medaile mohli předvést co v nich vězí. Povedlo se.

Kostelec-Snails 5:18

Šnečci se před zápasem nabudili jak se patří a vlétli na soupeře už od 1.směny- předvedli v tím svůj nejlepší výkon sezóny!!!

V útoku nasypali Klackařům plný počet bodů a v obraně od začátku pořádně přitáhli uzdu. Konečný výsledek hovoří za vše a Šnečci si bronzové medaile určitě zasloužili a také si je pořádně užili.

KOUČ PŘEMA: Musím za toto kolo opravdu všechny moc pochválit. Odehráli jsme nejlepší turnaj a myslím, že máme ve zbytku sezóny na čem stavět.

Děkujeme všem za vše!!! :)

Sestava:

Kristýnka Miklendová

Adélka Víchová

Sofinka Šuranská

Johanka Beránková

Líba Oherová

Lukášek Hubík

Luky Bachan

Jiříček Halámek

Mirda Holůj

Bylo nás devět a bylo to super! :)

Sportu zdar!

Lulu a Berry+Ajka (díky Ájo)


11.6.2017 - 2. kolo - Regionální soutěž U9 T-BALL (divize VÝCHOD) - Brno, 3. místo

Fotografie zde.

Kompletní výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1931&pda=2&admina=


13.5.2017 - 1. kolo - Regionální soutěž U9 T-BALL (divize VÝCHOD) - Pardubice

Dne 13. 5. 2017 zavítali Šnečci Teeballu na 2. kolo regionální soutěže do Pardubic - Krtkovy areny. Čekaly nás čtyři zápasy a nutno dodat, s ne zrovna lehkými soupeři.

Hned na úvod nás čekal soupeř a to soupeř nejsilnější - Olympia Blansko .Od prvního okamžiku se zápas nesl ve znamení, ještě po mně nic nechtějte ještě spím... Šnečkům se vůbec nedařilo, ani na pálce ani v poli a tak skóre se vyšplhalo na hrozivých 18:4. Po krátkém odpočinku a po důrazné domluvě trenérů Berryho, Lulu a Peťky nastoupili ke druhému zápasu proti týmu Klackaři z Kostelce nad Ohří. S vycházejícím sluníčkem rostl i výkon Šnečků. Bylo hned vidět, že se Šneci zlepšili, ale na Klackaře z Kostelce to nestačilo. Konečné skóre pro Klackaře 17:10 hovořilo o zlepšené hře, ale víme, že Šneci umí víc :-)

Následovala přestávka, kde se Šneci a jejich doprovod posilnili vším co kdo dovezl. Za výraznou zmínku stojí výborné řízečky od paní Pavelkové!! Paní Pavelková zaslouží obrovskou pochvalu a velký dík, protože všichni si řízečky velmi pochvalovali, obžvlášť trenér Berry a také, že od této chvíle byli Šneci jak vyměnění. A taky to ukázali hned v následujícím zápase, kde je čekali Hroši z Havlíčkova Brodu. Od samého začátku zápasu Šneci jeli, jak dobře promazaný stroj. Velmi moc se zlepšili na pálce, a i v poli byli o poznání lepší než soupeř. Výsledek zápasu byl až neskutečně jednoznačný a to 18:10 ve prospěch Šneků. K velké radosti diváků, bouřlivě podporujících všemi zápasy a samozřejmě samotných Šnečků, kteří slavili první výhru v sezoně. Po této výhře bylo jasné, že se Šneci utkají o třetí místo. Soupeřem byl opět tým z Hrochů z Havlíčkova Brodu.

Po malé pauze, kdy se opět všichni posilnili se šlo na rozhodující zápas. Všichni byli napnutí a nervózní jak to Šneci zvládnou. Začátek zápasu Šnekům moc nevyšel, působili velmi unaveně a ospale. Zde se ale projevila zkušenost kouče, který si po špatně odehrané první směně vzal oddechový čas. Proběhla důrazná a motivující domluva! To se ukázalo jako rozhodující. Šneci zabrali, otočili skóre a nakonec v nervy drásajícím závěru vyhráli 17:10 a získali tak krásné třetí místo. Ovace byly ohromné a radost Šnečků byla obrovská. I trenérská trojice byla velmi spokojená.

Při vyhlášení byli Šneci pochváleni za předvedený výkon. Získali krásný pohár, diplom a velmi chutné medaile z pardubického perníku, které všem velmi moc chutnaly.

Závěrem chci jako divák i jako rodič poděkovat za krásný zážitek jak z prohraných, tak i vyhraných zápasů. Je radost se dívat, jak se tito malí tvorečkové snaží a je vidět obrovský kus práce, za kterou se musí poděkovat trenérskému triu Berrymu, Lulu a Peťce. Je jasné, že je čeká ještě obrovský kus práce, ale my jim věříme :-D :-)

Věříme, že tento tým má velký potenciál a jednou se budou vézt na vlnách vítězství a budou vozit samé první místa... :-) :-)

Fotky z turnaje zde.


7.5.2017 - Moravská liga TBALLu, Blansko, 3. kolo

V neděli 7.5. se naši nejmenší vydali směr Blansko na další kolo moravské ligy.

Všichni Šnečci natěšení, za kapku pošmourného počasí, vyběhli do prvního zápasu, netuše, že pojedou na softballové vlně v kuse s minimálníma přestávkami další 4 hoďky. Ve skratce řečeno, přijeli jsme, rozcvičili se, odehráli všechny zápasy za sebou, zmokli, koupili si zmrzku,sedli do aut, ujeli dešti a frčeli domů.

Jinak je potřeba dětičky pochválit, bylo těžké udržet pozornost takovou dobu a někdy se to dařilo víc,jindy míň. Pálka se nám v celku daří,ale musíte je začít doma krmit něčím pořádným :-D aby se jim podařilo dohodit ,když už ten míček co se koulí kolem zvednou, tam, kam jim trenér říká - no říká .... B-) spíš volá, no možná by se dalo říct že křičí :-D :-D , ale však to znáte, nevidím, neslyším a jak je to třetí ? nemluvím ...... hihihihihi

Chválíme všechny Šnečky za předvedené výkony na pálce a taky za hru v poli, protože se tam našlo i pár parádních zákroků.

A tady jsou ti pochváleni ;-) :

1 Mirda Holuj
2 Joha Beránková
3 Onďa Zelinka
4 Sofča Šuranská
5 Bíba Oherová
6 Jířa Halámek
7.Krystýnka Miklendová
8 Lea Friedlová
9 Maroš Pavelka
10 Filda Hrbáč

Výsledky zápasů nejsou důležité, jen tak mimochodem, všechno jsme prohráli :-)

Petra Zelinková

Fotografie z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie