03.05.2021 - O Snails v týdeníku Dobrý den s kurýrem


24.08.2020 - Úspěch hráčů Snails při výběrech do mládežnických reprezentací U16 a U18

Celkem 6 hráčů uspělo při výběrech do mládežnických reprezentací v kategoriích U16 a U18. Dvouletý reprezentační cyklus bude pro naděje Snails přípravou na nadcházející Mistroství světa a Mistrovství Evropy. Ceníme si, že hráči, kteří se do projektu přihlásili a následně byli reprezentačními trenéry vybráni jsou odhodlaní ve sportu proniknout na ty nejlepší příčky. Po náročném výběru a následnému testování ve hře na turnaji M. Stampletona v Praze se do kategorie U16 prosadili Matyáš Zelinka, Štěpán Halámek a Filip Vícha. V kategorii U18 se budou pod dohledem zkušených reprezentačních trenérů připravovat David Jelínek, Ondřej Nemrava a Václav Ohera.

V následujícím dvouletém cyklu čeká všechny hráče náročná příprava ve které jim přejeme hodně zdaru.

Sepsal: SkalpTisková konference k sezoně 2020

Dne 10.06.2020 proběhla v Hospůdce U Pepy v Kunovicích tisková konference oddílu Snails Kunovice za účasti předsedy Pavla Křiváka, juniora Matyáše Kolůcha a novinářů. Tématem tiskové konference byl nadcházející průběh softballové sezony 2020. Mezi hlavní témata patřila extraliga žen, extraliga juniorů a 2. liga mužů. Dále se dostalo i na plánovanou rekonstrukci Mlatevni a nadcházející mistrovství Evropy juniorek, které se v Kunovicích uskuteční v roce 2021.

Tisková zpráva 2018

Celý text ke stažení zde.


Nové buňky s podporou Zlínského kraje

Děkujeme Zlínskému kraji za investiční dotaci 200 000 Kč, která výrazně přispěla k možnosti vylepšit zázemí naší Kunovskej Mlatevni. Za příspění byla pořízena jedna nová sanitární buňka a jedna buňka jako šatna. Zlepší se tak kritický stav zázemí a konečně dojde k rozdělení WC pro obě pohlaví. Příští sezonu se máme na co těšit!:-)

1.12.2017


Kompletní fotogalerie zde.Tisková zpráva 2017

Celý text ke stažení zde.

převzato z Dobrý den s kurýrem:


Tisková zpráva 2016

Softballový oddíl Snails Kunovice je připraven na novou sezónu

Na další sezónu se v těchto dnech připravují všechny týmy softballového oddílu Snails Kunovice. A jak je již na Mlatevni zvykem plány jsou i na sezónu 2016, která bude 29. v historii klubu, velké a především náročné. Snails jsou jasně největším sportovním klubem v Kunovicích a patří mezi největší sportovní oddíly ve Zlínském kraji. 8 mládežnických věkových kategorií, minimálně 10 celostátních soutěží a k tomu ještě velké množství dalších akcí, které jsou stabilní součástí sportovního a společenského života klubu.
„ Jsme si všichni vědomi, že udržet nastavenou laťku z předchozích let bude velmi obtížné,“ konstatuje předseda Snails Pavel Křivák. „Přesto se všichni budeme snažit, aby také rok 2016 zůstal v klubové historii zapsán nejenom medailovým písmem, ale i písmem spokojenosti mnoha dětí. A je jedno z jakého bude kovu nebo z jaké soutěže zacinká.“ Jedním dechem dodává, že stále platí klubové krédo, které říká, že nejdůležitější je, aby to děti bavilo a přišly příště na trénink nebo zápas zase. „Již několik jsou naší výstavní kategorií ženy, které před lety vystřídaly muže. Ti se teď naopak odrážejí ode dna. Důležité však je, že naše mládežnické kategorie jsou naplněné a našim největším úkolem je najít pro všechny děti uplatnění, protože i z těch méně pohybově nadaných se dobrou motivací a následnou pílí a úsilím se z nich může stát dobrý sportovec.“

V letošním roce čeká Snails opět velký počet soutěží, z nichž většina je celostátních:
1. Ženy – Extraliga žen
2. Ženy – Pohár ČSA
3. Muži – 3. ČSL mužů
4. Ženy B – 3. ČSL žen
6. Juniorky – Extraliga juniorek
7. Kadeti – 2. celostátní liga kadetů
8. Kadeti B – Moravská liga kadetů
9. Kadetky – 2.celostátní liga kadetek
10. Kadetky B – Moravská liga kadetek
11. Žáci – Extraliga žáků
12. Žáci B – Moravská liga žáků
13. Žákyně – 2.celostátní liga žákyň
14. T-ball (do 10 let) – Extraliga v T-ballu
15. T-ball B – Moravská liga v T-ballu
16. B-ball (do 8 let) – Moravská liga

O rekonstrukci areálu však už předseda radši hovořit nechce. „Mám pocit, že musíme změnit taktiku a když o ní nebudeme mluvit, tak se třeba naše šance zvětší. Samozřejmě máme podanou žádost jak na MŠMT, tak u Zlínského kraje. Víme přesně, co potřebujeme a co chceme, ale to bohužel nestačí,“ konstatuje už trochu smutně Pavel Křivák. Nově na nás Česká softballová asociace připravila povinnou změnu homerunové vzdálenosti u žen. Navíc od roku 2018 již musí být hřiště ve vnějším poli travnaté. Což jsou další komplikace pro areál.

Extraliga žen 2016 – Soutěž bude nesmírně vyrovnaná

Ženy se celou zimu poctivě připravují na novou sezónu. Jsou si vědomé, že Extraliga žen bude v letošním roce nesmírně vyrovnaná. „U tradičního lídra Eagles Praha došlo k velkému omlazení a tak se možná uvolňuje jedno finálové místo,“ konstatuje trenér žen Pavel Křivák. Právě Eagles byli soupeřem Snails v loňském semifinále a jen pověstný vlásek scházel kunovickým hráčkám k postupu do vysněného finále. „Ale na jejich místo si brousí zuby hned několik týmů. Velmi razantně posilovaly Ledenice, které se snaží kolem Veroniky Peckové vybudovat tým, který by měl usilovat o titul. A snad nejvíce nových hráček se objevuje v Tempu Praha, které by také rádo proniklo do finále,“ hovoří o soupeřkách Šnečic trenér Křivák. Největším favoritem však bude obhájce titulu pražské Joudrs. V Kunovicích naopak k žádným velkým změnám nedochází. „Máme konsolidovaný kádr a čím dál více zkušeností. A na tom chceme stavět. Určitě je cílem postup do play-off a pak se pokusit vybojovat finále. Ale i samotný postup mezi nejlepších 6 týmů nebude jednoduchý,“ tuší zkušený trenér.
Podobně to vidí i jedna z nejzkušenějších hráček týmu Eliška Mlýnková. „ Ledenice doplnily svůj tým hned o 2 reprezentantky České republiky a k tomu rakouskou nadhazovačku Lackner, která byla jedničkou v Eagles. Ty budou myslet hodně vysoko. Ale my se nebojíme nikoho,“ dodává s úsměvem. „Chceme těžit z domácí pevnosti na Mlatevni. Hned první víkend na ní přivítáme právě Eagles a pražskou Chemii. Jsme si vědomé, že start bude velmi důležitý.“
„Myslím si, že se není třeba žádného soupeře obávat,“ doplňuje Elišku její kolegyně Tereza Vlčková. Loňská účastnice ME žen pak doplňuje: „Budou nám sice scházet obě americké hráčky, ale i bez nich jsme v loňském roce bez problémů do play-off postoupili. A slabší rozhodně nejsme ani letos.“
Tým se bude opírat na nadhozu o Lucii Kaplarczykovou, která si svými výkony vysloužila pozvánku do širšího kádru reprezentace žen před Mistrovstvím světa v Kanadě. Doplňovat ji bude Dominika Rampáčková a snad právě Mlýnková, která se velmi dobře prezentovala na nadhozu na halovém turnaji v lednu.
K žádnému vážnějšímu oslabení v týmu nedochází, pokud pomineme návrat amerických hráček zpět za velkou louži. „Některé hráčky sice čekají studentské povinnosti, ale s tím už snad umíme pracovat,“ konstatuje trenér Křivák. A tak jediný otazník visí nad „oštěpařkou“ Nikol Tabačkovou. Nikol má před sebou juniorské Mistrovství světa v atletice a tak se softballu bude věnovat až po jeho skončení. Ale předběžná dohoda říká, že pak by se ve žlutém dresu mohla znovu objevit. V případě potřeby pak tým doplní nadějné juniorky z mistrovského týmu.
Tým zahájí sezónu 1.turnajem Poháru ČSA v Praze 16.- 17.4.2016. Hned další víkend už přivítá první soupeře na domácím hřišti v Kunovicích.

Ženy Snails na evropském poháru PVP

Přestože tým žen skončil na 3.místě v Extralize a to účast v evropských pohárech nezaručuje, v roce 2016 se na evropské scéně objeví. „Dějištěm druhého nejatraktivnějšího poháru bude od 15. do 20.srpna Ostrava. A pořadatel má právo postavit do turnaje tým,“vysvětluje skvělý manažerský počin Pavel Křivák. „Vzhledem k tomu že Arrows nemají ženský tým a oba kluby již delší dobu výborně spolupracují, postavíme kompletní náš tým a jenom si k tomu půjčíme dresy Arrows,“potutelně se usmívá Křivák. Snails už tento fígl použili dvakrát. Nejprve v roce 2012 využili postupového místa slovenských Lizards, aby získali stříbrné medaile v italském Terstu a následně v loňském roce opanovali evropský pohár juniorek v Ostravě právě v dresech Arrows. A to chtějí v letošním roce zopakovat.
„Takový to turnaj je skvělou zkušeností a výborným tréninkem před podzimní částí play-off,“ konstatuje Eliška Mlýnková, která se v loňském roce na zlaté juniorské medaili podílela jako asistentka trenéra. Letos už modrý dres Arrows oblékne sama. „Určitě to bude výborný turnaj, favoritkami budou italské Legnano a holandská Olympia Haarlem. Ale o bronz může usilovat hodně týmů. Tak uvidíme,“ naznačuje lehce šance Mlýnková.
V základní skupině na převlečené Šnečice bude čekat německý Mannheim, dánský Amager, belgický Brasschaat a dobře známé Tempo Praha. „Ty asi naše přestrojení nezaskočí,“usmívá se trenér Křivák, „ale pokusíme se postoupit do play-off a pak uvidíme. Našim cílem je především sbírání zkušeností a dobrá příprava. To ale neznamená, že se nepokusíme zabojovat o medaili.“

3.ČSL mužů 2015 – muži začínají od znovu

V mužském týmu naopak dochází k velkým změnám. Přestože již několik let nebylo fungování mužského týmu ideální, před koncem roku tým oznámil vedení klubu, že nenastoupí do 2.ligy, což bylo i pro předsedu velkým překvapením.
„Muži už několik let fungovali poněkud nestandardně,“osvětluje situaci předseda klubu Pavel Křivák. „Kolem několika hráčů, kteří měli zájem o návrat do Extraligy se bohužel nepodařilo vytvořit zdravé jádro dalších hráčů ať už z řad odchovanců a nebo hostujících. Přestože byl zájem o hostování v našem mužstvu z ostatních moravských týmů, nebyl o ně u nás zájem a raději se upřednostňovali hráči, kteří z dlouhodobého hlediska nebyli přínosem. A když tito hráči nebyli ochotni v prosinci garantovat potřebné penzum času, zůstala úzká skupina na holičkách.“ A tak muselo vedení řádně bouchnout do stolu. Místo Pavla Němce, který nesplnil očekávání a nedokázal tým konsolidovat a stabilizovat, nastupuje triumvirát osobností, kterým není fungování mužské větve ve Snails lhostejný a jsou si vědomi nutnosti zachování mužského softballu v Kunovicích. Kaučovského vedení se chopil Radim Schlinger, který má k ruce Ondřeje Blahu a jako spojku k mládežnickým týmům i Marka Lapčíka, který se chopil vedení týmu kadetů. Právě pomalu dorůstající mládež by měla dostávat přednost i v mužském týmu. Dravé mládí by pak mělo být doplněno o zkušené hráče, kteří postupně budou předávat žezlo a budou mladé motivovat.
„Jsem moc rád, že se našlo dostatek ochotných, kteří chtějí hrát. Po uvážení jsme zvolili pouze 3.ligu mužů, protože je přece jenom výkonnostně a časově přijatelnější,“ doplňuje předseda Křivák. „Hráče, kteří mají zájem hrát nějakou vyšší soutěž, samozřejmě uvolníme, protože všichni přislíbili návrat, který plánujeme v horizontu dvou let.“ A tak nadhazovač Bronislav Kratochvíl posílí extraligové Eagles, Michal Kotásek druholigového nováčka z Kostelce nad Orlicí a Ondřej Bartoněk míří za Michalem Kolůchem do pražského Tempa.

Snails a reprezentace

Také v roce 2015 se podařilo díky Tereze Vlčkové rozšířit sbírku reprezentačních medailí ve Snails. Bronzová z ME žen je první dospělou ženskou medailí vůbec. K tomu je navíc nutno přidat 4 hráčky na mistrovství světa juniorek v USA, kde Českou republiku reprezentovaly Denisa Húsková, Sabina Phamová, Tereza Kubicová a Nikol Tabačková. A z této pozice nehodlá Snails ustupovat.
Hned 4 hráčky dostaly pozvánku do širšího výběru reprezentace žen, která se připravuje na Světový pohár v Oklahoma City v USA a hned následné mistrovství světa žen v kanadskému Surrey. Tereza Vlčková, Eliška Mlýnková, Lucie Kaplarczyková a Tereza Kubicová, která navíc může reprezentovat i na ME juniorek ve španělské Barceloně. „Určitě se všechny hodláme poprat o nominaci na MS,“ říká přesvědčivě Tereza Vlčková. „Celou zimu jsme plnili kondiční plány a v pravidelném testování na srazech reprezentace jsme snad nezklamaly,“ dodává s úsměvem hráčka, na jejíž reprezentační přípravu přispívá i Zlínský kraj díky dotačnímu programu pro sportovce zařazené v reprezentaci. Ráda by navázala na své výkony z ME, kdy si vybojovala pevné místo v základní sestavě. „Snad svými výkony přesvědčím i nové vedení ženské reprezentace,“ dodává Tereza s lehkým úsměvem a pohledem směrem k trenéru Křivákovi. Ten je totiž novým hlavním trenérem ženské reprezentace. Ale již vážně dodává: „Už máme s naším oddílovým trenérem na reprezentační úrovni své zkušenosti a víme, že naopak musíme být lepší než hráčky z ostatních týmů, abychom se do výběru dostaly a tak nechceme nic podcenit.“
Ženská reprezentace není jediná, o kterou se hráčky Snails uchází. Jak již bylo řečeno Tereza Kubicová má před sebou nelehký úkol. Věkem juniorka by si na začátku srpna měla plnit své povinnosti na Mistrovství Evropy ve španělské Barceloně. Ale možná také celý červenec stráví v Severní Americe s ženskou reprezentací.
Denisa Húsková už věkem na juniorskou reprezentaci myslet nemůže, ale pozvánka do širšího výběru reprezentace do 22 let, která se představí na začátku prázdnin na Mistrovství Evropy v Pardubicích, ji může jen těšit. Pokud se do výběru probojuje může se na turnaji potkat s výběrem Slovenska, který na asistentském trenérském postu povede Petra Slaninková, dlouholetá opora Snails a je pravděpodobné, že hlavní oporou na nadhozu bude Dominika Rampáčková, která už několik sezón kroutí ve žlutém kunovickém dresu.
V neposlední řadě je třeba připomenou nominaci Michala Kolůcha, který hostuje v pražském Tempu, do širšího výběru reprezentace mužů, kterou čeká Mistrovství Evropy.
A tak by ani rok 2016 nemusel zůstat pro bez reprezentační medaile.

Snails a mládežnické týmy

Také v mládežnických týmech čeká v roce 2016 na kunovické trenéry hromada práce. Hned několik výběrů pomýšlí na nejvyšší mety v České republice.
Kromě tradičních juniorek by se černým koněm mohl stát výběr mladých teeballistů (do 10 let) pod vedením Přemysla Beránka a jeho dvou asistentek Jany Pořtové a Petry Zelinkové. Po jasném opanování 2.ligy v loňském roce by se neměl tým ztratit ani v Extralize.
To samé by mělo platit i o týmu žáků pod vedením Přemysla a Alice Víchových. Žáci v roce 2015 do poslední chvíle bojovali o medaili a o podobný kousek se chtějí pokusit také letos. Extraliga žáků tak bude jednou z nejvíce sledovaných soutěží v Kunovicích. Zvláště pak, když Kunovice dostaly tu čest hostit na podzim Finálový turnaj této kategorie, kde se bude rozhodovat o Mistru České republiky.
Juniorský tým sice opustilo několik opor, ale i tak by měl tým bojovat jednu z medailí. Extraliga juniorek má nový formát a tak se naděje Kunovic několikrát představí i domácímu publiku. Juniorky jsou právě týmem, který sezónu na Mlatevni letos otevřou. Hned tento víkend se představí proti týmům Eagles Praha a SK Joudrs Praha. Cílem týmu je postup mezi nejlepší 4 týmy, který bude v záři bojovat o medaile, což by tým kolem Denisy Húskové, Sabiny Phamové a Terezy Kubicové měl dokázat.
V celostátních soutěžích se představí daleko více týmů Snails. Kromě kadetek především žákyně by mohly usilovat o vítězství v 2.lize. Tým vedený Milanem Zedníkem a Helenou Zedníkovou má ve svém středu již několik zkušených hráček a pokud se bude dařit na nadhozu Barboře Bachanové, může potrápit i mnoho týmů z Extraligy. Také tým kadetů dorůstá do síly a pod novým vedením Marka Lapčíka začíná pomalu pomýšlet na postup mezi českou elitu.
A tak se i mezi mládeží máme na co těšit.

Pavel Křivák, předseda

Sportovec okresu 2015

Sportovcům v okrese vládne softbalistka Kunovic Tereza Vlčková

Uherské Hradiště – V minulém roce si na krk pověsila zlatou medaili za triumf v extralize juniorek, bronzovou za třetí místo v ženské extralize a jako třešinku na dortu pomohla vybojovat třetí místo na mistrovství Evropy žen. Titul pro nejlepšího sportovce okresu Uherské Hradiště za rok 2015 tak jednoznačně skončil ve správných rukou – v rukou softbalistky Snails Kunovice Terezy Vlčkové.

„Je to super! Vůbec jsme to nečekala, doufala jsem, že bych mohla být tak do čtvrtého místa," usmívala se na celé kolo Tereza Vlčková. „Jsem ráda, že se softbal i díky mému vítězství možná dostane do většího povědomí lidí a stane se více oblíbeným," dodala jedním dechem softbalistka Snails Kunovice, podle které pro ni triumf v anketě bude zavazující. „Musím dřít ještě víc, než doposud, abychom byly s holkama ještě úspěšnější než v minulém roce," předsevzala si nová sportovní královna okresu. Velkou motivací je pro ni mistrovství světa v Kanadě, kam by se ráda nominovala. „Ale nejenom se tam dostat, chtěla bych hrát v základní sestavě."

Tereza Vlčková za sebou nechala úspěšného sprintera Slovácké Slavie Uherské Hradiště Zdeňka Stromšíka a ostrožského střelce Miroslava Malůše.
Zdroj: http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/sportovcum-v-okrese-vladne-softbalistka-kunovic-tereza-vlckova-20160408.html

Zdroj: http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/sportovcum-v-okrese-vladne-softbalistka-kunovic-tereza-vlckova-20160408.html


Sabina Phamová


Veze evropský bronz

Veze evropský bronz

Na Mlatevňu míří evropský kov! O další historický zápis softbalového klubu Snails Kunovice se postarala Tereza Vlčková, jeden z pilířů extraligové sestavy, která v reprezentačním dresu vybojovala bronzovou medaili na mistrovství Evropy v holandském Rosmalenu.

Češky vlétly do turnaje jako uragán, když papírové slabší Ukrajinu rozcupovaly 15:1 v páté směně. A svěřenky kouče Tomáše Kusého zvládly i zbylé tři nástrahy skupiny C (Slovinsko 8:0, Rakousko 7:0, Irsko 14:0) a postoupily do dalších bojů z prvního místa.

Šampionát tak vlastně pro Vlčkovou a spol. začal až soubojem s dosud rovněž neporaženým Ruskem. Třebaže Češky vyhrály první směnu, další doběh už nepřidaly a Rusky zápas otočily (1:2). Z porážky se národní tým rychle oklepal, smetl nevyzpytatelné Německo 8:1 i Velkou Británii, adepta na medaili, 10:1.

Pátý den šampionátu na Česko čekaly Holanďanky, úřadující trojnásobné mistryně Evropy. A po nervydrásající bitvě padly v tie-breaku 4:5. Po porážce přišla výhra nad Rakouskem 5:0 a výprask od Itálie 1:9!

Klíčový byl však opětovný duel s Ruskem. Jeho vítěz měl totiž jistou medaili. A Češky soupeřkám vrátily úvodní těsnou porážku i s úroky, když kanonádou v šesté směně (4:2) zvítězily 5:2. Když pak v boji o finále nestačily na Holandsko (0:1), slavily zisk bronzových medailí.

Autor: ceh (Dobrý den s kurýrem)

Tisková zpráva 2015

Softballový oddíl Snails Kunovice by rád navázal na rok 2014

Video z tiskové konference zde.

Na další sezónu se v těchto dnech připravují všechny týmy softballového oddílu Snails Kunovice. Na loňské Tiskové konferenci předpovídal předseda klubu Pavel Křivák, že se bude pravděpodobně jednat o nejnáročnější sezónu v historii klubu. A to se plně potvrdilo. Co je však velmi potěšující, jednalo se také o nejúspěšnější sezónu Snails v jejich 27-leté historii.

„ Jsme si všichni vědomi, že udržet nastavenou laťku z loňského roku bude velmi obtížné,“ konstatuje předseda. „Jsme zase o kus větší, úspěšnější a já věřím, že i silnější. Všechny trenéry, funkcionáře, pomocníky to stálo hromadu sil a já bych jim rád touto cestou ještě jednou poděkoval.“ Také v letošním roce se bude klub snažit své příznivce nezklamat.

Klub opět znovu vyrostl. „Jdeme proti všem tvrzením velkých sportů o nedostatku dětí. Hlásíme dobudování struktury všech věkových kategorií v chlapcích i dívkách,“ mne si ruce předseda a zároveň šéftrenér Snails. Ale zároveň se mu dělají velké vrásky na čele. Ví, že areál Mlatevni ve stávající podobě dosluhuje a bez zásadní akce se klub může dočkat obrovských problémů.

V letošním roce čeká Snails rekordní počet soutěží, z nichž většina je celostátních:

1. Ženy – Extraliga žen

2. Ženy – Pohár ČSA

3. Muži A – 2. ČSL mužů

4. Muži – Pohár ČSA

5. Muži B (junioři) – Moravská liga mužů

6. Juniorky – Extraliga juniorek

7. Kadeti – 3. celostátní liga kadetů

8. Kadeti B – Moravská liga kadetů

9. Kadetky – 2.celostátní liga kadetek

10. Kadetky B – Moravská liga kadetek

11. Žáci – Extraliga nebo 2. celostátní liga žáků (kvalifikace 25. – 26. 4. 2015)

12. Žáci B – Moravská liga žáků

13. Žákyně – 2.celostátní liga žákyň

14. T-ball (do 10 let) – 2.celostátní liga v T-ballu

15. T-ball B – Moravská liga v T-ballu

16. B-ball (do 8 let) – Série celostátních turnajů

Počet registrovaných členů Snails Kunovice u České softballové asociace v roce 2014 přesáhl číslo 300. Z toho mládeže je přes 200. „Kromě toho, že jsme největším softbalovým klubem na Moravě, tak si troufám říct, že patříme mezi největší sportovní kluby v celém Zlínském kraji,“ hrdě hlásí předseda. „A to jako jeden z mála pracujeme v obou pohlavích. A to se už dnes taky moc nenosí!“

A tak je smutné, že klub doslova živoří ve svém areálu, který nesplňuje moderní parametry.

„V současnosti čekáme na informace z MŠMT, kde máme podanou žádost o dotaci na celkovou rekonstrukci areálu. Bohužel ale ministerstvo vypsalo podmínky teprve v lednu a nově do nich zařadilo povinou spoluúčast klubů v minimální výši 30%,“ říká smutně předseda. „A zkuste v dnešní době začít v únoru shánět 2 miliony, když už všechny instituce mají rozpočty hotové? I tak se budeme ze všech sil spoluúčast zajistit. Bez rekonstrukce to můžeme zabalit a poslat 200 dětí k počítačům.“

V první řadě, ale musí MŠMT dotaci klubu vůbec přidělit. „Snad se nám podaří proniknout mezi hromadu tenisových areálů a bezpočet fotbalových hřišť, na kterých nemá kdo kopnou do mičudy,“dělá si starosti předseda.

Areál by měl dostat konečně parametry, které si softball v Kunovicích zaslouží. Klub si navíc vytkl jasný pořadatelský cíl – Mistrovství Evropy dívek do 16 let v roce 2017.

Extraliga žen 2015 – Obhajoba medaile bude obtížná

Ženy se celou zimu poctivě připravují na novou sezónu. Jsou si vědomé, že Extraliga žen je nesmírně vyrovnaná a po úspěchu často přichází pád. „A toho se chceme vyvarovat,“ konstatuje trenér žen Pavel Křivák. Ten svoji pozici pro letošní rok neopouští a pokračuje už 7 sezónu. „Sem si vědom, že je to dlouhá doba, a je pravda, že byly i velké krize, ale momentálně tým funguje velmi dobře a myslím, že se hodně věcí usadilo a tak by bylo škoda do fungujícího motoru zasahovat,“ dodává kauč s úsměvem. A kde hledají hráčky motivaci? „Většina kádru je po úspěšné sezóně natěšená na tu další,“ vysvětluje jedna z opor Tereza Vlčková. „Navíc hromada hráček bojuje o různé reprezentační dresy do letní části sezóny. A tak velké množství holek má i svoje individuální cíle.“

Tým by rád vytěžil z loňského úspěchu maximum. „Pro všechny z nás byl loňský rok obrovskou zkušeností,“ připomíná loňskou sezónu Denisa Húsková juniorská Mistryně Evropy. „Všechny věříme, že se to projeví hned od začátku nového ročníku, kdy budeme sbírat cenná vítězství a nenecháme postup do play-off na poslední chvilku,“ dodává s úsměvem. Sama by se ráda probojovala na Mistrovství světa do USA. „Oklahoma je Mekkou softballu, hrát před zaplněným stadionem v USA, to je sen každé softbalistky,“odhaluje své plány Húsková. To Tereza Vlčková se bude snažit proniknout do ženské reprezentace. Tu čeká v Holandsku mistrovství Evropy. „Zimní příprava byla bez problémů a tak se budu snažit svojí hrou co nejvíc zaujmout reprezentační trenéry,“ konstatuje Vlčková.

K žádnému vážnějšímu oslabení v týmu nedochází. Kádr opustily pouze některé hostující hráčky, které se v týmu neprosadily. A letošní rok pravděpodobně vynechá vzhledem ke studijním povinnostem Sedlářová. Na straně příchodů jsou však také zajímavá jména. Hned dvě juniorské Mistryně Evropy posílí Snails. Tereza Kubicová odchytala většinu důležitých zápasů juniorské reprezentace na postu chytače. A právě na tomto postu by se měla představit také v Kunovicích. Druhé zajímavé jméno je pak Nikol Tabačková. Také ona byla členkou základní sestavy juniorské reprezentace. Kromě softbalové reprezentace je však Nikolu možno vidět také v atletickém dresu České republiky. Česká rekordmanka v hodu oštěpem tak bude moci ukázat svoji vynikající ruku a příhoz z vnějšího pole také kunovickým fanouškům. „U Nikol je pro letošní rok na prvním místě atletika,“vysvětluje manažerské úspěchy Křivák. „Připravuje se na atletické mistrovství světa v Kolumbií. Ráda by se ale dostala také na softbalové MS do USA a tak hledala možnost hraní v nějakém moravském klubu. Nebude sice k dispozici na všechny zápasy, ale i tak jsme o její příchod stáli,“ komentuje tento zajímavý příchod Křivák

Tým zahájí sezónu 1.turnajem Poháru ČSA v Praze 18.- 19.4.2015. Hned další víkend se do Prahy vrátí, když se na úvod utká s týmy SK Joudrs Praha a SC Čechie Praha. Domácím fanouškům se poprvé představí o prodlouženém víkendu v květnu (8.- 10.5.), kdy se nezvykle bude hrát hned 3 dny.

Odešli: Kateřina Sedlářová (studium)

Alena Pejšková (Dračice Brno)

Kateřina Šmídová (Skokani Olomouc)

Přišli: Tereza Kubicová (Arrows Ostrava)

Nikol Tabačková (Katalpa Ostrava)

Tereza Zpěváková (návrat odchovankyně)

2.ČSL mužů 2015 – Muži chtějí do finále

Také Pavel Němec pokračuje na trenérském postu u mužů. Týmu vytknul za cíl finále 2.ligy. Je si ale vědom, že to nebude vůbec jednoduché. Minimálně 4 týmy totiž uvažují o postupu. Němec by navíc rád zapojil i mladé hráče. Jejich nedostatek zkušeností by měl vyvážit jeho nový asistent Rostislav Klimánek. Jeho hlavním úkolem je post chytače a výchova náhrady za sebe. A Klimánek dostal doslova nůž na krk. Buď pomůže s výchovou, a nebo bude muset zakleknou za pálkaře sám. A tak je možné, že ho ještě během roku bude možné zahlédnout v kečrovském vybavení. Právě chytač se jeví jako největší problém. Za Petrem Feckem je totiž obrovská díra.

Kromě mladíků Jakuba Ertla a Pavla Němce ml. se po zranění vrací také Patrik Bárta a Milan Zábranský. Trenér však nebyl spokojen se zimní přípravou týmu. Zaneprázdnění většiny hráčů roztříštil přípravu v podstatě do individuálních plánů. A tak bude výkonnost týmu trochu záhadou. I přestože se tým přihlásil do Poháru ČSA, aby porovnal svoji výkonnost s extraligovými celky, hned první turnaj musí pro velké množství omluvenek oželet. Závěrečnou přípravu se bude tým snažit směřovat do jednodenních soustředění a přípravného turnaje v Pardubicích. A pak už čeká první náročný víkend, kdy se všechny týmy sjedou do Kostelce nad Orlicí a na jednom místě odehrájí během prodlouženého víkendu první kolo soutěže.

Kunovice budou spoléhat především na stabilní nadhazovací dvojici Marek Lapčík a Bronislav Kratochvíl. Právě kapitán Kratochvíl by měl být také oporou kunovického útoku, který bude snad jako doposud jeho silnou stránkou.

„Tým je již dlouhou dobu pohromadě a tak by měl těžit ze zkušeností,“ odhaduje trenér Němec. „Už loni se navíc semkl, držel pospolu a dokázal táhnout za jeden provaz. Doufám, že i letos ve stejném duchu projde základní částí a splní cíl, který si dal.“

Odešli: Michal Hrubý (PV Praha)

Přišli: Jakub Ertl (odchovanec)

Pavel Němec ml. (odchovanec)

Snails a reprezentace

Rok 2014 byl pro Snails úspěšný nejenom na poli klubovém, ale i reprezentačním. Hned 5 medailí z Mistrovství Evropy a z toho 3 zlaté (Húsková, Phamová, Sedlářová) a 2 stříbrné (Mlýnková, Vlčková) je historické maximum. K tomu je však nutné připočítat ještě účast Elišky Mlýnkové na Mistrovství světa žen, což je také obrovský úspěch kunovického softballu.

„To v letošním roce určitě nepřekonáme,“ hlásí Pavel Křivák. „V kádru máme sice několik juniorských reprezentantek, ale ty letos čeká Mistrovství světa a tam je medaile v říši snů.“ Do USA by se však mohla podívat hned čtveřice hráček – Húsková, Kubicová, Phamová a Tabačková.

Daleko větší šanci mají v ženské reprezentaci Eliška Mlýnková s Terezou Vlčkovou. Česká republika na medaili z ME v Holandsku určitě pomýšlí. V první řadě ale musí obě hráčky projít úzkým sítem nominace. A to nebude vůbec jednoduché.

Snails a mládežnické týmy

Obrovské množství práce čeká na všechny trenéry mládežnických týmů Snails Kunovice. Počet týmů se opět rozšířil, ale i tak předseda hlásí: „Máme pokryto! Ale nebylo to jednoduché. Jedná se celkem o 6 věkových kategorií ve dvou pohlavích a to už je pořádná porce.“

Nejmladší sportovní přípravka (3-6 let) se softballu sice ještě nevěnuje, ale o to víc práce na děti čeká. Musí zvládnout základní pohybovou průpravu. To kategorie B-ball (do 8 let) už vyráží na svoje první turnaje. I když se hraje bez výsledků a pořadí, musí trenérky Zuzana Halámková a Šárka Halíková své naděje naučit házet a chytat míček. I když zatím jenom bez rukavic.

To pro trenéry T-ballu (do 10 let) se už jedná o normální soutěž. Tým pod vedením Přemysla Beránka a asistentek Jany Pořtové a Petry Zelinkové se letos představí v 2.t-ballové lize. A velmi rád by se popral o postu na závěrečný Finálový turnaj, na který postoupí dva nejlepší týmy.

Žáky čeká důležitý turnaj hned na začátku. Kvalifikace rozhodne o tom, kterou soutěž budou hrát. Svěřenci Přemysla Víchy a Alice Víchové se už na svůj první vrchol pilně připravují a všichni doufáme, že je i v roce 2015 uvidíme v Extralize žáků.

Tým kadetů nově převzal Bronislav Kratochvíl, který ho společně s Martinem Prokešem provedou úskalím 3.ligy kadetů. Ti nejlepší by se pak mohli představit také v týmu mužů B.

Novou trenérskou dvojicí je Helena Zedníková a Milan Zedník. Oba zkušení matadoři mají nově na starosti týmy žákyň a kadetek. Uvidíme, jak si nováčci ve struktuře Snails povedou v prvním roce.

Největším tahákem ale budou jistě obhájkyně titulu Mistra ČR juniorky Snails. I když kádr opustila Eliška Mlýnková, měl by tým, který si vzal pod svá křídla osobně Pavel Křivák s asistentkou Martinou Langrovou, bojovat opět o medaile.

Důležité termíny Na Mlatevni

8.5.2015 Kunovice – Tempo Praha (Extraliga žen)

9.5.2015 Kunovice – Eagles Praha (Extraliga žen)

10.5.2015 Kunovice – Chemie Praha (Extraliga žen)

16.5.2015 Kunovice – SVŠ Plzeň (2.ČSL mužů)

17.5.2015 Kunovice – Most (2.ČSL mužů)

23.5.2015 Kunovice – Ledenice (Extraliga žen)

24.5.2015 Kunovice – Storms Řepy (Extraliga žen)

30.5.2015 Kunovice – Ledenice B (2.ČSL mužů)

31.5.2015 Kunovice – PV Praha (2.ČSL mužů)

6.6.2015 Kunovice – Čechie Praha (Extraliga žen)

7.6.2015 Kunovice – Joudrs Praha (Extraliga žen)

27.6.2015 Kunovice – Pardubice (2.ČSL mužů)


Tisková zpráva 2014

Softballový oddíl Snails Kunovice čeká pravděpodobně nejnáročnější sezóna

Video z tiskovky zde.

Na další sezónu se v těchto dnech připravují všechny týmy softballového oddílu Snails Kunovice. I přestože klub přišel o mužskou Extraligu, bude se pravděpodobně jednat o nejnáročnější sezónu v historii.

„Především organizačně nás čeká velmi náročný rok,“ konstatuje opětovný předseda klubu Pavel Křivák, který chtěl na Valné hromadě ukončit své čtyřleté působení v čele softballového oddílu. „Myslím, že 4 roky jsou dostatečně dlouhá doba a že je vhodný čas předat žezlo někomu dalšímu,“ tvrdil ještě v prosinci. Nakonec se však nechal přesvědčit skupinou rodičů a trenérů, kteří se nabídli ke spolupráci. „Tak široké oslovení a vyslovení důvěry jsem nedokázal odmítnout a „upsal“ se na další dva roky.“ A tak vzniklo nové široké vedení největšího moravského softbalového klubu. „V tuto chvíli klub vede 10 osob a několik dalších s výborem úzce spolupracuje. Bez nich bychom letošní rok vůbec nedokázali zajistit,“ děkuje všem touto cestou předseda.

Klub totiž neustále roste a zajistit jeho organizační chod je rok od roku obtížnější. V letošním roce jej čeká hned několik náročných celostátních soutěží:

Ženy – Extraliga žen

Muži – 2. ČSL mužů

Juniorky – Extraliga juniorek

Kadeti – 3. Celostátní liga kadetů

Žáci – Extraliga nebo 2. celostátní liga žáků (kvalifikace 19. – 20. 4. 2014)

T-ball (do 10 let) – Extraliga T-ballu

B-ball (do 8 let) – Série celostátních turnajů

K tomuto výčtu je pak nutno připočíst další regionální mládežnické soutěže. A to už je dohromady ohromná porce. Rozpočet oddílu se nebezpečně přiblížil milionu korun a je pravděpodobné, že by ho mohl i překročit. „Vše se bude odvíjet od množství získaných dotací na naše jednotlivé projekty. V letošním roce jsme případné investice posunuli až do podzimních měsíců, abychom se nedostali do podobných problémů jako v loňském roce, kdy jsme museli řešit sníženou městskou dotaci.“ Klub tak věří v bezproblémové finanční zajištění.

Extraliga žen 2014 – Mladý kádr čeká čtvrtá extraligová sezóna

Extraligové softballistky Snails se po sestupu mužů z nejvyšší soutěže staly jasnou klubovou jedničkou. I přes splnění plánovaného postupu do play-off v loňském roce však trenér Křivák nehodnotil sezónu jako příliš úspěšnou. „Především náš herní projev byl jasně nejhorší oproti předchozím dvěma rokům. I když čtvrtfinálové vyřazení s Chemií Praha bylo těsné (4:5, 4:5), všichni cítíme, že se nám sezóna příliš nepovedla. Po dvou letech přišlo uspokojení a to bylo na našem výkonu v rozhodujících momentech sezóny vidět,“ vrací se ještě k loňskému roku trenér Křivák. Ten se nakonec po dlouhých klubových jednáních znovu postaví do kaučovského boxu u třetí mety. Cílem týmu je jednoznačně postup do play-off a vyhnutí se sestupovému play-out. Do Extraligy postoupil ambiciózní tým z Ledenic, který tak uzmul Kunovicím extraligové double účasti v nejvyšší soutěži mužů i žen. Právě muži Ledenic poslali po dlouhých letech do 2.ligy Šneky. Vzhledem k velké podpoře softballu městem Ledenice, která umožnila angažování amerického trenéra u ženského týmu, lze očekávat i velkou snahu o udržení žen. A tak kromě lídrů z Eagles Praha a Joudrs Praha jsou všechny týmy nesmírně vyrovnané a sestoupit může kdokoliv ze zbylé šestice.

„Čeká nás velmi náročná sezóna a boj o každou výhru,“zdůrazňuje Pavel Křivák. „Věřím, že si to hráčky uvědomují a podaří se nám zlepšit v oblastech, které nám v loňském roce nevyšly.“ Tým se bude snažit opírat o tradiční zbraně. Především agresivní útok s dobrým během po metách, který týmu v loňském roce příliš nešel. Obrana by pak měla stát na výkonu nadhazovaček. Dominika Rampáčková zůstala, po ukončení hráčské kariéry Heleny Zedníkové, osamocená. Ale klubu se podařilo na hostování přivést z Ostravské Univerzity Lucii

Kaplarczykovou, která by především svojí rychlostí měla soupeřům činit problémy. Kromě ní se na nadhazovací prkno může postavit také Kateřina Šmídová, která přichází z Olomouce. Její hlavní úkoly však budou na pálce a ve vnitřním poli. Šanci pak jistě dostanou také mladé nadhazovačky Kateřina Sedlářová a Denisa Húsková.

V kádru vůbec nezůstal kámen na kameni. Dvě zkušené hráčky ukončily hráčskou kariéru a vrhly se na trénování dětí. „Helena Zedníková a Jana Pořtová se sice už s týmem nepřipravují, ale jejich přestup k trénování mládežnických týmů je velmi cenný. Věřím, že se nám je podaří nahradit. V nejhorším případě jsou obě připraveny v případě nutnosti týmu pomoci,“ pochvaluje si kauč. Kádr opustily také dvě brněnské hráčky Tereza Králová a Veronika Vinterlíková, které na podzim pomohly svému klubu k návratu do 2. ČSL a chtějí v něm v letošním roce hrát. „Jejich odchod se nám však podařilo adekvátně nahradit příchodem Aleny Pejškové a Martiny Langrové,“ uzavírá výčet nováčků předseda klubu.

Odešli: Helena Zedníková (ukončila kariéru)

Jana Pořtová (ukončila kariéru)

Tereza Králová (Dračice Brno)

Veronika Vinterlíková (Dračice Brno)

Přišli: Alena Pejšková (Dračice Brno)

Sabina Phamová (odchovankyně)

Lucie Kaplarczyková (Ostravská Univerzita)

Martina Langrová (Ostravská Univerzita)

Kateřina Šmídová (Skokani Olomouc)

2.ČSL mužů 2014 – Nový trenér si přeje rychlý návrat mezi elitu

Kromě změny soutěže proběhla v případě mužů Snails největší změna na trenérském postu. Přemysla Beránka, který se přesunul k mládeži, střídá zkušený Pavel Němec, který tým vedl v 90-tých letech a v roce 2005 právě ve 2. lize.

Po sestupu z Extraligy, kde tým působil 6 let, je jeho snahou okamžitý návrat mezi českou elitu. Je však jasné, že se nebude jednat o snadný úkol.

„Je pravda, že Plzni se to podařilo a do Extraligy se po roce vrátila,“ uvádí příklad nový kauč Pavel Němec. „I když k nějakým změnám dochází, podařilo se nám udržet kvalitní kádr, který by měl o postup bojovat.“ Největší ztrátou je odchod na hostování do Tempa Praha Michala Kolůcha, který má však, vzhledem ke svému věku, možnost používat střídavý start za oba kluby. „S Michalem počítáme především do podzimního play-off a on je připraven nám samozřejmě pomoci. Díky hostování v Extralize bude mít kontakt s nejlepším softballem a to se může na podzim hodit,“ nelituje ztráty Pavel Němec.

Druhá ztráta je, jak se zdá, již definitivní. Softballovou kariéru se rozhodla pověsit na hřebík dlouholetá ikona a duše mužského týmu Rostislav Klimánek. „Když k němu přidáme kauče Přemysla Beránka, který nastupoval do některých zápasů a dlouhodobě zraněného Milana Zedníka, tak tým přišel o hromadu zkušeností,“ konstatuje Pavel Němec. „ Nahradit je bude muset dravé mládí. Do týmu se vrací po herní pauze Michal Kotásek, Jiří Vyoral a Radim Schlinger, kteří nejsou žádní softballový nováčci, takže by měli přinést do týmu i zkušenosti,“ uzavírá nový kauč.

Tým má kvalitní nadhazovací dvojici Kratochvíl, Lapčík, takže na tomto postu by problém vzniknout neměl. Kečrovský post vedle Petera Fecka zaujme Jiří Vyoral. Kotásek, Hrubý a Schlinger by měli vyztužit především útočnou sílu týmu.

Odešli: Filip Tabaček (Katalpa Ostrava)

Rostislav Klimánek (ukončil kariéru)

Přemysl Beránek (ukončil karéru)

Přišli: Michal Kotásek (odchovanec)

Michal Hrubý (PV Praha)

Jiří Vyoral (odchovanec)

Radim Schlinger (Opava)

Snails a reprezentace

Také v roce 2013 se podařilo dosáhnout hráčům Snails na medaile v dresu reprezentace České republiky. Michal Kolůch přivezl z Dánska titul Mistra Evropy a zlatou medaili, kterou vybojoval tým juniorů ČR. Michal byl základním kamenem týmu, který pokořil všechny soupeře v cestě za titulem.

Věříme, že také rok 2014 bude pro naše hráče v reprezentačních dresech úspěšný. Tereza Vlčková a Eliška Mlýnková se připravují s ženskou reprezentací na mistrovství světa, které proběhne v srpnu v holandském Haarlemu. Doufejme, že si minimálně jedna vybojuje konečnou nominaci a budou první odchovankyně kunovického softballu, které se podívají na dospělé MS. Držme jim palce. V každém případě by je neměla minout nominace na Mistrovství Evropy do 22 let, které se koná v červenci v bulharské Dupnitci, kde bude Česká republika obhajovat stříbrné medaile. Jedním ze soupeřů jim bude reprezentace Slovenska, kde se pod vedením trenérského tandemu Marek Lapčík a Bronislav Kratochvíl pokusí slovenský výběr v čele se Šnečicemi Dominikou Rampáčkovou a Petrou Slaninkovou o historickou medaili pro Slovensko.

To česká reprezentace juniorek se pod vedením hlavního trenéra Pavla Křiváka připravuje na medailové boje do holandského Rosmalenu. Juniorky ČR čekají na medaili od roku 2008 a letošní výběr by měl konečně dlouhé čekání ukončit. Trenéra Křiváka mohou do Holandska doprovodit také mladé naděje z Kunovic Kateřina Sedlářová, Denisa Húsková nebo Sabina Phamová. „Pokud budou holky na sobě důsledně pracovat, tak by je konečná nominace nemusela minout,“ odhaduje šance mladých Šnečic reprezentační kauč, který je má pod dozorem také v klubu.

Šanci na mistrovství světa juniorů v kanadském Whitehorse má také Patrik Bárta. Tím by udržel pravidelnou kunovickou účast v této kategorii. Je tedy jasné, že ani v době reprezentační pauzy nebudou hráči a hráčky Kunovic zahálet.

Snails a mládežnické týmy

V Extralize juniorek čeká na mladé Šnečice obhajoba stříbrných medailí. Tým se prakticky nezměnil a tak je jenom otázka, jak se podaří zvládnout většině hráček náročnou sezónu. Řada z nich má totiž povinnosti v extraligovém týmu žen a k tomu navíc v reprezentacích ČR nebo Slovenska. I tak bude obtížné postoupit mezi nejlepší 4 týmy do závěrečného boje o medaile. Soutěž juniorek se stává prestižní soutěží, ve které budou hrát nejlepší hráčky dané věkové kategorie.

Další dvě soutěže čekají na chlapecké naděje Šneků. Kadeti do 16-ti let se představí ve 3. celostátní lize. Na jejich mladší žákovské spoluhráče čeká kvalifikace o Extraligu žáků, kam by se chtěl tým pod vedením Heleny Zedníkové a Alice Víchové, mimochodem dvou bývalých nadhazovacích opor ligových týmů žen Snails, probojovat.

Zajímavé trenérské obsazení má také tým T-ballu do 10-ti let. Hlavní vedení převzal Přemysl Beránek, který dlouho vedl ženy a následně muže Snails. K ruce pak má dvě asistentky, které mají bohaté zkušenosti. Jana Pořtová ještě v loňském roce válela za ženy Snails a Petru Zelinkovou jsme dlouho mohli vídat na postu pivota v házenkářském týmu Kunovic ještě pod jménem Skřivanová. Tým bude hrát Extraligu, tedy nejvyšší soutěž dané věkové kategorie.

„Podařilo se nám většinu týmů obsadit kvalitními trenéry, na což jsme velmi pyšní,“ hodnotí předseda Pavel Křivák. „Ale ani tak se nám nepodařilo obsadit všechny plánované posty. Bohužel se nám klub rozrůstá velkým tempem a trenérů je stále nedostatek,“ postěžoval si předseda, který sám musí kromě žen, juniorek a nadhazovačů vypomáhat i u kategorie kadetů.

Důležité termíny Na Mlatevni

26. – 27.4.2014 Turnaj 3.ligy kadetů

1.5.2014 Kunovice – Black Owls Brno (2.ČSL mužů)

3.5.2014 Kunovice – Ledenice (Extraliga žen)

4.5.2014 Kunovice – Eagles Praha (Extraliga žen)

8.5.2014 Kunovice – Storms Řepy (Extraliga žen)

11.5.2014 Kunovice – Spectrum Praha B (2.ČSL mužů)

24.5.2014 Turnaj Extraligy T-ballu

31.5.2014 Kunovice – Chemie Praha (Extraliga žen)

1.6.2014 Kunovice – Sabat Praha (Extraliga žen)

14. – 15.6.2014 Turnaj celostátní ligy žáků

21.6.2014 Kunovice – Čechie Praha (Extraliga žen)

22.6.2014 Kunovice – Joudrs Praha (Extraliga žen)

28.6.2014 Kunovice – PV Praha (2.ČSL mužů)

29.6.2014 Kunovice – Pardubice (2.ČSL mužů)

30.8.2014 Kunovice – Most (2.ČSL mužů)

31.8.2014 Kunovice – Kotlářka Praha (2.ČSL mužů)

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie