2012 - Moravská liga žáků

1.-2.9.2012 - O putovního šnečka

Poslední prázdninový víkend uspořádal náš oddíl ve spolupráci se Zlínským krajem 4.turnaj Moravské ligy žáků. Náš tým si sice vedlo dobře herně, výsledkově to však stačilo jen na 5.místo.

Snails Kunovice – Kaspers Otrokovice 6:4

V prvním zápase si náš tým poradil s domácím celkem. Po dobrém výkonu v obraně, v čele s Adamem Kuřímským na nadhozu, jsme soupeři dovolili až v poslední směně korekci výsledku ze stavu 6:1. Náš útok se hned od začátku prosazoval a tak jsme si připsali první výhru.

Snails Kunovice – Katalpa Ostrava 2:3

Se silným soupeřem jsme letos ještě nevyhráli, ale několikrát jsme byli blízko. A také v tomto zápase. Na prkně se představil Víťa Duda a vedl si výborně. Náš útok se sice proti rychlému nadhazovači prosazoval málo, ale dva body se nám podařit dalo. A vzhledem k tomu, že obrana hrála téměř bezchybně, byl stav utkání před dohrávkou 2:1 v náš prospěch. V ní však zkušený soupeř zatlačil a využil drobné chybičky v naší obraně a výsledek otočil. Velká škoda.

Snails Kunovice – Bulldogs Lednice 5:8

Také další náš zápas byl vyrovnaný. A dokonce víc než ten předchozí. Nejprve se zdálo, že soupeře jasně přehrajeme. Dobrým útokem vedeme brzy 3:0. Pak soupeř ale zabral a výsledek otočil na 3:5. V dohrávce zápasu se nám podaří vyrovnat na 5:5 a vítězný bod máme na 3.metě. Tam bohužel také zůstane. A tak přichází na řadu tie-break. Soupeř nejprve dává povinný bod. My však místo posledního lehkého autu, uděláme zbytečnou chybu, která znamená 2 další body. Nášútok pak již nedokáže bodovat a tak prohráváme.

Snails Kunovice – Duhovka Břeclav 1:7

Na nejlepší moravský tým současnosti nemáme. I přestože nenasadil svého nejlepšího nadhazovače, tak se nám nedaří výbornou obranu překonat. Naopak soupeř v každé směně přidává body až ke konečnému skóre.

Nakonec tak díky bodovému kolečku končíme na 5.místě. I když to není dobré umístění, předvedená hra nebyla ve třech zápasech vůbec špatná. Především v obraně se zlepšujeme. Nejlepším ukazatelem je, že ani v jedné směně jsme nedostali 6 bodů. Což bylo na začátku sezóny poměrně běžné.

Tímto také děkuji všem, kteří se turnaje zúčastnili a pomohli.

PK


8.5.2012 - Ostrava

Třetí kolo Moravské ligy žáků se odehrálo v Ostravě.

Snails:Katalpa Ostrava 5:6 v tiebreaku

Snails:Břeclav 6:8 v tiebreaku

Snailsl:Lednice 1:7


25.3.2012 - Halový turnaj v Lednici

Žáci si připsali dvě cenná vítězství s Lednicí a nováčkem soutěže Otrokovicemi.


14.1.2012 - Halový turnaj v Lednici

V sobotu 14.ledna začala u Šneků nová sezona. A je potěšitelné, že ji zahájil nový tým – žáci. Vzhledem k tomu, že na Moravě jsou momentálně 4 žákovské týmy, vznikl projekt Moravské ligy žáků. Každý účastník má za úkol zorganizovat jedno kolo. O úvodní kolo se postarala Duhovka Břeclav ve Sportovní hale v Lednici.

Sourozenecké duo Kolučííí. Nadhazovač a je pitchink kauč

Náš tým se hned v úvodním zápase představil v dobré světle. I když se jednalo pro většinu hráčů o první setkání s nadhozem, dokázali se s tím všichni popasovat na výbornou. V první směně se na nadhozu představil Adam Kuřímský a chytal mu Kryštof Prokeš. Soupeř Katalpa Ostrava měl ve svém středu několik hráčů, ze kterých šel strach. A tak dva body na úvod vypadaly dobře. A ještě lépe to vypadalo, když i náš útok dal dva body a stav byl po první směně 2:2. Další směnu navíc naše obrana nedovolila dát soupeři ani bod, když Adam „vytáhnul“ dva strikeouty. Ale ani náš útok nebodoval. NA zvrat to vypadalo ve směně třetí, když soupeřův útok zastavil jeho šestý bod, což znamená konec. Za stavu 8:2 se tak zdálo být rozhodnuto. Ale nebylo, protože také náš útok byl zastaven při jednom autu a šesti bodech. A tak to bylo 8:8. Vzhledem k tomu, že se hrálo na 50 minut, bylo jasné, že se pomalu blíží konec zápasu. Navíc soupeř udělal postupně 5 bodů a tak to měl náš útok v dohrávce těžké. Jeden bod na drama nestačil, ale konečný výsledek 13:9 proti viditelně silnějšímu soupeři byl velmi dobrým výsledkem.

Ve druhém zápase na nás čekal tým Duhovka Břeclav, který již v loňském roce hrál extraligu žáků. Jasně nejlepší tým ze všech 4 na nás sice nepostavil svého nejlepšího nadhazovače, ale i jeho náhradník byl nad naše síly. Dva body se nám podařilo dát až v závěru, ale to už soupeř měl na svém kontě dostatek bodů. Potěšující bylo že zápas odházeli naši dva nový nadhazovači. Nejprve házel Matyáš Kolůch a po něm Kryštof Prokeš, které si vzal před zápasem do rukou piching kauč týmu Michal Kolůch.

Lavička a fanoušci

V posledním zápase na nás čekal soupeř z Lednice. Také on oba své zápasy prohrál a tak bylo jasné, že se bude hrát o 3.místo. Na prkno se postavil opět Adam Kuřímský. Náš první útok hned zaznamenal po sérii odpalů 3 body. Soupeř pak kontroval jenom jedním. Ve třetí směně se mu však podařilo vyrovnat na 3:3. Ani ve 4.směně jsme bod nepřidali, když několik krásných odpalů skončilo v soupeřových rukavicích. Navíc se v dohrávce podařilo soupeři doběhnout pro 4 bod, který již vypadal, že bude vítězný. Naštěstí se nám podařilo těsně před koncem hracího času udělat třetí aut a tím vybojovat další směnu. A v ní jsme soustředěným tlakem a dobrým během po metách dookázali výsledek otočit na 6:4. Ještě nás však čekala dohrávka zápasů. Soupeři se sice podařilo obsadit první a druhou metu, ale dál ho naše obrana nepustila. A tak se mohla slavit první výhra žákovského týmu a zároveň první výhra Snails v roce 2012.

A kdo nás reprezentoval?

Adam Kuřímský, Kryštof Prokeš, Martin Kubiš, Matyáš Kolůch, Patrik Macháň, Vojta, David Vícha, Kuba Zábranský a Lucka Zedníková

Další fotografie naleznete v fotogalerii.

PK

Břeclav

Ostrava

Kunovice

Lednice

W

L

%

Skóre

Poř.

Duhovka Břeclav

5 : 0

18 : 2

5 : 2

3

0

100

28 : 4

1.

Katalpa Ostrava

0 : 5

13 : 9

14 : 4

2

1

66,7

27 : 18

2.

Snails Kunovice

2 : 18

9 : 13

6 : 4

1

2

33,3

17 : 35

3.

Bulldogs Lednice

2 : 5

4 : 14

4 : 6

0

3

0

10 : 25

4.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie