Soutěž v roce 2013:

2. liga žáků

Vedoucí družstva: Pavel Křivák, tel. 608 960 093, e-mail: krivakpavel@seznam.cz
Trenér: Pavel Křivák, tel. 608 960 093, e-mail: krivakpavel@seznam.cz
Asistenti trenéra: Alice Víchová, Přemysl Vícha, Helena Zedníková, Petra Zelinková

Kompletní výsledky soutěže 2. ligy žáků zde.

21.-22.9.2013 5. turnaj 2. ligy žáků (Havlíčkův Brod)

Poslední turnaj 2. ligy žáků jsme odjeli hrát do Havlíčkova Brodu s cílem si jej pořádně užít! První tým na který jsme narazili byl Trhové Sviny a těm jsme byli velmi důstojným soupeřem. Předvedli jsme velmi dobrý výkon v poli, který jsme se snažili přenést i do bojů na pálce. Bohužel kvalitní nadhazovač Trhových Svin nás nepustil na pálce do většího tlaku, jenž bychom potřebovali. To vyvrcholilo v naši prohru 0:4, ale výsledek neukazuje vyrovnanou hru obou týmů. Musíme hráče za výkon v tomto zápase pochválit.
Druhý zápas dne byl proti Pardubicím, ve kterém jsme se hrou přizpůsobili soupeři a i přes ne příliš kvalitní naši hru jsme zvítězili 2:5.
Odpoledne jsme pak měli jen pro náš tým, se kterým jsme vyrazili i na houby do lesa na Vysočině, pak na večeři a spát. viz foto.
V neděli hned v 8:00 jsme nastoupili proti nejlepšímu týmu soutěže Ledenicím. Perfektní hrou v poli a na pálce jsme poprvé v letošní sezóně tohoto leadera soutěže porazili 10:2.
Děkujeme Šnečci.
Tato výhra nám umožnila si premiérově zahrát o bronzové medaile s Joudrs.
Vstup do zápasu jsme měli výborný - soupeři jsme odskočili na 4:2, bohužel v závěru zápasu soupeř otočil na 4:6 a naše dohrávka zápasu nám nevyšla.Tlak jsme si vytvořili, získali bod, ale závěrečný tlak nám bohužel nevyšel. Nestáhli jsme z plných met hráče a tak se z vítězství a třetího místa radovalo Joudrs.
Škoda, že nám sezóna už končí, naši šnečci se nám rozehráli ke skvělým výkonům. Musíme všechny pochválit jak se od začátku sezóny do konce vypracovali a jsou již velmi důstojným soupeřem všem týmům.
Dovolíme si poděkovat i těm vzadu, bez kterých bychom se turnajů nemohli účastnit - DĚKUJEME ZA LOGISTIKU :-) Michalovi Bubovi Řezáčovi, Martinovi Prokešovi a rodině Halikové.
Hráči na turnaji v Havl. Brodě: Kryštof Prokeš, Šimon Prokeš, Adam Luňák, Adam Kuřimský, Martin Kubiš, Štěpán Horňák, David Vícha, Jakub Zábranský, Maty Kolůch, Maty Halík, Patrik Macháň.

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z akce zde.


7.-8.9.2013 4. turnaj 2. ligy žáků (Praha)

ANO, stalo se přesně to, co se nám stává. Málokdy zahájíme víkend vítězně. Takže žádná výjimka v Praze na Joudrs. Turnaj jsme tedy zahájili dle očekávání prohrou s Havlíčkovým Brodem 5:9, to že jsme prohráli nevadí, ale musíme hned od začátku chtít vyhrávat a to nám právě v tom úvodu chybělo.
V krásném pražském babím počasí (celý víkend bylo snad 30 C) jsme druhý zápas zahájili proti domácímu Joudrs už s výrazně lepším přístupem. Vyrovnaný zápas a už zlepšený výkon se nám nepodařilo strhnout na naši stranu a prohráli jsme 7:8. Přesto byl náš výkon příslibem.
Poslední zápas dne jsme sehráli proti Mostu B. Tento zápas bych označil za nejlepší, který jsme za celý víkend předvedli. Skvělá hra na pálce doplněná o perfektní hru v poli. Prostě už to byli opět naši Šnečci!!
A odměna? Odměnou bylo vyrazit o půl osmé večer do centra Prahy. Projížďka metrem, návštěva Pražského hradu, Nerudova ulice, Karlův most, Orloj a šup šup v 23:30 do pelechu :-))) Prostě krásné babí léto :-)
Neděle? Na to, že jsme vstávali před sedmou hodinou, nad očekávání... :-)!
Prostě moraváci tohle zvládají a v neděli jsme si poradili s kolegy z Břeclavi 10:1 (opět výborná hra v poli i na pálce - dlouhé dvou až čtyřmetové odpaly). V následném zápase o páté místo jsme zvládli reprízu duelu s kvalitním Mostem B a vyhráli v poměru 5:2.
Závěrem je jasné, že musíme zlepšit ty naše starty na turnaje, nevíme sice jak, ale musíme :-))) Šnečkům asi namluvíme, že je odpoledne a že můžeme hrát jak umíme a chceme.
Jde vidět, jak se naši Šnečci zlepšují a zlepšují, už víme co a jak hrát, na metách jsme agresivní - no prostě moc moc se nám to líbí, jen tak dál...
Podzimní část frčí plným proudem. Už o nadcházejícím víkendu hraje část žáků za Kadety a část za Teeball - jen tak dál - užijme si hezké babí léto. Všem hráčům velká pochvala.
Hráči: Mates Halík, Matek Kolůch, Jakub Zábranský, Šimon Prokeš, Kryštof Prokeš, Martin Kubiš, Štěpán Horňák, Patrik Macháň, David Vícha, Bára Bachanová, Lucie Zedníková, Adam Kuřimský,

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z akce zde.

22.-23.6.2013 3. turnaj 2. ligy žáků

Na domácí Mlatevni jsme odehráli první druholigový turnaj žáků. Prvního turnaje žáků v Chomutově jsme se nezúčastnili a druhý turnaj v Havl.Brodě byl kvůli počasí zrušen – to jen pro upřesnění. Proto jsme se na domácí turnaj těšili a hodlali jsme před domácími fandy předvést ty nejlepší výkony.
Hned na úvod jsme narazili na Břeclav B, nebýt našeho ospalého vstupu do zápasu, tak se zápas mohl odvíjet v náš prospěch, bohužel dotahování skóre se nepovedlo a tak jsme prohráli zcela zaslouženě 4:8.
V poledne nás čekal tým Joudrs z Prahy a naše hra byla úplně jiná, agresivní na pálce i v poli a soupeři jsme nedali žádnou šanci a vyhráli 8:0. Velmi dobře zaházel na nadhozu Maty Kolůch a dobrá byla i hra na pálce.
Poslední zápas dne sehráli Šneci až po 17 hod, ale vůbec to na nás nebylo znát. Zahráli jsme nejlepší zápas žáků v letošní sezóně. Velké favority z Ledenic a současné lídry druholigové tabulky jsme potrápili skvělou hrou na pálce a hlavně skvělou obranou v poli. Zápas musel rozhodnout až tiebreak, ve kterém měli větší štěstí jihočeští hráči z Ledenic. Přesto koučové byli nadmíru spokojeni a s velkou pochvalou poslali hráče si odpočinout před nedělními zápasy.
V neděli díky velmi vyrovnaným výsledkům týmů nebylo jisté až do posledních zápasů, kdo bude bojovat o medaile. Náš poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti Mostu B, kterému jsme nedali žádnou šanci hned od začátku, agresivní hra na pálce a při běhu po metách, vedli k tomu, že jsme dosáhli nejvyššího vítězství v této soutěži 17:0.
Díky úvodní prohře s Břeclaví a vyrovnanosti ostatních týmů jsme byli odkázáni hrát o třetí až čtvrté místo opět proti Mostu. Most na nás změnil sestavu a začal velmi dobře na pálce, ve které nám odskočil, přesto Šneci neztratili hlavu a postupně zápas otočili v dohrávce do vítězného konce 8:7. Vítězný odpal a tím třetí místo zajistil týmu Šimon Prokeš.
Velké poděkování za spolupráci při organizaci turnaje všem zúčastněným - jmenovitě - ČETA (která uklízela po zápasech), KÝBLOVAČI, ROZTAHOVAČI VODY (při lokální záplavě), UKLÍZEČKÁM, BUFETAČKÁM….:-)))) díky moc
VŠEM PŘEJEME PĚKNÉ PRÁZDNINY A PO NICH OPĚT DO BOJE…
Hráči: Šimon a Kryštof Prokešovi, Lucka Zedníková, Bára Bachanová, Adam Kuřimský, Adam Luňák, Štěpán Horňák, David Vícha, Maty Kolůch, Mates Halík,
Trenéři: Ajka Víchová, Milan Zedník, Přemek Vícha

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z akce zde.

3. turnaj 2. ligy žáků byl podpořen Zlínským krajem, odborem školství, mládeže a sportu. Děkujeme.

27.-28.4.2013 Kvalifikace o extraligu žáků

Letošní kvalifikace žáků o Extraligu v Havlíčkově Brodě se uskutečnila 27 – 28.4.2013 i za naší účasti. I když jsme věděli, že všechny týmy, které hrají žáky již několik let (převážně hrají s hráčů v ročnících 2000 a 2001) neporazíme, vyrazili jsme plni očekávání bojovat o výhru a podařilo se!

Celkem jsme odehráli 4 zápasy v základní skupině s bilancí 3 prohry a jedné výhry. Nejlepší zápas víkendu jsme odehráli proti pražskému Joudrs, kde se nám podařilo získat 11 doběhů a udržet na našem účtu nulu.
Díky tomuto vítězství jsme se umístili v naší skupině čtvrtí a hráli v neděli večer se Spectrem Praha o možnost ještě zabojovat o extraligu. Zápas se od začátku odvíjel příznivěji pro Spectrum, kdy chybami v obraně jsme dávali soupeři možnost nám bodově odskakovat na konečných 1:11.
Výsledek z Havlíčkova Brodu nás posunul pro letošní rok hrát 2.ligu žáků.
Přes velký herní výpadek v zápasu v neděli proti Trhovým Svinům, jsme s předvedenou hrou a zápalem pro hru spokojeni. Velkým příslibem je i zapracování do týmu žáků nováčky Zuzanu Zedníkovou (7) a Filipa Víchu (6), kteří i přes svůj věk se nebáli (chtěli) nastoupit a podali velmi dobré výkony. Filip Vícha zařídil navíc svým odpalem na živý nadhoz stažení Adama Kuřimského a tím i jediný bod v utkání se Spectrem.
Pochvalu zaslouží všichni hráči: Maty Kolůch, Matěj Halík, Martin Kubiš, Adam Kuřimský, Štěpán Horňák, David Vícha, Tadeáš Ondrůšek, Patrik Macháň, Barbora Bachanová, Lucie Zedníková, Zuzana Zedníková, Filip Vícha
Doběhy týmu Snails v Havlíčkově Brodě zařídili:
Martin Kubiš 3, Adam Kuřimský 4, Maty Kolůch 3, Matěj Halík 1, Štěpán Horňák 3, Tadeáš Ondrůšek 1
Patrik Macháň 1
Nadhoz – Adam Kuřimský, Maty Kolůch, Martin Kubiš

Fotografie z turnaje zde

Kompletní informace najdete také na webu České softballové asociace - odkaz zde

Výsledky:

Pátek 26.4.2013
Hřiště: Hippos aréna Havlíčkův Brod
A 1 19:00 Hroši HB A Břeclav A 6 : 1
Sobota 27.4.2013
Hřiště: Hippos aréna Havlíčkův Brod
A 2 09:00 Joudrs Praha Hroši HB A 1 : 16
B 3 10:10 Klackaři KnO Spectrum Praha 5 : 4
A 4 11:20 Břeclav A Snails Kunovice 10 : 3
B 5 12:30 Žraloci Ledenice Most 1 : 13
A 6 13:40 Pigs T. Sviny Joudrs Praha 7 : 2
B 7 14:50 Most Klackaři KnO 5 : 3
A 8 16:00 Snails Kunovice Joudrs Praha 11 : 0
B 9 17:10 Spectrum Praha Žraloci Ledenice 5 : 4
A 10 18:20 Břeclav A Pigs T. Sviny 8 : 0
11 19:30 Snails Kunovice Hroši HB A 0 : 11
Neděle 28.4.2013
Hřiště: Hippos aréna Havlíčkův Brod
12 09:00 Most Spectrum Praha 8 : 1
13 10:10 Hroši HB A Pigs T. Sviny 15 : 3
14 11:20 Klackaři KnO Žraloci Ledenice 5 : 1
15 12:30 Pigs T. Sviny Snails Kunovice 8 : 1
16 13:40 Joudrs Praha Břeclav A 0 : 10
17 14:50 Pigs T. Sviny Žraloci Ledenice 6 : 2
18 16:00 Spectrum Praha Snails Kunovice 11 : 1
19 17:10 Pigs T. Sviny Spectrum Praha 2 : 6

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie