Hráči:

FOTO JMÉNO NAROZENÍ
Bachanová Barbora 10.11.2003
Gabrielová Kateřina 11.2.2003
Halík Matěj 5.9.2003
Horký Přemek 19.12.2002
Horňák Štěpán 2.10.2002
Janečka Ondřej 5.3.2002
Kolůch Matyáš 18.12.2002
Luňák Adam 3.7.2002
Pavelka Pavel 11.6.2001
Pramenkovič Denis 14.10.2002
Prokeš Šimon 18.7.2003
Tomeček Martin 17.10.2000

Vícha Adam 30.1.2001
Vícha David 5.10.2004
Zedníková Lucie 30.3.2003

10.-12.10.2014 - finálový turnaj

Poslední hrací víkend nás zavedl na finálový turnaj do Prahy. Turnaj pro nás začínal zápasy s Joudrs, které měly určit celé naše další bytí v turnaji. Hrálo se na dva vítězné zápasy, v případě úspěchu bychom hráli v turnaji o medaile. V opačném případě jsme byli předurčeni hrát o možnost neskončit v turnaji poslední.
Souboj na dva vítězné zápasy jsme začali v pátek v 19:30 na Joudrs, kde jsme i přes velmi bouřlivou domácí kulisu srdnatě bojovali. Přesto jsme se na pálce nijak nedokázali probojovat do významných pozic a za celý zápas jsme získali jen jeden bod.
Dobrý zápas odehrál za náš tým nadhazovač Maty Kolůch, který dělal vše, aby zabránil pálce Joudrs bodovat. I tak nás Joudrs přetlačili a zaslouženě zvítězili 1:8.
Do sobotního zápasu jsme vstoupili odhodlaní se poprat o vítězství s možností sehrát třetí rozhodující zápas. Na nadhozu tentokrát začal Adam Kuřimský. Výrazně lepší pálka a dobrá hra v poli nás tlačila dopředu, přesto jsme dobře rozehraný zápas (6:6 ve 4. směně) nedotáhli do konce a prohráli 7:11. V zápase se blýskl homerunem Martin Kubiš.
Díky prohře 0:2 na zápasy jsme měli odehrát další zápas až pozdě odpoledne s týmem z Ledenic. Toho jsme využili a navštívili v Praze Muzeum Karla Zemana, které nás na chvilku odhodilo do pravěku.
Poslední letošní utkání v extralize žáků jsme začali hrát v 17 hod na Spectru Praha proti Ledenicím.
Bohužel se nám nepodařilo navázat na výbornou ranní pálku a zároveň díky hrubým chybám zkušených hráčů jsme prohráli i poslední zápas a zaslouženě jsme skončili na 6 místě. Zápas však také ovlivnilo i brzké stmívání a výkon rozhodčích :-(
Trenéři nicméně hodnotí sezónu pozitivně, měli jsme nejmladší tým extraligy, který pomáhali táhnout 2 hráči (Adam Kuřa a Martin Kubiš), kteří již nemohou příští rok díky věku hrát ligu žáků a přestupují do kadetů.
Pokud budou hráči poctivě přistupovat k zimní přípravě, začnou ještě více vnímat pokyny trenérů, tak se můžeme v příští sezóně výrazněji zapsat do tabulky této soutěže. Nemá smysl jmenovat jednotlivé hráče, každý ví a mnohokrát slyšel od trenérů, co má zlepšit.
Hráči mají soudržnost, odhodlanost a už i vyhranost. V příštím roce přijdou i fyzické síly a určitě se posuneme v zápasech výše než jsme tomu dokázali v letošní sezóně.
Těšíme se na podzimním soustředění, na tréninky v tělocvičně a na halových turnajích.
Děkujeme všem hráčům za celosezónní práci, rodičům za podporu, řidičům za neocenitelnou pomoc.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenéři: Ajka, Helča, Milan, Přemek

20.-21.9.2014 – 5. kolo, Kostelec nad Orlicí

Závěrečný turnaj základní části extraligy žáků se konal v Kostelci nad Orlicí. Šneci vyrazli na turnaj s cílem zlepšit si reputaci po nevydařeném víkendu v Praze a hned v prvním zápase se jim to podařilo. Proti Joudrs Praha díky dobré hře na pálce a pozorné obraně zvítězili 5:2. Celý zápas nadhazoval Adam Kuřímský.

Ve druhém zápase proti Havlíčkově Brodu dostal na nadhazovacím prkně příležitost Šimon Prokeš. Bohužel pro šneky se však hned v úvodu zápasu ukázalo, že s jeho nadhozy nemají hroši vůbec žádný problém a tak nebylo o vítězi hned od první směny pochyb. Naopak pro šneky byl nepřekonatelný svižný nadhazovač hrochů. Za zmínku určitě stojí extraligová premiéra nadhazovače Davida Víchy, který se na prkno postavil v závěru zápasu.

K třetímu zápasu s domácími Klackaři se šneci vypjali zpět k soustředěné hře. Na nadhozu se prostřídali Kuřa s Kolučim. V prvních dvou směnách se šneci ujali vedení 2:0, když se homerunem blýskl Martin Kubiš. V polovině zápasu však šnekům pálící síly došly a naopak klacky z Kostelce začaly lépe trefovat volné prostory v poli a stav otočily na konečných 5:2 pro Kostelec.

Po tomto zápase bylo jasné, že šneky čeká v neděli boj o 3. místo s Mostem a došlo tak k situaci, kdy bude odehrán s Mostem nejdříve poslední zápas v základní skupině a následně pak druhý zápas o umístění.

V obou zápasech podali šneci výkon, kteří trenéři rádi vidí, hráči hráli aktivně, pozorně a s vůlí vyhrát, což se také splnilo v prvním zápase, kdy skvělou pálku podpořil přesně házející Maty Kolůch. Šneci zvítězili 7:4.

Ve druhém zápase se bohužel i přes několik slibných okamžiků šnekům žádný bod dotáhnout nepodařil a ikdyž byl celý zápas nesmírně vyrovnaný, prohráli jsme 2:0 a obsadili konečné 4. místo.

Každopádně si celý tým dokázal, že vítězství i nad tak kvalitními soupeři nejsou nereálná a že je na finálovém turnaji mohou určitě rozmnožit.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenéři: duo Zedníkovic, Víchovic

6.-7.9.2014 – 4. kolo, Joudrs Praha

První zářiový víkend pokračovala extraliga žáků turnajem v Praze. Krásné hřiště na Joudrs již naši šnečci velmi dobře znají a tak není divu, že se na turnaj hodně těšili. Počasí vyšlo na jedničku, což se už bohužel nedá říct o našich výkonech. Ty se velmi podobaly předligovému turnaji, který jsme absolvovali před týdnem v Břeclavi. Šnečci jakoby si nechtěli užít hru a přistupovali k zápasům odevzdaně. V sobotu postupně podlehli Hrochům z Havlíčkova Brodu, Painbusterům z Mostu, i v poslední době tolik vyrovnanému soupeři domácímu Joudrs. A jelikož ani v neděli nepřispěchalo štěstí na pomoc, podlehli šnečíci i Klackařům z Kostelce. S jediným, posledně zmíněným zápasem, mohli být trenéři spokojeni. Na hřiště totiž nastoupil tým, který konečně prahnul po vítězství. A i radost ze hry byla značná. Bohužel pro nás byl soupeř přeci jen lepší a tak se ani tentokrát vítězné oslavy nekonaly. Na Moravu se tak odjíždělo s vědomím, že chceme-li tyto týmy porážet, musíme hrát s radostí a přitvrdit v útoku, který nebyl, až na výjimky, vůbec efektivní. Uvidíme, zda se nám to podaří už v dalším turnaji. Věříme, že ano a společně s vůlí zvítězit, se karta určitě obrátí.

Sestava: Kuřa, Dejv, Koluči, Mates, Šíma, Štěpa, Adam V., Michal, Bára, Lucka a použité eso v rukávu Fífa.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenéři: duo Zedníkovic, Víchovic

14.-15.6.2014 – 3. kolo, Mlatevňa

Žáci odehráli třetí extraligový turnaj na domácí Mlatevňi a získali první extraligové výhry.
Formy jsme nechali naležet, trochu potrénovali a bylo to znát.. Na tento víkend určitě nezapomeneme!
První sobotní utkání jsme zahájili proti Kostelci a naše skvělá hra v poli i na pálce nám přihrála naši první historickou výhru v extralize žáků v poměru 3:2 . Dech beroucí utkání, které bylo velmi vyrovnané, rozhodl v náš prospěch skvělým nadhozem Adam Kuřimský, ale i vlastním homerunem, kterým stáhl i běžce z pole.
To však nebylo všechno. Na velkého favorita extraligy, Havličkův Brod, jsme vyrazili s dobrou náladou a touhou zahrát co nejlepší výsledek.
Ouha, tomu nikdo určitě nechtěl věřit, když jsme posílali sms, že jsme Havlíčkův Brod porazili 7:4. Perfektní výkon nadhazovače Matyáše Kolůcha, jenž nedovolil téměř nic Brodským pálkařům a dobrá hra na pálce celého týmu nám přihrála druhou extraligovou výhru.
Třetí sobotní utkání jsme hráli proti Mostu a prostě jsme zaslouženě prohráli 0:12. Na tento zápas jsme nesměli myslet a v neděli v poledne jsme chtěli navázat herně na první dva sobotní zápasy.
I přesto, že jsme vyhráli 2 zápasy a jeden prohráli, věděli jsme, že i když porazíme ve čtvrtém víkendovém zápase Joudrs, tak si to spolu rozdáme o konečné pořadí mezí třetím a čtvrtým týmem víkendu. Oba dva zápasy s Joudrs jsme odehráli jako přes kopírák, dobrá hra nadhazovačů, kvalitní pálka, přesto nás Joudrs na pálce přetlačilo vždy o jeden bod. Zápasy jsme odehráli v poměrech 7:8 a 5:6 čímž jsme obsadili konečné čtvrté místo.
Přesto jsme za celý víkend na naše šnečky hrdí a pevně věříme, že po prázdninách se ukážeme opět v lepším a lepším světle a extraligové výhry budou častěji přibývat.
Sestava šnečků, kteří udělali výkonnostní skok:
Adam Luňák, Adam Kuřimský, Adam Vícha, Matěj Halík, Mates Kolůch, Martin Tomeček, Pavel Pavelka, David Vícha, Bára Bachanová, Lucka Zedníková, Šimon Prokeš, Štěpán Horňák.
Mnohokrát děkujeme všem rodičům, kteří pomohli s organizací turnaje. Odměnou jim byla nejen hra našich šnečků, ale i grilované masíčko.

3. kolo Extraligy žáků byl podpořen Zlínským krajem, odborem školství, mládeže a sportu. Děkujeme.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenéři:

duo Zedníkovic, Víchovic


31.5.-1.6.2014 – 2. kolo, Most

Druhý extraligový víkend a opět bez bodu za vítězství, ale to přece nevadí, že? Vždyť se v této soutěži otrkáváme. Ale formy jsme sebou měli :-)
Nevadí, prostě musíme více zamakat na trénincích a ukázat co v každém je příště. Neradi vyzdvihujeme jednotlivce, tak to nebudeme dělat
ani nyní... Lucko... ty 2 chycené lufty v zadním poli... to jsme minulý rok neviděli :-).
Opět jsme začali turnaj proti Joudrs, se kterými jsme uhráli vyrovnaný zápas a prohráli jej nakonec 4:6. Odpoledne jsme nastoupili proti Klackařům. Tento zápas nám vůbec nevyšel hlavně na pálce. Nebyli jsme schopni se dostat do pole a tím donutit Klackaře k větší aktivitě. Osud jsme chtěli odvrátit u domácího Mostu, se kterým jsme odehráli třetí sobotní zápas. Osud jsme bohužel nezlomili a tím ani Most. Na pálce opět nic přesvědčivého a následně chyby v poli dali jasný výsledek pro Most 1:12.
Nedělní den jsme zahájili na hradě Hněvín, ze kterého jsme se podívali na okolí Mostu a dobře naladěni jsme vyrazili zkusit naše schopnosti proti favoritovi ligy Havlíčkově Brodu.
Jak jsme zakončili sobotu, tak jsme pokračovali i v neděli a to horší hrou na pálce. V poli se předvedli naši šnečci dobrou hrou, ale ta pálka... Havl. Brod zaslouženě vyhrál 1:8.

Poučení pro příště? Zamakat na pálce a hrát rychle ve vnitříním poli. Naši soupeři jsou při postupu na metách velmi rychlí. Máme však 14 dní na to se zlepšit a při domácím extraligovém turnaji ukázat co v nás opravdu je. Všechny fanoušky žáků tímto zveme na 14. a 15.6 k nám na Mlatevňu, kde sehrají naši šnečci třetí extraligové kolo.


Trenéři: Víchovic, Zedníkovic

Fotografie z turnaje najdete zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


10.-11.5.2014 – 1. kolo, Havlíčkův Brod

Bez vítězství, ale spokojeni s dobrým výkonem týmu odjížděli trenéři žáků Snails Kunovice z prvního kola extraligy, které se odehrálo v softballovém areálu v Havlíčkově Brodě.
Všech pět týmů se utkalo systémem každý s každým. Po základní skupině čekají pak rozhodující zápasy o umístění týmy na 3. a 4. místě (o 3. místo) a na 1. a 2. místě o celkového vítěze.
Snails zahájili turnaj s Joudrs Praha. Podle očekávání byl souboj vyrovnaný. Daleko aktivněji do zápasu vstoupil tým Joudrs a hned se v první směně ujal zaslouženého vedení 2:0. Snails po probuzení ve třetí směně díky doběhu Báry Bachanové snížili na 2:1. Hned v dohrávce však Joudrs díky třem odpalům do zadního pole odskočili o další dva body na 4:1. Ikdyž jsme ve čtvrté směně přidali Adamem Kuřímským a Štěpánem Horňákem další dva body, na zvrat utkání toto nestačilo a zápas skončil prohrou 3:4. K vidění bylo několik pohledných akcí. Na nadhozu se představil Adam Kuřímský. Týmu Snails chyběla větší vůle a chuť po vítězství.
Druhým zápasem byl podle programu souboj s domácím týmem (Havl. Brod). Trenéři tentokrát poslali do nadhazovacího kruhu Matyáše Kolůcha, který se zhostil svého úkolu svědomitě. První body dovolil soupeři až ve třetí směně po téměř 40. minutách zápasu. Problémem se ukázala slabší pálka. Dvakrát jsme sice dokázali obsadit třetí metu, ale stáhnout alespoň bod bylo nad naše síly. Konečný výsledek 4:0 pro domácí.
Pokud jsme chtěli pomýšlet na lepší umístění, bylo jasné, že v dalším zápase s Klackaři z Kostelce nad Orlicí již zaváhat nemůžeme. Na nadhoz se vrátil Adam Kuřímský. Kostelecké pálkaře však nezastavil. Po první směně po hitech prohráváme 0:2. Ve druhé směně díky dvěma chybám kostelecké obrany a dvou hitech Adama Luňáka a Matyáše Kolůcha otáčíme skóre v náš prospěch na 4:3. Ve třetí směně nejdříve po třech hitech do zadního pole vede Kostelec 5:4 (svou životní premiéru v této směně zažil nadhazovač David Vícha), ale v dohrávce ještě dotahujeme na 5:5 po dvoumetovém odpalu Adama Kuřímského a hitu Šimona Prokeše. Ve čtvrté směně si bohužel první slabší chvilku vybírá naše obrana, která nezahranými dvěma auty na první metě nabídla Kostelci, jak se později ukázalo, rozhodující bod. V dohrávce zápasu obsazujeme třetí metu Martinem Tomečkem. David Vícha ani Štěpán Horňák ho však odpalem stáhnout nedokázali. Těsná prohra 5:6 a výsledky ostatních zápasů pro nás znamenají 5. místo bez ohledu na výsledek posledního zápasu, který nás čeká v neděli s Mostem.
Kvalitní ranní příprava a uvolněná atmosféra v týmu znamenala nejlepší letošní výkon. Obrana v průběhu zápasu předvedla 2 dvojauty na první a domácí metě. Nadhazovači Adam Kuřímský (až na několik úvodních nepřesností) a v závěru zápasu střídající Matyáš Kolůch skvělým mosteckým pálkařům téměř nic nedovolil a v kombinaci se zmíněnou kvalitní obranou byl zápas vyrovnaný až do poslední směny. Pokud zlepšíme pálku, můžeme pomýšlet na vítězství s kterýmkoliv soupeřem.

Trenéři připisují nedělní ranní výkon fluidum, které v 7.A v mládí zanechal Jarda Jágr. Objevena byla jeho fotografie z jednoho podobného mládežnického turnaje, ikdyž hokejového….

Jardo děkujeme! … áááá picollo vzkazují Matyáš Kolůch, David Vícha, Matyáš Halík, Adam Kuřímský, Štěpán Horňák, Martin Tomeček, Šimon Prokeš, Bára Bachanová, Lucie Zedníková, Adam Luňák a Přemek Horký.

Fotografie z turnaje najdete zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenérské duo: Víchovic, Zedníkovic

19.-20.4.2014 Kvalifikace žáků o extraligu

O víkendu 19.-20.4.2014 žáci Snails Kunovice (kategorie do 13ti let) odehráli kvalifikaci o extraligu. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, z nichž pět týmů získá právo extraligové účasti v roce 2014. Tyto týmy byly rozděleny do dvou základních skupin.

Snails Kunovice se postupně utkal s celky Havlíčkův Brod (pozdějším vítězem základní skupiny), Břeclaví a Ledenicemi.

První zápas s Havlíčkobrodskými hrochy trenéři pojali jako rozehrávku k následujícím bojům. Na nadhozu dostali příležitost Šimon Prokeš a Matěj Halík. Přesto, že to u obou byla jejich první velká premiéra, svou úlohu stoprocentně naplnili. Hroši však ukázali svou sílu a díky skvělé pálce a dobrému kvalitnímu nadhozu nedali šnekovi šanci ke skórování (0:12).

Ve druhém zápase proti Břeclavi se do nadhazovacího kruhu postavil Matyáš Kolůch. Na hráčích Snails již byla znát rozehranost a s Břeclaví odehráli vyrovnaný zápas. Oproti Břeclavi však naše obrana vyrobila více chyb a tak šneci ani ve druhém zápase na vítězství nedosáhli (3:6).

V závěrečném zápase ve skupině čekali náš tým Žraloci z Ledenic. V nadhazovacím kruhu se vystřídali Adam Kuřímský a Matyáš Kolůch. Díky lepšící se pálce, velké bojovnosti a vůli po vítězství šneci vybojovali v prodloužení vítězství 10:6, čímž si zajistili 3. místo v základní skupině a nedělního soupeře Spectrum Praha, který skončil ve druhé skupině na místě čtvrtém.

Souboj se Spectrem Praha byl podle očekávání vyrovnaným duelem. Na nadhoz se postavil Adam Kuřímský a zavelel tak k soustředěnému výkonu šneků. Před dohrávkou poslední směny byl stav 4:4. Šimon Prokeš po úlívce a chybě soupeře obsadil při dvou autech 3. metu a na pálku se postavil Matyáš Kolůch. Maty potvrdil svou pálkařskou formu, kterou si na turnaj přivezl, a odpalem do levého zadního pole stáhnul vítězný bod.

Toto vítězství pro Snails znamenalo, že ze závěrečných dvou zápasů vede k postupu cesta přes jedno vítězství.

Prvním v pořadí byl souboj s Mostem. Šneci se v tomto duelu bohužel za celý zápas nedokázali prosadit přes výborně herající pole Mostu a jejich nadhazovače. Prohra 0:7 znamenala, že se o postupu či nepostupu Snails rozhodne v posledním zápase s tím, že soupeř vzejde z duelu Joudrs x Břeclav. Protože Joudrs nad Břeclaví vyhráli a zajistil si přímý postup do extraligy stejně jako Most, byl poslední zápas ryze moravský.

Na nadhoz se vrátil Adam Kuřímský. Po nervózním začátku se sice Břeclav ujala vedení 3:0, ale ve druhé směně se šnekům podařilo snížit na 3:1 a hned v dohráce 3. směny sérií 6ti bodů při jednom autu otočiit na 7:3. Protože Břeclav dokázala v posledních dvou směnách již jen korigovat stav na 7:4, stal se pátým postupujícím týmem do extraligy žáků Snails Kunovice.

Účastníci extraligy:

1. Kostelec nad Orlicí

2. Havlíčkův Brod

3. Joudrs Praha

4. Painbusters Most

5. Snails Kunovice

Hráči: Adam Kuřímský, Šimon Prokeš, Matěj Halík, Matyáš Kolůch, Adam Luňák, Štěpán Horňák, Lucie Zedníková, Denis Pramenkovič, Ondřej Janečka, Martin Tomeček, David Vícha, Pavel Pavelka,

Trenérský tým: Víchovi, Zedníkovi

Kompletní výsledky kvalifikačního turnaje na webu ČSA.

Fotografie z turnaje jsou ve fotogalerii.

Článek v Dobrý den s kurýrem.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie