2.11.2014 Moravská liga žáků - 4. turnaj v Břeclavi

Žáci Snails Kunovice odehráli v neděli 2.11.2014 závěrečné kolo Moravské ligy žáků 2014 a již od začátku pomýšleli na celkové vítězství v soutěži. K tomuto cíli museli na turnaji skončit nejhůře druzí, za předpokladu, že by turnaj vyhrála Břeclav.

V prvním zápase proti Otrokovicím zahájil na nadhozu Adam Kuřímský. Adam se předvedl v plném světle a šesti strikeouty v prvních dvou směnách nedal soupeřům žádnou šanci ke skórování. Na pálce jsme nastříleli pět bodů. Od třetí směny se na nadhoz postavila Bára Bachanová. Pálkaři Otrokovic začali míče trefovat a díky dvěma nepřesnostem v naší obraně při zpracování odpáleného míče a následným dvěma nezahraným autům na domácí metě, se dotáhli na rozdíl jediného bodu. Po tomto probuzení naše obrana však nic dalšího již nepřipustila a zápas jsme s Bárou na nadhozu dotáhli do vítězného konce 5:4.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti lepšícímu se a taky velmi početnému týmu Severu Brno. Do nadhazování se s chutí pustil Štěpán Horňák. Tato chuť se projevila v osmi strikeutech z celkových dvanácti autů! Štěpán za celý zápas pustil na metu pouze jednoho pálkaře díky trefení nadhozem, ostatní odpaly bez chyby zahrálo pole. Kvalitní hru v poli podpořily také naše odpaly, kdy jsme hned od začátku na soupeře zatlačili, nastříleli 11 hitů, soupeře přinutili k několika chybám a celkově zápas zaslouženě vyhráli poměrem 9:0.

Vítězství v tomto zápase pro žáky Snails znamenalo, že i bez ohledu na výsledek následujícího zápasu s Břeclaví, Moravskou ligu vyhráli. I tak jsme se však na tento poslední zápas sezony zodpovědně připravili. Na nadhoz se vrátil Adam Kuřímský. Břeclav postavila stejně svižného nadhazovače a tak bylo hned od začátku jasné, že se bude jednat o vyrovnaný souboj. Misku vah ve prospěch Snails jen mírně naklonila špatná technika Břeclavského borce, na kterou byl upozorněn i rozhodčím a tím lehce znervózněl. V první směně jsme svými odpaly přinutili Břeclavskou obranu dvakrát chybovat a povedlo se nám i dvakrát skórovat. V následujících směnách jsme také hráli pozorně a v každé se nám podařilo přes odpaly dotlačit alespoň jeden bod. Dáno to bylo i dobrým během po metách. Obranu vedl jednoznačně Adam Kuřímský, který dovolil pouze dva odpaly. Břeclav skórovala pouze jednou, kdy jsme klasickou „bramboračkou“ a dvěma přehozy jejich běžce domů poslali sami. Bez našich polařů by se tam nedostal J Konečný výsledek 5:1 pro Snails.

Pro zajímavost: Adam Kuřímský naházel v zápase 9x SO, nadhazovač Břeclavi 8x SO.

Pozitivní bylo, že i bez některých hráčů základní sestavy se tým dokázal prosadit a všichni hráči využili své získané extraligové zkušenosti.

Za zmínku určitě ještě stojí, že nás na turnaji již podpořil Vašek Ohera (postup z T-ballu) a Bára Maršálková. Věříme, že oba budou do budoucna pro tým žáků a žákyň/kadetek přínosem.

Fotografie najdete zde.

Kompletní výsledky zde.

Hráči: Bára Bachanová, Adam Luňák, Adam Vícha, Adam Kuřímský, Martin Kubiš, Šimon Prokeš, Lucka Zedníková, Štěpán Horňák, Bára Maršálková, Vašek Ohera

Kaučové: Skalp a Mejla


31.8.2014 Moravská liga žáků - 3. turnaj v Břeclavi

Žáci Snails vyrazili na konci prázdnin na další turnaj Moravské ligy žáků. Turnaj trenéři pojali jako přípravný před závěrečnými extraligovými koly a tomu byla také přizpůsobena sestava, která i v průběhu zápasů dostávala změn. Na nadhazovacím prkně se vystřídali hned čtyři nadhazovači (Maty Kolůči, Šíma Prokeš, Bára Bachanová a Adam Kuřa). Příležitost ke sbírání zkušeností dostali i všichni ostatní hráči, kteří se postupně prostřídali minimálně na dvou postech.

V prvním zápase proti Severu Brno se na jednodušší nadhoz velmi dobře prosazovali pálkaři Snails a tak hned od úvodu zápasu nebyl pochyb o vítězi. Konečný výsledek 24:5.

Naopak ve druhém zápase proti Břeclavi se naši pálkaři proti svižně házejícímu domácímu nadhazovači tolik prosazovat nedokázali a Břeclav tak po zásluze vyhrála 10:3.

Fotografie najdete zde.

Krátké video zde.

Hráči: Matyáš Kolůch, Matěj Halík, Adam Luňák, Michal Křivák, Bára Bachanová, Štěpán Horňák, Pavel Pavelka, Lucka Zedníková, Šimon Prokeš, Adam Kuřímský, David Vícha

Kaučovské duo: Víchovi, Zedníkovi


1.5.2014 Moravská liga žáků - 2. turnaj v Otrokovicích

První květnový den vyrazili naši žáci na druhé kolo Moravské ligy, které se tentokrát hrálo v Otrokovicích. I přes absenci klíčových hráčů Dejva a Matese jsme nakonec urvali první místo. Dostali šanci hráči, kteří s náma trénují jen chvíli a pravidla i dovednosti teprve získávají. Pro některé to byly úplně první zápasy. Nutno ale podotknout, že si nevedli vůbec špatně, o čemž svědčí i naše výhry. Jiní, již ostřílení sofťáci, si zase odzkoušeli nové posty, především pak to prknové. A i tady se s tím s hrdostí vypořádali.
V prvním zápase nás čekali domácí Otrokovice. Na prkno se postavil dobře házející Koluči, ale obrana ho bohužel nedokázala svými výkony podržet. Po nervózní a především nesoustředěné první směně, kdy jsme soupeři body přímo dávali, museli důrazně do myslí a postů hráčů a hráček zasáhnout kauči. To se ale ukázalo jako velmi dobrým tahem. Všichni v tu chvíli zařadili nejvyšší rychlost, a i když jsme na konci hrací doby prohrávali o tři body, následným výborným útokem a dobrým během po metách jsme v dohrávce stav zápasu otočili na naši stranu.
Do druhého zápasu proti Brnu jsme nastoupili již plně soustředěni a bylo to znát. Obrana s Šímou v kruhu držela a dobrý útok, podpořený i chybami soupeře, přidával bod po bodu. Běh po metách dělal sice problémy především „nováčkům“, ale nakonec se to s pomocí kaučů dařilo korigovat. Zápas jsme rozhodli hned na začátku a zaslouženě jsme vyhráli.
Jako třetí v řadě nás čekala Břeclav. Vědomi si jejich síly, postavili jsme na prkno našeho nejlepšího nadhazovače Kuřu a ten držel soupeře na uzdě. Náš útok byl dobře rozjetý a body přibývaly. A tak dostala v půli zápasu šanci na prkně také poctivě trénující Bára. Ta si nový post užívala a tak jsme zaslouženě vyhráli i toto třetí utkání. V celkovém zúčtování tohoto druhého kola to znamenalo první místo. Všem zúčastněným šnekům gratulace a dospělému doprovodu v rolích řidičů i fanoušků dík.
Sestava: Bachanová Bára, Zedníková Lucie, Kuřímský Adam, Prokeš Šimon, Horňák Štěpán, Kolůch Matyáš, Luňák Adam, Vícha Adam, Pramenkovič Denis, Horký Přemek, Křivák Michal

Fotografie z turnaje zde.

Kaučovské duo: Víchovi, Zedníkovi

30.3.2014 Moravská liga žáků - 1. turnaj na Mlatevni

Poslední březnový víkend, ve znamení letního počasí, se na Mlatevni uskutečnilo první kolo Moravské ligy žáků. Fanoušků od rána přibývalo a rozhodně se měli na co dívat. V prvním zápase změřili šneci síly s Břeclaví. Soustředěnou hrou, podpořenou dobrým výkonem nadhazovače Kuři, zaslouženě vyhráli 3:0. V druhém zápase proti Brnu přidávali bod po bodu, až se konečné skóre zastavilo na 15:0. Také v tomto utkání se předvedl v dobré formě náš druhý nadhazovač Koluči. Třetí zápas proti Otrokovicím se nám nedařilo tak, jak bychom si přáli. Obrana, až na malé výpadky držela, ale útok postrádal štěstí. Odpaly trefovaly přímo rukavice polařů a ti nás jednoduchými auty připravovali o možnosti skórovat a tak byl stav na konci hrací doby 1:5. V naší dohrávce se ale začaly dít věci. David překvapil soupeře úlivkou a obsadil první metu. A pak už to nabralo rychlý spád..... Otrokovice začaly, pod tlakem naší útočné hry, chybovat a šneci připisovali agresivním během po metách bod za bodem, až do nerozhodného stavu 5:5. Při dvou autech a obsazené třetí metě šla na pálku Lucka a za stavu 2 strike:2 ball doběhla Bára při nechyceném nadhozu pro vítězný bod. Pochvala patří ale rozhodně všem, jak po stránce herní, tak především za bojovnost a týmového ducha.

Snails tak ovládli první kolo Moravské ligy žáků a především pak odzkoušeli herní varianty potřebné pro kvalifikaci celostátní ligy, které se zůčastní třetí dubnový víkend v Praze. Držte palce! :-)

Výsledky:
Kunovice - Břeclav 3:0
Otrokovice - Brno 11:4
Břeclav - Otrokovice 10:3
Brno - Kunovice 0:15
Břeclav - Brno 10:2
Kunovice - Otrokovice 6:5

Pořadí:
1. Kunovice
2. Břeclav
3. Otrokovice
4. Brno

Fotografie z akce najdete zde.

Sestava: Bára Bachanová, Lucie Zedníková, Adam Kuřímský, Matyáš Kolůch, Adam Luňák, David Vícha, Štěpán Horňák, Denis Pramenkovič, Martin Tomeček, Ondřej Janečka, Pavel Pavelka, Šimon Prokeš
Kaučové: Alice a Přema Víchovi, Helena a Milan Zedníkovi
ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie