9.-11.10.2015 - Finálový turnaj žáků

Poslední turnaj letošní sezóny nás čekal v Havlíčkově Brodu a byl tím pravda Mistrovským. Nejlepší celky extraligy a 2. ligy se sjely porvat o titul

Mistr České republiky v žákovské kategorii.

Vyrazili jsme v pátek v poledne, tak abychom se dostatečně připravili na první zápas proti vítězům základní části Mostu. Sice jsme na dálnici měli chvilku strach, abychom neuvízli na zavřené dálnici, ale nakonec vše dobře dopadlo a mohli jsme vyběhnout k prvnímu zápasu.

Vítěz základní části Most byl na pálce dominantní a výrazně nás přetlačil. Zato naše pálka nedokázala na rychlý nadhoz příliš zareagovat. Proto jsme zcela jasně prohráli 0:7.

Sobotní první zápas jsme sehráli hned ráno proti Havlíčkovu Brodu, který nás pustil jen k jednomu doběhu, i když jsme v poli zahráli kvalitně, tak přesto Havlíčkův Brod dokázal získat bodů 5. Výsledek 1:5

Další zápas s Joudrs Praha byl o umístění ve skupině. Vítěz šel na papírově slabšího soupeře z druhé skupiny. Na nadhoz se postavil Maty Kolůch, který však během úvodu nezastavil pálkaře Joudrs a tak šel na kopec Štěpa Horňák, zápas byl vyrovnaný, přesto jsme opět díky slabší pálce odešli poražení 3:5.

Nejdůležitější zápas celého turnaje jsme začali hrát pod světly lehce před osmou hodinou večerní proti týmu Spectrum Praha. Tým, který si letos vybojoval svou účast v extralize ukázal i proti nám svou sílu. Nebýt velmi kvalitní první směny, ve které jsme nasázeli všechny body soupeři, strachovali bychom se o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje ještě více. Vítězství 5:3 nás tedy posunulo do bojů o medaile.

V neděli ráno jsme sehráli svůj semifinálový zápas proti domácím Hrochům. Skvělá hra v poli, která povolila jen 4 body, proti velmi silnému pálkařskému týmu však nebyla podpořena opět pálkou, kdy jsme měli velký problém se dostat na mety. Zápas v poměru 0:4 nás odsoudil o boj o bronzovou medaili s týmem Joudrs.

Naše dobré známé jsme zkusili zaskočit nadhazovačem Štěpánem Horňákem, který jim v předchozím zápase nedovolil skórovat. Bohužel nás hned v první směně Joudrs vyvedlo z míry agresivní pálkou, na kterou Štěpán nedokázal zareagovat. Proto hned v první směně došlo ke změně nadhazovače na Matyho Kolůcha. Agresivní pálku Joudrs jsme lehce otupili, ale bohužel jsme nedokázali opět skórovat. Měli jsme obsazenou třetí metu, nebo nás chytili v ukázkové krádeži na třetí metu, prostě nám v tomto zápase nebylo přáno. Zcela zaslouženě tak bronz získal tým Joudrs Praha v poměru 0:6.

Naši žáci letošní sezónu zakončili na bramborovém místě základní část (celosezónní soutěž), tak i finálový turnaj a musíme podotknout, že jsme letos získali i první místo v Moravské lize žáků. Letošní sezóna byla prostě super. Je na co navazovat. Děkujeme všem, kteří letos odehráli i jen trošku za náš tým.

Trenéři mají z výkonů radost a víme co zlepšovat - třeba pálku? :-). Náš tým byl celou sezónu vzorný a hlavně týmový. Děkujeme hráčům za přístup a výkony.

Speciálně děkujeme odcházejícím hráčům do kadetů a slibujeme jim, že se s nimi brzy setkáme :-).

Finálového turnaje se zúčastnili:

Adam Luňák, Maty Kolůch, Štěpa Horňák, Přema Horký, Michal Křivák, Vašek Ohera, Sam Štěfaník, David Vícha, Mates Halík, Radek Hráček, Šimon Prokeš a posily z řad našich teebalistů Maty Zelinka a Filip Vícha

Také bychom chtěli poděkovat našemu věrnému řidiči, který v Havlíčkově Brodu nechal kolo - Jindrovi Hráčkovi a také Pecovi, Magdě či rodině Halíkových. Překvapivé, ale potěšující návštěvě rodině Kolůchových (sice jen na sobotu) a rodině Horkých.

Nyní si dáme lehký oddech a hurá na zimní přípravu.

Děkujeme moc a moc všem za letošní sezónu.

Trenéři Víchovic - Ajka a Přemek

Fotografie zde.

Článek na webu ČSA.


19.-20.9.2015 - Extraliga žáků, 5. kolo - Most

Poslední kolo extraligy žáků nás poslalo na nově zrekonstruovaný areál Paintbusters v Mostě.

Náš tým byl oslaben o hráče základní sestavy, kteří dostali od trenérů volno, nebo ze zdravotních důvodů s námi nevyrazili. Šanci tak dostali naši tballisté, kteří posílili a nutno podotknout opravdu posílili naše žáky.

První zápas jsme začali proti Joudrs, kdy se na nadhozu přestavil Šíma Prokeš a nedokázal jakkoliv zabránit velmi dobré pálce soupeře. Na poslední směnu šel na kopec premiérově Radek Hráček a vůbec nezklamal. Soupeři mu neudělali ani bod :-)

Joudrs x Snails: 13:1

Pro nás rozhodující zápas jsme odehráli s Kostelcem, kde celý zápas odehrál na nadhozu Maty Kolůch. Na spojce sehrál zápas premiérově v žákovské kategorii Ondra Nemrava a to opravdu kvalitně.

V tomto zápase jsme se zlepšili na pálce a hlavně i v poli a zaslouženě vyhráli.

Kostelec x Snails 3:10

Zápas s Mostem byl pro nás opět testem naší obrany, jelikož pálkařská kvalita prvního týmu soutěže je značná. Poslední směnu opět dohazoval Radek Hráček

Most x Snails 10:3

Nedělení zápasy jsme odehrály oba s Hrochy a to zápas ve skupině a následně v boji o 3 místo.

První zápas celý odházel na kopci Radek Hráček, pro kterého byl celý víkend velkým překvapením, že dostal tolik času na nadhozu. Musíme jej velmi pochválit, protože se statečně rval se svými soupeři. Sestava v tomto zápase byla hodně omlazená. Pro lepší představu: na první metě Maty Zelinka, na druhé metě Filip Vícha. Bohužel v tomto zápase se nám nedařilo vůbec na pálce.

Havl. Brod x Snails 9:0

Zápas o bronzový stupínek jsme odházeli na nadhozu s Matym Kolůchem a soupeř nám nadělil stejný počet bodů jako v předchozím zápase. Byla však lepší pálka, kdy se nám podařilo skórovat a to Přemou Horkým, Filipem Víchou a Matym Zelinkou.

Havl. Brod x Snails 9:3

Chtěl bych moc pochválit mladé naděje: Matyho Zelinku za perfektní první metu a pálku, Ondru Nemravu za skvělou hru na spojce a v premiérovém boji s nadhozem a Filipa Víchu za druhou metu, zadní pole a pálku. Děkujeme za pomoc.

Tento turnaj nám ukázal co máme zlepšit a na čem pracovat pro finálový turnaj, který nás čeká 10-11.10 v Havlíčkově Brodě.

Sestava: Adam Luňák, Šimon Prokeš, Radek Hráček, Matyáš Kolůch, Michal Křivák, Přemysl Horký, Vašek Ohera, Mates Zelinka, Ondra Nemrava, Filip Vícha

Ještě bych chtěl moc poděkovat trenérovi Martinu Kubišovi, který vypomohl za Ajku :-) Díky trenére.

Nesmíme zapomenout poděkovat logistice a to jmenovitě Lence Nemravové a Frantovi Horkému, děkujeme :-)

Trenér Přemek Vícha

Fotografie z turnaje - Extraliga žáků - 5. kolo (Most)


5.-6.9.2015 - Extraliga žáků, 4. kolo - Svoboda Park Praha

4. kolo extraligy nás zaválo na oblíbené hřiště Joudrs. Vedle extraligových bitev, se ve stejném termínu konal na Joudrs i turnaj 2.ligy žáků a tak tam bylo hezky plno :-). Kankou však bylo, že celý turnaj jsme při zápasech měli jen jednoho rozhodčího, což si myslíme, že nepřispívá ke hře. Tak si i vlastně říkáme, proč se u nás na Mlatevni snažíme mít 2-3 rozhodčí vždy.

Samotný turnaj byl pro nás takovou větší prověrkou, jak jsme na tom po prázdninách. Ukázalo se, že nám zápasový rytmus chyběl. Při bězích na metách jsme si nebyli jistí, totéž bylo i při hře v poli. Ale nevadí, víme na čem máme pracovat. Za to se nám dařila pálka oproti minulým turnajům. Jsme schopni pálit na každého nadhazovače a pokud zahrajeme skvěle v poli můžeme se rovnat k těm nejlepším týmům. Celý turnaj byl tak naší další prověrkou a zkouškou různých postů a zastupitelností.

První zápas s Joudrs, jsme si prohráli v jedné směně, kde nám Joudrs nasázel 5 bodů a na to jsme již nedokázali zareagovat. Byla to pro nás další zkouška. Celý zápas odházel Štěpa Horňák. Zápas dopadl 3:5.

Povinnost vyhrát nad Kostelcem nad Orlicí jsme splnili v poměru 11:0, dobrá pálka byla v tomto zápase dobrým základem.

Poslední sobotní zápas nás čekal proti favoritovi celé ligy Mostu. Zde jsme opět na prkno dali Štěpu Horňáka a silný pálkařský soupěř nám ukázal jak se páli. Zápas dopadl zcela jasně pro soupeře v poměru 3: 12.

Nedělní zápasy jsme si odehrály s Havlíčkovým Brodem, který překvapivě neprošel do finále turnaje. Nestačil na kluky z Joudrs. Proto nás čekaly 2 za sebou zápasy s Hrochy.

První zápas o pořadí po základní skupině jsme odehráli velmi dobře a překvapivě jsme porazili silné Hrochy 6:2.

Bohužel nám to však v následujícím zápase Hroši vrátili i s úroky 1:12 a to hlavně díky naší velmi chabé obraně a chuti něco více zkusit.

Turnaj jsme tak zakončili na 4 místě.

Jak jsme již psali, víme na čem zapracovat, tak snad se výsledky brzy dostaví.

Sestava: Mates Halík, Adam Luňák, Šimon Prokeš, Radek Hráček, David Vícha, Štěpán Horňák, Matyáš Kolůch, Samuel Štefaník, Michal Křivák, Přemysl Horký. Vašek Ohera

výsledky turnaje: http://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1287&index=1&pda=2&admina=

Děkujeme řidičům: Jitka Oherová, Martin Prokeš

Zapsal: Přemysl Vícha


13.-14.6.2015 - Extraliga žáků, 3. kolo na Mlatevni

Poslední jarní extraligový turnaj se odehrál na domácí kunovské Mlatevňi. Přivítalo nás úmorné vedro, ale díky všem spolupořadatelům jsme jej zvládli a myslíme si, že se ctí. Děkujeme všem za organizaci!

Pro naše žáky byl tento turnaj výjimečný ve dvou věcech. Za prvé - Adam Luňák odpálil první kunovský žákovský extraligový homerun na nadhoz. Druhým milníkem byly 2 zápasy v neděli, kdy jsme poprvé v historii nedovolili našim soupeřům skórovat dva zápasy po sobě.

Pěkně od začátku. Sobota byla pro náš tým přípravným, abychom se vyladili na důležité boje, které přišly právě v neděli. První zápas s Havlíčkovým Brodem jsme přesto až moc odchodili. Trenérům se nelíbil přístup k zápasu, prostě se nám ty první zápasy vůbec nedaří. Skóre je zcela jasné pro Hrochy 10:1. Druhý zápas s favoritem extraligy s Mostem byl již výrazně lepší přístupem hráčů, přesto nás tento favorizovaný tým zcela jasně přestřílel v poměru 10:3. Třetí zápas v sobotu jsme uzavřeli s naším tradičním rivalem Joudrs. Kluci s Joudrs otočili zápas nádhernými hity, na které náš tým nedokázal odpověď. Přesto hezký zápas a prohra těsně 4:3.

V neděli nás čekal zlepšující se Kostelec nad Orlicí. Díky dobré hře v poli a dobré pálce jsme zaslouženě zvítězili 8:0. V tomto zápase se předvedl homerunem Adam Luňák ( v zápase na postu catchera). Výhra nás posunula do boje o bronzovou medaili proti našemu tradičnímu soupeři Joudrs. Na závěr turnaje, který se hrál opravdu ve velkém vedru, ukázali naši kluci sílu a zcela nečekaně, ale zaslouženě porazili Joudrs jasným výsledkem 8:0.

Ještě nás o následujícím víkendu čeká Moravská liga žáků, přesto můžeme být s dosavadním průběhem sezóny velmi spokojení. Hlavní cíl, dostat se do bojů v Extralize žáků se nám povedl a ukazuje se, že letos do ní zaslouženě patříme. Výsledky, které jsme za jarní sezónu předvedli nás katapultovaly na průběžnou bronzovou pozici. Aktuální umístění nám zaručuje účast na finálovém turnaji žáků, který se bude konat na podzim v Havlíčkově Brodu. Jsme také rádi za zapracování nových tváří, kteří přišli do žáků z Teeballové ligy a stávají se zcela plnou součásti týmu.

Sestava: Mates Halík, Adam Luňák, Šimon Prokeš, Radek Hráček, David Vícha, Štěpán Horňák, Matyáš Kolůch, Samuel Štefaník, Michal Křivák, Přemysl Horký.

V sobotu nám z Teeballu vypomohli: Maty Zelinka a Jakub Beránek – mnohokrát děkujeme J

Trenérské duo Víchovic

Na závěr ještě moc děkujeme rozhodčím – Lulu, Berrymu za hlavního rozhodčího a Adamovi Kuřimskému s Martinem Kubišem za skvělé metové rozhodčí.

Fotografie z turnaje zde.

Turnaj se konal za podpory Zlínského kraje. Děkujeme!

Článek z DDK:


23.-24.5.2015 - Extraliga žáků, 2. kolo v Kostelci nad Orlicí

Druhý extraligový turnaj se odehrál tentokrát ve slunném Kostelci nad Orlicí. V sobotu nás čekal první zápas s Joudrs, který jsme zvládli skvěle. Na nadhozu se ukázal Štěpa Horňák, který toho příliš Joudrs nedovolil. Dobře zafungovala i hra na pálce, proto jsme dokázali první zápas vyhrát v poměru: 8:2

Druhý zápas proti domácímu Kostelci jsme s Matym Kolůchem na nadhozu zvládli dle našeho očekávání v poměru 9:1.

Poslední sobotní zápas proti silnému Havlíčkovu Brodu jsme mohli daleko lépe zdramatizovat. Sice naše pálka nebyla vůbec nebezpečná, ale kdybychom neudělali velké chyby v poli, tak by skóre bylo zcela zaslouženě jen 0:1 pro Havlíčkův Brodu. Bohužel díky opravdu školáckým chybám jsme prohráli 0:4. Trenéři však byli ze sobotní předvedou hrou spokojeni. Na nadhozu se představil Maty Kolůch.

Nedělní den jsme zahájili proti silnému Mostu, který svou sílu ukázal především na pálce. Dostával nás pod tlak a naši hráči si s tím příliš nevěděli rady, a když se k tomu přidala velmi nepovedená hra na pálce, tak zápas skončil zcela spravedlivě 0:7. Na nadhozu se představil Štěpa Horňák. V základní skupině jsme tak skončili na 3 místě a předurčilo nás toto umístění si opět zahrát o pomyslnou medaili s Joudrs.

Soustředěnou hrou a hlavně vůlí zvítězit, která nám chyběla proti Mostu, jsme dokázali přetlačit Joudrs Praha 4:1. Žáci tak premiérově urvali bronzové umístění na turnaji Extraligy žáků.

Trenéři byli spokojeni s hrou týmu, až na jednu extra velkou výjimku a tou byl zápas s Mostem.

Sestava: Maty Kolůch, Maty Halík, Štěpa Horňák, Šíma Prokeš, David Vícha, Adam Luňák, Radek Hráček, Pavel Franko, Sam Štěfaník, Michal Křivák, Přema Horký, Vašek Ohera (jako správný kustod s bolavým prstíkem).

Děkujeme dopravcům – Horkým a Horňákům.

Trenérské duo – Víchovic


9.-10.5.2015 - Extraliga žáků, 1. kolo v Havl. Brodě

Po úspěšné kvalifikaci, kde jsme si zajistili naši účast v Extralize žáků, nás čekal první turnaj v Havlíčkově Brodu.

Vyrazili jsme bez několika marodů a ještě s otazníkem nad zdravotním stavem Štěpána Horňáka v deseti hráčích. Desátým hráčem však byl teebalista Filip Vícha.

Hned na úvod jsme narazili na našeho rivala z Joudrs. Kvalitní výkon v poli a hlavně chtění celého týmu znamenalo, že jsme vyhráli 3:2.

Na Havlíčkův Brod, předpokládaného leadra celé extraligy jsme nastoupili v pozměněné sestavě, kde si naši extraligový nováčci zahráli ve vnitřním poli a na kopci se vystřídali Šimon Prokeš a David Vícha. Zápas jsme nakonec prohráli 1:6.

Třetí zápas dne proti Klackařům jsme museli vyhrát, abychom se dostali do zápasů o medaile. Kluci bojovali, pálili, na výkon z prvního zápasu sice nenavázali, ale i přesto jsme vyhráli 4:1.

V sobotu večer jsme se byli projít po Havlíčkově Brodu a večer završili večerním kinem ve spacácích v naší třídě, kde jsme spali.

V neděli jsme věděli, že budeme hrát 2 zápasy, proto jsme zkusili s Matym Kolůchem na nadhozu vyrazit proti silnému Mostu. Bohužel hned první hráč se nám dostal do pole a celá první směna skončila 6 doběhy ze strany Mostu. Na nadhoz tak šel Štěpán Horňák a samotné pole doznalo značných změn. Výsledek 2:13 zcela vystihuje naši předvedou hru.

Zápas o třetí místo jsme změřili s Joudrs. Ovšem naši žáci předvedli stejný výkon jako v předchozím zápase, a tak na vítězství jsme nemohli ani pomýšlet. Konečný stav 3:10 nás usadil na konečné 4 místo.

Jsme zpět na zemi a máme před sebou hodně práce, abychom dokázali podávat vyrovnanější výkony. Lepší práce na pálce, zejména chtění a důraz nám stále chybí. Hra v poli nám nevyhovuje pokud se nám tam dostane soupeř. Přesto máme kluky, kteří chtějí, tak na tom budeme pracovat a zlepšovat naše výkony.

Hráči: David a Filip Víchovi, Maty Kolůch, Maty Halík, Štěpán Horňák, Přema Horký, Adam Luňák, Šimon Prokeš, Radek Horňák, Vašek Ohera.

Fotografie zde.

Trenérské duo: Víchovic

25.-26.4.2015 - Kvalifikace o Extraligu žáků 2015 v Bohnicích

Letošní ligovou sezónu jsme vyrazili zahájit kvalifikací na pražské Joudrs. Základní skupinu jsme dostali dle losu- těžkou (Joudrs, Most, Břeclav), přesto jsme plni odhodlání vyrazili v sobotu ráno zkusit štěstí a do extraligy žáků se nominovat. První zápas nás čekal s favority z Mostu. Na nadhoz se postavil v lize poprvé Adam Luňák a zkusil zastavit velmi silnou pálku soupěře. I díky několika chybám v poli, které se dostalo pod tlak jsme zcela zaslouženě prohráli 0:14. V průběhu zápasu Adama vystřídal na nadhozu Štěpán Horňák. Náš tým však neukázal na pálce žádný tlak, proto jsme s velkou obavou vyhlíželi zápas s našimi moravskými sousedy z Břeclaví. Již více zkoncentrovaní a připravení jsme hned proti Břeclavi od začátku udávali tempo tohoto utkání a získali důležitou výhru v poměru 13:0, která nás posunula ze čtvrtého místa ve skupině do lepšího boje o postup. Přesto trenéři stále nebyli spokojeni s projevem hráčů ať už na pálce, tak v obraně. Hlavní prověrkou našich kvalit, tak byl zápas s Joudrs, který jsme zkusili získat pro sebe. Joudrs před naším zápasem porazil silný Most, proto trenéři zkusili postavit nejsilnější sestavu šneků. Zápas byl velmi vyrovnaný, naši šnečci se zakousli do soupeře, tak že byl sám překvapený naším odhodláním. Velmi dobrý zápas odházel Maty Kolůch, celá obrana sehrála kvalitní hru po celý zápas a když se přidala dobrá pálka vyhrálo Snails nad Joudrs 6:2. Tímto výsledkem jsme zamotali skupinu, kdy první tři týmy měly stejný počet výher. Z toho nakonec vyplynulo, že jsme ukončili skupinu na 3. místě a v neděli nás čekali Ledeničtí Žraloci. Vítěz nedělního zápasu by ihned postoupil do extraligy, proto jsme se hned od rána rozcvičovali a připravovali na velmi důležitý zápas. Ten byl z naší strany nervózní, kdy jsme našimi chybami v poli povolili Žralokům po 1 i 2 směně vést. Naštěstí nám pak pomohla naše pálka a uklidnění v poli... díky tomu jsme na konci zápasu slavili výhru 6:2 a postup do Extraligy žáků.

Trenéři vidí ještě co zlepšovat, přesto jsou rádi, že i letos budou porovnávat síly s nejlepšími týmy v žákovským kategoriích. Zároveň je příslibem zapracování hráčů, kteří hrají první rok žákovskou ligu, máme na čem stavět.
Málem bychom zapomněli i zmínit, že v sobotu jsme vyrazili do Prahy na Náplavku, kde si kluci dali k večeři (podotýkáme, že mimořádně :-) domácí hamburger s hranolkama v podpalubí na řece Vltavě.
Trenéři děkují řidičům, fanouškům, buchtičkám k snídani, ženám Snails že jsme je viděli hrát ( i když jsme asi málo fandili :-), proto že jsme jim proti Joudrs štěstí nepřinesli.

Krátké video zde.

Fotografie zde.

Sestava: Maty Kolůch, Mates Halík, David Vícha, Sam Štefaník, Pavel Franko, Vašek Ohera, Štěpán Horňák, Adam Luňák, Radek Hráček, Šíma Prokeš, Přema Horký

Trenéři: Duo Víchovic

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie