20.6.2015 - Moravská liga žáků, 4. turnaj v Otrokovicích

20.5 jsme vyrazili na další kolo Moravské ligy žáků, tentokráte do nedalekých Otrokovic. Pořádající tým Sever Brno si za své domovské hřiště vybral travnatou plochu v Otrokovicích.

Naši žáci poslední prověrku před prázdninami zvládli velmi dobře. V hodně pozměněné sestavě jsme nedali žádnému týmu šanci. Prozatím tak držíme v Moravské lize žáků neporazitelnost.

Své zápasy na nadhozu si odbyli Šíma Prokeš, Matěj Halík či David Vícha.

Řada hráčů si zahrála i posty na kterých se dosud neobjevovala. To co však stále musíme zlepšovat je pálka.

Jarní sezónu jsme tak zvládli a turnaj vyhráli.

Ještě proběhlo pár tréninků po tomto turnaji a už máme prázdniny.

Se všemi se doufáme potkáme v srpnu na našem soustředění.

Zápasy:
Snails: Otrokovice 8:1
Snails: Brno: 9:1
Snails: Břeclav: 5:4

Trenérské duo Přemek Vícha a Kryštof Prokeš

Fotografie zde.


3.5.2015 - Moravská liga žáků, 3. turnaj v Otrokovicích

První květnovou neděli naši žáci zamířili změřit síly do Otrokovic, kde je čekala Břeclav, Brno a Otrokovice.

Dle plánů trenérů bylo pojato celé toto kolo jako příprava a rozehrání hráčů na postech, které standardně nehrají.

První zápas proti Břeclavi měl ukázat co v nás je zejména na pálce. Ta však bohužel příliš kvalitní nebyla, přesto jsme dotáhli několik hráčů na domácí metu. Na nadhozu začal Maty Kolůch, který soupeři nedovolil téměř nic, po dvou směnách pak nastoupil na nadhoz Štěpa Horňák, který sbírá stále své zkušenosti na postu nadhazovače. Zcela zaslouženě, ale s velkou výhradou trenérů k samotnému výkonu jsme Břeclav porazili 6:4

Druhý zápas proti Brnu jsme opět začali na nadhozu se Štěpou Horňákem a na kečru s Vaškem Oherou. Drobně zlepšený přístup hráčů v poli, ale bohužel opět podpořený vlažným výkonem zejména na pálce a při bězích na metách znamenal výhru jen v poměru 6:4.

Třetí zápas jsme odehráli proti domácím Otrokovicím, kterým jsme celý zápas neumožnili téměř nic, až v samotné poslední směně, kdy bylo zcela jasné, že vyhrajeme, jsme umožnili soupeři díky naším chybám skórovat. Otrokovice jsme porazili 9:4. Na nadhazovacím kopci se vystřídali David Vícha a Šimon Prokeš.

3. turnaj Moravské ligy žáků jsme i tentokráte vyhráli, přesto víme na čem máme s hráči pracovat. Celý turnaj byl o zkoušení méně vyhraných hráčů na nových postech, zapracování se ve vnitřním poli atd. Zlepšit musíme zejména lepší orientaci v hřišti, běhání po metách a samozřejmě pálku… to jsou místa, kde si nejsme úplně jistí.

Sestava:

Michal Křivák, David Vícha, Vašek Ohera, Adam Luňák, Štěpa Horňák, Pavel Franko, Mates Kolůch, Šíma Prokeš, Radek Hráček, Sam Štefaník, Přema Horký

Fotografie z turnaje zde.

Trenéři: duo Vichovic


11.4.2015 - Moravská liga žáků, 2. turnaj v Kunovicích

Druhé kolo Moravské ligy žáků se uskutečnilo tuto sobotu u nás v Kunovicích na Mlatevni. Na domácím hřišti se naši žáci utkali s týmy z Otrokovic, Brna a Břeclavi. Naši hráči nastoupili v lehkém oslabení, kdy nám chyběli 3 hráči ze základní sestavy. Na pomoc nám přišli 2 hráči T- ballu a my jim za jejich hru děkujeme :-)!

Tyto zápasy se hrály jako první na venkovním hřišti v této sezóně a nám pomohly zjistit, kde je třeba zapracovat před blížící se kvalifikací v Praze.

Díky výborné hře všech hráčů se nám podařilo ve všech zápasech zvítězit .

Na nadhozu se předvedl Maty Kolůch a Štěpa Horňák.

Predators Otrokovice : Snails Kunovice - 1 : 9
SK Sever Brno : Locos Břeclav - 10 : 2
Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 6 : 4
Snails Kunovice : SK Sever Brno - 9 : 4
SK Sever Brno : Predators Otrokovice - 12 : 11
Snails Kunovice : Locos Břeclav - 5 : 2

Pořadí:
1. Snails Kunovice
2. SK Sever Brno
3. Locos Břeclav
4. Panthers Otrokovice

Sestava - David Vícha, Maty Kolůch,Štěpa Horňák ,Šíma Prokeš, Adam Luňák,Přema Horký,Radek Hráček,Pavel Franko,Vašek Ohera, Štěpa Halámek a Maty Zelinka

Moc děkujeme všem skvělým spoluorganizátorům za povedený průběh turnaje!!

Fotografie z turnaje najdete zde.

Ajka


14.2.2015 - Moravská liga žáků, 1. turnaj v Břeclavi

Na Moravskou ligu žáků jsme jeli do Břeclavi, kde byl v plánu první letošní turnaj.

Vyrazili jsme se rozehrát a zapracovat nové hráče, kteří začali odkrajovat svou žákovskou kariéru. Jsme velmi rádi, že se jim dařilo a úspěšně přestáli nervozitu, jak si mezi žáky povedou. Přece jen na ostrý nadhoz řada z nich ještě nehrála.

První vítězný zápas jsme odehráli s Brnem. Na některých hráčích bylo vidět, že si musí znovu vše osahat, i díky naší nervozitě jsme tak dovolili Brnu téměř dorovnat hru. Poslední směnou jsme však jasně ukázali, že na pálku a zejména na běhy po metách můžeme spoléhat.

Druhý zápas proběhl s Břeclaví. Na svižný břeclavský nadhoz jsme ze začátku nedokázali reagovat. Postupem času jsme si začali zvykat a dokázali odpalovat tím i sbírat body. Břeclav i Brno jsme porazili na prvním turnaji, přesto víme na čem máme pracovat a co zlepšovat.

Zápasy:

SK Sever Brno - Snails Kunovice - 3:11

Snails Kunovice - Locos Břeclav - 7:3

Fotografie z turnaje zde

Sestava: Mates Kolůch, Radek Hráček, Vašek Ohera, Samuel Štefaník, Šimon Prokeš, Adam Luňák, Přemek Horký, Štěpán Horňák, Filip Vícha.

Druhý den nás čekalo malé soustředění v tělocvičně. Z něho Vám přinášíme krátký náhled jak vypadají naše softballové tréninky

http://www.magisto.com/video/YVoBO10GQitrUUJiCzE?c=e&l=mmr1&o=a&trydeeplink

Nebojte, dělali jsme i normální softballové dovednosti :-)

Trenéři

Ajka a Přemek

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie