30.9.-2.10.2016 - Extraliga žáků, finálový turnaj

Posledním turnajem sezóny byl, tak jak každoročně, Finálový turnaj tj. Mistrovství České republiky. V sezóně jsme měli tři cíle. Uhájit extraligovou příslušnost, vyhrát Moravskou ligu a získat medaili z Mistroství republiky. První a druhý cíl jsme letos zvládli. Třetí ten nejtěžší krok, jsme se pokusili získat o uplynulém víkendu.

Celý rok jsme se připravovali na tento víkend, který je pro hráče zaslouženou odměnou za celoroční dřinu. Do finálového turnaje se kvalifikovalo 8 týmů, 5 z extraligy a 3 nejlepší týmy z druhé ligy (tedy, vítěz 2 ligy nedorazil, protože ji vyhrál Joudrs a ti už svého zástupce mají v extralize).

Náš tým doplněn o žačky vyrazil v pátek do Prahy s dostatečným předstihem, aby se dokázal probrat po dlouhé cestě. Prvním soupeřem jsou Trhové Sviny. Tým, který v letošní sezóně několikrát vyhrál druholigový turnaj a i proto jsme tušili, že to nebude jednoduché. Trhové Sviny neměli na tento zápas svého prvního nadhazovače, což se ukázalo pro soupeře fatálním. Naše dobrá pálka jejich nadhazovače nezastavila a skóre se zastavilo na počtu 9 doběhů. Soupeř dokázal získat 2 doběhy a tak první zápas dopadl jasným vítězstvím. Utkání jsme dohrávali kolem 20:00 pod umělým osvětlením, navečeřet a jít spát. Druhý den bude náročnější.

V sobotní poledne jsme zkusili překvapit favorizované Joudrs. Bohužel jejich silnou pálku nezastavil na kopci Matěj Halík a na pálce jsme se také zásadně neprosadili, tak skončil zápas 1:4. Po dvou zápasech začali všichni trenéři týmů kalkulovat co se stane, když…někdo prohraje, kolik bude mít doběhů, když vyhraje atd. Variant jak se dostat do semifinále bylo opravdu hodně. Pro nás bylo nejlepší zápas prostě vyhrát.

Soupeřem byl vítěz (tedy druhý tým) druhé ligy žáků Chomutov. Beavers mají velmi šikovnou osu – nadhazovač, kečr a i my poznali jeho sílu. Důležitý zápas, který okořenily soupeřovy fanynky (žačky, které ten den na turnaji všechno vyhráli), ukázal, že příští rok bude extraliga velmi vyrovnaná. Naše početná skupina fanoušků se také nenechala zahanbit a tak vedle souboje na hřišti, probíhal i souboj na lavičkách fanoušků. Zápas dospěl do prodloužení a až ve druhém tiebreaku se podařilo získat rozdílový bod po 2 metovém odpalu. Výhra 4:3 nás posunula do vytouženého semifinále.

Do postelí jsme se dostali kolem 22 hodiny, lehce prokřehlí a šťastně unavení jsme vyhlíželi neděli.

Semifinálového soupeře nám osud předurčil Most (vítěz základní části extraligy). S vědomím, že i oni se dají porazit jsme se statečně pustili do soupeře. První meta, obsazená, druhá, třetí. Najednou máme plné mety a a a…. no prostě se nám nepodařilo dostat žádného hráče domů a to jsme měli i připravený tos od soupeře . Zlomový moment celého zápasu. Most nám hned následně dobíhá pro body a naše bojovnost a jistota vzala za své. Skóre se zastavuje na čísle 0:7.

Tak nic finále to není, ale pojďme bojovat o bronz… Havlíčkův Brod by snad mohl vyjít. Odhodlání našich hráčů je viditelné, chceme, ale nějak nedokážeme vyzrát na nadhazovače, to samé i soupeř.. První skóruje Havl. Brod. 0:1, čtvrtá směna… tak nic, na 3 metě máme hráče, 2 outy, 2 striky. Není na co čekat. Rozhodnutí padlo. S nadhozem jdi domů, zkus domácí metu ukradnout. Šnek se žene ke kečrovi, kečr na něj hledí, nechápe, šnek… obskok, kečr tečuje, ale míč mu vypadává, bod!. Překvapivé řešení, ale srovnáváme na 1:1. Naděje žije. Nakonec jdeme do tiebreaku. Havl. Brod získává bod. Na pálku jdeme my. Máme out, 2 striky, nejrychlejší běžec na druhé metě, zkoušíme krádež, kvůli chybičce nevyjde… dva auty a pak stylově máme SO. Konec utkání a zase máme bramboru. Chvilka zklamání, ale co už… musíme makat dál.

Přesto všechno jsme odehráli dobrý turnaj. Hráči zažili spoustu emocí, měli skvělou chuť hrát, prokázali psychickou i fyzickou sílu a zaslouží velkou pochvalu a dík!

Do další sezony potřebujeme výrazně zlepšit pálku. Do kadetů odchází jen jeden hráč -Mates Halík. Mates, budeš nám chybět, za vše moc a moc děkujeme, kluci v tobě měli tahouna a my jistotu :-). Ostatní kluci, makat, makat a hrát :-) Máme na to.

Chceme všem hráčům, řidičům, rodičům, podporovatelům, šnekům… prostě všem moc a moc poděkovat. Bez Vás bychom ten celý rok nedali.

Všem moc a moc a moc děkujeme a těšíme se na příští rok.

Seznam hráčů na finálovém turnaij:

Mates Halík – skvělý nadhoz, pálka

Radek Hráček – skvělý nadhoz, nechybující spojka

Sam Štefaník – jistota v zadním poli

Šima Joura – úlejvkový mág, na krátkou hru doběhl až domů, jistota v zadním poli

Ondra Nemrava – obětavý hráč, který dorazil v neděli po vysokých horečkách a pomohl výrazně na pálce

Filip Vícha – jistota na třetí metě

David Vícha – obětavec pro tým, skvělý kečr

Vašek Ohera – jistota na dvojce a skvělý kečr

Mates Zelinka – odhodlání na pálce

Lucka Zedníková – jistota na první metě

Bára Bachanová - skvěle řídila zadní pole

Vendy Šestáková – rychlé běhy po metách

Trenérské duo Víchovic

Více o turnaji se dočtete také na webu ČSA - zde.

Fotografie z turnaje najdete zde.


11.-12.6.2016 - Extraliga žáků, 2. turnaj v Kunovicích

Žáci hostili na domácí půdě extraligový turnaj.

Kunovská mlatevňa přivítala v prvním zápase Havlíčkův Brod, který se střetl s našimi mladými softbalisty. Na kopci začal Radek Hráček, který se snažil zastavit mladé Hrochy. Sice jsme Hrochům odskočili v první směně, ale vzápětí Hroši dorovnali. Rozhodující v tomto zápase byla čtvrtá směna. Vyrobili jsme velkou řadu nepřesností od všech hráčů v poli a na to Hroši zareagovali a odskočili nám na zasloužených 8:3. V dohrávce jsme již body nestáhli a tak zcela zaslouženě prohráli. Už v tomto zápase se projevila i značná nemocnost a unavenost hráčů. U Šímy Prokeše se projevil nedávno prodělaný otřes mozku, zraněný ale odhodlaný dál hrát chtěl Vašek Ohera, Samovi Štefaníkovi se vrátila teplota. Prostě ideální situace odehrát na domácí půdě vše v plné pozornosti.

Proti Joudrs jsme tak šli v očekávání co bude :-) Joudrs, ale nenechala nic náhodě a zásobovala nás postupně body. Naši unavení bojovníci se vzmohli na bodový příděl až v páté směně. Výsledek 10:2 vyznívá jasně. Celý zápas premiérově v extralize odházel Ondra Nemrava a nutno podotknout, že se toho chopil velmi dobře.

Už v průběhu zápasu jsme museli vystřídat Vaška Oheru, který dokulhal zápas a dál nám v turnaji již nápomocen nebyl. Tedy krom toho, že s námi doskákal o berlích všude kde jsme byli :-). Ukázalo se, že má lehce natrženou achilovku.

Zápas s Mostem zněl jasně, dohrajme den bez další ztráty. Opět šel na kopec Ondra Nemrava, David Vícha přebral post kečra (zcela jistě premiéra na tomto postu v extralize). Těch premiér na postech bylo hodně. Šíma Joura hrál dvojku. Radek Hráček spojku. Kluci bojovali statečně, ale proti nejlepšímu týmu soutěže nedokázali dát bod, přesto byl výkon velmi dobrý. Stav 7:0 pro Most a konečně konec dne. Uvidíme co se stane dál.

V neděli jsme nastoupili proti Spectrum Praha, které překvapilo Hrochy a získali své první extraligové vítězství v letošní soutěži. Díky naší slabé pálce v průběhu turnaje jsme tak měli jasný cíl. Vyhrát a získat co nejvíce bodů, abychom v případě bodového kolečka měli více než Spectrum. Díky marodkám jsme nechali dopsat na soupisku dalšího teebalistu Matese Hráčka a doufali jsme, že jej nepoužijeme. Sam Štefaník nedorazil, horečka byla už vysoká. Dorazil však Mates Halík, který chyběl celou sobotu.

Začali jsme na pálce a na klucích bylo vidět, že chtějí a sobotní výsledky je neovlivnily. Po první směně byl nerozhodný stav, ale bylo vidět, že kluci si jdou za svým. Od druhé směny házel Radek Hráček. Postupně jsme sázeli týmu Spectrum body. V průběhu zápasu však do hry musel zasáhnout i Mates Hráček, který tak zaznamenal svůj premiérový start v extralize a nejen že zastal devítku i se záběhy, ale přiběhl si i pro svůj první doběh.

Výhru jsme tedy získali, ale Spectrum nasázel v průběhu turnaje více bodů a tak získal třetí místo v turnaji. My jsme premiérově zakončili turnaj na posledním pátém místě.

Kluci se musí dát přes prázdniny zdravotně dohromady, takovou marodku jsme ještě neměli. Celý turnaj jsme odehráli s pěti hráči teeballu, kterým ještě nebylo ani 10 let. Ač kluci dělají co můžou přece jen na pálce neprotlačí tolik co třináctiletí.

Všem hráčům děkujeme za předvedenou hru, protože to opravdu tentokrát nebylo jednoduché. Opravdu moc děkujeme stálým oporám, které nenechají žádný tým Snails ve štychu!!! Jmenovat netřeba, oni určitě ví a cítí na svých tělech.

Když jsme už u toho děkování, tak móóóóóc děkujeme rodině Vaďurovic a Kolůchovic co by skvělým bufetářům. Mimochodem premiéra nového grilu proběhla úspěšně. Děkujeme také rodině Beránkovic za vše. Dalším rodičům za tahání atd.. No a také bychom neměli zapomenout za trenérskou pomoc naší extraligové a reprezentační hráčce Elišce Mlýnkové, která svými radami byla velkým pomocníkem. Děkujeme.

Příště to bude lepší:-)

Přemek Skalp Vícha

Sestava (zde jsou všichni, kteří zasáhli do hry)

Šíma Prokeš, Šíma Joura, Ondra Nemrava, Radek Hráček, David Vícha, Filip Vícha, Mates Halík, Kuba Beránek, Mates Zelinka, Vašek Ohera, Sam Štefaník, Fanny Vaďura.

Kompletní výsledky zde.

Fotografie z turnaje zde.


6.-7.5.2016 II. Joudrs International Cup

Žáci a kadeti vyrazili poprvé v historii hrát na mezinárodní turnaj. Snad ještě nikdy jsme se nezúčastnili v mládežnických kategoriích turnaje, kterého se zúčastnili zahraniční týmy ze 3 zemí.

V tomto ohlédnutí se budeme věnovat žákům, protože kadeti hráli svou skupinu, kterou jsme vůbec neviděli (až na finále).

Žáci vyrazili do Prahy již v pátek v poledne s tím, že odehrajeme první zápas proti Izraeli ještě v pátek v 18 hod. Při příjezdu jsme zjistili, že hráči z Izraeli dorazili starší než 13 let a tak jsme sehráli první zápas proti týmu Joudrs C, který zaskočil za Izrael.

První zápas jsme tedy hráli proti Joudrs, do kterého jsme nastoupili zcela jasně a hned se ujali vedení. Kluci jsou ještě asi myšlenkami na D1 a nechali se ukonejšit a mladí Joudrs nás dotáhli na 7:6. Přesto jsme vítězství uhájili..

V sobotu ráno nás čekal mezinárodní soupeř ze Švédska, tým Karlskoga Bats. Šnečci se do soupeře zakousli a hned ukázali kdo bude na hřišti pánem. Švédům jsme dovolili jen 2 doběhy. Zajímavostí je premiérový start na nadhozu v žákovských kategoriích Ondry Nemravy.

Třetí zápas ve skupině jsme odehráli proti žákům Joudrs. Tým hraje 2 ligu žáků a přišel do žákovské kategorie coby úspěšní teebalisté. Velmi vyrovnané utkání rozhodli drobnosti a naši šnečci velmi vyrovnaný zápas vyhráli 4:3.

Byl čas na oběd a tak jsme vyrazili obhlédnout místní kanoistický kanál a dobře se u toho najíst (sobotní zápasy jsme odehráli na Sabatu v Tróji).

Semifinále turnaje nám přihrálo známé ze Spectrumu a těm jsme nedali žádnou možnost zásadně vzdorovat silné pálce. Stav 12:2.

Hrajeme finále, věc ve kterou jsme vůbec nedoufali, ale hrajeme jej zaslouženě.

Soupeř Joudrs - žáci.

4 zápas za den byl na nás poznat, už jsme to nebyli my. Nedokázali jsme udržet pozornost. Soupeř nás zatlačil na pálce, agresivní hrou na metách a my jsme se i na pálce příliš neukázali. Závěr: 2:9 a máme stříbro!!!

Za sebou jsme nechali 6 týmů, včetně dánského, švédského nebo chorvatského týmu.

Turnaj nás bavil. Krásné počasí, hezké zápasy. Moc děkujeme pořadatelům, že nás pozvali. Rádi opět dorazíme :-)

Celý víkend nám vypomáhali naše 3 žačky, holky díky moc. Teebalisté totiž v sobotu bojovali v extralize a tak jsme náš tým nemohli doplnit. Vašku příště určitě pojedeš s námi (bohužel jej skolila angína).

Sestava: Lucie Zedníková, Ali Pavlová, Vendula Šestáková, David Vícha, Matěj Halík, Radek Hráček, Šimon Prokeš, Šimon Joura, Ondra Nemrava, Filip Vícha, Fany Vaďura, Samuel Štefaník.

http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1612&pda=2&admina=

trenérské duo Víchovic

Fotorgrafie z turnaje zde.


30.4.-1.5.2016 - Extraliga žáků, 2. turnaj v Havlíčkově Brodě

Žáci zazářili v Havlíčkově Brodě, přivezli historickou výhru v extraligách mládežnických týmů.

Dosáhli jsme historického úspěchu o uplynulém víkendu!!! Děkujeme všem hráčům za hru!

Pěkně postupně.

První zápas jsme sehráli proti Spectrum Praha, který jsme zlomili ke konci utkání, přesto jsme Spectrum k ničemu zásadnímu nepustili. Poctivou hrou v poli a hlavně dobré hře na pálce, jsme zaslouženě vyhráli 8:2. Na kopci odehrál dobře celé utkání Radek Hráček.

Druhý zápas jsme začali proti Mostu s obavami a po druhé směně jsme prohrávali 0:5. Nikdo by již nehádal, že bychom se mohli zvednout.. To co pak přišlo není u našich žáků běžné. Ve třetí směně jsme zabrali na pálce a hned jsme soupeře stáhli na rozdíl bodu. V páté směně jsme dokázali na dva auty, odehrát zpožděnou krádež domácí mety a srovnali na 5:5. V prvním tiebreaku žáci obdrželi od Mostu 2 body, nám nezbývalo než vyrovnat.. povedlo se. Stav 7:7 a další tiebreak. Most získal 1 bod a my jsme opět získaly 2 body a tak jsme po dlouhé době Most porazili 9:8. Je nutné vytáhnout rošády na nadhozu. Začínal na nadhozu Šíma Prokeš, kterého po třetí směně vystřídal poprvé na nadhozu v extralize Maty Halík a tiebreakové hry odházel Radek Hráček. Tah na nadhozu se vyplatil.

Třetí zápas dne jsme odehráli proti domácím Hrochům, klukům už chyběla šťáva. V poli pár chybiček, důrazné odpaly a Hroši zaslouženě vyhráli, stav na konci páté směny 0:6.

Nedělní zápas proti Joudrs byl však opět o naší vůli a chtění vyhrát. První směna 5:3.Na kopci začal házet Radek Hráček, ale po čtyřech hitových odpalech soupeřů se postavil na kopec Mates Halík a ihned jsme se chytili a ukončili směnu třemi auty po sobě. Druhá směna a zvyšujeme na 8:3. Ve čtvrté směně Joudrs zatlačili na pálce a zcela zaslouženě otočili skóre na 8:9. Do páté směny jsme šli na pálku a sestava Nemrava, Ohera, Vícha F, Štefaník, Zelinka... nás dostala opět do vedení. Stav 11:9. Joudrs se pak v dohrávce už nezmohl na odpověď a tak jsme odehráli další neskutečné utkání s vítězstvím v zádech. Ještě jeden postřeh... na kečru se po celý zápas objevil Šíma Prokeš a vedl si velmi dobře...

3 výhry, 1 prohra. To je bilance, kterou jsme si zasloužili v Havl. Bordě.

Děkujeme hráčům za krásné výkony a chuť hrát, ale... neusnout na vavřínech, ještě jsou v poli i na pálce chybičky, které je třeba vyladit.

Další turnaj může být jiný. Budeme věřit, že naše výkony stále porostou.

Také děkujeme řidičům - Mariánovi a Pecovi a fanouškům za podporu :-)

Trenérské duo Víchovic

Výsledky Extraligy žáků:
Snails x Spectrum Praha: 8:2
Snails x Most: 9:8
Snails x Havlíčkův Brod: 0:6
Snails x Joudrs Praha: 11:9
http://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1488&index=1&pda=2&admina=

Sestava:

Zleva (vrchní řada): Alice Víchová (trenérka), Štěpán Horňák (asistent), hráči: David Vícha, Matěj Halík, Šimon Prokeš, Václav Ohera, Ondřej Nemrava, (trenér) Přemysl Vícha

Spodní řada: hráči: Filip Vícha, Radek Hráček, Matyáš Zelinka, Samuel Štefaník, Šimon Joura.

Foto z turnaje zde.

Napsali o nás v Dobrý den s kurýrem:


16.-17.4.2016 - Extraliga žáků, 1. turnaj v Mostě

První turnaj nové extraligové sezóny jsme vyrazili odehrát nejdál - do Mostu.

Počasí nám nepřálo, protože v Kunovicích bylo celý víkend 25-30 C, ale v Mostě bylo jen 10 - 15 C. Nový systém turnaje, kdy se nově hraje každý s každým byl pro nás také novým, jelikož se nehraje pak o umístění.

První zápas jsme odehráli proti Joudrs, který nám hrubě nevyšel na všech frontách, také zápas proti Havl. Brodu si za rámeček nedáme. Proto trenéři vzali do ruky tužku, cedulku a začali malovat, jak se máme pohybovat, kde zabíhat a že je třeba ukázat i chuť hrát.

Pomohlo to... už proti Mostu jsme ukázali, že jsou to ti dobří Šnečci, kteří softball hrát umí. Sice jsme prohráli 1:5, ale už jsme dělali přesně to co se má.

V neděli jsme sehráli jen jeden zápas a to proti nováčkovi ze Spectrum Praha. Lepší pálka a skvělá hra v poli byla základem pro první letošní extraligovou výhru.

Máme co zlepšovat, nicméně poslední dva zápasy ukázaly dobrý směr. Potrénujeme, sehrajeme další zápasy a v Havl. Brodě (další extraligový turnaj) odehrajeme ještě lepší zápasy.

Sobota 16.4.2016
Hřiště: Most-Ovčín
1 09:30 Most Joudrs 3 : 2
2 11:00 Havl. Brod Spectrum 4 : 0
3 12:30 Joudrs Kunovice 12 : 5
4 14:00 Most Spectrum 9 : 0
5 15:30 Kunovice Havl. Brod 3 : 10
6 17:00 Joudrs Spectrum 12 : 5
7 18:30 Kunovice Most 1 : 5
Neděle 17.4.2016
Hřiště: Most-Ovčín
8 09:30 Joudrs Havl. Brod 2 : 3
9 11:00 Spectrum Kunovice 0 : 7
10 13:00 Havl. Brod Most 0 : 4

Sestava: Mates Halík, Jerry Joura, Fanny Vaďura, Vašek Ohera, David Vícha, Filip Vícha, Kuba Beránek, Sam Štefaník, Šíma Prokeš, Radek Hráček

Děkujeme řidiči, který taktak dojel přes Buchlovky zpět domů :-), také děkujeme pomocníkům Matymu Kolůchovi a Adamovi Luňákovi.

Fotografie z turnaje zde.

Trenérské duo Víchovic


10.4.2016 - Přípravný turnaj v Havlíčkově Brodě

V podstatě bez venkovních tréninků a rozehranosti jsme vyrazili odehrát první venkovní zápasy na přípravný turnaj do Havlíčkova Brodu. Soupeři jsou ti správní, se všemi se utkáme letos v Extralize, vyjma Kostelce, který minulý rok spadl. Nicméně určitě má letos velké ambice se do extraligy vrátit, protože je posílili úspěšní hráči z teeballu, kteří se stali vítězi této soutěže.

Hned na úvod jsme narazili na naše dobré známé z Joudrs. My jsme chvílemi nevěděli kam na metách běhat, a nebo jsme běhali až moc. Prostě bylo znát, že jsme několik měsíců neodehráli žádný pořádný zápas. Proto jsme byli pro Joudrs snadný soupeř.

Poučeni jsme do druhého zápasu vletěli daleko lépe a s Kostelcem, který před tím porazil Joudrs jsme jasně vyhráli. Díky lepšímu skóre jsme vyrazili bojovat o třetí místo proti domácímu Havlíčkovu Brodu.

Boj o medaile jsme úplně nezvládli a po našich vlastních chybách v poli jsme vždy body soupeři darovali. Proto jsme ukončili tento turnaj na 4 místě.

Přesto byl pro nás hrozně užitečný a prospěšný.

Pevně věříme, že si hráči nedostatky ze hry vzali k srdci a o následujícím víkendu budeme pro soupeře větším oříškem.

Sestava: Mates Halík, Šíma Prokeš, Filip Vícha, David Vícha, Radek Hráček, Sam Štefaník, Vašek Ohera, Fany Vaďura, Jerry Šíma Joura, Ondra Nemrava.

Trenérské duo Víchovic.

Díky řidičům a fanouškům :-) !

Fotografie z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie