4.9.2016 - Moravská liga žáků, 5. turnaj

První zářijovou neděli jsme vyrazili do Břeclavi na poslední turnaj Moravské ligy žáků. Cíl byl jasný, vyzkoušet si to co jsme natrénovali v ostrém zápase.

Vyrazili jsme v devíti hráčích, kteří byli jištěni v případě zranění žačkou, nebo přípravkáři. Nebylo však potřeba. Cíl jsme splnili! Hra měla vzrůstající tendenci. Ze začátku nám však chvíli trvalo si opět uvědomit herní návyky, ale poslední zápas byl již dle našich představ. Ovšem je třeba říct, že nás soupeři nedostali příliš pod tlak.

Co vyzvednout? Nulu v položce obdržených bodů za 3 zápasy a získaných 35 bodů.

2 premiérové homeruny Matěje Halíka, řadu dvoumetových odpalů i od jeho kolegů.

Výrazně jsme obhájili prvenství v celoroční soutěži Moravské ligy žáků.

Máme však stále co zlepšovat, tak uvidíme jak si povedeme na Extralize.

Díky dvouhodinové pauze mezi zápasy, jsme si odskočili i na vedlejší koupaliště. Ovlažení v úmorném vedru nám hodně prospělo :-)

Výsledky:

Kunovice - Otrokovice: 0-13

Kunovice - Brno - 0:7

Kunovice - Břeclav - 0-13

Sestava: Ondřej Nemrava, Jerry Joura, David Vícha, Filip Vícha, Matěj Halík, Mates Zelinka, Sam Štefaník, Vašek Ohera, Radek Hráček

Trenérské duo Víchovic


19.6.2016 - Moravská liga žáků, 4. turnaj

Žáci na turnaji obsadili 3. místo.

Kompletní výsledky zde.

Fotografie zde.


29.5.2016 - Moravská liga žáků, 3. turnaj v Kunovicích

V neděli 29.5 proběhl na domácí Mlatevňi další díl moravské soutěže. Ve vedru a dusnu jsme zahájili turnaj proti Otrokovicím.

Na nadhozu začal Mates Halík a soupeři nepovolil žádný vážnější atak. Naše pálka byla důrazná a hned jsme soupeři odskočili. Od druhé směny se proto na kopci představil i David Vícha, který letošní premiéru zvládl velmi dobře a Otrokovice do ničeho zásadnějšího nepustil. Zcela zasloužená výhra.

Druhý zápas proti Břeclavi jsme začali s mladší sestavou ve vnitřním poli. Břeclav kousala, ale nadhazující Šíma tento zápas zvládl i když několik trefených hráčů na straně soupeře přece jen bylo :-)

Třetí zápas dle rozlosování byl i shodou okolností zápasem o celkové vítězství v turnaji. SK Sever Brno porazilo své rivaly z Otrokovic i Břeclavi a zaslouženě bojovalo o prvenství.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře, hned první pálkaři a naše obrana váhá a dostáváme 2 zcela zasloužené body. Pálka nám však zafungovala a v dohrávce jsme Brnu nasázeli 6 bodů. Brno dotáhlo domů už jen jeden bod (na hezké odpaly do zadního pole) a Šnečci ještě 3 a bylo hotovo - konec turnaje.

Šneci Snails opět vyhráli Moravskou ligu žáků.

Premiéru v dresu žáků odehráli naši teeballisti Jířa Halámek a Maty (Hrášek) Hráček. Celkem se v dresu Snails objevili 4 teeballisti. Celý turnaj jsme pojali jako poctivou přípravu na extraligový turnaj, který odehrajeme za 14 dní doma na Mlatevni.

Moc děkujeme:

Rozhodčím: Martinu Kubišovi a Marku Lapčíkovi.
Holkám bufetářkám: Míši Botkové a paní Polehňové
Úklidovým četám včele se správcem hřiště Přemou Beránkem
a dalším a dalším... děkujeme

Pořadí turnaje:
1. Snails Kunovice
2. SK Sever Brno
3. Predators Otrokovice
4. Locos Břeclav

Hráči zleva: Jiří Halámek, Radek Hráček, Mates Hráček, Sam Štefaník, Šíma Prokeš, Šíma Joura, David Vícha, Mates Halík, Štěpa Halámek, Filip Vícha, Vašek Ohera, Fanny Vaďura

Trenérské duo Víchovci

Fotografie z turnaje zde.


24.4.2016 - Moravská liga žáků, 2. turnaj v Otrokovicích

Druhý turnaj Moravské ligy žáků se tentokrát odehrál v Otrokovicích. Přivítala nás neskutečná zima, která všem týmům znepříjemnila nedělní den. Po dohodě jsme raději zkrátili zápasy na 50 minut, abychom přežili :-).

První zápas jsme odehráli proti domácím Otrokovicím a zima nás doslova zadupala do země. Zápas, který jsme herními zkušenostmi měli jasně ovládnout jsme nezvládli. Díky školáckým chybám na metách i chybičkám v poli jsme zaslouženě prohráli 1:3.

Druhý zápas to už byli jiní šnečci, Sever Brno se přesvědčilo, že umíme hrát a budeme důstojným soupeřem. V průběhu hry jsme odskočili na 5:3. Brno dokázalo skórovat homerunem na tos od 14 letého hráče. Hra se nám však posunula dopředu..

Poslední zápas jsme odehráli proti Břeclavi, které jsme nedali příliš šancí a zaslouženě vyhráli 9:3.

Sestava: Jerry Joura, Fanny Vaďura, Vašek Ohera, Filip Vícha, Kuba Beránek, Sam Štefaník, Šíma Prokeš, Radek Hráček, Zuzka Zedníková, Klára Halíková, Ondra Nemrava

Stále máme na čem pracovat.

Fotografie zde.

Kompletní výsledky zde.

Trenérské duo Víchovic


21.2.2016 - Moravská liga žáků, 1. turnaj v Břeclavi

Moravská liga žáků nás poprvé letos pozvala na turnaj a tak jsme vyrazili do Břeclavi. V podstatě jsme vyrazili všichni i s posilami z teeballu. Chyběl nám jen David a Fanny a tak bojovalo 7 žáků a 3 teeballisti (Kuba Beránek, Štěpa Halámek a Maty Zelinka). Vůbec jsme nevěděli co od svých svěřenců čekat, proto jsme byli plni očekávání....a ono to bylo dobré :-).

Proti Brnu jsme začali na nadhozu s Radkem Hráčkem a na kečrovi se Samem Štefaníkem a šlo jim to moc dobře. Chvilku nám trvalo než jsme na pálce zabrali, ale i tak jsme Brno porazili 8:3. Proti Břeclavi šel na kopec Šíma Prokeš a na kečra Vašek Ohera. Po opatrném začátku se projevila naše větší agresivita na pálce a i v poli, postupně jsme přebrali otěže zápasu ke konečnému výsledku 7:4.

Máme co zlepšovat, ale napoprvé to nebylo špatné.

Sestava: Mates Halík, Šíma Prokeš, Radek Hráček, Sam Štefaník, Vašek Ohera, Šíma Joura, Ondra Nemrava, Štěpa Halámek, Kuba Beránek, Maty Zelinka.

Jo a děkujeme řidičům a Štěpánovi a Luňimu za podporu.

Trenérské duo Víchovic

Fotografie z turnaje zde.

Locos Břeclav : Sk Sever Brno - 4:10
SK Sever Brno : Snails Kunovice - 3:8
Snails Kunovice : Locos Břeclav - 7:4

Pořadí:

Snails Kunovice
SK Sever Brno
Locos Břeclav

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie