28.-30.9.2018 - Finálový turnaj žáků, Havlíčkův Brod, 3. místo

Po 16 letech má naše mládež medaili z Mistrovství ČR – Žáci mají bronz!

Žáci odjížděli na Mistrovství ČR do Havlíčkova Brodu coby druhý tým 2.ligy žáků a ten, který všechny překvapil na Mezidivizním turnaji, který vyhrál a postoupil tak do Extraligy žáků.

Při odjezdu na MČR jsme netušili jaká bude úroveň extraligových týmů, proto jsme si nedávali žádná velká očekávání, i když malá dušička v nás byla. Co kdyby…

12 hráčů odjelo v pátek odehrát první zápas s extraligovým Chomutovem. Ač jsme dorazili dostatečně v předstihu, připravili se. Tak byl Chomutov silnější a to díky naším chybám, které jsme jim umožnili. Kluci se snažili, ale nešlo a tak prohráváme s Chomutovem 2:5.

Sobotní rozlosování nám udělili hned z rána extraligové Klackaře a následně naše kolegy z druhé ligy Trhové Sviny. Oba zápasy jsme odehráli na umělé trávě, na kterou se kluci museli lehce připravit. Jiné běhání, odskoky balónů atd..

Kostelec nám byl velmi vyrovnaným soupeřem, zejména díky tomu, že jsme první tři směny ještě byli v postelích… až od čtvrté směny se ukázala naše síla a extraligový tým jsme porazili 6:0. O to kdo půjde do semifinále nebo půjde do boje o 5 – 8 místo jsme odehráli zápas s Trhovými Svinami. Již několikrát se jim podařilo nás porazit, proto jsme byli připraveni na vše. Kluci si však šli o postup mezi nejlepší čtyřku s chladnou hlavou a porazili Trhové Sviny 3:0.

Neděle byla den, kdy jsme kluky chtěli udržet v plné síle, proto měli i kratší večerku než bývá zvykem .-). I to nám pomohlo, protože síly jsme měli.

Semifinálový boj s vítězem extraligy žáků Havlíčkovým Brodem byl boj o každý bod. Věděli jsme, že zápas neposkytne velké žně v bodech, proto jsme se snažili neudělat chyby…

Do vedení nás dostal 2 metový odpal Davida Jelínka, kterého následně stáhl Ondřej Nemrava. 4. směna jedna nula vedeme… Hroši na pálce. Havl, Brod se dostává na první metu a následně ji krade, my při PB hážeme a zkoušíme chytit krádež, tam nám míč utíká a hráč se dostává na třetí metu… no a pak klasika – další PB a hráč Hrochů je doma.. 1:1. Pátá směna. Odpal na sedmičku, hráč dobíhá na metu, následně je na dva. Stahujeme vše proti bodu, ale Hroch propaluje skákající spojku a tím v páté směně dobíhají Hroši pro svůj bod a postupují do Finále!

Zklamání je znát, ale zkoušíme kluky vybudit k tomu, že jsme si přijeli pro placku a že na to mají.. O třetí místo tedy hrajeme s Chomutovem. Ten co nás ve skupině porazil. Po první směně 1:1, pak dáváme ve třetí bod, ve čtvrté 2 a v páté jeden. Stav 5:1 pro nás. Na pálku jde Chomutov… odpal na devět přesně na čáru, další odpal a najednou je stav 5:3 ale máme 2 auty.. Odpal do luftu na dvojku a Mates Zelinka jednoduchým autem ukončuje vypjatý zápas a naši kluci mají PLACKU!!!!!

Škoda, finále nám uteklo, ale nutno podotknout, kdo by to na začátku sezóny.. no možná i po půlce sezóny předpovídal? Že budeme mít bronz? NIKDO! Na mezidivizní turnaj (tj. do nejlepší trojky naší divize) jsme se dostali s odřenýma ušima, kdy jsme s Hladovými Hrochy prohrávali v páté směna a v dohrávce vyhráli a tím si zajistili druhé místo. Pokud bychom prohráli skončili jsme na čtvrtém nepostupovém místě dlouhodobé části.

BRONZ JE PRO NÁS JAKO ZLATO!

Kluci šli za poslední rok velmi, ale velmi nahoru. Hlavně šli nahoru nejen výkonem, ale jako tým. Byl to právě ten tým, který si šel za svým a každý hráč se zlepšoval a věděl, kde je jeho místo. Myslíme si, že na tento podzim řada z nich nezapomene.. a plně jim to přejeme. Doufáme, zároveň, že to není jejich poslední zápis do historie Šneků.

Individuální ocenění pro Ondru Nemravu – co by nejlepšího pálkaře MČR. Jeden Homerun přeletěl cca 70m….Velká gratulace.

Ještě k té historii. První historickou medaili (taktéž bronzovou) přivezla mládež v roce 1995 tehdy ještě jako Sokol UH, další bronz přivezli naši hráči v roce 2002. Obě medaile co by mladší junioři.

Další úspěchy pak od roku 2014- 2016 měli naše Juniorky U22, které dvakrát vyhrály a jednou byly třetí.

Trenéři závěrem děkují za celou sezónu, která čítala:

· Mistroství ČR – 3.místo

· Mezidivizní turnaj o postup do Extraligy – 1. místo – NEJLEPŠÍ TÝM DRUHÉ LIGY – POSTUP DO EXTRALIGY

· Mike Stapleton Memorial Praha – 2. místo

· Moravská ligu žáků – 1. místo

· 2.liga žáků – divize východ – 2. místo

a také…

· skvělý SummerCamp v Rakousku,

· přípravný turnaj v Havlíčkově Brodě

· soustředění, tréninky… a navíc kliky a švihadlo J

· prostě pestrý celý rok!

Velké DÍÍÍKY Zuzce Halámkové, která zůstává pro příští rok u žáků, posílena bude o Janu Pořtovou (LuLu).

Díky za pomoc Davidovi Jelínkovi (starší – nově Kevin, Horst a Elvis v jedné osobě!), který se s námi (Přemkem a Ajkou) přesouvá do Kadetů.

Do kadetů s trenéry odchází i Ondra Nemrava, Šíma Joura, Vojta Kalný, Aleš Přibyl, David Jelínek.

Všem lidem, kteří se kolem žáků celý rok a i dříve točili děkujeme… nechceme vyjmenovávat každého, protože bychom na někoho určitě zapomněli… a bylo jich mooooc. DÍKY.

…..přesto vypíchneme ty, kteří toho letos s námi odjezdili nejvíce… děkujeme Nemravům a Jelínkům..

Článek na softball.cz: https://softball.cz/article.php?sid=4713&tbl_stories=stories

MČR ve výsledcích: https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2122&index=1&pda=2&admina=

Foto týmu žáků:

zleva: horní řada - Matyáš Hráček, David Jelínek, Ondřej Nemrava, Zuzka Halámková (trenér), Šimon Joura, Ajka Víchová (trenér), Matyáš Zelinka, Jakub Beránek, Přemysl Vícha (trenér), Aleš Přibyl

dolní řada - Štěpán Halámek, Filip Vícha, Vojta Kalný, Jiří Halámek ml., Florián Pavelka


15.-16.9.2018 - 2. liga žáků, 5. turnaj - mezidivizní, Sezimovo Ústí

Žáci po roce opět do Extraligy!

Mezidivizní turnaj v Sezimově Ústí měl za cíl rozdělit postupové místa do Finálového turnaje, který se odehraje v Havlíčkově Brodě a samotný vítěz pak měl jistý přímý postup do Extraligy žáků pro rok 2019.

Na turnaji se potkali nejlepší 3 týmy z každé divize a tak sliboval turnaj hezkou podívanou.

První zápas jsme odehráli proti Joudrs B, který se ukázal být velmi snadným soupeřem čemuž skóre 13:0 v náš prospěch napovídá. Zápas dohazoval věkem náš coachballista Maty Hráček.

Souboj o prvenství ve skupině jsme sehráli s naším letošním největším soupeřem a vítězem naší divize - Žraloky z Ledenic. Oba týmy vytáhli na sebe to nejlepší co mají na nadhozu. Ledenice Pokorného, který nás letos trápil nejvíce. Kluci si však neskutečně věřili a ukázali, že i proti němu dokážeme sehrát nádherný zápas, který vyhráli v tiebraku, kde získali 4 body a soupeř na nás už nedokázal odpovědět. Konečné skóre 6:2. My jsme protočili na nadhozu Ondru Nemravu a Matyho Zelinku.

Díky tomuto vítězství jsme mohli odpočívat…a na ubytování hrát i jiné sporty – ping-pong, basketball atd.. protože v neděli jsme šli do turnaje až v 13 hodin, kde na nás čekal druhý tým z druhé skupiny Spectrum Praha.

Klukům ze Spectra jsme na pálce nedovolili vůbec nic a když jsme byli trpěliví na pálce, tak jsme zaslouženě zvítězili a posunuli se do finále. Skóre 5:0

Už postupem do finále jsme si zajistili cíl, který jsme si dali a tím bylo postoupit na již zmíněný Finálový turnaj (Mistrovství České republiky).

Finále nás čekalo ob zápas proti Ttrhovým Svinám. Čas jsme vyplnili občerstvením, ledováním, tejpováním…no prostě to přežít.

Finále začalo pro nás velmi dobře a hned na pálce jsme soupeři nasázeli body, na to nedokázali odpovědět. A když jsme přidávali body z homerunu – Maty Zelinka (z tossu), David Jelínek z nadhozu, tak bylo o vítězství rozhodnuto – ŠNECI SI ZAHRAJÍ EXTRALIGU. Vítězství 8:0!

Moc a moc děkujeme skvělé partě rodičů, fanoušků a hlavně klukům..

Ještě máme před sebou jeden turnaj, na který se chceme připravit a hlavně si jej užít. Kluci již ukázali, že softball hrát umí a zcela zaslouženě si příští rok extraligu zahrají. V týmu zůstává celá řada hráčů, kteří byli již letos nedílnou součástí tohoto týmu.

Sestava: Mates Zelinka, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek, Florian Pavelka, Kuba Beránek a pomoc na metách Jiří Halámek

Trenérské trio: Skalp, Ajka, Zuzka,

Kompletní výsledky
Článek na softball.cz
Foto: 2. liga žáků 5. turnaj mezidivizní - Sezimovo Ústí

9.-10.6.2018 - 2. liga žáků, 3. turnaj, Havlíčkův Brod

Třetí turnaj druhé ligy žáků nás zavál do Havlíčkova Brodu. Vyrazili jsme v devíti s cílem se nezranit, jinak by musela nastoupit Aďa z teeballu.

Naštěstí se nic nestalo a tak jediná, ale velká nepříjemnost byl déšť, který překopal veškeré dění na hřišti.

V sobotu k večeru se strhl přívalový liják a nedovolil tak odehrát poslední 3,5 zápasu. Organizátoři však zabrali a tak jsme v neděli mohli odehrát alespoň zápasy základní skupiny.

Jakmile se dohrálo, tak se znovu zavřelo nebe a bylo jasné, že jsme tak tak odehráli aspoň tu základní část.

První zápas nás čekal s Brnem, které jsme zejména na pálce jasně přehráli, taktéž jsme odehráli jasný tréninkový zápas s Ledenicí B.

Proto jsme se hodně těšili na zápas s Ledenicí A, který sliboval pořádný softball. To jsme se nemýlili. Bohužel nám již tradičně utekla první směna, kde nám odskočili o dva body, postupně jsme stáhli jeden doběh. Rychlý zápas nakonec vyhráli Ledenice a nám, tak zůstalo třetí místo o které jsme se podělili s Trhovými Svinami (rozdělení bodů bylo po základních skupinách).

Znovu poučení a zlepšení, kluci chtějí, umí, ale ještě nám chybí herní zkušenosti.

Sestava: Mates Zelinka, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Díky Šárce a Romanovi za dopravu .-)

Fotografie - . liga žáků 3. turnaj - Havlíčkův Brod


26.-27.5.2018 - 2.liga žáků 2. turnaj, Mlatevňa Kunovice

Žáci na domácím turnaji berou stříbro

Tentokrát domácí Mlatevňa hostila další kolo druhé ligy žáků.

Na celý turnaj dorazilo nakonec 6 týmů a tak mohly být dvě skupiny (stejné týmy se zúčastnily i minulého turnaje). Ve čtvrtek nás lehce vystrašila průtrž s kroupami, díky které byla celá Mlatevňa pod vodou.

Naštěstí se ukázalo, že rekonstrukce hřiště proběhla opravdu skvěle a voda sama postupně mizela.

Sice jsme zahájili turnaj na hřišti B, ale kolem poledne už hostila zápasy naše plocha A blíže bufetu, nejen domácí fanoušci kvitovali, že nemusí pro limonádu ze vzdáleného hřiště.

Ve skupině jsme se střetli s Brnem, které nebylo zásadním soupeřem, proto jsme trénovali zejména pohyb na metách.

Druhý zápas byl vyrovnanější, přesto jsme Pigs porazili 5:0.

To bylo pro sobotní klání vše a naši kluci měli odehráno už kolem 14 hod a pak se dívali na své soupeře, kteří hráli své zápasy až do půl osmé.

Hezké teplé počasí se přeneslo i do neděle a hned ráno jsme sehráli semifinále proti Hrochům se Sezimova Ústí a skóre 8:1 nás posunulo do finále.

Na polední nedělní finále dorazila početná skupina fanoušků, kteří se přišli podívat, zda naši šneci vybojují vítězství...

Vyrovnaná hra nadhazovačů však nevyzněla pro nás. Drobné chyby v obraně a slabší pálka, to bylo to, co rozhodlo v prospěch Pigs.

Finálový zápas skončil těsným vítězstvím 2:1 pro Pigs Trhové Sviny.

Naši kluci za celý turnaj obdrželi jen 4 body, přesto obsadily druhé místo.

Klukům ke stříbru gratulujeme, víme co máme zlepšovat a třeba příště, zatím máme bilanci dvou druhých míst. Což na úvod sezóny není špatné :-))

Moc a moc děkujeme organizačnímu týmu, který skvěle zastal bufet a vše kolem hřiště a týmů.

Děkujeme moc a těšíme se někdy na domácím turnaji opět na viděnou. Zatím to vypadá, že budeme doma hrát až příští rok :-(, ale moc se na to opět těšíme :-)

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček (neděle), Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek, Floriš Pavelka (sobota)

Trenéři: Víchovci a Zuzka

https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2061&pda=2&admina=

Fotografie zde.


11.-12.5.2018 Memorial Mike Stapleton

Naše čtvrtá účast na medzinárodním turnaji pro mládež, kterou pořádají na Joudrs nám kázala vyrazit v pátek co nejdříve, abychom ještě ten den odehráli 3 zápasy.

Člověk míní a D1 mění. Havárka, uzavřená dálnice, plný provoz, zasekaná Praha... tak jsme tak, tak dorazili před zahájením prvního utkání proti izraelskému týmu Gezer. Všichni naši žáci v počtu plných 15 si chtěli užít každý zápas a hlavně být na tomto turnaji. Ale ještě unavení z dloooouhé cesty po D1 jsme lehce nekoncentrovaní a tak hrajeme velmi vyrovnané utkání s naším prvním soupeřem. Nakonec naše hodně mladá sestava vítězí v poměru 6:5

Druhý soupeř je nám již známý tým z Dánska, který pro nás ani tentokrát nebyl těžkým soupeřem.

Poslední zápas dne jsme zahájili v cca 20:30 pod umělým osvětlením a soupeřem byli domácí Joudrs. Naši kluci předvedli neskutečnou show, kterou podtrhli nejen skvělým výkonem na pálce, ale hlavně choreografií a povzbuzováním na lavičce. Za stavu 13:0 měníme sestavu a tak Joudrs lehce koriguje na konečných 13:4.

Honem... přesun, osprchovat, zablbnout a kolem půlnoci usnout.

Budíček... snídaně... přesun.. rozcvička...zápas se Spectrum.

Scénář jako přes kopírák vyjma choreografie :-(, za jasného stavu 8:0 předáváme žezlo našim mladým nadějím a tak zápas končíme jasně 8:4. POSTUP DO FINÁLE.

Máme cca 6 hodin volno, abychom se připravili na finálový zápas pro Ledenicím.

Jako vždy musíme něco vytvářet a tak jsme se rozhodli vyrazit na Tróju k vodáckému areálu, kde to máme tak rádi. Zrovna se jel závod českého poháru a kluci hleděli na jiný sport než je softball.

Potkali řadu olympioniků. Jeden z nich volal na naše kluky CIGI CAGA SNAILS (kluci nadšení). To že si Vavřinec Hradílek přečetl na tričkách jim nevadilo, přece nás zná a popřál nám hodně štěstí.

Náš ženský dospělý doprovod se také radoval :-) to bylo hele ten má svaly, to jsou figury.. :-) fotka s Prskavcem, Hradílkem... Noo prostě super.

Finálový zápas proti Ledenicím jsme začali na pálce a tam se nám nepodařilo na velmi dobře házejícího soupeře dát bod. Na to soupeř hned v první směně zatlačil a získal 3 body. Naše korekce na 3:1. Soupeř odskočil také o bod a už se nic neudálo.. škoda, kluci na to mají.

I tak je stříbro pro náš tým dobrý výsledek.

Hlavně do všech zápasů zasáhla celá naše ekipa žáků. Kluci si pak užili slavnostní vyhlášení vítězů i s novozélandskou HAKOU. Odjezd cca 20:30.. Dojezd 0:15....1:00 v neděli :-)

Díky všem co s námi byli!

5 aut je dostatečný důkaz, že nás bylo hodně.

Hráči: všichni žáci

Trenéři Víchovci a Zuzka

Fotografie zde.


2.liga žáků 28-29.4.2018, Břeclav

Žáci vyrazili poslední dubnový víkend do Břeclavi odehrát premiéru ve druhé lize žáků a přivezli stříbrné místo.

Na první turnaj se sjelo 6 týmů. Naši známí z Břeclavi, Severu Brno, pak Hladoví hroši, Trhové Sviny a Ledenice. V turnaji jsme se nakonec setkali tváří v tvář každému vyjma Brna.

První zápas proti Břeclavi byl naší jednoznačnou záležitostí, kde jsme se rozehráli a čekali na dalšího soupeře. Po 3 hodinách čekání jsme naskočili proti Hlad. Hrochům ze Sezimova Ústí. Náš první vzájemný duel jsme zvládli a tak jsme se dostali do horního pavouka.

V tom prvním zápase proti nám stály kvalitní Ledenice, které ukázaly jak jsou silné a to zejména na nadhozu. Celý zápas byl pro nás i pro ně soubojem s nadhazovačem.

Zápas, který začínal až o půl osmé večer, byl zkouškou odolnosti pro oba týmy.

Nádherný zápas, který byl zcela jistě ozdobou a možná předčasným finále rozhodla až poslední směna, ve které nás Ledenice zatlačili v poli a při risknutí stáhnutí zadního pole nás soupeřův pálkař přestřelil a tak získali Ledenice bod a zápas byl ukončen.

I Šneci však mohli rozhodnout...měli jsme obsazené 2,3, ale nepodařilo se nám ten bod stáhnout.

V neděli jsme se potkali s dalším týmem v horní skupině s Trh. Svinami. Trh. Svinám jsme v zápase nepovolili téměř nic. Naše vnitřní pole pracovalo na jedničku, jen naše pálka již byla slabší, proto rozhodnutí přišlo až ve čtvrté směně, kde jsme stáhli 3 body.

Cekově jsme tak zakončili turnaj na hezkém druhém místě.

První turnaj nám ukázal co nás bude celou sezónu čekat...

Díky všem řidičům a fanouškům. Příště nás čeká domácí turnaj :-))

Takže pořádně zatrénovat ať doma uhrajeme hezké zápasy.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek

Výsledky: http://softball.cz/

Foto: 2. liga žáků 1. turnaj - Břeclav

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie