11.-13.10.2019 - Mistrovství ČR žáků na Mlatevni

Obrovské vypětí, plno shonu, zařizování, nervů… je to tady.. vytoužené mistrovství U-13. Celý rok jsme k tomu směřovali a podřizovali… Souboj nejlepších 8 vyrovnaných týmů v republice, kde při vzájemných zápasech budou rozhodovat maličkosti…
Čtvrtek - nese se v masivní přípravě a začínající drobné nervozitě..hřiště, bufet, zázemí, šatny, stany, doladit ty nejmenší detaily..rozhodčí, hřišťaři, obraceči … na všechno bylo myšleno…všechno musí být perfektní...
Pátek - první zápasy jsou naplánované na 11:30 hodin. Hrajeme proti Sever Brno (soupeř, který šel výkony hodně nahoru). Všechno funguje, jdeme na to. Kunovičtí předvádí skvělou týmovou hru jak na hřišti, tak na lavičce… Výsledek 14:1 odráží týmového ducha a motivaci uspět...skvělý začátek…
Druhý zápas proti Joudrs C (písmeno vždy neznamená kvalitu týmu)...kluci se snaží, ale nejde to. Průběžný stav 3:0 pro Šneky se během chvíle mění na nervy drásající 3:3. Po taktické rošádě nakonec vítězství 5:3. Krásný pátek a všechno jde podle plánu.
Sobota – v prvním zápase měříme sílu s hodně kvalitním soupeřem Havlíčkovým Brodem (nakonec celkový vítěz). Tradičně vyrovnané utkání jsme nakonec prohráli 7:0, ale všechno směřovalo k tomu nejdůležitějšímu...čtvrtfinále… do poslední chvíle napínavá a vyrovnaná druhá skupina nám nakonec určila soupeře z Ledenic (jaká to souhra osudu, že souběžně s námi se hrál i rozhodující zápas semifinále extraligy žen...jak jinak proti Ledenicím).
Celý čtvrtfinálový zápas se nesl v nervozním duchu. Na kluky dolehla tíha zodpovědnosti...pálka se nedařila..pole ale drželo, podporované velice kvalitním nadhozem… nakonec se rozhodlo v samém závěru, kdy si aktivní metoví běžci z Ledenic urvali v páté směně rozhodující bod a Šneci už nedokázali odpovědět...obrovské zklamání, slzy, pocit zmaru…těsná prohra 1:2... v neděli souboj o 5.-8. místo...jeden zápas...nikdo jsme si ani v koutku duše nepřipustili, že by kunovičtí chyběli v boji o medaile… (ženy v extralize zároveň podlehli Ledenicím v rohodujícím zápase semifinále – dvojnásobný smutek a zklamání...)
Neděle – v hlavách všech byla hořkost porážky… zápas o umístění 5.-8. místo...bezchybný výkon proti Joudrs C, přesvědčivá výhra… zodpovědný výkon na pálce, v poli, na lavičce, v obecenstvu...jsme Šneci z Kunovic, kdo je víc...To všechno nás hnalo k parádnímu výkonu a šanci uhrát celkové 5. místo… Nezapomenutelná atmosféra, skvělý výkon… výhra 7:1.
Celkový vývoj turnaje nám přisoudil velmi nevyzpytatelného a těžkého soupeře z Trhových Svinů v souboji o 5. místo. Od první směny jsme týmu z Jižních Čech ukázali, co je síla Kunovic.. dobrá parta, skvělá atmosféra, nasazení, atmosféra… Po dobré pálce jsme se dostali do tlaku, ve kterém jsme po celý zápas nepolevovali… cílem bylo vyhrát a za tím si kluci šli společným výkonem na hřišti i na střídačce. Týmová soudržnost, odhodlání, nasazení a přání zvítězit nás vedlo celým utkáním. Konečný výsledek 7:1 pro Šneky, byl zaslouženou tečkou za nádherným a nezapomenutelným finálovým turnajem. Možná nás mrzelo (a mrzí), že jsme nebojovali o medaile, které by si kluci za výkony v celém roce zasloužili. Ale to, že se dokázali semknout i když se někdy nedařilo a byli jeden tým, je nejlepší výsledek, který jsme si mohli přát. Dobrá parta a kamarádi.. a nakonec jsme turnaj ukončili s úsměvem a s radostí… to je pro nás důležitější než cokoliv jiného...být jeden tým, kamarádi...přátelé...rodina.
Za trenéry hrozně moc děkuju za celý nezapomenutelný rok, který vedl k tomuto turnaji. I když to nevyšlo jak jsme si přáli z hlediska celkového výsledku… to, co se v průběhu roku utvořilo, je mnohem důležitější a trvalejší...
Děkujeme všem, kteří se podíleli na celém turnaji i těm, kteří nás podporovali v průběhu celého roku… Rodičové, děkujeme za aktivní přístup, bez Vás by to taky nešlo a nepůjde…
Sděleno Petrem :-)
Pohled Lulu na MČR a celý rok :-)
Tak to máme za sebou. Celou sezónu i její vrchol. Vrchol, kterým byl domácí turnaj MČR žáků u nás doma, na Mlatevni.
Co říct? Hodnotit? Všechno to jaksi ještě doznívá. Zklamání, že jediný zápas nás pošle dolů a radost z toho, jak dobře jsme i přesto turnaj odehráli.
Klasické hodnocení a věty typu "Máme co zlepšovat" už mi nebaví :).
Já jsem spokojena. Hodnotím sezónu jako celek a dochází mi, kolik práce, starostí a v neposlední míře radosti jsme zažili. Pro mě to přes všechen ten čas, který utekl ani nevím jak, byl neskutečný odpočinek.
Jsme unaveni, ale tak trošku jinak.:)
Kluci byli a stále jsou perfektní. Každý z nich má za sebou veliký pokrok. Já věřím, že si z turnaje a vůbec celé sezóny vezmou to nejvíc. Je potřeba makat anebo makat víc než je potřeba :D.
Měli jsme multifunkční tým. Děkujeme klukům nadhazovačům, že nám často svým výkonem zachránili zadek. Díky kečrům za jejich pot a únavu v horku. Díky našim nejmladším, že se chtěli vyrovnat a nakonec se jim to téměř podařilo. Ti starší to s náma přežili a já doufám, že budou vzpomínat.
Opravdu moc a moc děkujeme těm, kteří se nezdráhali nám pomoc. Organizačně to byla veliká zátěž, ale nakonec se to vyplatilo. Čert vem ten jeden špatný zápas. Kašlu na to, že kluci mohli zabrat víc..však oni to ví.
Já jsem si to užila. Myslím, že my tři jsme si to užili.
Všem jsme ukázali, že Mlatevna nemá konkurenci.
Děkuji Zuzance za její laskavost a trpělivost, Úsměv a podporu. Tvrdou práci a pocit, že nám ani nemůže být líp.
Díky Peťovi :) Za všechen ten čas a ochotu. Za jeho názory a emoce :) Bude mi moc smutno přátelé moji. :)

S láskou Vaše Lulu :)
A teď po tom všem pohled Zuzky na MČR a vlastně celou sezónu :-)
Uf. A je to tady. Konec sezóny. Na začátku jsme byli všichni trošku nervózní, jak to vlastně všechno zvládneme, jestli zvládneme dobře nastavit tréninky po fyzické stránce i té softbalové. Jestli zvládneme všechnu organizaci kolem výjezdů, domácích turnajů, komunikaci s asociací.... Bylo toho dost, ale my jsme to dali! Byly to občas stresy a nervy, ale když to shrnu, byl to naprosto skvělý rok s nádhernou tečkou na konci. A tou byla účast na MČR, kde se dostalo jen opravdu 8 nejlepších týmů z ČR. Byl to těžký turnaj. Věděli jsme, že musíme postupovat zápas od zápasu, krok za krokem. A když nám VŠECHNO VYJDE, tak se možná dostaneme do bojů o medaile. Toto nám ale bohužel nevyšlo. :-( Byli a možná pořád jsme smutní. Ale bylo to o kousíček. Víme to my, ví to kluci, o jak malý kousíček šlo… Sobotní zklamání nám vynahradila neděle a to zcela a úplně. Radost z vítězství a slzy štěstí nakonec byly… Byly to náročné boje, strhující atmosféra. Díky všem!
Když to shrnu.... Sestava kluků, jaká letos byla, byla bezchybná. Všichni jsme si sedli, všichni jsme spolu vycházeli, smáli se, řešili jsme složité situace…. Jo, a vykoupali jsme se snad všude a ve všem, kde to bylo možné. :-)
Já děkuju klukům za to, jací byli, děkuju Lulu za její „Na pohodu a Nestresuj“ a Petrovi za jeho chlapské sdělení informací klukům, které jsme my s Lulu moc emotivně prožívaly a zbytečně řešily :-)

Bylo to úžo! :-)

Foto: Mistrovství ČR žáků na Mlatevni

Kompletní výsledky.


28.-29.9.2019 - Nadstavba v Havlíčkově Brodě

O víkendu se žáci zúčastnili dalšího nadstavbového turnaje v Havlíčkově Brodě. Zahráli jsme si celkem 5 zápasů. Celková bilance jsou 3 prohry a 2 výhry. Čímž jsme se dostali do skupiny A na Mistrovství ČR. Jakékoliv kalkulace jsou zbytečné, protože nás čeká 7 stejně těžkých, nabuzených soupeřů a uhrát jakýkoliv bod bude složité. Jsme proto moc rádi, že jsme si prošli ohněm už v Havlíčkově Brodě. Víme, že dostat se do pole, udržet čisté konto bude hodně náročné. Budeme muset být celou dobu maximálně soustředění a hrát do poslední chvíle. Nevypouštět nic. Ale myslíme, že kluci na sobě za celý rok hodně mákli, že se opravdu posunuli o kus dál. Teď už jen zbývá vydržet chvíli v nastavených trénincích a pak to na plné pecky rozbalit doma, na Mlatevni.

Moc se těšíme a doufáme, že se všichni těšíte s námi. Tak hrrrrr na to:-)

Žáci s trenérama:-)

Fotografie.


14.-15.9.2019 4. turnaj ligy žáků, Chomutov

Turnaj nadstavba o přímý postup na MČR

To byla jízda! Začalo to už pátečním bezproblémovým průjezdem D1 a příjezdem na Kamencové jezero.

Sobotní výkon na turnaji byl lehce rozpačitý. S výsledkem jedna výhra nad Mostem a jedna prohra s Joudrs, jsme my dospěláci odjížděli z hřiště s nervózním pocitem, jestli neděli vůbec zvládneme a zdali si zajistíme bezproblémový postup na finálový turnaj. Možná jsme šli i trošku do sebe, každý si snad uvědomil, kde polevil, kde, co nedotáhl do konce... anebo jsme prostě jen šetřili síly na neděli. :D
Relax a koupačka u Kamencového jezera s večerní Partičkou se asi vyplatil. J

Nedělní ranní výhra nad Kostelcem nás pořádně rozehřála. Byl to krásný a úspěšný začátek dne. Následoval další zápas s nejobávanějším soupeřem Beavers Chomutov. Díky skvělému výkonu na nadhozu, v poli a dobrému útoku, jsme po celou dobu udrželi vedení a porážka Chomutova byla absolutní špičkou turnaje.

Třešničkou na dortu byla finálová výhra nad Joudrs. J Byl to mazec. Bylo to super, úžasné a nečekané. Všechny jsme překvapili. Kluci se ukázali jako tým. Ukázali, že jsme netrénovali zbytečně a všem jsme předvedli, že máme čtyři parádní nadhazovače, tři luxusní kečry, výborné šorty, a že všechny naše hráče můžeme v podstatě točit na jakýchkoli postech, kde si s danou situací umí vždy poradit. Naše fyzická kondice byla také kvalitní. I přes na září dost velké teplo, se kluci dokázali hecnout a vložit veškeré své zbývající síly do tohoto finále.

Už se taky nedá mluvit o tom, že máme „konec pálky“. Kluci se srovnali a jedou už jako jeden tým. Teď zbývá ještě trochu zamakat, zaposilovat, udržet se v tempu a snad se nám úspěšný víkend podaří zopakovat za 14 dnů, ale hlavně za měsíc na Mlatevni. Doufáme, že jo. Bylo by to krásné! Kluci díky za super zážitky! J

Chtěli jsme po Peťovi ať napíše pohled chlapa…no a tu je:

Sedím nad tím článkem a asi nic víc nevymyslím, než už jste napsaly. Pohled na celý turnaj máme stejný. Slabší sobotní rozjezd v prázdninovém režimu a až šlo do tuhého, tak se všichni semkli a hráli jeden pro druhého a vzájemně táhli tým dopředu, perfektně se podporovali. Fanoušci parádní a určitě velká a důležitá podpora pro všechny. A to jak se do toho všichni, i ti menší na střídačce, položili, jak to prožívali, byl ten největší zážitek a nejlepší pocit z celého víkendu. Zápas semifinále byl ten nejlepší z pohledu týmovosti a celkových emocí, jaký jsem za ten necelý rok s Vámi zažil.

Moc děkujeme doprovodu za pomoc, a hlavně řidičů za bezpečnou a klidnou cestu tam a zase zpátky domů… i když v dost pozdních hodinách 😊 Také díky rodičům za výborné buchty.

Z+P+L a naši miláčci:

Máta Hráček, Gigi Halámek, Jiřina Halámek, Zelík Zelinka, Berry Beránek, Fíla Vícha, Tchibo Podškubka, Viky Železník, Hofi Hofírek, Čiko Jančík, Tobi Grebeň, Luky Bachan

foto: Liga žáků - turnaj nadstavby o postup na M-ČR, Chomutov

Kompletní výsledky.


8.-9.6.2019 3. turnaj ligy žáků, Břeclav

Žáci Snails Kunovice vyrazili v rámci jarní části ke svým posledním bojům do Břeclavi. Na zápas odjížděli ti, kteří v daném termíny odjet mohli. Chtěli jsme, aby si všichni zahráli, nabírali zkušenosti, prohlubovali si softbalové znalosti a především si užívali kolektivu. A to se nám, myslím, podařilo.

Počasí opět nebylo ideální, ale my jsme si už zvykli, že hrajeme jednou v mrazech a jednou v tropických vedrech.

Naším prvním sobotním soupeřem byl Havlíčkův Brod B. Protože sobotní sestavu stavíme většinou tak, aby dostali příležitost i ti mladší a méně zkušenější hráči, byli zápasy výživné a napínavé.

První zápas pro nás skončil výhrou 10:2.

Druhý zápas jsme se utkali s Joudrs D. I když jsou kluci výškou i věkem menší a mladší než my, pěkně nám zatopili. Hráli jsme s nimi dva tie breaky a nakonec zvítězili 9:8.

V neděli už většinou není co řešit a tak nastupují sestavy silnější, vyhranější.

S Břeclaví jsme začínali už v 9 h ráno. Opět to byl boj do poslední chvíle, který jsme ale zaslouženě vyhráli 6:5.

Na finálový zápas, který měl začít v 15:20, jsme si museli počkat téměř 5 a půl hodiny. Mazec. Tento čas jsme využili k tomu, že jsme si šli na oběd a samozřejmě na koupaliště, kde kluci lámali rekordy v počtu sjezdu tobogánů. Řádně zchlazení a vykoupaní jsme v určený čas nastoupili do posledního utkání proti nejsilnějšímu týmu tabulky Havlíčkovu Brodu A.

U všech týmů je hrozně moc znát věkový rozdíl hráčů, ale to víme. Někdy nám to hraje do karet, někdy proti nám. Náš tým sestavený z desetiletých a třináctiletých se bohužel nedokáže vyrovnat Havlíčkovu Brodu A, který má hráče ročníku 2006 a 2007. Víme, že když neuděláme žádnou chybu, můžeme je porazit. Vždy nám ale něco málo uteče a výsledek je pak pro nás prohrou, stejně jak tomu bylo i nyní (0:3).
Dali jsme si proto předsevzetí, že přes prázdniny zamakáme na pálce a především každý na své fyzičce.

Klukům patří velká pochvala za předvedené výkony v celé jarní soutěži. Celkově jsme v divizi Morava skončili na 2. místě. Postup do nadstavby si proto plně zasloužíme a doufáme, že podzimní zápasy zvládneme dle našich představ a v říjnu se budeme moct představit na finálovém zápase žákovské ligy v Kunovicích. J

Moc nám držte palce, bude to ještě těžký boj! :-)

Kluci a trenéři


30.-31.5.2019, Memoriál Mike Stapleton, Praha

Tak trošku jiný úhel pohledu...

"Bylo to super. Boží výlet. Celkově jsem rád že jsem tam jel jinak bych se musel zabýt." (Čiko)

"Nejlepší výleto - turnaj na světě. Bylo to výborné. Jsem rád že jsem tam byl, protože ve Vltavě se už asi koupat nebudu." (Fíla)

"Ten výlet byl vážně úžasný nejhezčí turnaj roku ďekuji Trenérům (Lulu, Petrovi, a Zuzce). Jak se o nás starali a jak nám dokázali zajistit mněkou postel a teplé jídlo a nejvíc se mě líbil Krteček." (Jířa)

"Nejlepší turnaj v sezoně. Výlety možem opakovat častěji. Jinak k turnaji líbila se mi naše hra akorát více hitů. " (Zelík)

"No jak se na to dívám tak ta stověžatá Praha a taky výlet do zetka kde jsme mohli si tu nějakou hru zapařit a na jízdy metrem a tramvají taky nesmíme zapomenout. Co se týče turnaje nemám co nám vytknout ale bez některých bychom nemohli tam odjet (Lulu, Zuzky a Petra)." (Gigi)

"Děkuji za těch pět krásných zápasů. Bylo to super jak jsme vyhráli to druhé místo. Jak jsme trajdali v té Praze tak to bylo super. Ještě jak jsme jeli furt tím metrem. Byla to zábava.." (Hofi ml.)

"Celkový výlet byl super. Nejvíc se mi líbí jak jsme se všichni se sebou bavili a nebyl žádný problém. Jinak turnaje taky super mohlo být víc štěstí a byli jsme první.Chození jsem si taky hodně užil protože tam byla spousta věcí, obchodů, památek které u nás v Kunovicích nejsou. Takže super a jel bych znovu, mohli jsme tam být dýl myslím že by to nikomu navadilo." (Berry ml.)

"Nejlepší turnaj. Strašně mě to bavilo a nejlepší byla Praha a zetko." (Tobi)

"ˇÚžasné tři dny naplněné dobrým softem, krásným počasím a v neposlední řadě výbornou partou. Všichni odvedli super výkony a zodpovědně přistupovali ke všem zápasům. Výlety po Praze byly plné zážitků a srandy. Díky všem.." (Petr, gauč a zapisovatel)

"Já děkuji rodičům za to, že své děti tak krásně vychovali a dali nám tím možnost, si při "práci" odpočinout. Vám děcka díky za Vaše úsměvy, bezprostřednost a radost. Příště ho dáme (vy víte koho). Doprovodu díky za to, že mou osobu trpělivě snášeli při večerních debatách a smáli se mým vtipům" (Lulu, gaučink a nezapisovatel)

"Děcka, bylo to boží a vy jste skvělí! Měla jsem totiž pocit, že jsem na dovolené. Tzn. že mně s váma bylo parádně a vše jsem si bez stresu užila. Dííky :*" (Zuzka, gaučink, zapisovatel, průvodce a klid na duši)

Obhájili jsme druhé místo z minulého roku, ale mohli být i první. Jsme šikovní a budeme makat na tom, aby to tak příští rok bylo. Buď tak a nebo tak. :)

Sportu zdar, nazdar.

více viz fota od Grega Valančič) a od Hofiho

Trenérké TRIO L+Z+P


4.-5.5.2019 - 2. turnaj ligy žáků, divize Morava, Havl. Brod

Žáci Snails vyrazili v sobotu 4. 5. na další kolo žákovské ligy do Havlíčkova Brodu. Kvůli bolavému kolenu nemohl s námi jet Flori, proto jsme jeli jen v desíti a doufali jsme, že se nám někdo nezraní. Dle předpovědi počasí nás čekal téměř mrazivý a zimní víkend. Proto jsme měli s sebou přibalené opět i zimní bundy a šnečí kulichy. Ale jak se zdá a podle informací ostatních šnečích týmů, tak jsme to s počasím asi nejvíc vychytali. Bylo mrazivo, ale nefučel vítr, pršelo jen velmi mírně a dokonce na nás i občas zasvítilo sluníčko.

V sobotu byl našim prvním soupeřem SK Sever Brno. Na prkně začal Zelík, zápas doházel Gigi. Na pálce se nám dařilo a tak klukům ani nebyla zima. Díky 11 bodům se totiž všichni krásně během po metách zahřáli.
SK Sever Brno x Snails (0:11)

Na druhý zápas jsme se hned přesunuli na umělku na hřiště B. Moc nám tento povrch nevyhovuje, ale i tak jsme se s tím poprali. Házet začal Máta, kterého pak vystřídal Berry. Lehce začalo pršet, ale to šnekům přece nevadí J. Nastříleli jsme 13 bodů a zaslouženě jsme vyhráli.
Snails x Joudrs D (13:3)

Po odehraných sobotních zápasech jsme se jeli ubytovat do základní školy, kde jsme pro náš tým ukořistili volnou šatnu, kterou jsme si hned vystlali žíněnkami. Díky tomu, že jsme spali odděleně od ostatních týmů, byli kluci řádně vyspaní. Nic tedy nebránilo tomu ráno vstát a jít se „poprat“ se soupeřem i počasím na hřiště.

V 9h ráno, ve 2°C jsme opět nastoupili proti Joudrs. Ti na nás postavili silné vnější pole a tak výsledek už nebyl tak oslnivý jako předchozí den. Ale i tak jsme bojovali. Směny byly rychlé, svižné a zápas jsme dohráli už po 53 minutách.
Joudrs D x Snails (0:3)

Po tomto zápase nás čekala opravdu dlouhá pauza, kterou si kluci zkrátili hraním basketu a sledováním soupeřů. V pauze jsme také vyrazili na oběd, nakoupili jsme zásoby jídla na zpáteční cestu a pak se už chystali na finále.

Boj o první místo pro nás začal v 15:40. Naším soupeřem a doposud největším vyzyvatelem byl Havlíčkův Brod A. Věděli jsme, že nám výsledek může zkazit i sebemenší chyba, proto jsme do boje nastoupili pozorně od první chvíle. Když se klukům podařilo odpálit, tak soupeř míče rychle zpracoval a kluci byli vyautovaní. Zelík ale na nadhozu Havlíčkův Brod udržel, pole jej velmi dobře podrželo a tak zápas skončil vydřeným vítězstvím.
Havlíčkův Brod A x Snails (0:1)

Mockrát děkujeme celému realizačnímu týmu, který nás na turnaj doprovázel a všem maminkám, které nám napekly buchty. J

Kluci: Čiko, Jířa, Luky, Tobi, Máta, Filda, Gigi, Tchibo, Berry, Zelík (řazeno dle velikosti)
Realizační tým: Ajka (půjčovatelka vozu, opora v dagautu), Peťa (fotografka, koordinátor), Zelík (řidič, povzbuzovač), Jindra (řidič, doplňovatel pokrmů)
Trenéři: Lulu, Zuzka

Foto: Liga žáků, 2. turnaj, Havlíčkův Brod

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2357&pda=2&admina=


13.-14.4.2019 - 1. turnaj ligy žáků, divize Morava, na Mlatevni

Hráči týmu Snails: Bachan Lukáš, Beránek Jakub, Halámek Štěpán, Halámek Jiří ml., Zelinka Matyáš, Jančík Štěpán, Vícha Filip, Hráček Matyáš, Pavelka Florián, Grebeň Tobiáš, Podškubka Jakub, Železník Viktor, Hofírek Jan.

V sobotu dne 13.4.2019 přivítala kunovická Mlatevňa první kolo ligy žáků – divize Morava velmi chladným a deštivým počasím. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, rozlosovaných do dvou skupin. Do skupiny A byly nalosovány: Hippos Havlíčkův Brod A, Locos Břeclav a Joudrs Praha D. Kunovičtí Šneci ve skupině B dostali za soupeře týmy Sever Brno a Hippos Havlíčkův Brod B.

V mírném dešti, studeném větru a chladném dopoledni se v prvním zápase Kunovští žáci utkali s týmem Sever Brno, kde po celý zápas dominovali a přesvědčivě zvítězili 11:1.

Jako soupeř ve skupině pro další zápas kunovické Šneky čekal papírově slabší Hippos B. V průběhu zápasu, byl dán prostor novým hráčům, bylo provedeno několik změn v sestavě a byly vyzkoušeny alternativy na různých postech. Šneci byli v zápase lepší jak na pálce, nadhozu, tak i v poli a převálcovali Hippos B obrovským rozdílem 21:1 (jednalo se o zápas s největším počtem bodů celého turnaje).

Dvěma výhrami si domácí tým zajistil přímý postup do semifinále, které bylo naplánováno na následující den a hráči tak měli volné odpoledne a možnost ušetřit síly.

Ze skupiny A přímo do semifinále postoupil tým Hippos A. V odpoledních čtvrtfinálových zápasem si postup do semifinále proti Hippos A zajistil Sever Brno, které porazilo Pražské Joudrs 7:2.

Ve druhém čtvrtfinále Břeclavští Locos přehráli Hippos B výsledkem 12:4 a stali se tak semifinálovým soupeřem domácích Snails. I přes velmi chladné a nepříznivé počasí se po celý den odehrávaly napínavé zápasy, plné zajímavých momentů.

Následující den, v neděli 14.4.2019, zúčastněné týmy přivítalo a poznání příznivější a teplejší počasí, kdy v odpoledních hodinách Mlatevňu dokonce prohřálo i jarní sluníčko.

Nedělení dopolední semifinálové zápasy slibovali kvalitní softball, což se také v obou duelech potvrdilo. V prvním semifinále Hippos A, po přesvědčivém výkonu, porazili Sever Brno výsledkem 8:0 a zajistili si tak postup do odpoledního finále.

Druhé semifinále, ve kterém se představili domácí Snails proti Locos Břeclav, bylo o poznání napínavější. V polovině zápasu byl stav pořád vyrovnaný 1:1. Po přeskupení sestavy se ve čtvrté směně kvalitní pálkou podařilo Šnekům zahrát 4 body a získat tak vedení 5:1. V páté směně ke změně stavu nedošlo a tak kunovičtí slavili postup do finále, kde je čekal silný soupeř Hippos A.

Souboj o 5. místo mezi týmy Joudrs Praha D a Hippos Havlíčkův Brod B skončil vítězstvím Pražského týmu 16:5.

V zápase o 3. místo se utkal tým Sever Brno proti Locos Břeclav. Zápas nabídl zajímavé herní situace a nakonec skončil vítězstvím Severu Brno 4:2.

Na finálový zápas mezi domácím Snails a hostujícím Hippos A se mimo početnou skupinu diváků přišlo podívat i dlouho očekávané slunce. Hroši z Havlíčkova Brodu se hned po první směně ujali vedení 2:1. Tento stav trval až do 4. směny, kdy se Hrochům podařilo, díky dobré a agresivní pálce, uhrát další 3 body, na co už Snails nedokázali zareagovat a zápas tak po páté směně skončil celkovým vítězstvím hostujících Hippos A 5:1.

Kunovičtí žáci podávali po celý turnaj kvalitní výkony a zaslouženě si vybojovali krásné celkové 2. místo.

Na přípravě a zajišťování celého turnaje se podílelo množství dobrovolníků z řad rodičů, trenéru, fanoušků a hráčů za což jim patří velké díky. I díky jejich pomoci se na kunovické Mlatevně podařilo po celý víkend vytvořit příjemnou atmosféru a zajistit bezproblémový průběh turnaje.

Těšíme se na další kvalitní zápasy našich žáků a ještě jednou děkujeme všem za pomoc při realizaci tohoto povedeného turnaje.

Za tým trenérů Zuzka, Lulu, Petr.

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2318&index=0&pda=2&admina=

Fotografie: Liga žáků, 1. turnaj na Mlatevni


6.4.2019 - přípravný turnaj žáci, Havlíčkův Brod

V sobotu 6.4.2019 se žáci v obnovené sestavě jak hráčské, tak i trenérské zůčastnili přípravného turnaje v Havl. Brodě.

Turnaj rozdělen do 2 skupin:

skupina A: HBA, Joudrs A, Spectrum

skupina B: Kunovice, HBB, Brno

Rozpis zápasů

9:00 HBB - Brno

10:15 HBA - Joudrs A

11:30 Brno - Kunovice

12:45 Spectrum - HBA

14:00 Kunovice - HBB

15:15 Joudrs A - Spectrum

16:30 3A - 3B

17:45 2A - 2B

19:00 1A - 1B

Pozn.: Hrací doba 60 minut a dohrávka

Do Havlíčkova Brodu jsme dojeli s předstihem a měli tak čas na klidnou přípravu a pohodu před prvním zápasem.

Ten jsme zvládli na výbornou a vyhráli 8:1. Druhý zápas s Brodem B byl vzhledem k věkovému rozdílu již po první směně jasný, a tak jsme naše nejmladší postavili do čela a vyzkoušeli nový nadhoz. Na pálce se dařilo a pole odehrálo co mělo. Výhra 17:1 nás posunula rovnou do finále, které bylo rozepsáno až na 19:00.

Finále HBA-Kunovice (začátek nakonec až cca 19:30)

Umělé osvětlení! Jak vzrušující :D

Moc se mi nechce rozepisovat průběh všech zápasů, ale ten finalový byl krásný ve všech směrech, a to z obou stran.

Náš kvalitní a soutředěný nadhoz, perfektní běh po metách, povzbuzování v poli, snaha našich nejmladších překonat nervozitu umocněnou atmosférou umělých světel.. atd atd.

Chceme pochválit všechny. V první řadě za překonání nervozity a jejich boj proti ní. Za jejich týmovost a pokoru. Za jejich úsměvy :)

Turnaj splnil co měl a jako bonus jsme si přivezli první místo!

Je na čem pracovat, ale to víme.

Řidičům díky :*

Přijďte nás podpořit nadcházející víkend na první Ligový turnaj! Hrajeme doma a budeme moc rádi, když dojdete.

Lulu, Zuzka a Petr (Kuneš) :D

Fotografie zde: Přípravný turnaj žáků - Havlíčkův Brod

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie