3. kolo Moravské ligy žáků U13 2020 - Břeclav

Poslední kolo Moravské ligy

Máme za sebou poslední kolo Moravské ligy. Sice jsme se těšili, že ho odehrajeme venku na hřišti, ale bohužel. Počasí bylo proti nám a tak jsme využili nabídku Břeclavi a turnaj jsme odehráli v hale. Přestože hra pod širým nebem je naprosto jiný level, užili jsme si to i v tělocvičně. Kluci se zlepšují zápas od zápasu. Nechybí jim nadšení, kolektivnost, zápal, bojovnost. Je radost je sledovat, jak přidávají na výkonnosti, zlepšují své herní dovednosti, odpaly, orientaci ve hře. Paráda!!! Zaslouží si obrovskou pochvalu. Jen tak dál.

Samozřejmě chyby se objevily, zmatky a zbytečnosti byly, ale to všechno k softbalu patří.

Moc jsme si to užili a i trenéři ostatních týmů kluky chválili a nestačili se divit, jak Šneci své soupeře potrápili. JJJ

Snad se nám podaří se v tomto týdnu dostat na Mlatevňu a ještě trochu potrénovat. V pátek vyrážíme na Open pohár do Havlíčková Brodu a chtěli bychom si ho užít stejně nebo možná lépe než turnaj v hale v Břeclavi.

Celkově jsme se v neděli umístili na třetím místě. Měli jsme jednu větší prohru s Břeclaví B (4:8), jednu těsnou prohru s Břeclaví A (3:4) a jedno krásné vítězství nad Brnem (10:3).

Sestava: Jířa, Luky,Máta, Čiko, Maroš, Křupka, Hofi, Viky, Tobi, Vašek, Dejv (řazeno podle toho, jak dlouho +- kluci hrají ;-)

Doprovod: Hanka, Kačka, Kačka, Jindra.

Trenéři: Zuzka, Helča, Petr

Foto z turnaje


2. kolo Moravské ligy žáků U13 2020 - Kunovice

V sobotu jsme odehráli náš první venkovní turnaj, na který jsme se moc těšili. Sešli jsme se v plné sestavě s jedním zkušeným nadhazovačem, dvěma novými, dvěma novými kečry, sedmi zkušenými a méně zkušenými polaři a třemi trenéry. Zkoušeli jsme nové herní kombinace, učili se co přesně hrát, kde v poli stát, krásně jsme autovali, slajdovali, pálili, ale taky zmatkovali, přehazovali, podšvihávali J Ale to k tomu patří. Proto jsme si teď, ještě před prázdninami naložili pořádný ranec turnajů, na kterých se určitě co nejlépe připravíme na superligu, která nás čeká od srpna.

První sobotní zápas se nám nevyvedl. Kluci v půlce totálně „usnuli“ a vůbec se nám nepodařilo je dostat do hry. S Brnem A jsme zaslouženě prohráli.

Druhý zápas s Břeclaví B byl o kousek lepší. Kluci začínali hrát, ale je nám jasné, co v tomto týdnu budeme hlavně trénovat. Odpaly z tossu. Opět jsme prohráli, ale už to byl o poznání lepší výkon.

Třetí zápas s Brnem B jsme díky agresivnější hře na pálce a krádežím met dokončili ve stavu 7:7. Kluci se konečně začali probírat a hru si užívat. J

Čtvrtý zápas jsme sice opět prohráli, ale začali jsme pálit a to na asi nejlepšího nadhazovače, kterého nám soupeři postavili do cesty. Prohra nás mrzela a možná kdybychom hráli ještě o směnu víc, tak bychom Břeclav A porazili.

Víme, kde jsou skulinky a budeme na nich pracovat. Musíme teď co nejvíce hrát, abychom se mohli posouvat dál. Věříme, že se nám podaří z možná letošního nejmenšího týmu superligy dostat co nejvíc a kluci si hru pořádně užijí.

V sobotu vyrážíme na přípravný turnaj do Havlíčkova Brodu. Kdo bude chtít jet s námi, tak může, za fanoušky jsme vždy rádi. J

Díky všem za pomoc na hřišti, v bufetu, za fandění…. J

Za tým trenérů, Zuzka.

Sestava: Maroš, Křupka, Šíma, Hofi, Čiko, Jířa, Luky, Vašek, Dejv, Viky, Tobi, Máta (řazeno podle velikosti) J

Trenéři: Petr, Helča, Zuzka

Foto z turnaje zde..


1. kolo Moravské ligy žáků U13 2020 - Břeclav

V neděli 19.1.2020 se žáci vydali na 1. turnaj Moravské ligy, který hostila Břeclav. Na turnaj dorazili v téměř kompletní sestavě, doplněné Tobym z kadetů, kterému umožnilo zapojit se do turnaji pravidlo R-1. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj sezony 2020, byla (hlavně na trenérech) znát mírná nervozita a očekávání (hráči standartně oplývali bezstarostným humorem a dobrou náladou od prvního ranního setkání).

Hned v prvním zápase kluci změřili síly s týmem Severu Brno Blue. Na všech hráčích bylo znát odhodlání a snaha uspět. Zápas šnečí kluci dokázali, po velmi zodpovědném a soustředěném výkonu, vyhrát 3:2.

Po dvou hodinové pauze se hrálo proti týmu Locos Břeclav B. I tentokrát žáci podali dobrý výkon a zejména po aktivní hře na metách zaslouženě vyhráli 6:3.

Následoval tým Locos Břeclav A, kdy už na hráčích byla znát mírná únava a po několika chybách Šneci prohráli 7:1.

Poslední tým, který změřil síly se Šneky, byl Sever Brno White. Po přesvědčivé první směně, přišlo několik chyb v obraně a Šneci nakonec prohráli těsně 7:8.

Celkově lze tento turnaj hodnotit jako povedený. Kluci ke hře přistupovali zodpovědně a byla na nich vidět chuť hrát, vyhrát a ukázat kvalitní výkon před početným zástupem fanoušků na tribuně, kteří je do Břeclavské haly přijeli podpořit. Trenéři si zároveň mohli vyzkoušet různé varianty hry, různé posty jednotlivých hráčů, nadhazovače, „kečry“…

Sestava:
Mates Hráček, Luky Bachan, Vašek Frýbort, Toby Grebeň, Čiko Jančík, Viky Kameník, Jířa Halámek, Honza Hofi, David Vandame, Šíma Vaněk, Křupíno Křapa,
Jako morální podpora: Gigi Halámek a Tchibo Podškubka

Trenéři:
Zuzka Halámková, Petr Hofírek, Helena Zedníková

Fotografie z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie