19.-20.06.2021 - 2. turnaj ligy žáků - Kunovice

Konečně jsme se dočkali a o víkendu 19.-20.06.2021 jsme se mohli předvést na domácí Mlatevni v Kunovicích. Čekal nás druhý turnaj Ligy žáků. Několik dnů před začátkem se z turnaje odhlásil tým Locos Břeclav a tak se narychlo předělával rozpis zápasů jenom na tři týmy: Snails Kunovice, SK Sever Brno a Hroši Havlíčkův Brod. Pro všechny účastníky to byl velice těžký turnaj, kdy teploty v sobotu i v neděli hned od rána stoupaly nad 30°C.

V sobotu jsme za krásného, teplého a slunečného počasí zahájili turnaj proti týmu Severu Brno. Hrál se hezký zápas, ve kterém nás Brno svojí tradičně velmi dobrou pálkou tlačilo a nakonec jsme prohráli 3:11.

Druhý zápas jsme hráli pro Hrochům z Havlíčkova Brodu, kterým se podařilo překonat nástrahy dálnice D1 a i přes mírné cestovní komplikace na Mlatevňu dorazili s dobrou náladou. Dobrá nálada Hrochům vydržela i po odehraném zápase, ve kterém nás přehráli těsným rozdílem 3:6.

V neděli nás čekaly dva odvetné zápasy proti Havlíčkovu Brodu a proti Brnu.

Dopoledne, při teplotě 35°C, jsme nastoupili s odhodláním vrátit Havlíčkovu Brodu včerejší porážku. Oba týmy odehrály moc pěkný zápas, kde nechyběly jak krásné zákroky i odpaly, tak těsné a sporné situace. Nakonec jsme bohužel nedokázali obrátit výsledek v náš prospěch a po dobrém výkonu jsme prohráli i tento zápas 5:10.

Turnaj jsme ukončili zápasem proti Severu Brno. Žáci, doplnění dvěma posilami z žákyň, do zápasu nastoupili s touhou vyhrát, čemu odpovídala i dobrá předvedená hra. Hned v první směně nám soupeř sice udělil 6 bodů, ale nevzdali jsme se a do poslední směny bojovali s vidinou vítězství. To se nakonec nepodařilo a prohráli jsme i poslední zápas turnaje 6:10.

Děkujeme všem, kteří nám v průběhu turnaje pomáhali a přišli fandit. V neposlední řadě děkujeme Johance Beránkové a Adélce Víchové z žákyň, které znovu na oba hrací dny posílily naši sestavu.

Sestava: Lukáš Bachan, Viktor Železník, David Vandame, Jiří Halámek, Jan Hofírek, Marián Pavelka, Štěpán Křapa, Ondřej Zelinka, Tomáš Koutný, Šimon Vaněk, Johana Beránková, Adéla Víchová

Trenéři: Zuzka Halámková, Petr Hofírek

Foto zde


05.-06.06.2021 - Liga žáků - 1. turnaj ligy žáků - Sever Brno

Liga žáků v Brně


V letošním roce hrají naši žáci ligu žáků a vypadá to, že jsme volbou soutěže nešlápli vedle. Máme zde soupeře, kteří jsou s námi srovnatelní. Konečně můžeme hrát zápasy, kde se se soupeři taháme o každý bod a do poslední chvíle není jasné, kdo vyjde z utkání vítězně. Naše soupeře Brno, Břeclav a Havlíčkův Brod známe. Potkáváme se s nimi na turnajích už řadu let a tak je super pozorovat, že jsou vlastně mezi soupeři kamarádské vztahy.


Ale pojďme k jednotlivým zápasům.
Naším prvním sobotním soupeřem byl Havlíčkův Brod. Nasadili na nás hned od začátku jejich nejsilnějšího nadhazovače. Než si kluci stihli zvyknout na jeho rovné a přesné míče, už jsme prohrávali. Po vystřídání jejich nadhozu se šneci vzchopili, začali běhat po metách a získávat body. Myslím, že jsme havlbrodské naším nátlakem překvapili, nicméně jsme skóre dotáhnout nedokázali. Výsledek zápasu Snails – Hroši HB 3:8


Ve druhém zápase nás čekala Břeclav. Tady jsme si krásně zahráli v poli i na pálce. Kluci si hru moc užili a utkání končilo naší výhrou, kterou žáci neokusili minimálně rok. Radost z výsledku byla obrovská.
Výsledek zápasu Locos – Snails 1:14


Ve třetím zápase jsme se potkali s domácím Brnem. Za začínajícího deště a přicházející bouřky jsme odehráli rychlý zápas, ve kterém šneci už neměli sílu se soupeřem bojovat. Možná se na jejich výkonu podepsala skutečnost, že museli 3 hodiny ve vedru čekat na zápas. Ale to nevíme
Výsledek zápasu Sever Brno – Snails 12:2


V neděli jsme do zápasu nastupovali ze třetího místa a čekal nás silný soupeř Hroši z Havlíčkova Brodu. Kluci vletěli do zápasu od první minuty. Hráli, povzbuzovali se, fandili si. Byla radost je pozorovat. Vůbec nebylo jasné, kdo bude vítězem. Ale Lukyho přesná ruka nás ve vedení udržela a tak se šneci mohli tento víkend radovat podruhé. Rukavice letěly do vzduchu a radost byla obrovská……. Dostalo se jim pochvaly nejen od nás trenérů, ale taky od všech přihlížejících.
Výsledek zápasu Hroši HB – Snails 6:8


Finálový zápas jsme hráli s Brnem. Moc jsme se na něj těšili. Kluci na zápas čekali spořádaně ve stínu, nelítali na slunku a tak nastoupili do posledního boje celkem odpočatí, i když opět po tříhodinové pauze. Přestože jsme si mysleli, že síly kluci šetřili a budou mít ještě energii hrát poslední zápas, trochu jsme se mýlili. Zápal a nadšení už nebylo takové, jako v boji s hrochy. Na brněnského nadhazovače jsme nestačili. Ale i tak jsme konečně získali na turnaji medaili a hned stříbrnou! 
Výsledek zápasu Sever Brno – Snails 7:2


Mockrát klukům děkujeme, byl to parádní víkend! Snad se nám bude dařit i za dva týdny u nás na Mlatevni a budeme si moct užít zase aspoň trošku radosti z výhry. Moc děkujeme Kevinovi a Adélce, bez kterých bychom to nedali.

Ještě jednou obrovská pochvala klukům za to, jak se snažili a bojovali.  Snad budeme v Kunovicích konečně v plné sestavě a nebude nám nikdo z našeho žákovského týmu scházet. ;-) A díky taky fanouškům, co za námi přijeli (Hanka s Michalem a druhá Hanka) a doprovodu Mirce!!!


Zuzka, Petr

Foto z turnaje zde


23.05.2021 - Přípravný turnaj - Havlíčkův Brod

V neděli 23. 5.2021 jsme konečně vyrazili na první letošní turnaj. V Havlíčkově Brodě se konal tradiční předsezonní přípravný turnaj, kterého se, jak jsme později zjistili, účastnili všechny týmy z naší divize ligy žáků, takže příprava byla ušitá přímo na míru. Radost nám kazilo jenom to, že Lukes Bachan s námi kvůli nařízené karanténě nemohl jet. I z tohoto důvodu nás posílily dvě žačky, Áďa Víchová a Johča Beránková.


Odjezd v neděli brzo ráno proběhl na minutu přesně dle plánu. Stejně tak cesta uběhla bez jakýkoliv komplikací. Jediné, z čeho jsme měli trochu obavy, bylo počasí a tyto obavy se bohužel potvrdily. Hned po našem příjezdu do Havlíčková Brodu začalo pršet.
Za stálého deště jsme v prvním zápase nastoupili proti Locos Břeclav. I přes nepříznivé počasí a stále více rozblácenému hřišti se odehrál krásný zápas, který skončil spravedlivou remízou 6:6.


Hned po Břeclavi nás čekali žáci ze Severu Brno. I tento zápas se povedl a nabídl spoustu napínavých situací. Kluci si stále sílící déšť a kaluže na hřišti užívali a předháněli se v tom, kdo jich „proslajduje“ nejvíc. V přestávkách mezi směnami se chlubili, kdo z nich je víc mokrý a špinavý… Zápas nakonec skončil v náš neprospěch v poměru 7:11, ale morálně jsme se cítili jako vítězové 😊


Na poslední zápas proti Havlíčkovu Brodu jsme si skoro tři hodiny museli počkat. Dlouhé přestávky jsme využili k sušení dresů. Na hřiště jsme vybíhali za překvapivě slunečného počasí. Velká časová mezera mezi zápasy se na nás bohužel podepsala především na pálce, kdy jsme nedokázali trefovat dobře umístěné rychlejší nadhozy soupeře. Několik minut před koncem zápasu si pro nás příroda přichystala poslední překvapení – silné krupobití. Zápas byl z toho důvodu předčasně ukončený za stavu 2:7 pro soupeře.
I přes nepříznivé počasí jsme odehráli dobrý a povedený turnaj. Naše výkony byly dobré a konkurenceschopné ostatním týmům.


Moc děkujeme děvčatům z žákyň Ádi a Johči, které do týmů skvěle zapadly a společně s kluky vytvořily úžasný tým.
Za velikou podporu a doprovod děkujeme Mirce Koutné, Hance Hofírkové, Barči Křapové, Gabči Zelinkové, Zdeňovi Křapovi a z Prahy se vracejícím Janě a Marovi Šuranským.

Díky dešti a s tím související zábavou válet se v kalužích jsme vytvořili žákovský rekord ve slajdech na metu.. na zem se položili i ti, kteří jinak slajdovat zásadně odmítají a dostat je na zem je nadlidský úkol 😊


Zuzka a Hofi

Foto z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie