19.-20.9.2015 - Finálový turnaj, SaBaT Praha

Pro žákyně Snails vyvrcholila sezóna účastí na Finálovém turnaji, kterého se zúčastnily extraligové týmy a tři nejlepší týmy z ligy druhé, což byli Storms Řepy, my a Chomutov.

Nutno říci, že jsme si vedli již ve druhé lize nad očekávání dobře a na Finálový turnaj jsme odjížděli s přáním hru si co nejvíce užít, neboť jsme tušili, že jakékoliv vítězství bude velmi těžké. Hrálo se na systémem dvou skupin, při čemž druhou skupinu, ve které jsme byli i my, tvořily nám známé týmy z ligy druhé plus nejhůře umístěný tým z extraligy, kterým byl Eagles. Hra na pět směn. Do bojů o Mistra postupovali z naší skupiny jen první dva. Zbylí dva tak mohli scénu opustit již v sobotu. A to potkalo i nás. Ale hezky popořadě. Na úvod turnaje nás čekal tým Eagles. Začátek jsme měli dobrý, ale vydrželi jsme s nimi držet krok jen dvě směny. Po zbytečných chybách v naší obraně jsme jim vítězství hodně ulehčili. Nicméně výhru si zasloužili. Jako druhý na nás vletěl Chomutov. Na ten jsme zvyklí, ale nadhazovačka, kterou na nás postavili, byla z těch rychlejších, a jak se také ukázalo, nad naše síly. A tak jsme si připsali na konto druhou prohru, což nás odsoudilo k sobotní cestě domů. Posledním soupeřem nám byli Storms Řepy. Moc jsme chtěli alespoň jednou vyhrát a to se nám, snad úlevou, že už o nic nejde, povedlo. Dařilo se nám na pálce, postupně jsme přidávali body a sebevědomí získané v útoku se projevilo i v obraně. Bohužel tato výhra nemohla již nic ovlivnit, ale jsme rádi, že jsme naše bonusové tažení ukončili výhrou! Holky mohly na turnaji vidět tak trochu jinou třídu, okusily atmosféru bojů o titul a především pak nasbíraly cenné zkušenosti. Jako kaučové jsme s celkovým ročním tažením žaček nad míru spokojeni a děkujeme všem hráčkám za účast a za krásné, mnohdy napínavé, chvíle na hřišti ;-) Doufáme, že budeme společně přístí rok v započatém úsilí všichni s radostí pokračovat :)

Sestava: Lucka, Zuzka, Bára, Mity, Didi, Ali, Venda, Marša, Kája, Klára, Magda a fanoušek Elza

Kaučové: Mejla, Helča

Řidiči: Michal, Jirka a Mejla

Výsledky:
Eagles Kunovice 11 : 4
Kunovice Chomutov 0 : 13
Storms Řepy Kunovice 8 : 18

Fotografie zde - finálový turnaj žákyň - SaBaT

Účast našich žákyň na finálovém turnaji podpořil Zlínský kraj. Děkujeme!

Napsali o nás v DDK:


5.-6.9.2015 - 5. kolo 2. ligy žákyň na Mlatevni - 1. místo

O víkendu se rozjela podzimní část druhé ligy žákyň. A kunovičtí fanoušci a rodiče mohli být při tom, jelikož se turnaj konal na našéj MlatevniJ Hrálo se systémem každý s každým. Celkový průběh zápasů měl tak vliv na konečné pořadí, potažmo pak na účast ve finálovým turnaji o mistra republiky. Toho se účastní týmy extraligy plus týmy umístěné na nejvyšších třech příčkách v lize druhé.

Turnaj začal pro pořadatele již v pátek, kdy po noční bouřkové smršti a přívalu deště musel odvodňovat hřiště, které se dávalo dohromady ještě v sobotu v brzkých ranních hodinách. Turnaj samotný tak mohl začít na čas a na již relativně kvalitním hřišti. Byl ovšem časově náročný (což se ukázalo především v pozdních večerních hodinách, kdy se dohrávalo již za tmy), neboť se musel v odpoledních hodinách podělit s hřištěm a časem o čtvrtfinálový zápas extraligy žen. Všechny mladé hráčky měly tak v pauze možnost vidět naše ženy v souboji s Ledenicemi v čele s momentálně nejlepší českou nadhazovačkou Veronikou Peckovou. A že se bylo na co dívat!

Ale zpět k turnaji. Našim cílem bylo předvést fanouškům a rodičům, co vše se holky za rok naučily a řádně si hru užít. A myslím, že se to holkám nadmíru povedlo! Hrály soustředěně a především hra v útoku se dařila. Za zmínku pak stojí první chycená krádež druhé mety, či chycená krádež domácí mety při pass ballu, což jednoznačně ukazuje na zlepšující se výkony! Na prkně se pak postupně předvedly všechny naše nadhazovačky, které vedly tým zápas od zápasu k našim prvním zlatým medailím!J A první místo znamená, že v konečné tabulce druhé ligy jsme si polepšili o jednu příčku - z dosavadního třetího místa jsme poskočili na místo druhé a po právu nám tak náleží účast ve zmiňovaném finálovým turnaji (ten se bude konat za 14 dnů v Praze), kde se popereme o titul mistra republiky! J Čerstvě získané zlaté medaile nechť jsou hnacím motorem do další práce………….

Závěrem díky všem týmům, které vážily cestu až na naši dalekou Mlatevňu, obrovské díky všem aktivním dobrovolníkům a v neposlední řadě také skvělému publiku. Díky všem!

Sestava: Bára Bachanová, Bára Mity Mitáčková, Zuzka Zedníková, Lucka Zedníková, Klára Halíková, Magda Hořáková, Kája Chladecká, Didi Olšáková, Venda Šestáková, Ali Pavlová, Elza Oherová, Bára Marša Maršálková

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Trenéři: Helča a Mejla Zedníkovi


13.-14.6.2015 - 4. kolo 2. ligy žákyň na Joudrs

O víkendu odehrály žákyně svůj čtvrtý turnaj druhé celostátní ligy, tentokrát v areálu Joudrs v Praze. Systémem každý s každým jsme si to v sobotu postupně rozdali s Dvorem Králové, s Joudrs B, s Chomutovem a s Merklínem. Porazit nás dokázal jen Chomutov. A tak jsme měli do dalšího dne, před zápasem se Storms, docela slibnou pozici. Věděli jsme, že pokud je porazíme, podíváme se do finále. Bohužel na nás soupeř vletěl v první směně jako vítr a po našich zbytečných chybách nám stihnul nasázet čtyři body. Náš útok se bohužel po celý zápas nedokázal prosadit. Obrana od nešťastné první směny již fungovala na výbornou a tak jsme nakonec předvedli divákům aspoň pěkný atraktivní zápas, ikdyž se šťastným koncem pro Storms. Celkové třetí místo však není špatné :-)

Výsledky:
Dvůr Králové Kunovice 3 : 10
Kunovice Joudrs B 10 : 9
Kunovice Chomutov 3 : 13
Kunovice Merklín 9 : 4
Storms Řepy Kunovice 5 : 2

Sestava: Lucka Z., Zuzka Z., Klára H., Magda H., Bára B., Bára Mity M., Elza O., Didi O., Ali P., Kája Ch., Bára Marša M.

Trenérské duo: Mejla a Helča

Fanůšci a šoféři Michal B. a paní Jitka O.

Fotografie z turnaje zde.


23.-24.5.2015 - 3. kolo 2. ligy žákyň v Hluboké nad Vltavou

O uplynulém víkendu se vydaly žákyně na svůj třetí turnaj 2.celostátní ligy tentokrát do daleké Hluboké nad Vltavou. Areál krásný, o to více nás mrzí, že kvůli nezpůsobilosti hřiště a špatnému počasí musel být v neděli nakonec turnaj zrušen. Tak aspoň k sobotním zápasům:

Jako obvykle se hrálo systémem každý s každým. Prvním soupeřem nám byl Chomutov. Bohužel jsme nakupili spousty zbytečných chyb v obraně a nedokázali si nastřílet body zpět. Chomutov byl tentokrát lepší a zaslouženě vyhrál. Do druhého utkání jsme nastoupili proti Merklínu Praha. Tady jsme neponechali nic náhodě a s výrazně mladším soupeřem jsme si vítězství vzali. Třetí zápas jsme svedli s domacím týmem a nutno říci, že tento nás zaskočil přímo drtivým útokem. A jelikož se opakoval náš nevýkon na pálce z prvního zápasu, nemohli jsme vyhrát. To v posledním sobotním zápase proti Storms Praha jsme se výrazně zvedli, nicméně ani to nestačilo k vítězství. Těsná prohra nás sice mrzela, ale dobrou hrou jsme se motivovali k nedělnímu zápasu proti Joudrs, který měl uzavřít základní část turnaje. Bohužel již náš poslední zápas se odehrál celý za vydatného deště a na již tak hodně podmáčeném hřišti, že nebylo pochyb o tom, že jestliže bude pršet celou noc, turnaj se nejspíš nedohraje. A to se také nakonec stalo. Ráno jsme tedy vyrazili zapózovat před objektiv ke zdejšímu zámku a poté svižnou cestou zpět podpořit ženy Snails, hrajících na Mlatevni.

Sestava: Magďa Hořáková, Klára Halíková, Zuzka Zedníková, Lucka Zedníková, Mity Mitáčková, Bára Bachanová, Didi Olšáková, Zdenda Šestáková, Elza Oherová, Kajuška Chladecká, Terka Skuhrovcová

Trenérské duo Zedníkovic

Řidiči a tentokrát i fanoušci: Peca, Šárka Halíkovic, Hanka Bachanovic, Roman Rampič a Radek Skuhrovec

Výsledky:

Snails-Chomutov 5:12

Snails-Merklín 14:7

Snails-Hluboká 7:12

Storms-Snails 4:2

Fotografie z turnaje zde.


9.-10.5.2015 - 2. kolo 2. ligy žákyň na hřišti Storms Řepy Praha

Pro své historicky první medaile vyrazily žačky na druhé kolo 2.celostátní ligy do Prahy Řep. Jelikož se jedná o otevřenou soutěž, přihlásil se tým z Brna, který pozměnil původně plánovaný herní systém – hrálo se tedy na dvě skupiny s nedělními boji o konečné umístění. V sobotu nám byl prvním soupeřem právě zmiňovaný tým z Brna. Vědomi si jejich síly (absolvovali s námi turnaj Moravské ligy dívek i naše jednodenní přípravné venkovní soustředění na Mlatevni), přípravu jsme nepodcenily. Nicméně soupeř podcenil čas a dorazil těsně před utkáním. To se projevilo na jejich herní kvalitě a tak jsme si přičetli na své konto první výhru. Po hodinové pauze jsme pak naběhli na Joudrs B. Věděli jsme, že tady musíme zahrát téměř bezchybně, pakliže chceme urvat vítězství. To se stalo a náš sobotní cíl – dvě výhry, jsme měli splněn. Znamenalo to dobrou pozici pro nedělní boje. Posledním sobotním zápasem nám byl tým z Chomutova, a jelikož našim dlouhodobým cílem je neustále ještě sbírání zkušeností a zapracovávání hráček na postech, postavili jsme právě takovou sestavu. K našemu údivu, zvládly holky své premiérové role na nových postech bezvadně a touhou po vítězství se praly o každý míč. To nakonec podpořeno dobrým útokem znamenalo vítězství! Podotýkám, že nad silným soupeřem! J Samozřejmě po úspěšném odehrání posledního sobotního zápasu nechyběl výlet do okolí na holkami tolik oblíbené dětské hřiště :-D

Do neděle jsme vstupovali z prvního místa a čekal nás druhý z první skupiny – Hluboká. Když zopakujeme bezchybnou hru, máme na ně. Během nervózního začátku nám soupeř odskočil o pět bodů, ale kvalitní hrou na pálce jsme hned v úvodu dotáhli. Pak se již naše obrana semkla a soupeř začal tahat za kratší konec. Výhra znamenala finále! Po druhé jsme tak stanuli tváří v tvář proti neustále se zlepšujícímu a dobře hrajícímu týmu Cats Brno. Ten prohrál na turnaji jen s náma – v prvním sobotním utkání. Ani dobře házející Bára je ve vítězném tažení nazabrzdila, ikdyž jsme ještě ve druhé směně srovnali na 5:5. Pak nám ale soupeř bodově odskočil a náš útok již nedokázal zareagovat. Musíme uznat, že vítězství Brna bylo zasloužené. I přes počáteční zklamání byly nakonec holky šťastné. A to především (díky organizátorům) za první medaile, které si hrdě a zaslouženě vezly na krku až domů.

Bezva na celé této soutěži je také to, že holky začínají nalézat i nová přátelství v řadách soupeřů, což je jistě krásným jevem, ale hlavně tak máme postaráno i o řady fanoušků, které tolik na výjezdech postrádáme J

A na závěr opět děkovačky a chvály – je to týmový sport a každá hráčka tvoří jeho celek, tudíž super kolektivní práce všech! Jmenovitě potom Báře Bachanové za super nadhoz, Lucce za obratného a soustředěného kečra, Mity za odchytanou první metu a také první vyházené vítězství na prkně, Zuzce a Vendě za bezchybnou dvojku a parádní záběhy na jedna, Káji za úžasnou spojku a středobod všeho, Elči za dokonalou práci na třetí metě, Didi za hradbu v zadním poli a první její zvládnuté roli na kečrovi, Ali i přes neduhy s kolenem za super centra i dobře zmáknuté práci na první metě a Magdičce za dokonale zastavované míče v zadním poli. Všem potom za dobře odvedenou práci při běhu na metách – je vidět, že si s každou hrou více věříme a běžecké chyby jsou již spíše vyjímkou. Také pálka není špatná, nicméně tady máme značné mezírky se strike zónou, na kterých určitě zamakáme. Ukončuji tedy znovu slovy: Díky holky! Jen tak dál! J

Jitce Oherové díky za služby řidičské, fotografické i divácké J

Výsledky:

Cats MBL Brno - Kunovice 2 : 9
Joudrs B - Kunovice 3 : 11
Kunovice - Chomutov 7:6
Kunovice - Hluboká 8:6
Kunovice - Cats MLB Brno 6:11

Sestava: Lucka, Zuzka, Bára, Mity, Ali, Didi, Venda Zdenda, Elča, Magďa, Kája

Fotografie z turnaje zde.

Kaučové: Mejla, Helča


25.-26.4.2015 - 1. kolo 2. ligy žákyň v Chomutově

První kolo 2.celostátní ligy žaček proběhlo v Chomutově. Ten připravil pro sedm účastníků opravdu skvělý turnaj, kde vše fungovalo na jedničku, včetně počasí a buchtami přeplněného bufetu:-) Počasí nám přálo a s konečným pátým místem při první ostré zkoušce, před časem nově vzniklého týmu, jsou kaučové spokojeni. Herní systém každý s každým (kdy jsme v jeden den odehráli 4 utkání, celkově pak 6) byl sice náročný, ale rozhodně přínosný. Ukázalo se, že výkonostně nikterak nezaostáváme za žádným z týmů, a když budeme přistupovat k zápasům zodpovědně, budeme se vyvarovávat zbrklých chyb, určitě nás neminou ani medajlové příčky. Kolektiv máme utužený a i celkovým dojmem děláme údajně čest klubu:-)

O krásné čtvrté místo nás připravil v dohrávce posledního zápasu tým Joudrs, když nám bohužel utekla první směna, která se v závěru ukázala jako rozhodující. Turnaj pro nás nakonec skončil s bilancí 2 výhry a 4 prohry.

Jako jeden z mála týmů jsme se ale dokázali prosazovat na pálce z „ostrého“ nadhozu, což těší kauče nejvíce. Běh po metám patřil také mezi ty agresivnější, a když se omezí chyby v obraně, bude hra nejen kvalitní, ale i velmi atraktivní pro diváky:-)

Na závěr a především, patří velká pochvala Báře Bachanové, která byla oceněna jako nejlepší hráčka Snails – perfektně odházela většinu všech zápasů, při kterých se prezentovala velkým množstvím strike outů. Dále je nutno vyzdvihnout výkon Lucky Zedníkové, ale i Ali Pavlové v rolích kečra, a premiérově pak nadhazovaček Barči Mitáčkové a Zuzky Zedníkové (také ony si připsaly na konto nějaké ty strike outy). Pochvalu ovšem zaslouží každá hráčka, která svou hrou přispěla k ucelenému výkonu. Díky holky! Jen tak dál!

Výsledky:

Kunovice-Hluboká 10 : 9 (výhra až po druhém Tie-breaku)

Chomutov-Kunovice 9 : 6

Kunovice-Storms Řepy 2 : 11

Merklín-Kunovice 3 : 15

Kunovice-Softball Club Dvůr Králové nad Labem 2 : 13

Joudrs B-Kunovice 9 : 8

Sestava: Lucka Z., Zuzka Z., Bára B., Barča M., Ali P., Didi O., Venda Š., Elča O., Terka S., Kája Ch.

Kaučové: Mejla, Helča

Řidiči, fanoušci, diváci, fotografové: Peca, Radek (díky, hoši!)

Fotografie z turnaje zde.


24.-25.1.2015 Joudrs Indoor Cup U13 - přípravný turnaj

O víkendu se nově vzniklý tým žákyň zúčastnil přípravného turnaje Joudrs Cupu v Praze. A že by nemusel být v celostátní soutěži za outsidera, si otestoval hned v šesti zápasech. Krásná nová nafukovací hala na Joudrs přivítala celkem 9 týmů žákyň. Hrálo se systémem 2 skupiny každý s každým s následným nedělním bojem o umístění. My jsme byli ve skupině s týmy Joudrs mladšími, Trhovými Sviny, Merklínem a Chomutovem. V nových dresech jsme tedy vyrazili vstříc našemu prvnímu, a nutno podotknout, že u většiny holek k prvnímu zápasu v životě vůbec. Nesehranost, nedokonalá znalost pravidel a povinnost postů bylo ovšem znát jen v tomto prvním zápase. Sehráli jsme ho proti Joudrs ml. s výsledkem 11:17. Pálka nebyla špatná, ale víme, že máme na víc. Do druhého zápasu proti Pigs z Trhových Svin jsme vlítli o poznání lépe a pomalu se začala dostávat pod kůži i pravidla a povinnosti každé z hráček. Nicméně k výhře to tentokrát ještě nestačilo a soupeř nás udolal poměrem 20:12. Na naši zlepšující se dovednosti už ale ve třetím zápase nestačil těsně Merklín. Vyvarující se zbytečných chyb a dobrým útokem jsme vyhráli o bod v dohrávce 2 sekundy před koncem 16:15. Pro tento vítězný a historicky první bod žákyň Snails doběhla Magda Hořáková. Radost holek nebrala konce a nabité sebevědomí zúročily i ve čtvrtém, posledním sobotním zápase proti Chomutovu, kde nám chyběl k vítězství jen kousek – prohra 14:19. 3 prohry a jedna výhra nás odsoudily k nedělnímu boji ve spodní skupině – o sedmé až deváté místo. Řízek s bramborem přišel na konci dne k duhu a mohli jsme se tak v klidu odebrat utužovat kolektiv na „půdu“ školní tělocvičny, kde jsme nocovali.

V neděli jsme do zápasu s Kotlářkou vlítli jako velký vítr a po slušné pálkařské přestřelce a již téměř vyrovnaně hrající hrou v obraně vyhráli vysoko 22:7. Rozhodnutí přinesla hned první směna, kterou jsme vyhráli poměrem 9:0! Posledním soupeřem nám měl být opět Merklín, který jsme tentokrát přehráli s přesvědčivějším výsledkem 19:12. Po zasloužené výhře a celkovou bilancí turnaje 3 výhry a 3 prohry jsme mohli stát i blíže stupni vítězů, ale pohár za celkové 7. místo a dobrý pocit ze hry nám vše vynahradil. Odjížděli jsme spokojeni a plni nových zážitků a především softbalových zkušeností. Jediným šedým mráčkem nad bezva turnajem bylo v důsledku vlhkého umělého povrchu hřiště zranění kolene Ali a bolavé kotníky Marši a Zuzky. Statečně však všechny zápasy odehrály a snad budou brzy v pořádku.

Sestava: Alexandra Ali Pavlová, Diana Didi Olšáková, Bára Marša Maršálková, Vendula Venda Šestáková, Eliška Elča Oherová, Lucka Zedníková, Bára Bachanová, Zuzka Zedníková, Klára Halíková, Magda Hořáková

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky zde.

Trenérské duo: Helča a Mejla

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie