9.-10.9.2017 - 5. turnaj 2. ligy žákyň - Merklín

K poslednímu kolu 2. České softbalové ligy žákyň jsme se rozjeli v sobotních brzkých ranních hodinách do dalekého Merklína. Tentokrát jsme byli nuceni doplnit kádr o dva žáky, neboť bychom tak jako loni, do protějšího koutu republiky, opět neodcestovali (z důvodu nedostatečného počtu hráček).

V prvním zápase nás čekal tým Joudrs B, který nás jednoznačně přejel 9:1. Tým nad naše síly. Jako druhý tým v řadě se nám postavila Trnava. Soustředěnou hrou a zlepšeným útokem vyhráváme 7:2. Posledním sobotním týmem jsou nám Ledenice. Hra nevypadá vůbec zle, předvádíme i pěkné herní situace. Bohužel i tyto končí o kousínek vždy ve prospěch soupeře, který nakonec bere vítězství 5:2. Pozitivní na sobotním představení je fakt, že se hra od posledně hodně zvedla a nemáme se za co stydět.

V neděli nás (a především pak pořadatele) trochu zbrzdí celonoční a ranní déšť. Je potřeba přizpůsobit hřiště, posunout začátky zápasů a upravit herní pravidla. Vše se nakonec za pomoci všech daří a můžeme tak se zpožděním nastoupit náš poslední zápas ve skupině. Tentokrát doposud neporažený tým z Trhových Svin. Ten se hned v úvodu ujímá vedení, nicméně odpovídáme stejnou měrou. Dokonce se ujímáme vedení a soupeř je nucen střídat nadhoz. To nás ale zbrzdí jen o kousek a tak nadále přidáváme body. Také soupeř nechce prohrát a kontruje. Vše nasvědčuje tie-breaku, který se nakonec, bohužel pro nás, nekoná – běžce ze třetí mety se nám stáhnout pro vyrovnávací bod nepodaří. I tak to byl krásný zápas plný úspěšných situací. Bohužel to minimum chyb, které se nám nevyhnuly, nás stojí vítězství. Nevadí. Trenéři jsou i tak spokojeni. Poslední zápas (o konečné umístění – o sedmé místo) měl začínat nejdříve až kolem 15 hodiny a tak jsme ho po zvážení vzdali, abychom se dostali domů v rozumném čase.

Sestava: Emča, Julča, Žanda, Zuzka, Klára, Nikča, Eliška, Simča, Denča a Vojta s Alešem (díky, kluci za pomoc!)

Trenéři: Helča, Peťa, Mejla

Řidiči: Mejla, Peťa a Marek (velké díky!)

Celkově jsme tedy ukončili letošní sezonu na devátém místě (z celkového počtu přihlášených 12. týmů). Vzhledem k omlazení týmu, příchodu nových hráček a odchodu opor do řad kadetek, to není špatné umístění. Vzrůstající tendence našich softbalových dovedností je příslibem do dalšího roku. Je třeba zamakat, neboť jak se ukázalo, zlepšená tréninková morálka, přístup hráček, a v neposlední řadě také náročnější skladba tréninků, se začala konečně projevovat. A pakliže budou VŠECHNY hráčky přistupovat k tréninkům stejně zodpovědně (a nejen k tréninkům, ale především také k zápasům), budeme příští rok týmem, který bude soupeřům nahánět strach :-)

Ještě jednou díky všem, kteří se na chodu celého roku podíleli, hlavně pak řidičům! Bez vás, by to nešlo! Děkujeme.

Helča, Mejla

Fotografie zde.


9.-12.8.2017 - EMRYT 2017 (European Massimo Romeo Youth Trophy)

Ve dnech 9.-.12.8. se v Italském městečku Collecchio uskutečnil mezinárodní turnaj za účasti našich a ostravských hráček, které v letošním roce absolvovaly Little league a v národní kvalifikaci skončily na druhém místě. Jmenovitě šlo o Zuzku, Klárku, Julču, Simču a Emču. Bohužel odjíždíme jen s deseti hráčkama, což se ukáže v závěru jako fatální. (Na poslední chvíli - pár dní před odjezdem odříkají účast hráčky, které svou účast několikrát přislíbily! A přesto, že snaha trenérů někoho dalšího sehnat byla opravdu urputná, čas byl proti nám a nikdo z různých důvodů nemohl.)

Vzhledem k velké vzdálenosti a uvítacího ceremoniálu, který byl na programu v podvečer den předem, museli jsme vyrazit již ve čtyři hodiny ráno. Ačkoliv byla cesta únavná a vleklá, holky neztrácely elán a řidiče tak držely v bdělém stavu po celou cestu J Ceremoniál se uskutečnil na tamním náměstí a všichni si ho, myslím poprvé v mezinárodním podání, náležitě užili. Poté následovala už jen technická organizační schůzka a nic nebránilo tomu, aby se mohl program příští den naplno rozjet.

Turnaje se účastnilo celkem 13 týmů ze sedmi zemí a byl rozdělen do dvou výkonnostních „divizí“. My jsme pod hlavičkou Czech Stars spadli do „sportovní“ divize, což byla „topka“ – zde se rozhodovalo o šampionovi Evropy. O trofej jsme bojovali (systémem každý s každým plus zápas o konečné umístění) s Itálií 1, Itálií 2, Chorvatskem, Joudrs Orange a Moskvou.

Ač jsme všechny zápasy prohráli, hráli jsme s radostí a rozhodně jsme předvedli parádní hru. Nejednou chybělo k vítězství opravdu málo……….ale striktní pravidla ohledně střídání nadhozu a mnohdy neadekvátní rozhodnutí rozhodčích v náš neprospěch nás o vítězství připravilo. Poslední zápas o celkové umístění proti Rusku pak smolně dohráváme „skrečí“ – narychlo zprovozněném třetím hřišti hrajeme přímo v poledne za přímého slunečního svitu, teplotě zhruba 35stupňů, bez krytých laviček a to si vybírá v samém závěru hry svou daň. Zápas celou dobu držíme pevně v rukách, soustředěnou hrou toho soupeři mnoho nedovolujeme. V předposlední směně přeci jen soupeř zapne a otočí zápas na svou stranu. Za stavu 2:5 jdeme tedy na náš poslední útok. Rada trenérů zní jasně: nemáme už absolutně co ztratit, pojďme si to tedy ještě užít. A užíváme! Rázem vedeme 7:5. Rusko má dohrávku. Vypadají zlomeně. Šance na výhru je obrovská. Bohužel přichází nečekaná věc – Zuzka nám „kolabuje“ z horka. Neschopná chodit, zvrací, okamžitě je odnášena do stanu ke zdravotníkům, kde je o ni postaráno. A jelikož nás odjelo jen deset hráček a my střídali již před touto směnou (aby si všechny holky zahrály „naše finále“), rázem jsme neměli za koho Zuzku vystřídat. Vrácení vystřídané hráčky zpět do hry bohužel pravidla nedovolují. Prohráváme tedy kontumačně prohráváme…………. Nicméně pro nás, kauče, holky tenhle zápas vyhrály!

Ve finále Sportovní divize se pak utkal tým Itálie1 proti Chorvatsku. Zápas nakonec zaslouženě ovládla Itálie1 a to poměrem 11:1. Poté následuje závěrečný ceremoniál, rozdání medailí, děkovačky a kolem osmé večerní odjezd domů.

Úžasná zkušenost, nezapomenutelné zážitky, spousty nových přátel, averze na těstoviny a nepoživatelné koláče, betonové pečivo, též parádní ráchání v moři, báječná spolupráce a nerozlučná přátelství z ostravskou skupinou, slzy vyčerpání a zklamání, ale především CHVÁLA A PARÁDNÍ HRA! (Nemáme se za co stydět! Potrápili jsme všechny týmy a vítězství byla mnohdy táááááák blízko!)

Výsledky:

Rusko-Czech Stars 16:13

Czech Stars-Chorvatsko 5:14

Italy2-Czech Star 8:4

Czech Stars-Italy1 1:12

Czech Stars-Joudrs Orange 3:4

Rusko-Czech Star - 5:0 kontumačně

OBROVSKÝ DÍK VŠEM ZÚČASTNĚNÝM – hráčkám, kaučům, řidičům, asistentům, všem, co nám drželi na dálku palečky……….. Bylo to náročné, ale krásné vzpomínky zůstanou J

Nádherné fotky a spousty informací o tom, jak vše probíhalo, najdete na facebooku: EMRYT Collecchio (https://www.facebook.com/EMRYTcollecchio/?fref=ts)

Fotky našich holek jsou zde - Turnaj žákyň v Itálii - EMRYT 2017

Helča


17.-18.6.2017 - 4. turnaj 2. ligy žákyň - Blansko

Čtvrté a poslední kolo 2.ligy v jarní části se konalo v Blansku. Bohužel jsme vyrazili značně oslabeni – devět hráček, z toho jedna s „vyvrtlým“ kotníkem, nám moc šancí nedávalo. A předpověď se vyplnila do posledního puntíku. Nedařilo se nám vůbec nic. Postupně prohráváme se všemi týmy: s Ledenicemi 3:10, s Joudrs 0:10, se Sabatem zažíváme trochu vzpruhu, zápas si užíváme a je to na hře znát. Prohráváme až v tie-breaku, ikdyž vysoko - 6:10. V neděli nás pak poráží Merklín 10:4 a nakonec i Trnava 9:2. Obsazujeme tedy poslední místo. Určitě se dalo hrát líp, ale v sestavě, v jaké jsme byli, kdy holky musely hrát každý zápas, v horku, v dešti, mnohdy se zraněním, se ani o moc výše pomýšlet nedalo. A bohužel, dokud budou dávat hráčky přednost akcím typu oslavy a různým a jiným, nevybudují si týmového ducha a odpovědnost za celý tým, tak to hned tak lepší ani nebude. Proto prosím, pojďme toto zlepšit, ať tím zbytek týmu netrpí………Ale zpět k našemu výkonu: do nadhozu se docela trefujeme, jen odpaly nemají patřičnou razanci, aby si s nimi soupeř nedokázal poradit. Zato z tossu se nedokážeme prosadit už vůbec, což je největší rozdíl mezi námi a soupeři. Zatímco soupeř pálí jednu ránu za druhou do zadního pole, naše míče se sotva dokutálejí k vnitřním polařům nebo přímo do rukavic. Až na pár záchvěvů, útok tedy nulový. A obrana se přizpůsobuje útoku. Nevěříme si, a neprodáváme ani to, co umíme. A že už něco umíme! Přesto nám neustále chybí fungující osa ze zkušených hráček, o kterou by se mohl zbytek méně zkušených hráček ve vypjatých situacích opřít. Nadhazovačkám se nedaří, běžci běhají, a tak aspoň trénujeme herní situace - jak se říká: vše zlé, je k něčemu dobré. Učíme se, kam, jak a kdy přihodit, což jsou cenné zkušenosti. Věřím, že se vše ukládá a jednou se to potká. Na to si budeme muset ovšem chvíli počkat – minimálně do podzimu, kdy rozjíždíme další kolo! J Takže hlavy vzhůru, všem zasloužený letní odpočinek a příště: příště, jim to nandáme! Jen člověk, který se vzdá, se stává opravdu poraženým! A to my rozhodně nebudeme! J

Sestava: Zuzka, Magda, Ema, Julča, Klára, Žanda, Eliška, Simča, Natka

Trenéři: Helča + Petronelka

Řidiči: Petronelka, Marek


3.-4.6.2017 - 3. turnaj 2. ligy žákyň - Joudrs Praha

Ke svému třetímu kolu 2.ligy žákyň jsme vyrazili, posíleni o dvě hráčky ze spřízněného Slovenska, do areálu Joudrs v Praze. První zápas proti Ledenicím nám úplně nevyšel a ač držíme se soupeřem krok, nakonec prohráváme 5:8. Druhý zápas už byl plně v režii Sabatu. Prohra 2:14 svědčí o spoustě chyb a téměř nulové pálce. V třetím zápase jdeme ovšem do sebe, zlepšujeme výkon především na pálce a porážíme Dvůr Králové 7:5. V neděli dohráváme skupinu s Havlíčkovým Brodem a k naší radosti vítězíme 11:5. Bohužel se nám nedaří urdžet toto tempo proti Joudrs a ti tak berou jasnou výhru 11:2.

Celkově nebyl výkon špatný, ale je před námi ještě spousta práce. Nutno říci, že holky ze Slovenska výrazně přispěly ke stabilnějšímu výkonu našich hráček. Musíme ještě hodně makat, abychom je adekvátně doplňovali!

Sestava: Zuzka, Magda, Julča, Klára, Žanda, Simča, Nikča, Denča, Eliška, slovenky Sabča a Lucia.

Trenéři: Helča + Mejla

Řidiči: Mejla, Zdena, Martin

Fotografie zde.

Kompletní výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1784&pda=2&admina=


27.-28.5.2017 - Little league, národní kvalifikace, Kostelec nad Orlicí

O víkendu se vybrané dívky zúčastnili Národní kvalifikace Little league v Kostelci nad Orlicí. Vítěz odjede v červenci hájit barvy republiky na Euroafrickou kvalifikaci. Krásný areál, krásné počasí, krásné zápasy. Toho všeho jsme byli součástí. Mladší holky (žákyně) spojily síly v jednom týmu s Ostravským týmem. V prvním zápase proti týmu South (tým složený z holek z Brna a Blanska) jsme vyhráli. Nicméně tato výhra ještě „nic“ neznamenala, neboť tento tým byl přijat do kvalifikace jen jako doplňkový (nesplňoval určité požadavky potřebné k případnému postupu). Zápas jsme pojali jako rozehru před důležitým utkáním. Holky se sehrávaly a trenéři zkoušeli různé herní varianty a sestavy a již jsme se soustředili na našeho opravdového soupeře – týmu Northwest (holky složené z pražských týmů a týmu Chomutova). Bohužel již na začátku nám všem bylo jasno, že tento je nad naše síly. Svižně házející nadhazovačka našim pálkařkám takřka nic nedovolila a tak nám soupeř směnu od směny bodově odskakoval. Systém hrající na dvě vítězné utkání tak skončil v sobotu 0:1 v náš neprospěch. Holky hrály dobře, chyb bylo málo, jen jsme se nedokázaly prosadit na pálce. Odjíždíme se tedy ubytovat a přemýšlet, co se dá zlepšit, aby zítřejší druhý zápas nedopadl stejně. Na nic moc nepřicházíme, a tak jen děvčata pozitivně motivujeme – nepostupující tým má o prázdninách přislíbenu účast na mezinárodním turnaji v Itálii. To zabírá a holky hrají více v pohodě. Jelikož je ale na prkně opět ta samá nadhazovačka, opět prohráváme rozdílem. Je třeba ale holky pochválit – snaha a i radost ze hry byla tentokrát velmi vidět a hra tak byla atraktivní i pro fanoušky. Blahopřejeme týmu Northwest k postupu a přejeme jim hodně štěstí v Polském Kutně na Euroafrické kvalifikaci. My už nyní víme, že se o prázdninách podíváme na pár dní do Itálie:-)

Vedle na hřišti bojují o svůj postup na Euroafrickou kvalifikaci naše klubové věkově starší spoluhráčky v kategorii Junior. Tři týmy, jeden jede v sobotu domů, zbytek bojuje v neděli o vše. Do nedělních bojů postupujeme a chceme uspět. Náš tým East, složený opět regionálně z našich holek a holek z Ostravy se už dobře zná – loni spolu vybojovaly postup do polského Kutna právě ony. První sobotní zápas s NorthWest prohrávají 7:15. Ten ale není tolik podstatný. Důležité je zdolat tým South (Brno+Blansko), což se daří poměrně jasně v rekordním skóre 30:6. A tak se můžou soustředit na nedělní zápas o vše. Hraje se jedn zápas a vítěz postupuje. První polovina zápasu je velmi soustředěná, vyrovnaná a na vysoké úrovni. Poté však soupěř postupně odskakuje a stav se zastaví až na konečných 6:13 pro NorthWest. K vidění bylo spousta parádních odpalů, zákroků i herních situací, prostě finálová hra se vším všudy. Škoda, že se šťastnějším koncem pro soupeře – blahopřejeme.

Celá série LL, hrající se přes zimu v hale, tak posunula holky herně zase o trochu dál a holky si rozšířily i řady kamarádek. Také vyzkoušely jiné trenéry, jejich metody, jiné posty…………mnohdy to nebylo jednoduché, či dle našich/holek představ, ale svůj účel to splnilo.

Kategorie Major (žačky) za nás: Zuzka, Julča, Simča

Kategorie Junior (kadetky) za nás: Bára, Lucka, Elza, Venda, Terka

Děkujeme všem rodičům v rolích řidičů za podporu. Díky.

Helča a Mejla

Výsledky kategorie Major zde

Výsledky kategorie Junior, včetně iScore zde

Fotografie zde.


20.-21.5.2017 - 2. turnaj 2. ligy žákyň, Hluboká nad Vltavou

Druhé kolo žákyň se odehrálo v daleké Hluboké nad Vltavou a bylo ve znamení samosaja nebo možná, a to je více pravděpodobné, něčeho úplně jiného. Samo sa kazilo, samo vypadávalo z rukavic, samo sa špatně odrážálo, samo sa přehazovalo, zahazovalo, samo sa zmatkovalo a v neposlední řadě sa samo neodpálilo…....;-)

A to je tak nějak shrnuto věkeré naše počínání na hřišti. Postupně jsme prohráli všechny naše zápasy a skončili tak na posledním místě – smutné je, že zaslouženě. Za zmínku a pochvalu stojí snad jen dva krásné trojmetové odpaly Julči a návštěva místního zámku.

Úplné výsledky naleznete na webu asociace - zde.

Úkol na příště zní jasně: zvýšit obrátky a zabrat na tréninkách – je to dřina, řehole :-D …….a odříkání ;-)

Sestava: Zuzka, Julča, Žanda, Emča, Nikča, Eliška, Deniska, Klára, Simča a Síma.

Trenéři: Helča a Mejla

Šoféři: Mejla, Petronelka (toho času ještě klidná a vyrovnaná žena;-))

Fotky z akce zde


22.-23.4.2017 - 1. turnaj 2. ligy žákyň, SaBat Praha

Ve dnech 22.4.-23.4. se rozjelo první kolo 2.ligy žákyň v Praze na Sabatu. Na turnaj se přihlásilo všech 12 týmů, a tak se hrálo systémem dvou skupin - každý s každým, a podle výsledků pak vzniklo konečné pořadí – dvě skupiny, tudíž dablované umístnění.

Odjížděli jsme v počtu 10 žákyň a 1 kadetka (R-1). V sobotu nás čekaly týmy Trhových Svin, Joudrs A a Dvora Králové. Za občasného deště a teploty pod deset stupňů jsme postupně prohráli všechny sobotní utkání. Výsledky pro nás nebyly tak důležité, jako zkoušení postů a hledání těch nejlepších možných sestav tak, aby si všechny hráčky dostatečně zahrály a tudíž načerpaly důležité zkušenosti.

V neděli nás čekaly týmy dva – Havlíčkův Brod a domácí Sabat. První ze zmíněných se od začátku začal jevit jako hratelnější soupeř a tudíž jsme neponechali nic náhodě a zabojovali. Snad i sluníčko, které občas vykouklo, mělo zásluhu na tom, že jsme hráli soustředěně, lépe a vyvarovali se zbytečných chyb. A odměnou nám bylo první letošní vítězství! Poslední zápas jsme opět hráli lépe než v sobotu, ale bohužel soupeř, doplněn o čtyři kluky, nám nedal mnoho šancí na výhru.

Z Prahy si tak vezeme nejen páté místo (společně s Kotlářkou z druhé skupiny), ale především pak dobrou náladu. A doufáme, že žádné nachlazení……….

Ač nám letos věkově odskočily zkušené hráčky do kadetek, je příjemné zjištění, že máme na čem stavět. Obě dvě nastupující nadhazovačky – Zuzka i Emča jsou víceméně připravené hrdě hájit barvy Snails, a když na sobě ještě více zapracují společně s kečry, budeme mít fungující osu, se kterou je možné pomýšlet i na lepší výsledky:-) Především pak Emča na nadhozu příjemně překvapila a Zuzka předvedla i spoustu strikeoutů. Jako slušný kečr se nám předvedla ve své premiéře na tomto postu Julča, alternovaná již zkušenou a „vylepšenou“ Žandou. V obraně jsme se především v sobotu hledali a tak trochu tápali. Spoustu chyb jsme ale připisovali spíše velké zimě a zkřehlým prstům. V útoku jsme se pak trefovali, což je velmi pozitivní. Bohužel tady nám ještě chybí fyzická síla, abychom dokázali soupeře přetlačit. Velmi pozitivní je potom fakt, že i nově příchozí hráčky se dokázaly s hrou popasovat a tak se už těšíme na další turnaj……..snad s lepším počasím :-)

Výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1782&pda=2&admina=

Sestava: Zuzka, Emča, Julča, Žanda, Klára, Simča, Natka, Denča, Nikča, Eliška, Terka (R-1)

Trenérské duo: Helča, Mejla

Díky řidičům, řidičkám: Mejla, Robert, Petronelka; i fandícím tetičkám: Šárka, Šárka, Radka; a všem, co nám drželi palce na dálku:-)


23.3.2017 - Little league, 4. kolo - Ostrava

Uplynulou sobotu se v Ostravě konalo poslední kolo Little league. Počasí přálo, areál byl připraven a tak jsme letos poprvé hráli pod širým nebem. Naše hráčky propleteny do různých týmů a věkových kategorií tak mohly před startem ligové soutěže sbírat cenné zkušenosti a nadále navazovat a prohlubovat nová přátelství napříč celým, nejen moravským, světem. Už se těšíme, jak vše zúročíme v soutěži, která již brzy odstartuje. Naše tři nejstarší hráčky musejí pak za účastí cestovat až do Čech, a bez naší trenérské účasti, ale dle jejich zpráv jsou spokojeny a vše probíhá podobně dobře a úspěšně jako u jejich mladších spoluhráček.
Teď čeká ty nejlepší hráčky z regionu ve své kategorii, které maji splněnu "účast" a zároveň jsou narozeny ve výběrových ročnících (2004,2005; 2002,2003) květnová národní kvalifikace v Kostelci nad Orlicí. Vítězný tým pak odcestuje za hranice našeho státu na euroafrickou kvalifikaci a kdoví, možná posléze i za velkou louži!
Přejeme všem, které budou vybrány, hodně zdaru a spousty nezapomenutelných, nejen sporovních, zážitků!
Také se sluší poděkovat všem ochotným řidičům, bez kterých by to nešlo - děkujeme.

Fotografie zde.

Helča


5.2.2017 - Little league, 3. kolo - Blansko


21.1.2017 - Little league, 2. kolo - Hrotovice

2. kolo letošní Little league se odehrálo ve sportovní hale Sport hotelu v Hrotovicích a naše hráčky tak měly další možnost získávat cenné zápasové zkušenosti.

Fotografie z akce zde.


10.12.2016 - Little league, 1. kolo - Ostrava

Projekt LITTLE LEAGUE v kategorii MAJOR a JUNIOR pro regiony EAST a SOUTH - 1. série utkání proběhla 10.12.2016 v Ostravě.

10 našich žákyň a 5 kadetek se letos zapojilo do celosvětového projektu Little league. Společně s ostatními holkami z dalších krajů (moravských) se rozdělily (v základní části) na tři týmy v mladší kategorii – Major (hraje se formou coachballu), a dva týmy v kategorii starší – Junior (klasická hra s nadhozem). Tyto proti sobě v každém hracím dnu sehrají utkání každý s každým, a to dvakrát. Celkem 4 hrací dny (turnaje), na jejichž konci pojede výběr oblasti na celorepublikové finále. (Vítěz republikový pak na Euroafrickou kvalifikaci a vítěz této odlétá do Ameriky na finále).

Naše mladší holky figurují ve dvou týmech (po pěti hráčkách v každém) a starší jsou také zastoupeny v obou týmech. Tudíž nemá cenu se rozepisovat, kdo jak si vede a kdo koho porazil :-)Snad jen, že vše funguje a snad jsou všechny hráčky spokojeny.

V projektu jde především o to, propojit týmy a hráčky, které spolu během sezony nehrávají v jednom týmu, ale právě díky Little league se pak v lize znají a fandí si. Navazují se nová přátelství, přibývají turnajové zkušenosti a především se prohlubují herní dovednosti. Indoorový systém coachballu v kategorii Major je pro holky, které ve většině případů přecházejí z Tballu k Žákyním obzvláště velkým přínosem právě v podobě prvního setkání s letícím míčem – nadhozem. Pro holky starší je to pak bezesporu dobrá příprava na jejich ostrý start v lize. Snad tedy vše splní svůj účel a všichni si najdou v této hře dlouhodobé zalíbení :-)

Účastnice: JUNIOR: Lucka, Bára, Venda, Elza, Terka; MAJOR: Zuzka, Klára, Štěpánka, Denča, Magda, Nikča, Simča, Emča, Julča, Natka

Fotografie z akce zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie