28.-30.9.2018 - Finálový turnaj žákyň, Joudrs Praha, 6. místo

O prodlouženém hodovém víkendu vyrazily žákyně na svůj letošní poslední turnaj, kam si vybojovaly účast dobrým umístěním v Mezidivizním turnaji druhé ligy.

Areál Joudrs nás přivítal krásným slunným počasím a především pak třetím play-offovým zápasem našich žen proti domácím Joudrs. Nasáli jsme tedy bojovou atmosféru našich žen a rozdali si to s naším prvním soupeřem z Trhových Svin – třetí tým z Extraligy žákyň. Chtěli jsme uspět, ale nakonec se z vítězství zaslouženě radoval soupeř. Náš výkon byl jako na houpačce – typický první „rozjezdový“ zápas. Další tým nás čekal až v sobotu. Byl jím domácí tým, a vedoucí tým extraligy, Joudrs. Nadhazovačka je nad naše síly a prohráváme rozdílem bodů. Soustředíme se na třetí zápas, abychom neskončili ve skupině poslední a měli tak „jednoduššího soupeře“ na postup o lepší umístění. Proti pátému celku z extraligy Eagles vyhráme rozdílem bodů zase my. Na poslední sobotní zápas a soupeře čekáme – rozhodne o něm až počet bodů proti v zamotaném „kolečku“. Je jím, nám dobře známý, tým z Blanska. Soupeřky jsou zlomené po předešlých prohrách a tak zaslouženě vyhráváme – pouze podruhé v této sezoně (hráli jsme s nimi druhou i moravskou ligu). Toto vítězství nás posunuje už jen do nedělního boje o páté místo. Soupeřem je nám Merklín. S nimi jsme již jednou hráli – na Mezidivizním turnaji. A prohráli. Ale víme, že na tento tým máme. Zkoušíme to s méně zkušeným zadním polem a tím i oslabenou pálkou. Buď to vyjde nebo ne. Cíl jsme již splnili:-) Musí si zahrát všichni ze soupisky. Výkony jsou opět jako na houpačce. Konečné skóre 14:9 pro soupeře.

Končíme tak sezonu na třetím místě v druhé lize (z 13 týmů) a na konečném šestém místě v celé republice (včetně extraligy, ve které hraje 5 týmů!!!), což se rovná úspěchu!!! S tolika mladýma holkama a nováčkama v základní sestavě je to velký úspěch! Starší holky tým držely tak, jak se od nich očekávalo a vše fungovalo, jak mělo. Obrovskou zásluhu na tom mají nadhazovačky Julča, Klára a Zuzka, a kečrové Nikča Schw. se Zuzkou. Po pálkařské stránce pak vynikaly především Klára H., Emča, Julča, Simča a s dobrým RBI i Nikča Schw.

Díky patří všem zúčastněným, ať již v rolích řidičů, fanoušků, fotografů, či trenérů: Jitka, Marek Č., Marek Š., Mejla, Jirka, Bibi, Petr, Lucka, Jacob

Sestava: Julča, Klárka, Zuzka, Emča, Simča, Terka, Barča, Klárka Š., Nikča Str., Nikča Schw., Bíba, Lea

Trenérky: Helča+Petra.

Článek zde: https://www.softball.cz/article.php?sid=4710&tbl_stories=stories

Výsledky na webu ČSA.

Fotky: Finálový turnaj žákyň - Joudrs Praha


15.-16.9.2018 - 2. liga žákyň, mezidivizní turnaj na Mlatevni

Uplynulý víkend hostila Mlatevňa Mezidivizní turnaj žákyň. Šest nejlepších týmů druhé ligy si to mezi sebou rozdalo o jedno postupové místo do Extraligy a tři postupové místa na Mistrovství ČR žákyň.

Šnečice, ve složení Julča, Zuzka, Klára, Emma, Simča, Klára Š., Eliška, Nikča Str., Nikča Schw., Barča, Lea, Bíba a zraněná, ale přítomná Terka, si zaslouženě vybojovaly třetí postupové místo, tzn. i celkové třetí místo v druhé lize žákyň, když v rozhodujícím zápase jasně přehrály tým Joudrs B.

Celkový dojem nebyl rozhodně špatný, ikdyž pár slabých chvilek přece jen přišlo. Na prkně dominovala především Julča, která svým svižným nadhozem nedala soupeřkám moc velkou šanci. Z naší strany bylo k vidění i pár dlouhých odpalů, úlivek a pár slušných zákroků v poli. Celkově hodnotíme výkon na turnaji pozitivně. Holky držely spolu a hru si víceméně užívaly. Výsledek nás těší o to víc, že vše zvládly i s nováčkama a mladýma posilama :-)

Za 14 dnů nás tedy čeká v Praze na Joudrs boj o titul Mistyň republiky. Tady už se utkáme s pěticí extraligových týmů a našich třech postupujících. Snad si budeme hru užívat stejně jako uplynulý víkend. Přejeme holkám hodně štěstí! :-)

V neposlední řadě patří obrovský dík všem pomocníkům: rozhodčím, bufetářům, zametačům, uklízečům, zdravotníkům a také fanouškům! Díky moc, přátelé!

Trenérky Helča a Petra

FOTO: 2. liga žákyň 5. turnaj mezidivizní - Kunovice

Kompletní výsledky na webu ČSA


16.-17.6.2018 - 2- liga žákyň, Dvůr Králové nad Labem

Zákyně vezou ze Dvora Králové nad Labem stříbrné medaile!

Odjezd je kvůli dojezdové vzdálenosti naplánován již na pátek, ať jsme v sobotu ráno pěkně svěží a odpočatí. Cesta proběhla bez problémů a nás ráno čeká soupeř z domácího prostředí, který potvrzuje výhodu domácího prostředí a jasně nás přejede 6:3. Nedařilo se nám nic. Zápas s krajiny zlých snů. Chuť si spravujeme proti druhému týmu ve skupině, nám dobře známým, Panthers Trnava. Ti přijeli značně oslabeni a tak se očekávaný rovnocenný zápas nekoná. Vyhráváme jesně 8:3. Také poslední sobotní zápas proti Sabatu vyhráváme poměrem 5:0, ale také Sabat není v kompletní sestavě. To nakonec ani my, což se projeví hlavně ve finálovém zápase. Ale nepředbíhejme. V cestě do finále nám stojí v neděli náš sobotní přemožitel - Dvůr Králové. Tentokrát vše zvládneme na výbornou a postup do finále si zajistíme výsledkem 8:4. Ve finále nás ovšem čeká natěšené a odhodlané Blansko, které potvrzuje svou víkendovou suverenitu a zaslouženě vítězí 8:0! Bereme tedy “jen” stříbrné medaile. Na zlaté to tentokrát nebylo, ale příště jim máme co vracet :-)

Na nadhozu se již tradičně blejskla Julča, která svými svižnými a přesnými nadhozy moc šancí soupeřkám nedala. V podání kečra pak zaslouží obdiv za urputnost Zuzka, která se musela vzdát pro tentokrát postu nadhazovačky a byla nucena se ujmout postu chybějícího kečra. Černou kaňkou na víkendu bylo tak jen zranění Báry, které se ale ukázalo býti ne úplně vážné, jak se na první pohled zdálo. Brzy bude zase skákat přes kaluže.

Také patří dík a obdiv Emči, která neváhala přijet holkám na pomoc v sobotu ranním vlakem - po noci strávené v letadle, nicméně odpočatá a opálená z dovolené :-) Všem patří dík - hráčkám, řidičům, doprovodu, fanouškům, i soupeřům, kteří nám fandili :-)

Hráčky: Zuzka, Julča, Klára, Ema, Simča, Eliška, Klára Š., Strapi, Terka, Barča, Lea, Bíba

Trenérky: Helča, Petra

Řidiči: Jura, Marek Č., Petra, Mejla

FOTO: 2. liga žákyň 4. turnaj - Dvůr Králové nad Labem

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2053&pda=2&admina=


2.-3.6.2018 - 2. liga žákyň, Kunovice

První červnový víkend hostila Mlatevňa 3. turnaj žákyň. Jelikož se nezúčastnily týmy z Čech, rozdali jsme si to s Brnem, Blanskem a Trnavou.

Prvním soupeřem nám byli dobře známí a vyrovnaní soupeři z Trnavy, čemuž odpovídal i výsledek 7:6 pro Panthers. Chybělo více štěstí při posledním nepodařeném odpalu soupeře v dohrávce za stavu 6:6. Po smolně prohraném zápase přichází tříhodinová pauza a zápas s Cats Brno. Soupeř se turnaj od turnaje zlepšuje, a proto jsme ostražití. Tlakem na pálce přidáváme body každou směnu a nakonec vítězíme 9:4. Hned poté nás čeká soupeř nejtěžší – Blansko. Zatím ovládli oba dva předchozí turnaje. Do Kunovic však dorazili v oslabené sestavě, a my pokračujeme v rozjetém útkou z předchozího zápasu. Výhra 7:0 znamená při kolečku ostatních týmů první místo po základní části. Tím pro nás sobota končí a v neděli nastupujeme až o půl jedenácté proti poslednímu ve skupině. Těmi jsou kočky z Brna. Jsme si vědomi důležitostí tohoto zápasu a chuť zvítězit se projevuje především chutí na pálce. Skóre se zastavuje na číslech 10:2 pro nás, což nás posílá do finále! Také Blansko si urvalo výhru, ikdyž těsnou - nad Trnavou. Finále probíhá ve velkém stylu. Na prkno nasazujeme Julču a její svižné nadhozy na soupeře platí. Bohužel totéž se dá říct i o druhé straně – nadhozy nejsou tak svižné, ale o to více přesné. Na balony, které lítají bokem mety (podotýkám, že jde o strikes), nemůžeme najít recept. A tak jde především o hru nadhazovaček a pevné nervy kaučů. Na metu se dostává na obou stranách jen tu a tam někdo a ojediněle. Soupeř stahuje bod jako první. Naštěstí hned v dohrávce oplácíme stejnou měrou. Stav před koncem utkání a naší dohrávkou tedy 1:1. Přichází na řadu náš útok. Při jednom autu se dostává na první metu Klára Halíková. Nedaří se zahrát úlivku a přichází druhý aut. Další pálkařce, Simči, se ale daří a máme jedna dva obsazenou. Eliška odpaluje na dva strikes skákavý míč po zemi, který dělá problémy polaři na druhé metě. To už je Klára na trojce a nabíhá k domácí. Po následném zaváhání obrany soupeře doslajduje pro vítězný bod a propuká obrovská radost všech hráček, které se na ni ihned sesypou. Prvenství je naše! A opravdu zaslouženě! Byli jsme o kousek lepší než soupeř!

Průběžně se tedy usazujeme na druhém místě v celkovém pořadí družstev naší divize – hned za Blanskem.

Závěrem jen dodám, že na nadhozu se nám postupně představily všechny naše čtyři nadhazovačky, z nichž je třeba nejvíce pochválit Julču, která bravurně zvládla vypjatý finálový zápas. Také bylo k vidění pár krásných příhozů na krádež v podání našeho hostujícího kečra Nikoly Schwarzové. Pochvalu ale zaslouží celý tým, který držel pohromadě a bezvadně se doplňoval. Nováčci se předvedli zase v o kus lepším světle - zlepšují se každým turnajem. Stálice pak už bezvadně drží a jsou oporou, na kterou se dá spolehnout. Náš útok šel celkově od minule nahoru, především se pak dařilo složit i pár povedených úlivek, což považuju za odrazový můstek k ještě agresivnějšímu a hlavně rozmanitějšímu útoku.

A obrovský dík pak patří všem aktivním rodičům i nerodičům, přátelům i oddílovým spoluhráčům za hladký průběh celého turnaje. Ať už za se jednalo o přípravu hřiště, pomoc v bufetu, konečný úklid, či pískání. Děkujeme!

Sestava: Julča, Zuzka, Klára H., Emča, Simča, Nikča, Eliška, Strapi, Klára Š., Bíba, Terka, Barča, Maky

Trenérky Helča a Peťa

Ředitel turnaje Mejla


19.-20.5.2018 - 2. liga žákyň, Kostelec nad Orlicí

O víkendu se žákyně zúčastnily 2.kola 2. ligy žákyň v Kostelci nad Orlicí. Z původních 15 hráček nás vyráží z Hradiště nakonec jen 11. Oslabeni především o catchera. Naštěstí nám po bleskové domluvě přijíždí v sobotu na pomoc Nikča z Hodonína. Bohužel jí povinnosti k domovskému týmu nedovolují zůstat do neděle, což je velká škoda.

Již známý systém dvě skupiny po třech týmech, kde si to rozdá každý s každým a následně pak boje o umístění. Ve skupině se utkáváme s Cats Brno a Panthers Trnava.

První sobotní zápas s kočkama z Brna vyhráváme. Po prospaném začátku otáčíme skóre v náš prospěch 11:4. Druhým soupeřem je nám Trnava. Těžký zápas, který nakonec v dohrávce opět strháváme na naši stranu výsledkem 6:5. Tím pro nás sobota končí, neboť vítězové skupin mají své další boje naplánovány až na neděli. Po dobré večeři a vydatném spánku tak nastupujeme opět proti Trnavě, která v křížovém boji porazila Dvůr Králové. Zápas o finále! Bohužel netuším, co se mohlo stát, ale absolutně selháváme na pálce! Netrefujeme vůbec nic, strikes prohlížíme, a když už se dostaneme k tossu, je to ještě větší zoufalství. V poli vyrábíme neskutečně mnoho chyb, a tak naprosto zaslouženě prohráváme 8:0. K boji o třetí místo nastupujeme proti Sabatu s odhodláním. Ale to, jak se ukáže, je také to jediné. Ve výkonech na pálce pokračujeme z předchozího zápasu a poli se podaří jen pár krásných akcí, když zlikviduje téměř všechny soupeřovi úlivky. Ale i to je ze strany obrany téměř vše. Za celý zápas se nedostáváme ani na první metu. Až v dohrávce se trochu chytneme, když stahujeme tři body, ale tím naše pálkařská bída končí a výsledek 3:4 vývoji zápasu odpovídá. Nutno podotknout, že v kvalitě nadhazovaček soupeřů naše pálkařská bezmoc rozhodně netkvěla, na čemž se na závěr při rozboru zápasu a celého turnaje všichni shodneme. Po parádní sobotě tak obsazujeme nepopulární čtvré místo. Je potřeba ale pochválit Julču, která se jediná dokázala na pálce prosadit, a to i v neděli. Především pak stojí za zmínku její dlouhý odpal těsně před homerunový plot. Dále pak zaslouží pochvalu Zuzka, která odvedla v neděli dobrou práci na catcherovi a také naši nováčci, že se ve hře neztratili.

Čtvrté místo je zklamáním. Z pozice hlavní trenérky se domnívám, že naším letošním cílem by měla být, a je, účast na finálovém turnaji, která vede právě přes stupně vítězů na jednotlivých turnajích. I přesto, že do hry zapracováváme i hráčky nově příchozí a výrazně mladší, máme již dostatečně zkušenou hlavní osu sestavy, o kterou bychom se měli opřít a opíráme. Nicméně víme, kde nás tlačí bota, a proto jsme si slíbili, že na trénincích více máknem!

Příští turnaj hostíme na naší Mlatevni, tak nás přijďte 2. a 3. 6. podpořit a organizačně pomoci.

Sestava: Julča, Zuzka, Klára H., Emča, Eliška, Terka, Klára Š., Lea, Bíba, Markétka, Barča a Nikča Schwarzová

Děkujeme řidičům Jitce, Markovi Č. a Markovi B.

Trenérky Helča a Petra

Fotografie zde.

Kompletní výsledky


28.-29.4.2018 - 2. liga žákyň, SaBaT Praha

O víkendu se naplno rozběhla 2. liga žákyň.

Na první turnaj jsme vyrazili v počtu 13. hráček! Hrajeme v Praze, počasí nám přeje. V základní skupině nás čeká domácí tým Sabatu a tým ze Slovenska, Trnava Panthers. Na Sabat jdeme s Julčou na nadhozu. Daří se jí držet soupeřky pálkařsky na uzdě, a když ji podpoříme i dobrou hrou v obraně, zápas se pomalinku vyvíjí v náš prospěch. Skóre se přelívá po jednom bodu ze strany na stranu, ale Sabat tahá za kratší konec. Bohužel má dohrávku a daří se mu skóre vyrovnat. Jdeme tedy do tiebreaku. Nenecháváme nic náhodě a vůlí po vítězství zahrnujeme soupeře jedním odpalem za druhým. Soupeř již nedokáže v dohrávce skóre otočit a zaslouženě vyhráváme! Druhým soupeřem jsou nám Panthers. Zuzka na nadhozu. Také ona si nevede vůbec zle. Náš útok navazuje na předchozí zápas a obrana drží! Vítězství je naše! Vyhráváme skupinu a tudíž máme po zbytek dne volno. Odjíždíme na Krč povzbudit naši ženskou repre vedenou Křivinem proti profesionálním hráčkám z Ameriky. Snad si z této exhibice odnášíme cenné zkušenosti. Následuje vydatná večeře a zasloužený odpočinek.

V neděli v brzkých hodinách nás čeká opět tým Sabatu. Na prkno posíláme Klárku. Pálka se nám daří a opět jdeme bod po bodu za vítězstvím. Sabat drží krok, a ikdyž před naší dohrávkou vede o bod, věříme si. A víru dokážeme přetavit v pěkné odpaly. Pro vyrovnávací bod tak po chvíli dobíhá Klárka a pro bod vítězný po odpalu Nikoly Schwarzové (naší hostující posily z Hodonína) dobíhá Julča. Čeká nás finále a soupeř letos jistě nejtěžší - Blansko. Na nadhozu se nám ještě nepředvedla Emča, tudíž ji tam posíláme - co by za to daly ostatní týmy, kdyby měly na každý zápas jednu nadhazovačku! :-) No my máme! Do akce posíláme i nově příchozí a méně zkušené hráčky. Od půlky zápasu se soupeř urve a výrazněji nám odskakuje. Proto také v průběhu hry střídáme i naše zkušené tahouny - chceme, aby do hry zasáhlo co nejvíce hráček, a aby se spravedlivě podělily na počtu odehraných zápasů. Nakonec s Blanskem prohráváme. To nic ale nemění na naší radosti a zjištění, že můžeme letos mířit výše!

Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám za to, že ke hře přistupovaly zodpovědně a týmově a nováčkům, že se při svých prvních startech ničeho nezalekli. A pochopitelně velké díky řidičům a fanouškům.

Skvělý víkend!

Trenérky H+P

Odkaz na výsledky: www.softball.cz

Fotky: 2. liga žákyň, 1. turnaj - SaBaT Praha

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie