27.8.2018 Moravská liga žákyň, 2. kolo - Ostrava

V sobotu 25. 8. absolvovaly žákyně 3. kolo Moravské ligy žákyň v Ostravě. Vzhledem k probíhajícím prázdninám a větší absenci hráček, jsme museli tentokrát požádat o pomoc i kluky. Také ostatní týmy na tom byly stejně a některé se dohromady bohužel ani nedaly. To se odrazilo na účasti, když se sjely jen tři týmy. Utkali jsme se tedy každý s každým.

Turnaj měl sloužit především jako rozehrání se po dlouhé herní pauze a před důležitým podzimním turnajem celostátní druhé ligy, kde budeme usilovat v nejlepší šestce této ligy o účast na finálovém turnaji.

Výsledkově se nám na turnaji nedařilo, ale ty pro nás nebylo prioritou. Chtěli jsme především otestovat různé varianty sestav a zapracovat více nováčky. Bohužel nám chybělo pár klíčových hráček, ale i tak jsme cíl splnili. Odjíždíme sice s konečným posledním místem, ale to není podstatné. Mnohem důležitější je poznání, že víme, na co se máme na tréninkách zaměřit a kde máknout, abychom 15. – 16. 9. předvedli na domácí půdě hru, za kterou se nebudeme muset stydět.

Výsledky:

Snails x Arrows 6:7

Snails x Olympia 1:23

Sestava: Klára, Emma, Síma, Eliška, Nikča Str., Nika Schw., Barča, Lea, Vojta a Aleš

Díky řidičům: Markovi a Markovi J

Trenéři: Helča a Mejla


14.4.2018 Moravská liga žákyň, 1. kolo - Kunovice

Uplynulou sobotu hostila Mlatevňa první kolo Moravské ligy žákyň. Je prima zjištění, že se tento sport těší i na Moravě čím dál větší oblibě. Ještě loni byla Moravská liga kvůli nízkému počtu dívek ve svých věkových kategoriích spojena do jedné soutěže. Nyní máme kategorie dvě, a to ligu žákyň a ligu kadetek.

Všech šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo vždy hodinu systémem každý s každým. Poté již dle výsledků dále bojovaly o postup do finále. Cesta to byla zdlouhavá, obzvláště na sluníčku. Většinou se tímto systémem hraje dva dny, ale my jsme to vše stihli za pouhý jeden den! Myslím, že všechny týmy dostaly opravdu fyzicky zabrat. Nicméně na rozehrání před ligou celostátní to byla dobrá prověrka.

S námi byly ve skupině týmy z Blanska a Brna Severu. Oběma jsme podlehli, ikdyž v zápase proti Brnu chybělo k vítězství jen málo. Ve třetím zápase jsme narazili na favorizovanou Ostravu, která nám ukázala svou sílu především na postu nadhazovačky. Ta svými svižnými nadhozy nepustila naše pálkařky vůbec ke slovu. Po její výměně jsme sice chytly druhý dech, ale to už k vítězství nestačilo.

Jdeme tedy do boje o předposlední místo. Soupeřem je nám opět tým z Brna, tentokrát Cats. Konečně se nacházíme na pálce a začínáme se více prosazovat i v obraně. Zápas vyhráváme a obsazujeme tak páté místo.

Vzhledem k „prověřování“ hráček na různých postech a zapojení našich nováčků do hry to nebylo zas tak zlé. Sestavy se měnily a velkým příslibem do budoucna je také náš počet nadhazovaček, které si rozdělily zápasy pěkně spravedlivě. Na prkně se tak předvedly postupně Zuzka, Emča a nově pak i Julča a Klára. Velkým problémem se nám stal naopak post kečra. Vzhledem k tomu, že jsme neměli k dispozici žádného, který tento post trénuje, musely se na něm vystřídat holky nejzkušenější, a to nadhazovačky Julča a Zuzka, což nebylo úplně šťastné vzhledem k jejich vytíženosti na nadhozu. Naštěstí se nám na závěr podařilo přemluvit k zakleknutí Nikču a nevedla si vůbec špatně. Snad to bude do budoucna fungovat. Co se útoku týče, nebyl špatný, ale z tosu jsme nedokázali vytěžit nic. Žádný míč si nenašel cestu až na trávu, což je velký deficit. Také na obraně musíme ještě zapracovat zrovna tak, jako na bězích po metách.Pořád je co zlepšovat. Věřím, že vše dokážeme časem sladit natolik, aby přicházely i očekávané výhry. My se nevzdáme!

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem pomocníkům, kteří se podíleli na zdárném průběhu turnaje - od bufetu, přes uklid až k rozhodčím. Děkujeme!!! A díky i fanouškům!

Fotografie zde.

Trenéři: Helča+Peťa

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie