03.-04.10.2020 - 5. turnaj Superligy žákyň - nadstavba Brno

Superliga žákyň – 5.kolo – Brno - mezidivizní

V sobotu a v neděli 3. - 4.10 se uskutečnilo v Brně 5. kolo Superligy žákyň. V areálu Techniky Brno na Kraví hoře se rozhodovalo o dvou postupujících na závěrečný turnaj MČR v Trutnově.

Cats - Snails 6:9

Začali jsme výborně a v prní směně jsme utekli Kočkám z Brna o 6 bodů. Do druhé směny Brno vyměnilo nadhoz a náš útok byl přece jen přibržděn. Výborně házející Niki Schwarzová ale nepřipustila drama a důležitý zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Joudrs - Snails 4:11

Až do čtvrté směny vyrovnaný zápas. Bohužel za stavu 6:4 pro Joudrs se pražandy párkrát trefily a opřely nám balóny o plot a bylo vymalováno.

Snails – HSM Trutnov 3:11

Zápas o to kdo bude v dalším zápase domácí. Spíš šlo z obou stran o okouknutí soupeře.

Trutnov - Snails – 5:0

Rozhodující zápas sezóny. Bohužel nám nevyšel podle představ. V prvních třech směnách jsme si na výbornou nadazovačku Trutnova neškrtli. Ale udrželi jsme přijatelný stav 0:4. Věřili jsme, že v posledních dvou směnách máme na to, abychom zápas otočili. Bohužel kužel se tak nestalo :(.


Přema Beránek : Odjeli jsme v tom nejlepším, co máme. Jen Ádi Víchové nám bylo líto, protože zůstala doma v karanténě. Sobotní zápasy se nám celkem povedly, obzvláště s Cats jsme předvedli výkon roku. Bohužel se nám nepovedl druhý krok s Trutnovem, ale nutno dodat, že soupeř byl lepší než my. No co už, sezóna skončila a my si teď odpočinem a v listopadu se vrhnem na zimní přípravu, aby to příští rok vyšlo. Holkám patří za celý rok uznání a dík za snahu, bojovnost, zápal a výkony na všech hřištích, kde jsme letos byli.

Sestava : Natka Včelicová, Niki Schwarzová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Terka Lučná, Bíba Oherová, Joha Beránková, Danča Kostílková, Sofča Šuranská, Fefe Stránská.

Kaučové : Jana Pořtová, Přemysl Beránek


19.-20.09.2020 - 4. turnaj Superligy žákyň - Brno

Superliga žákyň – 4. kolo – Brno

V sobotu a v neděli 19.-20.09.2020 se uskutečnilo v Brně 2. kolo Superligy žákyň. V areálu Hrochů Brno byl k vidění opět pěkný turnaj.

Cats - Snails 9:3

Vyvrovnaný zápas, ve kterém nám bohužel utekla jedna směna a pár balónů nám přece jen spadlo.

Snails – HIT 3:2

Asi nás nejpěknější zápas turnaje. Bezchybný výkon v poli, hodně nadstandartních zákroků, trocha štěstí, které k tomu patří a využité šance na pálce. Paráda.

Snails – Arrows 6:7

Další skvělý výkon – prohra v tiebreaku se silným Arrows, který jsme donutily na poslední tři směny vytáhnout svoji jedničku.

Cats - Snails – 5:2

Hezké semifinále, ve kterém jsme vedli. Bohužel soupeř na rozdíl od nás nedělal chyby a my jsme pálili do rukavic.

Arrows – Snails 11:2

Projevilo se zklamání ze semifinále a náš výkon už nebyl tak dobrý, jako v předchozích utkáních.

Přema Beránek : S turnajem a předvedenou hrou jsem spokojen. Trochu se nám nepovedl jen poslední zápas, ostatní byly v pohodě a holky hrály moc pěkně. Obzvláště 2., 3. a 4. zápas stály za to. Na nadhozu nás v celém turnaji podržela Niki Schwarzová, ale dost překvapila i Natka Včelicová. Obrovské zlepšení v průběhu sezóny je u Danči Kostílkové a oprávněně ji náleží titul „skokan roku“. Pochvalu ale zaslouží všechny.


Sestava : Natka Včelicová, Niki Schwarzová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová, Danča Kostílková, Sofča Šuranská, Kika Miklendová, Fefe Stránská.

Kaučové : Jana Pořtová, Přemysl Beránek

Foto z turnaje


05.-06.09.2020 - 3. turnaj Superligy žákyň - Opava

Superliga žákyň – 3.kolo – Opava

V sobotu a v neděli 5.-6.9. se uskutečnilo v Opavě 3. kolo Superligy žákyň. V krásném prostředí softballového areálu Hitu se povedl opět pěkný turnaj.

Snails - Cats Brno 6:2

Až do poslední směny bylo utkání vyrovnané, jak už bývá mezi Snails a Cats zvykem. V poslední směně ale Kočky slepily pár hytů a bylo vymalováno.

Arrows - Snails – 2:3

Krásný zápas. Šnečice se hecly a favorita trápily celý zápas, až do poslední směny, ve které nakonec udržely těsné vedení i přes dohrávku soupeře.

Hit – Snails 1:9

Bohužel jsme nezopakovali výkon proti Ostravě a přes výborně házející nadhoz Opavy jsme se nedokázali prosadit.

Arrows - Snails – 7:0

Ostravanky se poučily z prvního utkání ve skupině a nic nepodcenily. Nastoupily v top sestavě a nedaly nám moc šancí. Škoda první směny a taky naší pálky.

Cats Brno – Snails 4:3

Utkání o bronz jako řemen. Holky bojovaly co to šlo. Postupně se stav odvíjel 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 a bohužel v dohrávce utkání 4:3 pro Cats. Nutno podotknout, že v tomto utkání dostaly v základní sestavě příležitost mladší hráčky, což je velký příslib do další sezóny.


Přema Beránek : I přes čtvrté místo jsme spokojení. Hrály všechny holky a většinou fakt dobře. Na nadhozu tetokrát tým podržely Niki Schwarzová a Lea Friedlová. Postupně jsme ve hře zařadili na nadhoz i Natku Včelicovou, Víšu Víchovou a Johu Beránkovou. Všechny se s tím popraly statečně a utkání díky nim měly vysokou úroveň. Na kečrovském postu odehrála Natka Včelicová dobré zápasy a Bíba Oherová jakbysmet. Jen tak dál. Ostatní jim velmi pomáhaly a snad kromě dvou směn odehrály v poli vysoký standart. Když trochu přidáme na pálce, nemůže s náma být nikdo výsledkem jistý.


Sestava: Natka Včelicová, Niki Schwarzová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová, Danča Kostílková, Sofča Šuranská, Kika Miklendová, Míša Šťastná a tentokrát jen na lavičce Terka Lučná.

Kaučové: Jana Pořtová, Přemysl Beránek

Foto z turnaje


22.-23.08.2020 - 2. turnaj Superligy žákyň - Mlatevňa

Superliga žákyň – 2.kolo – Kunovská Mlatevňa

V sobotu a v neděli 22.-23.8. se uskutečnilo na Kunovské Mlatevni 2. kolo Superligy žákyň. Za krásného poasí holky odehrály v sobotu 3 zápasy základní skupiny a v neděli pak playoff.

Snails - Cats Brno 8:5

Od začátku holky vedly a ani na konci nepřipustily obrat. Jasné vítězství, protože byla k dispozici dohrávka.

HIT Opava - Snails – 4:6

V první směně šly kunovjanky do vedení a to postupně navyšovaly a až na 6:0. V dohrávce pak HIT ještě zkoušel obrátit stav, ale už se mu to nepovedlo.

Snails – Arrows Ostrava 0:14

Výsledek neodpovídá zážitku :). Kdo viděl, pochopí. S jasným cílem dát šanci všem, jsme vstoupili do utkání s favorizovanou Ostravou s těmi nejmladšími a s oparama na lavičce. Holky se toho ujaly suprově a i když prohrály nula : moc, hrály moc pěkně. Obzvlášť nadhazovačky Beránková a Víchová vyburcovaly tribuny do extáze.

Snails – HIT Opava 1:3

Ve čtvrtfinále jsme opět nepřekročili svůj stín a nedokázali jsme porazit Hit Opava. Nutno dodat, že největší zásluhu na tom měla nadhazovačka Opavského týmu.

Cats Brno – Snails 6:7

Zápas o bronz jsme začaly náporem, šli do vedení a postupně ho udržovali, když se soupeř přibližoval. Cats závěrečnou dohrávku nevyužily a tak máme pomyslné bronzové medaile.

Přema Beránek: Nejdůležitější je splněno. Zahráli jsme 5 parádních zápasů, všichni dostali příležitost. Mrzelo mě za holky, ža ani tentokrát nedosáhly na finále, ale snad příště. Všechny zaslouží pochvalu, hrály moc moc pěkně.

Sestava: Natka Včelicová, Niki Schwarzová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Terka Lučná, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová, Fefe Stránská, Danča Kostílková, Sofča Šuranská, Alča Krajčová, Julča Hasmandová.

Kaučové: Jana Pořtová, Přemysl Beránek

Foto z turnaje zde


08.-09.09.2020 - 1. turnaj Superligy žákyň - Ostrava

Superliga žákyň – 1.kolo – Arrows Ostrava

V sobotu a v neděli 8.-9.8. se uskutečnilo v Ostravě 1. kolo Superligy žákyň. Za úmorného vedra holky odehrály v sobotu 3 zápasy základní skupiny a v neděli pak playoff. Výsledkově se nám dařilo více v sobotu. Postupně jsme zaznamenali tyto výsledky

Cats Brno – Snails 1:8
Snails – Arrows Ostrava 5:7
HIT Opava – Snails 5:7

To znamená 2 výhry a 1 prohra. To nás vyneslo na 1. místo ve skupině a v semifinále v neděli nás čekal HIT Opava. Bohužel v neděli jsme už na výhru nedosáhli, i když jsme hráli fakt dobře, ale nutno přiznat, že HIT prostě lepší a zaslouženě nás porazil 6:3.


V zápase o 3. místo jsme pak v dramatickém závěru podlehli Cats Brno 8:7, takže jsme nakonec skončili na turnaji čtvrtí.

Přema Beránek a Jana Pořtová : I přes čtvrté místo jsme s předvedenou hrou spokojeni. Holky hrály fakt pěkně. Bohužel jsme celý turnaj odehráli v devíti, když se v první směně prvního zápasu zeanila nadhazovačka Terka Lučná. Ve velkém vedru jsme předvedli statečné výkony a nemáme se za co stydět.

Sestava : Natka Včelicová, Niki Schwarzová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Terka Lučná, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová, Fefe Stránská, Danča Kostílková.

Foto z turnaje zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie