4. kolo Moravské ligy žákyň U13 - 06.06.2020 - Ostrava

V sobotu ráno 6.6 2020 jsme odjeli ve staronové sestavě do Ostravy. Cesta byla dlouhá, ale i přesto se dojelo včas.Rozcvičili jsme se a jde se na to. První zápas jsme hráli s Arrows Ostrava, tedy domácím týmem. Musím uznat, že Arrows je dobrý tým. Asi proto jsme prohráli 12:4. I když jsme prohráli, myslím, že se nám zápas povedl. Ty největší chyby, ale začínají třeba jenom přehozem a na tom v zápase, nejen s Arrows, hodně záleží. Nejen v tomto zápase jsme vyzkoušeli i nové posty. Třeba kečra si vyzkoušela Bíba - LIbuše Oherová a byla hodně dobrá. Poté přišla pauza na oběd, malá rozcvička a jdeme na druhý zápas. Ten jsme hráli s Cats Brno a osobně si myslím, že se nám povedl víc. Zápas nakonec skončil 8:7 pro Cats. No a bez pauzy jedeme dál. Ve třetím zápase si zahrajeme s Hit Opava.Tentokrát se bavíme o nejlepším zápase na turnaji. Povedl se nám nejvíc. Vyhráli jsme 7:4. V každém zápase byl nejeden krásný moment.

Jako nadhazovačky se předvely: Natka Včelicová, Lea Friedlová, Niki Schwarzová a Terka Lučná


Na postu kečra: Terka Lučná, Natka Včelicová, Libuše Oherová


Spojka neboli "šortstop": Niki Schwarzová, Natka Včelicová, Terka Lučná, Lea Fiedlová, Nikča Strapinová (kvůli zranění odehrála pouze jeden zápas)


Dvojku kryly: Aduš Víchová, Sofie Šuranská


Trojka: Kiki Miklendová, Alča Krajčová


Jednička: Libuš Oherová, Johana Beráková, Niki Schwarzová, Terka Lučná


Sedmička: Johanka Beránková, Kiki Miklendová, Aduš Víchová, Lea Friedlová


Osmička: Lea Friedlová, Natka Včelicová, Terka Lučná


Devítka: Sofie Šuranská, Alča Krajčová


noo.. snad sem si to zapamatovala dobře :D Zadní pole se nám prohazovalo jak se dalo :)

Holky zápasy zvládly turnaj dobře a to i přes velké horko.

Těšíme se na pohár, který bude se bude konat v Brně přístí víkend.

Díky VŠEM

Na článku tvrdě pracovala: Johana Beránková, mini korekci provedla Lulu

Foto z turnaje zde


3. kolo Moravské ligy žákyň U13 - 09.02.2020 - Kunovice

V neděli 9.2.2020 se uskutečnilo v Kunovicích 3. kolo Moravské ligy žákyň. Hrálo se ve sportovní hale. Zápasy se hrály v coachballe nebo ve fastpitchi – podle dohody jednotlivých týmů. Hrálo se na dvě skupiny po třech a poté zápasy o umístění. Tentokrát jsme postavili 2 týmy, abychom využili turnaje bez cesty a hlavně proto, že se řady našich žákyň nebývale rozšířily a je potřeba, aby holky hrály co nejvíc. V obou týmech jsme namíchali hráčky zkušenější s nováčky tak, aby si holky co nejvíc zahrály a starší a zkušenější podržely ty mladší. To se beze zbytku splnilo.


Holky hrály po celý turnaj s obrovským nasazením a chutí. Ve skvělé atmosféře nakonec obsadily naše týmy 2. a 5. místo.

Výsledky :

Snails B – Cats Brno 3:14
Snails A – Olympia Blansko 13:2
Cats Brno – HIT Opava 2:8
Olympia Blansko – Arrows Ostava 4:10
HIT Opava – Snails B 15:5
Arrows Ostrava – Snails A 4:5
Snails A – Olympia Blansko 9:8
Cats Brno – Arrows Ostrava 1:2
Snails A – Hit Oapva 5:12

Pořadí:

1. HIT Opava
2. Snails A
3. Arrows Ostrava
4. Cats Brno
5. Snails B
6. Olympia Blansko

Coach Přema Beránek:
Myslím, že se turnaj povedl a holky si to užily. Taky rodiče, kteří je přišli podpořit v hojném počtu.
Děkuji všem hráčkám za předvedené výkony, kadetům a juniorům za rozhodcování, všem z bufetu a
rodičům za pomoc při chystání hřiště. Nejvíc Helči Zedníkové a Peťovi Hofírkovi za pomoc při koučování a Kači Suchánkové za bufet.

Sestava: Niki Strapinová, Terka Lučná, Natka Včelicová, Fefe Stránská, Kika Miklendová, Sofča Šuranská, Míša Šťastná, Bětka Podškubková, Maky Dubinová, Lea Friedlová, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová, Julča Hasmandová, Alča Krajčová, Silvinka Sklenářová a Danča Kostílková. Coachové : Lulu Pořtová, Hela Zedníková, Hofi Hofírek a Přema Beránek

Foto z turnaje zde


2. kolo Moravské ligy žákyň U13 2020 - Opava

Taky by se to mohlo jmenovat – Nemoc nás nezastaví :). Na druhé kolo Moravské ligy žákyň jsme totiž odcestovali do Opavy v poněkud pozměněné sestavě, než jsme původně plánovali. Ze 12 hráček totiž onemocnělo hned 6 – Johča Beránková, Natka Včelicová, Sofie Šuránská, Víša Víchová, Julča Hasmandová a Kika Miklendová pro nemoc zůstaly doma a tak jsme na turnaj odjeli následovně : Nikča Strapinová, Terka Lučná, Nikča Schwarzová, Lea Friedlová k nim se přidaly na svůj první turnaj Fefe Stránská, Alča Krajčová a po dvou trénincích v životě i Silvinka Sklenářová. To je ovšem jen 7 a to by nešlo. Takže nás posílili obři :) ze žáků a tballu – Máňa Pavelka a Onďák Zelinka, za což jim patří velký dík, páč bychom si jinak nezahráli.

Snails Kunovice – Olympia Blansko – 9:9

S Olympií jsme hráli coachball. Přetahovaná s holkama s Blanska nakonec skončila spravedlivou remízou, i když za stavu 9:9 jsme měli dohrávku utkání, ale skórovat se nám nepodařilo.

HIT Opava – Snails Kunovice 14:6

S HITEM opět coachball. Dvě směny jsme drželi krok. Pomohl nám k tomu tříbodový homerun Nikči Strapinové, ale v dalším průběhu HIT bezproblémů zpracovával naše velmi solidní odpaly a my jsme v tomto zápase měli v jedné směně zbytečné problémy, což nás stálo 6 bodů a na otočku nebylo. Takže ani napodruhé jsme Opavské neporazili. Uvidíme, jak to půjde na nadhoz.

Snails Kunovice – Arrows Ostrava 3:0

Tentokrát jsme hráli normální softball na nadhoz. Za nás se postavila na pomyslné prkno první dvě směny Terka Lučná a 3. a 4. směnu odházela Lea Friedlová. Obě si vedly super a nedovolily soupeřkám bod. Naše chvíle přišla ve třetí směně – z tosu odpálila svůj druhý homerun v turnaji Nikča Strapinová. Ve čtvrté ji napodobila Nikča Schwarzová a pro třetí bod doběhl Máňa Pavelka po odpalu Lei Friedlové.

Coach Přema Beránek :

Přes všechnu nepřízeň osudu jsme nakonec na turnaj odjeli a v krásné hale si zahráli super 3 zápasy. Všechny chválím – nové holky byly super, kluci nám moc pomohli a starší a zkušenější ukázaly, že už něco dovedou. Jen tak dál.

Koučové : Přema Beránek, Petr Schwarz
Technický doprovod (fotograf) : Veronika Krajčová
Řidič a navigátor : Bob Stránský

Foto zde


1. kolo Moravské ligy žákyň U13 2020 - Hrotovice

Softbalista nikdy nespí. Ani v zimě. A což teprve softbalistka. Naše žákyně zahájily soutěž pro rok 2020 jako první z našich týmů. První turnaj Moravské ligy žákyň se totiž konal už v sobotu 30.11. ve sportovní hale v Hrotovicích. Pořádaly ho brněnské Cats – v čele s Monikou Janotkovou. Týmy se dohodly, že tentokrát se odehraje turnaj v coachballe.

Snails Kunovice – Cats Brno – 4:9

Na to, že jsme hráli spolu poprvé po dlouhé době, to by lo celkem dobré. Škoda, že nám spadlo v závěru pár jednodušších míčů, než je zdrávo. Ale na pálce super.

Olympia Blansko – Snails Kunovice 10:9

Dlouho jsme vedli 6:1 a živili naději, že dokonce postoupíme z prvního místa do finále. Bohužel v každé z posledních dvou směn jsme vyrobili jednu chybu, kterí spustila příval odpalů a příliv bodů na našem kontě. Soupeř skóroval celkem osmkrát a zápas otočil. Škoda, protože jsme hráli výborně a ještě před dohrávkou utkání jsme vedli. Tak třeba příště.

Snails Kunovice – Trnava Panthers 15:4

V zápase o 5. místo jsme se do toho obuli hned od začátku a už jsme se nezastavili. Moc jsme chtěli odjet s výhrou a na našem výkonu to bylo vidět.

Coach Přema Beránek:

Musím všechny pochválit za dobrou reprezentaci Snails. Je na čem stavět. Turnaj byl super, holky si to užily. Poděkování patří taky Cats Brno za krásnou sobotu.

Sestava: Nikola Strapinová, Natka Včelicová, Terka Lučná, Nikola Schwarzová, Lea Friedlová, Bíba Oherová, Joha Beránková, Áďa Víchová, Sofča Šuranská a Julča Hasmandová.

Koučové : Přema Beránek, Jana Pořtová, Ajka Víchová

Technický doprovod: Jana Šuranská

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie