24.-26.09.2021 - Liga žákyň - Finálový turnaj - Praha

Náš boj o postup na finálový turnaj ligy žákyň na domácí půdě byl úspěšný, a tak jsme se v pátek 24. 9. vypravili bojovat do Prahé :).

Pátek:

První zápas nás čekal až v 15:20, a to proti nám již známému Merklínu. Celkově nás v pátek čekaly zápasy dva. Již zmíněný Merklín a hned poté Kotlářka Praha. Zápas s Merklínem byl náročný a hodně těsný. Na prkně se vystřídaly naše dvě nadhazovačky a pálka byla vydřená. Nakonec Merklín porážíme v dohrávce 6:5. Kotlářka Praha nám takovou šanci nedala a poraží nás ve 4 směně rozdílem 7 bodů. I když rozdílem, tak bez ostudy a se ctí.

Sobota:

Trutnov a Piranhas. Zápas s Trutnovem raději nekomentujeme, nejlépe zapomenout. Prostě se nám nepovedl i přes to, že jsme se snažili bojovat až do konce. Prohra nám ale komplikuje taktiku a po druhé sobotní prohře s Piranhas, se musíme soustředit na první nedělní zápas se Sabatem Praha.Takticky jsme měli vše zmáknuté, a tak jsme věděli, že prohra s Piranhas nic moc neřeší a zápas se Sabatem řeší vše! S Piranhas hrajeme sice lépe, ale k výhře to nestačí. Proti silné nadhazovačce z Berouna se nám nepodařilo uhrát ani jediný bod.

Neděle:

Po dovednostech Clash of skills se snažíme rozehnat nervozitu a připravit se na zápas, jehož výhra bude znamenat boj o třetí místo. Hned po prvním útoku nás nervozita opouští a přináší nám do duše trošku klidu. Odehrajeme klasiku a na pálce se daří. Po krátkém boji porážíme Sabat 12:0 a radujeme se. Úleva veliká.

Do boje o třetí místo jdeme proti Kotlářce.

Zápas je to krásný, ale bohužel opět nestačíme na silnou nadhazovačku. Nemáme zatím tolik zkušeností na pálce a v poli se občas objeví chybka. Kotlářka využije všechny příležitosti k tomu, aby mohla skórovat a tak nás opět poráží rozdílem 7 bodů a my tedy obsazujeme konečné, nepopulární, čtvrté místo.

I když se celý turnaj nesl na bázi nervozity, nám se moc líbil. Holky si ho užily dostatečně, i když ne všechny ženušky dostaly příležitost zasáhnout do hry ve velkém - je nás moc, ale jsme za to rády.

Chceme moc poděkovat všem našim malým ženám. Vytvořil se tým silný o pouto přátelství a respektu. Sezóna nás moc bavila a užili jsme si každý společně strávený den. Smíchu bylo moc a tak se nám za tento rok opět prodloužil život :)

Příští rok se nám sestava změní. Odejde nám Lea, Bíba a Danča. Ty přívítá pro další rok tým kadetek. Přejeme jim, ať se daří!
Pevně věříme, že nám holky přes zimu vydrží, zesílí a z těch, které se tento rok v sezóně učily, se stanou platné hráčky.

Tréninky nám nekončí, máme se rády, tak spolu ještě chvilku potrénujeme :)

Děkujem také Pecovi a Luďovi za to, že vyměnili svoje plány za čas strávený s námi :) Bez nich bychom to nezvádli a bylo nám spolu myslím dobře :D

Díky patří také všem rodičům.

Lulu a Helča

Foto z turnaje


11.-12.09.2021 - Liga žákyň - nadstavba - Kunovice

O víkendu se na Mlatevni uskutečnil nadstavbový turnaj ligy žákyň (pro nejlepší týmy po základní části). Účastnilo se ho pět týmů a hrálo se systémem každý s každým a následně boje o tři postupová místa na vrchol sezony – Finálový turnaj, kde se bude hrát o celkové prvenství a umístění v letošní sezoně.

První dva zápasy zvládáme (Storms, Falcons), třetí, postupovou, výhru máme dlouho na dosah, ale v samotném závěru je nakonec lepší tým Berouna, který zaslouženě napínavý zápas vyhrává a stává se prvním postupujícím. My nemáme jisté nic, zápas, který by nás katapultoval jako druhého postupujícího máme tedy znovu před sebou – v neděli ráno v přímém boji o finále - s Merklínem. Věříme si, o to větší je zklamání po naší těsné prohře 1:2. Krásný zápas. O třetím postupujícím se tedy rozhodne v našem posledním zápasu – opět se Storms. Začátek nám moc nevyšel, zbytečné chyby nás dostaly až do stavu 2:5 pro soupeře. Bereme time a poté světe div se, nastává prudký obrat. Zabereme v útoku, daří se nám obsazovat mety a splašené nohy dobíhají pro důležité body! Skóre otáčíme šesti povolenými body ve směně, soupeři dovolujeme už jen bod a my naopak další směnu přidáváme. Nakonec končí zápas rozdílem 13:6. Uf! Holky to zvládly! Tohle byl náš cíl! Podíváme se tedy za čtrnáct dnů na Finálový turnaj do Prahy, kdy už půjde o medaile! Držte palce, případně přijeďte fandit – budeme všichni mooooooc rádi! Je to pro nás vrchol sezony a poté nás uvidíte v akci až zase příští rok.....

Výsledky:

Snails x Storms 12:1

Snails x Falcons HK 8:3

Snails x Piranhas 4:6

Snails x Merklín 1:2

Snails x Storms 13:6

Sestava: Lea, Bíba, Joha, Víša, Julča, Sofča, Danča, Kika, Alča, Míša, Bětka, Bea, Natka, Šali, Monča

Naše obrovské díky za pomoc s organizací tentokrát putuje k Berrymu, Mejlovi, Kačce, Saxaně, Kolučimu J., Pegasovi, Cárovi, Honzovi, Yvettce, Pepince a Mirdovi! A nesmíme zapomenout ani na kadety a různé a jiné pomocníky – snad o sobě vědí, my o nich ano! ;-) DĚKUJEME!

Foto z turnaje


27.-28.08.2021 - Open pohár - Brno

Žákyně se zúčastnily třídenního turnaje Open ČSA v Brně. Mezi zúčastněnými 10 týmy si nevedly vůbec zle, když svou skupinu zakončily bilancí 2 výhry, 2 prohry.

Výhry nad námi dobře známými týmy z celostátní soutěže Severem Brno 10:0, Trutnovem 7:6 a prohrami s Eagles 0:7 a Hitem Opava 1:12. Celkové postavení ve skupině nás poslalo do čtvrtfinále s Piranhas Beroun. To se hrálo jako náš čtvrtý zápas během dne a to v pozdějších večerních hodinách, kdy se dohrávalo již za snížené viditelnosti. Po celkově dobrém začátku a jsme až do třetí směny (hrálo se na pět směn) drželi se soupeřem krok a skóre 0:1 tomu odpovídalo. Pak ale přišlo 2x naše velké zaváhání v obraně. Soupeř výrazně odskočil a ztrátu se nám už nepodařilo dohnat. Zápas tak skončil 1:7 a odsoudil nás k bojům o páté místo.

Ten nás, jako poslední zápas na turnaji, čekal v neděli proti Kotlářce. Po první nepovedené obraně jsme hned v úvodu prohrávali 0:5. Ale vzápětí byl po naší dohrávce stav na tabuli 4:5. V druhé směně naše obrana drží a my přidáváme další bod. Stav 5:5 a začíná se od začátku. Soupeř bere další dva body, my jeden, následně odskakují holky z Prahy na 9:6 a my jdeme do dohrávky zápasu. První aut, druhý aut, prázdné mety. Nevypadá to s námi dobře, ale nevzdáváme se, povzbuzujeme se a tak obsazujeme první metu, následně krademe druhou, po passballu bereme třetí, odpalem stahujeme bod a obsazujeme první. Krademe druhou a po nepodařeném nadhozu i třetí. Přichází odpal, zaváhání obrany, skórujeme a jdeme až na druhou metu. Passball nás sune na třetí, přichází trefení nadhozem a poté krademe dvojku. Stav 8:9, dva auty, dva, tři obsazená. Naděje je obrovská, bohužel přichází nepochopitelné písknutí druhého a ještě nepochopitelnější písknutí třetího strajku naší pálkařce (oba míče byly vysoké, jeden vyšší než druhý). A tak končí náš útok-zápas trpkým zklamáním, slzami naší pálkařky, protože cítíme, že tenhle boj nebyl dohrán úplně férově. Bohužel i tohle se ve sportu děje a rozhodčí jsou také jen lidé, ALE mají bohužel velkou moc ovlivnit celý zápas, i když třeba neúmyslně.

Končíme tedy na celkovém šestém místě, ale nemáme se za co stydět! S našim nejmilejším a dost možná nejmladším a rozhodně nejmenším a nejpočetnějším kádrem, jsme v konkurenci silných týmů předvedli, že i v Kunovicích softball hrát umíme.

Byl to náročný turnaj po všech stránkách. Počasí nám nepřálo, po pátečním dešti a pokusu vysušit hřiště v naději, že se vše podaří odehrát jen s nějakým časovým posunem, přišla další průtrž a hřiště na Technice (kde se hrála jedna-naše skupina) bylo po zbytek dne nehratelné. Přesunem do areálu Hrocha se bohužel herní situace v naší skupině, přes velkou snahu organizátorů, nepodařila vyřešit a zbytek našich zápasů byl přesunut na sobotu (z plánovaných našich třech zápasů v pátek se podařilo odehrát pouze jeden). O to větší výzva nás čekala v sobotu, kdy místo plánovaných dvou zápasů jsme zvládli nakonec odehrát čtyři. Déšť nás zlobil i celou sobotu, ale díky skvělé práci pořadatelů a velké vůli všech týmů (kterým se měnily herní časy, posunovaly celé zápasy, stěhovalo se z hřišť) se však nakonec zvládlo vše odehrát.

Holky, i my-trenérky, jsme si turnaj užili. Ať už na hřišti, v areálu, i mimo něj. Děkujeme řidičům Pecovi a Luďovi, že s námi tento čas strávili s radostí a také rodičům, kteří dorazili holky povzbudit – děkujeme. Týmům, co nám držely palce, patří také náš velký dík. Děkujeme za podporu.

Trenérské duo: Hela&Lulu

Sestava: Lea, Bíba, Danča, Joha, Víša, Sofča, Julča, Fefe, Alča, Míša, Bětka, Silva, Šali, Niky, Bea, Monča

Foto z turnaje


26.-27.06.2021 - 3. turnaj Ligy žákyň - Kunovice

Článek o turnaji z pohledu hráčky- berme my, žákyně 😊

O víkendu 26.6. - 27.6. se na domácím hřišti Kunovic – Mlatevni odehrálo 3. kolo ligy žákyň. V sobotu ráno jsme si udělaly rozcvičku, rozházely se, rozběhaly, rozpálily a mohlo se hrát. První zápas s Cats Brno, skončil výhrou 10:2 pro Snails. Po krátké přestávce následoval souboj s náročnějším soupeřem – Sever Brno, kterého jsme nakonec porazily 11:8. V polední pauze jsme poobědvaly, oslavily narozeniny jedné z hráček a odpočívaly. Poslední sobotní zápas proti Orlům Choceň, jsme po začátku první směny zabodovaly a po náročném boji zvítězily 9:5. Po krátké promluvě, jsme se všechny vydaly domů a těšily se na druhý den turnaje a hry o umístění.

V neděli ráno se první zápas proti Hradci Králové vydařil a vyhrály jsme 14:2. Další zápas po dvouhodinové dlouhé pauze byl finále. Finále se Severem Brno byl dlouhý a namáhavý boj o umístění a medaile, který dopadl 11:5 pro Snails a pak už se jen oslavovalo a bylo vyhlášení výsledků. Po náročném víkendu,jsme si zašly na Kunovské koupaliště a potom domů.


My děkujeme Marušce za článek😁


Za nás gaučky bylo vše super. O 4 hráčky základní sestavy oslabený tým, předvedl super výkon. Holky jsou moc šikovné, ale především dobrá parta. Je to vidět, kam se podíváš.. Moc děkujeme všem pomahačům!! Bez Vás by to nešlo.

Lulu a Helča

Sestava: Fefe, Lea,Alča, Danča, Šali,Julča, Bíba, Bětka,Bea,Niki,Víša, Monča

Foto zde


12.-13.06.2021 - 2. turnaj Ligy žákyň - Hradec Králové

Ano vážení, vyhráli jsme i druhý turnaj 😃

Tento byl pro nás ovšem daleko těžší. Soupeřky se zdokonalují, ovšem stejně tak, jako my.

Hrálo se v Hradci Králové a vypadalo to, že pojedou samé ženy, malé i velké… ovšem nakonec nás zachránil Jindříšek „bagr“ Hasmandů.

Cesta byla super a řidičky dokonalé 😊

Na sobotu jsme měli v rozpise jen dva zápasy a ty jsme zvládli na jedničku. Naše malé ženy se trošku rozkoukávaly, ale daly to. Sobota bez prohry.

Nedělní 3 zápasy byly těžší. Hned ten první jsme prohráli s výborným Trutnovem. Dobře nám tak! 😊 Mini párty na koleji s hromadou popcornu byla ráno lehce znát.

Musím podotknout, že i Choceň nás dokázala potrápit a padly tím naše plány, vyzkoušet jiné variace v poli. Nevadí, příležitost jistě ještě bude.

Finále? Finále bylo bezva a do poslední chvíle nervy! Přetahovali jsme se s Trutnovem celý zápas. Bylo pár momentů, které nás stály zbytečné body, ale v útoku jsme si pro ně zase přišly, neb challenge 2x slajd po nohou a 1x po hlavě (či jak to bylo), je celkem výzva. Lea zvládla zápas na jedničku a vyházela nám tak druhé turnajové vítězství. Zásluha samozřejmě není jen její, je všech!

Třešničkou na dortu bylo pak vyhlášení nejlepší hráčky týmu, kterou se po zásluze stala Bíba a největšího herního skokana, kterým byla správně vyhlášena Šali.

Shrnuto a podtrženo – hráček jelo 14. Všechny je prostřídat byla celkem fuška, ale i ty nejnovější holky si zahrály a vše zvládly. Soupeřky jdou nahoru, jejich nadhoz se zlepšuje a každý turnaj bude pro náš těžší. Už se také ví, že umíme běhat po metách, na což jsme opravdu pyšné, neb jsme díky tomu schopné zápas otočit v každé situaci. Dařilo se nám i na nadhozu. Všechny holky jsou stále lepší a to hlavně mentálně. Je to super! Veliká poklona pak patří Bíbě. Ta odkečrovala všech 5 zápasů. Díky ale patří samozřejmě všem ženuškám. Každá má v týmu svou důležitou roli, jsou veselé, usměvavé, drzé, vtipné, bojovné i fňukající. To vše dohromady utvoří super partu!

Moc děkujeme Martině Hasmandové, která nám vytrhla doslova trn z paty svým rozhodnutím udělat si s Jindřiškem výlet a pomoci nám tak zvládnout logistiku 😊

Hřiště v Hradci je v začátcích, ale pořadatel vše zvládl na jedničku. Děkujeme.

Sestava: Joha, Bíba, Lea, Julča, Aduš, Sofča, Kika, Fefe, Šali, Alča, Míša, Danča, Niki, Bea

Řidiči: Lulu, Helča, Marťa

Pro nadcházející 3. turnaj se nám změnily plány a díky volné kapacitě u nás na hřišti jsme nabídli pomoc a uspořádáme turnaj na Mlatevni. Všechny vás tímto zveme! Přijďte tedy v termínu 26. - 27. 6. naše mladé ženy podpořit a rodiče pak prosíme, aby nám vypomohli (především s úklidem a přípravou hřiště).

Všechny potřebné informace půjdou v emailu tento týden!

Lulu a Helča

Foto z turnaje


29.-30.05.2021 - 1. turnaj Ligy žákyň - Ostrava

Žákyně vyrazily o víkendu na svůj první letošní turnaj Ligy žákyň (rozdělených do tří divizí) do Brna a postupně změřily síly s týmy Falcons Hradec Králové, Cats Brno, Sever Brno a Trutnov.

Všech 14 hráček zapojujeme postupným střídáním do hry. Ty nás překvapují svou lehkostí a radostí. K tomu se přidává postupně jedna výhra za druhou. Radost z pohybu nám tak na chvíli překazí jen déšť. Nadhazovačky Leu, Áďu, Johu točíme a všechny zaslouží pochvalu. Neméně pak Bíba, která neohroženě kečruje většinu zápasů! Dřina na tréninku se vyplácí. Na pálce si vedeme skvěle, když se pokoušíme trefovat a trefujeme vše, co do zóny přiletí (mnohdy i mimo ni - chuť pálit je obrovská :-)) Dravým během po metách pak přidáváme bod za bodem.

Nejprve získáme skalp Hradce 7:5, dále je na řadě Cats Brno 6:1 a v závěru dne smeteme i domácí Sever Brno 12:0.
Odjíždíme se domů vyspat, abychom mohli v neděli přidat i skalp Trutnova 11:2.

Čeká nás tedy finále, do kterého se nakonec probojoval místní tým. V utkání taháme za kratší konec, ale držíme se v dostřelu. Skóre na svou stranu překlápíme až v poslední směně a už ho udržíme. S dohrávkou k dobru vítězíme těsně o jeden bod 8:7! Soupeř hrál koncentrovaně a holky si bohužel vybraly poprvé v celém turnaji slabší chvilky. Nevzdaly to však a vyplatilo se. Odjíždíme bez ztráty kytičky a s pohárem!

Ke sportu, jak víme, patří i štěstí a i proto je každý zápas jiný! Jednou my, příště někdo další. Snad nás ale hned tak neopustí - pro jistotu ho potuplujeme poctivýma tréninkama! :-)

Rádi bychom závěrem poděkovali organizátorům za příjemný turnaj, všem soupeřům za čestného a přátelského ducha, dále rodičům v rolích řidičů či fanoušků, a v neposlední řadě těm našim báječným malým ženám! Byly skvělé nejen po herní stránce, (snažily se moc a ve všem), ale také po stránce lidské a týmové. Dost jsme si to všichni užili!

DĚKUJEME!

Hráčky: Lea, Aduš, Joha, Julča, Bíba, Kika, Sofča, Danča, Fefe, Alča, Šali, Bětka, Míša, Silva

Řidiči: Peca, Marťa, Lulu, tatínek Šali

Fanoušci: Šuranští, Miklendovi, Stránští, Chmelařovi

Spokojené trenérky: Lulu a Helča

Foto z turnaje zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie