26.-27.06.2021 - 3. turnaj Ligy žákyň - Kunovice

Článek o turnaji z pohledu hráčky- berme my, žákyně 😊

O víkendu 26.6. - 27.6. se na domácím hřišti Kunovic – Mlatevni odehrálo 3. kolo ligy žákyň. V sobotu ráno jsme si udělaly rozcvičku, rozházely se, rozběhaly, rozpálily a mohlo se hrát. První zápas s Cats Brno, skončil výhrou 10:2 pro Snails. Po krátké přestávce následoval souboj s náročnějším soupeřem – Sever Brno, kterého jsme nakonec porazily 11:8. V polední pauze jsme poobědvaly, oslavily narozeniny jedné z hráček a odpočívaly. Poslední sobotní zápas proti Orlům Choceň, jsme po začátku první směny zabodovaly a po náročném boji zvítězily 9:5. Po krátké promluvě, jsme se všechny vydaly domů a těšily se na druhý den turnaje a hry o umístění.

V neděli ráno se první zápas proti Hradci Králové vydařil a vyhrály jsme 14:2. Další zápas po dvouhodinové dlouhé pauze byl finále. Finále se Severem Brno byl dlouhý a namáhavý boj o umístění a medaile, který dopadl 11:5 pro Snails a pak už se jen oslavovalo a bylo vyhlášení výsledků. Po náročném víkendu,jsme si zašly na Kunovské koupaliště a potom domů.


My děkujeme Marušce za článek😁


Za nás gaučky bylo vše super. O 4 hráčky základní sestavy oslabený tým, předvedl super výkon. Holky jsou moc šikovné, ale především dobrá parta. Je to vidět, kam se podíváš.. Moc děkujeme všem pomahačům!! Bez Vás by to nešlo.

Lulu a Helča

Sestava: Fefe, Lea,Alča, Danča, Šali,Julča, Bíba, Bětka,Bea,Niki,Víša, Monča

Foto zde


12.-13.06.2021 - 2. turnaj Ligy žákyň - Hradec Králové

Ano vážení, vyhráli jsme i druhý turnaj 😃

Tento byl pro nás ovšem daleko těžší. Soupeřky se zdokonalují, ovšem stejně tak, jako my.

Hrálo se v Hradci Králové a vypadalo to, že pojedou samé ženy, malé i velké… ovšem nakonec nás zachránil Jindříšek „bagr“ Hasmandů.

Cesta byla super a řidičky dokonalé 😊

Na sobotu jsme měli v rozpise jen dva zápasy a ty jsme zvládli na jedničku. Naše malé ženy se trošku rozkoukávaly, ale daly to. Sobota bez prohry.

Nedělní 3 zápasy byly těžší. Hned ten první jsme prohráli s výborným Trutnovem. Dobře nám tak! 😊 Mini párty na koleji s hromadou popcornu byla ráno lehce znát.

Musím podotknout, že i Choceň nás dokázala potrápit a padly tím naše plány, vyzkoušet jiné variace v poli. Nevadí, příležitost jistě ještě bude.

Finále? Finále bylo bezva a do poslední chvíle nervy! Přetahovali jsme se s Trutnovem celý zápas. Bylo pár momentů, které nás stály zbytečné body, ale v útoku jsme si pro ně zase přišly, neb challenge 2x slajd po nohou a 1x po hlavě (či jak to bylo), je celkem výzva. Lea zvládla zápas na jedničku a vyházela nám tak druhé turnajové vítězství. Zásluha samozřejmě není jen její, je všech!

Třešničkou na dortu bylo pak vyhlášení nejlepší hráčky týmu, kterou se po zásluze stala Bíba a největšího herního skokana, kterým byla správně vyhlášena Šali.

Shrnuto a podtrženo – hráček jelo 14. Všechny je prostřídat byla celkem fuška, ale i ty nejnovější holky si zahrály a vše zvládly. Soupeřky jdou nahoru, jejich nadhoz se zlepšuje a každý turnaj bude pro náš těžší. Už se také ví, že umíme běhat po metách, na což jsme opravdu pyšné, neb jsme díky tomu schopné zápas otočit v každé situaci. Dařilo se nám i na nadhozu. Všechny holky jsou stále lepší a to hlavně mentálně. Je to super! Veliká poklona pak patří Bíbě. Ta odkečrovala všech 5 zápasů. Díky ale patří samozřejmě všem ženuškám. Každá má v týmu svou důležitou roli, jsou veselé, usměvavé, drzé, vtipné, bojovné i fňukající. To vše dohromady utvoří super partu!

Moc děkujeme Martině Hasmandové, která nám vytrhla doslova trn z paty svým rozhodnutím udělat si s Jindřiškem výlet a pomoci nám tak zvládnout logistiku 😊

Hřiště v Hradci je v začátcích, ale pořadatel vše zvládl na jedničku. Děkujeme.

Sestava: Joha, Bíba, Lea, Julča, Aduš, Sofča, Kika, Fefe, Šali, Alča, Míša, Danča, Niki, Bea

Řidiči: Lulu, Helča, Marťa

Pro nadcházející 3. turnaj se nám změnily plány a díky volné kapacitě u nás na hřišti jsme nabídli pomoc a uspořádáme turnaj na Mlatevni. Všechny vás tímto zveme! Přijďte tedy v termínu 26. - 27. 6. naše mladé ženy podpořit a rodiče pak prosíme, aby nám vypomohli (především s úklidem a přípravou hřiště).

Všechny potřebné informace půjdou v emailu tento týden!

Lulu a Helča

Foto z turnaje


29.-30.05.2021 - 1. turnaj Ligy žákyň - Ostrava

Žákyně vyrazily o víkendu na svůj první letošní turnaj Ligy žákyň (rozdělených do tří divizí) do Brna a postupně změřily síly s týmy Falcons Hradec Králové, Cats Brno, Sever Brno a Trutnov.

Všech 14 hráček zapojujeme postupným střídáním do hry. Ty nás překvapují svou lehkostí a radostí. K tomu se přidává postupně jedna výhra za druhou. Radost z pohybu nám tak na chvíli překazí jen déšť. Nadhazovačky Leu, Áďu, Johu točíme a všechny zaslouží pochvalu. Neméně pak Bíba, která neohroženě kečruje většinu zápasů! Dřina na tréninku se vyplácí. Na pálce si vedeme skvěle, když se pokoušíme trefovat a trefujeme vše, co do zóny přiletí (mnohdy i mimo ni - chuť pálit je obrovská :-)) Dravým během po metách pak přidáváme bod za bodem.

Nejprve získáme skalp Hradce 7:5, dále je na řadě Cats Brno 6:1 a v závěru dne smeteme i domácí Sever Brno 12:0.
Odjíždíme se domů vyspat, abychom mohli v neděli přidat i skalp Trutnova 11:2.

Čeká nás tedy finále, do kterého se nakonec probojoval místní tým. V utkání taháme za kratší konec, ale držíme se v dostřelu. Skóre na svou stranu překlápíme až v poslední směně a už ho udržíme. S dohrávkou k dobru vítězíme těsně o jeden bod 8:7! Soupeř hrál koncentrovaně a holky si bohužel vybraly poprvé v celém turnaji slabší chvilky. Nevzdaly to však a vyplatilo se. Odjíždíme bez ztráty kytičky a s pohárem!

Ke sportu, jak víme, patří i štěstí a i proto je každý zápas jiný! Jednou my, příště někdo další. Snad nás ale hned tak neopustí - pro jistotu ho potuplujeme poctivýma tréninkama! :-)

Rádi bychom závěrem poděkovali organizátorům za příjemný turnaj, všem soupeřům za čestného a přátelského ducha, dále rodičům v rolích řidičů či fanoušků, a v neposlední řadě těm našim báječným malým ženám! Byly skvělé nejen po herní stránce, (snažily se moc a ve všem), ale také po stránce lidské a týmové. Dost jsme si to všichni užili!

DĚKUJEME!

Hráčky: Lea, Aduš, Joha, Julča, Bíba, Kika, Sofča, Danča, Fefe, Alča, Šali, Bětka, Míša, Silva

Řidiči: Peca, Marťa, Lulu, tatínek Šali

Fanoušci: Šuranští, Miklendovi, Stránští, Chmelařovi

Spokojené trenérky: Lulu a Helča

Foto z turnaje zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie