Soutěž v roce 2010: 2. liga
Tabulky a statistiky www.softball.cz
Vedoucí družstva: Barbora Podškubka, tel.: 603 529 202 , e-mail: baa@centrum.cz
Trenér družstva: Pavel Křivák, tel.: 608 960 093 , e-mail: krivakpavel@seznam.czhorní řada zleva: Pavel Křivák, Tereza Vlčková, Vendula Uhlířová, Kateřina Kudrová, Helena Zedníková, Monika Šestáková, Alena Zigová, Barbora Podškubka
dolní řada zleva: Eliška Mlýnková, Jana Pořtová, Markéta Němcová, Adéla Konečná, Yvette Kuřímská, Veronika Sedlářová, Tereza Zpěváková, Petra Jurásková

HRÁČKY

foto jméno post číslo dresu pálkařský box
Horsáková Radka 2B 38 L
Kaňovská Lucie P, OF 6 P
Konečná Adéla P, SS 2 L
Kovaříková Monika OF
P
Kudrová Kateřina SS, OF 35 L
Kuřímská Yvette P 25 P
Jurásková Petra 1B, OF 16 P
Jurásková Radka OF 14 P
Mlýnková Eliška 3B 22 P
Němcová Markéta 1B, OF 4 L
Pořtová Jana 1B, OF
P
Sedlářová Veronika P, OF 9 P

Šestáková Monika C, OF 75 P

Uhlířová Vendula P, 2B, OF 19 P

Vlčková Tereza C, SS 12 P

Zigová Alena C, OF 55 L

Zedníková Helena P, 2B, 3B 20 P

Zpěváková Tereza OF 11 P


Praha - finále 25.- 26.9.2010

Už s jistým postupem do Extraligy v kapse se vydaly do Prahy k finálovým zápasům naše ženy. Bohužel předpověď počasí neslibovala nic dobré a to se nakonec také potvrdilo. Déšť byl největším soupeřem.

Náš tým odcestoval ve velmi oslabené sestavě. K dlouhodobě zraněným se přidala i Fréza. Navíc nemohla na sobotní utkání odjet Frasna a Speedy. V průběhu týdne měl kauč problémy sehnat devátou hráčku. Nakonec odcestovala s týmem Lenka Durnová, která se však musela vrátit po utkání domů. Na lavičce byla ještě připravena Kačka Blahová, která týmu přijela pomoci v případě zranění.

V sobotním zápase jsme byli domácí a tak jsme začali v obraně. Hřiště bylo poznamenáno deštěm a předchozím extraligovým finálem žen. Naše sestava:

Adélka Konečná 6

Yvettka Kuřímská 3

Helenka Zedníková 4

Janička Pořtová 2

Eliška Mlýnková 5

Lucinka Kaňovská 1

Vendulka Uhlířová 8

Lenička Durnová 9

Kačenka Kudrová 7

Jak je vidět, některé hráčky se představily na zajímavých postech. Soupeř se hned v první směně ujal vedení po chybě našeho vnějšího pole. Nám se podařilo vyrovnat ve směně třetí, tentokrát na mentální chybu soupeře, když hodil během rozehry mokrý míč k lavičce, aby ho nechal usušit.

Hned ve čtvrté však soupeř opět boduje. Tentokrát poctivě na hity. My však stejně poctivě odpovídáme. Po čtvrté směně je tak stav 2:2. Se soupeřem držíme krok. Bohužel se však zhoršuje počasí a tím i terén. A navíc soupeř začíná výrazně tlačit. Rozjede obrovskou střelnici, kterou nezastaví ani střídání nadhozu a uštědří nám 6 bodů. My sice také nezahálíme, ale dáváme body jenom dva. Stav je tak 8:4 po páté směně. Pak se sice ještě otevře další směna, ve které soupeř pokračuje v obrovském tlaku, ale vzhledem k počasí je rozhodčími ukončena a platí tak výsledek po páté směně.

První zápas tak prohráváme 8:4. A zaslouženě. Soupeř byl lepší po všech stránkách. Nedá se nic dělat, ale jsme připravení se v neděli o zlato ještě poprat. Navíc nám přijedou dvě posily (Frasna a Speedy).

Bohužel také nedělní ráno je smutné. Po celonočním dešti je hřiště ve špatném stavu. A vzhledem k tomu, že i nadále prší, není šance na zlepšení. Po vzájemné dohodě je tak série ukončena a nám patří druhé místo. Jako překvapení přinesou oba kaučové medaile a poháry, které týmům koupili, jako odměnu za celoroční práci.

I přes porážku ve zkráceném finále si naše hráčky zaslouží obrovskou pochvalu. Především podzimní část byla vynikající a zúročila se naše poctivá práce. Na samostatné hodnocení jistě přijde čas, ale už teď je možné začít slavit. Extraliga žen se v Kunovicích ještě nikdy nehrála a už teď se mohou fanoušci těšit na jarní premiéru.

Trutnov - semifinále 18.- 19.9.2010

Náš tým vyrazil do Mladých Buků, kde se semifinálová série měla odehrát, s jasným cílem. Přehrát soupeře, stejně jako v předchozích dvou zápasech a zajistit si tak postup do finále. V lepším případě, při vítězství Joudrs, postup do Extraligy. Naše podzimní výsledky s Trutnovem byly nadějné. Nejprve jsme je dokázali v lize porazit 5:1 a následně v rámci ligového turnaje 7:2. Přesto byl mírným favoritem soupeř. V další části si můžete přečíst, jak zápas probíhal.

Sobota 18.9.2010 - 1.zápas

Naše zahajovací sestava vypadá takto:

Cigi 6

Speedy 8

Frasna 2

Stařičká 1

Lulu 3

Eleonora 5

Fréza 9

Švédka 4

Yvette DP

Venda 7

Začínáme tedy s Helou na prkně. Nejprve však musíme ubránit útok soupeře, protože jsme domácí. Makovou mažeme přes Švédku, další aut hraje Hela. Pak sice Eliška zahodí, ale směnu končí odpal opět na naši blonďatou nádheru, která dostala důvěru na druhé metě. A začínáme my. Cigoška nabíhaným odpalem málem prostřelí na devět, ale ryba druhé mety míč zastavuje a autuje naši první pálkařku. Pak však Speedy slepuje na dvojku a je sejf. Následná krádež končí přehozem a to tak dobrým, že pohodlně skóruje. Frasna vystojí BB, ale následně je aut po odpalu Helgy. Tu na dvojku dostane Lulu. Máme 1-2, ale dva auty. Na pálku jde poprvé Eleonora a střílí ránu na sedmičku. Ta navíc odpal ani nedokáže zastavit a Hela i Lulu dobíhají domů. Eliška končí na trojce. Odchází z ní až po strike autu Frézy.

Bohužel při druhé pálce necháme soupeře snížit. Nejprve si necháme metou zdarma obsadit metu. Následný odpal jde na Frézu, která ho pohodlně chytí a máme aut. Bohužel se však pokusí autovat ještě na jedničce. Poněkud zbytečný příhoz končí na plotě, kde sice je záběhnutá Frasna, ale odraz míčku nabízí běžkyni i třetí metu. U ní ji sice můžeme opět autovat, ale další chyba znamená bod. Čertovo kolečko už u nás není moc zvykem a první podzimní přišlo v nejméně vhodnou dobu. Další dva lufty pohodlně chytáme. A můžeme znovu útočit. Švédka hraje Dorotu Máchalovou, Yvett posílá čudličku na trojku a je také aut. Cigoška hituje na osm a pak čórkuje, což jí pochopitelně jde. Ostatně jako každé cigošce. Speedy opět slepuje a je opět sejf. Vyběháme navíc ještě 2-3. Pálit jde Frasna a dá dobrou ránu na osm. Tam ale hraje Maková, která běhat umí a tak je aut. Stav tedy zůstává 3:1 pro nás.

Začínáme poslední pálkařkou a Stařičká ji prohodí. Pak nás ale Maková překvapuje očekávanou úlivkou. Následná sebeobětovací je bohužel taky sejf a začíná nám být horko. 1-3 jeden aut. Další odpal jde na Elišku, ale ta hraje domů proti bodu a úspěšně. Máme sice 2-3, ale už dva auty. Směnu končí autem Švédka. Na soupeře zatím platí naše nadhazovací taktika. I když se s ní snaží vyrovnat, tak na hity to zatím nestačí. Náš třetí útok už je zase bodovací. Hela je sice na míči brzo a je tak aut na jedna. Po ní se už ale Lulu dostane. Pak vystojíme 3 BB a tak je to za bod. Směnu končí luft na spojku naší první pálkařky. Vedeme už ale 4:1.

Čtvrtý útok soupeře opět ubráníme. Ale nemáme to lehké. Soupeř posílá dva hity na osmičku. Pak však útok zastavíme bez bodu. Speedy je však poprvé v zápase aut. A hned za ní i Frasna, která střílí další dlouhý míč na osm. Ale do luftu. Hela však hituje. Po ní i Lulu, která tím Helu ze dvojky stáhne. Následuje vrcholný okamžik sobotního zápasu. Do míče se opírá Eleonora a ten letí, letí a letí…….a dopadá až za plot. Dvoubodový homerun utkání snad definitivně rozhoduje. Vedeme 7:1.

Maková nám v pětce opět nečekaně položí úlivku a zase ji nestihneme. Následuje sice luft na spojku a ten Cigi chytá. Další luft ale letí na devítku, který však naše Úča Fréza v rybě nechytí. Míč končí na plotě, Maková doma a běžkyně na trojce. Tam už ji však Hela udrží luftem. Poslední aut hodí Cigoška v klidu na jedna. Našemu útoku se tentokrát nedaří. Yvett 6-3, Cigi luft na tři a Speedy luft na sedm. Naštěstí máme nahráno a tak bude důležité dvakrát ubránit soupeřovu pálku.

Hela začíná metou zdarma. Kauč neponechá nic náhodě a střídá. Házet jde Yvett, Hela se posunuje na dva a Švédka jde na OPO. Sebeobětovací úlivku zahrajeme na jedna. Konečně. Navíc autujeme i přeběhnutou běžkyni za dvojkou. Taky konečně. Pak sice děláme další chybu, na kterou soupeř obsadí jedničku, ale na prázdné pole a dva auty to nevadí. Luft končí u Frézy v rukavici a už budeme bránit jen jednou. Náš poslední útok (jak doufáme) je neplodný. Frasna 6-3, Hela 4-3, Lulu 5-3. Soupeřovo vnitřní pole už funguje dobře.

Poslední obrana začíná slibně. Lehký luft chytá Yvett. Další luft letí na Černou Perlu a ta má dnes formu. Soupeř sice odpálí ještě hit na sedmičku. Následně ještě propálí Elízu, ale to je všechno. Poslední luft chytá právě chylická mlátička a můžeme se radovat.

Vítězíme 7:2 a vedeme 1:0 na zápasy. Nebyl to sice od nás nijak excelentní zápas. Hlavně v obraně. Určitou část lze přičíst nervozitě. Přece jen jsme play-off ještě nehráli. Ale soupeř hraje ještě výrazně hůř než my. Je zajímavé, jak se z týmu, který hraje na jaro téměř bezchybně, stane tým, který má problémy se základními dovednostmi? Zaslouženě bereme první výhru. Byli jsme lepší po všech stránkách. Hvězdou zápasu je Eleonora, která stahuje 5 ze 7 bodu.

Neděle 19.9.2010 - 2.zápas

Slunečné ráno slibuje dobré počasí. Věříme, že nám sluníčko přinese štěstí. Nejenom v Bukách, ale i v Praze, kde Joudrs v první zápase porazil Storms 8:4. My začínáme v této sestavě :

Adéla Cigi Konečná 6

Alena Speedy Zigová 8

Tereza Frasna Vlčková 2

Helena Stařičká Zedníková 4

Jana Lulu Pořtová 3

Eliška Eleonora Mlýnková 5

Tereza Fréza Zpěváková 9

Lucie Švédka Kaňovská 1

Yvette Lemra Kuřimská DP

Vendula Venda Uhlířová 7

Ve druhém zápase jsme hosté a tak začínáme v útoku. Černá Perla slepuje na spojku, kam se dnes posunula Maková. Na té je ale vidět, že problémy s rukou asi opravdu nějaké má, protože těžký příhoz se jedničce nepodaří zpracovat a tak máme hned jedničku obsazenou. Speedy opět kvalitně položí míč do hry a máme dvě mety obsazené. Následuje Frasnina fejkovaná úlivka. Je sice těsný aut, ale máme 2-3 s jedním autem. Rozhodujeme se pálit. Hela sice dostává míč jenom na druhou metu a je aut. Cigi však stačí doběhnout a máme bod. Lulu už je však aut na jedna a tak Speedy neboduje. Švédka začíná také dobře. První pálkařka je konečně aut. Další kvalitní nadhoz připravuje další aut. Míč tentokrát letí na spojku. Cigi vyběhne, chytí, napřáhne a hodí. Míč letí, letí a letí. Ani Lulu ho nechytí. Co se dá dělat. Bohužel však následuje hit na osm. 1-2 s jedním autem už je nebezpečná situace. Další nadhoz však pálkařka pověsí na kečra. Těžký míč sice Frasna ve skoku chytí, pak se ale kochá a tak jí běžkyně vezmou metu. Následuje BB, kterým jen doplníme na plné pole. Míč z pálky Šárky Jakubcové naštěstí končí v rukavici Speedy na osmičce. Po první směně vedeme 1:0. Ale je jasné, že dnešní zápas nebude již tak lehký. Ve čtvrtém zápase brzy po sobě si již soupeř zvykl na náš kaučing. A tak se začíná do míčků trefovat. Bude tedy záležet na naší obraně, jestli tlak vydrží. A samozřejmě na našem útoku, zda dokáže přidávat body.

Začínáme druhou směnu od Eleonory. Ta se do žádné větší akce nepouští a vystojí BB. Fréza ji sune a soupeř chybuje. A tak můžeme sunout znovu. Švédka je už aut, ale máme 2-3. Yvett pálí na jedničku. Elíza jde pochopitelně domů, ale je aut. Na dva auty pálí Cigi na dvojku. Už to vypadá, že náš tlak skončí bez bodu, ale dvojka trousí míč. My skórujeme a máme 1-2 a dva auty. Situaci vylepší krásnou úlivkou Speedy. Máme plné pole. Frasna posílá další ránu na osmičku. Konečně je z toho hit a pro nás bod. Směnu končí luft na kečra. Vedeme 3:0. Co soupeř? Luft na jedna. BB a hned po něm PB. Dvojka obsazená s jedním autem. Další odpal Švédka hraje na jedna i za cenu posunu. Po hitu na osmičku soupeř boduje, my ošetřujeme, protože Speedy příhoz končí na nose jedné nejmenované hráčky, která si odmítla vzít ochranné pomůcky, které ji tým sehnal v Radotíně. Dobře ti tak! Naštěstí se ukazuje, že je v pořádku, protože následující těžký luft chytí v rybě a ukončuje tak tlak soupeře.

Třetí směnu začíná Lulu. Dostane ťafku do nohy a jde na jedničku. Elízina rána na sedm tentokrát nic neřeší. Je chycena z luft a Lulu zůstává na jedna. Fréza pálí na spojku, ta hraje na dva, kde je sporná situace, ale rozhodčí rozpažuje. Riskujeme se Švédkou posun i na jeden aut a vyplácí se. Soupeř chybuje a přehazuje. My máme další dva body. Yvett je sice aut, ale Švédka až na tři. Odtud ji stáhne Cigi hitem na osm. Vedeme 6:1. Speedy hraje slep. Trojka se ho snaží vyběhnout, ale jen ho sráží. Pak se snaží autovat na dvojce, ale příhoz končí na plotě a naše dvě hráčky doma. 8:1. Útok končí Frasna, ale 5 bodů nám bohatě stačí. Teď se soustředit na obranu. Švédka nezačíná dobře. Meta zdarma se moc nehodí. Hned poté přichází trest, Dvoumetový odpal zavání bodem. Naštěstí je běžkyně zastavena na třetí metě. Bez autu 2-3. Doplníme úmyslnou metou zdarma. Následující odpal končí v rukavici Elízi, která ještě pohodlně tečuje vedle stojící běžkyni na trojce. Z plného pole bez autu je rázem 1-2 se dvěma auty. Poslední aut zahraje Cigi ve spolupráci s Elízou. Po třetí směně vedeme 8:1 a zdá se být rozhodnuto.

Náš další útok však body nepřinese. Dostaneme se sice na dvojku, ale to je všechno. A tak musíme spoléhat na obranu. Ta je zatím spolehlivá, i když ne bezchybná. S hitem na sedmičku nic udělat nemůže. S odpalem na nadhoz však ano. To už je na prkně Yvett. Ta zbytečně špekuluje s dablem a nezpracuje dobře míč. A je z toho 1-3 bez autu. Ještě k tomu přidáme nechytatelný nadhoz a tím druhý bod soupeře. Běžkyně z jedničky se na něj pokouší ještě vzít trojku, tam je však autována. To se nelíbí soupeřově lavičce a rozhodčí musí krotit emoce vyloučením. Rozhozeného soupeře rychle dvakrát autujeme a končíme čtvrtou směnu.

Pátý útok. Yvett hit na sedm. Cigi na dvojku, Yvett aut. Speedy luft na spojku. Cigi čóruje dvojku. Cigy čóruje trojku – odřená pr…. Ošetřujeme. Frasna hit na devět, Cigi bod. Helga dostane nadhozem pod koleno. Ošetřujeme. Lulu dostane do holeně. Ošetřujeme. Dochází kelen. Plné pole. Eleonora na pálce. Dva auty. Můžete si tipnout výsledek. Kdo tipuje homerun, nevyhrává. Kdo tipuje hit, nevyhrává. Kdo tipuje eror obrany, nevyhrává. Vitězem je……………………………SO. Stav zápasu je 9:2. Soupeř pálí luft na sedm, Venda chytá. Yvett hází SO. Hit na osm. Nic neřešící, protože následuje luft na kečra, který Frasna lapne.

Předposlední směna. Fréza 4-3. Švédka na Dorotu. Yvett 6-3. Takže nic zajímavého. V obraně Yvett hází, pálkařka pálí na spojku, Cigi vyběhne, sebere, napřáhne, hodí. Míč letí, letí, letí…….a je na plotě. No, není to ideální začátek směny. Ale co už? Hit na osm a je 1-2. Další odpal hrajeme na trojce. Máme první aut. Hned potom luft a zdá se, že jsme z toho venku. Bohužel se Yvett rozhodne trochu zkomplikovat naši situaci a ve spolupráci s rozhodčím dává tři mety zdarma. A to jsou dva body. Směnu končíme na PB, na které autujeme běžkyni ze trojky. 9:4

Poslední směna. Hodil by se ještě nějaký bod, protože naše obrana ani dnes není jistá a rádi bychom se obešli bez nervů. Začínáme od začátku lineupu. Cigi jde po hitu na metu. Speedy tradičně nechytatelná. Frasna posune. Je čas na squeezovku. Cigi jde jako vždy o týden pozdě, ale i tak to, po Helině úlivce, na domácí stačí. Lulu hit a Speedy je taky doma. 11:4. Elíza vytahuje další zbraň ze svého arzenálu a zkouší pevnost plotu na devítce. Stahuje dva body a končí na trojce. 13:4. Domů má šanci jít na squeez Frézy. Musela by ji ale přečíst. Překvapený soupeř ale nehraje nic. Švédka pálí na dvojku, Elíza dobíhá pro 14 bod, ale Fréza je aut na dva. Yvett je trefená do nohy. Přes chránič. Pláč a ošetřujeme. Kelen není, tak foukáme. Cigi dostane za úkol si konečně počkat na outside a přepálit sedmičku, která stojí blízko. A konečně taky jednou kauče poslechne a odpálí tam. Doběhne na to až domů a před sebou dotlačí Švédku s Yvett. 17:4. Směnu končí Speedy autem na jedna. Nezbývá než bránit a nedostat 13 bodů. To by se nám snad mohlo podařit. Začátek je jak z říše snů. Černých. Naše opálená spojka se opět dostává k odpálenému míči. Opět ho vyběhne, opět ho zpracuje, opět napřáhne a opět hodí. Míč opět letí a letí a letí………a končí…………….na plotě. Tož, co už, když už tam je. Následuje dvoumetový odpal a tím bod. Následuje další odpal do spojky. Naštěstí letí vzduchem a tak kauč nemusí hádat, kde míček skončí. Končí v rukavici a házet není potřeba. Horší je to o minutu později. To už letí míč po zemi a je třeba ho sebrat a házet. Nejlépe na jedna. Cigi ho vyběhne, zpracuje, napřáhne, hodí. Míč letí a letí a letí……… a……….Lulu ho má. Už bylo na čase. Dělí nás poslední aut od finále a možná od Extraligy. Symbolicky jde na pálku Maková, která nám dělá celou sezónu problémy. Její poslední odpal na sebe bere Stařičká a chytá ho z luftu. Je konec.

Zápas končí výsledkem 17:6. Z obou stran byl ještě horší než sobotní. Především obrany si vybíraly slabé chvíle. Naštěstí naše na tom byla lépe než soupeřova. Naše pálka však soupeřovu jasně převyšovala. Vítězství tak bylo zasloužené. Také ve čtvrtém podzimním zápase jsme soupeře porazili. Potvrdili jsme tak lepší formu ve druhé části soutěže. Zbývalo tak čekat, zda budeme slavit jen postup do finále nebo i postup do Extraligy. Soupeři si dávali na čas. Vzhledem k tomu, že Storms ve druhém zápase vyhrál 16:2, rozhodovalo se až ve třetím. A na jeho výsledek jsme si museli počkat. Naštěstí hned po posledním autu nás naši zpravodajové informovali o výhře Joudrs 8:2. A tak se u aut mohl začít slavit. O tomto víkendu nás čeká finále v Praze. I když je o postupu rozhodnuto, ve hře je ještě 1.místo ve druhé lize. A tak by neměl být s motivací problém.

Praha - 6.kolo

Naše ženy absolvovaly poslední hrací víkend základní části v Praze. Vzhledem k tomu, že už měly jistý postup do play-off, rozhodl se kauč zůstat s muži a pomoci k jejich záchraně. V nejlepším případě by tak dorazil do Prahy večer. V horším případě, při slabém výkonu naši „Hvězdné pěchoty“, vůbec. A tak se musela připravit i varianta, že budou celý víkend samotné. Velení převzala nejstarší a nejzkušenější hráčka týmu – Helga Stařičká Džuniorka, která dostala potřebné pokyny.
Naštěstí se naše “výstavní skříň“ pochlapila a tak kauč mohl vyrazit v 16,45 do Prahy. Navíc s dobrým pocitem, že jeden tým má splněno a ukončeno.
V tu dobu se začala v Praze rozcvička před první mačem. Díky obsazenosti hřišť a novému umělému osvětlení ve Svoboda Parku se naše zápasy hrály až od 18 a 20 hodin. Dle zápisu začaly princezny báječně. Hned v úvodní směně pravděpodobně naordinovala nová kaučka útočnou taktiku a výsledkem bylo 5 bodů. Nové koště prostě dobře mete. Nebo točí. Na prkně začala Švédka, ale tentokrát nevydržela moc dlouho. Už ve 3.směně ji musela střídat Yvett. Soupeř totiž zatlačil a otočil na 5:6. Slabou chvilku si vybrala především obrana. Naštěstí ve 4.směně dorazil kauč a všichni se mohli začít soustředit jen na svoje úkoly. Hned v následujícím útoku otáčíme na 8:6. Soupeř je sice na pálce silný, ale daří se nám již v dalším průběhu ubránit domácí metu. Navíc bod ještě přidáme a dovedeme tak zápas v pohodě do vítězného konce. Snails – Arrows 9:6
V dalším zápase nás čekal vedoucí tým tabulky Joudrs B. Soupeř, kterého jsme letos ani jednou neporazili. Nejvíc nás mrzí prohra ve finále ligového turnaje. A tak bylo na čase protrhnout sérii. A začínáme od podlahy. V první směně 5 bodů, ve druhé 3, ve třetí 2 a je to 10:0. Soupeř se nestačil ani rozkoukat a je po zápase. Ten je ukončen v páté směně rozdílem. Je pravda, že se Joudrs nepředstavilo v nejsilnější možné sestavě , ale i tak jde o vítězství, které nám před play-off může jedině zvednout sebevědomí. Snails – Joudrs B 10:0
V neděli se náš tým představil v Radotíně. V žádném ze zápasů už o nic nešlo nikomu z týmů. A tak se hrálo bez nervů. A bohužel v našem případě i bez motivace a soustředění. Do utkání s Ostravskou Univerzitou jsme nastoupili roztržitě a nesoustředěně. I když se nám v úvodu podařilo dát dva body, bylo to všechno. V dalším průběhu se nám již na pálce nic nepodařilo, především díky výborně házející soupeřově nadhazovačce. Ta naše pálkařky totálně vymazala. A vzhledem k tomu, že ani naše obrana nebyla na jedničku, podařilo se soupeři otočit na 2:4. Je však pravda, že utkání mělo i pozitivní stránky. Některé hráčky si doplnily vybavení svých ochranných pomůcek a připravily se tak na play-off. Nakonec své nové mřížky na hřišti málem zapomněly, ale naštěstí jim je spoluhráčky nezapomněly přibalit do jejich tašek.
Poslední utkání základní části jsme už naštěstí komplikace nepřipustili a rozdrtili jsme v 5.směnách Radotín 11:1. Soupeř nestačil v žádné dovednosti a myslím, že zaslouženě druhou ligu opouští. My jsme si naopak po prohře zvedli náladu a navíc to trenéra nestálo ani nanuka. Takže dobrá hra, Dámy!
Jsme tedy poprvé v semifinále. A nutno říct, ač se mi to neříká snadno, tak zaslouženě. Od loňska jsme udělali kus práce. Od začátku nám to šlo na pálce, ale hroutilo se nám pole. Především nadhazovačky nebyly na začátku sezóny v ideální formě. Postupem času se to zlepšovalo a přišly naštěstí i výsledky. A tak jsme nakonec mohli zasáhnout i do bojů o play-off. Podzimní část nám vyšla parádně. Z 8 zápasů jsme 7 vyhráli a k tomu obsadili 2.místo na turnaji. Projevila se kvalitní příprava, ke které většina hráček přistoupila zodpovědně a s chutí. Také nadhazovačky pochopily, že náš výkon stojí a padá s nimi. Dokázaly se přizpůsobit dávání signálů z dugoutu. Tím se snížil tlak na obranu a ta svou pozici lépe ustávala. Dokonce se v některých zápasech objevil i náznak softballu. Naše pálka možná na podzim není tak razantní jako v závěru jara, ale zase se nám daří kontaktní hry, takže tlak na soupeře zůstal. Teď jen můžeme věřit, že nás forma neopustí ani v play-off.
V sobotu nás v Mladých Bukách čeká Trutnov od 16 hodin. Další zápas je na programu v neděli od 11 hodin. Případný rozhodující třetí zápas se pak hraje od 13 hodin. Na jaro jsme sice se soupeřem dvakrát prohráli, ale na podzim jsme naopak dvakrát zvítězili. Tak uvidíme, jestli potvrdíme formu z posledních dnů. Vzhledem k očekávanému postupu Joudrs B do finále, se tak pravděpodobně jedná o boj o Extraligu.

Praha Krč - ligový turnaj 4.- 5.9.2010

O víkendu 4.- 5.9.2010 byl na programu 2.ligový turnaj žen. Vzhledem k tomu, že první turnaj v Chocni byl zrušen pro nepřízeň počasí, jednalo se tak vlastně o turnaj první. Důsledkem zrušení navíc bylo, že zůstalo v platnosti nasazení týmu z konečné tabulky v loňském roce. A to mělo pro náš tým dost negativní důsledek. Rozložení do skupin znamenalo, že v naší skupině B se sešly aktuálně 4 nejlepší týmy tabulky. A tak bylo velmi pravděpodobné, že turnaj, minimálně jeden z týmů, pošle v tabulce mimo play-off. Takže se daly čekat tuhé sobotní boje.
Trutnov – Snails 2:7
V úvodním zápase nás čekal vedoucí Trutnov. Po vítězství v minulém kole jsme si na soupeře věřili a chtěli se právě přes něj dostat do semifinále. Bylo jasné, že základem musela být bezchybná obrana. Na prkno šla opět Švédka, která minule celý zápas odházela na výbornou. A také tentokrát se do soupeřek pustila. Naštěstí se nám vyhnula drobná kolize z úvodu minulého zápasu a navíc byl náš útok ještě důraznější než minule. V poměrně poklidném zápase jsme byli celou dobu výrazně lepší než soupeř. V závěru dohazovala Ywett a soupeře jsme již nepustili k žádnému tlaku.
Snails - Eagles B 7:0
Začínáme na prkně s rozházenou Ywett. A ta za celý zápas umožní soupeři jen 3 hity. A vzhledem k tomu, že naše obrana neudělá jedinou chybu (!!!!!), nemůže soupeř myslet na výhru. Náš útok hraje spolehlivě a dokáže si se soupeřovým nadhozem lehce poradit. Utkání se tak zastaví po 5.směně rozdílem. Nelze než chválit celý tým, který hraje zápas od zápasu lépe a sebevědoměji. A navíc je to konečně za nanuka. (Vybrat si ho můžete v pátek U Pepy. Kdo chce pivo, dostane pivo, kdo chce nanuka, dostane pohár)
Joudrs B – Snails 10:5
Obtížný zápas. Vzhledem k tomu, že Joudrs nečekaně prohrálo s Eagles, zamotalo tak naši skupinu. Plán byl, že v tomto zápase už o nic nepůjde a kauč bude moci v klidu odjet na Tempo na muže. Bohužel šlo o všechno. Kauč přesto odjel, ale předtím samozřejmě udělil důležité pokyny. Situace byla hodně nejasná. Vítězství nás posouvalo do semifinále z 1.místa bez ohledu na výsledek Trutnov – Eagles B. Také vítězství Trutnova znamená náš postup. V případě výhry Eagles však hrozí kolečko a my nesmíme dostat víc než 6 bodů. Tedy dost složitá situace a ještě bez kauče. Naštěstí pomohou muži, kteří porazí rychle Tempo a tak se kauč vrací v průběhu první směny. Vedeme 1:0, ale bráníme plné pole. Hází Stařičká. Bohužel přichází odpal, který znamená 3 body. To nám ale nijak nevadí a i my se do soupeře obujeme a zápas se tak několikrát otáčí. Všichni také po očku sledují utkání na druhém hřišti, kde Eagles vede 2:0 a je jasné, že musíme hrát. Slušná pálkařská přestřelka dojde až do stavu 5:5 v 5.směně. V tu chvíli však již Trutnov ukončil svůj zápas s Eagles a dokázal otočit na 5:2. Tím je jasné, že máme postup v kapse a naše koncentrace opadá. Naopak soupeř hraje stále na plno a odskočí nám na 10:5. Zápas dohazuje Lulu , která konečně dostane šanci se ukázat. Bohužel neudržíme kvalitní obranu a větší množství chyb vítězství soupeři usnadní.
Ostravská Univerzita – Snails 0:1
Nedělní semifinále musí zvládnout hráčky opět bez kauče. A tentokrát celé. Na třetí metu jde Bradek místo fandění, kaučuje Babovka z jedničky, signály jedeme přes kečra, kterým je Čočna. Hází opět Stařičká. Podrobnosti znám jen z doslechu. Ale prý se jednalo o zápas extraligové úrovně. Z naší strany opět bez chyby. Ale i soupeř hrál velmi dobře a tak to byl nervák až do závěru. Naštěstí pro nás s vítězným a navíc nanukovým koncem. Pro vítězný bod doběhla Eleonora, která navíc odpálila v utkání 3 hity. Takže kauči nezbývá nic jiného než všechny pochválit, že to dobře zvládly i bez něj.
Joudrs B – Snails 4:1
Ve finále se podle očekávání utkávají dva týmy z naší skupiny. K naší radosti jsme jedním z nich. Náš lineup vypadá takto:
Cigoška 6
Speedy 8
Čočna 7
Stařičká 4
Lulu 3
Eleonora 5
Frasna 2
Fréza 9
Ywett DP
Švédka 1
Hrajeme opět dobrý zápas, který však rozhodne jedna směna. V té se nám bohužel sejde několik chybiček a soupeř je potrestá 3 body. Navíc se náš útok nijak výrazně neprosazuje proti rychlému nadhozu soupeře a tak se nám podaří skórovat jen jednou díky Cigošce, která dá hit, ukradne dvojku a při další krádeži trojky boduje na přehoz. Jinak nás ani soupeř k ničemu nepustil a tak se jednalo o klasický zápas, který rozhodly obrany. A naše byla tentokrát horší.
Z Prahy si tak odvážíme 2.místo a mohli jsme si odvést i krásný pohár. To se však již bohužel nepodařilo. Cena byla sice řádně předána, řádně převzata, ale nevydržela už oslavu první hráčky. Snad ji v budoucnu budete moci spatřit na poličce slávy v původním stavu. Co je však důležitější, máme jistý postup do play-off. Ani 4 prohry. Ale to je, vzhledem k naší stávající formě, velmi nepravděpodobné. Náš tým má v současnosti vysoké sebevědomí a to nám ohromně pomáhá v důležitých zápasech. Naše sebevědomí je však podloženo kvalitní hrou, která je zase výsledkem dobré a poctivé přípravy. Samozřejmě ale víme, kde se lze ještě zlepšovat.
Tento týden hrajeme poslední kolo v Praze. Nejprve nás v sobotu čeká Arrows Ostrava a pak večerní zápas od 20 hodin, pod umělým osvětlením, s domácím Joudrs B. Vzhledem k tomu, že naše muže čekají na domácím hřišti zápasy s Tempem, budou hráčky minimálně první zápas na hřišti samotné. Pokud muži splní očekávání a svého soupeře dvakrát pokoří, dorazí kauč na utkání s Joudrs. I tak by však svůj úkol měly hráčky zvládnout bez problémů.

Praha - 5.kolo

Také naše ženy zahájily podzimní část sezóny. Cíl je jasný. Postup do play-off. A je třeba říct, že hned první víkend po letní přípravě naznačil, že se nejedná o nesplnitelný cíl. I přestože na ně čekaly nesnadní soupeři z čela tabulky, dívky předváděly výborné výkony a zaslouženě přivezly z Prahy 4 výhry. Dokázaly tak zúročit letní přípravu, kterou absolvovaly. Především obraná fáze byla téměř na jedničku. A i když nebyl útok stejně razantní jako na jaře, byl lepší než všech soupeřů, se kterými se potkaly.

Snails – Trutnov 5:1

Do prvního zápasu jsme vstoupili nešťastně. Přestože byl jasný úkol nepustit na metu Makovou, která nám zatím udělala nejvíce bodů, hned v první směně se to nepodařilo. Díky dobrému nadhozu Švédky se jí sice podařilo odpálit relativně snadný luft na devítku, tam si však naše „umělkyně“ zamotala kopýtka a upadla. Tím se hned první pálkařka dostala na trojku. Následně jsme jí umožnili skórovat. Ale naštěstí to bylo vše. Všechny ostatní pálkařky už Švédka předložila poli a to se s nimi dokázalo vypořádat. Náš útok navíc dokázal postupně bodovat a tak v závěru nebyly ani nervy.

Snails – Eagles B 5:2

Na prkně se představila Stařičká a začala také dobře. Ale ani tentokrát se poli v první směně nechtělo hrát. A tak opět prohráváme 0:1. Také tentokrát je to však téměř vše. Náš útok začíná postupně bodovat. Rozhodující body přináší odpal Frasny, která běženým HR stahuje navíc dvě další hráčky před sebou. I když soupeř přidá také jeden bod, my vystřídáme nadhoz a utkání uzavírá Ywett. A nic víc už soupeři nedovolíme. A tak, stejně jako proti Trutnovu, jsme mohli poprvé slavit výhru nad tímto soupeřem.

Oba zápasy jsme byli lepší než soupeř. Po všech stránkách, ale důležitější zápasy nás čekali v neděli.

Storms – Snails 5:9

Pokud jsme chtěli pomýšlet na play-off, bylo potřeba toto utkání vyhrát. Nasazujeme opět Švédku. A ta opět hází dobře, téměř přesně podle signálů trenéra. Tentokrát nedostáváme bod ani v první směně. Takže hned úspěch. Co nám ale dělá problém je rychlost nadhozu. Nebo spíše pomalost. Nedokážeme se přesně načasovat a tak nám trvá než se prosadíme. Nakonec se to však povede a ve 4.směně vedeme 9:0 a kráčíme za vítězství. Ale to by nebyl náš tým, aby bylo všechno v pohodě. Soupeř snižuje na 9:5. To už hází Ywett a naštěstí se nám podaří soupeře zastavit. V závěru už komplikace nepřipustíme.

Univerzita Brno – Snails 1:10

Konečně i tohoto soupeře se nám letos podařilo pokořit. Po dvou smolných prohrách na jaře v Brně přichází do třetice výhra. A celkem jasná. Největší komplikací byla ještě větší pomalost nadhozu než v předchozím utkání. A tak nám to zase trvá, než se přečasujeme. Naštěstí se naše nejzkušenější hráčky srovnávají celkem rychle a tak zahajují útok. Zápas je rozhodnut a tak začínají některé hráčky pomýšlet na nanuky. A to se jim nevyplatí, protože hned v další směně soupeř skóruje a je po ní. Celý zápas hází Helga a není potřeba ji střídat.

4 výhry jsou velmi cenné. Je třeba všechny hráčky pochválit. Ve všech zápasech jsme byli lepší než soupeři . A to jsme hráli s prvním, třetím a čtvrtým týmem tabulky. Potěšující je především výkon v obraně. Poctivá letní příprava se projevila a je dobře, že si hráčky začínají věřit. Velmi potěšující je, jak se nadhazovačky vypořádaly se změnou taktiky v signalizaci nadhozů. Bohužel se také ukázalo, jak na tom která je. A každá jistě ví, na čem je třeba ještě pracovat. Zvláštní poděkování patří LULU, která se poctivě furt rozhazovala, ale ani jednou na ni nedošlo. „Nemůžu za to, že prostě házely tak dobře. Přece je nebudu střídat?“

Do paže a hadích prd…….aneb bruslím, bruslíš, bruslíme.

Milovaný kauč Křivinek se rozhodl, že nedělní závěr soustředění zpestří bruslařským výletem. Nakonec na něj vyrazilo 6 statečných jedinců. Všem patří dík za príma den a odvahu, s kterou do výletu šli. A megapochvala pak za to, že všichni absolvovali celou trasu od začátku až do konce.
V 10 hod tak vyrazila z kosteleckého hřiště skupinka nadšenců směr Choceň. Čeká ji jedna z nejkrásnějších cyklostezek v České republice Choceň – Ústí nad Orlicí – Letohrad a zpět. Složení výpravy: Náčelník výpravy Křivin, tlačbruslař výpravy Speedy, drška výpravy Frasna Terka, pes a had výpravy Ywett, jeďsisvojetempo výpravy Venda a řidič a potah výpravy Čuňas. Vozidla byla zaparkována v Chocni u pizzerie U jezu. Náčelník hned musel zodpovědět několik dotazů:
„Jak je daleko první bufet?“
„Možu tam na vás počkat?“
„Jak dlouho pojedeme?“
„Kolik to bude kilometrů?“
„Kdo pro mě přijede, když už nebudu moct?“
„Kolik je ti roků?“
Všechny dotazy však byly uspokojivě zodpovězeny. Avšak hlavně celková délka vzbuzovala u některých výletníků obavu. Přece jenom 50km je pro ně problém ujet v autě, ne tak na bruslích. Ale pojďme již k samotnému průběhu cesty:
0 km – Panuje slunečné počasí a dobrá nálada. Chvilku před námi vyrazila skupinka důchodkyň, které svůj věk dovedně maskují. Tipujeme, že je dostihneme na 3km.
3 km – důchodkyně jsme ani nezahlédli a už musíme dělat pauzu. Navíc jsou na přejezdu závory dole. Ywett se již poněkolikáté ptá na bufet. Odpověď, že hopsahejsa do Brandejsa už je to jenom 2km a pak se uvidí, ji příliš neuspokojila. Náčelník se tak pokusil odpoutat pozornost, že určitě pojede Pendolino. Výprava si poklepala na čelo, že tak jedině drezína. Následným průjezdem Pendolína však náčelníkovy akcie vystoupaly k nebesům.
5km – Brandýs nad Orlici. Drobná velitelská zkratka se ukázala jako slepá a tak se výprava na kolejích musela otočit a vzít to přes náměstí. Náš malý had se tak roztáhl na hlavní štráse Brandejsa a nemilosrdně před sebe nepouštěl ani vozidla místních domorodců. Frasny hláška, že nám do cíle už schází jenom 45km nebyla výpravou vůbec přijata a nejedny oči by ji nejraději viděly přistát hubou na asfaltu. Potutelně se usmíval jen náčelník, který dobře věděl, že 45 by byla pohoda. Nebude ale přece hned prozrazovat, že do cíle schází ještě 55km, protože při lákání účastníků usoudil, že přijatelné maximum je říct 50. Jo, a důchodkyně nikde. Asi se jim splašily berle. EEeeee totiž kolečka nebo co.
6 km – Průjezd kolem cukrárny. Někteří členové nasazují brzdičku k občerstvení, ale náčelník zabrání nebezpečí slibem, že se zastavíme na zpáteční cestě.
7 km – Hospůdka u mostu přes Orlici je lákavá, ale ani zde náčelník nepovoluje pauzu. Je si vědom, že se právě všichni rozjeli a bylo by zbytečné brzdit. Důchodkyně si ale zastávku nenechají ujít a konečně je díky tomu předjíždíme. Hned za hospodou je první nebezpečné místo. Dřevěný úzký můstek přes řeku, kde se dva bruslaři nevyhnou. Zvláště cesta zpět zde bude zajímavá, neboť se na něj přijíždí ze slušného kopečka a do prudké zatáčky. Teď však stoupáme opačným směrem k pomníku J. A. Komenského.
8 km – Místní koupaliště je dalším lákadlem k odpočinku. Naštěstí zelená louže se ukazuje nevábně a tak chuť k zastavení přejde i největší brzdaře.
9 km – první pád. Při dojezdu k přejezdu si Venda radši sedne na zadek, než aby hodila rybu na koleje. Žádné další následky to však nemá a tak pokračujeme.
10 km – „Do psí prdele, kdy už tam budem?“ Už nás čeká jenom 482 psích prdelí (dále již jen PP) a budeme v cíli.
12 km – Malá občerstvovací stanice v dolíku byla náčelníkem vybrána jako vhodná k pauze. Z obou stran se k ní přijíždí z kopce a tak vzniká mezi cyklisty a bruslaři občas vtipná situace. Bohužel se cestou zpět nevyhne ani jedna nám. Ale o tom až cestou zpět.
14 km – Tlačbruslařka si poprvé zkouší svoji funkci. Pokouší se Ywett dotlačit do Ústí nad Orlicí. Jen tak letmo se náčelníka zeptá jak je to daleko a s ujištěním, že na konci téhle rovinky, se rozhodne nasadit strhující tempo tlačení. Náčelník se již po několikáté potutelně usměje a vydá se také na dvoukilometrovou rovinku.
16 km – Ústí nad Orlicí. Speedy si bere pauzu. Končí první část cyklostezky. K dalšímu dílu se musíme prokousat uličkami. Zvláště pak jeden úsek nerovného asfaltu je oceněn 23 PP. Cesta navíc končí opět u spuštěných závor. První kritické místo, odkud už se někteří chtějí vracet. Ostatním účastníkům se je však podaří přesvědčit, že by to byla škoda a rozmyslíme se v hospodě. Náladu nám zvedne postarší cyklista, který při překonání přejezdu, který má šířku cca 20m a bez problémů se na něm vyhnou tři kamiony, nedokázal předjet Speedy, což ho hrozně rozčílilo a ráčil vypustit několik peprných slov o našich schopnostech. Náčelník nelenil a celé výpravy se rázně zastal a asertivně poslal staříka zpět k hnědému uhlí.
17 km – Stařík a jeho skupina si zajela a tím se naše výprava opět dostala na čelo pelotonu. Nálada je výborná. Ywett dokonce bez povšimnutí mine hospodu. Jsme již na druhé části trasy směr Letohrad. Krásný asfalt, sluníčko, lehký vítr do zad. Co víc si člověk může přát?
20 km – Drobná vada asfaltu způsobila, že náčelník lehce zavrávoral a musel si pomoci dotykem země. Je škoda, že se tak stalo zrovna na normální silnici a jely auta. Jen nelze pochopit, proč tato smutná příhoda rozesmála zbytek výpravy.
24 km – Lanšperk, párek v rohlíku, kofče, hranolky. Ywett už určitě končí a vypadá to, že ani ujištění náčelníka, že do konce (tedy do poloviny) je to jen 6 km, ji nepřesvědčuje. Díky kontaktu s bukfejsem se navíc objevuje nová hláška výpravy – do hadí prdele (dále jen HP). Po přiměřené pauze se Ywett nechá přesvědčit, že dojede do konce a odtamtud pojede zpět vlakem.
25 km – Náčelník zpestří trasu natáčením videa. Všichni na chvilku zapomenou na ujeté kilometry a radostně se vrhají do další porce.
27 km – Při stoupání na nejvyšší místo na trase háže rybu Frasna. Nic závažného se jí nestalo, bohužel ani ústa nejsou poškozena a tak může přidat 2xPP a 3xHP.
28 km – Nejnebezpečnější místo na trase. Prudký sjezd je důvodem k natáčení. Můžete se na to podívat ve fotogalerii.
30 km – Letohrad – Výprava pořídí společnou fotografii díky náčelníkově samospoušti a rozpálené střeše auta. Následná pauza v půlce je doplněna vystoupením Speedy a ukázkou jejího umění. A jedeme zpět. Včetně Ywett, která usoudila, že na nádraží do Letohradu by nemusel trefit. Ještě chvilku sice koketuje s myšlenkou lodi, kterou se právě pokouší spustit na vodu místní vodáci, ale rychlý výpočet říká, že to bude trvat do Chocně 2 dny.
31 km – Důchodkyně jedou proti nám. Vypadá to, že jedou jak zamlada.
32 km – Prudké stoupání všichni bez problémů zvládnou.
33 km – Prudký sjezd už ale ne. Venda se rozhodne prozkoumat větvičku na cestě, ta ji však nemilosrdně pošle do příkopu. Za chvilku je však kaskadérka už zpět na své pozici klidně jedoucího posledního jezdce.
36 km – Stejný bufet, stejný párek, stejná kofča. Ywett jde hledat na internetu, v kolik jí to jede z místního nádraží. Naštěstí České Dráhy nezklamou a jízdní řád ji přesvědčí, že je výhodnější jet až do Ústí. Také Frasna už je neudržitelná a tak jí náčelník na zbytek cesty půjčuje svůj IPod. Díky směrovce s kilometry však někteří začnou počítat a náčelníkův trik je odhalen. 60 km je oceněno 8xPP a 10xHP.
36 km – 44 km 26xPP, 18xHP. Jinak se nic významného nestalo.
44 km – Jsem opět na báječném přejezdu a za ním nás čeká kus hnusného asfaltu. Navíc je to 200m na nádraží. Všichni už se s Ywett loučíme, protože je jasném, že dál ji nedostaneme. Překvapivě si však uvědomuje, že by byla škoda, už to nedojet a vytahuje poslední zbytky sil, o které mimochodem přišla na 5 km.
48 km – U bufetu v dolíku tentokrát neplánujeme zastávku. Potah výpravy je však proti a díky neobratnému zastavení malého cyklisty se rozhodne v praxi vyzkoušet rybičku, kterou ho náčelník naučil předchozí den na tréninku. Je vidět, že náčelník je muž na svém místě a jeho pilný žák po třech krátkých krůčcích ukázkově přistane na trávě. Někteří návštěvníci bufetu chvilku přemýšlí o potlesku, ale nakonec na něj nedojde. Čuňásek se tak musí sebrat ze země sám a vyrazit na další kilometry za výpravou, která na něj nemilosrdně nepočkala.
53 km – Od památníku se začínáme drápat do kopce, který je zakončen sjezdem k mostku. Naše výprava je povzbuzována několika turisty, kteří ji skandováním ženou do kopce. To se následně ukazuje jako nevýhoda, protože o to je větší rychlost sjezdu. Na můstek není díky prudké zatáčce vidět a tak zodpovědnost na svá bedra bere náčelník a vrhá se nebojácně do chřtánu zatáčky a dřevěných prken. Naštěstí je můstek prázdný a všichni se na něj vlezou. Při krátké pauze za můstkem nás dorazí turisté a my musíme rozdat několik autogramů. Navíc náčelník přihodí k dobru historku z mládí, kdy už tímto místem jednou projížděl a právě tady viděl hrát brandýskou mládež softball. Asi do 10 sekund se objeví borec s taškou a pálkou. Náčelník je opět prohlášen (sám sebou) za boha a jdeme do finále. Čeká nás posledních 7 km.
54 km – Na zmrzlinu nikdo nemá chuť a tím je náčelníkův slib z rána vyřešen.
57 km – Výprava přijíždí z kopce k přejezdu. Ten je však za zatáčkou a tak výpravu překvapují závory dole a především plná silnice kolařů čekající 20m před přejezdem v brzdné zóně bruslařů. Náčelník zakleje a při prvním kroku v trávě si začíná vzpomínat jak je to s těma rybama. Frasna nelení a je v závěsu. Pravděpodobně plánuje, že v nejhorším bude padat do měkkého. Speedy volí cestu druhou stranou, protože vpravo už není ani kam spadnout. Naštěstí všem se podaří ve velké rychlosti proklouznout trávou, vynadat za jízdy cyklistům, jak na hovno stojí a využít právě zvedající závory k úniku.
60 km – Cíl. Je to tam. Blažené úsměvy, bolavé nohy a 45 minut náskoku na důchodkyně. Slušný výkon.
Pokud chcete vidět nějaké další fotky z akce, najdete je zde.

Ženy na soustředění v Kostelci
Ženy vyrazily na soustředění do Kostelce nad Orlicí. Po loňských dobrých zkušenostech v Havlíčkově Brodě, se nový kauč rozhodl také v letošním roce do hráček „namlátit“ hromadu věcí formou soustředění. Jen místo se změnilo a byl vybrán prověřený areál spřízněného oddílu z východních Čech.
Přestože původní nahlášená účast byla velmi vysoká, postupem času se již tradičně zmenšovala. Že se někdy sakra taky nezvětšuje. Takže Baabu volala a psala a rušila. Ještě v den odjezdu se některé hráčky rozhodly onemocnět. Pravděpodobně se většina necítila na náročný program, který kauč již tradičně připravil. Cílem bylo samozřejmě poladit formu na podzimní zápasy. Hlavně v obraně, která byla v jarní části naší slabinou.
A tak z Hradiště ve středu vyrazily: Frasnaauto – Křivin, Fréza, Terka a Eleonora. Bálešákcar – Ywett, Helga, Venda, Lucka. Babycar – Lulu, Babu,Verča, Kačůd a Johanka.
V Chocni jsme do vozidel ještě přihodili Čočnu a Speedy. V Kostelci se pak přidal Čuňásek a Verča Dostálová. Hned po příjezdu vypukl první trénink. Lehký, seznamovací, jen tak na rozkoukání. Velmi potěšující bylo překvapení od Alči Dohnalové, která nám předala dárečky od firmy Shock. Díky.
A pak už se jen makalo a makalo. Dopolední jednotka od 9,30 s rychlostní částí trvala do 12 hodin. Oběd v Klídku, který byl většinou nicmoc. Spíš nic než moc. Polední klid do 15,30. Ve čtvrtek se ještě prožvanil, ale v pátek už byl na internátu klid, protože nějaká únava byla. Odpolední jednotka začala v 15,30 a trvala do 18,30. Náplň si jistě každý dovede představit. Sezení v dugoutu, povídání, hledání gumiček, rukavic apod. A když zůstal čas, tak se chvilku trénovalo. Přestože počasí nebylo zrovna přívětivé, ostatně, co v Kostelci čekat, podařilo se nám absolvovat všechny jednotky. Vrcholem pak byly dvě jednotky na slajdování a ryby, které si hráčky náležitě užily a budou na ně dlouho vzpomínat. Hlavně jejich pračky.
Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří vážili peněz a svého drahocenného času a tohoto úkolu se nezalekli a jeli. Jak moc se jim tam líbilo, se můžete podívat na fotkách. V neděli se pak ještě dobrovolníci zúčastnili krásného výletu na inlinech. O něm však v samostatném článku.

Kunovice - 4.kolo 2.ČSL žen

Naše ženy se podruhé představily domácímu publiku. A bohužel se jim nedařilo tak, jako v minulém kole. Přestože ve většině zápasů hrály dobře, nakonec na Mlatevni zůstala jenom jedna výhra.

Výsledky:

Snails – Storms 10:13 12:6

Snails – Trutnov 3:4 2:8

Oba zápasy se Storms byly velmi vyrovnané. Náš útok se v obou zápasech prosazoval proti soupeřovým nadhazovačkám, ale bohužel nás potrápila stará dobrá bolest – obrana. Především v sobotním zápase nebyla zdaleka tak pevná, jak by si headcoach přál. Ve stěžejním okamžiku zápasu se nám při dvou autech na plné mety nepodařil zahrát jednoduchý aut na druhé metě. Dobře natosovaný míč od Pinocia Yvett upustila a to znamenalo 2 body. V zápětí přišly odpaly soupeře a rázem bylo ze stavu 2:2 2:8. Naštěstí to náš tým nepoložilo. Zatlačili jsem do soupeře a rázem bylo vyrovnáno na 8:8 a začínalo se znovu. Bohužel soupeřův útočný tlak byl nakonec silnější než náš a když naše obrana nevydržela, bylo to v 7.směně 8:13. Podařilo se nám sice ještě zkorigovat na 10:13 v dohrávce zápasu, ale i tak nebyl důvod ke spokojenosti.

Nedělní odveta už byla z jiného těsta. Opět bylo k vidění velké množství odpalů, ale tentokrát se nám podařilo soupeře držet lépe. A vzhledem k tomu, že náš útok pokračoval v dobrém výkonu, nemusel se náš tým o výsledek v závěru zápasu bát. Pozitivní v obou zápasech byla naše pálka, při které se prosazoval celý lineup. A to je velmi důležité, že nemusíme spoléhat na pár hráček. Je jenom škoda, že nám nestačí ani 10 bodů k vítězství. Je jasné, na co se bude třeba v letním přípravném období zaměřit.

Sobotní zápas s Trutnovem byl asi našim nejlepším jarním zápasem. Je jenom škoda, že naše 3 chyby a to je opravdu velmi nízké množství, soupeř potrestal vždy bodem. Jinak hráčkám nelze nic vytknout, ale ani tak to na soupeře nestačilo. V úvodu jsme dostali sice 2 body, ale nijak se to na našem výkonu neprojevilo. Také pálka byla dostatečně ofenzivní. Je však pravda, že Trutnov má pravděpodobně nejlepší obranu v lize, která dokáže v pravý čas vytáhnout důležitý zákrok. I tak byl stav před dohrávkou 7.směny 3:3. Bohužel na pálku šla nejlepší hráčka soupeře a tu se nám na metách nepodařilo zastavit. Při krádeži 3M zužitkovala přehoz do vnějšího pole ve vítězný bod.

Nedělní zápas již tak vyrovnaný nebyl, i když mohl být. Šanci dostaly hráčky z lavičky a dlouho jsme se soupeřem drželi krok. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat chyb v nevhodnou dobu a ty o utkání rozhodly. Je jasné, že s tímto soupeřem musíme k vítězství podat nadstandardní výkon a ten se nám v neděli nepodařil. V sobotu jsme ho asi předvedli, ale chyběl kousek štěstí. Rozhodně ale není nutno považovat Trutnov za neporazitelný.

Kunovice - 3.kolo 2.ČSL žen

Ve 3.kole se konečně naše dívky mohly představit domácímu publiku. A bylo to představení vydařené. Po velmi dobrých výkonech se jim podařilo vybojovat 4 výhry. Navíc byla utkání divácky atraktivní a dramatická až do úplného konce. V sobotu dokonce i přálo softballu počasí.
Snails – Ostravská Univerzita 6:5
Náš úvodní soupeř byl v tabulce nad námi a tak bylo jasné, že Šnečice čeká náročný úkol hned na úvod. Hlavní otázkou bylo, jak se vypořádají naše pálkařky s dvojicí soupeřových nadhazovaček. Na prkně začala Yvette a zůstala tam celý zápas. Obrana se sice opět nevyvarovala hrubých chyb, ale stále jsme dokázaly držet soupeřův útok na uzdě. Od začátku zápasu jsme vedly a zdálo se, že ho dotáhneme do vítězného konce. I přes pálkařský výpadek některých opor je dokázaly ostatní hráčky nahradit. Navíc se nám dařila i kontaktní hra, která vytvářela na obranu soupeře neustálý tlak a kterou se nám dařilo eliminovat rychlost soupeřových nadhazovaček. Na začátku 7.směny se však soupeři podařilo výsledek otočit ve svůj prospěch a nám hrozila další porážka. Naštěstí i náš útok se dokázal vzepnout a vrátit vítězství zpět na naši stranu, když rozhodující bod stahovala Eliška Mlýnková. Konečně jsme dokázaly zlomit nepříznivý vývoj a zabojovat v pravou chvíli.
Radotín – Snails 9:14
Druhý soupeř se před třetím víkendem nacházel na úplném dně tabulky, bez jediné výhry. Našim cílem bylo to tak nechat i nadále. A ten se nám podařilo naplnit. Hned od úvodu jsme soupeře zatlačily a nastřílely několik bodů. Přesto se nám nepodařilo utkání rozhodnout. Naopak několik nepozorností v obraně a poněkud menší zóna rozhodčího na domácí metě, drželo soupeře stále na nepříjemný dostřel. Až v závěru náš tlak znamenal rozhodující náskok.
Snails – Radotín 8:6
Ani první nedělní odveta nepostrádala dramatičnost. Jak taky jinak u Šnečic? Ještě v 5.směně vedeme 7:0 a myslíme na rozdíl. Helena Zedníková hází velmi dobře a není důvod k obavám. Ale místo tří rozdílových bodů přichází tlak soupeře. Tentokrát jsme ho ani nepodpořily chybami v obraně. Soupeř prostě dobře pálil a nestačilo ani střídání Lulu Pořtové na prkno. Závěr jsme ale zvládly a připsaly si 3 výhru.
Ostravská Univerzita – Snails 3:6
A to nejlepší na závěr. Nejdramatičtější, nejdelší, nejšpinavější, nejmokřejší. Tak by se dal nazvat poslední zápas s Ostravou. Oba týmy hrají dobře v obraně. Hlavně u nás je to překvapivé. Za nás hází opět Yvette a vydrží déle, než by se čekalo. Hodně ji pomáhá obrana, která konečně vytahuje i něco lepšího ze svého arzenálu. V závěru jde na prkno Helena a ta už soupeře k ničemu nepustí. Dlouho prohráváme, ale v 6.směně se nám podaří vyrovnat a tak můžeme do poslední směny trochu klidněji. Zápas je několikrát přerušen pro déšť, míče jsou mokré. Hned v na úvod 7.směny vybojujeme první metu na BB. V boxu jsme pozorní a to se vyplácí. Pomocí squeezplay a odpalů vedeme 5:3 a můžeme ještě přidat. Opět přichází pauza, tentokrát delší. Musí se upravit hřiště. Ale i po ní se nám daří přidat ještě jeden bod. Stav 6:3 pak udržíme i v dohrávce a můžeme zaslouženě slavit.
Konečně se nám podařilo zahrát dobře v obraně. Hlavně nedělní výkon byl dobrý. Pochvalu si zaslouží všechny nadhazovačky. Také u nich je vidět zlepšená práce. Ony byly základem obrany, která tentokrát držela daleko pevněji než v předchozích kolech. Velmi dobrá pak byla hra na pálce. Podařilo se nám vyrovnat se všemi nadhazovačkami, přestože byly mezi nimi velké rozdíly a to je vždy nepříjemné. A konečně se nám dařila kontaktní hra. Ale hlavně, dokázaly jsme se několikrát pozvednout v těžké situaci. A to taky vždy nebylo. Všechny tyto aspekty daly dohromady výsledek 4 výhry. Poděkování si zaslouží také fanoušci, kteří fandili i v nejhorším dešti a následně pomohli s údržbou hřiště tak, aby se utkání mohlo dohrát.

Brno - 2.kolo 2.ČSL žen

Druhé ligové kolo se našim ženám moc nevydařilo. V Brně na ně sice čekali dva silní soupeři, ale návrat bez výhry si nikdo nepředstavoval. Průběh víkendu však jasně ukázal, že tým Joudrs B je nad naše síly. To samé se ale nedá říci o Univerzitě Brno. Ale bohužel nám ani jeden zápas nevyšel.
Univerzita Brno – Snails 7:6
Ve vyrovnaném zápase rozhodly, již tradičně, naše chyby v obraně. Navíc se nám nepodařilo dostatečně razantně útočit proti slabší brněnské nadhazovačce. Naše kontaktní hra postrádala především přesnost. V zápase se po delší pauza představila na prkně Lucka Kaňovská. Bohužel ji pole v rozhodujících chvílích nepodrželo. I když jsme do 6.směny vedly, nedokázaly jsme výsledek udržet.
Joudrs B – Snails 14:2
I když se v úvodu zápasu zdálo, že bychom se soupeřem mohly držet krok, opak byl nakonec pravdou. Naše obrany brzy přestala odolávat tlaku soupeřových pálkařek, které navíc přidaly tradičně dobrý běh po metách a to bylo nad naše síly. Navíc se nám v útoku vůbec nepodařilo překonat dobře házející Kamilu Chrobokovou.
Snails – Joudrs B 2:12
Do nedělních odvet jsme nastoupily plni odhodlání. I tentokrát nás však soupeř jasně přehrál a stejná soupeřova nadhazovačka držela u huby. Ukázalo se, že s pražským soupeřem můžeme hrát vyrovnaně jenom v případě nadstandardního výkonu všech hráček. A ten jsme nepodaly.
Snails – Univerzita 5:9
Ani druhá odveta se nám nepodařila. Tentokrát jsme neustále doháněly náskok soupeře. Ten nám v každé směně dokázal uštědřit několik bodu. Bohužel opět většinu neumožněných!! A když náš útok od 5.směny ztratil razanci, bylo o zápase rozhodnuto.
Oba zápasy s Brnem nás mohou jedině mrzet. Soupeř neměl nijak obtížný nadhoz a také jeho pálka nebyla tak razantní. Ale opakovaně se nám nedaří v obraně. Zbytečné chyby srážejí naše sebevědomí brzy do kolen. Je třeba začít pracovat na kondiční části přípravy, jejíž nedostatek se začíná projevovat. Prioritou pak musí být drill obranných dovedností.

Ostrava - 1.kolo 2.ČSL žen

Také ženy otevřely novou ligovou sezónu a za prvními zápasy se rozjely do Ostravy. Tým Arrows Ostrava momentálně rekonstruuje trávník a tak našel azyl na hřišti v Koblově. Třetím do party bylo pražské Eagles B. Plánem byly 3 vítězství a to se bohužel nepodařilo.

Oba zápasy s Arrows tým zvládl, i když ne na jedničku. Ale především obě utkání s mladým týmem Eagles byly velmi špatné. Náš tým se nedokázal vyvarovat hrubých chyb v obraně a odešel dvakrát výrazně pokořen. Naše obrana by na vysvědčení dostala maximálně 4-. A to by učitel musel přimhouřit obě oči. Bohužel však reparát není možný a body za výhru nám už nikdo nevrátí.

Arrows – Snails 8:12

Celý zápas nás provázela dobrá hra v útoku. Obranu soupeře jsme rozebírali dobrou kontaktní hrou, podpořenou razantním odpalem v pravou chvíli. Nadhazovala Yvett Kuřimská, ale na rozdíl od utkání v Brně, kdy soupeřkám nic nedovolila, se jí zdaleka tolik nedařilo. A když se k tomu přidala nejistá obrana, bylo utkání dramatické až do závěru. Útok soupeřek nezastavila ani střídající Venda Uhlířová. Zaslouženou výhru jsme však udrželi.

Eagles B – Snails 9:3

Tým nastoupil s odhodláním získat i druhou výhru. Hned v úvodu však bylo jasné, že to nebude tak snadné. Výborně házející Petra Sudolská dělala problémy všem našim pálkařkám. A když se k nim přidala i bezchybná obrana, bylo jasné, že to nebude zdaleka tak jednoduché. Postupem času se sice náš útok zlepšoval, ale na vrub obrany, která naopak nedokázala odolávat. A tak jsme si soupeře nechali v závěru odskočit. Nepomohlo ani střídání na nadhozu. Dobře házející Helču Zedníkovou vyměnila Yvett, ale výsledku 9:3 nezabránila.

Snails – Eagles B 7:14

Ani nedělní reparát nebyl úspěšný. Přestože jsme byli odhodlaní napravit svoji reputaci a soupeř navíc postavil slabší nadhazovačku, než jsme mohli poprvé zaútočit, nabral zápas špatný směr. Obrana vůbec nepodpořila Adu Konečnou na prkně a zápas byl prakticky rozhodnutý. 0:6 před dohrávkou jedničky není ideální výchozí pozice. Soupeř navíc zopakoval dobrý výkon v obraně, takže se nám návrat do zápasu nepodařil. Jediné pozitivum utkání bylo, že se náš útok v závěru zápasu zvedl a z toho jsme těžili v úvodu dalšího zápasu.

Snails – Arrows 8:6

V první směně 4 body, ve druhé směně 4 body. To je výsledek našeho nadšeného útoku. V první směně 0 chyb, v druhé směně 0 chyb. To je výsledek naší soustředěné obrany s Helčou na nadhozu. Na začátku 3 směny se však zranila Speedy Zigová a to předznamenává jisté komplikace. Soupeř pomalu zvyšuje tlak, my pomalu začínáme dělat tradiční chyb. A začínáme se tradičně bát o výsledek. V závěru střídáme nadhoz. Ale Yvett útok nebrzdí a tak ji brzo střídá Aďa. V poslední směně bráníme, co to dá. Poslední aut proletí kolem Elišky na 3M, která míček jenom lízne. Tím ho však přiblíží Helči na spojce, která ho může chytit z luftu.

Víkend opět potvrdil známé skutečnosti. Nemáme jedničku na nadhozu. Nikdo nedokáže dostatečně vzdorovat pálkařkám soupeře. Navíc naše obrana nedokáže hrát bezchybně a to situaci značně komplikuje. Pokud nedojde ke zlepšení, budeme se bát o výsledek až do konce všech zápasů. Hráčky si především musí začít věřit a vzít na sebe zodpovědnost zahrát aut. Zatím jediná činnost, kterou se můžeme soupeřům rovnat, je útok. To se však už nedá říct o běhu po metách. Tam dokážeme vymyslet neuvěřitelné věci. Věřme, že se podaří včas vše zlepšit.

Trenéři: Pavel Křivák, Barbora Podškubka
Hráčky: Šestáková, Vlčková, Pořtová, Jurásková P, Uhlířová, Zedníková, Konečná, Mlýnková, Kudrová, Zigová, Zpěváková, Sedlářová, Němcová

Ženy hrály na přípravném turnaji v Brně

Po několikaleté pauze se v Brně uskutečnil jarní přípravný turnaj žen. Tradiční Brněnský Drak byl pevně zakotven v termínové listině ženských týmů. Také naše ženy byly jeho několikanásobným účastníkem. A tak se do Brna vydaly i letos, kdy se pořádání chopil staronový pořadatel Dračice Brno na tradičním místě v Zamilovaném hájku.
Turnaj byl určen pro 8 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin. V té naší byly ještě domácí Dračice, Joudrs Praha B a Radotínský SK. Druhou skupinu tvořil extraligový SaBaT Praha, Univerzita Brno, Arrows Ostrava a Olomouc. První dva týmy pak postoupily do nedělního semifinále. Týmy na 3.- 4.místě pak dohrály se soupeři z druhé skupiny zápasy ve skupině.
Našim prvním soupeřem byly právě domácí Dračice. Soupeři se hned v úvodu podařilo zaznamenat bod, když pravděpodobně nedostatečně připravená Yvett Kuřimská hodila v průběhu jedné směny 4 BB. A s tím obrana nemohla nic dělat. Naštěstí náš útok dokázal ihned odpovědět. Pak už jsme zápas drželi pevně v rukou a po konečném výsledku 8:2 mohli slavit premiérové vítězství v nové sezóně.
Hned po utkání s Dračicemi nás čekalo Joudrs B. Druholigový soupeř prodělal výraznou změnu a tak se jednalo o zajímavé měření sil. Za nás házela Helče Zedníková. V závěru dohazovala Ada Konečná. Úvod zápasu patřil nám. Brzy jsme se ujali vedení 6:2. S tím se však soupeř nesmířil a pořádně zatlačil. Výsledkem byl stav 6:6 na konci hrací doby. A tak se muselo prodlužovat. Soupeř bod neudělal, ale ani náš útok nedokázal skórovat. A tak se muselo pokračovat. Tentokrát Joudrs dotáhlo svého běžce až na domácí metu. Naštěstí i nám se podařil stejný kousek. A tak následoval třetí tie break. A ten se nám příliš nepovedl. Dovolili jsme skórovat soupeři celkem 3x. A to už vypadalo dost špatně. Naše pálkařky sice také nezahálely, ale dva body již na další pokračování zápasu nestačily. Po konečném výsledku 9:10 odcházíme ze hřiště zklamáni. Většinu utkání jsme měli pod kontrolou.
V posledním zápase nás čekal Radotín. Tým, který sestoupil z Extraligy, je pasován do play-off bojů. A tak i tato konfrontace nás zajímala, pokud chceme o play-off bojovat také. Utkání má na vlas stejný průběh jako předchozí zápas s Joudrs B. Brzy vedeme 4:0 a jsme lepší. Na prkně stojí Vendula Uhlířová a drží soupeře velmi dobře. Pak však přichází několik zbytečných nepřesností a vracíme Radotín do zápasů. A výsledek je zase stejný. Stav 5:5 a tie break. Ani tentokrát se nám nepodaří na úvod dát bod. Naopak soupeř to dokáže a tak je o osudu zápasu rozhodnuto.
V neděli tak hrajeme ve spodní skupině. Ranní zápas proti Olomouci je poznačen v úvodu naší nesoustředěností a umožňujeme soupeři dvakrát bodovat. Naštěstí se okamžitě vzpamatujeme a brzy je po zápase. Vítězíme 20:4. Ale především 4 body na našem kontě nejsou moc dobrým vysvědčením. Potěšující je zlepšení na pálce, stále nás však trápí nepřesný běh po metách.
V posledním utkání nás čeká Arrows Ostrava. Tedy soupeř, s kterým budeme za 14 dní zahajovat ligu. Máme opět dobrý start. Na nadhozu je Yvett a vydrží tam do konce zápasu. Vedeme 7:1 a tentokrát nedovolíme soupeři utkání obrátit, přestože v jedné směně silně zatlačí. Po nejlepším výkonu víkendu tak obsadíme celkové 5.místo.
Na turnaji nešlo o výsledky, ale především o přípravu. Všechny hráčky dostaly dostatek příležitostí ukázat, jak na tom po zimě jsou. Turnaj ukázal, že nás čeká ještě hromada práce. Ale také ukázal, že soupeři nejsou výkonnostně výrazně lepší než my a je tedy jenom na nás, jak se s nimi dokážeme vypořádat. Na turnaji si novou roli vedoucí týmu a kauče vyzkoušela Baa Podškubka.
A kdo hrál? Kuřimská, Konečná, Zedníková, Uhlířová, Vlčková, Šestáková, Jurásková P., Jurásková R., Kudrová, Mlýnková, Kovaříková, Sedlářová, Pořtová.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie