ŽENY "A" - zprávy z průběhu sezony 2012

3.-5.2.2012 Snails cup, Halový turnaj žen v Hluku

1.ročník halového softballového turnaje žen Snails Cup proběhl ve sportovní hale v Hluku. A premiéra proběhla na výbornou. Krásné prostředí hluckého sportovního komplexu, tak po tradičním Burčákovém turnaji nachází pro softball další uplatnění. 8 týmů v něm po 3 dny urputně bojovalo, díky halové úpravě pravidel, která přináší atraktivní novou podívanou pro softballové příznivce.
Domácí Šnečice se chopily úlohy favorita na výbornou a vítězství si nenechaly ujít. Ani v jednou utkání neokusily hořkost porážky a zaslouženě se tak radovaly z prvního letošního úspěchu. V základní skupině si poradily s juniorskou reprezentací 5:0, s Ostravskou Univerzitou 7:1 a se Storms Řepy 2:1.
„V základní skupině jsme sice ještě nepředváděli nic úžasného, ale vítězství jsme si vždycky zkušeně pohlídali,“ hodnotí úvod turnaje trenér Pavel Křivák. „ I když se sice v obraně vyskytlo pár okének, v pravou chvilku jsme je dokázali zavřít.“
Jeden z nejtěžších okamžiků přišel ve čtvrtfinále proti Tempu Praha. I když se jedná o tradičního soupeře spíše mužů Snails, i tentokrát byla k vidění dramatická bitva. Ani jednomu týmu se nepodařilo v normálním hracím čase bodovat a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se Tempo ujalo vedení po chybě kunovické obrany. Naštěstí útok chybu napravil a tak se Snails mohli radovat z postupu do semifinále po výsledku 2:1. Tam na ně čekal opět tým Ostravské Univerzity. Domácí rozhodli o výsledku hned v úvodu a po zbytek zápasu jen výsledek kontrolovali.
Také finále proti juniorské reprezentaci, která se po celý turnaj výrazně zlepšovala, vypadalo na jasnou záležitost. Ale vedení 4:0 Šnečice příliš brzy uspokojilo. A přišel trest v podobě 5 bodů. Navíc vypršel časový limit 50 minut, na který se utkání hrála. A tak zbýval domácím hráčkám poslední útok. V něm však potvrdily, že i zkušenosti nejsou jejich slabinou a dokázaly zápas otočit. Po výsledku 6:5 se tak mohly zaslouženě radovat.
„Turnaj přesně splnil náš cíl. Oživit zimní přípravu a zároveň si vyzkoušet herní prvky z přípravy. Na to, že jsme nemohli nastoupit ani zdaleka v nejsilnější sestavě, však vládne spokojenost. Velmi dobře se také představily obě nové posily týmu. Jak Dominka Rampáčková, tak Tereza Králová ukázaly, že budou pro tým přínosem,“ uzavírá trenér Křivák.
Teď čeká tým další herní soustředění v domácím prostředí a v březnu pak další halový turnaj v Praze.

Pátek 3.2.2012 Juniorky ČR 0:5 Snails Kunovice
Dračice Brno 2:15 Arrows Ostrava
Ostr. Univer. 12:0 Storms Řepy
PV Praha 3:3 Tempo Praha
Sobota 4.2.2012 Storms Řepy 3:8 Juniorky ČR
Tempo Praha 4:5 Dračice Brno
Snails Kunovice 7:1 Ostr. Univer.
Arrows Ostrava 10:7 PV Praha
Juniorky ČR 8:0 Ostr. Univer.
PV Praha 6:1 Dračice Brno
Snails Kunovice 2:1 Storms Řepy
Arrows Ostrava 8:4 Tempo Praha
Snails Kunovice 2:1 Tempo Praha
Arrows Ostrava 1:5 Storms Řepy
Juniorky ČR 2:0 Dračice Brno
PV Praha 1:5 Ostr.Univerzita
Neděle 5.2.2012 Tempo Praha 3:4 PV Praha
Arrows Ostrava 9:2 Dračice Brno
Snails Kunovice 6:1 Ostr.Univerzita
Storms Řepy 3:4 Juniorky ČR
o 7.místo Tempo Praha 6:3 Dračice Brno
o 5.místo PV Praha 2:0 Arrows Ostrava
o 3.místo Ostr.Univerzita 5:3 Storms Řepy
finále Snails Kunovice 6:5 Juniorky ČR

propozice k turnaji ZDE KE STAŽENÍ

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie