7.-8.9.2013 Play off - čtvrtfinále s Chemií - Kotlářkou Praha

video - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J2x8Lixm-Xc#t=15


4.-5.5.2013 Otočka, skreč a průtrž mračen

KUNOVICE - Extraligové softbalistky Snails Kunovice o víkendu odehrály jen poloviční porci zápasů, ve kterých si za opasek pověsily dvojí skalp pražské Čechie. I když... Napodruhé jim vítězství přivála hrubá chyba hostující trenérky. Včerejší dvojboj se Storms Řepy odpískala noční průtrž mračen.
Kunovice - Čechie Praha 7:5
Už v sobotu byl terén na hranici regulérnosti, ale rozhodčí jej nakonec uznali.
Šnečice po první směně vedly 1:0, ale pak nedokázaly stáhnout žádný doběh a Pražanky trestaly. Třetí směnu zaznamenaly pět doběhů a s Kunovjankami to vypadalo zle nedobře. „Holky naštěstí v další směně čtyřmi body srovnaly krok a v šesté směně nakonec rozhodly o důležitém vítězství,“ komentoval famózní otočku z 1:5 na 7:5 kouč Pavel Křivák.
Kunovice -Čechie Praha 7:0
Odveta měla podobný scénář. Snails znovu vedli, ale soupeř se rychle oklepal a po hrubých kunovických chybách v obraně otočil na 6:9. A když pak před dohrávkou sedmé směny vedl už 7:12, Kunovice se loučily s vidinou vítězství...
„Jenže pak se hrající trenérka Čechie dopustila závažné chyby při střídání, což jsme reklamovali a rozhodčí postupoval podle pravidel. Trenérku i hráčku, která neoprávněně střídala, vyloučil. A jelikož hostující tým už neměl možnost doplnit střídáním minimální počet hráček, zápas byl skrečován 7:0 v náš prospěch,“ popsal nevídanou tečku Křivák.
Místo Bouře přišla průtrž mračen
Nedělní duel se Storms Řepy odvála noční průtrž mračen. „Hřiště se s přívalem vody po čtvrtečních a pátečních deštích už nedokázalo poprat, je úplně podmáčené,“ pokrčil rameny Křivák, který odložení zápasu nepamatuje. „Termínová listina je nabitá, zapasy tak odehrajeme až koncem srpna,“ prozradil zkušený kormidelník.
KUNOVICE: Rampáčková, Zedníková, Vlčková, Slaninková, Pořtová, Mlýnková, Králová, Neklapilová, Húsková, Uhlířová, Vinterlíková, Juřičková.
převzato z: http://www.idobryden.cz/softbal/otocka-skrec-a-prutrz-mracen/edfd391a-b5d6-11e2-907d-5254003d369b/

20.-21.4.2013 Softballistky Snails Kunovic nevstoupily do sezóny pravou nohou (Joudrs Praha, SaBaT Praha)

Do třetí extraligové sezóny se softballistkám Snails Kunovice vstup příliš nepovedl. Do Prahy odjely oslabeny o 3 hráčky základní sestavy (Uhlířová, Konečná, Slaninková), ale i tak s cílem přivést ze 4 zápasů, alespoň 2 vítězství. Nakonec jsou rády, že vezou alespoň jedno, které urvaly v dramatickém závěru zápasu se Sabatem Praha. Naopak na tým Joudrs Praha, který ještě v loňské sezóně proháněly v semifinálové sérii, nestačily ani v jednom zápase. Omluvou sice může být výpadek v přípravě, kdy tým musel omezit trénink vzhledem k počasí a rekonstrukci areálu Na Mlatevni. Díky špatnému počasí se Šnečice nezúčastnily ani přípravného turnaje v Praze, který byl zrušen. A tak zápasy s Joudrs sehrál tým po 3 venkovních trénincích a ještě v omezeném prostoru.

SK Joudrs Praha – Snails Kunovice 14:3, 13:3

Ani v jednom zápase nedokázaly Kunovice držet se svým soupeřem krok. Pražský tým rozhodl o obou vítězstvích v podstatě hned v prvních směnách, když v první zápase nasázel 4 body a ve druhém dokonce 5 bodů. Kunovické nadhazovačky nedokázaly soupeřovým pálkařskám vůbec vzdorovat a Joudrs drželo oba zápasy pevně v rukou. A tak za zmínku stojí jenom dobrá pálkařská forma Terezy Králové a slušné výkony nováčků Denisy Húskové a Veroniky Juřičkové, které premiérově zasáhly do extraligových bojů.

Sabat Praha – Snails Kunovice 10:2, 3:4

Se Sabatem Kunovice v Extralize ještě nikdy neprohrály a tak pomýšlely na dvě výhry. Soupeř však v zimě kádr posílil a hned v úvodu si na nerozehrané Kunovice vyšlápl. A když nepomohlo ani střídání nadhazovaček byl zápas předčasně ukončen v 5. směně rozdílem bodů. A to byla studená sprcha pro Šnečice. Především nepřesnosti v obraně, téměř hluchá pálka a bojovný soupeř byly rozhodující činitelé porážky. Pokud chtěl tým uspět alespoň v posledním zápase víkendu, musel výrazně přidat, zpřesnit obranu, výrazně zlepšit nadhoz a probudit se konečně v útoku, kde se hráčkám vůbec nedařilo plnit taktické pokyny. Obrana se sice chyb znovu nevyvarovala, ale především na nadhozu se rozházela Dominika Rampáčková. A to byl základ úspěchu. Nejprve se hráčkám Kunovic podařilo otočit nepříznivý stav 1:3 na 4:3. V poslední směně sice soupeř ještě dokázal naplnit všechny mety, ale vyrovnání a už vůbec vítězný bod kunovická obrana nepřipustila.

„Spokojeni můžeme být jenom s výsledkem posledního zápasu,“ hodnotí první víkend trenér Křivák. „Všechno ostatní nám nevyšlo. V ostatních 3 zápasech jsme jasně a především zaslouženě prohráli. Pokud chceme myslet na záchranu v soutěži, musíme výrazně přidat. A to ve všech směrech. Premiéra je pro mě velkým zklamáním a doufám, že pro všechny hráčky důrazným varováním do budoucna,“ konstatuje varovně kauč.


19.4.2013 - Tisková konference Snails Kunovice

Opět se dvěma extraligovými zástupci vyráží do nové sezony softbalový klub Snails Kunovice. Zatímco ženy, které zasáhnou do bojů už o tomto víkendu, by rády zopakovaly útok na medailové pozice, muži by se po letech plných záchranářských starostí chtěli probojovat do play off.

 Extraligové týmy Snails Kunovice budu v letošní sezoně na kvalitní nadhozy Heleny Zedníkové a Michala Kolůcha.

Před startem sezony kunovický oddíl zaznamenal jednu velmi radostnou zprávu, ruku v ruce s ní ale přišla jedna velice špatná. „Po mnoha letech jednání se v březnu podařilo dořešit všechny majetkoprávní vztahy s pozemky a v tuto chvíli je vlastníkem všech pozemků pouze občanské sdružení Snails Kunovice a město Kunovice, takže již nic nebrání rozsáhlé rekonstrukci zastaralého areálu. která by měla proběhnout v příštím roce," uvedl předseda Snails Pavel Křivák.

Věc má však i odvrácenou stranu. Jelikož město odkoupilo pozemky za nemalou částku, nezbudou mu peníze na podporu samotných sportovců. „Na činnost asi dostaneme jen minimální dotaci. Oproti minulé sezoně přijdeme řádově o statisíce, což pro nás znamená velké finanční problémy," přiznává Křivák.

Naplnit osmisettisícový rozpočet tak bude velmi složité. Sezona ale prý ohrožena není, softbalisté si vypomohou z vlastních rezerv. „V žádném případě nechceme, aby na to doplatily děti. Vedle týmů dospělých totiž hrajeme i další čtyři celostátní soutěže. Nic víc než členské příspěvky platit nebudou. Bohužel ale budeme muset omezit investice," krčí rameny předseda klubu.

Ženský tým Snails prošel omlazovací kúrou, když do něj přišel kvartet odchovankyň klubu a Veronika Vinterlíková z brněnských Dračic. Naproti tomu skončila pouze Alena Zigová, která uzavřela kariéru. „Asi musíme trošku přehodnotit cíle. Určitě chceme hrát play off, ale v žádném případě nepomýšlíme na medaili," odhalil plány trenér Křivák. Jedna z jeho nejzkušenějších svěřenkyň Helena Zedníková to však vidí jinak. „Mladé holky mezi nás určitě dobře zapadnou a já věřím, znovu budeme bojovat o medaile," poznamenala ostřílená nadhazovačka, která si po velkém přemlouvání rozmyslela ukončení kariéry.

Šnečice zahájí sezonu v sobotu v Praze, kde se dvakrát střetnou s týmem Joudrs, v neděli pak ve dvou utkáních změří síly s celkem SaBaT Praha.

Také muži Snails myslí na play off, kam by chtěli proniknout po několika letech záchranářských prací. „Tým je již třetím rokem pohromadě a tak je na čase myslet přece jenom na vyšší mety," přeje si staronový kouč Přemysl Beránek. „ V loňském roce, díky Lapčíkově pauze, nám vyrostla slušná nadhazovací dvojice Kolůch, Kratochvíl. A vzhledem k tomu, že i Lapčík zůstává členem kádru, jsou naše šance výrazně větší, dodal trenér."

„Pevně doufám, že se vyhneme bojům o záchranu. Jsme sehranější, mělo by s to projevit," doufá Michal Kolůch, jeden z dvojice mladých nadhazovačů.

zdroj: Slovácký deník

Snails Cup 2013

O víkendu 1.-3.2.2013 se konal 2.ročník halového turnaje žen SNAILS CUP, kde bojovaly 2 kunovské týmy. Týmy Kunovic si spolu změřily síly v boji o postup do finále, kdy se nakonec radovaly hráčky U22. Poté také naše juniorky vyhrály finále proti SaBaTu 4:2. Hráčky Snails OLD obsadily 4.místo, když podlehly v boji o 3.místo Eagles Praha. Vše hráčkám gratulujeme a děkujeme členům Snails z řad můžů za výpomoc na turnaji!

Video (čas v 10:20)

Fotografie

Výsledky:

Pátek 1.2.2013
Hřiště: Sportovní hala Hluk
Zápas Čas Domácí Hosté Skóre
B 1 17:00 Dračice Brno Snails U22 0 : 6
A 2 18:00 Snails OLD Arrows 11 : 0
B 3 19:00 SaBaT Eagles B 2 : 5
A 4 20:00 Storms Řepy B PV Praha 5 : 2


Sobota 2.2.2013
Hřiště: Sportovní hala Hluk
Zápas Čas Domácí Hosté Skóre
B 5 09:00 SaBaT Dračice Brno 10 : 6
B 6 10:00 Snails U22 Eagles B 3 : 5
A 7 11:00 Snails OLD Storms Řepy B 6 : 0
A 8 12:00 Arrows PV Praha 0 : 5
B 9 13:00 Snails U22 SaBaT 3 : 2
B 10 14:00 Eagles B Dračice Brno 3 : 3
A 11 15:00 PV Praha Snails OLD 3 : 6
A 12 16:00 Arrows Storms Řepy B 2 : 3
13 17:00 Snails OLD Dračice Brno 16 : 0
14 18:00 Eagles B Arrows 3 : 2
15 19:00 Storms Řepy B SaBaT 1 : 9
16 20:00 Snails U22 PV Praha 3 : 1


Neděle 3.2.2013
Hřiště: Sportovní hala Hluk
Zápas Čas Domácí Hosté Skóre
17 09:00 Dračice Brno PV Praha 2 : 4
18 10:00 Arrows Storms Řepy B 3 : 8
19 11:00 Snails OLD Snails U22 3 : 5
20 12:00 Eagles B SaBaT 0 : 1
21 13:00 Dračice Brno Arrows 3 : 10
22 14:00 PV Praha Storms Řepy B 8 : 9
23 15:00 Snails OLD Eagles B 1 : 6
24 16:00 Snails U22 SaBaT 4 : 2

Konečné pořadí:
1. Snails Kunovice 22
2. SaBaT Praha
3. Eagles Praha B
4. Snails Kunovice OLD
5. ZŠ Jana Wericha Storms Řepy B
6. Přírodní vědy Praha
7. Arrows Ostrava
8. Dračice Brno

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie