3.-4.10.2015 - Extraliga žen - 3. MÍSTO !

Fotografie zde.

z webu ČSA - článek zde

Když vytrváme, příště to už vyjde, věří Vlčková

Napsáno: 05.10.2015 v 22:40, Autor: Hrdina Pavel

Snails Kunovice udělaly letos pro finálovou účast všechno, hegemonii pražských gigantů se jim ale ani tentokrát prolomit nepodařilo. Jediný extraligový celek z Moravy tak musel vzít zavděk stejně jako loni „jen“ bronzovými medailemi. „Doufám, že příští rok se to podaří. Cíl na sezonu nebude jiný, než být ve finále,“ slibuje reprezentantka a spojka Snails Tereza Vlčková.

Terezo, umějí Snails vyhrávat i jinak než o fous?

Konec sezony byl ve znamení dramatických zápasů, takže letos asi ne (směje se).

Obhájily jste bronzové medaile, je to úspěch?

Kdyby nám někdo na začátku sezony řekl, že obhájíme bronz, budeme rády. S průběhem sezony jsme byly hodně spokojeny, a proto byl cíl finále, který nevyšel. Zklamání po semifinále bylo, ale teď jsme rády, že jsme vrátily bronz do Kunovic.

On ani ten bronz nebyl zadarmo. Jaká byla série se Storms?

První zápas byl, dalo by se říct, v naší režii - obrana fungovala, Lucka házela výborně, útok taky šlapal. Plnily jsme mety a v důležitou chvíli přišel rozhodující odpal. Druhý zápas ale vypadal jinak. Na začátku to bylo opět velmi vyrovnané a rozhodovaly chybičky. Pak se to ale zlomilo, my udělaly pár hloupých chyb v poli, Řepy se chytly na pálce a dalo by se říct, že odpálily téměř vše. Nepomohlo ani střídání nadhozu. Myslím si, že obrat v podobě 10 bodů nebyl v našich silách, a tak jsme se podvědomě připravovaly na třetí zápas, který byl asi nejtěžší. Začaly jsme opět dobře a myslím, že pokud bychom neudělaly opět chyby a nepustily řepy do hry, byl by výsledek možná jasnější. Zápas to byl hooodně dramatický. Až do posledního autu, a to doslova.

Čím to, že se vám daří to v těchhle rozhodujících zápasech urvat?

Vždycky se nám to bohužel nepodaří. V semifinále s Eagles jsme měly taky smůlu, dvakrát jsme prohrály 5:4. Ale možná bych to přisuzovala větším extraligovým zkušenostem. Minulá léta se nám často stávalo, že jsme neudržely výsledek a prohrály o bod. Ted už víme, kdy musíme opravdu zabrat a výsledek si nenechat vzít.

Máte v týmu poměrně dost hráček, které vzhledem k věku určitě ještě výkonnostně porostou. Myslíš, že se blíží doba, kdy už finále nebude rezervované pro dva pražské týmy?

Určitě si to myslím a také v to doufám. Nemůžu říct, že jsme letos byly horší než Eagles, ony bohužel byly v semifinále jen šťastnější. Takže já doufám, že příští rok se to podaří, a rozhodně cíl na sezonu nebude jiný, než být ve finále.

Takže stačí pracovat jako doteď, vytrvat a ono to přijde?

Klíčem úspěchu je, jak říkáš, vytrvat, stále pracovat, mít dobrého trenéra, skvělý kolektiv a poučovat se z chyb. Bronz je výzva být příští rok lepší!

Když už máte po sezoně, sleduješ finále? Držíš někomu palce?

Finále sleduju, pěsti držím oběma týmům, ať vyhraje ten lepší. Myslím si, že už si to Joudrs nenechají vzít. Touhu po vítězství mají velikou a letos opravdu předvádějí stabilně výborné výkony.


26.-27.9.2015 - Extraliga žen - semifinále s Eagles Praha


12.-13.9.2015 - Extraliga žen - semifinále s Eagles Praha


5.9., 6.9. a 10.9.2015 - Extraliga žen - čtvrtfinále s Ledenicemi

Večerní rozhodující čtvrtfinálovou bitvu pro sebe rozhodly Kunovice – a jak jinak než v nastavení. Mimořádně vyrovnané série, která trvala celých 32 směn, skončila posledním zápasem v Havlíčkově Brodě vítězstvím Kunovic v poměru 10:9.


Do zápasu vstoupily lépe hráčky Ledenice, když se hned v první směně ujaly vedení 3:0. Kunovice hned vzápětí korigovaly dvěma body, ale celý zápas tahaly za kratší konec. Ve třetí směně Ledenice přidaly 5 bodů a byly na nejlepší cestě do semifinále. Kunovice se ale nevzdaly a s výjimkou 5. směny v každé směně bodovaly. Po čtvrté směně za stavu 8:5 byl zápas přerušen pro déšť a více než hodinu se nehrálo. Přestávka prospěla Kunovicím, když v poslední směně po fatální chybě pravého pole Ledenic s jednou metou obsazenou Denia Húsková vyrovnala a poslala zápas do prodloužení. Ledenice poprvé v zápase ztratily vedení. V nastavení sice Ledenice jednou skórovaly, ale Kunovice dokázaly dvěma body v dohrávce strhnout vítězství v zápase a v celé sérii na svou stranu.

Semifinálová série začne v sobotu, kdy Joudrs na svém hřišti přivítají Storms Řepy a Kunovice se představí na Eagles.

převzato z http://www.softball.cz/article.php?sid=3315&index=1&mode=&order=0


Hodnocení Denisy Húskové

Čtvrtfinálová série mezi Snails Kunovice a Žraloky z Ledenic vejde do dějin jako jedna z nejvyrovnanějších a nejnapínavějších. Přestože se první kolo hraje jen na dva vítězné zápasy, v tomto případě muselo rozhodovat až čtvrté utkání hrané na neutrální půdě v Havlíčkově Brodě. „Byl to dlouhý boj, ale vítězství jsme si zasloužily,“ říká Denisa Húsková, autorka obíhaného homerunu, díky němuž Kunovice vyrovnaly v dohrávce 7. směny na 8:8.


Takovou sérii český softball dlouho nepamatuje. Kunovice odehrály s Ledenicemi čtyři vyrovnané zápasy, z nichž hned tři vrcholily tie-breakem. Protože rozhodčí ukončili třetí duel za stavu 4:4 pro tmu, musel se hrát nový zápas v náhradním termínu. A i tento duel, v němž Šnečice od začátku dotahovaly náskok soupeřek, muselo rozhodnout nastavení. „Nikdy jsem nic takového nezažila,“ říká 19letá Denisa Húsková.

Zápas se pro Moravanky od začátku nevyvíjel ideálně, hned v první směně inkasovaly tři doběhy a ve třetí směně dokonce prohrávaly 8:3. „V dugoutu jsme si říkaly, abychom to nevzdávaly, abychom vzaly zbytky sil, daly do toho úplně všechno a vyhrály,“ vypráví Húsková, která zároveň přiznává, že sama v tu chvíli v obrat příliš nevěřila. Proti nadhazovačce Veronice Peckové nakonec v letošní sezoně už zkrachoval nejeden favorit.

Snails ale byly na mladou hvězdu dobře připravené, a téměř každou směnu se jim dařilo ledenický náskok snižovat. „Dlouho jsme se na tréninku připravovaly speciálně na Verču. Její dominantní nadhoz je stoupák, který jsme hodně trénovaly na stroji. V tom zápase už toho měla dost za sebou, bylo taky už pozdě, takže se na ní podepsala i únava. Tím, že jsme na ní ale stály poněkolikáté, jsme už věděly, co každé z nás přiletí a čekaly jsme jen na svůj nadhoz,“ přibližuje Húsková, jejíž chvíle měla ještě přijít.

"Vzaly jsme si to, co nám patří"

Velkou komplikací čtvrtečního zápasu byly povětrnostní podmínky. Kvůli dešti byl zápas několikrát přerušen a pořadatelé museli předvést maximální nasazení, aby se nemusel hledat další náhradní termín. „Čekaly jsme vevnitř, aby nám nebyla zima. Snažily jsme se vždycky někde schovat, abychom neprochladly a zvládly to,“ popisuje Húsková. Trvalo to opravdu dlouho, od prvního nadhozu do konce zápasu nakonec uplynulo bezmála pět hodin.

Zápas vrcholil v sedmé směně, kdy Kunovicím v dohrávce scházely na vyrovnání dva body. Po singlu Elišky Mlýnkové přišla do boxu právě Húsková, která obíhaným homerunem zařídila vyrovnání na 8:8. „Nevím přesně, jak to bylo. Myslím ale, že to bylo na chybu vnější polařky. Asi si míč vyrazila z rukavice, spadlo to za ně a my s Eliškou jsme doběhly až domů,“ popisuje rozhodující moment. „V tu chvíli se to podle mě zlomilo a začaly jsme mít psychickou převahu. Vzaly jsme si to, co nám teď už patří.“

V tiebreaku se Ledenicím povedlo stáhnout jen jeden bod, zatímco Kunovicím dva. Vítězný doběh stáhla americká posila Danica Arterburnová krásným obloučkem do levého pole. Promoklé a unavené Kunovjanky v tu chvíli zapomněly na únavu i na to, kolik je hodin. „Byla to na jednu stranu obrovská euforie, na druhou stranu pak velká úleva, že je to konečně za námi. Po zápase jsme si řekly, že to byl dlouhý boj, ale že jsme si to zasloužily a je konečně po všem,“ popisuje Húsková šťastnou chvíli.

Klíčovým faktorem čtvrtečního zápasu byla pálkařská produktivita Kunovic. Veronice Peckové nastřílely vítězky rovnou 10 hitů. Taková forma by mohla platit i na dalšího soupeře Snails, Eagles Praha. „Jelikož je Verča jedna z nejlepších nadhazovaček v Evropě, tak si věříme i na ty další a snad vyhrajeme. Jsme na tom líp než loni, navíc máme dvě posily z Ameriky. Jsme všichni rádi, že je tu máme a že nám pomáhají. Myslím, že bychom mohli mít lepšího týmového ducha, i díky tomu, co jsme teď zažili s Ledenicemi. Budeme do toho chtít dát všechno,“ těší se Denisa Húsková na další sérii, která začne už v sobotu v pražské Krči.

převzato z: http://www.softball.cz/article.php?sid=3317&index=1&mode=&order=0


29.-30.8.2015 - Extraliga žen, poslední kolo základní části


Američanky ve Snails Kunovice

Corinne Madison Reinhardt

Danica Elizabeth Arteburn

Přestupovou bombu si do podzimní části připravili softballový manažeři v Kunovicích. Ve středu 19.srpna přistály v Praze dvě posily z USA, které vyztuží tým žen a juniorek Snails Kunovice.

„V podzimní části nám budou scházet Petra Slaninková a Dominika Rampáčková, které jsou dlouhodobě v USA,“ vysvětluje situaci předseda Snails Pavel Křivák. „Vzhledem k tomu, že se tím oslabuje především tým juniorek, který má ambice obhájit titul Mistra ČR, tak jsme se chtěli poohlédnout po nějaké nadhazovačce, která by Rampáčkovou na Finálovém turnaji nahradila. Přece jenom hrát Finálový turnaj bez první nadhazovačky by bylo obtížné.“

Kunovice totiž naprosto opanovaly základní část Extraligy juniorek, když během celé soutěže prohrály jenom dva zápasy. A tak se potřetí v řadě bude v neděli 20.září 2015 konat Finálový turnaj této soutěže v Kunovicích na Mlatevni. V semifinále čeká na Snails tým Joudrs Praha. Druhé semifinále tvoří Eagles Praha a Sabat Praha. Poražení se utkají v boji o bronz, vítězové o titul.

„Celý rok jsme odehráli Extraligu juniorek bez zaváhání,“ upřesňuje Pavel Křivák, který tým juniorek vede společně s Eliškou Mlýnkovou a Martinou Langrovou. „Věděli jsme o odjezdu Petry a Dominiky a tak jsme se snažili o jejich náhradu.“

Nejprve to vypadalo, že tým posílí nadhazovačka z Německa, ale kolize v termínových listinách se ukázala jako nepřekonatelná. A tak se 3 dny před uzavřením přestupních termínu zdálo, že to bude muset tým zvládnout sám. Na Pražském softbalovém týdnu se však v americkém výběru představily dvě hráčky, které projevily zájem se na podzim do Evropy vrátit a hrát v České republice. A tak manažeři Snails nelenili a vzhledem k tomu, že jsou to hráčky, které splňují věkovou hranici i pro start v soutěži juniorek, po nabídce ihned sáhli. Rychlost jednání rozhodla pro Kunovice. A tak se spoluhráčky z California State University Monterey Bay Cori Reindhart a Danica Arteburn představí v Kunovicích.

„Je to přesně to, co jsme hledali,“ komentuje manažerský husarský kousek Pavel Křivák. „ Cori Reindhart je nadhazovačka, kterou jsme hledali a kromě juniorek doplní na podzim i Lucku Kaplarczykovou v ženách. Navíc může hrát ve vnitřním poli a je velmi dobrou pálkařskou z levého boxu. Danica Arteburn pak vyztuží náš pálkařský lineup a vnější pole.“ Obě hráčky už se v dresu Snails Kunovice představily o víkendu na posledním kole Extraligy juniorek a potvrdily přínos pro tým.

Asi největší otázkou je, jak si provinční tým jako Kunovice s tak nízkým rozpočtem může takové hráčky dovolit? „Nemůže,“ směje se Pavel Křivák, „ale ta nabídka byla tak výhodná, že ji nešlo nevzít. Hráčky si zaplatily letenku do Evropy a chtějí jenom ubytování a jídlo. A to se nám pro ně podařilo zajistit v jedné softballové rodině. Navíc kromě hraní se budeme snažit hráčky využít i při trénování dětí a podobně. Už dnes jsme domluveni s jazykovou školou ImmerVere, že je může využívat na konverzační hodiny. Takže věřím, že se nebudou nudit,“ vysvětluje Pavel Křivák.


1.-2.8.2015 - Pohár ČSA (Arrows Ostrava)

Ženy Snails se o víkendu účastnily poháru ČSA. Po ne příliš dobrém výkonu obsadily 4. místo, celkově v pohárové tabulce 5. místo, gratulujeme! Jako zpestření připravily ostravské hráčky překvapení a tak tým navštívil v pátek dolní oblast Vítkovice.

Fotografie zde.


28.6.2015 - Extraliga žen - Chemie Kotlářka Praha

Ženy Snails si proti Chemii zajistily postup do play-off

Náročný program čekal pro některé hráčky Snails v posledním červnovém týdnu. Kromě plnění si reprezentačních povinností v dresu seniorské nebo juniorské reprezentace na turnaji PSW v Praze je hned v neděli po skončení turnaje čekala dohrávka dvou zápasů proti Chemii Praha.

„Věděli jsme, že to pro reprezentantky bude náročné, ale věřili jsme, že to zvládnou,“ odhaluje pozadí náročného programu trenér Pavel Křivák. „Navíc obě nadhazovačky měly volno a to bylo asi nejdůležitější.“ Předpoklady se plně potvrdily. Reprezentantky si musely skutečně hrábnout na dno svých sil. Ať už se jednalo o Téru Vlčkovou a Elišku Mlýnkovou, které se představily v ženské reprezentaci nebo o Denisu Húskovou, Terku Kubicovou či Sabinu Phamovou, které naopak ladily formu před MS v juniorské reprezentaci. A možná nejnáročnější to bylo pro kauče Pavla Křiváka, který se již po vážné nemoci postavil do kaučovského boxu u třetí mety jak u juniorek, tak u týmu Snails. „Je pravda, že to bylo pro mě trochu náročnější, ale naštěstí se v obou týmech našlo dost pomocnic, které se o mě postaraly,“ dodává s úsměvem kauč.

Před nedělní dohrávkou byly karty jasně rozdány. V případě, že Snails jednou Chemii porazí, tak už nemůže klesnout v tabulce pod ni a tím padám ani vypadnout z play-off. A k tomuto cíly se také ženy Snails upnuly.

Chemie – Snails 2:3

Zápas byl velmi vyrovnaný od úvodní chvíle. Snails sice hned na začátku přiblížila ke skórování Vendula Uhlířová svým trojmetovým odpalem, ale na domácí metu se nedostala. A tak poprvé bodoval soupeř ve druhé směně. A to hned dvakrát. Naštěstí hned následovala šnečí odpověď. První ze svých 7 hitů odpálila Sabina Phamová, aby ji pak ze trojky stáhla Terka Kubicová. A stav byl 2:1. K vyrovnání dochází hned ve čtvrté směně, když pro změnu Báru Neklapilovou stahuje Denisa Húsková. Vyrovnaný stav vydrží až do 7.směny. Nejprve jdou pálit Kunovice. Metu obsadí skvěle pálicí Sába (v zápase má 3 ze 3). Nejprve se posune na úlivku, pak ukradne třetí metu a následně i pro vítězný bod stáhne opět Tereza Kubicová. Obrana Šnečic totiž drží pevně i v sedmé směně, kdy dobře házející Domču Rampáčkovou střídá „klouzr“ Lucka Kaplarczyková. Především vnější polařky si zaslouží velkou pochvalu za celý zápas, když udrží všechny těžké míče soupeře. A tak je cíl splněn hned v prvním zápase a mohlo se jít uvolněně do druhého

Chemie – Snails 2:11

Tentokrát začíná na nadhozu Lucka, ale ještě předtím první útok Snails skončí na plných metách. Bodovat se podaří jenom jednou, ale vzhledem k dobré obraně to znamená vedení po první směně 1:0. To po druhé je situace výrazně horší, protože soupeř boduje dvakrát a bere si vedení na svou stranu. Naštěstí jenom na chviličku. Opět při plných metách stahuje Terku Kubicovou Eliška Mlýnková a je vyrovnáno. A pak už hraje jenom jeden tým. A tím jsou Kunovice. Jasné vítězství po 15 hitech.

Ženy Snails tak mají splněný cíl ještě před posledním hracím víkendem, který je čeká na konci srpna. A tak mohou poslední 4 zápasy odehrát v klidu. A to asi nikdo před sezónou nečekal, že bude rozhodnuto už před letní pauzou.

Sestava:

Lucka Kaplarczyková, Dominika Rampáčková, Terka Kubicová. Denisa Húsková, Martina Langrová, Téra Vlčková, Eliška Mlýnková, Bára Neklapilová, Sabina Phamová, Venda Uhlířová, Terka Zpěváková, Verča Němcová.

Pavel Křivák


20.-21.6.2015 - Extraliga žen - Eagles a Tempo


Tereza Vlčková v nominaci na ME žen v Holandsku

V neděli 7.6.2015 byla oznámena nominace na Mistrovství Evropy žen do Holandska. Také náš klub bude mít na této vrcholné akci zastoupení. Nominována byla Téra Vlčková. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Více se o nominaci na ME dočtete zde.

a nebo v článku DDK:


6.-7.6.2015 - Extraliga žen, s Čechií a Joudrs Praha na Mlatevni

článek na webu ČSA - http://softball.cz/article.php?sid=3188&index=1&mode=&order=0

Fotografie ze zápasů s Joudrs zde.

Video TV Slovácko

Článek z DDK:


Ženy Snails v reprezentačních dresech na turnaji v Itálii

3° TORNEO DELLA REPUBBLICA

Lucie Kaplarczyková, Tereza Vlčková a Eliška Mlýnková se podívaly na tradiční italský turnaj pod hlavičkou českého výběru Czech All Stars a národního týmu reprezentace žen.

Sobota 30.5

Czech All Stars - France 4:2

Czech All Stars zahájili turnaj jako první a to proti Francii. Tereza Vlčková se předvedla na druhé metě. Lucie Kaplarczyková byla připravena naskočit do zápasu ale její chvíle přišla až v následujícím zápase.

Czech All Stars - Bollate 4:2

Ani v druhém zápase tým All Stars neochutnal hořkost porážky. Na prkně se představila Lucie Kaplarczyková a to proti místnímu týmu z Bollate. Tereza Vlčková se předvedla na shortstopu.

Germany - Czech Republic 1:6

Český národní tým se uvedl na turnaj výhrou proti výběru Německa. Eliška Mlýnková se představila na třetí metě.

Czech Republic - Bollate 0:2

V druhém zápase česká reprezentace narazila na tým, který byl už jedním českým týmem poražen. Bollate. Na nadhozu italského týmu se předvedla australská nadhazovačka Hellen Roberts, která českému týmu moc nedovolila.

Neděle 31.5

Germany - Czech All Stars 0:3

V prvním nedělním zápase se představil tým Czech All Stars v utkání s Německem. Na prkně se představila Lucie Kaplarczyková, která soupeři moc nedovolila. A tak český výběr poráží našeho západního souseda.

Italy - Czech All Stars 6:5

V dalším zápase český výběr narazil na národní tým Itálie . V dohrávce sedmé směny se na prkno dostala i Lucie Kaplarczyková. Češkám se ale nepodařilo udržet silný palkařský line-up a prohráli. Tereza Vlčková převedla parádní výkon na druhé metě a dopomohla tak k vyrovnanému zápasu s Itálii.

Czech Republic - Francie 7:1

Czech Republic - Carrono 10:3

Česká reprezentace narazila v sobotním utkání nejprve na výběr Francie a v odpoledním zápase na domácí tým Carrono. V obou utkání se na třetí metě představila Eliška Mlýnková.

Pondělí 1.6

Czech Republic - Czech All Stars 3:0

V pondělním ranním zápase na sebe narazily oba české týmy. Proti sobě se utkaly za výběr All Stars Tereza Vlčková a Lucie Kaplarczyková, za český národní tým Eliška Mlýnková.

Carrono - Czech All Stars 0:4

V následujícím zápase All Stars urvaly vítězství s místním týmem Carrono.

Czech Republic - Italy 0:2

Český národní tým narazil na svého tradičního soupeře z mistrovství Evropy. Národní tým Itálie. V zápase dominovaly nadhazovačky. Bohužel Češky podlehly ve vyrovnaném zápase 2:0.

Czech All Stars - Carrono 11:3

Czech All Stars se utkaly v zápase o třetí místo opět s Carronem. Češky nenechaly nic náhodě a hned od začátku přidávaly bod po bodu a zvítězily rozdílem po páté směně. Celý zápas odházela skvěle Lucka Kaplarczyková, na dvojce hrála Téra Vlčková, která se také blýskla jediným českým homerunem na turnaji.

Czech Republic - Italy 1:6

Česká republika se ve finále opět potkala s reprezentaci Itálie. Začátek byl pro Česko slibný, kdy v první směně vedlo 1:0. To se jim dařilo udržet až do čtvrté směny, kdy italky po single homerunu dorovnaly. Změna nadhozu italkam nedělala problém, postupně zvyšovaly náskok a díky pár chybám v poli zvítězily. Eliška Mlýnková odehrála celé finále na třetí metě.

V pátek 5.6. by měly hračky vědět konečnou nominaci na mistrovství Evropy, které se uskuteční v holandském Rosmalenu.

Držíme našim nadějím palce!

Ostatní fotografie zde.


8.-10.5.2015 - Extraliga žen, 3. kolo


8.-10.5.2015 - Extraliga žen, 2. kolo

Fotografie okem Standy Horáka můžete shlédnout zde.


25.–26.4.2015 - Extraliga žen, 1. kolo

odkaz na video - https://youtu.be/A9celtOUkwk


18.–19.4.2015 - Pohár ČSA, Svoboda Park

Naše ženy se poprvé od loňské bronzové medaile opět sešly na hřišti. I přesto, že nebyly v plné sestavě, obsadily v prvním kole Poháru ČSA 5. místo.

Z pracovních a studijních povinností se tým musel obejít bez nadhazovaček Húskové a Rampáčkové, které ovšem nahradily Kaplarczyková, Štůsková a Mlýnková.

Tým ve složení Langrová, Neklapilová, Zpěváková, Kaplarczyková, Vlčková, Slaninková, Mlýnková, Štůsková, Kubicová, Němcová, Uhlířová a Phamová odehrál pod tradičním vedením Pavla Křiváka 4 zápasy s bilancí 2 prohry – 2 výhry.

Eagles Praha – Snails Kunovice 4:3

Na nadhazovačském prkně se jako první představila Lucie Kaplarczyková. Začátek zápasu se ženám sice povedl, ale v dohrávce zápasu nedokázaly udržet tlak a z vítězství se nakonec radovaly holky z Eagles. A tak napínavý zápas končí 4:3 pro Eagles Praha.

Snails Kunovice – Tempo Praha 11:14

Proti nováčkovi z extraligy se na prkno postavila Bára Štůsková. Pálkařky Tempa si ale s pomocí errorů kunovských polařek nastřílely zásobu bodů, a tak po druhém inningu za stavu 2:10 přichází střídání nadhozu. Na prkno se staví Eliška Mlýnková, která přibržďuje útok Tempa. I přes snahu našich pálkařek dotáhnout zápas k vítěznému konci, zastavuje se tato přestřelka na stavu 11:14 pro pražské hráčky.

Chemie – Kotlářka – Snails Kunovice 4:17

V nedělním utkání proti dobře známému soupeři, Chemii–Kotlářce, nemělo hráčky Kunovic co překvapit, na prkno se opět staví Lucie Kaplarczyková. V úvodních směnách zápasu si sice ženy napálily pětibodový náskok, ale pozbytečných chybách soupeř dotahuje na 4:5. Nezbývalo nic jiného, než zabrat na pálce. Kunovský útok nezastavuje ani změna soupeřova nadhozu a po 4. směně svítí na tabuli stav 4:17.

Žraloci Ledenice – Snails Kunovice 9:16

Po ranní výhře proti Kotlářce, potkávají v boji o páté místo Žraloky z Ledenic. V nadhazovačském kruhu začala Mlýnková, kterou ve třetí směně nahradila Štůsková. Hráčkám z Kunovic chvíli trvalo, než se prosadily na pomalý nadhoz soupeřek, ale nic to nemění na konečném skóre 16:9 pro Kunovice.

V prvním kole Poháru ČSA sice skončily ženy na pátém místě, ale odnáší si sedm bodů do dalšího turnaje, který se koná v Ostravě na hřišti Arrows a to první srpnový víkend.

Turnaj sloužil především k sehrání týmu, ale zejména také jako prověrka před prvním extraligovým víkendem. Tam nejprve narazí na tým z pražských Bohnic, SK Joudrs Praha a v neděli zavítá na radotínské hřiště, které se stává letošním útočištěm týmu Čechie.

Fotografie z turnaje zde.

Zapsala: Eliška Mlýnková


Kunovice sází na mladou energii

Snails loni slavily bronz a pro klub to byl historický úspěch. Kunovický softball je mimořádně úspěšný v mládežnických kategoriích, v Extralize jde ale o první medaili v historii. „Je to obrovský úspěch pro kunovský softball, ale i pro každou hráčku jednotlivě. Po několika sezónách, kdy jsme byli opravdu kousek od vysněné medaile, se nám to konečně podařilo,“ říká Eliška Mlýnková, jedna z mladých hvězd jihomoravského softballu, která loni reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa v Holandsku.
Co se změnilo v týmu přes zimu? Vítězná sestava zůstává téměř beze změn. Trenér Křivák má při jejím skládání velkou výhodu – zásobu nadějného mládí. „Zimní příprava se nijak nelišila od těch minulých a to i co týče hráček i trenéra. Do týmu sice přišly juniorské posily, Terka Kubicová s Nikol Tabačkovou. Tím jsme tým ještě víc omladili, ale na průběh přípravy to nemělo vliv. Klasický tréninkový plán doplněný individuálním kondičním plánem. Každá hračka musela k přípravě mimo společný trénink přistupovat zodpovědně,“ popisuje zimní přípravu Mlýnková, která se zároveň bude prát o jízdenku do Rosmalenu.
Medailovými ambicemi se ohání většina startovního pole ženské Extraligy. Kunovice, které se spoléhají na řadu mladých hráček se zlatou medailí z loňské juniorské Extraligy v kapse, mezi nimi samozřejmě nechybí. „Ambice jsou jednoznačné. Play-off, medaile. Věříme, že se nám podaří navázat tam, kde jsme skončili. Silný tým, dobrá hra, cenná vítězství. Tým je silnější, zkušenější. Ale myslím, že nám pomůže i nabušený útok s obranou,“ tvrdí Mlýnková, která si věří na každého: „Poslední dobou je Extraliga opravdu vyrovnaná. Takže těžko soudit na začátku sezóny. O úspěch se popereme s každým včetně Joudrs nebo Eagles.“
Převzato z: http://www.softball.cz/article.php?sid=3107&index=1&mode&order=0

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie