8.-9.10.2016 - o 3. místo


1.10.2016 - semifinále Play-Off na Mlatevni


24.-25.9.2016 - semifinále Play-Off, Ledenice


17.9.2016 - Final Four v areálu Joudrs Praha

Videozáznam zde.


3.-4.9.2016 - Extraliga žen - SaBaT a Joudrs na Mlatevni

Fotografie zde.


Tereza Vlčková na softballovém Mistrovství světa

Hned 4 hráčky z kádru extraligového týmu žen Snails Kunovice se představilo na Mistrovství světa v kanadském Surrey. Jednou z nich byla i Tereza Vlčková, nejlepší sportovkyně města Kunovic a okresu Uherské Hradiště.

Jak obtížné bylo dostat se na Mistrovství světa s reprezentací žen?

V lednu 2016 získalo vybraných 28 hráček do širšího výběru reprezentace žen motivaci ve formě měsíčního pobytu v USA a Kanadě. Měla jsem tu čest bojovat o jedno z šestnácti míst, které by mě tento zážitek zajistilo. Každoročně se výběry mění, každý rok musí hráčky bojovat o své místo v nominaci. Navíc s příchodem nového realizačního týmu je to vždy ještě o kousek složitější.

Jak velkou bylo pro tebe motivací Mistrovství světa?

Reprezentovat Českou republiku je velká čest, stát s patnácti nejlepšími hráčkami z Česka na nástupu, držet se kolem pasu, zpívat hymnu a poté prožívat s týmem výhry i prohry, je snem každé softbalistky. Bylo mi tedy od začátku jasné, že na sobě musím pracovat, být lepší než ostatní, zlepšovat se jak po fyzické stránce, tak po dovednostní.

Jak probíhala tvoje příprava?

V zimní části jsme měly již připravený individuální kondiční plán z klubu, který zahrnoval osobní přípravu v posilovně, doma, v bazénu a běhy. Společně jsme se poté připravovaly v rámci svých klubů, v Kunovicích 3x týdně + 1x měsíčně soustředění. S reprezentací jsme absolvovaly tři soustředění během zimy, které vyvrcholilo přípravnými zápasy s mužským nadhozem.

To musí být náročné nejenom časově, ale i finančně. Kdo se na tvé přípravě podílel?

Cestování do Prahy zabralo mnoho času a také financí. Tímto bych chtěla poděkovat Zlínskému kraji, který mi ulehčil financování těchto náročných výjezdů. Bohužel jsme byly letos v reprezentaci čtyři hráčky z Kunovic, avšak jen já jsem měla takovou výhodu, která mi velmi pomohla. Největší položku za naši přípravu pak nese na bedrech klub Snails Kunovice. Samozřejmostí ale je, že hráčky musí do své přípravy investovat také vlastní peníze.

Před MS jste ještě v USA absolvovaly přípravný turnaj. Jak se vám na něm vedlo?

Na začátku července nás jako první čekal v Oklahomě Světový pohár, který měl sloužit ke konečnému sehrání a také jako příprava nadcházejícího Mistrovství světa, kde jsme se měly potkat s podobnými týmy a rychlostními nadhozy. I když jsme hráli s kvalitními týmy pěkné a vyrovnané zápasy, o úplné spokojenosti nemůžeme mluvit. Nepodařilo se nám vyhrát jediný zápas, hlavu jsme ale neztrácely a již jsme se soustředily na přelet do kanadského Surrey, kde se letošní Mistrovství světa v softballe hrálo.

Letos bylo Mistrovství světa specifické? Jak se vám na něm dařilo?

Toto MS bylo ojedinělé v tom, že bylo otevřené pro všechny týmy, které mají zájem a přihlásí se. Rekordní počet týmů navštívilo právě Kanadu (31 týmů). Bohužel zde rozhodl jeden zápas, kdy se nám nepodařilo skórovat, a tak jsme s Filipíny prohrály nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Tato prohra nás odsunula do spodního pavouka – do bojů o 17. – 31. Místo. Úkol byl jasný, vyhrát spodní skupinu, což se nám podařilo. O úspěchu mluvit nemůžeme, udělaly jsme ale vše, co bylo momentálně v našich silách. Forma týmu se nesešla dohromady, což je škoda, protože kolektiv jsme byly výborný.

A co tvůj individuální výkon? Jak si s ním spokojena?

Vždy by to mohlo být lepší, ale když se na to podívám zpětně, jsem spokojená. Myslím si, že jsem podala takový výkon, na který jsem zrovna měla. Po fyzické stránce jsem byla připravená a po dovednostní taky. Odjížděla jsem s pocitem, že jsem tomu věnovala všechno, co bylo potřeba.

USA a Kanada jsou země softballu zaslíbené. Jak na tebe působily? Jaká byla organizace obou turnajů?

Organizace obou turnajů byla na skvělé úrovni. „Hall of Fame stadium“ byla jedno z míst, kde bych si v životě chtěla zahrát. Krásný areál, kvalitní hřiště, prostě vše na jedničku. Ale co mě víc dostalo, tak Surrey. Jak hřiště a areál, tak okolí. Skvělá možnost velkých rozcvičovacích ploch, výborná atmosféra, dobře zorganizovaný turnaj na úžasném místě. Už teď vím, že bych se tam ráda podívala zpět.

Měly jste kromě softballu čas i na něco jiného?

Většinou nás čekal jeden zápas denně, tudíž byl i čas na regeneraci a odpočinek. Samozřejmě jsme si užily i pár chvil nakupování, přeci jenom Amerika je Amerika J

Co bude dál?

Co se týče budoucnosti, motivaci mají všechny hráčky České republiky, jelikož byl softball opět zařazen do programu Olympijských her pro rok 2020 do Tokya. Za motivací ale stojí také 4 roky dřiny, kterou budeme muset absolvovat a je na každé z nás, jak se k tomu postaví. Tým dělá 16 hráček, a každá jedna musí být připravena do zápasu nastoupit. Bylo by skvělé, kdyby se našly právě takové hráčky, které spojuje jeden cíl, jedna motivace...

ŽENY SNAILS NA – EUROPEAN CUP WINNERS CUP 2016

Ženy Snails si zahrály pod hlavičkou Arrows Ostrava evropský pohár, který se letos konal právě na hřišti Arrows v Ostravě – Porubě!
Arrows jako pořádající klub měl právo, aby domácí tým startoval na prestižním turnaji i bez předešlé účasti. Spolupráce Snails a Arrows již delší dobu výborně funguje, a tak po domluvě s ženským týmem z Kunovic se na hřišti objevil tým Arrows. Celý turnaj byl brán jako příprava žen Snails na letošní play off extraligy žen. Na turnaji se dařilo i nedařilo, a tak nakonec tým obsadil 8. místo.
Den 1
Arrows Ostrava – Tempo Praha (CZE)
Do čtvrté směny dominovaly obrany v čele s oběma nadhazovačkama. Ve čtvrté směně přichází dvoumetrový odpal. Dílo dokonala odpalem Ellen Roberts a Tempo připsalo první bod. V páté směně je Lenka Gunišová trefena nadhozem a získává metu zdarma. Následuje odpal Petry Slaninkové na třetí metařku, která přehazuje první metu tak důsledně, že balon končí daleko nechytatelně v rohu hřiště. To znamená dokonce dva doběhy. Obdobná situace se opakovala také v šesté směně, tedy další dva body pro Arrows. Proto může domácí tým slavit výhru 4:1.
Den 2
Mannheim (GER) – Arrows Ostrava
Druhý zápas nevyšel Arrows zdaleka, tak jak předpokládal. Rychlý nadhoz německého Mannheimu, byl nad síly našich pálkařek a tak odchází s prohrou v poměru 8:1.
Den 3
Arrows Ostrava – Amager (DEN)
V prvním utkání si Arrows splnily svou první povinnost dne, když jasně vyhrály nad Dánkami již ve třetí směně 15:0.
Brasschaat (BEL) – Arrows Ostrava
Arrows šlo o vše. Výhra by znamela první šestku, prohra by odsoudila tým ke spodní části tabulky. Rozhodně šlo o divácky atraktivní zápas. Nadhazovačky opět držely své týmy a bojovaly s těžkou strikezónou rozhodčího. Výsledek se přeléval na jednu nebo na druhou stranu. Zdálo se, že to Arrows dokážou, to když v úvodu šesté směny šly do dvoubodového vedení. Jenže hned v dohrávce směny přišel nadhoz o centimetr blíže do zóny a byl z toho tříbodový homerun. Balon odpálený za plot srazil chuť domácích a Belgičanky si již jednobodové vedení 7:6 pohlídaly.
Den 4
Arrows Ostrava – BCF Paris (FRA)
Postup do horního pavouku nevyšel, prohraný zápas s Brasschatem odsoudil Arrows o boje ve spodní části tabulky. Tým chtěl odehrát všechny zbylé zápasy vítězně. A začal dobře, francouzský tým poráží vysoko 13:0.
Den 5
Arrows Ostrava – Atletico (ESP)
V předposledním zápase Arrows narazil na španělský tým Atletico. Vše vypadalo, že si domácí tým v pohodě dokráčí pro vítězství. Po páté směně vedl 5:0. Pak se ale ve směně šesté stalo něco nevídaného. Snad nikdy nekončící sérií odpalů se Španělkám podařilo konto bodů zatížit číslem 6. To už bylo na domácí až příliš, koncovce zápasu se jim už reagovat nepodařilo. Zápas končí prohrou 6:5 pro Španělky.
Den 6
Arrows Ostrava – Atletico (ESP)
Poslední den turnaje. Domácí tým Arrows opět narazil na španělský tým. Domácí tým chtěl v souboji se španělským týmem alespoň vylepšit pozici v konečném pořadí. Bohužel si naše hráčky nevybraly dobrý den. Útok zřejmě zaspal a neprobudil se ani jednou. A obrana si rovněž vybrala svůj den. Takže nakonec prohra 0:5.
Ačkoliv se jednalo o evropský turnaj, spousta týmů služeb využila hráček mimo Evropu, na hříšti jsme mohli potkat americké hráčky, ale i novozélandské nebo australské. Nutno podotknout, že Kunovice odehráli celý turnaj v extraligové sestavě bez žádných posil.
Víme na čem pracovat, než začne play-off, to byl hlavní úkol turnaje. Zjistit slabiny, zapracovat na nich, aby letos opět mohlo zacinkat na Mlatevni a nebo možnost si příští evropský pohár zahrát již ve dresu Snails.
Celý turnaj byl organizačně zvládnut na jedničku, a tak nezbývá než jen PODĚKOVAT klubu Arrows Ostrava, ale i fanouškům, za skvělou podporu a příležitost se zúčastnit tohoto turnaje.
Tak ještě jednou DĚKUJEME!
Zdroj: www.arrows.cz

Zapsala: Eliška Mlýnková18.-19.6., 26.6.2016 Extraliga žen, Ledenice, Storms, Tempo

Fotografie ze zápasu s Ledenícemi zde.


4.-5.6.2016 Extraliga žen, Kotlářka a Eagles Praha28.-29.5.2016 Extraliga žen, Joudr Praha a SaBaT Praha


14.-15.5.2016 Extraliga žen, Storms Řepy a Ledenice


"Ty jsi ale marná pálkařka“
Aneb jedno malé homerunderby na ženském tréninku

Ženský trénink se pomalu chýlí ke konci a v tunelu se dopaluje poslední série. Sluníčko konečně zalilo Mlatevňu po delší době nejenom světlem, ale i trochou tepla. Už se ale přibližuje obzoru a tak areál pomalu potemňuje.

Téra hází přední tossy a Elíza do nich řeže z posledních sil. Náhle z Téřiné ruky vyletí záludný oblouček, který Elíza v únavě prošvihne a vysílením poklesne v kolenou.

„Ty jsi ale marná pálkařka,“ okomentuje výkon Elízy s úsměvem Téra. Ta hned vyskočí do pozoru, aby mohla úspěšně se svou oblíbenou jízlivostí zareagovat. „Jak marná pálkařka? To říkáš ty mě, holčičko? Vždyť ty nedopálíš ani k plotu na šedesátku, ne tak za plot.“

„To určitě, za plot to dám, kolikrát budeš chtít,“přistupuje na hecoidní konverzaci Téra.

„Ty to nedáš za plot ani náhodou, leda by foukal uragán,“ nevzdává svoji teorii Eliška.

„Pojď se vsadit,“ natahuje hned ruku Téra. „O co?“

„Jako myslíš takové malé homerunderby? Tak to su klidná. To tě dycinky porazím,“ neváhá Eliška a přijímá nataženou ruku. „Kdo prohraje, vysává velkou šatnu!“

„Pohodys,“ přijímá sázku Téra.

Za minutu je na hřišti připravená zástěna a dohadují se pravidla. Nakonec to končí na dvou sériích po 6 odpalech. Vybírají se nejkvalitnější míče, aby snad nějaký švíček nezabrzdil ty dalekonosné odpaly, které se chystají dívky vystřelovat. Samozřejmostí pak je los, která ze střelkyň začne. Téra vyhrává střižbu na základě teorie o střižbě, kterou už si Eliška nepamatuje a tak musí jít první pálit.

A máme tady první sérii. Hned první odpal Elízy končí za plotem. Odhadem 65 metrů. A také čtvrtý míček za plot doplachtí. Ještě jeden míček dopadá blízko plotu. Ostatní tři odpaly jsou nepovedené. Téra zahajuje vlažně a se špatnou trajektorií. Každý další pokus se zlepšuje, a když pátý míč dopadne na vzdálenost 68 metrů, je stav po první sérii 2:1 pro Elišku.

Elisha vystřeluje ve druhé sérii hned první míč na 70 m a zvyšuje svůj náskok. Tím se ale asi trochu vyčerpává a další míč za plot přes největší snahu nedává. I tak ztrácí Téra dva homeruny. První pokus nevychází, ale dvojka za plotem končí. Stále však chybí ještě jeden kousek. Dva další pokusy končí těsně před plotem a tak do hry vstupuje trenér, který je připraven za plotem ke sběru míčů, se svou radou, aby si vzala Elízynu bílou DeMarinu 34. Poslední dva pokusy tak jde Téra s jinou pálkou. První je rána dlouhá…velice dlouhá, ale po zemi. A tak má poslední míč. Nadhoz, švih a míč letí a letí a letí……a končí hrubě za původním plotem. Je tedy vyrovnáno 3:3 a jdeme prodlužovat.

V prodloužení jsou vidět skvělé věci. Eliščina série: 73m, 68m, čudla, 4m před plot, 75m a po zemi. Takže si připisuje 3 homeruny a rázem vede 6:3 a zdá se být rozhodnuto. Ale Téra nedává svoji kůži lacino. Vidina vysavače jí do rukou vhání poslední zbytky sil. Její série vypadá takto: 59m, 64m, krátké, 73m, 58m a? Poslední odpal je bohužel také krátký a bouchá jenom do plotu.

Elíza zvedá ruce a je rozhodnuto. Vítězí 6:5 po 18 odpalech na každé straně. Budeme mít vysátou šatnu. Otázka je KDY??????

30.4.2016 Extraliga žen, Tempo Praha


23.-24.4.2016 Extraliga žen, Eagles Praha a Chemie Kotlářka

Fotografie od Fandy Maliny zde.


16.-17.4.2016 Pohár ČSA, 1. kolo

Převzato z ČSA - originál zde:

Týden po mužích začaly soutěžními zápasy také ženy. A i ony měly první v pořadí I. kolo Poháru ČSA. To se uskutečnilo ve Svoboda Parku a zúčastnilo se ho všech osm extraligových týmů. Bohužel na rozdíl od mužů jsme se tak nedočkali žádné zahraniční návštěvy. Škoda, tak třeba při druhém kole tomu bude jinak.

Předsezónní předpoklady byly naplněny na 100% a je vidět, že liga letos nemá jasných favoritů jako tomu bylo v letech minulých. Loňští extraligoví finalisté skončili hluboko v poli poražených – na šestém, respektive sedmém místě.

Snails Kunovice – Tereza Vlčková

Spokojeni jsme určitě hodně. Až na pár slabých chvilek jsme hrály dobře v poli, zahrály jsme i pár hodně slušných akcí a na to, že to byl náš první venkovní turnaj a první zápasy, tak jsme se chytaly i dobře na pálce. Až na Kotlářku a Joudrs jsme hrály ze všemi, spíše jsme si dělaly obrázek o soupeři, jak by jsme s ním mohly hrát v lize, a myslím, že nejenom my jsme zkoušely více sestav a šlo spíše o rozehrání. Jelikož u nás tým zůstává stejný, se sehráním nemáme problém. Myslím, že právě to bude trochu jiné u ostatních týmů, které mají posily - bude otázka času kdy se společně sehrají.


30.-31.1.2016 Snails Cup Hluk

Po roční pauze se opět hrál v hlucké sportovní hale ženský softball. Celkem 8 týmů se během 3 dnů utkalo nejprve ve dvou základních skupinách a v následném play-off. Stejně jako ve všech předchozích ročnících zůstala vítězná trofej v Kunovicích. Domácí A-tým Snails je tak zatím jediným vítězem v historii tohoto turnaje. Ale pojďme popořadě.

Skupina A

Snails Kunovice A, Sabat Praha bílá, Reprezentace Slovenska U22 – červená, Radotín – Kotlářka.

Přestože základní skupiny rozhodovaly jenom o nasazení do play-off, bylo k vidění několik vyrovnaných zápasů. Především utkání mezi domácím Áčkem a extraligovým nováčkem ze Sabatu bylo zajímavé až do konce. Na prkně se proti zkušené Jitce Horové představila ve žlutém dresu Eliška Mlýnková a po dobrém výkonu si připsala cenné vítězství. Také boj o 3.místo ve skupině mezi Slovenskem a RadotínoKotlářkou byl nadhazovačsky zajímavý. Slovensko stavělo na Dominice Rampáčkové a pražský tým na Žandě Novotné.

Skupina B

Sabat Praha modrá, Morava Best, Reprezentace Sloveska U22 – modrá, Snails Kunovice B.

Druhá skupina neměla jasného favorita. Vítězem se nakonec stál tým Sabatu, který se opíral o Malou nadhazovačskou baterii. Tým složeny spíše z mladších hráček, doplněný o hromadu zkušeností, se ukázal ve velmi dobrém světle. Morava Best jako finalista z posledního ročníku byl směsicí aktuálních ligových moravských hráček doplněných o několik bývalých extraligových hráček doby nedávné i hodně dávné. Lucie Kaplarczyková na prkně pak byla zárukou nadhazovačské kvality, když nakonec odházela všech 6 zápasů týmu. Slovenské naděje si pak vyšláply na nově sestavenou zálohu Kunovic, připravující se na 3.ČSL žen. Tým složený z hráček, které ještě nedávno startovaly v Extralize nebo 2.ČSL a ve kterém byly k vidění i hráčky ligové éry Kunovic na začátku tisíciletí, stejně tak jako úplní nováčci, předváděl dobré výkony a mohl by se stát štikou 3.ligy.

Play-off

V sobotu odpoledne se rozhořely čtvrtfinálové boje. Všichni favorité nakonec po boji slavili postup. Bratrovražedný souboj domácích týmu skončil výhrou žlutého Ačka. Oba slovenské výběry se sice do poslední chvíle snažily, ale ani jeden svého soupeře na lopatky nedostal. Ani pražskému výběru z Dejvic a Radotína se přes modrý Sabat postoupit nepodařilo.

Nedělní zápasy o umístění nakonec rozhodly o slovenském boji o 5.místo. Vzhledem k tomu, že 6 pokus Snails B byl konečně vítězný, obsadil tento tým 7.místo.

Semifinále vypadalo velmi zajímavě. O postup se nejprve utkali Snails s Moravou Best. Vzhledem k tomu, že domácí čekala na nadhozu jejich extraligová opora v soupeřově dresu, jevil se začátek zajímavě. Konečný výsledek však byl naprosto jasný. To druhé semifinále mělo opačný průběh. Zkušenější bílý tým po celý zápas vedl. V poslední směně dokonce 5:1. Ale ani to nestačilo na drtivý závěr dravého mládí a modří postoupili díky dohrávce po výsledku 5:6.

Ani v zápase o 3.místo se bílému Sabatu nedařilo podle představ a podlehl Morava Bestu 2:4.

Finále pak bylo v rukou nadhazovaček Elišky Mlýnkové a Kristýny Malé. Zajímavý zápas zakončila Mlýnková eSOčkem na plné mety za stavu 2:1 pro Snails.

3 dny byl v příjemném sportovním areálu v Hluku k vidění solidní softball úměrný lednové přípravě. Ideální prostředí, které tři dny nevyžaduje přezutí, protože do haly je z postele blízko a do restaurace ještě blíže, přilákalo opět 8 týmů, což je maximální kapacity turnaje. Pořadatelé děkují všem týmům, že vážily dalekou cestu na Moravu a věří, že si jim v Hluku opět líbilo a rády dorazí 3.února 2017 na další ročník. Zvláštní poděkování patří rozhodcovskému kvartetu Pavel Ott, Kamil Dostálek, Peter Hanajík a Michal Žídek, které podávalo kvalitní výkony nejenom na hřišti.

Za rok ZDAR

za pořadatele

Pavel Křivák

Fotografie z turnaje najdete zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie