7.-8.10.2017 - série o 3. místo

FOTO: Extraliga žen - zápas o 3. místo na Eagles


28.9.2017 - semifinále extraligy žen


23.-24.9.2017 - semifinále extraligy žen


16.-17.9.2017 - čtvrtfinále extraligy žen


12.-13.8.2017 - Extraliga žen, SaBaT Praha a Joudrs Praha


5.-6.8.2017 - Pohár ČSA, 2. kolo


8.6., 10.-11.6.2017 - Extraliga žen


27.-28.5.2017 - Extraliga žen - Eagles, Kotlářka14.-16.4.2017 - Ženy na 1.turnaji ČSA končí na 4.místě

O velikonočním víkendu se na Joudrs konal 1.turnaj Poháru ČSA žen. 8 českých týmů doplnil ruský tým Kalita. Pro naše ženy se jednalo o první venkovní akci. Plán však byl jasný. Postoupit do semifinále a zajistit si tak dobrou výchozí pozici před druhým turnajem, který bude hostit v srpnu náš nový areál.

Celkem 9 týmů bylo rozděleno do 2 základních skupin. První dva týmy pak postoupily do semifinále. Ostatní pak bojovaly o umístění dole. Náš tým čekaly v základní skupině Ledenice, Storms Řepy a Kotlářka. V pátek se hrály dva zápasy a v sobotu ráno čekala dohrávka s Ledenicemi.

Snails – Kotlářka 13:0

Jenom 3 útoky stačily našemu týmu, aby zápas ukončil. Do soupeřovy obrany vyslal 11 hitů (3 ze 3 Terka Kubicová) a ani obrana soupeře nedokázala odolávat našemu tlaku. Na nadhozu začala Dominika Rampáčková a v závěru ji střídala Dominika Mešťanová.Soupeři umožnili jeden hit.Bezproblémové vykročení nejenom do turnaje, ale i do sezóny.

Snails – Storms 5:2

Také tento zápas se z počátku vyvíjel jasným směrem.Ve 3.směně jsme už vedli 4:0, ale pak se náš útok zadrhl. V závěru pak soupeř dokonce korigoval. Celý zápas odházela Dominika Rampáčková. Na pálce se blýskla Eliška Mlýnková (2 ze 2)

Snails – Ledenice 8:7

Zápas o 1.místo ve skupině (také Ledenice oba soupeře porazily) se začal lépe vyvíjet pro nás. Bod v jedničce a dva ve trojce a vedeme 3 nula. Dobře házející Eliška Mlýnková soupeře drží. V dohrávce trojky, ale soupeř otáčí na 3:4. Po čtvrté je to dokonce 3:5. V pětce ale snížíme a v šestce (celý turnaj se hrál na 6.směn) na dva auty po odpalu Terky Kubicové vyrovnáváme. Střídající Denisa Húsková drží čistý štít. V dohrávce na plné mety bez autu, jde dohazovat pick up playerka Lucka Lencsesová (v zápase 4 z 5 na pálce). Hned první nadhoz je odpal do vnitřního pole. Hrajeme domů tři a rázem máme dva auty a jenom jedna dva. Směnu zavře Lucka strike outem a jdeme si vyzkoušet tie-break. A zvládáme ho skvěle. 3 body jsou dobrý vstup. Ale také soupeř dává dva a má obsazené jedna dva. Následuje luft do vnějšího pole, který se nám nepodaří udržet, ale dokážeme tečovat špatně vyběhnuté běžkyně soupeře. Navíc se později ukáže, že během luft dojde k předběhnutí běžkyň. Rozhodčí ho ale nevidí a tak musíme poslední aut s trojkou obsazenou zahrát na jedna.

SF Snails – Tempo 0:7

Semifinále proti Tempu nám bohužel vůbec nevyjde. Náš útok dává jenom 3 hity a to na soupeřovu agresivitu a naše drobné chyby v obraně nestačí. Soupeř je celý zápas lepší a zaslouženě postupuje do finále.

O 3.místo Snails – Joudrs 0:4

Ani v zápase o bronz nedokážeme skórovat.A tak nemůžeme vyhrát. Dáváme sice 4 hity (soupeř 8), ale nestačí to ani na bod. Dobré utkání z obou stran je sice dlouho vyrovnané, ale domácí tým ho již z rukou nepustí a zaslouženě vítězí. Nám zůstává brambora.

Turnaj ukázal, jak jsme na tom. S bojem o play-off by neměl být problém, pokud budeme hrát vyrovnaně. Potřebujeme především stabilní pálku.Což se nám hlavně druhý den na turnaji nepovedlo. V obraně se podařilo vyřešit hromada věcí především pro nové hráčky, které se uvedly

3.-5.2.2017 - Snails Cup v Hluku, 5. ročník

Již pátý ročník halového turnaje žen se konal první únorový víkend ve sportovní hale v Hluku. Tradiční spojení s pololetními prázdninami přilákalo na Moravu celkem 6 týmů, které nejprve změřilo své sily každý s každým, aby pak v následném nedělním play-off zaútočilo na co nejvyšší příčku.

Základní skupina byla velmi dramatická a až poslední zápasy rozhodovaly o přímém postupu do semifinále. Domácí Snails Kunovice A prošlo základní skupinu bez porážky, ale o druhé místo se strhl boj. Nakonec se o něm rozhodovalo v přímém souboji mezi ženskou reprezentací Slovenska, která byla „oslabena“ o hráčky, které se představily v domácím žlutém dresu a modrým Sabatem Praha, který se opíral o výkony nestárnoucí Lucky Maršíkové. Díky závěru zápasu se podařilo Slovensku výsledek otočit na 2:1 a radovat se ze 2.místa. Čtvrtý skončil Bílý Sabat, když také v přímém souboji rozdrtil Snails Kunovice B. Na tradičního účastníka turnaje Morava Best zůstalo pak ve skupině 6.místo i přestože zaznamenal jednu výhru.

V neděli ráno se pak začalo naostro. V prvním čtvrtfinále se Morava vypla k dobrému výkonu a Modrému Sabatu nedala nic zadarmo. Po výhře 3:0 se však radovala Praha. Také Bílý Sabat potvrdil roli favorita a udolal domácí zálohu plnou zkušeností 7:3. Semifinálová odveta se Modrému Sabatu proti Slovensku podařila a po výhře opět 3:0 dokráčel až do finále. Druhé postupové místo si pohlídalo domácí Ačko, když porazilo Bílé ze Sabatu 4:0. Ve finále však domácí tým již tahal za kratší konec a tak si poprvé odvezl vítězství na turnaji jiný tým než domácí. Po výsledku 4:1 se radoval Modrý tým Sabatu Praha.

Pořadatelé děkují všem týmům za účast a za udržení tradice tohoto turnaje. Dále děkuje tradiční skupině rozhodčích Pavel Ott, Michal Žídek, Kamil Dostálek a Peter Hanajík, kteří svými výkony přispěli k turnajové pohodě.

A pro ty, kteří chtějí třeba příští rok dorazit, tak na pololetní prázdniny v příštím roce můžou. Hala už je na termín 2. - 4. února 2018 zablokovaná.

PK


28.1.2017 - Otrokovický slajd - Ženy se na mužském turnaji neztratily

V rámci přípravy na nový ročník Extraligy zavítalo ženské Ačko na tradiční mužský halový turnaj do Otrokovic. Cílem bylo poměřit především pálkařské síly proti mužským nadhazovačům. Konečné 2. místo ukázalo, že sil bylo dost.

Celkem šest týmů se sjelo do otrokovické sportovní haly na jednodenní turnaj. Kromě našich žen se na turnaji představily také muži Snails, Locos Břeclav, Český Těšín, Bulldogs Lednice a domácí Otrokovice. Dvě základní skupiny a následné play-off, 45 minut hrací čas a trochu netradičně slowpitchově aut po faulballu při třetí strike, to byly nejhlavnější pravidla turnaje.

V základní skupině čekala na naše holky nejdříve Lednice a pak Břeclav.

Snails Kunovice ženy – Bulldogs Lednice 3:0

Snails Kunovice ženy – Locos Břeclav 0:6

Výhra s Lednicí, prohra s Břeclaví a druhé místo ve skupině. V první zápase se soupeř nechytal na nadhozy Domči Rampáčkové a náš útok dokázal body vyprodukovat. Slušně se vyrovnal se soupeřovým stoupáčkem a ukázal, že na turnaji nebude outsiderem.

Druhý zápas se na prkno postavila Eliška Mlýnková a odvedla solidní výkon. I přes všechnu snahu však soupeřovy pálkaře udržet nedokázala a ve spojení s drobnými zaváháními obrany se Břeclav ujala vedení, které v pohodě udržela až do konce zápasu. Především nula na kontě našeho útoku mrzela.

Jedna výhra jedna prohra znamenají postup ze druhého místa ze skupiny a tím lehčího soupeře pro čtvrtfinále.

Snails Kunovice ženy – Český Těšín 7:2

Mladý tým Českého Těšína byl našim soupeřem v prvním zápase play-off. Na nadhoz jde Dominika Micro Mešťanová a vede si suverénně. Soupěř sice skóruje dvakrát, ale prakticky za rozhodnutého stavu a ještě mu k tomu pomáhá naše nepřesná obrana. Ale náš útok je tentokrát hodně plodný a tak se můžeme radovat z postupu do semifinále.

Snails Kunovice ženy – Snails Kunovice muži 4:2

V něm nás čeká bratrovražedný boj o holou ulitu. :) Dominika Rampáčková u žen, Kryštof Prokeš u mužů. Ženy začínají lépe. Drží mužský útok a naopak se jim podaří bodovat. Už už se zdá, že je zápas za stavu 4:0rozhodnutý, ale muži se probouzí a míče začínají lítat do zadní stěny. Naštěstí se v poslední chvíli podaří zahrát třetí aut a dva body jsou velmi příznivé. Ani poslední směna na stavu nic nemění a ženy jdou do finále.

Snails Kunovice ženy – Locos Břeclav 0:5

Ani druhý pokus o výhru proti nejlepšímu týmu turnaje se ženám nepodařil. Ani v tomto zápase se nedokázaly vyrovnat s velmi dobře házejícím nadhazovačem a když se k tomu přidala únava z celodenního turnaje, kontaktů míče výrazně ubylo. Soupeřova obrana na rozdíl od naší fungovala na jedničku a tak bylo brzy o vítězi jasno.

Celý turnaj byl rozhodně přínosem. Poměření s mužským 3.ligovým softballem se ukázalo jako správný krok. Zvláště po dlouhé zimní pauze byly zápasy občerstvením a hráčky si mohly ověřit stav věcí, na kterých pracují. Všechny starty tak byly cenné. Škoda jen trochu nezvyklého pravidla autu po faulballu na třetí strike. Lepší variantou se zdá být raději začínat stav 1 ball 1 strike a riskovat trochu delší start. Takhle většina stejně první nadhozy prohlížela a pak již byla pod tlakem faulballu. Ale jinak příští rok zas :)

Děkujeme hráčkám, které nám vypomohly díky velké marodce týmu a nemuseli tak na plac trenéři.

Křivin

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie