13.10.2018 - Extraliga žen - 2. místo


6.-7.10.2018 - Extraliga žen - FINÁLE

VIDEO z druhého finálového zápasu:


28.-29.9.2018 - Extraliga žen - POSTUP DO FINÁLE!


15.-16.9.2018 - Extraliga žen - PLAY-OFF semifinále

Článek z DDK:

Článek na webu ČSA.


8.-9.9.2018 - Extraliga žen - PLAY-OFF čtvrtfinále


Převzato z webu ČSA.

V nadstavbě extraligy žen dominovaly nadhazovačky

V nadstavbě extraligy žen dominovaly nadhazovačky

SaBaT : Snails 1:2 (3:0, 0:4, 1:3)

V prvním souboji o semifinále se utkal možná překvapivě třetí celek letošní základní části, SaBaT Praha, který si pro čtvrtfinále vybral za soupeře kunovické Snails. „Při debatě o soupeřkách byl výběr až překvapivě jednoznačný a shodli jsme se na Snails, i když to znamenalo náročnější cestování,“ prozradila po prvním zápase v Kunovicích trenérka SaBaTu Jitka Horová. A hned první zápas jí dal za pravdu, když softbalistky z Troji nedaly díky parádní hře v poli a skvělé Lucce Maršíkové na prkně domácím šnečicím šanci a po výhře 3:0 si zpět do Prahy vezly mečbol.

Jenže v neděli bylo všechno jinak. Kunovice si do Prahy přivezly v sobotu absentující reprezentantku Terezu Kubicovou, ale i posilu na prkno, svou někdejší nadhazovačskou jedničku Lucku Kaplarczykovou. Ta, podobně jako v sobotu Maršíková, nedala soupeřkám šanci, povolila za celý zápas SaBaTu jen tři hity a slavila s týmem výhru 4:0.

Rozhodnout tak musel třetí zápas, do kterého opět vstoupily lépe šnečice z Kunovic. Ujaly se vedení 2:0 hned po první směně. A jelikož v dalším průběhu zápasu povolily obě nadhazovačky jen po jednom doběhu, stala se nakonec volba Snails pro SaBaT osudnou a třetí tým základní části končí přes nadějný úvod už ve čtvrtfinále. Rozhodně ale nedal svou kůži lacino a nemá se za co stydět. Zato Kunovice, které zachraňovaly účast v play-off až v posledním hracím dnu, zopakují loňskou semifinálovou účast. Věděli jsme, že Lucka bude tuto neděli k dispozici. Takže plán na neděli byl, že by nastoupit mohla, ale její účast se odvíjela i od sobotního výsledku. Zásadní ale bylo dodržování taktických pokynů, což se nám v sobotu nedařilo. V neděli jsme byli v boxu daleko disciplinovanější a to rozhodlo,“ nechal nahlídnout pod pokličku kunovický trenér Pavel Křivák.

Tempo : Žraloci 0:2 (0:2, 0:1)

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvořily Ledenice s dalším pražským týmem z Tempa. Oba duely vyzněly lépe pro obhájkyně titulu z Ledenic, které vyhrály na zápasy dva nula, i když obě utkání byla nesmírně vyrovnaná. Jenže když máte na prkně Veroniku Peckovou, stačí vám většinou k vítězství využít chyby soupeřek. To se ukázalo v prvním vzájemném zápase, kdy první doběh zaznamenala My Tornblom po nechyceném příhozu na domácí metu a ihned poté pak sebeobětovacím odpalem přivezla Veronika Pecková domů Lucii Halakucovou. Sama Pecková si pak připsala nejen 11 strikeoutů, ale hlavně no-hitter a Ledenice si do Shark’s Bay vezly vedení 1:0 na zápasy.

I k druhému zápasu s Tempem se na prkno postavila Veronika Pecková a i ve druhém souboji reprezentačních nadhazovaček Martinu Bláhovou předčila. Tentokrát sice povolila hráčkám Tempa dva hity, ale 15 strikeoutů a pečlivá hra v poli znamenala, že bod, který po dvojmeťáku Barbory Hoštičkové přivezla předtím singlující Veronika Čermáková, stačil Ledenicím k vítězství a k postupu do semifinále.

A kdo se tedy porve o titul?


Joudrs, vítěz základní části si pro semifinále, stejně jako loni, vybral Snails Kunovice.


Eagles se pokusí najít recept na Veroniku Peckovou a poměří své síly s Ledenicemi.

O udržení: Storms : Chemie-Kotlářka 2:0 (1:0, 1:0)

Mimo play-off se v ženské extralize bojuje také o udržení, kde si to rozdaly Storms Řepy s Kotlářkou a i v jejich víkendových zápasech hrály prim nadhazovačky. Kotlářka ani v jednom zápase nedokázala najít recept na posilu Storms Jessicu Dreswick, která v prvním odházela celý zápas jen se třemi povolenými hity a deseti strikeouty, ve druhém k šesti strikeoutům přidala zápas bez povoleného odpalu a Stroms tak vedou na zápasy 2:0 po dvou výhrách 1:0 a v sobotu se tak v Radotíně může rozhodnout o vítězi play-out.


1.9.2018 - Extraliga žen, Storms Řepy

Převzato z webu ČSA.

Snails uhájily play-off za 5 minut 12

Chybělo málo a ženské play-off mohlo být čistě česká záležitost. Nakonec v něm ale Moravanky Snails Kunovice nebudou chybět, protože zvládly přímý souboj o postup v úplně posledním kole základní části. Storms, které odehrály slušnou nováčkovskou sezonu, naopak čeká boj o udržení.

Snails uhájily play-off za 5 minut 12

Možná byla letos ženská Extraliga opravdu vyrovnanější než dřív:

O co bojovat bylo až do posledního kola. Snails Kunovice letos herně tápaly, naproti tomu Storms Řepy po návratu do Extraligy příjemně překvapovaly. Tenhle souboj na dálku prostě nemohl skončit jinak než bitvou v Radotíně. V ní byly nakonec úspěšnější hostující softballistky. Vyhrály stylově 1:0. Celý zápas přitom bránily jediný šťastný a nakonec i vítězný bod z úvodu zápasu.

„Samozřejmě jsme oddechli. Věděli jsme, že nastal čas opravdu zabrat. Předvést dobrou obranu a koncentrovaný výkon v útoku. Nakonec podala super výkon hlavně Domča Rampáčková na prkně,“ hodnotila opora Kunovic Eliška Mlýnková.

Právě Rampáčková v úvodu sezony chyběla kvůli zranění, což se podle Mlýnkové na týmovém výkonu podepsalo: „Když se vám zraní první nadhazovačka, to je pak těžké, k tomu se nám nějak nesešla obrana. Dokázali jsme odehrát super zápas, a hned na to zápas, kde bylo prostě všechno špatně. Myslím v obraně.“

Jaké bude složení play-off?

Přímý postup do semifinále: Prvním semifinalistou jsou Joudrs, které v posledním kole konečně zvládly aspoň jednou porazit Krč. A byla to možná právě pozitivní bilance v pražském derby, co vyšvihlo Eagles na druhé místo. Pokud se tradiční rivalové spolu ještě letos střetnou, bude to buď ve finále, anebo v souboji o bronz.

Čtvtfináloví vyzyvatelé: Do čtvrtfinále naopak musejí Žraloci, kteří možná trochu doplatili na tchaj-wanské angažmá své hvězdy Veroniky Peckové. Stejný počet bodů posbíral také nenápadný černý kůň letošní sezony SaBaT. Trojanky potrápily letos všechny favority, a nebýt pár překvapivých porážek s týmy z konce tabulky, mohlo to být ještě veselejší.

Poslední postupující: Páté a šesté Tempo a Kunovice si počkají, koho si z nich si vybere SaBaT. Papírově to vychází na Snails, které vypadají na první pohled jako jednodušší soupeř, i když na vzájemné zápasy je to 2:2. Do hlavy ale realizačnímu týmu SaBaTu nevidíme, takže si na rozhodnutí ještě počkáme.

Bojovníci o záchranu: Na dně tabulky se navzdory zlepšujícím se výkonům skončily „barážové specialistky“ z Kotlářky. Těm se pod vedením baseballisty Sládka zlepšila pálka, obranu ale mají pořád nejhorší v lize. To Storms mají naopak nejhorší útok, jen tak tak nastřílely v základní části nad 100 bodů. To se pak může klidně stát, že v zápase o všechno prohrajete 0:1…

POZN. - SaBaT si vybral do čtvrtfinálových bojů Kunovice

foto: Facebook Kunovice


11.-12.8.2018 - Extraliga žen, Tempo a SaBaT Praha


4.-5.8.2018 - Extraliga žen, Kotlářka Praha a Ledenice


9.-10.6.2018 - Extraliga žen, Tempo a SaBaT Praha


30.4. a 1.5.2018 - Extraliga žen v Kunovicích


ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie